هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

معرفی کتاب در هر زمينه ای
پیام زده شده در: ۱۳:۲۹ جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۸۵

مایک لوریold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۸ جمعه ۱۳ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۴۳ سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۵
از هاگزمید
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 545
آفلاین
به نام خالق هستی

خب من می خواهم یک کتابی را بهتون معرفی کنم که درس عشق و زندگی و اراده به شما می دهد، هر چند که کاملا تخیلی است.
این کتاب به سبک رمانی نظیر لرد حلقه ها نوشته شده است که اگر کسانی که لرد حلقه ها را بخوانند مطمئنا با نگاه به صفحه اول این داستان عاشق کتاب می شوند و مثل همین هری پاتر به همین راحتی ها حاضر به دست کشیدن از آن نیستند.
در کتاب شاهد زبان های "الفی" و نقشه های سرزمین های جالب و جنی خواهیم بود.

نمونه ای از نقشه های کتاب:

تصویر کوچک شده

اما نویسنده این کتاب خانم "امیلی رودا" انگلیسی می باشد.
اما در مورد کتاب باید بگم که دارای دو بخش است که هر کدام از این بخش ها شامل چند کتاب می شوند:

بخش اول":

"در جستجوی دلتورا"
که شامل هشت کتاب است:

1. جنگل های سکوت
2. دریاچه اشک
3. شهر موش ها
4.شن های روان
5. کوهستان وحشت
6. هزارتوی هیولا
7. دره گمشدگان
8. بازگشت به "دل"

بخش دوم":
"سرزمین سایه های دلتورا"
که شامل سه کتاب است:
1. غار وحشت
2. جزیره توهم
3. سرزمین سایه ها

اما در مورد ترجمه باید بگم که در میان مترجمان ایرانی، 4 نفر موفق به ترجمه شده اندف که موفق ترین و بهترین ترجمه متعلق به خانم "محبوبه نجف خانی" می باشد که پیشنهاد می شود همین ترجمه را خریداری فرمائید.

امیلی رودا
مترجم: محبوبه نجف خانی
http://www.scholastic.com/deltora/books.htm

جلد یکی از کتاب ها:
تصویر کوچک شده

ویرایش شده توسط مایک لوری در تاریخ ۱۳۸۵/۱/۱۸ ۲۲:۰۱:۵۶

[img]http://www.filelodge.com/files/room24/643657/ImageUTYU.GIF[/im

Re: معرفی کتاب در هر زمينه ای
پیام زده شده در: ۱۶:۰۹ جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۸۵

زاخاریاس اسمیت(old)

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۴۷ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۰۱ شنبه ۱۵ دی ۱۳۸۶
از نميگم تا تو خماري بموني ...!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 138
آفلاین
خب كتابايي كه من ميتونم بهتون معرفي كنم.. :
كمدي الهي - دانته
كوروش كبير - ( نويسنده شو يادم رفته )
ورونيكا تصميم ميگيرد بميرد - پائولو كوئليو
كيمياگر - پائولو كوئليو
شيطان و دوشيزه پريم - پائولو كوئليو
كوه پنجم - پائولو كوئليو

... خوندن كتاباي كوئليو رو به همتون توصيه ميكنم .. در ضمن براي كسايي كه نميدونن بگم كه :
پائولو كوئليو ... دومين نويسنده ي بزرگ آمريكاي لاتين پس از گابريل گارسيا ماركز ... او اهل برزيل است و كتاب هايش به 65 زبان زنده و مرده و نيمه جان !!! ترجمه شده ... بيش از 60 ميليون جلد از كتابهاش در دنيا فروش رفته .....................>>> در آخر بگم كه انتشارات كاروان ناشر رسمي پائولو كوئليو در ايران است و كتاب هاي اين انتشارات با ترجمه ي روان در بازار موجود است ..... در ضمن در كتاب كيمياگر كه موسسه كاروان چاب كرده قسمت هايي از مصاحبه با كوئليو در ايران در سال 79 آورده شده

اميدوارم هميشه كتاب خون باشيد و اينو به بقيه هم توصيه كنيد

كسي كه كوههاي شامخ را زير پا ميگذارد ، به همه شدايد اعم از شوخي و جدي ميخندد .

