هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

نجوم و اختر فيزيك
پیام زده شده در: ۱۴:۵۲ شنبه ۸ اسفند ۱۳۸۳

وگا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۱۴ چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۲:۱۹ دوشنبه ۳ تیر ۱۳۸۷
از منظومه ستاره ای وگا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 120
آفلاین
ادامه نیست
--------------------------------------------
لاوندر و وگا آمدند اما هیج کس داخل برج نبود
چرا هیچکس پیاک نمیده

هنگام سپیده دم خروس سحری ،دانی که چرا همی کند نوحه گری ؟
یعنی نمودند در آینه صبح ،کز عمر شبی گذشت و تو بی خبری

نجوم و اختر فيزيك
پیام زده شده در: ۱۶:۱۷ جمعه ۷ اسفند ۱۳۸۳

وگا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از منظومه ستاره ای وگا
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
دامه :
وگا شروع به قراعت کرد :
يک شب هنگامي که در حال تماشاي جي تي وي هستيد صداي جيغ خواهر شما از آشپز خانه به گوش ميرسد (اونهايي که مثل من خواهر ندارن و يا اصلا دخترن نخونن)شما بلافاصله خود را در محل حادثه استاد ميکنيد و مي فهيمد خواهر شما از يک سوسک زشت(بلاتشريف به آقاي سوسک)ترسيده شما هم که خيلي شجاع هستيد با يک ورد اواداکداوارا با دمپايي بر سر سوسک بيچاره مي زنيد . صداي تشويق و تمجيد خواهرتان شما را به وجد مي آورد چون احساس مي کنيد شما يکي از بزرگترين موجودات عالم هستيد.
اما با نگاهي گذرا آقاي سوسک کش( قابل توجه آقاي سوسک) شما اگر در مقابل کوه حتي به اندازه يک پره ريز پاي سوسک در مقابل خودتان نيستيد. حال تصور کيند آن کوه همان پره باشد زمين مثل خانه شما در مقابل پر سوسک است حال زمين در مقابل خورشد همچون سوسک در مقابل شماست . خورشيد در مقابل وسعت منظومه شمسي مثل سوسک در مقابل خانه شماست اما وسعت منظومه شمسي با 5 ،6 ميليار کيومتر عرض در مقابل کهکشان راه شيري مثل آن سوسک در مقابل شهر تهران است حال اين کهکشان يکي از کهکشانهاي کوچک جهان است در اين جهان او مثل آن سوسک در مقابل خود کهکشان است . حال اين جهان ما تنها نيست او درميان جهان هايي ديگر به طور هم زمان و يا غير هم زمان بوجود آمده .
همه بچه ها کفشون بریده بود عجب جهان بزرگی ..
حالا اين وسعت از کجا بيرون زده فلش بر ميگرده به پانزده ميليارد سال پيش ......
-------------------------------------------------
ادامه داره تا شب بیکار نباشید
راستی برای عید برنامه ندارید
در ضمن گور؟ و آرزو؟ شاخ شدی حیف که دعوارو توی این پست نمی خوام ادامه بدم و الا یاورت استد میشد.لاوندر جان ( لاوندر= ) ولی باز شاخ شد
وگا= ولی می بخشمت

ویرایش شده توسط وگا در تاریخ ۱۳۸۳/۱۲/۷ ۱۶:۵۳:۴۳

بدون نام
خوب وگا جان اون نمایشنامه ای که نوشتم منظور خاصی توش نبود ..یعنی نمی خوام دعوا کنم . اگه میخواستم با کسی دعوا کنم در تالار گریفندور این کارو می کردم ( تاپیک مخصوص کلکل) بنظرم نیازی به تاپیک خارج از رول نیست ....همین جا کارمونو ادامه بدیم
در ضمن تو میخوای حال منو بگیری ؟؟؟؟ می ترسم این ارزو رو با خودت به گور ببری !!

نجوم و اختر فيزيك
پیام زده شده در: ۱۳:۴۳ جمعه ۷ اسفند ۱۳۸۳

وگا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از منظومه ستاره ای وگا
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
شما نظرتون راجب نظر عالی جناب چیپس؟؟ هر چی شما بگید
منم موافقم یک تایپیک خارج از رول پلینگ بزنیم و تاپیک اینجا رو هم فقط توش دعوا کنیم(قابل توجه لاوندر براون)

Re: نجوم و اختر فيزيك
پیام زده شده در: ۲۳:۵۸ پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۸۳

دارک لرد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۱ سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۱:۳۷ دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱
از پیش دافای ارزشی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 821
آفلاین
دوستان سلام من یه کلمه خارج از رول پلینگ بگم...

این کاری که شروع کردین خیلی قشنگه یعنی از یه مبحث رول پلینگی خارج شده و رسما کار علمی شده فقط چون با رول پلینگ قاطیه و خیلی شلوغ هستش... این وگا جان معلومه اطلاعات خوبی داره پس پیشنهاد می کنم این دو تا کار رو تفکیک کنین و یه تاپیک نجوم باز کنین خارج رول پلینگ ... بازم فکراتونو بکنین!
بازم متشکر

======
مدیر انجمن ها

!ASLAMIOUS Baby!

