هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: نحوه برخورد،فکر کردی کی هستی!؟
پیام زده شده در: ۲۲:۳۰ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶

مورفین گانتOld

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۳:۲۹ سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۶:۰۶ پنجشنبه ۲۱ تیر ۱۳۸۶
از خانه گانت
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 33
آفلاین
من حق رو گراوپ میدم !

ببینید اصلا ربطی نداره که رون و هرمیون و بقیه شخصیت های اصلی داستان فعالیت کنند یا نه !؟
چه اهمیتی داره ؟ اگر رون ویزلی فعال ترین عضو سایت باشه یا اصلا فعالیت نکنه ما رول می زنیم و لذت می بریم ، و مسلما حضور هری پاتر نمیتونه تاثیر خاصی بر رول های ما یا روند داستان ها داشته باشه !
در ضمن اگر می خواین داستان های هری پاتر رو با ضخیت های هرمیون و رون و ولدمورت و دامبلدور بخونین می تونین برین پیش رولینگ !

ما توی رول پلینگ باید چیزی متفاوت از داستان های رولینگ ارائه بدیم ! اگر بخوایم همون شخصیت ها و همون مکان ها رو به یک شکل دیگه ارائه بدیم چه فایده داره ؟ چه نبوغی توی این کاره ؟

من به شخصه با رول پلینگ بدون هری پاتر نه تنها مخالف نیستم بلکه بیشتر استقبال می کنم !

ارادتمند : مورفین گانت : پیوز سابق

حرفی نمونده واسه گفتن

شناسه قبلی من ! پیوز

پیام زده شده در: ۲۲:۱۴ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
این بحث به شدت بی نتیجه است ولی مینویسم که نگند یارو کم آورد!

ببینید الان کوییرل یک حرکت بسیار زیبا کرده است و هاگوارتز محدودیتی گذاشته که برای امتیاز هم که شده اعضا اونا رو رعایت کنند!

بله درسته که رول طنز هری پاتری خیلی سخت است!باید یکسری چیزهای تازه رو وارد داستانو یا بعضی چیزها رو عوض کنیم!ولی میشه آدم سعی خودشو بکنه تا هری پاتری بنویسه!هری پاتری به این معنا نیست که همه آخر داستان بگید:
"صد ها فرسخ آنورتر در پرایوت درایو هری پاتر از خواب پرید"!

این تعریف از هری پاتری نوشتن کاملا اشتباه است!هری پاتری نوشت به این معنا هم نیست که هدویگ نتونه حرف بزنه و یا مثلا کریچر همیشه بشینه فحش بده به هرمیون و سیریوس و اینا!هری پاتری نوشت یعنی وابستگی به اصول کتاب هری پاتر و رد نشدن از بعضی از اصول ها!مثلا هری پاتر هیچوقت تو دعوا بدنی نمیتونه کراب رو بزنه!یا نویل لرد را بکشد تنهایی!

باید خودمان را به شخصیتی که گرفتیم رو نزدیک کنیم!مثلا من باید شخصیتی ترسو و دو شخصیتی داشته باشم تا یک فرد شجاع و وفادار و یا گراپ نقش یک شخصیت باهوش نباشه و مثلا دست هرمیون رو تو مدرسه ببنده!

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۲۱:۳۶ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶

گراوپold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۲۶ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۳:۳۳ جمعه ۲ فروردین ۱۳۹۲
از جنگل ممنوعه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 112
آفلاین
ببينيد در قوانين رول پلينگ نوشته شده كه ايفاي نقش يعني ما يه شخصيتو برداريم و در غالب اون شخصيت رول بزنيم.

اگه قرار باشه ما از زبان ديگري بنويسيم كه ديگه اين ايفاي نقش نميشه اونوقت مثلا فرق شناسه هري پاتر با كريچر چيه.

دقت كنيد به اين مسئله كه اون هري پاتري هم كه اسمش تو رول اومده به خاطر فعاليتش نبوده بلكه روال كار سايت اين بوده.

البته بايد بگم شخصيتايي مثل هري پاتر و رون ويزلي زياد سوژه براي رول نميدن چون در كتاب اينقدر در مورد شخصيت اينها صحبت شده كه كسي كه اين شخصيتا رو برميداره بايد در راستاي يه سري موارد محدود پست بزنه.

شخصا از شخصيت هاي ناشناس خوشم مياد چون كه ميتونم هر جور خواستم اون شخصيت رو پرورش بدم.

و هر نوع موضعي كه خواستم بهش بدم اما يكي مثل رون ويزلي حتما بايد سفيد باشه ميدونيم يه ادم تروسو هست عاشق هرمايي و روي صورتش پر كك و مكه.

