هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: دامبلدور مار زبانه؟
پیام زده شده در: ۰:۰۷ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶

regulus black

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۸ سه شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۰۲ یکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۸۷
از كارتن خواب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 43
آفلاین
احتمالش خیلی کمه که دامبلدور مار زبون باشه چون همونطور که تعداد زیادی گفتن اگه مار زبون بود به راحتی از اتفاقت توی کتاب 2 سر در می آورد و دیگه احتیاج به وجود یک بچه ( هری ) نبود که به تالار اسرار بره.
در مورد کتاب 6 هم همینطور که بقیه گفتن دامبلدور تونسته این اطلاعات رو بدست بیاره اما مار زبان بنوده.
اما یک جایی که هست در هیچ کجای این کتابها اشاره نشده که ماربانی رو اسلایترین به وجود آورد. گفته شده که اون تواناترین و مشهورترین مار زبان هست... اما نگفته که همه جادوگرانی که ممکنه زبان مارها رو یاد داشته باشند اسلایترینی بوده باشند.
به طور مثال ما می بینیم که هری این توانایی رو داره. اون یک اسلایترینی نیست و فقط مقداری از تواناییهای ولدمورت رو که یک اسلایترینی بوده به ارث برده.
در هر صورت فقط چند روز دیگه صبر کنید تا بفهمید.

زیبØ

پیام زده شده در: ۱۹:۲۲ چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۶

دوشیزه اسنیپ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۴ شنبه ۱ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۱:۴۰ یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۱
از بن بست اسپینر
گروه:
کاربران عضو
پیام: 34
آفلاین
به نظر من دامبلدور میتونه مارزبون باشه و دلیلشم همونایی هست که گفتین که اکثرا برمیگرده به خاطره های کتاب 6.ولی خوب باز هم دلایلی هست که مارزبون نباشه و اینکه ولدمورت خودش گفت که اون و هری تنها مارزبونای زمانشونن و بیشتر چیزایی که باعث میشه بگیم دامبی مارزبون نیست هم همون اتفاقاییه که توی کتاب دو افتاد که اگر دامبلدور مارزبون بود میتونست خیلی کارا بکنه.درسته که تناقضهای زیادی در این باره توی کتاب دو و شش هست ولی با وجود اینم فکر نکنم مارزبون بودن دامبی نکته ی خیلی مهمی باشه. در هر حال اگه هم باشه دیگه خیلی نمونده که صبر کنیم!!! میبینیم!

دوشیزه اسنیپ اینجا .دوشیزه اسنیپ اونجا .دوشیزه اسنیپ همه جا.
پس پاتر حواست به خودت باشه!

پیام زده شده در: ۱۹:۱۵ چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۶

الادورا  بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۲۷ یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۲:۲۶ چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵
از شجره نامه ی خاندان بلک
گروه:
کاربران عضو
پیام: 141
آفلاین
دامبلدور خیلی از زبان ها رو بلده مثل زبان مردم دریایی اما فکر نمی کنم که مار زبون باشه. من با نظر هوریس موافقم.
نقل قول:
در كتاب 2 ميخونيم كه بينز به دانش آموزا ميگه جادوگران قدرتمند زيادي قلعه رو گشتن اما چيزي در مورد تالار اسرار چيزي پيدا نكردن دامبلدور هم حتما يكي از اونا بوده اگه دامبلدور مار زبون بود براي رفع خطر از هاگوارتز و يا درگذشته, براي كمك به هاگريد هم كه شده بود اونجا رو پيدا مي كرد چون كليد ورود به اونجا مار زبوني بود به همين خاطر اونجا رو پيدا نكرد.

