هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: مشارکت در جمع بندی اسرار
پیام زده شده در: ۱۸:۲۶ پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۷

باب آگدنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۸ پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۸:۳۹ جمعه ۱۳ آبان ۱۳۹۰
از گروه همیشه پیروز گریفیندور
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 527
آفلاین
جمع بندی تاپیکهای داده شده:

نام تاپیک همراه با لینک مربوطه:
آیا اسنیپ برای کشتن دامبلدور واقعا طلسم "آواداکداورا" رو به کار برد؟
جمع بندی:طبق بحثهای شده و گفتهای خانم جی کی رولینگ،سورورس اسنیپ شخصا پرفسور دامبلدور را طبق برنامهای قبلی کشته و برای انجام این کار،از ورد آواداکدابرا استفاده کرده.بلیز زابینی در مورد این مطلب چنان نوشتن:
"در مورد طلسم هم بگم که به نظر من آواداکدورا بوده چون با فریاد این طلسم رو بر لب آورده و من که فکر نکنم کسی باشه که یک طلسم رو به زبون بیاره اما یه طلسم دیگر رو اجرا کنه و کسی هم شک نکنه که چرا دامبلدور پرتاب شده ."
و با توجه به قدرت ورد و قدرت شخص فرستادنده،میتوان نتیجه گرفت که ون آمدن دهان دامبلدور بخاطر شتاب یا قدرت ورد بوده.

نام تاپبک همراه با لینک مربوطه: به نظر شما امکان داره دامبلدور هم جاودانه سازی مثل ققنوسش داشته باشه و دوباره زنده بشه؟
جمع بندی:با توجه به کتاب آخر از سری مجموعه های هری پاتر و دنیای جادویی خانم رولینگ،آلبوس دامبلدور دارای جاودانه ساز نمیباشد و وی،خود خواستار مرگ و قتل خویش بود.

نام تاپبک همراه با لینک مربوطه:
راز بین دامبلدور و لرد تاریکی

جمع بندی:دامبلدور از این که تام ریدل پسر یا بزبان دیگری لرد ولدمورت به قدرت برسه وحشت داره چون بگفته خود وی،تام ریدل پسر قدرتهای باورنکردنی و سیاهی داره که حتی دامبلدور هم از داشتن اونها محرومه.ولی دامبلدور و هری قدرت دیگری رو دارن که این میتونه لرد ولدمورت رو شکست بده:عشق و انسانیت.
واین چیزیست که ولدمورت از اون میترسه.

-------------
پرسی جان این آخرین تاپیک خیلی بد بود چون در اون اولا اون کسی که تاپیک رو زده بود یک سوال پرسید که در صفحه 4 یا 3 بهش جواب داده شد.ولی در سایر صفحات سوالهای دیگری پرسیده شد که موضوع رو خیلی گنگ کرده بود.من فقط موضوع اصلی رو برات جمع بندی کردم.همونی که خود زننده تاپیک میخواست.

ویرایش شده توسط باب آگدن در تاریخ ۱۳۸۷/۵/۲۴ ۱۸:۳۳:۲۳

پیام زده شده در: ۱۸:۱۴ پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۷

بلاتريكس لسترنج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۱۱ دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۹:۲۹ جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴
از ما هم شنیدن...
گروه:
کاربران عضو
پیام: 705
آفلاین
پرسی این تاپیک ایینه سیریوس رو نارسیسا جمع بندی کرده بودند ولی خب منم جمع بندی کردم گفتم شاید لازم باشه .دوتا رو الان فرستادم دوتای دیگه رو هم شب می فرستم چون الان سرعتم خیلی خیلی پایینه..