در ضمن به نظر من رول هري پاتري يه سري خوبي داري رولي كه ما داريم ميزنيم يه مزايا داره.

مثلا پيام امروزو مثال ميزنم وقتي يه پست ميبينم كه در مورد هري پاتر زده شده و با وقايع جادوگران رابطه نداره نصفه كاره ميخونمش و خيلي زود كسل ميشم.

در ضمن ممكنه بعضي ها از اين نحوه بد برداشت كنن مثلا هري و دراكو واقعا بيفتن به جون هم و بعضي گروه ها كاملا به حاشيه برن اگه هري پاتري بنويسيم عضويت در گروها يي مثل راوانكلاو و هافل پاف بي معنيه.

ديگه فعاليت برا جا افتادن فايده نداره.

خودم شخصيا جادوگرانو اينطوري بهتر دوست تا اون جوي گرچه الانم زياد خوب نيست.

ادوارد جك همون ارزشي سابق

ویرایش شده توسط گراپ در تاریخ ۱۳۸۶/۴/۱۴ ۲۱:۴۱:۰۹

آستكبار + رفيق بازي + قوانين مغيير ِ من درآوردي = كادر مديريت جادوگرن

پیام زده شده در: ۱۷:۴۱ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶

تئودور نات

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۷ دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۰۰ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
از كنار بر بچ مرگ خوار
گروه:
کاربران عضو
پیام: 789
آفلاین
من خودم تا وقتی تو تالار خصوصی و مرگخوار ها فعالیت نکردم هیچ اسمی ازم برده نشده بود تو هیچ رولی اما وقتی فعالیت داشتم دیگه کم و بیش اسمم تو رول جا افتاد.
و خب وقتی هری پاتری نباشه تو محفل یا گروه اد دیگه هیچ کی به این شخصیت نگاه نمیکنه.وقتی کسی بیاد تو رول فعالیت کنه اسمش تو رول جا میوفته.
اما ما نه هری دیدیم نه رون نه خیلی های دیگه....
من زمانی که خواستم عضو ایفای نقش بشم شخصیت نات رو برداشتم اما بهم گفتن این شخصیت برداشته شده ولی من تا حالا هیچ بار ندیدم چنین شخصی تو سایت انلاین باشه!و بعد مجبور شدم تئودور رو بر دارم.
من 4 ماه اول عضو شدن تو ایفای نقش هیچ فعالیتی نداشتم همش میگفتم الانه که از رول پرتم کنن بیرون اما چنین اتفاقی نیوفتاد .
و الانم با وجود نداشتن شخصیت های اصلی یا فعال نبودن بازم این شخصیت هارو به هیچ کی نمیدن.
الان بعضی اشخاص حتی 1 سال هست توی ایفای نقش رول نزدن اما بازم عضو ایفای نقش هستن و نمیشه شناسشون رو برداشت.در صورتی که گفته شده اگر شخصی 1 ماه فعالیت نکنه اخراج میشه یا اخطار میگیره!

گزیده ای از برداشتهایم...
جوانا کاتلین رولینگ،بعد از نوشتن کتاب هری پاتر و Ø

پیام زده شده در: ۱۷:۳۸ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
ببینید پرفسور کوییرل عزیز ،

نوشتن از زبان یک شخصیت و یا وارد کردن شخصیت به داستان کار مشکلی نیست ، مصداق مثال ، من کوییرل رو وارد داستان میکنم ، از زبان اون مینویسم و کارهای اون رو و خیلی جالب هم میشه ، و یه سوژه هری پاتری هست !
ولی زمانی نوشته ها جالبتر میشن که کسی که در حال حاضر شخصیت کوییرل رو داره بیاد ادامه بده و هر چند کوتاه بنویسه ، این باعث میشه که هم شخصیت کوییرل سریعتر از سوژه حذف نشه و هم اینکه من و دیگران با رغبت و میل بیشتری ادامه بدیم داستان رو !
پس این که گفتید خودمون هستیم که نمیخوایم با این شخصیت ها نمایشنامه بنویسیم ، کاملا اشتباهه ، ما میخوایم ولی برای اینکه این شخصیت ها فعالیتی ندارن ، مجبور میشیم شخصیت هایی که هستن و حتی به داستان مربوط نمیشن و وجودشون الکی هست رو وارد داستان کنیم و بنویسیم ، چون اون ها ادامه میدن ما سعی میکنیم تا آخر سوژه از شخصیتشون استفاده کنیم .
شما خیلی رول ها رو خوندید ، در چه میزان از پستها از شخصیت هری پاتر استفاده شده ؟ چند درصدشون ؟ ولی بعد از مدتی نوشتن این شخصیت به طور انتحاری ! از داستان حذف شد ، چون دارنده این شخصیت پستی نزده بود و نویسنده ها بهتر دیدن از کسی استفاده کنن که شخصیتی رو داره که هم میشه وارد داستانش کرد و هم ادامه میده خود دارنده شخصیت !

