هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: هدف دراکو چه بود ؟ کشتن دامبلدور يا ورود مرگخواران ؟
پیام زده شده در: ۱۹:۱۳ شنبه ۲۴ تیر ۱۳۸۵

برتا جورکینزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۰۳ یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۰۸ شنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۱
از آزکابان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 31
آفلاین
باسلام خدمت دوستان خوب بحث راجع به هدف دراکو که یکی از مهمترین موضوات کتاب ششم بود به نظر من بجای اینکه بگوییم هدف دراکو باید بگوییم هدف لرد زیرا دراکو کاملا تحت نظر لرد بود ولرد با این اقدام اهداف زیادی را دنبال میکرد (یه تیر و چندین نشون) هدف اول همان طور که در کتاب هم اشاره شده تنبیه لوسیوس بوده و هدف بعدی کشتن دامبلدور بود که در واقع ماموریت اصلی دراکو بود ولی هدف اصلی لرد نبود چون خود لرد هم مثل مادر مالفوی احتمال میداد دراکو موفق نمی شه و این هدف لرد در واقع مانند رها کردن تیری در تاریکی بود که ایا به انجام می رسد یا نه . و هدف بعدی که به نظر من هدف اصلی لرد بوده و ماموریت فرعی دراکو ورود مرگخواران به هاگوارتز است زیرا لرد با این عمل قصد ان را داشت تا مدرسه را نا امن نشان دهد تا استقبال جادو اموزان از مدرسه کم شود تا به کلی مدرسه تعطیل شود و حفاظت از ان به حداقل برسد و لرد بتواند به اسانی هاگوارتز را فتح کند و به جایگاهی که همیشه ان را دوست داشت برگردد ودر انجا (شاید) به دنبال دیگر گنجینه های مدرسه بگردد. و هدف بعدی دراکو اثبات کردن خود به لرد اسنیپ مادر و دیگر مرگخوران بود و همچنین بدست اوردن جایگاهی بالاتر

ویرایش شده توسط برتا جورکینز در تاریخ ۱۳۸۵/۴/۲۴ ۱۹:۲۶:۱۱

عشق یعنی جادوی نا محسوس چشم
عشق یعنی ساحری در کیش عشق
عشق یعنی حسرت بوی بهشت
عشق یعنی آخرین سیØ

پیام زده شده در: ۲۰:۰۶ جمعه ۲ تیر ۱۳۸۵

ادوارد بونز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۵ شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۰:۱۹ جمعه ۸ فروردین ۱۳۹۹
از اینوره!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 475
آفلاین
سلام آقای مارک ایوانز !
به طور کامل و حتمی هدف کشتن دامبلدور بوده ....چراشم الان می گم....
1- اگه دقیقا کتابو مطالعه کنید نیاز به مطرح کردن چنین موضوعی ندارید..که یه نمونه از دلایل واضح کتاب اینه :
ساحره چاقی که بالای برج بود (اسمش یادم نمیاد) وقتی اسنیپو می بینه میگه که خوب شد اومدی انگار پسره نمی تونه کارو تموم کنه !
به نظرتون کدوم کارو نمی تونه تموم کنه آوردن مرگ خوارها رو!!!!!!
2 - اگه هدف اين نبود مگه اسنیپ مرض داشت که آلبوسو بکشه!!
3- نارسیسا گفت هدف لرد انتقام گرفتن از لوسیوسه ..چون فکر می کردند دامبلدور این قدر بی رحمه که یه بچه ی ضعیفو بکشه(دراکو در برابر آلبوس ضعیفه)
دلایل بیشتر دیگه لازم نیست

ویرایش شده توسط ادوارد بونز در تاریخ ۱۳۸۵/۴/۲ ۲۰:۱۱:۱۰

می تراود مهتاب..

"وقتش رسیده که همه‌ی ما بین چیزی که درسته و چیزی که آسونه، یکی رو انتخاب کنیم."
- پروفسور دامبلدور

پیام زده شده در: ۱۰:۵۲ جمعه ۲ تیر ۱۳۸۵

SataniC PrincE

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۲ دوشنبه ۷ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۱:۵۸ پنجشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۷
از یه جای خوب توی هاگوارت
گروه:
کاربران عضو
پیام: 95
آفلاین
سلام ! هرپوی !

من موندم تو کار این دراکو ، یعنی از راهی که اومده نمی تونه برگرده ؟! خوب از طریق کمد می رفتن خوب ! این که مشکلی نیست ! تازه لرد نمی آد دو سه تا مرگ خوارش رو فدا کنه تا این کلنگ ( دراکو ) رو نجات بده و از مدرسه در بیارن !