پیام زده شده در: ۱۸:۰۵ جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۸۵

لوئیس لاوگودold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۹ چهارشنبه ۹ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۴۲ جمعه ۲۱ دی ۱۳۸۶
از Silent Hill,The Church
گروه:
کاربران عضو
پیام: 292
آفلاین
کتاب هایی که من در چند زمینه ای معرفی میکنم:

کوه های سفید( اثر جان کریستوفر که یک سه گانه است).

سه گانه ی شهریار آینده( باز هم اثر جان کریستوفر)

انقلاب های پر هیاهو ( اثر تری دیری که کتابی تاریخی است با بیان طنز و به همراه کاریکاتور های قشنگ)

نیکولا کوچولو در 5 جلد که کتابی کودکانه وبسیار خنده دار است( اثر رونه گوسینی نویسنده ی لوک خوش شانس که سر و صدای زیادی تو فرانسه به پا کرد، به همراه کاریکاتور های زیبا از ژان ژاک سامپه).

آیا تو آن گم شدهام هستی؟ در سه جلد( اثر باربارا دی انجلیس. کتابی برای بهتر زیستن)

توصیه های پدر ثروتمند و پدر فقیر( اینو هنوز نخوانده ام ولی در اولین فرصت این کار را خواهم کرد. در زندگی آینده به دردم خواهم خورد).

بای....

[color=0000FF]گاهی اوقات دلت میخواد که زندگی ر�

پیام زده شده در: ۱۹:۱۶ جمعه ۱۸ فروردین ۱۳۸۵

حسن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۶ یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۴:۴۶ جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹
از ايا لات متحده ي قزوين
گروه:
کاربران عضو
پیام: 174
آفلاین
اين ها رو هم از طرف من داشته باشين:(نويسنده ي همشون مايكل كرايتونه و در حوزه ي ادبيات علمي تخيلي طبقه بندي ميشن)
1-پارك ژوراسيك
2-دنياي گمشده(ادامه ي پارك ژوراسيك)
3-خط زمان
4-كره
5-طعمه
توضيحات:
پارك ژوراسيك و دنياي گمشده كه نياز به معرفي ندارن اما اگه فيلمشونو ديدن بايد بگم كه فيلم ها با كتاب تفاوت اساسي دارن و خوندن كتاب يه چيزه ديگس در ضمن فيلمي كه از تلويزيون پخش شد پارك ژوراسيك 3 بود نه يك

خط زمان هم فيلمش از شبكه ي 3 پخش شده داستان چند فيزيكدان و باستان شناسه كه به كمك نظريه ي مكانيك كوانتومي به فرانسه ي سال 1300 سفر ميكنن
در نگاه اول ممكنه به نظرتون موضوع تكراري بياد ولي بايد بگم كه اين كتاب با ساير داستان هاي سفر در زماني ديگه فرق داره چون نويسندش مايكل كرايتونه با خوندن اين كتاب مي توانيد تقريبا به اندازه ي يك فيزيكدان با نظريه ي مكانيك كوانتومي اشنا شويد
نظريه اي كه كرايتون در كتابش بكار برده مورد تاييد ميچيو كاكو بزرگترين فيزيكدان نظري جهان هم هست او در باره ي اين كتاب گفته "من تعجب ميكنم اگر داستان اقاي كرايتون در همين قرن يا قرن آتي به واقعيت تبديل نشود"(يه نقل از مجله ي دانشمند-فروردين1382)

طعمه داستان نانو ذراتي است كه خود مختار شده اند و ميتوانند فكر كرده و حتي توليد مثل كنند
اين نانو ذرات ميخواهند انسان هايي كه آنها را ساخته اند تحت فرمان خود بگيرند
داستان از آنجا شروع مي شود كه جك متوجه ي تغييري در رفتار همسرش ميشود او ابتدا خيال مي كند كه پاي مردي ديگر در ميان است اما...
اين كتاب هم اكنون در حال تبديل شدن به فيلم است و فيلمش در سال 2007 اكران مي شود.با خواندن اين كتاب همه چيز را راجع به نانو تكنولوژي بياموزيد و از فناوري نانو لذت ببريد
به دليل بعضي از مسائل خواندن اين كتاب به افراد زير 18 سال توصيه نميشود

