هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: كلاس گياهشناسي
پیام زده شده در: ۲۱:۲۳ جمعه ۱۲ اسفند ۱۳۸۴

رومسا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۹ چهارشنبه ۷ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱:۵۰ جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 138
آفلاین
1- این شیره چه کاربردی
از شیره ی درخت جان بخش برای درست کردن معجون های ضد افسردگی و هوشیاری و ضد رویا استفاده می شود. خاصیت اصلی این شیره که باعث می شود بتوان از آن در ساخت این گونه معجون ها استفاده کرد ، تاثیر فوق العاده عجیب و سریع آن بر روی سیستم عصبی انسان است که آن را تحریک می کند و میزان فعالیتش را افزایش می دهد.بنابراین این شیره مهمترین ماده ی تشکیل دهنده ی این گونه معجون هاست.
شیره ی درخت جانبخش ، به رنگ سبز روشن است و بوی نسبتا ملایمی از خود متساعد می کند. اما اگر به صورت مصنوعی و توسط انسان از درختش استخراج شود رنگ آن تیره تر و بویش به مراتب تیز تر خواهد بود.
2- مقاله ای در مورد این شیره بنویسید .
در هفته ی اول فصل بهار، پوسته ی خشک و سفت درختان جانبخش ترک بر می دارد و این شیره ی سبز رنگ آرام آرم از ترک ها و شکاف های ایجاد شده بر روی تنه ی درخت خارج می شود. بوی متساعد شده از این شیره در هنگام تراوش ، به سرعت روی سیستم عصبی افرادی که در آن نزدیکی قرار دارند ، تاثیر می گذارد و باعث می شود اشخاص به شدت احساس شادابی و هوشیاری کنند. البته استشمام مداوم این بو ، نتیجه ی عکس خواهد داشت و باعث می شود فرد به طور ناگهانی دچار سرگیجه شود و در موارد حاد به حالت اغما فرو رود. همان طور که از اسم این درخت پیداست ، شیره ی آن اگر در معجون خاصی به کار رود ، می تواند در نجات دادن بیمارانی که در شرف مرگ هستند مفید باشد. تهیه ی این معجون آسان است اما وقت بسیاری می برد و صحیح درست کردن آن بسیار مهم می باشد اما اگر هم اشکالی در آماده سازی آن وجود داشته باشد ، معجون را خطرناک نخواهد کرد و فرد مصرف کننده در نهایت ممکن است در اثر مصرف آن بیهوش شود. معجون جانبخشی یکی از مهمترین و کلیدی ترین معجون هایی است که شفا دهندگان از آن استفاده می کنند ولی به هر حال میزان مصرف آن نیز محدودیت هایی به همراه دارد تا از عوارض احتمالی آن جلوگیری شود.
3- یک درخت دیگر را نیز با این ویژگی معرفی کنید
درخت "افسونگر آبی " درختی است که تقریبا ویژگی های درخت شفابخش را داراست.این درخت بیشتر در کشور های معتدل آسیایی رشد می کند راه شناسایی آن شکوفه های آ بی رنگ و زیبایش است که در فصل زمستان گل می کنند. تفاوت این درخت با درخت جانبخش این است که شیره ی سفید رنگ و خوشبویش (که از آن در ساخت عطر های گرانقیمت هم استفاده می شود) از شکوفه های آبی رنگش استخراج می شود و به صورت طبیعی به دست نمی آید و باید با چیدن شکوفه هایش آن را جمع آوری کرد.
خاصیت شیره ی به دست آمده از این درخت بسیار شبیه خاصیت شیره ی درخت شفا دهنده می باشد اما اثر آن بسیار ضعیف تر است ، بنابراین ترجیحا از آن در ساخت معجون های ضد افسرگی و هوشیاری استفاده نمی شود مگر اینکه شرایط اضطراری پیش بیا ید و حتی ضعیف شده ی این معجون ها هم مفید باشد.

