هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: کلاس پیش گویی
پیام زده شده در: ۹:۰۵ یکشنبه ۱۲ تیر ۱۳۸۴

سیبل ایزابل دورست

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۴ پنجشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۹:۴۸ دوشنبه ۹ آبان ۱۳۸۴
از هر جایی که یه کاکتوس بتونه زنده بمونه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 163
آفلاین
جلسه دوم
همه به ترتیب می یان تو کلاس
دورست:
اقای اسمیت و خانم دلاکور دو تاشون درست جواب دادن .پس به هر کدوم پنج امتیاز داده می شه.
بحث امروز طرز تهیه ئ نقوش قهوه و خواندن ان

خب.از اونجا که حتما همه شما تو کارهای خونه به مادرتون کمک می کنید احتمالا تکرار طرز تهیه قهوه زایده .
.حالا می خوام طرز خوندن اون رو براتون شرح بدم .صاحب فال باید طوری قهوه اش رو بنوشه که ابی در اون باقی نمونه و بعد باید فنجون رو توی نعلبکی برگردونه و اندکی صبر کند تا نقوش قهوه بسته شه .اونهایی که اون ته دارند برتی بات می خورند ...اقای عزیز که نمی خوام اسمتو ببرم برتی بات بعدیت با طعم قهوه بدون شکر خواهد بود. می گفتم سپس فنجون رو وارو نموده و اندکی صبر کنیم که نقوش خوب بسته شه. این راهی برای فال گرفتن تو فنجون حالا اگه می خواید تو نعلبکی فالتون رو بگیرید به نکات زیر توجه کنید .در انتخاب نعلبکی باید دقت کنید که صاف و بدون رنگ یعنی یکدست سفید باشه و کاملا تمیز و خشک .اگر می خواید از نعلبکی استفاده کنید باید یک کم از قهوه ته فنجون بمونه.در نتیجه به دو طریق می شه فال گرفت.
1_به وسیله فنجون.
2_به وسیله نعلبکی.
استفاده از فنجان اسانتره بدین ترتیب که بعد از این که نقش قهوه در دیواره ها و ته فنجان بسته شد اونو بر گردونید.شما باید سطح داخلی فنجون رو تو ذهن خودتون پهن کنید و به شکل یه دایره در بیارید.تفال به وسیله نعلبکی مشکل تر ولی دقیق تره .و بعد از این که قهوه رو خوردید مقداریش که باقی مونده رو با قاشق هم بزنید و وارونه کنید تو نعلبکی .اگر ابی توی نعلبکی باقی مونده باشه خالی می کنیم و با تکان دادن های عرضی و طولی ممکنه به نقش بستن شکل در ته نعلبکی کمک کنیم .برای خوب تشکیل دادن اشیا می تونید از ذره بین هم استفاده کنید .
جلسه بعدی راجع به معنی اشکال صحبت می کنیم و دسته بندی هاشون.لطفا همه با نظم برید بیرون.
راستی تکلیف جلسه بعدتون اینه که بگید چرا تفال تو نعلبکی از تفال تو فنجون سخت تر و دقیق تره .

از شما دعوت می شه تا در کلاس پیشگویی شرکت کنید .

پیام زده شده در: ۱۶:۲۷ شنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۴

دلاکور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۲۷ سه شنبه ۷ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۵:۴۶ سه شنبه ۱ شهریور ۱۳۸۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 8
آفلاین
1_افرادی که خودشون به این کار علاقه داشتند ولی موفق نشدند .
2_افرادی که همه چیزو بر مبنای ریاضیات جادویی می سنجند و نمی دونند که پیشگویی یه هنره.
3_افرادی که گیر رمالان ناوارد افتادند و با پیشگویی واقعی اشنا نیستند و به مناسبت تحربه قبلیشون نمی خواندم اشنا شند .

کلاس پیش گویی
پیام زده شده در: ۱:۴۷ پنجشنبه ۹ تیر ۱۳۸۴

زاخاریاس اسمیتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۶ سه شنبه ۷ مهر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۰:۳۶ پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۸۵
از قدح انديشه دومبول!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 837
آفلاین
1-افرادی که چشم درون قوی ای ندارند.
2-افرادی که تا به حال پیش گویی اونها درست در نیومده.
3-افرادی که واقع گرا هستند.