كره داستان سفينه ي نا شناخته ايست كه در اعماق اقيانوس ارام جا خوش كرده گروهي از دانشمندان براي بررسي اين سفينه كه فكر ميكنند توسط موجودات فضايي ساخته شده مي روند اما در بررسي ها مشخص ميشود كه عمر سفينه بيش از 300 سال است با تحقيقات بيشتر دانشمندان متوجه مي شوند اين سفينه در واقع ماشين زماني است كه به دست بشر در اينده ساخته شده.درون اين سفينه كره اي فلزي قرار دارد كه به كساني كه وارد ان شوند اين قدرت را مي دهد كه با فكر خود كار ها را انجام دهند
اين كتاب توسط اتوديوي برادران وارنر با بازي شارون استون و داستين هاف من در سال 1998 به فيلم تبديل شد

I just Love Baran Kosari
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۸:۵۶ شنبه ۱۹ فروردین ۱۳۸۵

لي لي

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۷ دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۱:۱۹ شنبه ۲۳ تیر ۱۳۸۶
از لندن-قبرستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 241
آفلاین
كتاب جديد دارن شان به نامنبرد با شياطين منتشر شد

اولين جلد اين مجموعه10 جلدي لرد لاس Lord Lossهست كه تنها همين 1 جلد توي ايران منتشر شده و جلد دوم به نام Demon Thief در ايرلند وانگلستان چاپ شده و هنوز ترجمه نشده
اين كتاب هم مثل داستان اشباح دارن شان توسط نشر بنفشه
چا پ شده مترجم أن خانم فرزانه ي كريمي هستند
و قيمت أن 3000 تومان است

برايتون خلاصه پشت كتاب رو مي گذارم :
گروبز صحنه ي وحشتناكي از قتل عام و جنايتكاراني را مي بيند كه حتي در فيلم هاي تخيلي نيز نمي توان أنها را تصور كرد كسي حرف گروبز را باور نمي كند و او هم چنان در دنياي كابوس مانندش تنها مي ماند تا اينكه عمويش درويش از راه دور مي رسد درو يش مي داند كه برادرزاده اش چه ديده و چه زجري كشيده اما او نيز رفتاري مرموز دارد و چيزي را از گروبز پنهان مي كند ...

بر طبق سايت دارن جلد سوم در ماه جون 2006 (خرداد- تير) مياد بيرون ( حالا كي تو ايران بياد خدا مي دونه !)

[b][size=medium][color=990

پیام زده شده در: ۱۸:۵۲ دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۸۵

آرشام

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۵۹ چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱:۱۸:۵۰ یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
از دهکده ی هاگزمید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 418
آفلاین
مرد جن زده
این کتاب را حتما بخونید.
کتابی بسیار زیبا که بر خلاف اسمش ,اصلا ترسناک نیست.
نویسنده:مهدی اخوان ثالث
قیمت:1200 تومان.
در این کتاب چهار داستان وجود داره:شب عیدی.مرد جن زده.انبوه بیشمار شاعران.اژدان.
که از میان این چهار داستان مرد جن زده زیباتر و پیچیده تر و پر از فضا سازیست.
نمیتونم خلاصه ای از داستان رو بنویسم چون هنوز نمیدونم که داستان رو فهمیدم یا نه.ممکنه منظور اخوان ثالث ان چیزی که به ذهن من رسیده نباشه.
باز هم میگم حتما بخونید.

[url=http://www.jadoogaran.org//images/pictures/ketabe-Rael.zip]الوهیم مرا به

پیام زده شده در: ۲۰:۴۷ دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۸۵

ایدی مالفوی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۱ چهارشنبه ۲۸ دی ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۰۲ سه شنبه ۵ تیر ۱۳۸۶
از قصر باشکوه مالفوی...!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 166
آفلاین
نمیدانم چرا پیام من در این تاپیک حذف شده.پس خودم را موظف میدانم که دوباره این کتابها را معرفی کنم.
1)نام کتاب: دود
نویسنده:جک لندن
مترجم:مریم برادر
انتشارات:بهنود
خلاصه داستان:
کریستف پسری جوان و شهریست که در یک روزنامه کار میکند.اما بدلیل در امد کم با اصرار,همراه عمویش شروع به سفر به یکی از ایالات امریکا برای کشف طلا میکند در این راه گریبانگیر اتفاقاتی میشود که از او یک فرد دیگر میسازد....
2)نام کتاب:نون والقلم
نویسنده:(مطمئنم همه میدانید)جلال ال احمد
انتشارات:گهبد
خلاصه داستان:
داستانهای ال احمد به گونه ایست که باید خودتان بخوانید تا هم در فضا قرار گیرید و ماجرا را بفهمید هم از سبک نوشتن ان لذت ببرید.ولی خب... داستان در دوره شاه عباس و زمان جنگ داخلی میان قلندرها و حکومت میگذرد.حول زندگی دو همکار میرزا بنویس.....