پیام زده شده در: ۲۰:۰۹ جمعه ۱۲ اسفند ۱۳۸۴

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
1-کاربرد این شیره در معجون های افسردگی و معجون های هوشیاری است
البته به مقدار کم با این معجون ها مخلوط میشه
2-شیره یکی از کاربردی ترین مواد در ساخت معجون هست که همانطور که گفتم در معجون ها افسردگی و هوشیاری استفاده میشود
البته این شیره کارهای دیگه ای هم داره ولی مهمترینش ترکیب با شیره های دیگر و تشکیل این دو مجون است
ساخت این معجون توسط بلیز زابینی بوده که در سال 1990 این معجون را ساخته
جواب سوال 3 هم بعدن میدم

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۴:۰۸ جمعه ۱۲ اسفند ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
قبل از اینکه جلسه جدیدمون رو شروع کنم اول نتایج امتیازات دفعه پیش رو اعلام میکنم :

امتیازات جلسه پنجم
ایگور کارکاروف جان سوال یک و دو شما کاملا غلط بود و من بخاطر تلاشی که کرده بودین دو امتباز اینجا بهتون میدم . مقالتون هر چند که یکمی کوتاه بود ولی بخاطر پاچه خاریتون من هشت امتیاز دیگه بهتون میدم که جمعا میشه ده امتیاز .

نقل قول:
حال ميكني چه كامل توضيج دادم يه 100 امتيازر به من بده يالا

صد رو تقسیم بر بیست کن امتیازت بدست میاد موفق باشی

رومسا جان سوال اولت رو عالی توضیح دادی پنج امتیاز بهت میدم . سوال دمت تقریبا همش غلط بود ولی دو امتیاز هم از این جا بهت میدم . به مقالت هم ده امتیاز میدم .

جمعا : اسلایترین : 15 امتیاز !
گریفندور هم 17 امتیاز

جلسه ششم

صدای همهمه دانش آموزان در کلاس بلند شده بود . همه میگفتند و میخندیدند انگار نه انگار که سر کلاس پروفسور زابینی نشستند .
ناگهان در کلاس باز شد و پروفسور زابینی با عصبانیت داخل شد .
بلافاصله ملت با دیدن قیافه عصبانیه پروفسور زابینی که معلوم بود حسابی حالش گرفتست ساکت شدند .
پروفسور زابینی با عصبانیت تمام کلاس رو از نظر گذروند و سپس با خشم گفت :
_ کریچر ، چرا به من نگفتی کلاس انقدر شلوغه ؟ 100 امتیاز از ریون کم میکنم ! هلگا تو توی کلاس دفعه پیشم شرکت نکردی ؟ کجا بودی ؟ 200 امتیاز هم از هافل !
پروفسور زابینی کمی صبر کرد تا حال و روزش بیاد سر جاش سپس با عصبانیت گفت :
_ متاسفانه من میخواستم یک درس بسیار جالب رو امروز به شما بدم ولی مثل اینکه این مدرسه نمونه زنده این درخت رو نداره بنابراین من مجبورم که درسم رو به صورت جزوه بگم و شما بنویسید . پس لطفا دفترهاتون رو دربیارین !
بلافاصله صدای دراوردن کتاب دفترها به گوش رسید . پروفسور زابینی مدتی صبر کرد تا همه آماده نوشتن بشوند سپس گفت :
_ خب بنویسین .
دوباره بلیز چند لحظه مکث کرد سپس گفت :
_ امروز میخواهیم راجع به درختی به اسم درخت جان بخش یا (lebens spende ) حرف بزنیم .
پروفسور زابینی چند لحظه مکث کرد سپس گفت :
_ این درخت بسیار کمیاب هست و بیشتر در اروپا یافت میشود . اما این درخت برای ساکنان آنجا بسیار مفید میباشد چرا که شیره این درخت بسیار مفید است !
کریچر به وسط حرف پروفسور زابینی پرید و گفت :
من یکی از این درختا رو توی خونم پرورش میدم واقعا شگفت انگیزه !
پروفسور زابینی با اوقات تلخی گفت :
_ کریچر تو بعد کلاس میمونی مجازات میشی
کریچر
پروفسوز زابینی ادامه داد :
_ خب داشتم میگفتم بنویسید : شیره این درخت که ماده ای سبز رنگ هست در انواع معجون های ضد افسردگی و همچنین در معجون های هوشیار کننده کاربرد دارد .
پروفسور زابینی برای چند لحظه مکث کرد سپس گفت :
_ کسی میدونه شیره این درخت رو چه جوری میگیرن ؟
همه ساکت شدند و کسی حرفی نزد . پروفسور زابینی کمی صبر کرد و وقتی که مطمئن شد کسی جواب را نمیداند گفت :
_ خب باشه پس بنویسید : درختان (( جان بخش )) این شیره را به طور طبیعی بهار هر سال ترشح میکنند . اما جدیدا روش هایی کشف شده که میتوانند هر ساله این شیره رو از درخت بگیرند که البته لازم به ذکر است که این شیره به کیفیت شیره ای نیست که هر ساله به طور طبیعی از درخت میگیرند .
پروفسور زابینی چند لحظه صبر کرد سپس گفت :
_ خب کلاس ما تمومه .