ویرایش شده توسط الادورا بلک در تاریخ ۱۳۸۶/۴/۱۳ ۱۹:۲۴:۰۷

همه ی ما به واقعیت جادو ایمان داریم، اما جادوی ما چوبدستی هایمان نیست، بلکه قلبهامان است.
[img]http://i14.tinypic.com/2u94e

پیام زده شده در: ۱۲:۵۳ چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۶

مگی پرينر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۵۲ چهارشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۲۲ چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۰
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 147
آفلاین
نقل قول:
اصلن خود سالازار چه جوري مارزبان شده كه به فرزندانش چنين توانايي به ارث برسه؟ياد كه نگرفته چون بايد به ارث برسه.اولين كسي كه مار زبان شد او بوده يا يكي از اجدادش؟چرا فقط اونها مارزبون شدن؟توضيحي وجود داره؟

خوب به نظر من هم ياد گرفتن چنين چيزي بايد غير ممكن باشه و فكر نميكنم بشه جواب اين سوال رو حدس زد شايد يه جادو روي مار انجام داده بوده كه روي خودش تاثير گذاشته بوده
ولي اگه جواب قطعي بخواي بايد بري از رولينگ بپرسي

پیام زده شده در: ۱۲:۴۰ چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۶

احسان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۹ دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۸:۰۲ یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۸
از تهران/تهرانپارس/اتوبان باقري/نزديكاي قنات كوثر
گروه:
کاربران عضو
پیام: 20
آفلاین
اصلن خود سالازار چه جوري مارزبان شده كه به فرزندانش چنين توانايي به ارث برسه؟ياد كه نگرفته چون بايد به ارث برسه.اولين كسي كه مار زبان شد او بوده يا يكي از اجدادش؟چرا فقط اونها مارزبون شدن؟توضيحي وجود داره؟
با احترام
احسان

و اينك احسان.آن كه حقيقت را محو كرد.

پیام زده شده در: ۱۱:۴۸ چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۶

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۹:۳۵:۱۳ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
دامبلدور نمیتونه مار زبون باشه چون ما میبینیم که در کتاب دوم فقط هری هست که میتونه از بین دیوار ها صداهایی رو تشخیص بده در صورتی که دامبلدور نمیتونست متوجه بشه. ولی اگر اون مار زبون بود و خودشم میدونست مار زبونه میفهمید که این صداهایی که میاد هیس هیس نیست بلکه صدای یک ماره و اونوقت خیلی سریع می فهمید جریان چیه.

کلا به نظر من اتفاقاتی که اونجا رخ دادن چیزهایی بودن که بدون حرف زدنم میشده اونا رو حدس زد و ضمنا یادتونم باشه دامبلدور در آزکابان دوباره با مورفین حرف زده. به نظر من اگر قرار بوده موضوع هایی رو هم ازشون سردر بیاره اونجا بهترین فرصت بوده.

ضمنا اونجور که من از کتاب برداشت کردم زبون مارها زبون عادیی نیست که یکی مثل دامبلدور خون اسلیترین در رگ هاش نباشه ولی اونو بتونه یاد بگیره. در حقیقت زبون مارها یک توانایی اکتسابی نیست یک تواناییه ذاتیه. چون از این زبان به عنوان یک توانایی ویژه یاد شده. اگر بقیه هم میتونستند زبون مارها رو به یاد بگیرند این دیگه چیز خاصی نبودش که...

به نظر من یک نفر مثل دامبلدور هر چقدرم که با استعداد باشه میتونه زبان های خاصی رو مثل زبون موجودات جادویی مثل مردمان دریایی یا غول های غارنشین و ... رو یاد بگیره ولی به طور مثال نمیتونه که زبون گربه ها رو یاد بگیره! زبون مارها هم دقیقا همینجوره. یعنی با آموزش عادی نمیشه اونو یاد گرفت.

مگر اینکه بخوایم بگیم که دامبلدورم از نواده های سالازاره که خوب من کاملا با این فرضیه مخالفم.

نقل قول:
احتمالا تنها مارزبانهایی که از زمان سالازار اسلایثرین به هاگوارتز اومدیم.

آرتور عزیز اگر اشتباه نکرده باشم شما جمله رو اشتباه نوشتید. اصل جمله این بود که هری و ولدمورت تنها مار زبان هایی بودند که در این قرن وارد هاگوارتز شدند.

به ایوان:
مار زبون ها در کنار زبون ماریشون زبون بقیه رو هم بلدن برای همین اگر اونجوری حساب کنید هم دامبلدور میتونسته با تکیه بر زبون دیگر آنها به ذهنشون راه پیدا کنه. ضمن اینکه ما میدونیم اونا همیشه هم با هم به زبون ماری حرف نمیزدند و این خود مدرکیه که نشون میده انا به زبان های دیگه هم فکر میکنند.

