هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

بدون نام
دقیقا. ببینید حد مرز رو دو چیز مشخص میکنه. همونطور که السامور گفت یکی کارهایی که میتونن انجام بدم اما حق ندارن و مجازات داره ( مثل ساختن پول و کشتن آدم و ازار و اذیت) و یه کارهایی دیگه هم هست که نمیتونن و درست تر اینکه بلد نیستن انجام بدن ( یه چیز تو مایه های اینکه ما میتونیم انیشتین باشم اما نمیشیم. یعنی تو مایه های استعداد و آموزش )
و اما السامور عزیز اگه اشتباه نکنم ( دقیقا مطممئن نیستم اما فکر کنم اینطور باشه ) ولدمورت از مرگ نتونسته فرار کنه. اون طلسم یا برای مرگ نبوده و یا اینکه با برخورد با هری نقص پیدا کردع

Re: حد و مرز جادو!
پیام زده شده در: ۱:۱۲ دوشنبه ۸ فروردین ۱۳۸۴

السامور پاراگات

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۲۰ شنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۰:۴۹ دوشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۴
از جنگل ممنوعه
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 92
آفلاین
به نظر من تمام جواب هايه دنيس اشتباه بوده
دوما اينكه حد و مرز جادوگرها چقدره؟
يكي از حد مرز اونه كه نبايد همديگرئ بكشن
نبايد شكنجه بدن و ......
مثل دنياي مشنگ ها
ولدمورت هم اين حد و مرز هارو شكنده ((مثل بوش))
ولي اينكه چه كارهايي رو نميتونن انجام بدن((اشتباه نكنين . نبايد با نميتونن فرق داره)) بايد گفت كه : تعدادي كار ها هست كه مجاز هستند ولي هنوز وردي اختراع نشده مثل سفر به كره ماه يا مريخ((منظورم كارهايه خيلي سخته)) يعني شايد بعدا يتونن.
بعضي كارها رو نميتونن انجام بدن چون نميتونن انجام بدن مثل زنده كردن يك آدم كه كاره خدا و پيامبرانشه.((در يك تاپيكي در مورد كار پيامبر ها و فرق بين اون و جادو صحبت شده بود))
يه چيزه ديگه:
ما بايد داستان هري پتر را صرفا يك داستان بدونيم
نبايد از رو اون استنباط كنيم
من نميگم كه جادو وجود نداره و جادوگري نيست و لي اينو مطمئنم كه غلبه بر مرگ كاره يك انسان نيست((كاري كه ولدمورت انجام داد))
چيزهايه تويه كتاب هري پاتر همشون واقعي نيست و نبايد از رو اون برداشت كرد كه اگر ولدمورت فلان كرده پس جادوگرهايه واقعي هم ميتونن همون فلان رو انجام بدن
مثل اينكه از بحث دور شدم

يه چيزه ديگه: اينقدر يه حرف رو با اطمينان كامل نزنين چون شما خدا نيسين كه همه چيزرو بدونين
پس تمامه حرفهايه ما حدسه
تا خودتون چيزيرو نديدين نه قبول كنين نه رد كنين
چون ممكنه وجود داشته باشه يا نداشته باشه
ولي خوب بعضي چيز هارو بايد احساس كرد مثل خدا
اگر كسي هم مايله با هم بيشتر در اين موارد صحبت كنيم ميتونه بياد خونه ما

تصویر کوچک شده

استيو هالف و خائنين بايد بسوزند!