اما تکالیف
1- این شیره چه کاربردی دارد ؟
2- مقاله ای در مورد این شیره بنویسید .
3- یک درخت دیگر را نیز با این ویژگی معرفی کنید .
موفق باشید .

پیام زده شده در: ۱۹:۱۶ شنبه ۶ اسفند ۱۳۸۴

پ.ح.س.گ. گويل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۹ یکشنبه ۹ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۹:۵۶ دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۸۴
از اسلي
گروه:
کاربران عضو
پیام: 83
آفلاین
اين مايع نارنجي رنگ بر زخم شفا دهنده است و در معجو بخور تا زخمت خول شه به كار رقفته است و بايد ريشه اين گياهو از بيابونايه لوت به دست اورد
خب در مورد عملكرد يه مقاله ميدم
وقتي اومدم وارد كلاس شم يه برق رفت زيره پام با مخ اومدم رو زمين بعد وقتي كريچر اومد سر كلاس و شما به دنبالش اومدن تو پروفسور زابيني فهميدم استاد خوبي هستين
بعد وقتي سوال كردن هيچي نفهميدم تا كرچر مزه انداخت خنديدم بعدشم كه خوابم برد اخرا كار بيدار شدم
زنگ خورذده بود
-----------------------
حال ميكني چه كامل توضيج دادم يه 100 امتيازر به من بده يالا

