هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: مثلث برمودا
پیام زده شده در: ۲۳:۲۲ پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۸۶

گورتائور بی رحم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۳۹ چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱:۱۵ سه شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۸۶
از باراد دور در موردور در سرزمين ميانه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 8
آفلاین
با سلام

ضمن عرض تبریک به مناسبت سال نو، بگم که قصد روده درازی ندارم فقط :

برخی از سروران با این عنوان شروع کردند :

"به نظر من ..."

خوب برای یک مساله ی علمی حل شده چنین جمله بندی ای درست نیست ... که "نظر من " زیرا در این مورد نظر افراد مهم نیست ...

در مورد مثلث برمودا کتابی به همین نام تو بازار هست که توی دهه ی 60 توسط یک خبر نگار نوشته شده و میشه گفت به طور کلی فارغ از علمه و بر اساس شایعات و خرافه های موجود نوشته شده ...

ولیکن حدود 4-5 سال پیش دلیل اصلی این ماجرا توسط دانشمندان کشف شد :

به لطف شرکت ملی گاز همگی شما سروران با گاز متان آشنایی دارین ... ، همین گاز د فشار بسیار بالای کف اقیانوس و دمای بسار پایین اونجا منجمد(دمای انجماد متان در شرایط متعارفی 123 کلوینه) میشه و تشکیل کریستالهای متان میده ( در لوله های انتقال گاز از زیر درباها هم با چنین مشکلی روبروهستیم) در اثر برخی عوامل مانند لرزه های زمین گاهی بلور های متان از کف دریا جدا شده به به سطح آب میان ... و تشکیل حباب های بسیار بزرگ و پر حجم میدن، وقتی که روی آب هم میرسند به علت بالا رفتن ناگهانی دما و کم شدن فشار تقریبا منفجر میشن، ... این حباب ها بسیار بد بو هستند ... و زمانی که به سطح دریا میرسند توانای چپ کردن کشتی ها نیمه بزرگ رو هم دارند ...
در آسمان هم وقتی این گازها وارد موتور هوا پیما میشند بائث اختلال در اون و خفه کردن اون میشند . و در نتیجه هوا پیما سقوط میکنه ...

حال :
این حباب ها از کجا میان ؟ : این حباب ها از ذخایر گاز متان در زیر اون منطقه آزاد میشن ، چرا آزاد میشن ؟ به علت همون لرزه های که گفتم .... و در دم یخ میزنند .

و در آخر : لاشه یه اینهمه کشته و هواپیما کجا رفته ؟ : اون منطقه از اقیانوس اطلس بسیار پر عمقه (حدود 3 تا 5 کیلومتر) علاوه بر اون یه جرسیان در یایی نسبتا شدید که اسمش الان یادم نیست هم از اونجا رد میشه .

خوب اگه باز هم مطلبی مجهول مونده من در خدمتم .
با امید مفید بودن این مطلب برای شما سروران

ارادت مند
سارون کبیر

و

پیام زده شده در: ۱۹:۳۸ پنجشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۸۶

نیوت اسکمندرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۶ سه شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۶:۵۹ یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۶
از دور دست ....
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 198
آفلاین
من شنديم كه در محل پيوند دو اقيانوس بزرگ ( فكر كنم آرام و اطلس ) اين گونه به وجود آمده . و در آن قسمت جاذبه ي زمين بسيار زياد شده به طوري كه هر كشتي يا هواپيما يا وسيله ي نقليه ي ديگري به اون اطراف مي ره به درون آب منتهي مي شه . و فكر كنم اينها همه به خاطر جريان آب هاي سرد و گرم زير اقيانوسيه .

پیام زده شده در: ۱۷:۴۷ یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۸۵

پوریا دفتری بشلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۲ پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۰:۴۶ جمعه ۱۷ فروردین ۱۳۸۶
از یک جایی در این دنیای بی کران
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 85
آفلاین
سلام از نظر من اون همون حفره , گودال يا همان حفره ي زماني است . خيلي دوست دارم اطلاعات بهتري بدست بياورم و به شما بدهم .
ارادتمند شما فرگوس فينيگان

میشه در مورد این حفره بیشتر توضیح بدی؟اگر چیزی در موردش نمی دونی پس لطفا دیگه از این پستا نزن!!!

