هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   3 کاربر مهمان

Re: گفتگو با مدیران ، انتقاد ، پیشنهاد و ...
پیام زده شده در: ۱۳:۲۴ سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸۳

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
به مگي:
پستمو کامل خوندي؟ نوشتم به غير از قوانين سايت که از کاربر تا مدير ميتونن و بايد اجراش کنن بقيه موارد که سليقه اي هست با ناظره و در حال حاضر با قوانيني که براي نظارت هست ناظر ميتونه هر کاري بکنه
تاپيک هاي گلبهي و خاکستري با نقض دو قانون حذف شدن اول اينکه کالين ناظر اونجا نبوده و دوم اينکه تاپيک ها اول بايد قفل ميشدن
در نتيجه هنوز منتظر اومدن کالين هستم و هستيد و همين نيومدنش خودش به شدت نمره منفي محسوب ميشه چون ما قرار گذاشتيم که کسي نبايد بدون اطلاع غيبت داشته باشه در دو روز

به سوسک:
نقل قول:
1- در مرحله ي اول بايد به ناظران امكانات ويژه داد.
مثال: ايجاد سايت شخصي به صورت رايگان ، با امكانات سايت جادوگران (مثلا قالب هاي سايت جادوگران و يا...) البته. بايد حداقل دو ، سه تا امكان به ناظران بدين چون يكي خيلي كمه.

منظور اينه که ناظر يه نفعي ببره از نظارت ولي ممکنه ناظري از گرفتن فضا و ايميل و اينا خوشش نياد يا اصلا اينا چيزاي مهمي براش نباشن

نقل قول:

2- بعد از دادن امكانات ويژه بايد با جديت با ناظران برخورد كرد.
مثال: با انجام اشتباه اول توبيخ و با انجام اشتباه دوم بايد خلع شود.

و اين اشتباه ناظر ها رو بايد اعضا در بيارن و اطلاع بدن اول به خود طرف که ناظره و در مرحله بعدي به مديران توسط تماس با ما

نقل قول:

3- همه پرسي.
مثال: هر ماه يك بار يك نظرسنجي برگزار بشه كه در اون نام هر ناظر با سه مقياس خوب متوسط و ضعيف اومده باشه. ناظراني كه خوب انتخاب ميشن بايد امكانات ويژه ي بيشتري داشته باشن. ناظران متوسط اگر سه بار متوسط بمونن امكانات ويژه از اون ها گرفته بشه. و اگر به شش بار متوسط بودن كشيد از ناظري بركنار بشن. و ناظران بد هم بايد در دور اول با اخطار باهشون برخورد بشه و در دور دوم هم بايد بي چون و چرا بركنار بشن.

همه اين ها و چيز هاي مشابه که نظر جمعي رو دخيل ميکنه عالين و دقيقا همونه که ما ميخوايم يعني نظرات کل سايت رو راجع به يه ناظر بدونيم. فقط مساله وقت نداشتن ما ( مديران) براي انجام اين کاره ولي توي کار مياريم. در نتيجه من پيشنهاد ميکنم براي اينکه وقت مدير ها هم گرفته نشه خود ناظر ها در تاپيکي که مربوط به گفتگو با ناظر در هر فرومي هست يه نظر سنجي براي خودشون باز کنن.

نقل قول:
1- سران سايت يعني هري و مگي بايد دوستي ها رو كنار بذارن.
توضيح: بايد در مديريت به هيچ كس اجازه ندن كه در كارها و برنامه هاشون دخالت كنه. مشورت كردن و پرسيدن نظر دوستان شون خيلي خوبه ولي تصميم گيرنده ي نهايي بايد خود مديران باشن.

دقيقا اين روش من بوده هميشه که هيچ وقت دوستي و ايضا دشمني رو توي مديريت نبايد دخالت داد درنتيجه ما مثلا اگه يکي از مديران کم کاري کنه بهش گير ميديم خودمون يا صريح روش مديريتي کسي اگه غلط باشه نظرمون رو اعلام ميکنيم در نهايت خودمون بين خودمون راي گيري داريم

نقل قول:
2- فعاليت با شناسه ي محرمانه!
توضيح: مديران بايد با شناسه اي كه هيچ كس از اون خبر نداره (حتي نه هري بايد شناسه ي دوم مگي رو بدونه و نه مگي بايد شناسه ي دوم هري رو بدونه) در سايت فعاليت كنن. مثل الآن نبايد با تجربه نشون بدن. بايد خودشون رو يك عضو معمولي نشون بدن،اشتباهاتي بكنن، و به اكثر بخش ها سر بزنن و با اكثر ناظرها برخورد داشته باشن. شايد اينجوري بهتر بتونن مشكلات اعضاي عادي رو ببينن.