پیام زده شده در: ۲۳:۲۷ یکشنبه ۷ فروردین ۱۳۸۴

هگرید

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۴۹ چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۲۰:۴۵ جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰
از دره غولها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 300
آفلاین
هوم ... در اون مورد که گفتید بیل یک رومیزی ظاهر کرد یا دامبلدور برای خودش و خانم فیگ توی دادگاه صندلی ظاهر کرد باید بگم که دامبلدور که اونها رو از توی خودش در نیاورده بود ! اونها در جای دیگه ای وجود داشتن فقط دامبلدور اونها رو به اونجا منتقل کرد ! و الا جادوگرها هم از هیچ چیزی به وجود نمیارن ! بلکگه چیزهای موجود رو به نقاط دلخواه منتقل میکنن !
در مورد طلسمهایی که از سر عصا خارج میشه مثلا نور قرمز طلسم بی هوش کننده و اصلا خود طلسم اینجا است که نیروی جادویی هسته چوب به کار میفته و از قدرت جادویی خود فرد ( توجه کنید که پر ققنوس یا موی دم تک شاخ فقط واسطه است ) انرژی تولید میکنه ! یعنی انرژی جادویی که در فرد جادوگر وجود داره به واسطه هسته چوب جادویی از اون خارج میشه !
اما بعضی وقتها انرژی جادویی فرد چنان قوی میشه که بدون چوب هم عمل میکنه ! مثل مواقعی که فرد میترسه یا هیجان زده است ! مثلا وقتی که پتونیا موهای هری رو از ته زد و بدون اینکه هری از طلسمی استفاده کنه خود به خود موهاش سبز شد ! یا وقتی که هری از دست دادلی فرار میکنه و بعد از روی پشت بام مدرسه سر در میاره !

آدمي از عالم خاکي نمي آيد به دست !
عالمي ديگر ببايد ساخت ! وز نو آدمي

پیام زده شده در: ۱۵:۳۷ یکشنبه ۷ فروردین ۱۳۸۴

سوسك بي همتا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۳ چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۱:۳۱ سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳
از چاه فاضلاب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 715
آفلاین
دوستان اشتباه متوجه شديد! من نگفتم به سوالات جواب بدين! اون سوالات براي مثال بود! سوال اصلي من اين بود: با جادو چه كارهايي رو مي شه نجام داد؟ و چه كارهايي رو نميشه؟

سلطان سوسك بي همتا!

پیام زده شده در: ۱۴:۳۴ یکشنبه ۷ فروردین ۱۳۸۴

سر سیریوس بلـک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۲ جمعه ۶ آذر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۰:۳۷ یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۰
از Graveyard
گروه:
کاربران عضو
پیام: 582
آفلاین
با نظرت مخالفم جورج چون در بعضی از جاهای کتاب میبینیم که از هیچ یه سری چیز درست میکنن مثلا توی کتاب 4 بیل یه دونه رومیزی ظاهر میکنه . موارد دیگه

فکر میکنم جواب سؤال اول این باشه که از بانک جادوگرا که نمیشه گیزی دزدید یا دزدیدنش خیلی سخته ولی از بانک ماگل ها میشه ولی اون جادوگری که این کارو میکنه در دنیای جادویی رسوا میشه چون ممکنه ماگل ها نفهمن که چجوری دزدیده شده ولی جادوگرا که میفهمن و شخص گناهکارو ممکن مجازات کنن و این کار{ترد شدن احتمالی از طرف دنیای جادویی به ریسک پولدار شدن نمیارزه}

در مورد سؤال دومی هم خب خود رولینگ نخواسته کسی بتونه با جادو دیگری رو زنده کنه چون اعتقاد داشته که زنده کردن مرده کار حضرت مسیح بوده و اگه اون هم این کارو کرده معجزه ی خدا بوده نه جادوگری

در مورد سؤال سوم هم فکر میکنم بتونه خون در یک دوئل جادوگری احتمال وجودش هست حتی ممکنه دامبلدور در دوئل با ئلدمورت همین قصد رو داشته ولی نتونسته چون فکر میکنم سخت ترین کار واسه یه جادوگر این باشه که نتونه جادو بکنه و دامبلدور قصد داشته همین کار رو روی ولدی انجام بده که شاید بدترین شکنجه واسه یه جادوگر باشه

در مورد سوال چهارم هم جادو وراثتی هستش و ممکن حتی ماگل زاده ها هم یه رگ جادوگر داشتن ولی به نسل بعدی منتقل نشده و بعد از چند نسل دوباره پیدا شده
و اونا جادوگر شدن شایدم هنوز وردش پیدا نشده چون در بعضی جاها میبینیم که مثلا میگه کاشف ورد ...قلانی هستش مخصوصا توی کتاب 5 اونجایی که رفتن سنت مانگو

ما به آن سید و این میر اردادت داریم
ما به خرداد پر از حادثه عادت داریم

[url=http://us.battle.net/wow/en/character/burning-legion/

پیام زده شده در: ۱۸:۵۱ شنبه ۶ فروردین ۱۳۸۴

جرج ويزلي

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۴ دوشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۳۹ چهارشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۴
از پناهگاه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 30
آفلاین
اين جريان براي من هم يک سوال شده بود!!!اما خوب بعضي چيزا رو نميشه انجام داد!جادو فقط ميتونه چيزا رو تغيير بده مثل يه معادله ي شيميايي!اما نميتونه چيزي رو بوجود بياره يا از بين ببره!!!مثلاانسان نميتونه يه ثروت عظيم رو بوجود بياره و براي يه همچين چيزي يا بايد دزدي کنه يا کلاه برداري يا اينکه پولاي تقلبي درست کنه!!!!!