ویرایش شده توسط كورن اسميت در تاریخ ۱۳۸۵/۱۲/۱ ۱۸:۵۹:۰۵

شناسه قبلي من
هرگز یک اژدهای خفته را قلقلک ندهید .

پیام زده شده در: ۱۶:۲۲ یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۸۵

مده آ مالفوی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۹ شنبه ۱۶ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲:۳۲ پنجشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۸
از چاله افتادم تو چاه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 99
آفلاین
من چندتا کتاب در مورد مثلث برمودا خوندم که داخل همشون به نیروی مغناطیسی قوی اون منطقه و تفاوت ابعادش با مناطق دیگه برمی گشت. از چیزایی که خوندم برام جالب بودش که چندتا از کشتیها و هواپیماهایی که از اونجا رد شدن مشکلی براشون پیش نیومده و اگرچه این موارد کم بودن، اما وجود داشتن. پس بنابراین با نظر پرسی ویزلی مخالفم:نقل قول:
تنها کسی که تونسته از روی مثلث برمودا رد بشه و جان سالم بدر ببره دیوید کاپرفیلد هست .

بعد هم اینکه روسیه و امریکا یه مدت تقصیرا رو گردن هم مینداختن و فکر می کردن این محلو اون یکی واسه حمله یا مقر یا...ساخته اما وقتی از هر دو کشور هواپیما و کشتی در این منطقه ناپدید شد، شبهه ها کمتر شد.
تو یکی از کتابا خوندم که سرنشنان هواپیماها قبل از ناپدید شدن تماس می گرفتن و می گفتن که راهشون رو گم کردن و در منطقه ای پر از دود و غبار و مه قرار دارن به طوری که هیچی رو نمی تونن ببینن. حتی باتجربه ترین خلبانها هم در این شرایط نتونستن کاری بکنن و ناپدید شدن.
و در آخر اینکه ماهیت مثلث برمودا برای من زیاد عجیب نیست، چون میشه اونو به مسائل فیزیکی ربط داد. چیزی که بیشتر واسه عجیبه اینه که چرا برمودا قربانیانشو انتخاب می کنه...

تا تو نگاه می کنی، کار من آه کردن است...
ای به فدای چشم تو...کوفت! مگه مرض داری نیگا می کنی؟!

پیام زده شده در: ۱۵:۲۷ یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۸۵

ویکتور کرام

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۴۶ سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۳۳:۱۷ سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲
از مدرسه دورمشترانگ (بلغارستان)
گروه:
کاربران عضو
پیام: 509
آفلاین
خب درسته بحث به نظر من داره جالب میشه شما میگید که اون یک حفره زمانی و یا یک گودال فضایی باشه
ولی به نظر شما این گودال فضایی چرا در زمین هست و چرا همه چیز رو به اعماق زمین می کشه ؟

فکر میکنم اون بیشتر به یک حفره زمانی باشه و یا شاید کسای که کشیده میشن به گذشته برمیگرددند این چیزی بود که توی یک کتاب خوندم

اسرار نهفته مثلث برمودا - نوشته کریستین برنارد

کاشکی یه روز باهم سوار قایق می شدیم
دور از نگاه ادما هردوتا عاشق میشدیم

پیام زده شده در: ۱۴:۱۰ یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۸۵

پوریا دفتری بشلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۲ پنجشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۰:۴۶ جمعه ۱۷ فروردین ۱۳۸۶
از یک جایی در این دنیای بی کران
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 85
آفلاین
سلام . از نظر من :
1- اونجا يك قدرت جاذبه ي بسيار زياد داره و هر چيزي كه در آن اطراف باشد را به طرف خودش مي كشد . مثل : هواپيمايي كه در آن اطراف بود .
2- اونجا شايد يه حفره ي زماني باشد .
3 - شايد هم گودال فضايي .
ارادتمند شما فرگوس فينيگان

شناسه قبلي من
هرگز یک اژدهای خفته را قلقلک ندهید .

