هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   2 کاربر مهمان

Re: كلاس تغير شكل
پیام زده شده در: ۲۱:۱۳ جمعه ۱۰ تیر ۱۳۸۴

پاتریشیا وینتربورن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۲ دوشنبه ۱ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۵۴ سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۸۴
از ارتش سیاه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 170
آفلاین
پاتریشیا دستش را بالا می بره تا جوابا را بده:
پروفسور: خوب....
پاتریشیا:
- تغيير شكل ابتداييي از چه بخشهايي تشكيل شده؟ توضيح بدين و براي هركدوم مثال بزنيد. ( مثال مورد سوم رو خودتون بزنيد من ديگه درس ندادم چون آسون بود.)

1- تغيير شكل جسم بيجان به جسم بيجان ديگه( تبدیل کلاه به کفش با ورد مید لوزبارتا)

2- تغيير شكل يك جسم به نوع ديگري از همان جسم (امروز ميخوايم بررسي كنيم) تبدیل پیرهن مردونه ی 3 دگمه ای به پیرهن مردانه ی جلو بسته با ورد ويژوآنتتراس آريوس

3- ترميم…ساده ترين بخش كه فقط جسم رو به جسم سالم تبديل ميكنه ( تبدیل کفش پاره به کفش سالم )

2- نحوه اجراي كامل طلسمهاي تغيير شكل به همنوع رو توضيح بدين و بگين كه در چه مواقعي اجرا سخت و در چه مواردي آسان تره…

روی جسم مورد نظر تمرکز می کنیم تمرکز بر تمام سطح جسم اگر مثلا به استین پیراهن تمرکز کنیم فقط استین عوض می شه بعد از تمرکز کامل ورد ويژوآنتتراس آريوس می گیم به همان دلیلی که باید بر همه ی جسم تمرکز کنیم تبدیل جسم های کوچک راحت تر از اجسام مسطحه....

3- ركوردي كه در اين نوع تغيير شكل ثبت شده توسط چه كسي و در چه سالي بوده و چگونه بوده؟پنالن لولوساس اهل فرانسه در سال 1574 ميلادي تونست يه خونه خودشو كه خيلي بزرگ بود به كللي تغيير بده و ركورد جالبي از خودش بجا بذاره…به عنوان بزرگترين تغيير شكل به هم نوع! پنالن جادوگر بزرگي بود اما بخاطر دزدي تحت تعقيب بود و وقتي نيروهاي وزارت رسيدن خونشو به شكل ديگه اي تغيير داد براي همين اونا نتونستن بگيرنش

پروفسور : و تحقیقت ....
پاتریشیا: می یارم اخه به این زودی....
پروفسور:
پاتریشیا : یه سوال هم دارم استاد اگه پنالن را نتونستن پیدا کنن به خاطر خونش پس چه طوری این رکورد ثبت شده؟>....
پروفسور:.........

[b

پیام زده شده در: ۲۰:۵۶ جمعه ۱۰ تیر ۱۳۸۴

پروفسور گودریک گریفندور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۹ یکشنبه ۶ دی ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۱:۱۲ جمعه ۲۸ مرداد ۱۳۸۴
از سالن عمومی گریفندور
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 232
آفلاین
جلسه دوم تغيير شكل : ترم اول