ايول بابا ما اينجا حضرت علي نيستيم بريم مخفيانه با فلسفه عملي در صدد اصلاح سايت بر بيايم اين چيزايي که تو نوشتي وقت ميبره اونم خيلي زياد. من شخصا اگه وقت کنم پستاي فروم رو ميخونم. يه مورد ديگه اينکه داشتن دو شناسه ممنوعه ( قابل توجه اليور هورنباي)

در مورد رنکينگ در خود سايت زوپس و دولاپ زوپس و sf.net اونقدر بحث شده که حساب نداره درنتيجه بهتره بزاريد خودمون اونجا راجع بهش بحث کنيم و وقتي در سايت اعمال شد شما راجع بهش بحث کنيد ولي روش فعلي رنکينگ بر اساس زدن پست فقط نشون دهنده مقدار فعاليته نه کيفيت فعاليت

نقل قول:
1- جلوگيري از به پايان رسيدن زود هنگام عمر جادوگران!
توضيح: جادوگران وب سايت تخصصي هري پاتره. ولي خودتون مي دونين كه حداكثر سه سال ديگه داستان هاي هري پاتر تموم ميشه. و اون وقت بايد دوستان از هم جدا بشن. من يكي كه حتي فكر كردن بهش هم باعث ميشه گريه ام بگيره. بايد يك كاري صورت بگيره. پيشنهاد مي كنم از همين حالا به فكر تغيير موضوع جادوگران باشين تا اون موقع قبل از فروپاشي جادوگران و رفتن اعضا بلافاصله سايت جديد راه اندازي بشه و دوباره دوستان دور هم جمع بشن.

اولا اين عقيده تو هستش که هري پاتر با انتشار آخرين کتاب تموم ميشه در حالي که به نظر من بعد از منتشر شدن هفت کتاب تازه هري پاتر شروع ميشه و خفنتر و به دور از هياهو هم ادامه پيدا ميکنه چون ديگه کسايي که تحت جو ( jav) اومدن هري پاتر خوندن و شايد در عمرشون همون يه کتابو خوندن و شايد اصلا کتاب و هم نخوندن و فقط فيلما رو ديدن نميان وسط و ميرن کنار

ثانيا ما وقتي خواستيم دومين انتخاب کنيم به اين نکته توجه کرديم که دومين منحصر به هري پاتر نشه و اجازه براي کتاب هاي ديگه اي در زمينه جادوگري هم داده بشه

نقل قول:

2- افزايش انجمن ها
توضيح: تعدادي انجمن چه تخصصي و چه غير تخصصي به سايت افزوده بشه تا اعضا از ديدن محيط تكراري سايت خسته نشن! اگر يك تايپيك هم براي اين موضوع باز بشه (قديميه رو بي خيال بشين! هميشه بايد به فكر تغيير و تحول بود!) بد نيست.

ببين من فطرتا از هر سايت غير تخصصي بدم مياد و به اين نتيجه رسيدم که هر چه سايت و فروم غير تخصصي تر باشه بي محتوا تر هم ميشه و روابط گرم اعضاش هم کم ميشه چون کسايي تو فروم که در يک زمينه ( هري پاتر) با هم آشنا شدن و تفاهم دارن

نقل قول:
3- كسب درآمد.
مثال: پيدا كردن يك اسپانسر خوب و يا كسب درآمد از طريق تبليغات. اگر مي خواين موفق بشين حتما بايد درآمدي كسب كنين.

ما به دنبال اين هستيم

نقل قول:
4- بعد از كسب درآمد دادن امكانات ويژه به اعضا
مثال: ولله هر جور صلاح مي دونين. مثال خوب پيدا نكردم.

درباره سايت جادوگران رو بخون

نقل قول:

5- براي آزادي عمل در انتخاب شخصيت ها يا شناسه ها پاك كردن شناسه ها!
توضيح و مثال: خب مي دونين كه تا حالا يك بيليون نفر در جادوگران عضو شدن و اكثرا هم به دليل كمبود شناسه و يا شخصيت ايفاي نقش با مشكل روبرو هستن. شناسه هايي مثل هري 123 و همزاد هري و هري 2 و امثال اين ها زياد ديده ميشه. شخصيت هاي زيادي هم هستن كه در كتاب يا اصلا وجود ندارن يا اگه شخصيت شون هست فقط در حد يك كلمه است! مثلا ايليدان! خب بايد بلافاصله بعد از ايجاد يك شناسه و همچنين بلافاصله بعد از انتخاب يك شخصيت ايفاي نقش براي فرد يك پيام با عنوان «اخطاريه» ارسال بشه و در اون در يك پيام كوتاه گفته بشه كه اگر در يك ماه نتونين ايفاي نقش كنين شخصيتتون پاك ميشه و اگر تا دو ماه به سايت نياين شناسه تون حذف ميشه.

مگي گفته اينو

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۱۱:۴۵ سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸۳

هگرید

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۴۹ چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۲۰:۴۵ جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰
از دره غولها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 300
آفلاین
نقل قول:

پروفسور مينروا ‏مک گونگال نوشته:
خب ظاهرا منم درست منظورم رو نرسوندم.

منظور من از آزادی مطلق همون در چارچوب قوانین سایت هست. من نمی گم که کلا آزادی مطلق باشه و هر کی هر کاری خواست بتونه انجام بده!

فکر کنم نظر همه از جمله من هم همین بود و هنوز هم تغییری نکرده ! آزادی در چارچوب قوانین نه تنها ایرادی نداره بلکه لازم هم هست ! من فقط نمی فهمم شما چرا یه دفعه عصبانی شدی؟ ما هم که همین حرفهای خودت رو زدیم !

آدمي از عالم خاکي نمي آيد به دست !
عالمي ديگر ببايد ساخت ! وز نو آدمي

پیام زده شده در: ۹:۳۱ سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸۳

پروفسور مينروا ‏مک گونگال

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۱۲ شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۳:۱۵ شنبه ۲۳ دی ۱۳۸۵
از هاگوارتز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 895
آفلاین
خب ظاهرا منم درست منظورم رو نرسوندم.

