هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: سوالات مبهم در كتاب هفت!
پیام زده شده در: ۱۴:۵۹ جمعه ۹ شهریور ۱۳۸۶

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۰۵ دوشنبه ۴ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱:۱۳ سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۷
از هاگوارتز، بخش ممنوعه کتابخانه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 47
آفلاین
دوستان سلام
من فبلأ ترجمه های اینترنتی رو خونده بودم و به پست های مختلف سایت هم سرک کشیده بودم...اما الان که دارم ترجمه ویدا رو می خونم یه سری سوال برام پیش اومده، البته می دونم که قبلأ جواباش داده شده و منم پست های قبلی رو دیدم اما باز احساس می کنم که گیج شده ام لطفأ یکی با حوصله جوابم رو بده:
بالاخره چرا دامبلدور در جلد شش اون قدر ضعیف شده بود:به خاطر از بین بردن جادوهای حفاظتی حلقه؟ یا چون جان پیچ رو نابود کرده بود یا به انگشت کردن اون حلقه بود که ضعیفش می کرد؟
بالاخره دلیل اصلی که چوبدستی هری در شب خروجش از خونه دورسلی ها خود به خود به ولدمورت طلسم شلیک کرد و چوبدستی لوسیوس رو منفجر کرد چی بود؟(یه مشکل اساسی: ویدا تو ترجمه اش قسمت منفجر شدن چوبدستی رو نیاورده بود...دیگه سانسور تا این حد؟)

در ضمن رولینگ تو مصاحبه اش گفته استاد جدید دفاع در برابر جادوی سیاه و مدیر مدرسه کسایی هستند که نمی شناسیمشون(نه مک گونگال)

Do not pity the dead, Harry. Pity the living, and above all, those who live without love.

Albus Dumbledore

هيچ مي داÙ

پیام زده شده در: ۱۲:۱۰ جمعه ۹ شهریور ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

نقل قول:
مدیر هاگوارتز کی شد؟

تا اونجایی که توضیح داده شد ، بعد از اسنیپ ، مک گونگال مدیریت مدرسه رو بر عهده گرفت ، ولی در آخر کتاب گفته نشد که بعد از مینروا کی به مدیریت منتصب شده ، البته من فکر میکنم که هنوز مینروا مدیر مدرسه هست .

نقل قول:
اون بچه ناقص تو کینز کراس کی بود؟

بهتر بود میگفتی اون جسم ناقص کی بود ؛ اون جسم لرد ولدمورت بود که مینالید و زجر میکشید ، در واقع به شکل واقعیش تبدیل شده بود . ما در کتاب چهارم دیدیم که پیتر پتی گرو ، اون جسم ناقص که ولدمورت بود رو در پاتیلی انداخت و با یکسری مواد ، به لرد سیاه بدن داد ، ولی در ایستگاه لرد رو همون جسم ناقص نشون داده که زجر میکشه !

نقل قول:
هری طلسم مرگ رو فرستاد یا ولدمورت؟

لرد سیاه طلسم مرگ رو فرستاد و هری طلسم اکسپلیار موس

نقل قول:
چوب مالفوی چه ربطی به چوب برتر داشت که هری گفت چوب مال مالفویه.؟

صاحب واقعیه چوب برتر کسی هست که صاحب قبلی چوب برتر رو شکست بده ؛ در کتاب شش مالفوی با اکسپلیار موس چوب دامبلدور رو که همون چوب برتر بود خلع سلاح کرد و دامبلدور رو شکست داد . به همین خاطر از اون لحظه چوب برتر متعلق به دراکو مالفوی شد !
لرد سیاه در آخر کتاب اسنیپ رو کشت چون فکر میکرد اون صاحب چوب برتر هست ولی دراکو مالفوی صاحب اصلیش بود .
وقتی در مبارزه آخر هری با چوب مالفوی اکسپلیار موس فرستاد ، جادوی مرگ و خلع سلاح به هم برخورد کردند و چوب برتر چوب مالفوی رو شناخت و متوجه شد که صاحب اصلیش اون هست ، به همین خاطر طلسم مرگ ولدمورت رو به خودش برگردوند !