جمع بندی تاپیک اول :ممکنه جینی جاودانه ساز شده باشه؟
مشخصات تاپیک :radolf .D

تعداد پاسخ ها :34

با امدن کتاب هفتم بسیاری از ابهامات بر طرف شده و هفت جانپیچ به طور کامل مشخص شد.در نتیجه پاسخ این تاپیک داده شده و جینی ویزلی جانپیچ نیست

دلیل این است که ولدمورت قبل از این که ناپدید بشه و اون اتفاق بین اون و پدر و مادر هری بیافته روحشو به هفت قسمت تقسیم کرده بود که هفتمین قسمت هم خود هری بود..ولی اشنایی اش با جینی ویزلی در کتاب دوم یعنی دوازده سال بعد رخ داده بود و اون اصلا فکر نمی کرد که کسی بخواد جانپیچ هاشو نابود کنه اون هم کسی مثل هری همان طور که دامبلدور گفت اون اونقدر روحشو ریز کرده بود که هرقدر جانپیچ نابود می شد اون متوجه نمیشد..اون باید از کجا می دونست که جینی عشق هریه؟..در حالی که درک احساس عشق براش سخت بوده و درضمن اون قدر ضعیف شده بود که توانایی ساخت جانپیچ هشتم رو نداشت روحشم هفت قسمت کرده بود دیگه نیازی به جانپیچ دیگه ای نبود.

جمع بندی تاپیک دوم :آیینه سیریوس

مشخصات تاپیک:پیام زده شده در: ۶:۱۷ یکشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۸۳

تعداد پاسخ ها :35 پاسخ
خب همان طور که کتاب هفت بار دیگر بسیاری از سوالات رو پاسخ گو بود مشخصکه ایینه برای ورود هری به هاگوارتز کمک کرده است .سیریوس واقعا مرده چون در صفحه 396 جلد3 كتاب محفل ققنوس ويدا اسلاميه نوشته که نیک به هری میگه که اون بر نمی گرده و به راهش ادامه می ده {یاد شده توسط مک گونگال }

در کتاب هفت مرگ سیریوس کاملا قطعی شد.پس شکی در این نیست .
ایینه همان طور که معلوم شد توسط ماندگانس فلچر از خونه سیریوس برداشته شده و به ابرفورث فروخته شده به همین دلیل ابرفورث موفق شد با هری ارتباط بر قرار کنه و اونو برای ورود به هاگوارتز یاری دهد...پس نتیجه می گیریم که تکه های شکسته شده ی ایینه همان خاصیت اول رو داشتند.

پیام زده شده در: ۱۶:۳۳ پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۷

نارسیسا مالفویold**

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۰ چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۴:۲۳ سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۸۸
از یه دنیای دیگه !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 392
آفلاین
نام تاپیک : ولدمورت از اکجا فهمید وارث اسلیترینه ؟؟؟

در مورد مار زبان بودن لرد سیاه ، که تو این تاپیک خیلی درموردش بحث شده ، تو کتاب 6 اومده که لرد سیاه قبل از ورود به هاگوارتز از توانایی خودش برای صحبت با مارها اطلاع داشته . و غیرعادی هم نیست . چون هری هم قبل از ورود به مدرسه از این توانایی خودش اطلاع داشته ( رجوع شود به کتاب اول )

و درضمن ، هر بچه ای که تو پرورشگاه باشه ، به محض اینکه بتونه ، میره دنبال پیدا کردن پدر و مادر واقعیش ( این خیلی طبیعیه )

همچنین ، همونطور که گریفیندوری ها درمورد گودریک گریفیندور کنجکاو بودن ، اسلیترینی ها هم درمورد سالازار اسلیترین تحقیق می کردن !

به نظر من و با برداشت هایی که از کتاب 6 داشتم ، لرد ولدمورت در اوقاتی که تو مدرسه بوده ، به منحصر به فرد بودن مارزبان بودن خودش در بین سایر جادوگران هم ، پی برده . فراموش نکنیم که اون اسلیترینی بوده و اسلیترینی ها بیشتر از سایر گروه ها از جادوی سیاه سر در می آوردن ! و همچنین در این مواقع ، به دنبال تالار اسرار ، که معروف بوده متعلق به بنیان گذار گروهشون بوده ، می گشته ! کسی در هوش و میزان کنجکاو بودن اون شکی نداره .

