هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: ایا اسنیپ برای کشتن دامبلدور واقعا طلسم "اوادا" رو به کار برد؟
پیام زده شده در: ۵:۳۶ سه شنبه ۲ اسفند ۱۳۸۴

محمد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۲۰ شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۱:۴۰ شنبه ۱ دی ۱۳۸۶
از یه جایی خفن
گروه:
کاربران عضو
پیام: 62
آفلاین
رولینگ تو کتاب 6 اسنیپو خیلی مرموذ میکنه واحتمال هر کاری ازسوی او هست .
دامبلدور میدونسته که اسنیپ قول ناگسستنی داده تا اون بکشه و احتمالا اسنیپ قسم داده که این کارو بکنه!!!!!!!!!!
اوادای اسنیپ واقعی است چون اگر او دامبلدور را نمی کشت بخاطر اون عهد حتما میمرد پس اون واقعا دامبلدور کشت!
این کار به احتمال قوی به درخواست خود دامبلدور بوده در همان برج
{خب هر دو نفر ذهن جوی ماهری بودن ولحظاتی به هم جره بودن}
صورت گرفته واگر این کارو نمی کرد هر دوتاشون میمردن و این هیچ فایده ای نداره پس اسنیپ در اون لحظ بر احساسات غلبه
میکنه و در اوج شجاعت تنها کسی که او را درک میکند با یک اوادای واقعی میکشد!!!!!

پیام زده شده در: ۰:۲۳ سه شنبه ۲ اسفند ۱۳۸۴

لرد بلرویچold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۳ یکشنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۴۴ پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۴۰۲
از bestwizards.com
گروه:
کاربران عضو
پیام: 403
آفلاین
به نظر من اسنيپ از طلسم بدون كلام استفاده كرده ودمبلدور خودش رو يا به شكل ققنوس در آورده يا يك كلك ديگه زده تو دنياي جادوگران هيچ چيز غير ممكن نيست واسنيپ رفته تو مرگ خوار ها تا اونا شك نكنن و براي دنبلدور جاسوسي كنه و به هري كمك كنه چون در نبرد هري و اسنيپ در آ خر داستان اسنيپ ميتونه هري رو بكشه ولي اين كار رو نميكنه

هریپاتر را هنوز هم دوست میداریم

پیام زده شده در: ۰:۰۹ سه شنبه ۲ اسفند ۱۳۸۴

padme

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۴۳ پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۵:۰۵ چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 33
آفلاین
باید به همه یاداوری کنم که این یه کتاب خارجییه.یه نویسنده خارجی اونو نوشته و قراره یه کارگردانه خارجی اونو درست کنه.این از اون کتابا و فیلمای هندی یا ایرانی نمیشه که اخرش همیشه خوب تموم بشه.چون این یه کار کامل و واقع گراست مطمئنم اتفاقاتی هم که در اون میافته عوض شدنی نیست اونم فقط بخاطره خوش امدنه خواننده. پس وقتی رولینگ میگه اون مرده یعنی که مرده.تمام.دیگه اینکه با چی و یا چجوری مرده مهم نیست.فقط این مهمه که متاسفانه اون مرده و دیگه هم برنمی گرده.شاید از طریق فوکس با هری ارتباط روحی و ذهنی داشته باشه ولی دیگه حضوره فیزیکی نخواهد داشت.

Train yourself to let go of every thing you fear to lose.

پیام زده شده در: ۲۳:۳۱ دوشنبه ۱ اسفند ۱۳۸۴

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
سلام
خب من نظراته همه شما رو خوندم بعضی را تا حدودی قبلو کردم ولی دیروز یه چیزی به مخم خطور کرد که اومدم بگم
همه میدونید که دامبلدور از اون معجون خورده و ضعیف و در حال مرگ بود من میگم وردی که اسنیپ گفت حال دامبلدور رو بعد از چند ساعت بیهوشی خوب میکنه که اعمالش مثل اواداکورا هست ولی اگه یادتون باشه این نکته هم هست که میگه دامبلدور پرتاب شد در صورتی که اواداکورا اینقدر پرت نمیکنه بلکه کمی به عقب(مثل مرگ سدریک )پرت میکنه
با تشکر
ایگور کارکاروف

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۴:۳۷ یکشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۸۴

navid

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۰ سه شنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۰:۵۴ جمعه ۱ تیر ۱۳۸۶
از grimuld_ place
گروه:
کاربران عضو
پیام: 34
آفلاین
school نوشته:
به نظر شما چه دلیلی داره رولینگ بحق طلسم های غیر زبانی رو تو کتابش مطرح کنه اونم تو سال ششم

خوب من با این حرف اسکول موافقم با توجه به این که آخر کتاب خود اسنیپ به هری میگه اینقدر طلسماتو دفع میکنم تا یاد بگیری
غیر لفظی استفاده کنی