جنگ را از لابه لايه اتش و خون بيرون كشيديم تا نفرت از جنگ اييني جاودان شود

پیام زده شده در: ۱۸:۵۹ شنبه ۶ اسفند ۱۳۸۴

رومسا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۹ چهارشنبه ۷ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱:۵۰ جمعه ۲۵ دی ۱۳۹۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 138
آفلاین
1- مایعی که از شیره گل شفادهنده گرفته میشود در علم پزشکی جادوگران چه کاربردی دارد ؟
این مایع نارنجی رنگ در علم شفابخشی کاربرد بسیاری دارد . در اکثر مواقع از این مایع به عنوان قوی کننده و یا مکمل سایر معجون های جادویی استفاده می شود. یعنی اگر خواص شفابخشی یک دارو ، به اندازه ی کافی قوی نباشد ، می توان با اضافه کردن این معجون ، آن را به میزان دلخواه قوی کرد. البته از این مایع ، معجون بسیار پیچیده ای هم تهیه می کنند که هنوز به طور قطع مشخص نشده برای درمان کدام بیماری می توان از آن استفاده کرد ، بلکه تنها در شرایط اضطراری که شفادهندگان از بهبود بیمار قطع امید کرده اند ، به عنوان آخرین راه ، از این معجون استفاده می کنند . در اکثر مواقع استفاده از این معجون جواب می دهد ، بنابراین از آن به عنوان " عصاره ی معجزه گر " یاد می کنند. البته افسانه ای هم در این رابطه وجود دارد که می گویند ، معجون مخصوص گلهای شفا دهنده تنها انسان های خوب و پاک را از مرگ نجات می دهد! که البته صحت این حرف هرگز به اثبات نرسیده است.
2- این مایع در چه معجون هایی استفاده میشود ؟
همان طور که گفته شد، اکثرا این مایع را به سایر معجون ها اضافه می کنند تا اثر آنها را تقویت کند. در زیر به 5 مورد از مهمترین این معجون ها اشاره شده است :
1 – معجون خواب بدون رویا
2- معجون باز آورنده ی حافظه
3- معجون تسکین دهنده ی درد ناشی از طلسم شکنجه گر
4- معجون راستگویی
5- معجون تقویت کننده ی قوای ذهنی
3-یک مقاله خوب در مورد عمل کردتون در این جلسه برای من بنویسید .
بعد از این که پروفسور زابینی ، گیاه شفا دهنده و طرز تهیه مایع نارنجی رنگش را به ما نشان داد ، از ما خواست تا پایان جلسه ، یک بطری حاوی مایع آن گیاه به او تحویل دهیم.
گیاه شفا دهنده، گیاهی بسیار زشت است. گلبرگهای بنفش رنگ آن هیچ کدام شکل مشخصی نداشته و به صورت نا منظمی در کنار هم چیده شده اند. در حقیقت این گل کاملا بنفش رنگ نیست ، بلکه رنگ آن مخلوطی از بنفش تیره و قهوه ای سوخته با رگه های نازک و تقریبا غیر قابل رویت سبز یشمی می باشد. در انتهای آن هیچ کاسبرگی دیده نمی شود و سطح برگها و ساقه ها یش را کرکهایی بسیار نرم فرا گرفته اند که ما با مراجعه به کتاب" گیاهان جادویی" متوجه شدیم که این کرکها بسیار سمی هستند و در صورت تماس با دست ، حس آن را از بین خواهند برد و اگر به موقع برای معالجه ی آن اقدام نشود ، دستان فرد تا آخر عمر بی حس خواهند ماند.
بنابراین ما از دستکشهای پوست اژدهایمان برای گرفتن شیره ی آن استفاده کردیم. بقیه ی کار همان طور که پروفسور زابینی نشان دادند ، بسیار آسان بود و ما باید تنها سعی می کردیم تا مایع هدر نرود.
مایعی که از ساقه تراوش می کرد ، به رنگ نارنجی بسیار پر رنگی بود و بوی نامطبوعی داشت ، به طوری که در پایان کلاس ، گلخانه را بوی بسیار بدی فرا گرفته بود.
در این میان یکی از دانش آموزان که فراموش کرده بود از دستکشهایش استفاده کند، دچار عارضه ی بی حسی دستانش گشت ، اما پروفسور زابینی او را به سرعت به درمانگاه رساند که در حال حاضر دانش آموز مذبور مشکلی ندارد.
همچنین در آخر کلاس پروفسور زابینی به ما تذکر دادند که هیچ گاه نباید این مایع را در ظرفی از جنس فلز جمع آوری کرد زیرا با آن واکنش داده و گاز بسیار خطرناکی از خود متساعد خواهد کرد که در صورت بی توجهی ، منجر به مرگ تدریجی فرد خواهد شد.

پیام زده شده در: ۱۶:۰۹ شنبه ۶ اسفند ۱۳۸۴

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
سلام
1-کاربرد محسوسی ندارد ولی اگه بیماری کم باشد و یا برای از بین برد اثرات طلسم شکنجه گر البته قابل به ذکر است که اگر مدت که طلسم اجرا میشود کمتر از 10 ثانیه باشد به همین دلیل خیلی ها ورد را به مدت 20 یا 15 ثانیه اجرا میکنند نکته قابل توجه اینه که اگه حتی چند صدمه ثانیه هم از 10 ثانیه گذشته باشه معجون کاری نمیتونه بکنه
2-معجون راستی (10 درصد)
معجون تغییر شکل(5 درصد)
معجون قدرت بدنی(7درصد)
معجون شانس یا فیلیکس فیلیسیس(4 درصد )
3-در این جلسه من با چشمه خودم این شیره و گل را دیدم که واقعا گل بد بویی ولی با اثرات بالا هست خلاصه من از این جلسه با اطلاعات کافی بیرون رفتم
معلم گل های رو تک تک به دستهامون داد تا از نزدیک ببینیمش و همچنین با استفاده از گرواپی ریختن ماده رو دست را نشان داد که من وقتی این را دیدم کلا از استفاده این معجون پشیمون شدم ولی پروفوسور با دقت عملکرد اسان را به ما یاد داد که خیلی هم اسان است ولی نیاز به تمرکز و دقت داره
پروفوسور در کلاس با توضیحات دقیق و نشان دادن عملی ان ها من خیلی خوب فهمیدم و درک کردم
ایشونتعدا 4 گل را که قیمت ان ها حدود 50 گالیون میشد رو استفاده کردند
پروفوسور با نشان دادن اعضای اصلی گل واقعا من تعجب کردم واقعا دقیق و همه اعضا هم شکل مساوی
البته پروفوسور گفت که به انها دقیق و مساوی بودن گل بستگی دارد و ایشون تقریبا گرون ترین گل را خریده بود و همچنین گفت که اگر مساوی و دقیق باشن اثر انها بیشتر و مفید ترن
ایشون با نشون دادن نقشه وجود دقیق این گل رو در سزمین های جنوبی و غربی نشون دادن
============
پروفوسور امتیاز خوب به من بدید