و در اوقاتی که خارج از مدرسه بوده ( تابستونا ) دنبال والدین خودش می گشته و بعد از تحقیق و پیدا کردن دایی خودش ، پی برده که نواده اسلیترین هست .
--------------------------------------------------------------------------------------
نام تاپیک : چه بلایی سر کارکاروف میاد ؟؟؟

تا جایی که من به خاطرم میاد ، توی هیچ کدوم از کتاب های ششم و هفتم ، اسمی از کارکاروف نیومده و سرنوشت واقعیش ، معلوم نشده . پس میشه نتیجه گرفت که لرد سیاه ، یا یکی از افرادش ، اونو پیدا کردن و به قتل رسوندن . یا اینکه براش ارزشی قایل نشدن تا به دنبالش بگردن .

نوشته شده توسط نارسیسا مالفوی

به نظر من ممکنه رولینگ اصلا تو دو کتابه بعدی حرفی از کارکاروف نزنه البته بعید به نظر میرسه

نوشته شده توسط : کسری _ لی جردن
----------------------------------------------------------------------------
نام تاپیک : آینه سیریوس

همونطور که در کتاب هفتم اومده ، آبرفورث برادر دامبلدور آینه سیریوس رو از دانگ ( همون ماندانگاس فلچر ) خرید و با توجه به اطلاعاتی که دامبلدور بهش داده بود ، منتظر بود که اگه هری به کمکش نیاز داشت ، کمکش کنه .

آینه هری هم شکسته بود و البته همه تکه هاش ، همون خاصیت آینه کامل رو داشتن .

همینطوری شد که هری تونست از آبرفورث کمک بگیره و به هاگوارتز ، وارد بشه .
----------------------------------------------------------------------------
ویرایش :
پرسی ، شما تو پست آخر این تاپیک نوشته بودید که جمع بندی اون تاپیک انجام شده . من هرچی دنبال جمع بندیش گشتم ( تو اون آدرسی که داده بودید ) پیداش نکردم ! اگه جمع بندی خودتونو پیدا کردین ، بی خیال این یکی بشین لطفا .

ویرایش شده توسط نارسیسا مالفوی در تاریخ ۱۳۸۷/۵/۲۴ ۱۶:۳۵:۰۰

پیام زده شده در: ۱۲:۴۳ پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

به باب :
پیام شخصی فرستادم برات و سه تا تاپیک رو فرستادم ، اگر تونستی جمع بندی کنی همینجا بفرست .

به بلاتریکس :
بینهایت ممنون ، خیلی خوب بود ، توی تاپیک جمع بندی با اسم خودت وارد کردم .

فقط اینکه نیاز نیست مثل تاپیک جمع بندی در بیارید ، توی پستی که اینجا میفرستید به این صورت عمل کنید .

نام و لینک تاپیک

جمع بندی

بقیش رو خودم کامل میکنم .

ممنون

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۴:۰۰ پنجشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۷

بلاتريكس لسترنج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما هم شنیدن...
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
هممم پرسی نمی دونم خوب شده یا نه این اولین بارمه.امیدوارم که دفعه های بعدی بهتر بشـه. من تک تک پست هارو خوندم .

جمع بندی تاپیک اول :نظریه ی رولینگ در مورد روح

مشخصات تاپیک : توسط مرلین کبیر ۱:۵۳ جمعه ۲۶ تیر ۱۳۸۳

تعداد پاسخ ها :20

نیکلاس در رابطه با این که چرا بعضی موجودات بعد از مرگ شبح می شوند و به صورت نیمه انسان به زندگی خود ادامه می دهند این چنین گفته است :

هرکسی که مرگ را بپذیرد به سمت دروازه مرگ حرکت می کند و هرکس که ان را قبول نکند یک شبح شده و به صورت کامـلا نیمه در دنیایی که در ان کشته شده می ماند.