امیدوارم این کتابها را بخوانید و از انها لذت ببرید.
با احترام
A.M

"صبحدم مرغ چمن با گل نو خاسته گفت...ناز کم کن که در این باغ بسی چون تو شکفت"

[b][color=006600]"گل بخندید که از ر

پیام زده شده در: ۲۲:۵۷ دوشنبه ۲۱ فروردین ۱۳۸۵

عبدله

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۲۳ دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۷:۴۹:۳۰ دوشنبه ۲۵ دی ۱۴۰۲
از آن سوی سرزمین جادویی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 71
آفلاین
خوب همه ی کتاب های خوب رو بچه ها معرفی کردن و دیگه کتابی نمونده
تنها می تونم کتابهای:
شهر جانوران_نوشته ی ایزابل آلنده _انتشارات تندیس
سرزمین اژدهای طلایی_نوشته ی ایزابل آلنده _انتشارات تندیس
و یک کتاب روانشناسی به نام باز گشت از دنیای مردگان به قلم دکتر ملوین مورس معرفی کنم
البته بگم که کتاب بازگشت از دنیای مردگان در باره ی تجربه ی مرگ توسط مردم عادی بوده(چه مسیحی و چه مسلمان)که خیلی هم جالبه
دیگه چیزی یادم نیست
اهان داشت یادم می رفت کتاب داراکولا نوشته ی برام استوکر وا قعا زیباست _انتشارات ثالث _1300 ص_که از اولین داستان های ترسناکه و این رو هم بکم که دارن شان سبک نوشتاریش تقریبا شبیه این کتاب هست

جنگیدن و دوباره جنگیدن و ادامه دادن به جنگ فقط زمانی که اهریمن را دور نگه دارد مهم است هرچند آن را به طور کامل از بین نبرد