گودريك مياد سر كلاس و ميگه :
سلام بچه ها…اين جلسه دوم ماست و جلسه آخر تغيير شكل ابتدايي… جلسه ديگه بحث راجع به تغيير شكل متوسطه رو شروع ميكنيم من جلسه قبل ضمينه اي رو براي شما آماده كردم و گفتم كه مهمترين بخش تغيير شكل ابتدايي تغيير شكل يك جسم بيجان به يك جسم بيجان ديگس…
اما حالا ميخوام بحث رو كمي باز كنم پس گوش كنيد…
تغيير شكل ابتدايي از سه بخش تشكيل شده :
1- تغيير شكل جسم بيجان به جسم بيجان ديگه
2- تغيير شكل يك جسم به نوع ديگري از همان جسم (امروز ميخوايم بررسي كنيم)
3- ترميم…ساده ترين بخش كه فقط جسم رو به جسم سالم تبديل ميكنه
امروز بخش دومو بررسي ميكنيم …
گودريك چوبدستيشو آرام تكون ميده و ميگه : بله حالا يه نگاهي به جلوتون بندازين…همونطور كه ميبينين يه قلم پر جلوتون هست ، يه ليوان جلوتون هست و يك پيرهن مردانه سفيد! بسيار خب درس امروزمون همونطور كه گفتم تغيير دادن يك جسم به جسم همنوعشه…اما شايد بپرسين چرا سه تا شيئ
روي ميزتونه…براتون توضيح ميدم…ما در بخش تغيير بيجان به بيجان براي هر تغيير شكلي طلسم خاص و ويژه همون تغيير رو داريم…مثلا طلسم تغيير دادن كلاه به كفش مثل طلسم تغيير دادن سيب به كوافل نيست! اما برعكس در بخش تغيير جسم به همنوع فقط يك طلسم براي انجام تمام تغييرات داريم و اين كار مارو ساده ميكنه و ديگه مجبور نيستيم يه عالمه طلسم مختلف ياد بگيريم… طلسم ، ويژوآنتتراس آريوس ! هست كار شما امروز اينه كه مداد ، ليوان و پيراهنو به شكلهاي ديگه اي از مداد ،‌ ليوان و پيراهن تغيير بدين اما سختيه كار در تمركز هست…اين براي تغيير شكل يك جسم به همنوعش شما بايد تمركز بسيار بسيار بالايي روي تك تك قسمتهاي اون جسم داشته باشين…يعني اگه تمركزتونو فقط روي آستين پيراهن جمع كنين…فقط آستين اون تغيير مدل و شكل ميده و شما بايد تمركز بسيار بالايي روي تمام قسمتها داشته باشين و اين كارو سخت ميكنه براي همين تمركز روي مداد كه كوچكتره خيلي آسون تره از پيراهن كه عرض و وسعط زيادي داره …
هرچي وسعط و بزرگي زياد باشه اونوقت شما مجبوريد تمركز زياد تري به خرج بديد تا بتونين تمام قسمتهاي جسم رو تغيير بديد وگرنه همونطور كه گفتم فقط يه قسمتش تغيير ميكنه…
پنالن لولوساس اهل فرانسه در سال 1574 ميلادي تونست يه خونه خودشو كه خيلي بزرگ بود به كللي تغيير بده و ركورد جالبي از خودش بجا بذاره…به عنوان بزرگترين تغيير شكل به هم نوع! پنالن جادوگر بزرگي بود اما بخاطر دزدي تحت تعقيب بود و وقتي نيروهاي وزارت رسيدن خونشو به شكل ديگه اي تغيير داد براي همين اونا نتونستن بگيرنش…
كار شما اينه مداد…ليوان و پيراهنو به نوبت تغيير بدين كه به تدتيب آسون ، متوسط و سخته…يادتون باشه اگه تمركزتون كم باشه جسم كم تغيير شكل پيدا ميكنه! شروع كنيد!
و اما سوالات اين دفعه به همراه يه تحقيق :
1- تغيير شكل ابتداييي از چه بخشهايي تشكيل شده؟ توضيح بدين و براي هركدوم مثال بزنيد. ( مثال مورد سوم رو خودتون بزنيد من ديگه درس ندادم چون آسون بود.)
2- نحوه اجراي كامل طلسمهاي تغيير شكل به همنوع رو توضيح بدين و بگين كه در چه مواقعي اجرا سخت و در چه مواردي آسان تره…
3- ركوردي كه در اين نوع تغيير شكل ثبت شده توسط چه كسي و در چه سالي بوده و چگونه بوده؟
و اما تحقيق:
در مورد بوجود اومدن اين نوع تغيير شكل و طلسمش تحقيق كنين : نميره ويژه اي داره!

وه که چه بیرنگ و بینشان که منم...کی ببینم مرا چنان که منم؟!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۳:۴۰ سه شنبه ۷ تیر ۱۳۸۴

الیور وود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۰۶ یکشنبه ۱ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۴:۳۹ سه شنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 325
آفلاین
الیور:میدلوز بارتا
و...تصویر کوچک شده
استاد اگه بخواهیم مدل کفش رو عوض کنیم باید چیکار کنیم؟

پیام زده شده در: ۳:۰۶ دوشنبه ۶ تیر ۱۳۸۴

شاهزاده خالص

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۵۲ سه شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۵۷:۵۶ پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 460
آفلاین
بالاخره كفشم درست شد

