هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

كلاس تغير شكل
پیام زده شده در: ۲۱:۵۷ چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۴

زاخاریاس اسمیتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۶ سه شنبه ۷ مهر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۰:۳۶ پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۸۵
از قدح انديشه دومبول!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 837
آفلاین
1-چوبدستی رو کاملا بالای جغد میگیرید طلسم رو میگید و بعد ضربه ای رو به جغد میزنید...اول طلسم رو میگید

2-1-رنگ کاغذ.2.ماندن پاهای جغد.3.صدای جغد از کاغذ می آید.4.فقط بدن جغد از کاغذ میشه.5.چشمهای جغد بر روی کاغذ میمونه.6.کاغذ با بالهای جغد پرواز میکنه!.7.طرح بدن جغد بر روی کاغذ می افته.....همین فعلا

3-طلسمهای میدلوز دسته ای از طلسمهای تعییر شکل هستن که توسط دریک والاشاف پرویی اختراع شد...در بعضی از طلسمها که استفاده ازشون سخت بود مثل همین طلسم کلمه میدلوز رو اضافه کردن...در واقع این طلسم ترنسفیگور تراست هست و برای اجراش باید چوبدستی رو حرکات خاصی بدید که فعلا نمیگم چون ممکنه گیج بشید...واشالاف اومد و میدلوز رو به این طلسمها و حدود 23 تا طلسم دیگه اضافه کرد

Re: كلاس تغير شكل
پیام زده شده در: ۱۲:۴۱ چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۴

الیور وود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۶ یکشنبه ۱ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۴:۳۹ سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 325
آفلاین
تصویر کوچک شده
الیور چوبدستیشو بالای جغد می گیره .سپس ورد رو میگه و به اون ضربه میزنه.
و تصویر کوچک شده
پروفسور خوبه؟

سوالا
تغییر شکل جغد به کاغذ پوستی رو توضیح بدین؟
چوبدستی رو کاملا بالای جغد میگیریم طلسم ترنسفیگور میدلوز ترا رو میگم و بعد ضربه ای رو به جغد میزنیم
میدلوز چیست؟ چه فایده ای داره؟
طلسمهای میدلوز دسته ای از طلسمهای تعییر شکل هستن که توسط دریک والاشاف پرویی اختراع شد...در بعضی از طلسمها که استفاده ازشون سخت بود مثل همین طلسم کلمه میدلوز رو اضافه کردن...در واقع این طلسم ترنسفیگور تراست هست و برای اجراش باید چوبدستی رو حرکات خاصی بدید که فعلا نمیگم چون ممکنه گیج بشید...واشالاف اومد و میدلوز رو به این طلسمها و حدود 23 تا طلسم دیگه اضافه کرد.این کلمه ی میدلورز سبب میشود که از بعضی حرکات دست که باید در حین انجام ورد رعایت شود کاسته شود.

چه اشکالاتی ممکنه در زمان اجرای این طلسم پیش بیاد؟
سوال سختیه فکر کنم ممکنه که کاغذمون نازک بشه و یا اینکه شفاف نباشه.همچنین ممکنه که کاغذمون ازجنس پر دربیاد
.

پیام زده شده در: ۹:۴۰ چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۴

ساتانيكا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۲ سه شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۵:۲۴ چهارشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 105
آفلاین
ساتانيكا:من بگم پرفسور
پرفسور:اگه ميتونيد خوب بگيد دوشيزه ملوني
ساتانيكا: پرفسور در مورد اشكالات بايد بگم اگه ورد رو خوب نگيم ممكن كاغذ پوستي ما كمي روش از پر جغد باقي بمونه و همينطور ممكنه جاي پنجه هاش بمونه و يا اينكه كاغذ اون شفافيت و مرقوبيت خاص خودش رو نداشته باشه
2-در باره ميدلوز ميدلوز مثل كاتاليزورهاي ماگل ها ميمونه يعني به انجام سريعتر جادو و اثر كردن بهتراون كمك ميكنه
(بعدساتانيكا شروع ميكنه )ترنسفیگور میدلوز تراست (جغد يكم باد ميكنه و بعد در خودش جمع و لوله ميشه و بعد پق صدا ميده و تبديل به يه لوله كاغذ پوستي ميشه كه چند تا لك قهوهاي تيره روش هست )
پرفسور:خوب دوشيزه ملوني در مورد حرفهاي شما و اين لكه هاي قهوهاي بايد بگم كه...........

