هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: نقد و بررسی پست‌ها - کلاس آموزشی!
پیام زده شده در: ۱:۱۳ سه شنبه ۶ دی ۱۳۸۴

جیمز پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۳۶ یکشنبه ۱۴ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۲۵ چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۱
از مشکوکستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 325
آفلاین
ببین آرتیکوس جان، همون‌طور که توی پست قبلم هم گفتم، سعی کنید از نقل قول و جواب‌دادن مستقیم به شخص یا اشخاص خاص در پستتون خودداری کنید. یعنی پستی که می‌زنید کلی باشه، نه برای جواب دادن به دیگران پست بزنید.
موضوع دیگه این که توی بحث‌ها برعکس شما باید هر چی اطلاعات در اون مورد خاص دارید بگید! اینکه بگید اون کم اطلاعات داد، منم کم می‌دم یا مبهم نوشت، منم مبهم می‌نویسم صحیح نیست. این کار خیلی وقتا ممکنه بیشتر باعث در هم پیچیدگی و گره‌خوردگی بحث بشه، که مسلماً ایده‌آل نیست.

نقل قول:
yara_hooded نوشته:
اما بعضی شرایط هستش که مجبور میشی خیلی کوتاه و مختصر جواب داد زمانهای که با یک جمله و شاید تنها با یک کلمه بشه یک موضوع رو توضیح داد اونموقع به نظر من احتیاجی نیست یه توضیح طولانی بابت یک مطلب نوشت...البته این یه نظر کاملا شخصی هست

آره، شما درست می‌گید. ولی بعضی‌جاها! توی این تاپیک درباره‌ی پست‌هایی بحث می‌کنیم که توی تالار اسرار باید زده بشن. پستای این فروم همه بحث هری پاتری هستن. و گمان نمی‌کنم توی بحث‌های هری پاتری موقعیتی پیش بیاد که آدم مجبور شه نیم سطر جواب بده! اگه مثال بزنی ممنون می‌شم.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۷:۱۲ دوشنبه ۵ دی ۱۳۸۴

یارا حودد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۵۵ دوشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۴۳ جمعه ۲۸ بهمن ۱۳۸۴
از پارس ویتچ
گروه:
کاربران عضو
پیام: 14
آفلاین
سلام....موضوعی جالبی هستش نقد و بررسی پست ها از یه جهت موافقم با اینکه باید پست های کاملا توضیح داده بشن و طولانی باشن.. اما بعضی شرایط هستش که مجبور میشی خیلی کوتاه و مختصر جواب داد زمانهای که با یک جمله و شاید تنها با یک کلمه بشه یک موضوع رو توضیح داد اونموقع به نظر من احتیاجی نیست یه توضیح طولانی بابت یک مطلب نوشت...البته این یه نظر کاملا شخصی هستش ..... با اون مسئاله ای هم که مطرح کردی که موضوع هارو بصورت افلاین مرور کنن هم کاملا موافقم و خودم معمولا موضوع های مهم رو اینجوری مرور میکنم و نظر میدم......تقریبا بهترین کار همینه با وضع اینترنت ما...
پیروز و شادان و پایدار باشید

براي شناخت زندگي، زتدگي را بايد شناخت...براي مرگ، مرگ را.. و براي خدا خود را بشناس... پس خود را بشناس تا خدا شوي....
یارا حودد از خاندان میترا

پیام زده شده در: ۳:۵۲ دوشنبه ۵ دی ۱۳۸۴

آرتیکوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۸ دوشنبه ۱۴ آذر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۱۵ پنجشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۷
از کاخ سفید پادشاهان در کوه های سفید سرزمین رویاها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 430
آفلاین
سلام به آقای جیمز پاتر
برای ابتکار جدید که نقد کردن پستها هست به شما تبریک می گم
واقعا فکر جالبیه.
ولی من می خواستم یه نکته در مورد پستی که از من نقد کردین رو بگم که توی خود تاپیک به دلیل به معنی بودن با عنوان تاپیک نمی تونستم.

نقل قول:
آرتيکوس جان شما هم مثل دارن.شان عزيز بايد توضيح خيلي بيشتري مي‌دادي. ببين الان گفتي ديگه کسي مدرسه نمي‌ره. ولي نگفتي چرا! مثلا مرگ خوارا مدرسه رو اشغال مي‌کنن؟ ولدمورت برمدرسه مسلط مي‌شه؟ اگه اينطوره آيا گراپ اصلا در خطر نيست؟ و بعدش گفتي از چيزي دفاع کرد. اون چيز به نظر خودت چي مي‌تونه باشه؟ بيشتر توضيح بده.