اگر بخشی رو متوجه نشدی بگو تا بیشتر توضیح بدم

موفق باشی

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۱:۱۰ جمعه ۹ شهریور ۱۳۸۶

دین توماس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۲ شنبه ۹ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۱۸ جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
از هاگزمید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 357
آفلاین
چند تا سوال.من تواینا موندم.خواهشا اگه جوابی دارید به من بگید که دارم میمیرم.
1. مدیر هاگوارتز کی شد؟
2. اون بچه ناقص تو کینز کراس کی بود؟
3. هری طلسم مرگ رو فرستاد یا ولدمورت؟
4. چوب مالفوی چه ربطی به چوب برتر داشت که هری گفت چوب مال مالفویه.؟
باتشکر از شما.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۵:۳۸ سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
سلام

دوست عزیز ، به نام تاپیک که توجه کنی میبینی سوالات مبهم در کتاب هفت هست ! این سوالی که شما پرسیدی از نظر خودت ارتباطی به کتاب هفت داره ؟ اینطوری فقط همه بحث ها قاطی میشه !

بهتره ناظر رسیدگی کنه

پیام زده شده در: ۱۱:۰۲ سه شنبه ۶ شهریور ۱۳۸۶

کریستین جیمسون

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۳ چهارشنبه ۱۸ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۲۳ یکشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 23
آفلاین
من یه بار دیگه هم این سوالو پرسیدم ولی جواب نگرفتم شاید این دفعه جواب بگیرم.
اون وسیله های نقره ای که دامبلدور به مار تبدیلشون کرد و بعد گفت: " طبیعتآ. طبیعتآ. اما ذاتآ جُدا؟ " چی بودن؟

پ.ن) کتاب 5 - فصل 22 بیمارستان سوانح و بیماری های جادویی سنت مانگو- به ترجمه اسلامیه صفحه 234

پیام زده شده در: ۱۶:۵۹ دوشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
سلام

نقل قول:
چه طور ولدمورت به راحتی گول خورد که هری نمرده و زنده است...انگار که بخوای به یه بچه کوچولو کبک بزنی و اونم باور کنه.
یه چیز دیگه...یعنی ما با یه اکسپلیارموس ساده می تونیم صاحب یه چوبدستی رو شکست بدیم و چوبدستی رو متعلق به خودمون کنیم...اگه این طوره که بارها در طول کتاب ها بایستی چوبدستی افراد مختلف جا به جا می شد به خصوص هری.

درباره مواردی که مطرح کردید خیلی در همین انجمن بحث کردیم ، بهتر بود به جای پست جدید مطالب قدیمی رو میخوندید !!

درباره گول خوردن باید بگم که گول وجود نداشت ! لرد از طلسم مرگ ، چیزی که هیچ چیز وقتی مورد اصابتش قرار میگیره سالم نمیمونه استفاده کرد ؛ لرد اطلاعی از تکه روحش در بدن هری نداشت ، پس مسلما فکر می کرد که اون رو کشته و تنها دلیلش برای دستور به نارسیسا برای اینکه ببینه هری زندست یا مرده این بود که اطمینان کامل پیدا کنه ، چون هری بزرگترین دشمنش بوده .

درباره اکسپلیار موس و چوبدستی هم باید بگم که ما با یک چوبدستی مثل چوبدستی هری طرف نبودیم ، بلکه با چوبدستی برتر که قدرتمند ترین چوبدستی هست طرف بودیم و نحوه کار کردش این هست که اگر کسی صاحبش رو شکست بده متعلق به کسی میشه که صاحب قبلیش رو شکست داده ، حتی با اکسپلیار موس

پیام زده شده در: ۱۱:۱۱ دوشنبه ۵ شهریور ۱۳۸۶

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۰۵ دوشنبه ۴ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱:۱۳ سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۷
از هاگوارتز، بخش ممنوعه کتابخانه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 47
آفلاین
چه طور ولدمورت به راحتی گول خورد که هری نمرده و زنده است...انگار که بخوای به یه بچه کوچولو کبک بزنی و اونم باور کنه.
یه چیز دیگه...یعنی ما با یه اکسپلیارموس ساده می تونیم صاحب یه چوبدستی رو شکست بدیم و چوبدستی رو متعلق به خودمون کنیم...اگه این طوره که بارها در طول کتاب ها بایستی چوبدستی افراد مختلف جا به جا می شد به خصوص هری

Do not pity the dead, Harry. Pity the living, and above all, those who live without love.