منظور من از آزادی مطلق همون در چارچوب قوانین سایت هست. من نمی گم که کلا آزادی مطلق باشه و هر کی هر کاری خواست بتونه انجام بده!

نه خیر. بنده می گم اگر با قوانین سایت مخالفتی به وجود نیاد بذار هر کاری دلش خواست بکنه...مگه شما ها نبودید که می گفتید هر کی با یه چیزی حال می کنه و نمی دونم پیام پاک کردن کار بیهوده ای؟! چی شده که حالا نظرتون عوض شده و دوباره می خواید که سفت و سختگیر باشید؟

مگه همین سختگیری های ما باعث نشد که تاپیک هایی چون گلبهی و خاکستری حذف بشن؟ که بعدا منجر به دلخوری های فراوان شد؟ بعد از اون قضیه همه گفتید که بهتره بذارید تو انجمن ها آزاد باشن و هر کی با تاپیک خودش حال کنه...اما الان بر می گردید می گید که نه این جور چیزا باعث رشد بی رویه فروم میشه...والا دیگه نمی دونم چی بگم...به نظر من حتی خود شما هم نمی دونید چی می خواید...فقط الکی هی نظر میدید!

در اما در مبحثی دیگر
جناب سوسک زحمت کشیدند و یک پیام با عنوان « آموزش گام به گام حل مشكلات سايت » برای من فرستادن که محتوی زیر را دارد. حقیقتش من فکر کردم که این پیام همچین خصوصی هم نیست و به نظر من ایشون که چنین نظرهای " سازنده ای" دارن بهتره که بین همه مطرح بشه و همه نظر بدن...هر چی باشه این سایت برای همه س و مدیران فقط برای کمک اینجا هستن. و اما پیام

نقل قول:

SOOOSK نوشته :
توضيح در مورد اين نامه:
مثال ها: مثال ها براي رسوندن بهتر منظورم بوده و بايد خودتون مثال ها رو مشخص كنين. و بعدا نگين كه مثالت قابل اجرا نيست.
توضيح: در مورد تيتر هر گزينه توضيحي مي ده.

ناظران:
1- در مرحله ي اول بايد به ناظران امكانات ويژه داد.
مثال: ايجاد سايت شخصي به صورت رايگان ، با امكانات سايت جادوگران (مثلا قالب هاي سايت جادوگران و يا...) البته. بايد حداقل دو ، سه تا امكان به ناظران بدين چون يكي خيلي كمه.

2- بعد از دادن امكانات ويژه بايد با جديت با ناظران برخورد كرد.
مثال: با انجام اشتباه اول توبيخ و با انجام اشتباه دوم بايد خلع شود.

3- همه پرسي.
مثال: هر ماه يك بار يك نظرسنجي برگزار بشه كه در اون نام هر ناظر با سه مقياس خوب متوسط و ضعيف اومده باشه. ناظراني كه خوب انتخاب ميشن بايد امكانات ويژه ي بيشتري داشته باشن. ناظران متوسط اگر سه بار متوسط بمونن امكانات ويژه از اون ها گرفته بشه. و اگر به شش بار متوسط بودن كشيد از ناظري بركنار بشن. و ناظران بد هم بايد در دور اول با اخطار باهشون برخورد بشه و در دور دوم هم بايد بي چون و چرا بركنار بشن.

---------

سران! :
1- سران سايت يعني هري و مگي بايد دوستي ها رو كنار بذارن.
توضيح: بايد در مديريت به هيچ كس اجازه ندن كه در كارها و برنامه هاشون دخالت كنه. مشورت كردن و پرسيدن نظر دوستان شون خيلي خوبه ولي تصميم گيرنده ي نهايي بايد خود مديران باشن.

2- فعاليت با شناسه ي محرمانه!
توضيح: مديران بايد با شناسه اي كه هيچ كس از اون خبر نداره (حتي نه هري بايد شناسه ي دوم مگي رو بدونه و نه مگي بايد شناسه ي دوم هري رو بدونه) در سايت فعاليت كنن. مثل الآن نبايد با تجربه نشون بدن. بايد خودشون رو يك عضو معمولي نشون بدن،اشتباهاتي بكنن، و به اكثر بخش ها سر بزنن و با اكثر ناظرها برخورد داشته باشن. شايد اينجوري بهتر بتونن مشكلات اعضاي عادي رو ببينن.

-------

سيستم رنگينك:
مقايسه اي دارم بين رنگينك سابق كه بر طبق تعداد پيام ها بود و رنگينكي كه در آينده خواهد بود كه بر طبق مدت زمان بودن در سايت و ارسال مقاله و عكس تنظيم ميشه.
مشكلات رنگينك سابق:
رنگينك سابق باعث مي شد كه اعضا بي خود و بي جهت در سايت پيام بزنن. ولي رنگينك بعدي اين مشكل رو نداره.
رنگينك سابق باعث مي شد اعضا بي خود و بي جهت تايپيك باز كنن كه معمولا بعد از پاك شدن هر تايپيك هم يك دعوا كوچك يا بزرگ داريم. ولي رنگينك بعدي اين مشكل رو نداره.