در مورد حرف های مونا لیزا هم تقزیبا موافقم همچنین با نظریه ی
بلیز زابینی در مورد سوتی دادن رولینگ در کتاب 6 که به شدت شخصیت اسنیپ دوگانه شده مثل قول نشکستنی یا کمک به مالفوی یا حمله به فلیت ویک و از همه مهمتر به قتل رسوندن
دامبلدور و... یادم نیست ولی نظریه ی بلیز جان خوب بود که گفت در اواسط کتاب رولینگ تم اصلی رو عوض کرده و باعث ایجاد اشتباه شده ولی با این همه نباید رولینگو دست کم بگیریم . رولینگ کسی بود که در 5 کتاب مارو گول زد و دچار اشتباه کرد

و در مورد طلسم هم باید بگم که آوادا کداورا بوده و دامبی...
و به نظر شما بهتر نیست در مورد موضو های بهتری بحث بشه
این جور تاپیکا نه تنها کمکی نمی کنه موضوع رو پیچیده تر هم میکنه

مثلا تکچرخ زدن پشه در هوا یه سری میان یه حرفایی میزنن که آدم
واقعا تعجب میکنه نمیدونم خونی که از دهن آلبوس اومد یا دیده شدن ققنوس... آخه این چه طرز فکریه شما چه جور هری پاتریست هستین که هوز رولینگو نمیشناسین بعضی ها میگن سیریوس بر میگرده بعضی میگن دامبی ,اگه در راه خدا یه خورده فکر کنین میبینین که رولینگ از همون اول همه ی پشتیبان های هری رو از بین برد که قهرمانش تکو تنها باشه که هیچ کس امیدی به زنده موندنش نداشته باشه در حالیکه یه نمونه از اتفاقاتی که در کتاب 7 خیلی پیش خواهد امد در کتاب 3 اومد و اون پس زدن یکجا 100 دمنتور بود هری چه طور این کارو کرد... اگه فکر کنین می بینین که رولینگ از همون جا میخواست این پیش زمینه ها رو بذاره
که در کتاب 7 زیاد باعث تعجب نشه
یا نمونه دیگرش این که از همون اول نشون داده رون یه آدم متکی هستش و این طور آدم یقینا با کمک هری زنده میمونه در حلی که هرماینی این طور نبود درسته درسش خوب بود اما دفاع در برابر جادوی سیاهش اونقدر قوی نبود پس این جور محتمل هست که در
طلسم های باستانی که درسشو خونده به هری کمک میکنه ولی اونم...

چه كسي خواهد ديد مردنم را بي تو
گاه مي انديشم خبر مرگ مرا با ت

پیام زده شده در: ۲۲:۵۷ شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۸۴

مرگخواران

بلیز زابینی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۲۵ شهریور ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۵۷:۴۲ سه شنبه ۲۱ فروردین ۱۴۰۳
از یخچال خانه ریدل
گروه:
ایفای نقش
مرگخوار
کاربران عضو
پیام: 1708
آفلاین
نقل قول:
به نظر من هم آوادا رو به کار نبرده چون
1-خون از دهن البوس درآمده بود در صورتي که تلسم آوادا هيچ گونه جراحت داخلي يا خارجي ايجاد نميکند .

خب در جواب شما بگم که بعد از اینکه طلسم به دامبلدور برخورد کرد دامبلدور از بالای برج پرت شد پایین ! اونم چه برجی ! بلند ترین برج هاگوارتز پس ! کاملا منطقیه که از دهن دامبلدور خون بیرون بیاد !

نقل قول:
2-براي اجراي طلسم بايد تنفر از شخص مقابل داشته باشي در صورتي که ظاهراً اسنيپ اين تنفر را نداشت.

والا اونجوری که تو کتاب گفته که اسنیپ در اون لحظه با دیدن دامبلدور قیافش از فرط خشم و نفرت در هم رفته ! حتما که نباید از سرش دود بلند شه تا شما قبول کنین

نقل قول:
3-ممکن است اسنيپ طلسم شبيه آوادا اجرا کرده باشد که فقط ظاهرش شبه آوادا بوده است

اسنیپ چوبدستیش رو گرفته سمت دامبلدور و فریاد زده آواداکدورا ! نورشم که سبز رنگ بوده ! بعدشم که دامبلدور مردش دیگه ! خب رولینگ با چه زبونی بگه شما باور کنین

این ونوس حرف خوبی زدش !

نقل قول:
به هر حال دامبلدور مرده! دیگه چه فرقی میکنه با چی مرده؟ چرا می پیچونید؟

راست میگه دیگه حالا اصلا فرض میکنیم طلسم به ریش دامبلدور خورده ! و خود دامبلدور چیزیش نشده . دامبلدور که از بالای برج افتاده پایین دیگه ! فوقشم اگر در اثر طلسم نمیمرد در اثر سقوط میمرد ! خیلی ببخشیدا ولی مگه اسنیپ معرض داره خب همون آواداکدورای خالی که زودتر آدم رو خلاص میکنه ! اگر اسنیپ واقعا طرف دامبلدور بوده باید همون آواداکدورا رو اجرا میکرده تا دامبلدور راحت تر بمیره انقدر زجر نکشه