ارادتمند-ساتانيكا ملوني

پیام زده شده در: ۳:۵۹ چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۴

پروفسور گودریک گریفندور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۹ یکشنبه ۶ دی ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۱:۱۲ جمعه ۲۸ مرداد ۱۳۸۴
از سالن عمومی گریفندور
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 232
آفلاین
واقعا متاسفم...شرمندم...ببخشید خیلی دیر شد...من....من...من خب دیگه حالا اومدم که تدریس کنم! 5 امتیاز از گریفندور کم میکنم چون تدریس نکردم!!!
از جوابهای همتون ممنون 7 امتیاز به هافلباف...7 امتیاز به گریفندور...و اما تحقیق! 12 امتیاز به اندرومیدا بلک از گریفندور! کاملا صحیحه دوشیزه بلک! آفرین!

جلسه 3 : ترم اول

خب بریم سر مبحث بعدی در واقع تغییر شکل متوسطه : امروز درسمون سخت تره...دوباره به تابلو نگاه کنید...
تغییر شکل متوسطه :
1- بیجان به جاندار

2- جاندار به بیجان (موضوع بحث)

امروز میخوایم یه جاندار رو به یه جسم بیجان تبدیل کنیم...آقای فیلچ بیا تو
!
فیلچ میاد تو با یه قفس پر از جغد!
- هرکسی یک دونه از این جغدا رو برداره بره بشینه!...آقای لانگ باتم...چه خبرته! چرا میدوی...آروم...توی صف بیاین!
خوبه بریم سراغ درس :
شما باید امروز این جغدها رو به کاغذهای پوستی تبدیل بکنید! خیلی آسون نیست اما ما سعی میکنیم تا موفق بشیم... طلسم این تغییر : ترنسفیگور میدلوز تراست! هست...این طلسم طلسم جالبیه نحوه اجراش به این شکله چوبدستی رو کاملا بالای جغد میگیرید طلسم رو میگید و بعد ضربه ای رو به جغد میزنید...اول طلسم رو میگید این نکته رو یادتون نره! اگه دقت کنید ما کلمه میدلوز رو بازم داشتیم... در درسهای قبل امروز میخوام اشاره ای هم به طلسمهای میدلوز بکنم... طلسمهای میدلوز دسته ای از طلسمهای تعییر شکل هستن که توسط دریک والاشاف پرویی اختراع شد...در بعضی از طلسمها که استفاده ازشون سخت بود مثل همین طلسم کلمه میدلوز رو اضافه کردن...در واقع این طلسم ترنسفیگور تراست هست و برای اجراش باید چوبدستی رو حرکات خاصی بدید که فعلا نمیگم چون ممکنه گیج بشید...واشالاف اومد و میدلوز رو به این طلسمها و حدود 23 تا طلسم دیگه اضافه کرد...میدلوز مخصوص تغییر شکله فراموش نکنید!
اینهم توضیح میدلوز ها...
ما 3 جلسه دیگه تغییر شکل متوسطه رو ادامه میدم...و از جلسه بعد غیر از تدریس یک طلسم به مدت سه جلسه طلسمهای 3 بخشی رو بررسی میکنیم...طلسمهای سخه بخشی طلسمهایی هستن مخصوص تغییر شکل متوسطه که در 3 جلسه آینده بررسی خواهیم کرد...تشخیص اینکه یک طلسم سه بخشیه به زدن ضد طلسمش کمک میکنه...جلسه بعد بحث رو ادامه میدیم!