فکر هم نمی کنم که دامبلدور رو می خواستن بکشن !
1- چون شکل این حرف ها نیستن !
2- بازهم به این حرف ها نمی آن !
3- از کجا می دونستن که دامبلدور ناتوانه ؟!
4- خوب اگه دامبلدور توی دفترش بود هیچ کس نمی توست بره سراغش !
و خلاصه اینکه موضوع اینی نبوده که ما فکر می کنیم ! ( چونکه در موردش فکر نمی کنیم ! ) به هر حال این یه بازیه پیچیدش که خود لرد و رولینگ ( + من ) می دونیم !

ارادت مند ! منه کارمند !
شاهزاده ی شیطانی SataniC PrincE سابق !

پیام زده شده در: ۱۰:۲۲ جمعه ۲ تیر ۱۳۸۵

هرپوی کثیف old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۲۹ جمعه ۲۹ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۳۳ سه شنبه ۲۳ مهر ۱۳۸۷
از یونان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 81
آفلاین
آقا به نظر من که فقط دارین قضیه رو سختش میکنین !
خیلی ساده ست :
مسلما هدف دراکو کشتن دامبلدور بوده ولی چه جوری ؟ دراکو به تنهایی نمیتونست دامبلدور رو بکشه ؛ تازه اگرم موفق می شد زنده نمی موند . چه جوری می خواست از قلعه فرار کنه ؟
مرگ خوارا مسلما باید می ریختن توی قلعه تا چند تا کار انجام بدن . اولا قلعه رو تصرف کنن که در اختیارشون باشه ؛ دوما باید جو قلعه رو به هم میزدن و قلعه رو متشنج بکنن تا به دارکو فرصت بدن که بره سراغ دامبلدور و سوم اینکه برای کشتن دامبلدور دراکو به تنهایی نمی تونست عمل کنه .
اگه که قلعه شیر تو شیر نبود امکان نداشت که که دراکو بتونه بعد از کشتن دامبلدور فرار کنه .

پیام زده شده در: ۱۶:۵۱ دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۸۵

کینگزلی شکلبولت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۲۳ یکشنبه ۲۹ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۱۰ جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 63
آفلاین
به نظر من هدف دراکو کشتن دامبلدور بوده و هدف والدمورت انتقام از لوسیوس.دلیلش هم واضحه یعنی والدمورت حرفه ای تر از دراکو نداره؟؟؟و به زور دراکو رو مامور این کار کرده .در واقع این کار برای والدمورت یه تیری در تاریکی بوده که یا دامبلدور میمیره یا دراکو و از نظر اون هیچ مهم نبوده دراکو بمیره یا بره آزکابان ولی اگه دامبلدور توسط دراکو کشته میشد لوسیوسو میبخشید.اما وقتی نارسیسیا میره پیشه اسنیپ به نظر من اسنیپ مخ والدمورت رو میزنه(مثلا با اطلاعات غلط از طرف محفل به والدمورت و خطرناک نشون دادن دستگیری دراکو و شاید یاد آوری این نکته که مرگ دامبلدور برای والدمورت خیلی مهم تر از انتقام از لوسیوسه )راضیش میکنه که یه سری آدم ببرند تو هاگوارتز دا دراکو گیر نیفته.البته همه ی اینها قبل از شروع سال تحصیلی در هاگوارتز اتفاق میفته(البته اگه این فرضیه درست باشه) چون از اول سال دراکو زیاد تو محیط مدرسه پیداش نبود و تو اتاق ضروریات بود.در مورد اون گردنبند و نوشیدنی عسلی هم به نظر من یا نشانه های نا امیدی دراکو از روند درست شدن کمد بوده(همون طور که دامبلدور گفت) یا تیری در تاریکی بوده یعنی اگه دامبلدور اون گردنبند رو میگرفت یا اون نوشیدنی عسلی رو میخورد هو مرگخور ها خطر نمیکردند که به هاگوارتز بیاند و هم ارزش و اعتبار دراکو رو بالا میبرد.پس به نظر من این جمله اشتباهه(هدف دراکو چه بود کشتن دامبلدور یا ورود مرگخوران؟؟؟؟؟؟؟؟)در واقع هدف همه ی مرگخوران کشتن دامبلدور بوده یا بهتر بگم هدف دراکو کشتن دامبلدور به کمک مرگخوران بوده.ولی در آخر خود دراکو میخواسته این اعتبار رو کسب کنه و دامبلدور رو بکشه و کمک مرگخور ها به دراکو برداشتن مانع ها از سر راه درکو بوده(از اطلاع نداشن اسنیپ از کارها و نقشه های دراکو این نتیجه مشخص میشه)

والدمورت یکی از کودن ترین و خنگ ترین شاگرد های من بود
بی تو هرگز با تو عمرا
من فکر میکنم پس هستم
I THINK SO I AM
دوستت دارم اما به تو چه!!!