ولي اين كه فقط يه لنگه ست!!لنگه ديگهاش چي شد پس؟تصویر کوچک شده

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۸:۴۰ شنبه ۴ تیر ۱۳۸۴

سوروس اسنیپ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۸ سه شنبه ۲۰ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۵:۲۵ یکشنبه ۳۰ دی ۱۳۸۶
از برزخ
گروه:
کاربران عضو
پیام: 375
آفلاین
همزاد : آقا کلاه ما به کفش تبدیل شده ولی ...
پرفسور : همزاد ! چن دفه گفتم موقع حرف زدن دستت رو بلند کن ؟
همزاد : ببخشید آقا یادمون رفت ...ولی اقا کفش ما کفش کوه نوردی بود ولی الان کفش شده ولی مخصوص کوهنوردی نیست جنسش جنس کلاه شده ... آقا اشکال از کجاشه ؟
پرفسور : هووم دارم فک می کنم ...

شک نکن!

پیام زده شده در: ۱۸:۰۳ شنبه ۴ تیر ۱۳۸۴

فلور دلاکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۱۴ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۴:۰۹ یکشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۸
از پاریس
گروه:
کاربران عضو
پیام: 929
آفلاین
پروفسور سلام منم خواستم که ببینم می تونم کلاهمو تغییر بدم یانه
چو: یکم دیر کردیا
من: آخه راه رو گم کرده بودم
پروفسور گ: فلور و چو لطفا ساکت/ فلور بیا جلو تا ببینم می تونی درس رو به عمل تبدیل کنی یانه
من بلند می شم و می رم که تغییر شکل رو انجام بدم
در حال رفتن ققنوس یک پشت پا می زنه
من بر می گردم که یک چیزی بگم که ناگهان یادم می یاد که ممکنه امتیاز از گروهم کم بشه

به جلوی کلاس رسیدم
پروفسور: شروع کن دوشیزه دلاکور
من دستمو سه دور دایره وار می چرخونم و در آخر می گم میدلوز بارتا
و کلاه به یک کفش تبدیل می شه
تصویر کوچک شده

پروفسور: جالب بود کفش قشنگی از آب در اومد
من: به خاطر تدریس خوب شماست

جواب اولین سوال پروفسور
1- بیشتر بچه ها گفتن که تبدیل یک بی جان به یک بی جان دیگه
ولی من در سالهایه گذشته یادمه که استاد ما در مدرسه ی بوباتون می گفت که می شه یک خارپشت رو به یک سوزن تبدیل کرد پس این اصل مهمی نیست
به نظر من مهمترین اصل تغییر شکل اینکه تلفظ ورد رو درست بگیم و حرکت دستمون درست باشه و ضربه درست باشه و مکان ضربه درست باشه در این صورت همه ی اینا می شن اصل تغییر شکل

2- سه دور چوب دستی رو به صورت دایره می چرخونیم و در آخر در هنگام ضربه که آروم به جسم می زنیم ورد رو رسا تلفظ می کنیم و باید به مکانی که ضربه رو می زنیم توجه داشته باشیم

3- دلیلش تلفظ نادرست ورد و زدن ضربه ی محکمه و همچنین اگر انسان عصبی باشه کفش نوک تیز می شه زیرا وقتی درست تلفظ نمی کنیم ورد اثر خودشو از دست می ده در مورد ضربه ی محکم اگر ما محکم و خیلی سریع ضربه بزنیم باعث می شه که سریع جسم تغییر کنه و نتونه اون طوری که می خواییم تغییر کنه در این مواقع تغییری که خیلی مشخصه و معلوم می کنه که تغییر سریع بوده و فرصت نداشته که درست تغییر شکل بده در نوک کفشه و نشون می ده که ما درست تغییر ندادیم
در مورد عصبی بودن یک اصل هست که باعث می شه افکار خیلی ملایم نباشه به همین دلیل کفش ملایمت خودشو از دست می ده و نوک تیز می شه و یک شکل عجیب پیدا می کنه

ببخشید پروفسور اگر بخواییم کفش بلوری بشه باید چی کار کنیم؟ مثلا جادوگر افسانهی سیندلرا چطور کفش بلوری به وجود اورد و همچنین نوک تیز هم بود ؟

من این شکلو در یک کتاب دیدم ولی توضیحی نداده بود
تصویر کوچک شده

ببخشید پروفسور یک سوال دیگه داشتم
پروفسور: بفرمایید
من: چطور نوک یک کفش خیلی پهن می شه این به خاطر زیاد آروم ضربه زدن نیست؟
اینم عکس شکل کفش پهن
تصویر کوچک شده