این بالا گفته شما بود ولی نکته اش اینه که اگه دیده باشید من در پستهایی که طولانی هستش جواب طولانی و در پستهای کوتاه جواب کوتاه زدم.چون من یاد گرفتم که کسی هرچه قدر به من اطلاعات داد منم به همون اندازه بهش اطلاعات بدم.یه خط بود یه خط و نصفی زدم مبهم نوشت مبهم تر نوشتم.به همین دلیله.
بعد از اینکه پستهایی که من می زنم رو خوب ارزیابی کردید متشکرم و سعی می کنم از این به بعد به گفته شما عمل کنم تا پستهای بهتری داشته باشم.

مرسی از زحمت ویرایش و نقد(که بدونین یه نفر حتما خوند تا تهش)
آرتیکوس دامبلدور

ویرایش شده توسط جیمز پاتر در تاریخ ۱۳۸۴/۱۰/۵ ۱۳:۴۸:۰۴
ویرایش شده توسط جیمز پاتر در تاریخ ۱۳۸۴/۱۰/۶ ۰:۲۲:۳۰

آرتيكوس الياس فرناندو الكساندرو دامبلدور

ملقب به سلامگنتئور(فنانشدني در همه دورانها)

[b][color=009900]آرتيكوس ..

پیام زده شده در: ۱۶:۱۰ یکشنبه ۴ دی ۱۳۸۴

جیمز پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از مشکوکستان
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
خوب، این بار به جا اینکه تک تک پست‌ها رو بررسی کنم، لازم می‌دونم یه نکته رو که توی اکثر پست‌های شما دیده می‌شه، متذکر بشم. البته یه دلیلشم اینه که پست خاص بدرد بخوری زده نشده!

ببینید دوستان، معمولا توی بحث‌های گروهی و دسته‌جمعی که در یه فروم صورت می‌گیره، وقتی یکی می‌خواد نظر بده درباره‌ی موضوع مورد بحث، باید دو چیز رو بیان کنه. بدیهیه که یکی از اونا نظر خودشه. یعنی خودش درباره اون مسئله چه نظری داره. اول اینو باید خوب شرح بده. ضمناً اون قدر روش فکر کرده باشه که بتونه ازش دفاع کنه. اما مورد بعدی، نظرش در رابطه با نظرات دیگرانه. نمی‌شه که هر کی واسه خودش یه حرفی بزنه به بقیه کار نداشته باشه!
توی اکثر پست‌هایی که شما می‌زنید، من این نکته رو نمی‌بینم رعایت شده باشه. یعنی یا فقط نظر خودتونو می‌گید، اونم کوتاه و مختصر. انگار که دارید واسه این که شما هم یه چیزی گفته باشید، پست می‌زنید (البته همون طور که گفتم، بعضی دوستان خوب پست می‌زنن که من ازشون تشکر می‌کنم و اینا رو به خودشون نگیرن، ولی بخونن بهتره).
دیگه نظر کلی خودتونو در رابطه با چیزایی که بقیه تا الان گفتن که اصلا نمی‌گین. توی پست‌های خیلی کمی دیدم این نکته رعایت بشه. اکثرا به طور مستقیم می‌گید، فلانی، نظر من درباره چیزی که گفتی اینه! دقیقا نمونه‌ی این مسئله، پست شماره 24 تاپیک «به نظر شما اگه دامبلدور مرده حالا رازداره محفل کی می شه؟؟» هستش که توسط ویلیام بردلی عزیز زده شده. البته به عنوان نمونه گفتم، نه اینکه فقط همین یه پست باشه!

ببینید این طور نقل قول کردن به طور مستقیم، یه کم قشنگ نیست. الان به عنوان نمونه بخوام پست‌هایی به شما نشون بدم که این نکات درشون رعایت شده، می‌تونم به تاپیک بحث در مورد کتاب معجون سازی پیشرفته ( کاور کتاب ششم) اشاره کنم که بحث خوبی رو با باک بیک و سرژ عزیز و دیگران داشتیم، یا بقیه تاپیک‌های قبل از کتاب ششم که توی این فروم فعال بودن، اشاره کنم. لطفا سعی کنید اون تاپیک‌ها رو حتماً بخونید. خیلی می‌تونه مفید باشه.