پیام زده شده در: ۲۱:۳۳ جمعه ۵ اسفند ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
خب سلام !
من معلم جدید درس گیاه شناسی هستم . امیدوارم بتونیم سال خوبی رو با هم داشته باشیم

قبل از هر چیز امتیازات جلسه پیش رو اعلام کنم :

هلگا و رز هر کدوم 7 امتیاز برای گروهشون کسب کردند و آنیتا دامبلدور نیز شش امتیاز !
به این ترتیب :

هافلپاف : 20 امتیاز
بقیه گروهها 0 امتیاز

-----------------------------------

جلسه پنجم

_ شنیدین میگن مرلین عوض شده ؟
_ عوض شده واقعا ؟
_ مثل اینکه از وضع آفتابه های مدرسه ناراضی بوده
_ ولی میگن استاد خوبی گیرمون افتاده ؟
_ نه بابا مگه مرلین بیچاره چه گناهی کرده بودش ؟ استاد به این خوبی !!!
این صدای دانش آموزان هاگوارتز بود که مثل هر هفته داشتند به سمت گل خانه ها حرکت میکردند .
سرانجام همگی آنها از کنار جالیز ها گذشتند و وارد گلخانه شماره دو شدند .
آنجا گلخانه تقریبا تاریکی بودش و تنها میز بزرگی در وسط گلخانه قرار داشت که بر روی آن حدودا بیست گل بنفش زشت قرار داشت .
دانش آموزارن پشت سر هم وارد گلخانه میشدند و اولین کاری که میکردند این بود که با تعجب به اطرافشان نگاه کنند .
ناگهان صدایی همه آنها را از جا پراند !
لطفا سر جاهایتان بنشینید .
همه برگشتند و پروفسور زابینی رو دیدند که داشت از نقطه تاریکی از ته کلاس آرام به سمت آنها میامد .
دانش آوزان که تا حدی غافل گیر شده بودند بدون هیچ حرفی روی صندلی های کنار میز بزرگ نشستند . به طوری که هر کدام از آنها در مقابل یکی از گلهای زشت قرار گرفتند . دانش آموزان نگاهی به هم انداختند و گویی ذهن همدیگر رو خونندند چون همگی مشغول دراوردن کیف و کتابهایشان شدند .
پروفسور زابینی بدون هیچ حرفی خودش رو به ته میز قسمتی که صندلی اساتید قرار داشت رساند و سپس گفت :
خب ! من استاد جدید درس گیاه شناسی هستم . اسمم پروفسور بلیز زابینی هست . مدیر مدرسه از من خواسته که بجای معلم قبلیتون به اینجا بیام و به شما درس بدم ! حالا کسی سوالی داره ؟
کریچر :
قربان میخواهید ما هم خودمون رو معرفی کنیم ؟
پروفسور زابینی همه بچه های کلاس رو از نظر گذراند و بدون کوچکترین توجه به کریچر گفت :
خب ظاهر کسی سوالی نداره پس بهتره درسمون رو شروع کنیم .
بلافاصله صدای دراوردن کیف و کتابها در کلاس پخش شد . پروفسور زابینی یکی از اون گلهای بی ریخت رو به خودش نزدیک کرد و گفت :
_ خب بهتره درسم رو با یک سوال شروع کنم ! کسی میدونه این گلها چه کاربردی دارند ؟
کلاس ساکت شد . همه با تعجب به هم نگاه میکردند اما ظاهرا به غیر از کریچر کسی جواب این سوال رو نمیدونست .
پروفسور زابینی دوباره با خونسردی نگاهی به کلاس انداخت و گفت :
_ خب ظاهرا مجبورم خودم جواب این سوال رو بدم !
کریچر از فرط هیجان روی پاهایش ایستاد و شروع کرد به بالا و پایین پریدن تا بلکه پروفسور زابینی او رو ببیند .
حال دیگه توجه تمام کلاس به کریچر جلب شده بود . پروفسور زابینی که دید بیشتر از آن نمیتواند بی تفاوت بماند گفت :