و اما تکالیف جلسه بعد :
1- تغییر شکل جغد به کاغذ پوستی رو توضیح بدین:
2- چه اشکالاتی ممکنه در زمان اجرای این طلسم پیش بیاد؟ توضیح بدید: ( حدود 12-13 تا اشکال هست هرچه بیشتر اشاره کنید بهتره! )
3- میدلوز چیست؟ چه فایده ای داره؟

در ضمن توی طفره زن یا توی پیام امروز یا توی یکی دیگه از مجله های معروف مصاحبه ای کرده بود با واشالاف که خیلی خوندنی بود...من گمش کردم...هرکسی که میتونه برای من بیاره! امتیاز داره!

وه که چه بیرنگ و بینشان که منم...کی ببینم مرا چنان که منم؟!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۳:۳۶ یکشنبه ۱۹ تیر ۱۳۸۴

الیور وود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۶ یکشنبه ۱ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۴:۳۹ سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 325
آفلاین
الیور ورد را میگه:تصویر کوچک شده
سپستصویر کوچک شده
حالا برای لیوانتصویر کوچک شده
سپستصویر کوچک شده
بعد از اونم نوبت لباس تصویر کوچک شده
سپستصویر کوچک شده
پروفسور چرا لباس من فقط رنگش عوض شد؟

جواب سوالا
جواب 1:- تغيير شكل جسم بيجان به جسم بيجان ديگه
2- تغيير شكل يك جسم به نوع ديگري از همان جسم
3- ترميم…ساده ترين بخش كه فقط جسم رو به جسم سالم تبديل ميكنه
جواب 2:طلسم ويژوآنتتراس آريوس است. و هرچي وسعط و بزرگي زياد باشه اونوقت تمركز زياد تري لازمه تا بتونيم تمام قسمتهاي جسم رو تغيير بديدموگرنه فقط يه قسمتش تغيير ميكنه.

جواب 3: مربوط به نالن لولوساس اهل فرانسه میشود که در سال 1574 ميلادي تونست يه خونه خودشو كه خيلي بزرگ بود به كللي تغيير بده و ركورد جالبي از خودش بجا بذاره…به عنوان بزرگترين تغيير شكل به هم نوع! پنالن جادوگر بزرگي بود اما بخاطر دزدي تحت تعقيب بود و وقتي نيروهاي وزارت رسيدن خونشو به شكل ديگه اي تغيير داد

پیام زده شده در: ۱۵:۱۹ شنبه ۱۸ تیر ۱۳۸۴

پاتریشیا وینتربورن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۲ دوشنبه ۱ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۵۴ سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۸۴
از ارتش سیاه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 170
آفلاین
پروفسور داره از ته رارهرو می یاد پاترییا می دوه و می گه : پروفسور من دیشب تا حالا اینجا ایستادم...چشمم به راهرو سفید شد چرا نم یاین
پروفسور:
پاتریشیا : درس ان دفعه موضوعش چیه:؟

[b

پیام زده شده در: ۶:۱۷ یکشنبه ۱۲ تیر ۱۳۸۴

شاهزاده خالص

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۵۲ سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۵۷:۵۶ پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 460
آفلاین
1-بيجان به بي جان ==> كتاب به صندلي
2-بيجان به همنوع ==> صندلي راحتي به صندلي كامپيوتر (از وسايل مشنگي)
3-ترميم ==> تبيل ليوان شكسته به ليوان سالم (كه به وسيله ورد ريپارو انجام ميشه(مراجعه به تالار اسرار)
============================
اينم از كار عملي:
1-مداد:]