مشكلات رنگينك بعدي:
شايد يك نفر بتونه در نيم ساعت 100 پيام بفرسته. به طوري كه يك ربع صفحاتش رو باز كنه و بعد آف بشه و پيام هاي مورد نظرش رو تايپ كنه و وقت آن شد در عرض يك ربع همه ي اون ها رو سند كنه. اما ممكنه يك نفر 24 سايت آن باشه ولي حتي يك پيام هم نده!
وجود رنگينك سابق مي تونست باعث تحريك اعضا در فرستادن پيام بشه ولي رنگينك بعدي نمي تونه باعث تحريك اعضا براي فرستادن مقاله و عكس بشه. چون خيلي ها يا انگليسي شون خوب نيست كه بخوان ترجمه كنن يا وقت ندارن كه از صبح تا شب بشينن مقاله بنويسن (هر مقاله هم بايد حداقل 15 خط باشه ديگه!). براي عكس هم كه به هر حال تعداد عكسها محدوده.

خب بقيه اش با شما. من پيشنهاد مي كنم كه رنگينك سابق فعال بشه. ولي به اعضا بفهمونيم كه بابا جان رنگينك اصلا مهم نيست. همچنين پيشنهاد مي كنم كه حتما براي بهتر فهميدن مشكلات هر دو رنگينك و بالاخره انتخاب يكي از اونها يك تايپيك باز بشه.

-----

سايت:
1- جلوگيري از به پايان رسيدن زود هنگام عمر جادوگران!
توضيح: جادوگران وب سايت تخصصي هري پاتره. ولي خودتون مي دونين كه حداكثر سه سال ديگه داستان هاي هري پاتر تموم ميشه. و اون وقت بايد دوستان از هم جدا بشن. من يكي كه حتي فكر كردن بهش هم باعث ميشه گريه ام بگيره. بايد يك كاري صورت بگيره. پيشنهاد مي كنم از همين حالا به فكر تغيير موضوع جادوگران باشين تا اون موقع قبل از فروپاشي جادوگران و رفتن اعضا بلافاصله سايت جديد راه اندازي بشه و دوباره دوستان دور هم جمع بشن.

2- افزايش انجمن ها
توضيح: تعدادي انجمن چه تخصصي و چه غير تخصصي به سايت افزوده بشه تا اعضا از ديدن محيط تكراري سايت خسته نشن! اگر يك تايپيك هم براي اين موضوع باز بشه (قديميه رو بي خيال بشين! هميشه بايد به فكر تغيير و تحول بود!) بد نيست.

3- كسب درآمد.
مثال: پيدا كردن يك اسپانسر خوب و يا كسب درآمد از طريق تبليغات. اگر مي خواين موفق بشين حتما بايد درآمدي كسب كنين.

4- بعد از كسب درآمد دادن امكانات ويژه به اعضا
مثال: ولله هر جور صلاح مي دونين. مثال خوب پيدا نكردم.

5- براي آزادي عمل در انتخاب شخصيت ها يا شناسه ها پاك كردن شناسه ها!
توضيح و مثال: خب مي دونين كه تا حالا يك بيليون نفر در جادوگران عضو شدن و اكثرا هم به دليل كمبود شناسه و يا شخصيت ايفاي نقش با مشكل روبرو هستن. شناسه هايي مثل هري 123 و همزاد هري و هري 2 و امثال اين ها زياد ديده ميشه. شخصيت هاي زيادي هم هستن كه در كتاب يا اصلا وجود ندارن يا اگه شخصيت شون هست فقط در حد يك كلمه است! مثلا ايليدان! خب بايد بلافاصله بعد از ايجاد يك شناسه و همچنين بلافاصله بعد از انتخاب يك شخصيت ايفاي نقش براي فرد يك پيام با عنوان «اخطاريه» ارسال بشه و در اون در يك پيام كوتاه گفته بشه كه اگر در يك ماه نتونين ايفاي نقش كنين شخصيتتون پاك ميشه و اگر تا دو ماه به سايت نياين شناسه تون حذف ميشه.

(راستي پروفسور مك گونگال لطفا اگه ديدين وراجي كردم كه هيچي وگرنه خودتون اين پيام رو براي هري هم بفرستين. مرسي براي وقتي كه براي خوندن اين پيشنهادات گذاشتين)
با تشكر حاج آقا شيخ سوسك العظما! مغز متفكر سايت جادوگران! سفيدترين و پاك ترين و معصوم ترين و بهترين عضو جادوگران!

جواب من
ناظران
و اما نظر سوسک که ناظران باید امکانات بیشتری از سران داشته باشن از اینجا ناشی میشه که ایشون فکر می کنند جایگاه شهیدان از پیامبران والاتر است. من هم وقتی این را شنیدم خدای را استغفار کرده و خواستار هدایت همه مسلمین شدم. خود ایشون می دونه منظور من چیه. اینکه ما بشینیم به هر ناظر امکانات ویژه بدیم و براشون سایت بزنیم ، به نظر من یه کار خیلی اضافی و غیر منطقی هست. یعنی الان که مثلا 20 تا ناظر دارین باید 20 تا سایت شبیه جادوگران داشته باشیم؟ اینطوری که اهمیت سایت اصلی از بین میره! ما اینجا اومدیم که همه دور هم باشیم نه اینکه از هم دیگه به خاطر سایت های مختلف جدا بشیم.