_ جن تو بگو !!!
کریچر : آقا من میخواستم بگم که من نمیدونم
با این حرف کلاس رفت هوا . پروفسور زابینی که از این حرف اصلا خوشش نیومده بود با اوقات تلخی گفت :
200 امتیاز از ریونکلا کم میشه .
بلافاصله خنده از روی لبان بچه ها پاک شد .
پروفسور زابینی چند لحظه با لذت به بچه های ریونکلا نگاه کرد سپس گفت :
خب بر میگردیم سر درس امروزمون . اسم این گلها گلهای شفادهنده هست . این گلهای با اینکه ظاهر غلط اندازی دارند خواص دارویی بسیار زیادی دارند و جادوگران در پزشک جادوگری نیز از این گیاه زیاد استفاده میکنند .
پروفسور زابینی بار دیگر تمام کلاس رو از نظر گزروند و گفت :
_ کسی میدونه از این گیاه چطور استفاده میشه ؟
اینبار همه حتی کریچر ساکت شدند و تنها به هم نگاه کردند تا ببینند کی جواب این سوال رو میداند . پروفسور زابینی گفت :
_ خب باشه خودم میگم .
پروفسور زابینی یک جفت دستکش کهنه برداشت و دستش کرد سپس دستش رو به سمت گل جلوی خودش برد و با یک حرکت نوک ساقه گل رو شکست . چند لحظه گذشت همه بچه ها داشتند با دقت به حرکات پروفسور زابینی نگاه میکردند .
ناگهان ماده نارنجی رنگی از ساقه شکسته گل آرام آرام به بیرون آمد ! بلافاصله پروفسور زابینی بطری پلاستیکی رو از توی جیبش دراورد و زیر ساقه قرار داد . همه داشتند با حیرت به قطرات نارنجی رنگی نگاه میکردند که آرام آرام در بطری میریخت .
پروفسور زابینی همان طور که با دقت به ساقه شکسته چشم دوخته بود گفت :
_ اگرچه این مایع نارنجی رنگ خاصیت دارویی دارد اما باید مواظب باشید که هیچ وقت دستتون به طور مستقیم با این مایع تماس پیدا نکند چرا که این مایع در صورت تماس با پوستتون باعث میشود که تاول های بزرگی بر روی دستتون پدید بیاید ! پس همیشه سعی کنید هنگام کار با این گل از دستکش استفاده کنید .
مدتی گذشت . سرانجام آخرین قطره نارنجی رنگ نیز درون بطری ریخت . بلافاصله بلیز در بطری رو از روی میز برداشت و بطری رو بست سپس رو به جمعیت گفت :
_ ما به همین سادگی میتونیم مایع درون گل رو جمع آوری کنیم به شرطی که مواظب باشیم که این مایع روی دستتمون نریزه . حالا کی میتونه به من بگه که چطوری جادوگران از این معجون استفاده میکنند ؟
بلافاصله دراکو دستش رو میبره بالا .
پروفسور زابینی بار دیگر به تمام دانش آموزان نگاه کرد تا اینکه چشمش روی دراکو ثابت ماند سپس گفت :
_ دراکو بگه !
دراکو گفت :
این مایع به تنهایی هیچ کاربردی نداره اما اگر به معجونهای شفادهنده اضافه بشه خاصیت آن را چند برابر میکنه ! این مایع بیشتر به معجونهایی اضافه میشه که جادوگران استفاده کننده از این معجون به بیماری های جادویی مبتلا شدند اما در مقابل کسانی که نفرین شدند یا طلسم شدند این معجون هیچ کاربردی نداره !!!
پروفسور زابینی :
آفرین دراکو از این بهتر نمیشد . منم توضیح دیگه ای ندارم پس در نتیجه پنجاه امتیاز برای اسلی !!!
پروفسور زابینی به ساعتش نگاهی انداخت و گفت :
خب دیگه الانه که زنگ بخوره اما تکلیف جلسه آیندتون رو بگم :