دوست عزیز گفتیم که لطفا در انجمن ها از عکسای حجیم استفاده نکنید با تشکر

ویرایش شده توسط پروفسور مينروا ‏مک گونگال در تاریخ ۱۳۸۴/۴/۲۲ ۶:۱۲:۲۲

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱:۴۹ یکشنبه ۱۲ تیر ۱۳۸۴

پروفسور گودریک گریفندور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۹ یکشنبه ۶ دی ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۱:۱۲ جمعه ۲۸ مرداد ۱۳۸۴
از سالن عمومی گریفندور
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 232
آفلاین
زاخارياس عزيز شما اشتباه فكر كردي من به همه كسايي كه جواب سوالمو بدن امتياز ميدم اما مثلا 6 نفر از هافلپاف جوا صحيح رو دادن من مجموعا 12 امتياز به هافلپاف اضافه ميكنم براي پاسخهاي صحيح شما..فلاني فلاني و فلان شخص...فكر كنم متوجه شده باشي...جواب رو بده...نترس!
تحقيقا تا الان خوب بوده...اما به ياد داشته باشين نميره تحقيق به كسي تعلق ميگيره كه خلاقيت بيشتري داشته باشه و زيبا تر و جالبتر بنويسه!
پاتريشيا جان!
اين آقاي جالب ما بعد ها حدود 23 الي 30 سال بعد معلوم شد كه در جريان اون كار بيگناه بوده و بعد از ثابت شدنش اعتراف كرد كه چجوري از دست ماموران فرار كرده...براي همين ركورد اون موقع ثبت شد! متاسفانه لولوساس يك سال يعد به دليل نا معلومي در سن 57 سالگي در گذشت...مرگش هنوز علت خاصي نداره...

فعاليتتون توي كلاس عاليه...بازم بيشترش كنين!

وه که چه بیرنگ و بینشان که منم...کی ببینم مرا چنان که منم؟!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۰:۴۲ شنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۴

اندرومیداold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۰۶ دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۹:۰۱ چهارشنبه ۳۰ تیر ۱۳۸۹
از معلوم نیست!دوره گردم!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 660
آفلاین
اندرومیدا تمام سوال ها رو روی یه برگه می نویسه :

1.- تغيير شكل جسم بيجان به جسم بيجان ديگه مثلا تبدیل کلاه به کفش با ورد مید لوزبارتا

2- تغيير شكل يك جسم به نوع ديگري از همان جسم تبدیل لیوان دسته دار به لیوان بی دسته با ورد ويژوآنتتراس آريوس

3- ترميم…ساده ترين بخش كه فقط جسم رو به جسم سالم تبديل ميكنه مثلا تبدیل لباس پاره به لباس سالم.(به همونی که بوده.

-روی جسم به طور کامل تمرکز می کنیم باید دقت کرد که روی تمامی نقاط ان تمرکز کرد تا تغییر کامل و درست انجام شود.مثلا وقتی داریم یک لیوان دسته دار رو تغییر می دیم باید حواسمان به دسته اش باشد وگرنه تغییر انجام نمی شود.
-پنالن لولوساس فرانسوی در سال 1574 میلادی.تونست خونه خودشو كه خيلي بزرگ بود به كللي تغيير بده و ركورد جالبي از خودش بجا بذاره…به عنوان بزرگترين تغيير شكل به هم نوع! پنالن جادوگر بزرگي بود اما بخاطر دزدي تحت تعقيب بود و وقتي نيروهاي وزارت رسيدن خونشو به شكل ديگه اي تغيير داد براي همين اونا نتونستن بگيرنش

تحقیق :

در سال 1886(فکر کنم 86 نه68)جادوگری ایتالیایی به ویجندرا انتریوس اموس در کلاس درس بوده که از معلم اون کلاس خوشش نیومده به همین خاطر وقتی خواسته خودشو معرفی کنه از روی عصبانیت چون یه رگش فرانسوی بوده می گه ويژوآنتتراس آريوس و چون اون موقع داشته به تخته نگاه می کرده و دستش به چوب دستی بوده و اماده تخته تغییر شکل میده و به یکی از نوع های دیگرش تغییر پیدا می کنه.این جادوگر بسیار بدبین بوده به همین خاطر فکر می کرده معلمش می خواد اونو بکشه و به همیندلیل همیشه اماده بوده و همچنین بعدها توسط خودش موارد کلیدی این طلسم کشف شد.