Albus Dumbledore

هيچ مي داÙ

Re: کتاب 7 : چند سوال!؟!؟!؟
پیام زده شده در: ۱۴:۴۶ جمعه ۲ شهریور ۱۳۸۶

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
نقل قول:
خود من هم چند تا سئوال داشتم که نمی دونم اینجا بایذ طرح کنم یا نه جون که انتظار داشتم توی کتاب آخر یک جواب معقولی داشته باشه مثلا چرا دامبلدور تا سال ششم سیریوس را معلم دفاع در برابر جادوی سیاه نکرد مگه بهش اعتماد نداشت؟

من فكر ميكنم كه دامبلدور قصد داشت تا با اين كار به هري بگويد كه به اسنيپ اعتماد كامل دارد و از طرف ديگر نياز بود كه اسلاگهورن حتما در مدرسه حضور داشته باشد تا بتواند اطلاعات واقعي او در مورد اطلاعات تام از جان پيچ را متوجه شود.

پس دو احتمال وجود دارد:
1-ميخواسته به هري بگويد كه اسنيپ مرگخوار نيست و دامبلدور بهش اعتماد كامل دارد.
2-حتما ميخواسته كه اسلاگهورن در مدرسه حضور داشته باشد تا اطلاعات واقعي مغز او را متوجه شود.

نقل قول:
1-چرا بعد از اینکه هری از پیش دامبلدور بر می گرده طلسم شکنجه گر مثل قبل روی اون تاثیر نداره؟
2-چرا بعد از اینکه هری از پیش دامبلدور بر می گرده دیوانه سازها مثل قبل روی اون تاثیر ندارند؟

من چند بار كتاب و آن فصل رو خوندم.ولي واقعا نتونستم جواب قاطعي پيدا كنم.ولي به نظرم شايد مغز هري پر بود از اتفاقات و صحبت هايي كه با دامبلدور انجام داده بود.شايد هم ولدومورت چون خوشحال بود نتوانست آن طلسم را به خوبي اجرا كند كه واقعا نكته غير قابل باوري است.
شايد پرسي يا راجر عزيز،جواب اين سوال رو بدانند.منتظر جوابشان هستيم!!

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱۴:۱۱ جمعه ۲ شهریور ۱۳۸۶

عمه موریلold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۱۶ یکشنبه ۷ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۱:۵۹ شنبه ۳ فروردین ۱۳۸۷
گروه:
کاربران عضو
پیام: 7
آفلاین
در جواب سئوال آلبوس سوروس خود کتاب که اینجوری گفته " این حقیقت که نجات پیدا کرده بود در درونش می سوخت و مثل یک طلسم در برابر آنها عمل می کرد" به نظر خود من هم زیاد منطقی نیست مثل بعضی اتفاقات دیگر آخر کتاب!
خود من هم چند تا سئوال داشتم که نمی دونم اینجا بایذ طرح کنم یا نه جون که انتظار داشتم توی کتاب آخر یک جواب معقولی داشته باشه مثلا چرا دامبلدور تا سال ششم سیریوس را معلم دفاع در برابر جادوی سیاه نکرد مگه بهش اعتماد نداشت؟
من فکر می کردم ولدمورت از پیشگویی با استفاده از تریلاتی که به راحتی می تونست بدستش بیاره با خبر بشه

Fred in Potterwatch:
For instance, this new idea that You-Know-Who can kill with a single glance from his

پیام زده شده در: ۱:۲۶ جمعه ۲ شهریور ۱۳۸۶

آلبوس سوروس پاترold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۵۸ پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۳:۰۰ دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۰
از کنار داوش
گروه:
کاربران عضو
پیام: 683
آفلاین
من چند تا سوال داشتم.
1-چرا بعد از اینکه هری از پیش دامبلدور بر می گرده طلسم شکنجه گر مثل قبل روی اون تاثیر نداره؟
2-چرا بعد از اینکه هری از پیش دامبلدور بر می گرده دیوانه سازها مثل قبل روی اون تاثیر ندارند؟

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.