پیام زده شده در: ۱۵:۴۶ دوشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۸۵

دارن الیور فلاملold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۵۱ دوشنبه ۳ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۲:۳۹ چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۶
از میدان گریملود شماره ی 12
گروه:
کاربران عضو
پیام: 290
آفلاین
به نظر من جواب اين سوال خيلي واضحه.و مطمئنن اگه كمي دقت كنين جواب اين سوال رو تو كتاب پيدا مي كنين.
به نظر من دراكو بايد اول به هدف اصليش مي رسيد بعد مي تونست به هدف و خواسته ي دوم كه همون كشتن دامبلدور بوده برسه.
يعني اون اول بايد كمد شكسته ي اتاق ضروريات رو درست مي كرد تا مرگخوارا وارد مدرسه بشن.و اين به نظر من همون هدف اولشه.
هدف دومش قطعا كشتن دامبلدور بوده.چون روي برج وقتي مرگخوارا به دراكو ملحق شدن همشون از اون مي خواستن تا اون كار رو كه همون كشتن دامبلدور بوده انجام بده.و اين نشون مي ده كه اين كار مرگخوارا با نقشه ي قبلي بوده و اينكه ولدمورت مي خواسته خود دراكو اينكارو بكنه.
ولي وقتي ديدن اون نمي تونه خودشون دامبلدورو كشتن.

و در آخر هم بگم كه هردو موضوعي كه در اين تاپيك اومده(ورود مرگخوارا.كشتن دامبلدور).هدفها ي دراكو بوده.

[i][size=small][color=3333CC]هيچ وقت نگوييد كه اي كاش زندگي بهتر �

پیام زده شده در: ۱:۰۰ پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵

فایرنزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۵ شنبه ۵ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۵۲ جمعه ۲۱ خرداد ۱۳۸۹
از جنگل ممنوعه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 174
آفلاین
من هدف دراکو رو نميدونم ولي ماموريت اون حتما همون کشتن دامبلدور بوده و هدف ولدمورت هم اين بوده که:
به احتمال زياد دراکو مالفوي بميره و اگه شانس ياري کرد شايد هم دامبلدور بميره
که البته در هر دو صورت باعث خوشحال شدن ولدمورت ميشه (يه کاري شبيه تهديد وزير و گرفتن يک سوار در شطرنج).

ویرایش شده توسط فایرنز در تاریخ ۱۳۸۵/۳/۲۵ ۱:۱۰:۳۵

[url=http://www.jadoogaran.org/modules/newbb/viewtopic.php?post_id=181728#forumpost181728

پیام زده شده در: ۰:۰۷ پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵

محمد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۱ سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۴:۵۰ پنجشنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۹
از شهر مردگان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 32
آفلاین
هیتومی جون ببین فکر نمیکنم ربطی به بزرگ شدن یا نشدن دراکو داشته باشه لرد می خواست با انتخاب دراکو و کشته شدن اون از لوسیوس انتقام بگیره ولی اینجور نشد
من فکر میکنم اگر بفهمه دامبلدور کشته شده خیلی عصبی بشه در هر صورت اون مثل یک پدر بود براش

پیام زده شده در: ۱۶:۴۱ چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۵

محمد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۱ سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۴:۵۰ پنجشنبه ۱۷ تیر ۱۳۸۹
از شهر مردگان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 32
آفلاین
نه بابا کجای هدفش وارد کردن مرگ خوار ها بود مگه یادت نیست تو کتاب 6میگه لرد گفته باید دراکو بکشتش نه ما
مطمئنن هدف اصلی دامبلدور بوده بعدش مرگ خوار ها
البته هدف اصلی تنبیه لوسیوس بوده ولی خب دیگه این تنبی باعث شد که دامبلدور کشته بشه
من با اقای بلیزر موافقم همه نظر

ویرایش شده توسط Miesam در تاریخ ۱۳۸۵/۳/۲۴ ۱۶:۵۱:۳۷

پیام زده شده در: ۱۲:۱۰ چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۸۵

محسن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۴ پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۰۴ سه شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 42
آفلاین
قطعا هدف دراکو ورود مرگ خوارا بوده. چون تابلو هستش که کشتن دامبلدور از دستش ساخته نبود. اگه هدف اون کشتن دامبلدور بود پس چرا مرگ خوارا رو وارد برج کرد؟ مگه اونا واسه ی کشتن دامبلدور نیومده بودن؟ دراکو اسنیپ رو همراه خودش داشت و اسنیپ برای کمک کردن به دراکو تو کشتن دامبلدور و فرار از برج کافی بود. دیگه لازم نبود اون مرگ خوارا بیان کمک.

علاقه ی من به شناسه ی سدریک دیگوری 2 برابر دلبستگی لحظه ای سایت به رابستن لسترانجه

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.