پیام زده شده در: ۲۲:۳۸ چهارشنبه ۸ تیر ۱۳۸۴

پاتریشیا وینتربورن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۲ دوشنبه ۱ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۵۴ سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۸۴
از ارتش سیاه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 170
آفلاین
ببخشید پروفسور می شه برای جلسه ی دیگه اينقدر درستون رو طولانی نکنین؟

ویرایش شده توسط آلبوس دامبلدور در تاریخ ۱۳۸۴/۹/۲۹ ۱:۰۸:۱۳

[b

پیام زده شده در: ۲۱:۲۰ یکشنبه ۵ تیر ۱۳۸۴

سیبل ایزابل دورست

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۴ پنجشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۹:۴۸ دوشنبه ۹ آبان ۱۳۸۴
از هر جایی که یه کاکتوس بتونه زنده بمونه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 163
آفلاین
همه از در کلاس می یاند تو و بعضی هاشون هم متعجبند که چرا محل کلاس پیشگویی عوض شده ولی وقتی میرند تو با صحنه ای واجه می شند که باعث می شه جملگی شون تعجب کنند.چون انگار یه دفعه وارد یه کافی شاپ شدن .در همین وقت صدای خانم دورست از دوردست ها می یاد .
دورست:
روز همگی به خیر .اسم من سیبل ایزابل دورسته ولی شما می تونید منو پروفسور دورست صدا کنید .من همه چیزو می تونم تحمل کنم جز بی انظباطی . از اونجا که می خوایم تو این ترم فال قهوه رو تموم کنیم واقعا به نظم و همکاری همه گی شما احتیاج دارم . .هر کدوم از شما می تونید هر جایی رو که دوست داشتید انتخاب کنید .من اسم همه شما و جایی رو که تصمیم دارید بنشینید تو گویم دیدم پس مراسم معرفی رو می گذاریم کنار ولی اگه شما دوست دارید با بقیه افراد کلاس اشنا بشید می تونید به منو مانند های روی میزتون مراجعه کنید که اسم هر شخص رو بر حسب نام و محل نشستن (شماره میز و شماره صندلی)اونجا نوشتم.اگر می خواید نظم منو مانند ها به هم نخورد لطفا جلسه بعد هون جا که الان نشستید بشینید.خب فکر می کنم به عنوان جلسه ی اول کارمون بد نباشه یه تاریخچه کلی از پیشگویی بهتون بدم.
هنر پیشگویی تاریخچه بسیار غنی داره .از اولین روزهایی که بشر تونست حرف بزنه سعی کرد که اینده رو پیش بینی کنه .در این بین عده ای از افراد که هاله اطرافشون بسیار قوی بود می تونستند به روش های مختلف مثل پیش گویی با ستارگان و روده قربانیها و سپس کارتهای بازی .نقوش قهوه و نقوش حاصله از سفیده تخم مرغ در اب و خطوط دست و دیگر روش ها این کار رو انجام بدند.ولی متاسفانه انجام پیشگویی برای همه میسر نبود.چرا که پیشگوها فکر می کردند که در صورت درز پیدا کردن اسرار کارشون به بیرون فورا شارلاتانهایی پیدا می شند که همه چیزو به هم بریزند و پیشگویی اصیل رو زیر لایه ای از تفکرات باطل مدفون کنند.اما به مرور زمان اسرار این علما فاش شد و با اون که فرصت رو به دست عده ای از افراد داد تا ماگلهای بی اطلاع رو بازیچه هوا و هوس خودشون قرار بدند فایده ای هم داشت .و اون این بود که تمام مردم با اسرار هنر پیشگویی اشنا شدند.از اون موقع به بعد پیشگویی با سرعت سرسام اوری در حال پیشرفته .وقوف به اینده ارزوی همیشگی بشر بوده.تا انجا که عده ای از افراد روشنفکر از سر نیازدست به دامان رمالان می شوند.چرا که بشر به تسلی خاطر و امید احتیاج دارد.و یکی از راه های اگاهی از اسرار اینده فال قهوه است. که ماقراره یاد بگیریمش.