" در جهان چیزی به نام آغاز و پایان وجود ندارد. زندگی امروز خود را به گونه ای بگذرانید که گویی همه چیز در همین یک روز است ... "

كلاس تغير شكل
پیام زده شده در: ۲:۲۳ شنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۴

زاخاریاس اسمیتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۶ سه شنبه ۷ مهر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۰:۳۶ پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۸۵
از قدح انديشه دومبول!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 837
آفلاین
زاخی:ببخشید استاد چون فکر میکنم شما فقط به اولین نفری که جوابتونو میده امتیاز میدین برای همین من دیگه جواب سوالاتون رو نمیدم و فقط تحقیقمو تحویل میدم:
ببخشید این یه تیکه ویرایشه چون فکر کردم ممکنه شما از حرفی که در بالا زدم ناراحت بشین به سوالاتون هم جواب میدم::::
1)1- تغيير شكل جسم بيجان به جسم بيجان ديگه مثلا تبدیل کلاه به کفش با ورد مید لوزبارتا
2- تغيير شكل يك جسم به نوع ديگري از همان جسم تبدیل لیوان دسته دار به لیوان بی دسته با ورد ويژوآنتتراس آريوس
3- ترميم…ساده ترين بخش كه فقط جسم رو به جسم سالم تبديل ميكنه مثلا تبدیل لباس پاره به لباس سالم.
2)روی جسم به طور کامل تمرکز می کنیم باید دقت کرد که روی تمامی نقاط ان تمرکز کرد تا تغییر کامل و درست انجام شود.مثلا وقتی داریم یک لیوان دسته دار رو تغییر می دیم باید حواسمان به دسته اش باشد وگرنه تغییر انجام نمی شود.
3)-پنالن لولوساس فرانسوی در سال 1574 میلادی.تونست خونه خودشو كه خيلي بزرگ بود به كللي تغيير بده و ركورد جالبي از خودش بجا بذاره…به عنوان بزرگترين تغيير شكل به هم نوع! پنالن جادوگر بزرگي بود اما بخاطر دزدي تحت تعقيب بود و وقتي نيروهاي وزارت رسيدن خونشو به شكل ديگه اي تغيير داد براي همين اونا نتونستن بگيرنش
حالا تحقیقم:
در سال 1868 جادوگری به نام ويژوآنتتراس آريوس این طلسم رو کشف کرد که البته نام اصلی ایشون ماریموس پراتونبن پیلابین بود که وقتی این طلسم رو کشف کردن اسمشون رو هم تغییر دادن تا طلسم همانند اسمشون باشه.(این نوعشم جالبه چون همه مثلا یه چیزی رو که کشف کردن اسم خودشونو روش میزارن ولی این یکی اسم کشفشو رو خودش گذاشته!!!!!)
این آقا تویه آشپزخانه نشسته بودن که ناگهان یه سنگ بزرگ شیشه خونشو شکست و به داخل خونش افتاد.او به بیرون نگاه کرد و دید یک جادوگر دیگه که باهاش خیلی لج بوده این کارو کرده.این آقا هم سنگو به بیرون از خونه برد و سعی کرد که اونو به یه سنگ بزرگتر و محکم تر تبدیل بکنه که این طلسم از دهانش بیرون پرید(در مواقع عصبایت همیشه همین طور میشه یه ورد از دهان آدم میپره بیرون!).خلاصه اون سنگ محمکمتر از قبل و بزرگتر از اون شد .آقای آریوس سنگو با جادو بلند کرد و بر روی آن جادوگر انداخت و بعد راهی زندان شد و به حبس ابد محکوم شد.
این بود جریان ساخته شدن این نوع تغییر شکل و این افسون.
پروفسور:.....

ویرایش شده توسط زاخاریاس در تاریخ ۱۳۸۴/۴/۱۲ ۱:۵۰:۳۸

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.