پس دلیلش فقط و فقط همین هست !

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۵:۱۶ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶

پروفسور کويیرل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۲ چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۷ چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
از مدرسه جادوگری هاگوارتز
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 2956 | خلاصه ها: 1
آفلاین
هر کس میتونه از زبان هر شخصیتی که خواست ی داستان بنویسه.من سعی کردم اینو تو هاگوارتز به اعضا یاد بدم ولی نمی دونم تا چه حد موفق بودم.
مشکل در حال حاضر شخصیتها نیست بلکه خودمون هستیم که نمی خوایم با این شخصیتها نمایشنامه بنویسیم. ما دوست داریم فقط پستها رو در رابطه با اشخاصی بزنیم که این شخصیتها یا شناسه ها رو دارن.

چیزی که در این دو هفته شروع هاگوارتز متوجه شدم این بود که با اینکه تمام سعی و هدفم روی هری پاتری بودن نمایشنامه ها بود اما اعضا بی توجه به اون همه تذکر بازم چیزی که خودشون دوست دارن مینویسن و اینو من یا شماها نمیتونیم درستش کنیم مگر اینکه اونقدر این سبک پستها رواج پیدا کنه که دیگه کسی سراغ نوشتن نمایشنامه های غیر هری پاتری نره.

پیام زده شده در: ۱۴:۲۶ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

اين بحث شخصيت ها ، بحثي هست که بار ها سال پيش و سه سال قبل در موردش به طور مفصل بحث شده ، مفصل و در عين حال بي نتيجه
مثلا چرا هري پاتر بايد دست وبمستر اصلي سايت باشه که نميتونه فعاليت رول داشته باشه و رول نويس خوبي که ميتونه اين شخصيت رو بگيره و خوب فعالش کنه به دليل اشغال بودن اين شخصيت بره سراغ جغد اين شخصيت و نقش هدويگ رو بگيره ، يا چرا بايد بره سراغ نقش اش ويندر که هم نقشي هست که اسمش رو نشنيديم و هم قدمي در راستاي ارزشي کردن اسم من برداره

نميشه گفت وبمستر اصلي چون سايت براي ايشون هست پس بايد برترين شخصيت رو انتخاب کنه ، اين شخصيت واقعا ميتونه رول رو متحول کنه !

يا چرا رول نويس هاي خوب سايت نبايد برن سراغ شخصيت هايي مثل رون ، هرميون ، جيني ، لرد ولدمورت ، آلبوس دامبلدور !

اين شخصيت ها گرفته شدن ولي چه کساني از اينها استفاده ميکنند ؟ کساني که يا فعال نيستن و سالي يه بار پست ميزنن و يا کساني که مشغله دارن و نميتونن رول بنويسند !

به نظر من بايد به اين جور موارد رسيدگي بشه و دليلي نداره که بگيم ، چون من مدير سايت هستم يا مهمترين بخش انجمن رو ميگردونم يا کاربر نمونه هستم ، بايد شناسه نمايشيم تک باشه ، و بهترين باشه که نشون بده من کسي هستم !

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۳:۱۰ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶

چو چانگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۰ دوشنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۵:۲۷ دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷
از کنار مک!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1771
آفلاین
یه بار یکی از هم مدرسه ایا که دو سال هم از من کوچیکتره اومده بود جادوگران رو پیدا کرده بود! به طور اتفاقی فهمید که من اینجا عضوم! ازم میپرسید که کدوم شخصیت بشه براش بهتره!
مدام شخصیتهای نقش اول رو بهم میگفت و من در کمال تاسف میگفتم که این شخصیتو داریم!! هری پاتر داریم! هرمیون داریم! رون داریم! دارکو داریم! جینی داریم!
این فرد یه هری پاتری پروپاقرص بود!! انتظار داشت که وقتی میاد تو رول، با یه رول هری پاتری روبرو باشه! رولی که توش هرمیون و رون با هم دعوا میکنن یا هری و جینی میرن بیرون با هم قدم میزنن! دراکو مالفوی با هری کل کل میکنه و کراب و گویل نویل رو میزنن!!
واقعا خیلی جالب بود که ما خیلی از شخصیتهای اصلی رو تو رول داریم، ولی هیچکس فعال نیست! فکر میکنین همچین هری پاتریستی که میاد تو سایت با دیدن رولی که رون و هرمیونش اصلا دیده نمیشن چه احساسی پیدا میکنه؟ زده میشه! خیلی راحت! و به اون چیزی که انتظار داشت نمیرسه! و خودش هم نمیتونه اون شخصیت رو بگیره و فعالیت کنه و اینم که بدتر میکنه وضعو!!!