امـا به طور کلی در جلد پنجم هری از نیک بی سر پرسید که چطور است که بعضی روح می شوند و بعضی نمی شوند و نیک بی سر توضیح داد :هرگز پاسخی نمی تونم در این رابطه بهت بدم

قرار بود که این مسئله درکتاب هفت روشن شود امـا همچنان در پرده ی ابهام باقی ماند

جمع بندی تاپیک دوم :راز سیریوس کشف شد

مشخصات تاپیک :توسط چوچانگ ۱۵:۳۲ پنجشنبه ۲۶ شهریور ۱۳۸۳

تعداد پاسخ ها :18
در کتاب پنج سیریوس توسط بلاتریکس لسترنج و طلسم مرگبارش به تالار مرگ سقوط کرد .بعد از تمام شدن کتاب ششم هنوز شک و تردید هایی در باره ی مرگ سیریوس وجود داشت طوری که طرفداران فکر می کردند که سیریوس بلک نمرده ویا برای انجام ماموریت مهمی فداکاری کرده تا به جیمز و لیلی بپیونده اما با تمام شدن کتاب ششم مشخص شد که سیریوس برای همیشه مرده است و ایینه ای که دست هری بود در دنیای مردگان کار نمی کرد و یا شاید فقط طوری بود که سیریوس می تونست هری رو ببینه و مطمئن بشه که کار دست خودش نمی ده نه این که هری بتونه در دنیای مردگان با سیریوس ارتباط بر قرار کنه .

جمع بندی تاپیک سوم:رازدار جدید محفل ققنوس بعد از آلبوس دامبلدور

مشخصات تاپیک : توسط ویلیام بردلی پیت ۲۲:۲۴ دوشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۴

تعداد پاسخ ها : 48
بعد از البوس دامبلدور مدت زیادی طول نکشید که لرد هم کشته شد پس دیگه احتیاجی نبود که محفلی باشه تا این که بخواد راز داری داشته باشه.اگر هم نیازی بود رازدار مک گونگال بود چون معاون این گروه بوده است
خانم رولینگ خود به این سوال پاسخ کاملی دادند که هیچ جای ابهامی را باقی نمی گذارند{توسط آنی مونی نقل قول شده بود} :زمانیکه یک رازدار بمیرد , رازشان نیز به همراه انها میمیرد و یا اینکه, ان از روشی دیگر پوشیده میشود , در این موقعیت , وضعیت رازشان باقی خواهد ماند چنانکه در آن لحظه فرد مرده است . همه کسانی که به شخصی اطلاعات سپردن میدانند که اطلاعاتشان همچنان مخفی میماند .
مثل اینکه موضوع اینکه طلسم فیدِلیوس چگونه کار میکنه رو همگی به راحتی فراموش کردید ! جواب این سوال به طور کامل در زندانی ازکابان اورده شده :
"یک طلسم بسیار بسیار پیچیده! شامل یک راز پنهان , آن هم پنهان در روح . تمامی اطلاعاتی که درون فرد برگزیده و یا رازدار وجود دارد , در روحش پنهان میشود . پی بردن به اطلاعات داخل فرد , به هیچ وجه امکان پذیر نیست و کشف چنین چیزی غیر ممکن هست البته , مگر اینکه خود رازدار بخواهد انها را بازگو و فاش نماید" ( کتاب هری پاتر و زندانی ازکابان )
به عبارتی دیگر , یک راز ( محل اختفای یک خانواده , مثل خانواده پاترها ) جادو شده تا اینکه آن راز توسط یک فرد , محافظت میشود ( به طور مثال پیتر پتیگرو و یا همان ورمیتل ) . حتی اگر یکی از پاتر ها گرفته شده بود , و او را وادار به خوردن معجون حقیقت میکردنند و یا تحت طلسم فرمان قرار میدادند , موفق نمیشدند که از زبان او نام محل اختفای 2 فرد دیگر و یا راز را بیرون بکشند . تنها کسی که میتوانست انها را لو دهد فقط یکنفر بود که از محل دقیق و درست خانواده پاتر با اطلاع بود که همنجور که گفته شده همان ورمیتل بود . البته که هیچ کدام از انها توانایی گرفتن اطلاعات رو از شخصی دیگرنداشتن

ببخشید چون سرعتم پایینه هر سه تا رو باهم توی یک پست نوشتم خودتون وقتی می خواین بفرستینش جداش کنید.