1- مایعی که از شیره گل شفادهنده گرفته میشود در علم پزشکی جادوگران چه کاربردی دارد ؟
2- این مایع در چه معجون هایی استفاده میشود ؟
3-یک مقاله خوب در مورد عمل کردتون در این جلسه برای من بنویسید .

سوال اول حداکثر 5 امتیاز - سوال دوم حداکثر 5 - سوال سوم حداکثر 15 امتیاز

موفق باشید

ویرایش شده توسط بلیز زابینی در تاریخ ۱۳۸۴/۱۲/۵ ۲۲:۰۹:۴۸
ویرایش شده توسط بلیز زابینی در تاریخ ۱۳۸۴/۱۲/۵ ۲۲:۱۶:۴۲

پیام زده شده در: ۱۰:۵۸ جمعه ۲۵ آذر ۱۳۸۴

آنیتا دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۷ جمعه ۲۷ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۲۹ شنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۳
از قدح اندیشه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1323
آفلاین
نخود:
بله، نخود!
در 3400 سال پیش از میلاد مسیح، جوانی از پارس به نام داریوش(جد جد جد جد جد کورش اول پادشاه کبیر پارس) که در جامعه جادوگری آن زمان بسیار با هوش و ذکاوت بود، با اجرای افسونی که اختراع کرده بود که ما امروزه آنرا افسون "زیاد کننده" مینامیم و به زبان پارس ها میشده
" هواخش" روی یک نخود، متوجه می شود که خواصیت نخود هزار برابر میشود. پارس ها از این نخود در جنگ هایشان اشتفاده میکردند و همین امر تا 20 سال بعد ادامه داشت.اما، آلمان که از خواصیت این نخود آگاه شده بود، مشاور امنیتی خود را یعنی:" جک استراو" (با جک استراو عوضی نگیرید) را به پارس فرستاد و آن هم آن نخود ارزشمند را به قیمتی کم از عمو زاده ی داریوش که با وی خصومت داشت، خرید. و با تلاش های بی وقفه و همکاری با دانشمند روسی "سرگئی پاتیل" خواصیت تونستند آن نخود را 2 برابر کرده و در جنگ جهانی از آن استفاده کنند. هم اکنون این نخود در پارس فراموش شده است.
منبع: "گیان جادویی" ----اثر:"ایوانوف ایوانکو"

منوي مديريت، حافظ شما خواهد بود!
بازنشستگی!

پیام زده شده در: ۱۰:۴۱ شنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۴

هلگا هافلپافold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۴۳ یکشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۲ یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۲
از كجا باشم خوبه؟!؟!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 705
آفلاین
هلگا:اووووه...جد منم چه كارهايي كرده ها رز..
مرلين:
هلگا:خيلي خب..خيلي خب..ولي تحقيق من با مال رز فرق داره..كلي دنبالش گشتم..لامصب هي ارور 665 مي داد!
مرلين:صد دفعه گفتم با اين چيزاي ماگلي ورنرين! حالا تحقيقت كو؟
هلگا تحقيقش رو مي ده به پروفسور مرلين!