پیام زده شده در: ۲۳:۰۷ پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۸۳

وگا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از منظومه ستاره ای وگا
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
همه کلاس از بچه بازی وگا ناراحت بودند با اینکه از لاوندر براون نیز نارحت بودند اما از وگا به خاطر فروختن او به دیلی پرافت عصبانی بودند اما وگا با یک خالی بندی سرو ته قضیه رو بست که همه شاخ درآوردند.
صبح روز بعد همه چیز مشخص شدچون خانم پرفسور نیز از دست وگا شاکی بود می خواست که 60 نمره از او کم کند که یادش افتاد خطرناکه (قابل توجه لاوندر) و دیگه از این کارا نکرد.اما پرسید چی شد که اینکارو کردی گفت: آخه پرفسور من با هرمیون صحبت کردم اون منو اغفال کرد گفت بیا تو دیلی پرافت من خبرنگار اختصاصیشم تو رو خدا بیا از این جور حرفا تا آخر اعصاب هه رو خورد کرد. بعد گفت خانم یک تحقیق جدید در مورد تولد جهان دارم بخونم
خانم تو دلش عروسی بود چون حال صحبت کردن نداشت اما گفت باشه بخون (اما چی بود)
ادامه دارد

پیام زده شده در: ۲۱:۴۰ پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۸۳

بردیا کبیری فر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۶ دوشنبه ۱۱ آبان ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۹:۳۲ جمعه ۲۸ بهمن ۱۳۸۴
از هاگوارتز
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 153
آفلاین
اقا من چند وقت پيش توي اين كلاس ثبت نام كرده بودم اما حالا دوباره ثبت نام مي كنم در مورد پروفسور هم بيشتر توضيح بديد!
هر گونه تحقيقي هم كه باشه من در خدمتم بهترين تحقيق ها!

پیام زده شده در: ۲۰:۲۰ پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۸۳

وگا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از منظومه ستاره ای وگا
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
فعلا تو خماریش بمون برادر بعدا حالت را خواهم گرفت
ذیلی پرافت فردا صبح را بخوان
باشه

بدون نام
وگا جان از چه نظر " واسم داری " ؟ مربوط به رول پلینگه یا خصومت شخصی ؟

پیام زده شده در: ۱۷:۵۴ پنجشنبه ۶ اسفند ۱۳۸۳

وگا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از منظومه ستاره ای وگا
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
ادامه جلسه قبل
داشتم ميگفتم که:
صداي جيغ بس مهيب ادامه داشت آنچنان که همه پنداشت همي کردند که همانا ورد اواداکداوارا خوانده شده پرفسور جون هم که تا ديد آبروي گرام در خطر است گفت :
هرميون جان باشه عزيزم بخوان آن زهر ماري کفتي را صداي جيغ بس مهيب بود که هرميون به سادگي متوجه نميشد و مي پنداشت که پرفسور دارد مي گويد خفه شو ولي پرفسور ما بس با ادب و نزاکت بود خوب همچين حرفي نمي زد .پس به فکر فرورفت (عجب فکر هم مي کند)و سپس ساکت شد.
پس شروع به خواندن کرد بس مهيب:
ابول اسحاق ابراهيم ابن يحيي النقاش معروف به زرقالي جادوگر (که پدرش ماگل بود!!!!!) يا پسر زرقيل که در هاگوارتز با نام (arzachel) مي خوانند از رياضي دانان و منجمين بزرگ اسلامي در اندلس اسپانياي کنوني بود و در آن دوران جزو قلمرو وسيع اسلامي بود وي به سال 420 هجري قمري به دنيا آمد .
او ازکه بهترين راصدين زمان خود بود اسطرلابي (نوع وسيله نجومي که سال و ماه را نشان مي دهد تعريف حدودي است) بنام صفيحه (sapahaea arachelis) که با آن فاصله بين منظومه شمسي با ستارگان و همچنين فاصله زمين تا ماه را مشخص مي نمود که با تحقيقات جديد اندکي ناچيز تفاوت دارد.همچنين او نخستين بار در تاريخ نجوم او به بهترين شيوه ممکن و به قياس خود حرکت اوج خورشيد را 12/04 ثانيه قوسي در سال بدست آورده که خود کاري بس شگرف است.
اين دقت و مهارت وي در کار نجوم دليل بر آگاهي وسيع وي در نجوم و بکارگيري آلت منسوب به آن است.
جدولهاي نجومي که الفونسين تهيه نمود و الفونسو نيز آن را تکميل نمود منشا جز افکار نجومي مسلمين نداشت .(هرميون بس مسلمان !!!)از جمله جدولهاي منسوب به توليدو و آثار ريموند برگرفته از آثار بزرگ ما زرقالي است .
کو پرنيک نيز از جمله منجمين بزرگي است که از زرقالي استفاده برده است.او مطالبي را از او در کتاب خود بنام (de revolutionibus orbium colestium) نقل نموده.
همچنين وي که در زمينه جغرافيا نيز اطلاعات وسيع داشت ، طول درياي مديترانه را 42 درجه اعلام نمود که البته اين محاسبه با واقعيت نيز هماهنگ است و بالخره اي نجادوگر بزرگ مسلمان در سال 480 هجري پس از به جا گذاشتن ابزار آلات بسيار عالي و مقالات بسيار ارزنده در علم نجوم چشم از جهان فروبست.
خانم تموم شد . آه دخترم خيلي عالي بود خوشمان آمد من که اشکم در آمد آخه جدم با اون نسبت داشت .نمره تمام به هرميون (اي پرفسورفمينيست از وگا يک نمره کم کردي به اين نمره تمام ميدي خيلي نامردي)
پس از جيغ و داد برو بچز کلاس نيز به پايان رسيد همه منتظر اين لحظه بودند تا هرميون را يک فس سير بزنند .تا بدنش حال بياد ديگه راجب گذشته هاگوارتز ننويسه آخه همه کتاب تاريخچه هاگوراتزج رو نخوندن.

پايان
بعدا حال لاوندر بروان رو هم میگیرم
-----------------------------------------------------
در مورد خفه شو هم متاسفم دیر وقت بود خوابم میومد آبجی

باست دارم لاوندر جون

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.