ویرایش شده توسط لیسا تورپلین در تاریخ ۱۳۸۷/۵/۲۴ ۴:۱۱:۵۲

پیام زده شده در: ۲۲:۵۳ چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۷

باب آگدنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۸ پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۸:۳۹ جمعه ۱۳ آبان ۱۳۹۰
از گروه همیشه پیروز گریفیندور
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 527
آفلاین
پرسی ...خودتی؟چه قدبلند شدی یهویی من هم میتونم کمکت کنم.خوشحال میشم

پیام زده شده در: ۲۰:۰۷ چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۷

نارسیسا مالفویold**

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۰ چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۴:۲۳ سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۸۸
از یه دنیای دیگه !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 392
آفلاین
تصویر کوچک شده

خوب اگه دوس داشتی یکی دو تا تاپیک واسه من بفرست ببینم میتونم کمکت کنم یا نه !

راستی ، گول نخوری خیال کنی من اون نارسیسا مالفوی قبلی هستم و خیلی بارمه ها ! نه داداش ، من مورگانا لی فای بودم و تازه اینی شدم که می بینی !

واسه همینم ، شاید خیلی نتونم کمکی باشم ، ولی میشه امتحان کرد ، نه ؟

ویرایش پرسی :
آره عزیزم توی جریان تغییر شخصیتت بودم ... سه تاپیک برات پیام شخصی کردم ، اگر تونستی جمع بندی کنی همینجا بفرستشون

ویرایش شده توسط پرسی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۷/۵/۲۳ ۲۰:۱۹:۲۴

پیام زده شده در: ۱۹:۲۶ چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۷

بلاتريكس لسترنج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما هم شنیدن...
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
درود :

خب می خواستم در خواست همکاری برای مشارکت در جمع بندی اسرار رو بهتون بدم.اگه اجازه بدید در این کار کمک می کنم.

با تشکر

ویرایش پرسی :

امم ، سه تا تاپیک رو برات پیام شخصی کردم ، اگر تونستی جمع بندی کن و اینجا بفرست . ممنون

ویرایش شده توسط پرسی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۷/۵/۲۳ ۱۹:۴۳:۳۹

وقتی شب برمی خیزد
دنیا را در خود پنهان می کند
در تاریکی غیرقابل رُسوخ
سرما بر می خیزد
از خاک
و هوا را آلوده می کند
ناگهان...
زندگی معنایی جدید به خود می گیردl

پیام زده شده در: ۱۲:۴۰ چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
سلام

همونطور که متوجه شدید ، در حال جمع بندی تاپیک های تالار اسرار و تهیه یک آرشیو قوی هری پاتری از این انجمن هستم . به طوری که وقتی کسی وارد تاپیک قفل شده ای شد ، در پست آخرش بتونه لینک جمع بندی تاپیک رو ببینه و لازم نباشه چندین پست رو مطالعه کنه تک تک !

یکسری تاپیک ها هست که جمع بندیشون وقت گیره ، این به این معنی نیست که طولانی باشه جمع بندی به این معنیه که باید کسی که اطلاعات هری پاتری خوبی داره این کار رو انجام بده و به خاطره وجود تاپیک های زیاد برای جمع بندی ، سخت هست این کار برای من .

اگر کسی فکر میکنه میتونه مشارکت داشته باشه ، اینجا درخواست بده ، تا یکی دو تا تاپیک براش پیام شخصی کنم و ببینه که میتونه جمع بندیش کنه یا نه .

ممنون

Re: نقد و بررسی پست‌ها - امور تاپیکها
پیام زده شده در: ۱۲:۴۱ جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
آفلاین
سلام

این تاپیک رو دوباره باز میکنم !

فکر میکنم نیازی به چنین تاپیکی هست ... در این تاپیک اعضا میتونن با ناظر انجمن مشارکت کنند در کارهای انجمن و امور تاپیک ها ، میتونید تاپیک هایی که مشکلی دارند ، نیازی به بودنشون نیست ، باید قفل بشن ، یا باز بشن یا ... میتونید در این بخش پست بزنید و خواستتون رو مطرح کنید تا رسیدگی بشه .

در مورد تاپیک نظارت انجمن هم باید بگم که در اون تاپیک صرفا درخواست مجوز صورت میگیره و سایر بحث ها در مورد تاپیک ها در این تاپیک صورت میگیره

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.