پیام زده شده در: ۲۱:۰۹ شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۸۵

پروفسور سینیستراOld

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۲ چهارشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۶:۴۳ یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۱
از وقتی ایرانسل اومده!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 256
آفلاین
در مورد مثلث برمودا چندین نظریه وجود داره :

1- دانشمندان معتقدند که در اقیانوس آرام منطقه ی است که به جای 4 بعد دارای 5 بعد است. همان طور که می دانید جهان ما داری 3 بعد فضا - زمان و یک بعد زمان که توسط انیشتین مطرح شد. اما نضریه هایی بر 5 بعد بودن جهان ما هست.

2- از نظر سیاسی که مثلث برمودا در واقع محلی ست برای نگهداری تجهیزات آمریکا

نظریه ی دوم کمی بدبینانه است چرا که در صد و پنجاه سال پیش که با سقوط یک هواپیما و با اخباری که خلبن با بی سیم از برمودا ارئه داد پی به راز برمودا بردند بعید به نظر می رسد امریکا تجهیزاتی داشته باشد که بخواهد آن را در اقیانوس آرام پنهان کند

ـ «خدا را دیدی؟»

ـ «خدا؟… دیوانه شده­ای؟… کجا ست؟»

ـ «همین که می­پرسی «کجاست؟»، یعنی نخواهی دید!… بگذریم!…»

پیام زده شده در: ۲۳:۳۱ جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۸۵

ویکتور کرام

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۴۶ سه شنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۳۳:۱۷ سه شنبه ۸ اسفند ۱۴۰۲
از مدرسه دورمشترانگ (بلغارستان)
گروه:
کاربران عضو
پیام: 509
آفلاین
خوب منم یه نظری برای مثلث برمودا دارم این مثلث که همه چیزو به طرف خودش میکشه میگن جایگاه شیطاطین هست که به نظر من دروغ کذب هست ولی واقعاً تا حالا دلیل قابل قبولی براش گفته نشه به نظر من ان مثلث برحسب قانونی اشیا رو به طرف خودش جذب میکنه البته فقط اشیاه و نه چیز دیگه چون اگه همه چیز رو میکشید چرا آب دریا به سمت اون نمیره پس به نظر من فقط اشیا و مادیات هر چیزی که وجود فیزیکی داره به سمت اون کشیده میشه

کاشکی یه روز باهم سوار قایق می شدیم
دور از نگاه ادما هردوتا عاشق میشدیم

پیام زده شده در: ۲۱:۱۱ سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۸۵

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

همونطور که خیلی ها اشاره کردید :

مثلث برمودا که نام دریایی هست تمام چیزها و اشیایی رو که از بالا ، مقابل و کنارش رد بشه رو در خودش فرو میبره !
دقیقا مثل یه باتلاق عمل میکنه و تنها تفاوتش این هست که اگر پا بزاری تو باتلاق میکشتت ولی در این دریا اگه فاصله زیادی هم باهاش داشته باشی کشیده میشی .
هنوز معلوم نشده که سر منشا این قدرت عظیم و باورنکردنی چیست ولی تنها چیزی که معلوم هست اینه که تنها کسی که تونسته از روی مثلث برمودا رد بشه و جان سالم بدر ببره دیوید کاپرفیلد هست .

برای اطلاعات بیشتر به کتاب مثل برمودا مراجعه کنید .

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۰:۱۶ دوشنبه ۲۶ تیر ۱۳۸۵

رایکا معین

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۱۷ یکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱:۲۶ دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۸۵
از میدان گریمولد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 4
آفلاین
من خواندم که همهاش مربوط به قطبین است
و آدمها هم غرق می شوند چون هواپیما و کشتی و...
که آهنی هستند اقلا آهن دارند به طرف پایین کشیده می شوند.

(من با شناسه رونالد عضو بودم از24/4/84 ولی شناسه من قفل است پس من قدیمی هستم)

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.