با عرض معذرت فراوان من دو ساعته دارم رو این فکر می کنم ببخشید خیلی دیر شد ولی من هنوز جوابهایه شمارو نخوندم

ویرایش شده توسط فلور دلاكور در تاریخ ۱۳۸۴/۴/۴ ۱۹:۰۴:۲۴

دلبستگي من به جادوگران و اعضاش بيشتر از اون چیزی که فکرشو میکنید

پیام زده شده در: ۱۷:۴۹ شنبه ۴ تیر ۱۳۸۴

پروفسور گودریک گریفندور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۹ یکشنبه ۶ دی ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۱:۱۲ جمعه ۲۸ مرداد ۱۳۸۴
از سالن عمومی گریفندور
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 232
آفلاین
بسيار خب بسيار خب...همه درست بود جوبها همه درست بود اما اجازه بدين 5 امتياز رو تقديم كنيم به دوشيزه اسكيتر چون ايشون زودتر از همه جواب كامل رو گفتن البته دوشيزه چانگ هم كارشون قابل تقدير بود...بهتره ديگه جواب اين 3 سوالو ندين چون جواب درست مشخص شد...از الان ديگه ميتونين اشكالات و سوالاتتونو بپرسين...و اونايي كه هنوز نتونستن سعي كنن كفششونو درست كنن وگرنه مجبورن بدون كفش برن بيرون!

جواب 1 : تبديل جسم بيجان به جسم بيجان ديگر
جواب2 : سه دور چوبدستي رو دور قسمت بالايي كلاه ميچرخونيم و بعد يك تك ضربه آروم به بنده كلاه ميزنيم و ميگيم : ميدلوز بارتا !
جواب 3 : چون ضربه ما به بدنه كلاه محكم بوده!

دوشيزه چانگ در جواب سوالتون بايد بگم اين نتيجه نداشتن تمركز كافي در زمان گفتن ورده! يعني وقتي داري ميگين ميدلوز بارتا بايد تمركز كنيد اونوقت خود به خود كفش اندازه پاي شما ميشه چون شما دارين جادو رو اجرا ميكنين...بيشتر دقت كنين!

وه که چه بیرنگ و بینشان که منم...کی ببینم مرا چنان که منم؟!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۵:۲۰ شنبه ۴ تیر ۱۳۸۴

نامفادورا تانکس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۱۵ پنجشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۶:۱۷ سه شنبه ۲ تیر ۱۳۸۸
از همونجایی که دلبر خونه داره
گروه:
کاربران عضو
پیام: 149
آفلاین
تبدیل یه جسم بی جان به یه جسم بی جان دیگه...

عا

پیام زده شده در: ۱۵:۰۹ شنبه ۴ تیر ۱۳۸۴

کارآگاه ققنوس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۲۶ سه شنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۷:۴۳:۱۴ شنبه ۱۲ اسفند ۱۴۰۲
از در کنار دمبول
گروه:
کاربران عضو
پیام: 911
آفلاین
تبديل جسم بيجان به جسم بيجان ديگر
گودريك:ممنون از اظهار وجودتون
ققنوي:خواهش مي كنم

[size=large][color=FF0099]كتاب خاطرات من از ققنوس:[/colo

كلاس تغير شكل
پیام زده شده در: ۱۵:۰۵ شنبه ۴ تیر ۱۳۸۴

زاخاریاس اسمیتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۴۶ سه شنبه ۷ مهر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۰:۳۶ پنجشنبه ۲۸ دی ۱۳۸۵
از قدح انديشه دومبول!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 837
آفلاین
زاخی:ببخشید پروفسور من یه کمی دیر اومدم.
پروفسور:تکرار نشه.
زاخی:اینم جواب کل سوالات:
1)تغيير شكل جسم بي جان به جسم بيجان ديگه
2)بايد سه دور چوبدستيتونو دور قسمت بالايي كلاه يعني نوكش بچرخونيد.حالا يه تك ضربه كوچك به بدنه كلاه ميزنيد.طلسمش اينه: ميدلوز بارتا !
3)ضربه محکم
اینم کفش من پروفسور:
ببخشید.کامپیوتر قاط زده. لینکش کردم عکس کفشو

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.