این از این! بعد یه نکته دیگه هم در رابطه با پست زدنتون بگم که چطور پست نیم سطری نزنید!!
همون طور که توی نقد قبلی هم شاید متوجه شده باشید، من توی نقدا فقط یه سری سوال مطرح کردم. حالا هم همین طوره. ببینید شما باید توی پستی که می‌زنید یه سری سوال در رابطه با جنبه‌های مختلف موضوع از خودتون بپرسید و سعی کنید بهشون جواب بدید. صرف بیان کردن یه نظر کوتاه که به درد نمی‌خوره!

منتهی موضوع بسیار بسیار مهمی که خیلیا رعایت نمی کنن اینه که وقت واسه پستشون نمی‌ذارن. من شخصا وقتی می‌خواستم پست بزنم، حدود چهل دقیقه تا یک ساعت، اصلا آفلاین می کردم می‌نوشتم! این که دوست عزیز مونتاگ نوشته وقتی آنلاینیم وقت نمی‌شه روش فکر کنیم، این صحیح نیست! شما با وقت گذاشتن نشون مى‌دید که واسه اون بحث ارزش قائلید. پس سعی کنید برای پست‌هاتون همیشه وقت کافی بذارید.

فعلا اینا رو به عنوان جلسه دوم کلاس آموزشی داشته باشید تا بعد!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۲:۰۳ یکشنبه ۴ دی ۱۳۸۴

آناکین مونتاگ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۲ شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۳:۵۸ یکشنبه ۱۵ فروردین ۱۴۰۰
از 127.0.0.1
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1391
آفلاین
شما کاملا درست میگی خود منم بیشتر پستهام اینجوری بوده ولی مشکل من اینه که وقتی آنلاین هستم نمیتون موقت زیادیرو برای خوندن پست های طولانی بگذارم یا یک متن طولانی روتایپ کنم(الان آفلاین ام) و تاحالا هم کسی این موضوع رو به من نگفته بود من فکر میکردمبیشتر پیام هام که پاک میشه به خاطر بدبودنشونه نه کوتاه بودن
ولی از حالا به بعد سعی میکنم تمام پیام هام باشرایطی که بالا نوشته شده یکی باشه

مشارکت در جمع بندی تالار اسرار
پیام زده شده در: ۱:۱۱ یکشنبه ۴ دی ۱۳۸۴

جیمز پاتر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از مشکوکستان
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
پیش‌نوشت پست: پست قبلی توی تاپیک دیگه‌ای زده بودم که به خاطر حفظ محوریت بحث اون تاپیک، اینجا زدمش. فکر می‌کنم بهتر باشه.
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
خوب! خشانت تموم شد! از امروز به جای پست پاک کردن پست نقد می‌کنم! شاید یاد بگیرین درست پست بزنین! الان بعضی دوستان خوب پست می‌زنن. مثل ویلیام بردلی، یا آرتیکوس دامبلدور، یا بلیز زابینی. امیدوارم بقیه هم سعی کنن سطح پست زدنشونو بالاتر ببرن! من اصلا خودم خوشم نمیاد یه پست نیم سطری بزنم! هر جایی می‌خواد باشه! اون وقت شما توی تاپیکای بحث هری پاتری نیم سطر پست می‌زنین تازه می گین همینم زیاده!!

نقل قول:
دارن.شان نوشته:
شايد گراپ بتونه از مدرسه دفاع كنه

خوب دارن.شان عزیز! شما الان فقط گفتی شاید گراپ بتونه از مدرسه دفاع کنه! ببین این توی یه محیط فرومی اصلا بدرد نمی‌خوره! شما می‌بایستی توضیح می‌دادی که گراپ چطوری از مدرسه دفاع می‌کنه به نظر خودت. در مقابل چی و کی دفاع کنه؟ آیا اصلا گراپ توانایی اینو داره که از هاگوارتز در مقابل کسایی مثل مرگ‌خوارها دفاع کنه؟ آیا جادوی اونا برش اثر ندارن؟

ببین باید کل اینا رو توضیح بدی توی پستت. صرف این که بگی ممکنه از مدرس دفاع کنه کافی نیست. باید درباره‌ی چیزی که می‌گی توضیح بدی دلیل بیاری.