الان شخصیتهای اصلی به تازه واردا داده میشن...ولی حب اون تازه وارد هیچی نمیزنه! به نظر من یه راه برای بهتر شدن این وضعیت اینه که کنترلی که رو پست زدن اعضای ایفای نقش میشه، رو شخصیتهای اصلی بیشتر باشه! یعنی اگه بدون عذر موجه یه ماه تموم پست نزد واقعا بهش اخطار داده بشه و اگه ضروری شد اخراج هم بشه!

نمیدونم شاید این افراد تو تالاراشون فعالیت میکنن...ولی یه تازه وارد فقط ظاهر رول رو میبینه! نه توی تالارهای خصوصی شو!!

پ.ن. ایول موضوع خوبیه واسه بحث کردن بیاین بریزیم به هم دعوا کنیم

[b][font=Arial]«I am not worriedHarry,» 
said Dumbledore
his voice a little stronger despite
the freezing water
«I am with you.»[/font]  [/b]

پیام زده شده در: ۱۲:۳۸ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶

تئودور نات

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۷ دوشنبه ۱۰ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۰۰ چهارشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۸۸
از كنار بر بچ مرگ خوار
گروه:
کاربران عضو
پیام: 789
آفلاین
من که تا حالا هیچ رولی از شخصیت های رون و هرمیون ندیدم!دراکو مالفوی خیلی وقته نیست. همه شما از جمله خود من اسم شخصیت کراب یا گویل رو شنیدین اما در سایت این شخصیت ها رو من تا هنوز ندیدم.اما برعکس از خیلی هایی که اصلا تو متن کتاب نیست 1000 تا رول وجود داره.
شخصیت های زیاد و اساسی در کتاب هست که تو رول نیست و بجاش یه شخصیت هایی هست که اصلا من نشنیدم.

گزیده ای از برداشتهایم...
جوانا کاتلین رولینگ،بعد از نوشتن کتاب هری پاتر و Ø

پیام زده شده در: ۷:۳۳ پنجشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۶

الیور وود قدیم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۰ دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۲:۴۱ یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴
از دور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 321
آفلاین
یا لطیف

من کلی به مغزم فشار آوردم تا به این نتیجه رسیدم !

یه سوالی بود که منو خیلی مشغول خودش کرده بود ! چند سال پیش که همینطوری به سایت سر می زدم ، سایت برام جذاب تر بود ! یعنی بیشتر لذت می بردم . اما این لذت رو دو ماه پیش که دوباره راهم به سایت افتاد حس نکردم ! خیلی وقت بود فکرم مشغول این موضوع بود . من به این نتیجه رسیدم :

همه ی ما یه نقطه نظر مشترک داریم ! هری پاتر . ما به خاطر هری ، رون ، هرمیون ، هاگرید ، دامبلدور ، ولدمورت ، مالفوی و خیلی های دیگه توی سایت عضو شدیم . ما توی ایفای نقش شرکت کردیم تا یه دنیای هری پاتری رو تجربه کنیم . اما چیزی که کار رو با مشکل رو برو می کنه اینه که توی رول شخصیت های اصلی کتاب فعالیت زیادی ندارن هری پاتر از مدیر های سایته و می شه گفت عذرش (عزر ، عظر ، عضر ، ازر ، کپی رایت بای خودم ) موجه هست ، اما هیچ فکر کردین اگه یه هری پاتر توی رول پست بزنه چقدر اعضا به هیجان میان ! اگه رون یا هرمیون اعضای فعالی باشن ( فعالتر از بقیه ) اعضایی که نقش کمتری دارن رو تشویق می کنن . ما داریم از ماهیت سایت دور می شیم ، رول های ما داره از هری پاتری بودن دور می شه و این با اجبار در کلاس های درس درست نمی شه ! اعضا انگیزه ای برای هری پاتری نوشتن ندارن !

نمی خوام طولانیش کنم ، این نظر من بود ! دوست دارم نظر هاتون رو بخونم !

این روزها که می گذرد
شادم
این روزها که می گذرد
شادم
که می گذرد
این روزها
شادم
که می گذرد...

«قیصر»

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.