مورد دیگه اینکه اگه ناظران از وب مسترها هم بیشتر امکانات داشته باشند که دیگه هر کی به هر کی میشه. یکی از این ور میکشه یکی از اون ور و کلا سایت از هم می پاشه. بنابراین دادن امکانات ویژه برای ناظرین "امکان" پذیر نیست. در ضمن تغییر دم به دیقه ناظران هم عملی نیست. درسته که جادوگران یه بیلیون عضو داره ولی همشون که فعال نیستن. فقط عده ای فعالند که از اون فعال ها خوباش ناظر شدن.

بحث بعدی سران
چیزی که درباره مدیران جادوگران خوشم میاد اینه که کسی رئیس بازی در نمی یاره. سران سایت فقط من و هری نیستیم. بلکه آبرفورث و دارکی و تانکس و بقیه مدیران چه سابق چه فعلی هم هستند. با اینکه هری سازنده مطلق جادوگران هست ولی هیچ وقت خود رو نبوده و همیشه هر کاری خواسته بکنه از بقیه مدیران هم نظر خواسته. و اینو من به شما چون من شناختم بیشتره.

پس سران اصلی رو فقط من و هری ندونید بلکه همه مدیران سایت برای سایت زحمت می کشن....شما گفته بودی که نباید بذاریم کسی در کارمون دخالت کنه! مگه تا حالا کسی این کارو کرده؟ اگه کرده لطفا نام ببرید!
ما فقط داریم نظر سنجی می کنیم و با تمام اعضا مشورت می کنیم ولی مطمئنا تصمیم نهایی رو کل هیئت مدیره می گیرن.

اینکه یه شناسه دیگه بگیریم، به نظر من کار بیهوده ای. خود من مدت ها یک عضو عادی بودم قبل از اینکه مدیر بشم. مادر زادی که کسی مدیر نشده . بنابراین ما با مشکلات اعضا آشنا هستیم ولی شناخت ما نسبت به مسائل مدیرتی بیشتره بنابراین وقتی به یه چیزی اجازه می دیم یا جلوی یه چیزی رو می گیریم حتما دلیلی داریم. حالا ممکنه این دلیل رو صلاح بدونیم بقیه اعضا بدونن ممکنه صلاح ندونیم. باز می گم تصمیم نهایی با هیئت مدیره س. باز تکرار می کنم که ما همیشه سعی کردیم ایده های خوب اعضا رو اجرا کنیم و ایده های نامناسب را با جواب منطقی رد کنیم. حالا اینکه شما قبول می کنی یا نه به خودت ربط داره.

بحث بعدی
سیستم رنکینگ
در حال حاضر سیستم قبلی فعال نمی شه چون دوباره بر می گردیم سر همون جای اولمون. در مورد سیستم جدید رنکینگ مطمئن باشید که ما خیلی داریم فکر می کنیم تا به نحو احسن مورد اجرا قرار بگیره. به هر حال وقتی اونو اجرا کردیم کم کم مزایا و معایبش مشخص میشه و میشه اونو اصلاح کرد. من هنوز نمی فهمم. اگه شما می گید تعداد پست و این جور چیزا براتون مهم نیست پس چرا هنوز دارید خودتون رو برای رنکینگ می کشید؟! عجیبه!

بحث بعدی
سایت
در مورد عمر سایت من نظر شخصیم رو می گم. بالاخره اول و آخرش همه ما از این سایت رفتنی هستیم. بعد از اتمام کتاب های هری پاتر حتما موضاعات دیگری نیز مطرح می شود که باعث جمع کردن بچه ها می شود. هدف اصلی جادوگران داشتن لحظاتی خوش در کنار هم و پیدا کردن دوستانی صمیمی است. مطمئنا تا اون موقع که کتاب ها تموم میشن دوستانی پیدا کردید و همین مهمترین چیزه. بعد از اون اینکه سایت زنده بمونه دیگه برمی گرده به علاقه اعضا و اینکه چقدر به سایت سر بزنند.

افزایش انجمن ها راه حل نیست.

در مورد اسپانسر هری دنبال قضیه هست.

و اما در مورد شناسه
دوستان با هر شناسه ای که دوست دارن می تونن در قسمت غیر رول پلینگ فعالیت کنند. اینکه هری پاتر 123 یا اصغر دامبلدور باشن چه اشکالی داره؟
فقط اگر بخوان وارد رول پلینگ بشن باید نام واقعی شون رو به یک شخصیت مناسب تغییر بدن و شخصیتشون رو معرفی کنند. در گروه ایفای نقش از هر شخصیت فقط یک فرد وجود دارد.

آی خدا
مردم از بس نوشتم.
بفرما جناب سوسک، بعدا نگی مدیران سایت به اعضا اهمیتی نمی دن...این هم جواب شما

اگه بقیه هم نظری دارن درباره گفته های "سازنده" ی سوسک مطرح کنن.