اگاهی های قبلی
هر یک از نقوشی که در ته فنجان ممشاهده می کنید مفهومی خاص خودش دارد ولی باید یه چیز رو مد نظر قرار بدید و اون اینکه هر چی من ته فنجون دیدم دوستم نباید همون رو ببینه..پس افکارتون رو باز بذارید.بذارید تخیلتون نقش های توی فنجان رو شکل بده. ولی منظور من از این حرف این نیست که سر سری از روی نقوش بگذرید بر عکس.پیشگوی خوب کسی که در اثر دقت و تمرین زیاد حکمی رو صادر کنه .استاد ما توی هاگوارتزز گاهی اوقات یک روز تمام بدون این که چیزی رو بخوره به فنجون یکی خیره می شد ولی وقتی کارش تموم می شد می تونست تموم اون صحنه ها رو به خوبی یه فیلم برای صاحب فنجون تعریف کنه.با این حال باید همیشه بدونید که فال وسیله تسلی خاطر افراد بنابراین تاجایی که می شه سعی کنید قسمت های بد رو حذف کنید و اگه خود صاحب فال به دونستن اون قسمت ها اصرار کرد سعی کنید با دادن راهنمایی های مفید و کمی امید از تلخی حرفتون کم کنید.منظور من از این حرف این نیست که از خطراتی که ممکنه سر راه شخص باشه بهش خبر ندید.ولی بعضی از علایم فنجان به قدری قویند که شما نمی تونید کتمان کنید. مثلا نباید به صاحب فال بگید که مادرش تا دو روز دیگه می میره به خصوص اگه خیلی علامت مرگش قوی افتاده باشه. ولی اگه یه علامت تصادف قوی بود می تونید به صاحب فال بگید بیشتر احتیاط کنه.
برای شروع فال اول باید فنجون رو با دست راستتون بگیرید (اگر از نعلبکی استفاده می کنید همین کار رو با اون انجام بدید)بعد باید فنجون رو یه دایره در نظر بگیرید که قطر اولش از چپ به راست(نسبت یه شما)وقطر دمش از بالا به پایین و عمود بر قطر قبلیست. ( به عبارتی یه دایره که به چهار تا ربع دایره مساوی تقسم شده.) و بعد شروع به خوندن علایم ته فنجون کنید.یه سری عوامل در شدت و ضعف علایم ته فنجون دخیل اند که من الان توضیح می دم.
1_اگر تصاویر بالای قطری باشند که طبق توضیح قبلی در ذهنتون از چپ به راست کشیدید (می تونید اون رو ب_ب1 بنامید) قوی تر و اگه پایین اون باشند ضعیف ترند.
2_تصویر اگر در سمت چپ قطری که در ذهنتون عمود بر ب_ب1 کشیدید بود ضعیفتر و اگر راست بود قوی تر است.(می تونید قطر دوم رو( م_م1) بنامید )
3_بزرگ یا کوچک بودن تصویر بر شدت یا ضعف اون دلالت داره چنان که تصویر هر چه بزرگتر باشه مفهومی قوی تر و هر چه کوچکتر باشه مفهومی ضعیف تر داره .
طبق این توضیحات می تونیم نواحی فنجون رو یه ترتیب شدت و ضعف این طوری نام ببریم.(چون م-م1 رو از بالابه پایین کشیدیم بالایی" م" و پایینی" م1" و همین طور چون ب-ب1 رو از راست به چپ کشیدیم راستی "ب" و چپی" ب1"است)
1_م-ب
2_م-ب1
3_ب1-م1
4_م1-ب
پس یادتون باشه که تا جلسه دیگه حتما یه دور درس امروزو مرور کنید تا گیج نشید.