« به نام آفريدگار يگانه مرلين كبير»
همان گونه كه همه واقف هستيم نخود از زمانهاي پيش كاربرد داشته است!كاشف نخود جادويي كه درواقع يك گياه خطرناك و نسبتا بامزه است جادوگري بوده است جوان كه اهل روستاي"جرره"بوده است!اين جادوگر جوان كه قلي پاتر نام داشته است.هنگامي كه همسرش ملوك السلطنه به طور اشتباهي نخود را به جاي غذا به فرزندشان داد و از اين رو دخترشان دچار نفخ معده شديدي شد و تا يك هفته در گهواره خود جاي نمي گرفت تصميم به كشف خاصيت نخود و دوچندان كردن آن گرفت!ولي وي درست هنگامي كه نتايجش به جاهاي خوبي رسيده بود به وسيله يك تير تير كمان به طور مشكوكي به قتل رسيد!ملوك السلطنه كه از مرگ همسرش بسيار ناراحت بود تصميم به ادامه تحقيقات وي گرفت تا بدين وسيله روح آن مرحوم را شاد كند!ولي از آنجاي كه ملوك السلطنه چيزي از گياهشناسي نمي دانست تصميم به مهاجرت به خانه دوستش كرد كه قرار بود آموزگار گياهشناسي مدرسه اي بشود كه در حال احداث بود!ملوك السلطنه و دوستش پس از ده سال موفق به كشف نخود جادويي شدند كه استفاده هاي بسياري دارد و براي دنياي جادويي تا كنون بسيار مفيد واقع شده است!از استفاده هاي اين گياه مي توان چند مورد زيل را نام برد:
1-دارويي مؤثر براي برطرف كردن يبوست.
2-سلاحي زيركانه براي جنگها.
3-وسيله اي براي دوباره راه اندازي دستشوييهاي عمومي برشكسته شده!
4-وسيله اي براي محتذمانه بيرون انداختن مهمان.

هاف[size=large][color=FF0066]ل[/co

پیام زده شده در: ۲۳:۳۸ جمعه ۱۸ آذر ۱۳۸۴

رز زلرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۸ سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۵:۳۶ جمعه ۲ تیر ۱۳۸۵
از خوابگاه مختلط هافلپاف!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 181
آفلاین
رز : سلام پروفسور
مرلين : باز يه مزاحم ديگه تو ديگه چي كار داري؟
رز : اومدم تحقيقم رو بدم من پس از تحقيق متوجه شدم نخود در دوست شدن موسسان هاگوارتز با يكديگر نقش داشته

تحقيق:

در حدود هزار و ده سال پيش هلگا هافلپاف به پرورش گياه مي پرداخت از اين رو مورد تنسخر همگان قرار مي گرفت اما از انجا كه هافلپافي ها به حرف مردم كاري ندارند به متلك هاي انها اهميت نداد او با فردي به نام روينا راونكلاو دوست بود كه در كوچه دياگون داراي پاتيل درزدار بود
روزي هلگا به نخودي برخورد اما از انجا كه در قبل از ان چنين گياهي نديده بود كنجكاو شد و ان را در دهان كذاشت و خورد و به دليل خواص جادويي اين نخود به مدت 24 ساعت را در دستشويي به سر برد پس به رووينا كه با اين گونه چيزها بيشتر اشنايي داشت مشورت كرد
روينا وقتي متوجه اين خاصيت نخود شد به فكر فرو رفت:
او به يكي از مشتريان كافه اش با نام گدريك علاقه ي شديدي داشت اما نمي توانست به او بگويد اما از انجا كه باهوش بود با خود گفت شايد او اگر پس از ديدار من دچار چنين مشكلي شود فكر كند عاشق من شده پس روزي در نوشيدني گدريك نخود ريخته و گدريك پس ازخوردن ان به مدت يك روز به دستشويي رفت او تصور كرد عاشق روينا شده از اين رو اين دو با هم دوست مي شوند و دو دوست انها يعني هلگا و سالازار نيز به جمع انها پيوسته و موسسان هاگوارتز با يكديگر دوست مي شوند پس از ده سال انها قصد مي كنند هاگوارتز را بنا كنند
در رابطه با استفاده ي ان در هار پيش هم مي توان به اين مورد اشره كرد:
شكنجه دادن افراد و براي گرفتن اعتراف از مجرمان
روم به ديوار واسه درمان يبوست

ویرایش شده توسط رز زلر در تاریخ ۱۳۸۴/۹/۱۹ ۱۱:۰۸:۰۱

هافلپاف هرم نبض آتشين ماست در شرجي عشق و اشتياق
تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.