Minerva McGonagall

Head of Gryffindor House

Deputy Headmistress

Less Expectation , Less Disappointment

پیام زده شده در: ۴:۴۳ سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸۳

دارک لرد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۱ سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۱:۳۷ دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱
از پیش دافای ارزشی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 821
آفلاین
ها! صبر!
می بینم که بحث شیرین و جذاب دسترسی های کاربرانه و اینکه read-only هستن یا full access و کلا What Hasan یا همون چی کاره حسن توی فروم...!
=====
چون توضیحات بالا شفاف بود من بازم دربارشون توضیح بدم بحث آزادی توی فروم خیلی بحث خوبیه من خودم دربارش فکر کردم بذارین معایب و مزایاش رو بررسی کنیم. در یک کلام آزادی مطلق چی ایجاد می کنه:
مزایا:
1. کاربران بسیار راضی و خوشحال!
2. کلیه مسئولین فورم هوشت شده و می توانند بروند با خیالی راحت و دلی آسوده استراحت کنند!

معایب:
1. آنارشیسم!
2. گسترش بحث های غیر پاتری بدون وجود نظارت, کم کم گم شدن مسیر اصلی فروم و درآینده سایت.
3. دعوای کاربران با هم , پایین آمدن سطح کیفی فروم و به دنبال آن سایت با سرعت.
4. بزرگ شدن بیش از اندازه فروم به دلیل عدم حذف تاپیک های بی ربط و بیخود - باز کردن تاپیک های بیشمار توسط افرادی بیشمار - گیج شدن و زده شدن تازه واردان.
5. ترک کردن یورز های سایت به دلیل جو غیر قابل تحمل و کیفیت بسیار پایین آن در دراز مدت.
6. تعطیل شدن بخش فروم سایت! رسیدن به حالت آنارشی ایده عال!

=======
به همین دلیل هستش که باید همیشه تعادل رو حفظ کرد! نه استکبار نه آزادی مطلق ! فقط مردم سالاری آسلامی!
ولی گذشته از شوخی به نظر من کار سایت الان بسیار خوبه فقط شل کن و سفت کن داره! مثلا بخش پیشنهاد ها تاپیک از 6 ماه گذشته داشت که خوشبختانه شپلخ شدن قدح اندیشه!(بازم پاک نشد حتی! تانکس = مدیر همیشه فعال و بسیار محافظه کار!)
یا مثلا بخش تالار اسرار این ایلیدان خشونت تقریبا هیچ تاپیکی رو اجازه زنده موندن حتی برای چندین دقیقه بهش نمیداد! الانم که ابرفورث داره راهش رو ادامه میده!
پیشنهاد های من:
1. سوسک رو هد گاد مستر ادمین کنیم...
2. برای نیما بلک و ممد بلک Welcome Back Party گرفته و فقط از خواهران دعوت کنیم...
3. از تانکس به عنوان سبزترین( به دلیل حضور سبز و همیشه فعال) مدیر تشکر و قدردانی کنیم ...
4. چون سعید خیلی خوب بود دوباره به سایت برش گردونیم...
5. با سایت جیگر دات کام تبادل لوگو و لینک کنیم...
6. پاتر رو به جرم گذاشتن آواتار مدل سوباسای همیشه زخمی و بازی کردن نقش بچه مظلوم و شرکت در تحصن بدون پوشیدن پیژامه به جستجو برای یافتن خواهر دوقلوی نمید محکوم کنیم...
7. شب چهارشنبه سوری جلسه حضوری برگزار کنیم...
8. و غیره!

دوستان عزیز من گارانتی تعویض میدم با انجام موارد بالا سایت ما اندش میشه و به قول دومبول هطی زوپیس حم به ما نمیرصه!

!ASLAMIOUS Baby!

پیام زده شده در: ۰:۱۲ سه شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸۳

هگرید

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۴۹ چهارشنبه ۱۷ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۲۰:۴۵ جمعه ۱۹ آذر ۱۴۰۰
از دره غولها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 300
آفلاین
هوم بحث آزادی مطلق مطرح شد که من فکر میکنم بحث جالیه ! ولی با اینکه جالبه من مخالفم ! خوبه که انسان آزاد باشه اما وقتی پای قوانین میاد وسط آزادی خود به خود محدود میشه ! آزادی مطلق زمانی معنی میده که خودت باشی و خودت ! اونوقت هر چی میخوای گلاب پاش کن ! کسی نمیگه چرا ! ولی وقتی تعداد افراد از یک بیشتر شد خود به خود آزادی مطلق هم از بین میره . قوانین اصولا یعنی محدودیت و از جهت دیگه یعنی شخص آزاده تا در چارچوب قوانین آزاد باشه ! و فراتر از قانون نمیتونه عمل کنه . اگر کسی در چاچوب قانون بود خوب منظقا و عرفا کسی کاری به کارش نداره ولی اگه پاشو از محدوده قانون فراتر گذاشت اونوقت باید باهاش برخورد جدی کرد ! تا هم خود طرف سر عقل بیاد هم عبرتی باشه برای دیگران !