تکلیف جلسه ی ایندتون اینه که تحقیق کنید" چه افرادی پیشگویی رو یه شاخه مبهم از جادو می دونند؟ سه دستشون رو نام ببرید" . جواباتون رو حداکثر تا هفته دیگه به من بدید. .در ضمن خود من جلسه دیگه جواب درست رو به شما می دم و از اونجا که توی کلاس و توسط من مطرح شده جز مطالب درسی محسوب می شه که باید برای امتحان بخونیدش .
صدای زنگ از قلعه می یاد .
اون ادامه می ده : با نظم و به ترتیب شماره صندلیتون از در بیرون برید و جلسه دیگه هم به ترتیب همون شماره ها بیایید تو لطفا. قبل از این که از در برید بیرون صندلی ها رو سر جاشون بر گردونید .من به قدری برای نظم اهمیت قائلم که بعید نیست ازگروه افرادی که این کارو نکردن امتیاز کم کنم. یادتون باشه گوی من به ام نشون می ده کی درس نخونده یا صندلیشو درست نکرده ورفته یا موقع تو اومدن زودترکه حتی دیرتر از نوبتش اومده.روز همگی تون خوش.
بعد همه کلاس با صف و به ترتیب شماره نشتنشون از در می رند بیرون.

از شما دعوت می شه تا در کلاس پیشگویی شرکت کنید .

پیام زده شده در: ۹:۴۱ چهارشنبه ۱ تیر ۱۳۸۴

پروفسور گودریک گریفندور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۹ یکشنبه ۶ دی ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۱:۱۲ جمعه ۲۸ مرداد ۱۳۸۴
از سالن عمومی گریفندور
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 232
آفلاین
كلاس پيشگويي با تدريس پروفسور اليزلبت دورست روز هاي يكشنبه برگذار خواهد شد!

وه که چه بیرنگ و بینشان که منم...کی ببینم مرا چنان که منم؟!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۴:۳۸ یکشنبه ۱ خرداد ۱۳۸۴

پروفسور مينروا ‏مک گونگال

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۱۲ شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۳:۱۵ شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۵
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 895
آفلاین
دانش آموزان و استاد محترم لطفا توجه کنید

این کلاس تا افتتاح رسمی هاگوارتز در اول تیر ماه، تعطیل می باشد. برای اطلاعات بیشتر لطفا به تابلوی اعلانات مراجعه کنید.

تا آن زمان پیشنهاد می کنم که انرژی خودتون رو حفظ کنید و به ایده های مختلف فکر کنید تا همین که هاگوارتز افتتاح شد همه ش رو بترکونید!

با تشکر
مدیر موقت هاگوارتز
پروفسور مینروا مک گونگال

Minerva McGonagall

Head of Gryffindor House

Deputy Headmistress

Less Expectation , Less Disappointment

پیام زده شده در: ۲۲:۱۸ جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۴

دكتر فيلي باستر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۲۱ چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱:۵۰ دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 284
آفلاین
اطلاعيه اطلاعيه

اينجانب پروفسور آرماندو ديپت از طرف پروفسور تريلاني اين اجازه را به اينجانب در غيبت پروفسور تريلاني اينجانب كلاس هاي ايشان را اداره و تدريس ايشان را ادامه مي دهند تا زماني كه خود ّروفسور تريلاني بازگرردند.

پیام زده شده در: ۱۹:۲۸ سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۸۴

دكتر فيلي باستر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۲۱ چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱:۵۰ دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 284
آفلاین
نقل قول:

پروفسور سینیسترا نوشته:
بابا يكي باياد فلا به جاي پرفسور كلاس رو زاست وريس كنه تا خودش بياد!

من هم با نظر شما موافقم و بايد بشينيم با پرفسور گفته گو داشته باشيم كه در صورت نبود ايشان تا اطلاع ثانوي چگونه پيش روي كند

خارج از رول: ولي نبود پرفسور نبايد در روند تاپيك ضربه وارد كند و همه مي توانند با نمايش نويسي كلاس را به تصوير بكشند تا ژرفسور برگرده هر كس هم هر چيزي كه بلده در قالب نمايشنامه به ديگران ياد بده ولي يك شخص بايد از طرف پرفسور ناظر باشه كه كلاس از روند خود خارج نشود انشاالله به ياري خدا دست حق شما را رهنمود حق ورزد

پیام زده شده در: ۲۲:۰۳ شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۴

پروفسور سینیسترا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۰۴ پنجشنبه ۱۷ دی ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۲:۱۵ دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۴
از برج نجوم هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 80
آفلاین
بابا يكي باياد فعلا به جاي پرفسور كلاس رو راست و ريس كنه تا خودش بياد!

ویرایش شده توسط آلبوس دامبلدور در تاریخ ۱۳۸۴/۹/۲۹ ۱:۰۶:۴۲

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.