آلبوس پرسیوال والفریک برایان دامبلدور

پیام زده شده در: ۲۳:۵۳ سه شنبه ۲۲ فروردین ۱۳۸۵

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۲۲ چهارشنبه ۹ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۲۱ شنبه ۲۶ فروردین ۱۳۸۵
گروه:
کاربران عضو
پیام: 6
آفلاین
سلام بر همه من شوريکن هستم اميدوارم که حاله همتون خوب باشه من اومدم که به شما چند تا کتاب خوب معرفی کنم که البته من خودم همرو خوندم و همشون کتاب های بسيار ارزشمندی هستند اولين کتابی که مي خوام به شما معرفي کنم کتاب ارباب حلقه هاست که در چهار جلد توسط جی آر آر تالکين نوشته شده است الان همتون ميگين ای بابا ما که فيلماشو ديديم ولی باور کنين من اول فيلماشو ديدم بعد کتاباشو خوندم ولی کتاباش يه چيزه ديگست مثل خود هری پاترها
اولين کتاب به اسم (هابيت با آنجا و بازگشت دوباره) است The hobbit, or, There And Back Again
دومين کتاب به اسم ياران حلقه است وسومين به اسم دو برج و چهارمين به اسم بازگشت پادشاه است
تمامی مجموع کتاب های ارباب حلقه ها را انتشارات روزنه به ترجمه رضا علی زاده منتشر نموده است
کتاب بعدی يکي از زيباترين کتاب هايي بود که من در ساله 84 مطالعه کردم کتابي 12 جلدی تحت عنوان قصه های سرزمين اشباح اثر دارن شان که به ترتيب تحت عنوان های
1 سيرک عجايب Cirque Du Freak
2 دستيار يک شبح The Vampires Assistant
3 دخمه خونين Tunnels Of Blood
4 کوهستان اشباح Vampire The Mountain
5 آزمون های مرگ Trials Of Death
6 شاهزاده اشباح The Vampire Prince
7 شکارچيان غروب Hunters Of The Dusk
8 همدستان شب Allies Of The Night
9 قاتلان سحر Killers Of The Dawn
10 درياچه ارواح The Lake Of Souls
11 ارباب سايه ها Lord Of The Shadows
12 پسران سرنوشت Sons Of Destiny
اين سری مجموعه کتاب های دارن شان را انتشارات کتاب های بنفشه به ترجمه فرزانه کريمي منتشر کرده است
اميدوارم که اين کتابارو بخونين و نظرتونرو برام بفرستين
کتاب بعدی که مي خوام بهتون معرفي کنم کتابي 8 جلدي تحت عنوان در جستوجوي دلتورا نوشته اميلي رودا است که به ترتيب تحت عنوان های
1 جنگل های سکوت The Forests Of Silence
2 درياچه اشک The Lake Of Rears
3 شهر موش ها The City Of Rats
4 شن های روان The Shifting Sands
5 کوهستان وحشت Dread Mountain
6 هزارتوی هيولا The Maze Of The Beast
7 دره گمشدگان The Valley Of The Lost
8 بازگشت به دل Return To Del
اين سري مجوعه کتاب های در جستوجوي دلتورا را انتشارات کتاب های بنفشه به ترجمه محبوبه نجف خانی منتشر کرده است
کتاب بعدی که می خوام بهتون معرفي کنم کتاب 3 جلدی آرتميس فاول (Artemis Fowl) تحت عنوان های
1 آرتميس فاول و گروگان گيري
2 آرتميس فاول و ماجراي شمال
3 آرتميس فاول و رمز ابدی
توسط انتشارات نشر اٌفق به نويسندگي اٌاين کالفر به ترجمه شيدا رنجبر منتشر شده است
کتاب بعدی کتاب کنت مونت کريستو اثر آلکساندر دوما ( Le Conte De Monte – Cristo ) يکي از بي نظيرترين رمان هاي فرانسوی است که من به شما توصيه مي کنم بخونين
اين کتاب به ترجمه محمد طاهرميرزا اسکندری از انتشارات هرمس است
کتاب بعدی کتاب زيباترين افسانه هاي جهان است که افسانه هايي بی نظيراز اقوام جزاير اقيانوس آرام از هاوايي تا استراليا و از اقوام سرخ پوست از گروه لند تا گروه فوير لند نوشته شده است گردآورندگان اين کتاب اينگه دريکن و والترشنايدر هستند مترجمان اين کتاب علي عبدالهي و سيامک گلشيری هستند اين کتاب از انتشارات نشر ثالث مي باشد
اميدوارم که از خوندن اين کتابا لذت ببرين نظرها تون رو راجع به کتاب ها برام بفرستين من منتظرم
دفعه بعد يک سري کتاب هاي ديگه بهتون معرفي مي کنم
ارادتمند شما َشوریکن SHURIIKKEN

کودکی که با مسلسل بازی کند دنیا را نجات نخواهد داد

پیام زده شده در: ۱۳:۴۵ یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۸۵

حسن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۶ یکشنبه ۱۹ مهر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۴:۴۶ جمعه ۱۰ مرداد ۱۳۹۹
از ايا لات متحده ي قزوين
گروه:
کاربران عضو
پیام: 174
آفلاین
با سلام اين دفعه ميخوام چند كتاب ديگه در حوزه ي ادبيات علمي تخيلي به شما معرفي كنم
اين كتاب ها يك سري كتاب هاي چهار گانه است و نويسنده ي همشون آيزاك اسيموفه
خوندنشون رو به همه ي طرفداراي اين ژانر از ادبيات توصيه ميكنم
اين كتاب ها معروفن به چهار گانه ي روبوتيك كه در طي 30 سال توسط اسيموف نوشته شدن
اولين كتاب از اين سري در سال 1954 و اخرين كتاب در سال 1984 نوشته شده است
1-غار هاي پولادي
2-خورشيد عريان
3-روبات هاي سپيده دم
4-امپراتوري ربات ها