آدمي از عالم خاکي نمي آيد به دست !
عالمي ديگر ببايد ساخت ! وز نو آدمي

پیام زده شده در: ۲۲:۳۳ دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۸۳

آبرفورث دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
۰:۴۶ سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 543
آفلاین
نقل قول:

هری پاتر نوشته:
نقل قول:

آبرفورث دامبلدور نوشته:
به نظر من اگه محتواي اون رو به پرسش‌هاي همگاني منتقل كنيم، اون پايينش يه بخش هست به اسم نظر دادن؛ نمي‌دونم ديدينش يا نه؛ كه اگه كسي نظر خاصي داشت اضافه مي‌كنه، و باز هم ميشه اون سوال رو ويرايش كرد... اينطوري به نظرم كار خيلي كلاسيك‌تر و بهتر مي‌شه؛‌چون عنوان اين تاپيك‌ها هم يه جورايي سوالي هستن؛

من دقیقا میدونستم که به این قضیه اشاره میشه ببینید مساله اصلی اینجاست که نباید در پرسش های همگانی یه فروم دیگه ایجاد کرد. پرسش های همگانی در حالت درستش اصلا نباید امکان نظر دادن توش باشه چون مساله ای کاملا قطعی توش هست و نظر برای این گذاشته شده که احیانا اگه مورد اشتباهی توش بود ( ایراد تایپی و ...) گفته بشه و از این دست
ولی بحث کردن راجع به چیزی جای خودش رو باید داشته باشه که فقط باید فروم باشه تا از پراکندگی جلوگیری بشه

من دقيقا با صحبتهات موافق هستم هري، اما منظور من رو درست نگرفتي، ببين اول بحث توي فروم جريان داره، اما مثل خيلي ار تاپيكهاي ديگه، ديگه تاپيك رو به زوال ميره، و ديگه ميره واسه يه ماه بعد پست خوردن، حالا اگه ما اين رو ببريم توي پرسش‌هاي همگاني، اون موقع‌س كه اگه يارو خواست چيزي اضافه كنه، اشاره مي‌كنه به موضوع، پرسش همگاني رو ويرايش مي كنيم،
اين كه گفتي هر چيزي جاي خودش رو داشته باشه جالبه، چون توي اين سايت واقعا هر چيزي جاي خودش رو نداره، گفتم ديشب همينطوري گشت مي‌زدم ديدم زير تاپيك معرفي شخصيت، اول بحث مسابقه بود! حالا چه مسابقه‌اي نمي‌دونم! بعدش بحث شده بود سر حميد گودرزي!؟ و ردكليف! و كمي تا قسمتي از الفاظ ناصحيح استفاده شده بود...

پیام زده شده در: ۲۱:۱۸ دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۸۳

سوسك بي همتا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۳ چهارشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۱:۳۱ سه شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۳
از چاه فاضلاب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 715
آفلاین
دوستان توجه كنن!
من براي مسائل مهم تر از گذاشتن ماگل ماه در اون كنار هم ناراحت نمي شم. هيچ وقت هم عصباني نميشم! در همون جايي كه در داخل سايت داشتم با پروفسور مك گونگال دعوا مي كردم داشتم در بيرون با ايشون كاملا دوستانه چت مي كردم. و من براي اين گذاشتن ماگل ماه اصلا ناراحت نيستم. اصلا براي اينكه همه بفهمن كه من ناراحت نشدن از هري يك درخواست دارم: ماگل ماه هميشه براي من باشه! لاوندر از همين الآن آزادي كه در كل كل ها از اين موضوع استفاده كني. و من فقط براي دوستان تازه وارد گفتم. اين افرادن كه هنوز در مورد فوروم اطلاعات كسب نكردن و ناراحت ميشن. نه من. بعدشم لاوندر جان اگه شما در يك مورد كانديد بودي من در تمام گزينه هاي كانديد بودم و چهار گزينه هم بدترين انتخاب شدم!

سلطان سوسك بي همتا!

پیام زده شده در: ۱۸:۳۶ دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۸۳

بلاتریکس لسترنجold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۸ چهارشنبه ۲۰ آبان ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۹:۰۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
از خانه ريدل ها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 149
آفلاین
نقل قول:

پروفسور مينروا ‏مک گونگال نوشته:
نقل قول:

بلاتريکس لسترانج نوشته:
پرفسور من میخواستم یه شناسه باز کنم ولی هرچی منتظر موندم دیدم که نامه ی فعال سازی نیامد من چیکار کنم

بلاتریکس
طبق قوانین سایت هر کسی باید فقط و فقط یک شناسه داشته باشه. شما فعلا این شناسه رو دارید دیگه یکی دیگه می خواهید چی کار؟

همچنین شما وقتی می خوای یه چیزی رو مطرح کنی ، فقط یه بار بنویس ما می بینیم . لازم نیست بیست بار پیام رو تکرار کنی.

و در آخر ، این تاپیک برای مطرح کردن مشکلات فنی نیست. اگر می خواهید به این جور مشکلات شما جواب بدیم از تماس با ما استفاده کنید.

پرفسور شما همه چی رو گفتین بجز سوال اصلی من
من همین الان هم یه شناسه دارم که شما هم اونو برای گریفندور تائید کردید
به هر حال برای سومی میخواستم ببینم چرا نامه ی فعال سازی نیومد
من در قسمت تماس با ما با شما تماس گرفتم ولی جواب ندادین به همین دلیل به این تاپیک اومدم
در ضمن من در صفحه ی 2 یه همچین پیامی فرستادم ولی شما به اون جواب ندادینبه همین دلیل من دو بار اونو فرستادم
===========================
حالا نامه فعال سازی چرا نیومد؟؟؟؟؟؟؟

تصویر کوچک شده
وزیر ارتش مقدس جادوی سیاه
there is no good and evil ... there is only power