نقل قول:
آرتیکوس دامبلدور نوشته:
به نظر من دیگه کسی مدرسه نمیره که اون بخواد ازش دفاع کنه. ولی دفاع فکر خوبیه شاید از یه چیزی دفاع کرد.

آرتیکوس جان شما هم مثل دارن.شان عزیز باید توضیح خیلی بیشتری می‌دادی. ببین الان گفتی دیگه کسی مدرسه نمی‌ره. ولی نگفتی چرا! مثلا مرگ خوارا مدرسه رو اشغال می‌کنن؟ ولدمورت برمدرسه مسلط می‌شه؟ اگه اینطوره آیا گراپ اصلا در خطر نیست؟ و بعدش گفتی از چیزی دفاع کرد. اون چیز به نظر خودت چی می‌تونه باشه؟ بیشتر توضیح بده.

نقل قول:
برتا جورکینز نوشته:
گراپ مهره مهمی می تونه باشه....
اینم حرفیه ولی حرف حسابه دقیقا اون می تونه همین کارها رو بکنه...
من زیاد با این موافق نیستم چون خود هاگرید گفته احساسات لطیف تو غولا نیست...
فعلا که همه ی کاراش خرابی...
حرفت قابل قبوله ولی اون گراپ نمی فهمه احساسات چیه ولی وقتی متمدن بشه به نظر من مهم می شه...

دقت کردی به ازای هر چهار خط پستی که از بقیه نقل قول کردی، فقط یه نظر کوتاه یه سطری راجع به هر کدوم دادی؟! مثل این می‌مونه که به چند نفر یه کاری رو سپردی انجام دادن بعد داری راجع به کارشون نظر می‌دی! خوب این وجهه خوبی نداره! در مورد نظر دیگران می‌خوای نظر بدی باید کامل توضیح بدی. این حداقل احترام به نظر طرف مقابله.

نقل قول:
هپزيبا اسميت نوشته:
منم مي گم مدرسه اي در كار نيست البته اگر هم باشه هري كه نمي ره ولي شايد تو كار ديگه‌اي كمك كنه

هپزیبا جان! شما هم مثل بقیه مشکلت دقیقاً عدم توضیح نظرته! ببین گفتی هری نمی‌ره مدرسه. بگو چرا نمی‌ره. می‌دونم به نظر واضحه! ولی باید واضحاتو گفت تا به مجهولات رسید! بعدش گفتی شاید گراپ توی کار دیگه‌ای کمک کنه. مثلا چی؟ اصل موضوع همین بوده که نگفتی!

نقل قول:
shahzadeh نوشته:
حتما اون هم مانند هاگريد نقش مهمي را ايفا مي كند . چون رولينگ ادمي نيست كه شخصيتهاش رو به همان راحتي ول كند . اون هم مي تونه توي يك ماموريت و يا حفظ جان هري يا يكي از اعضاي محفل نقش داشته باشد .

خوب ببین دوست من. الان شما هم فقط گفتی توی یه مأموریت از جان هری حفاظت کنه. ولی نگفتی چجور مأموریتی؟ چطوری؟ کجا؟ هیچ توضیحی ندادی. این طوری بدرد نمی‌خوره!

(---idn---) عزیز شما هم دقیقا مثل شاهزاده‌س وضعیتتون. توضیحاتش همونه!

دوستان عزیز، دوبل و ویلیام بردلی هم خوب ظاهر شدن، فقط تقویت کنن پستاشونو!

فقط خواهشا اینا رو بخونین! واسه خودم ننوشتم! بخونید و عمل کنید. اینم از اولین جلسه کلاس آموزشی!

ویرایش شده توسط ایگور کارکاروف در تاریخ ۱۳۸۵/۱۱/۲ ۲۳:۱۸:۲۹
ویرایش شده توسط پرسی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۷/۳/۳۱ ۱۲:۳۹:۱۶
ویرایش شده توسط پرسی ویزلی در تاریخ ۱۳۸۷/۵/۲۳ ۱۲:۳۴:۲۸
ویرایش شده توسط آنتونین دالاهوف در تاریخ ۱۳۹۴/۴/۷ ۱۷:۴۵:۳۲

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.