پیام زده شده در: ۱۰:۱۰ چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۶

اسلیترین، مرگخواران

ایوان روزیه

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۱ یکشنبه ۸ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
امروز ۱۰:۳۴:۵۴
از سر قبرم
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
مرگخوار
اسلیترین
ناظر انجمن
پیام: 1504
آفلاین
هری عزیز به نظرم ذهن خوانی نمیتونه جواب قطعی باشه.اگه ما به ذهن خوانی به دو صورت نگاه کنیم به این شکل میشه:با ذهن خوانی میشه خاطرات افراد رو از پس ذهنشون بیرون کشید.همون کاری کاری اسنیپ در هنگام تمرین با هری می کرد.
در حالت دوم ذهن خوانی میتونه ذهن فرد رو به صورت آنی بخونه،یعنی چیزی رو که الان داره بهش فکر میکنه با ما نشون بده،مثل کاری که اسنیپ بعد از کشتن دامبلدور در هنگام فرار با هری کرد که طلسم ها رو زودتر از اون که به زبون بیاره تشخیص می داد و دفع می کرد.
اگه به صورت دوم توجه کنیم باید بگم که هر کس در ذهن خودش به زبون خودش فکر میکنه.یعنی یک ایرانی وقتی در ذهن خودش به چیزی فکر میکنه و در اون باره در ذهنش حرف میزنه به فارسی حرف میزنه و یک انگلیسی هم به انگلیسی.
برای همین شکی نداریم که دامبلدور میتونسته ذهن اونا رو بخونه ولی بازم مشکلی حل نمیشده چون اونا در ذهنشون هم به زبون ماری فکر میکنن!

ایوان روزیه...اسکلتی که وجود ندارد!

پیام زده شده در: ۹:۱۲ چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۶

احسان

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۹ دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۸:۰۲ یکشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۸
از تهران/تهرانپارس/اتوبان باقري/نزديكاي قنات كوثر
گروه:
کاربران عضو
پیام: 20
آفلاین
من به شخصه فكر نمي كنم دامبلي مارزبون بوده باشه ولي همين طور كه يكي از دوستان گفت،مارزبوني ممكنه از يه جادوگر به اون منتقل شده باشه.جادوگر سياه گرينوالد!؟مثل هري ديگه.
ببخشيد ولي هيچ كدوم از دلايلتون براي عدم مارزبوني دامبلدور من رو قانع نكرد.نمي شه ازشون نتيجه ي قطعي گرفت.
با احترام
احسان

و اينك احسان.آن كه حقيقت را محو كرد.

پیام زده شده در: ۷:۳۸ چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۶

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
وقتی اینا رو خوندم به این نتیجه رسیدم که اینکه دامبلدور بتونه از ذهن خوانی استفاده کنه خیلی محتملتر از مار زبان بودنشه

ولی از خاطرات و اتفاقات نمیتونسته این همه چیزو بفهمه به نظر من فقط ذهن خوانی میتونه جواب مناسبی برای سوال باشه

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۱:۳۲ چهارشنبه ۱۳ تیر ۱۳۸۶

جرج  ویزلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۳۵ سه شنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۲:۳۶ یکشنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۷
از مغازه ویزلی ها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 683
آفلاین
من به شخصه فکر نکنم دامبلدور زبان مارها رو بلد بوده.

برای اینکه اگه بلد بود هیچ وقت به کمک هری احتیج نداشت توی خاطراتی که با هم رفتن خونه مارولو.

اگه ادم زبان مارها رو بلد باشه باید حتما یک اسلیترینی در خانواده اون طرف باشه که ما فکر نمی کنیم دامبلدور همچین کسی در خانواده اش داشته باشه.(دامبی و اسلیترینی)

دامبلدور تنها زبونی که بلد بوده تا اونجا که میدونیم زبون کسائی رو که درون دریاچه زندگی میکردن.

اگر به یک انسان فرصت پیشرفت ندهید لیاقت چندان تاثیری در پیشرفت او نخواهد داشت. ناپلئون

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.