پیام زده شده در: ۱۷:۳۴ دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۸۳

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
حالا اگه بخوایم ریز بشیم روی مشکلات پست ها مهمترین مشکل یا علت العلل مشکلات از نظر من تکراری پست زدن و تاپیک زدنه
تو هر فرومی این وجود داره تا یکی میاد یه نظر جدید و فکر تازه ای میده پشتش 10 نفر اون رو به شیوه های مختلفی تکرار میکنن و اینه که باعث تلف شدن وقت خواننده شده همون طور که کریچر گفته باید این قضیه فرهنگ سازی بشه که همونطوری که آبر گفته لذت خوندن پست زیاد بشه و هر کسی از پستی خوشش اومد پشت سرش نزنه روی پاسخ بدون فکر یه چیزی برای اظهار وجود یا موافقت و مخالفت بنویسه
البته قطعا ابزار های فنی در این کار میتونن کمک کنن مثلا اگه آنلاین بودن در سایت و فروم ارزش زیادی داشته باشه

پیام زده شده در: ۱۶:۵۱ دوشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۸۳

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
نقل قول:

آبرفورث دامبلدور نوشته:
به نظر من اگه محتواي اون رو به پرسش‌هاي همگاني منتقل كنيم، اون پايينش يه بخش هست به اسم نظر دادن؛ نمي‌دونم ديدينش يا نه؛ كه اگه كسي نظر خاصي داشت اضافه مي‌كنه، و باز هم ميشه اون سوال رو ويرايش كرد... اينطوري به نظرم كار خيلي كلاسيك‌تر و بهتر مي‌شه؛‌چون عنوان اين تاپيك‌ها هم يه جورايي سوالي هستن؛

من دقیقا میدونستم که به این قضیه اشاره میشه ببینید مساله اصلی اینجاست که نباید در پرسش های همگانی یه فروم دیگه ایجاد کرد. پرسش های همگانی در حالت درستش اصلا نباید امکان نظر دادن توش باشه چون مساله ای کاملا قطعی توش هست و نظر برای این گذاشته شده که احیانا اگه مورد اشتباهی توش بود ( ایراد تایپی و ...) گفته بشه و از این دست
ولی بحث کردن راجع به چیزی جای خودش رو باید داشته باشه که فقط باید فروم باشه تا از پراکندگی جلوگیری بشه

---------------------------------
در ضمن کی گفت آزادی مطلق کسی داره اینجا؟ اینجا قوانین انجمن وجود داره و در ایفای نقش هم قوانین خودش وجود دارن که این ها رو هر کسی ولو ناظر انجمن نباشه میتونه اجرا کنه حتی کاربری هم اگه دید پستی یا تاپیکی بر خلاف قوانین سایت هست میتونه تذکر بده چون چیزی هست که نوشته شده تا اجرا بشه و خودم هم از روی این ها پست پاک میکنم.
ولی اگه هر چقدر روی چگونگی اداره فروم و تاپیک ها بحث بشه بالاخره یک جایی یک نفر یا یک گروه باید نظر شخصی اعمال کنه و این برو برگرد نداره در نتیجه بهترین راه اینه که این نظر شخصی رو طوری اعمال کرد که اولا کمترین هزینه زمانی و غیره رو داشته باشه به دلیل اینکه اگه بخوایم برای هر پست و تاپیک شورای مشورتی تشکیل بدیم دیگه باید 24 ساعت زندگی رو روی این سایت بزاریم و ثانیا کسی نظر رو بده که دارای کمترین رتبه مدیریتی و متمرکز روی یک قسمت خاص در سایت باشه تا اعضا بتونن بهش ایراد بگیرن نقدش کنن و مدیران بالاتر بتونن در مورد نگه داشتن یا برکناریش از روی برایند نظر هایی که اعضا میدن تصمیم بگیرن
به این ترتیب مدیریت از کل به جزء و بالعکس تغییر میکنه که بهترین شیوه برای مدیریت محسوب میشه در نتیجه داریم:

مدیریت کل -- مدیر جزء ( ناظر در فروم و غیره) -- کاربر
که از هر دو طرف به سمت هم حرکت میکنن در نتیجه به طور مستقیم مدیر کل با پست هایی که کاربر میزنه کاری نداره
حالا این ناظر دیگه میتونه خودش عمل کنه ، شورا تشکیل بده یا قوانین خاص خودش رو داشته باشه و هر چی که فقط بر خلاف قوانین اصلی سایت نباشه

در همین مورد این بحث فعال کردن فروم و رول پلینگ هم پیش میاد که به نظر من این کار باید با امکانات کاربر انجام بشه و نه امکانات مدیر در نتیجه اگر هر کسی از جمله مدیر کل ، ناظر یا هر کی خواست کاری صورت بده باید از امکانات کاربر ساده استفاده کنه به همین دلیل یه مدیر نمیتونه از مقام مدیریت بیاد بگه اگه همه تاپیک ها رو پاک کنیم بلکه اگه میتونه باید از مقام کاربر ساده بیاد بگه همه تاپیک ها پاک بشن یا هر نظری دیگه ای رو بده بعد کارش رو از همون جا پیش ببره تا بتونه اکثریتی رو همراه خودش کنه
همچنین مثلا کسی نبای انتظار داشته باشه یه مدیر یا ناظر بیاد فروم رو فعال کنه چون اونم یه بشره در حد خود کاربر ها و تنها فرقش شاید این باشه که چون وقت بیشتری روی کارهای سایت میزاره دیگه اونقدر مثل کاربر ساده وقتش و فکرش ازاد نیست که فکر کنه روی فعال کردن فروم

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.