بخنديم تا دنيا برويمان لبخند زند
your life but the life in your years that counts!

بدون نام
خب جوابا خيلي سادست ، ما هم شروع مي كنيم !
نقل قول:
چرا يك جادوگر با استفاده از جادو براي خودش مال و ثروت پديد نمياره و ميره كار مي كنه و زحمت مي كشه؟

خب به نظر من شرافت دليل خوبي نيست ! و از چند نظر بايد بهش جواب داد . يكي اينكه اگه بخواد با استفاده از قدرت جادوييش مثلا بانك بزنه ، مثه دنياي ما ميفتن به دنبالش و فراري ميشه . و خب حتما نميخواد فراري باشه ديگه ! و اگه بخواد توي دنياي مشنگا همچين كاري بكنه ، خب اولا كه اگه زير سن قانوني باشه مجازات داره و اگرم بالاي سنم قانوني باشه باز هم خطر داره ، چونكه زندگي جادوگران رو به خطر انداخته . اينو همه جاي كتاب بهش اشاره شده .
نقل قول:
چرا يك جادوگر نمي تونه با استفاده از جادو يك نفر ديگه رو جادوگر كنه؟

اگه منظورت اينه كه مثلا اگه اينجوري باشه پس چرا كلاسهاي جادوگري پيدا شدن ، نظر من اينه كه خوندن خود ورد هم مهارت ميخواد ، طرز حركت چوبدستي و ....... . البته من اينو از اون ديدگاهي كه از سوال تو برداشت كردم گفتم . حالا هرچي منظور تو هست ديگه .... .
نقل قول:
چرا يك جادوگر با استفاده از جادو يك نفر رو كه مرده زنده نمي كنه؟

چه جوري !؟ وردش بايد باشه عزيز !

فكر كنم باقي سوالاتت هم همچين جواب داشته باشن .

پیام زده شده در: ۱۴:۵۰ شنبه ۶ فروردین ۱۳۸۴

پیتر پتیگرو

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۹ شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۲:۳۹ دوشنبه ۲ شهریور ۱۳۸۸
از هرجا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 231
آفلاین
خب همه چیز یه حدی داره.... یعنی نمی شه به بینهایت رسید ... چون بینهایت در انسان نسبی هست و نمی شه که به بینهایت رسید واسه همین هم هست که با جادو نمی شه همه کارا رو انجام داد...

در جنگ سرباز بی طرف وجود ندارد .....
دامبلدور نمرده ....

حد و مرز جادو!
پیام زده شده در: ۱۴:۱۱ شنبه ۶ فروردین ۱۳۸۴

سوسك بي همتا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۳ چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۱:۳۱ سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳
از چاه فاضلاب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 715
آفلاین
سلام
دوستان به نظر شما قدرت يك جادوگر در چه حدي است؟ به چند مثال زير دقت كنين تا بهتر منظور من رو بفهمين:

چرا يك جادوگر با استفاده از جادو براي خودش مال و ثروت پديد نمياره و ميره كار مي كنه و زحمت مي كشه؟
چرا يك جادوگر با استفاده از جادو يك نفر رو كه مرده زنده نمي كنه؟
چرا يك جادوگر با استفاده از جادو نمي تونه قدرت جادويي يك جادوگر ديگه رو از بين ببره؟
چرا يك جادوگر نمي تونه با استفاده از جادو يك نفر ديگه رو جادوگر كنه؟
و صد ها سوال ديگه…

به طور كلي منظورم اينه كه يك جادوگر چه كارهايي رو مي تونه بكنه و چه كارهايي رو نمي تونه بكنه؟ يا به عبارت ديگه مرز جادو و جادوگري و سحر و ساحري كجاست؟

سلطان سوسك بي همتا!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.