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
توضيحات:
1-غارهاي پولادي

اين داستان بر روي كره ي زمين مي گذرد جايي كه تعداد ادم ها از روبات ها بيشتر است
انسان هاي روي زمين از اين روبات ها متنفرند چون روبات ها شغل آنها را از چنگشان در مي اورند
در اين ميان دسته از انسان ها توانسته اند تعدادي از سيارات را مسكوني كنند و به فضا بروند و در اثر زياد ماندن در فضا نژاد آنها از نژاد انسان هاي روي زمين جدا شده و انسان هاي روي زمين از ان ها هم كه براي هر كاري از روبات استفاده مي كنند متنفرند
يكي از اين مردم كه انسان هاي كره ي زمين ان ها را فضايي مي نامند در زمين كشته ميشود و زميني ها كاراگاهي زبده به نام اليجاه بيلي را مامور ميكنند تا قاتل را پيدا كند ولي فضايي ها هم يك روبات انسان نما را همكار بيلي ميكنند تا به هم بر روي پرونده كار كنند
اگر اين روبات كه آر دنيل اليواو ناميده ميشود زودتر از بيلي قاتل را پيدا كند براي زميني ها بسيار بد ميشود و انجمن مبارزه با استيلاي روباتها در ورطه ي نابودي قرار ميگيرد و امكان دارد كه فضايي ها كه از لحاظ تكنو لوژي برتر از زميني ها هستند به زمين حمله كنند و انرا اشغال كنند
بنابر اين بيلي بايد ضمن همكاري با دنيل در اخرين لحظه به او نارو بزند اما...

2-خورشيد عريان

در اين كتاب بيلي و دنيل اين بار يه سياره ي سولاريا ميروند كه يكي از سيارات فضايي هاست
در اين سياره نيز قتلي رخ داده كه به دليل عملكرد درخشان بيلي در پرونده ي فبلي لز او دعوت شده تا به فضايي ها در يافتن قاتل كمك كند
اما سولاريا مكاني است كه در برابر هر انسان 2000 روبات قرار دارد يعني تعداد روبات ها 2000 برابر انسان هاست و بيلي هم كه از روبات ها متنفر است مجبور است مدتي را با آن ها سر كند
ولي شرايط قتل به گونه اي است كه هيچ انساني نمي تواند قاتل باشد
آيا ممكن است قاتل يك روبات باشد؟
با توجه به قواننين داستان چنين چيزي غير ممكن است چون روبات ها با قواننيني ساخته مي شوند كه به هيچوجه نمي توانند انساني را بكشند و ساختن روباتي كه بتواند انساني را بكشد مثل شكستن اصل بقاي انرژي غير ممكن است
پس قاتل چه كسي است؟
در ضمن اين داستان از مايه هاي داستان عاشقانه هم بر خورداره در اين داستان بيلي كه عاشق يك زن فضايي به نام گلوريا مي شود كه اهالي سولاريا به او به عنوان قاتل مظنونند و بيلي مي كوشد كه او را از اتهام مبرا كند

3-روباتهاي سپيده دم

در اين داستان دنيل و همكارش به سياره ي ارورا كه يكي از سيارات ديگر فضايي هاست مي روند در اين سياره باز هم قتلي روي داده اما اين بار مقتول بسيار متفاوت است
او يك روبات انسان نما شبيه دنيل است
گلوريا همان زني كه بيلي عاشق او شده بود حال به اين سياره كوچ كرده و با اين روبات انسان نما رابطه ي جنسي بر قرار كرده است
در مورد اين قتل هم كسي نمي تواند قاتل باشد جز يكي از پروفسور هاي روبات شناس كه سازنده ي اين روبات هم هست و براي مردم زمين شخصيت مهمي است ولي عده اي ميخواهند به زمين حمله كنند كه براي لز سر راه بر داشتن پرو فسور فاستولوف او را مقصر جلوه داده اند و بيلي بايد او را از اتهام مبرا كند
اما كار به اين سادگي نيست در سياره ي ارورا كه تعداد انسانها با روبات ها برابر است فقط پرو فسور فاستولوف توانايي علمي براي از كار انداختن اين رو بات انسان نما را دارد
ايا بيلي موفق مي شود؟

4-امپراتوري ربات ها
اين كتاب چرت ترين كتاب مجموعه است و من هم زحمت تو ضيح دادن انرا به شما نمي دهم و به شما هم توصيه مي كنم انرا نخوانيد
فقط همين قدر مي گويم كه در اين كتاب بيلي مرده و نوه ي او به جاي او كاراگاه شده در حالي كه گلوريا همان زني كه عاشق بيلي بود همچنان زنده و جوان است چون فضايي ه 500 -600 سال بيشتر از زميني ها عمر مي كنند
///////////////////////////////////////////////////////////////////
اين سري كتاب ها توسط انتشارات شقايق با ترجمه ي "شهريار بهترين" چاپ شده است
بخونيد و لذت ببريد

I just Love Baran Kosari
تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.