آقا هر کی حرفم رو باور نداره بگه شیرفهمش کنم

پیام زده شده در: ۱۶:۳۸ شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۸۴

کرنلیوس فاجold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۶ جمعه ۲۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۱ جمعه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲
از خونمون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 81
آفلاین
به نظر من هم آوادا رو به کار نبرده چون
1-خون از دهن البوس درآمده بود در صورتي که تلسم آوادا هيچ گونه جراحت داخلي يا خارجي ايجاد نميکند .
2-براي اجراي طلسم بايد تنفر از شخص مقابل داشته باشي در صورتي که ظاهراً اسنيپ اين تنفر را نداشت.
3-ممکن است اسنيپ طلسم شبيه آوادا اجرا کرده باشد که فقط ظاهرش شبه آوادا بوده است

You can do evry work u wana to do

پیام زده شده در: ۹:۵۱ شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۸۴

ونوس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۱۴ دوشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۲۳:۳۱ شنبه ۹ اسفند ۱۳۹۹
از کاخ المپ
گروه:
کاربران عضو
پیام: 385
آفلاین
نقل قول:

هری پاتر نوشته:
قرار نیست به نتیجه برسیم
چون اینا فقط تیوریه مثلا ممکنه اسنیپ دامبلی رو با آواداکدورا نکشته باشه
یا ممکنه آواداکدورا ها انواع داشته باشن ( محتملتره)

به طور کلی به این نکته گیزر دادیم دیگه

من واقعا نمی فهمم!
به هر حال دامبلدور مرده! دیگه چه فرقی میکنه با چی مرده؟ چرا می پیچونید؟

----------------------------------------------------------------------------
خیلی فرق میکنه که چطوری مرده چون وابسته به خیلی چیزا میشه از جمله اینکه واقعا اسنیپ طرف دامبلدوره یا نه

در مورد اینکه دامبلدور مرده رولینگ در مصاحبش اعلام کرده مرده در نتیجه تقریبا جای شکی نیست که مرده اینم که میگم تقریبا به خاطر کمی مشکوک حرف زدن رولینگه. در این مورد متن مصاحبه رو باید بررسی کرد تا معلوم بشه

ویرایش شده توسط هری پاتر در تاریخ ۱۳۸۴/۱۱/۲۲ ۱۰:۵۳:۵۸

پیام زده شده در: ۵:۴۴ شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۸۴

فرد ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۳ سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۴:۱۲ یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۷
از کوچه دیاگون - مغازه جیب بر های جادویی ویزلی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 185
آفلاین
منظور من این نبود که هر حرفی باید از روی مدرک زده بشه.
همچین چیزی ممکن نیست . چون خود سایت hp-lexicon هم واقعا در مورد هورکراکس ها مونده چی بنویسه ...
رولینگ شک و تردیدی جنون آمیز تو آخرای کتاب آورده که فقط میشه حدس زد
حدس زدن این نیست که مثلا من از اسنیپ خوشم نیاد بگم اون واقعا خیانت کرده .
من گفتم دامبلدور مرده . چون دلایل و نکته ها رو جمع بندی کردم واسه خودم . 80 درصد اتفاقات طوریه که دامبلدور واقعا مرده باشه ...
پس برای چی باید از اون 20 درصد بچسبم ؟

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۵:۲۸ شنبه ۲۲ بهمن ۱۳۸۴

مونالیزا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۴:۰۸ پنجشنبه ۲ تیر ۱۳۹۰
از گودریک هالو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 823
آفلاین
اگر منبع خاصي در مورد همون حرف هري باشه كه خوب خودش نميومد بنويسه كه قرار نيست به نتيجه برسيم چون همه اينها يه تئوريه ! دقيقا يه توريه چون اگه نبود كه نميومديم در موردش تئوري هاي مختلف بديم چون هيچ چيزي به خصوصي وجود نداره نه فقط واسه اينكه ممكنه اواداكداوارا مراحل و شدت داشه باشه يا اسنيپ مثلا طلسم غير زباني گفته باشه جتي كسي هم اينجا نميتونه به طور صد درصد بگه كه اسنيپ مطمئنا اين رو كشته يا حالا هر چي
من اينو مطمئن هيچ شخصي الان نميتونه بگه اسنيپ خيانتكاره يا فداكار اگر كسي ميتونه با اطمينان بگه بياد بگه ( البته با مدرك )
تنها چند مورد مشكوك باعث شده كه هيچ كسي نتونه با اطمينان درست حدس بزنه كه اونم همش رو ذكر كرديم مثل همون پرتاب شدن ، التماس كردن ، فريز شدن ، پيشنهاد مرگ جعلي دادن ، از چوبدستي دامبلدور خبري نداشتن ، ققنوس ، و چاشني نفرت داشتن براي اداي درست طلسم اواداكداوارا و ...

How can you escape...if they can see everything? V.M

وقتی اونها میتونند همه چیز رو ببینند ... چطوری میتونی فرار کنی؟ وی ام

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.