هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: میزگرد جادوگری
پیام زده شده در: ۷:۱۲ چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸۸

آرگوس فیلچold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۳ شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۱:۰۱ شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۸۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 69
آفلاین
خب!
ملت جمع کنید کم کم خودتون رو! من می خوام پست پایان سوژمو بزنم!

ترجیح میدم با روبوسی و بغل و عروسی و چیزای خوب خوب تموم شه!(به سبک هندی یا ایرونی آبگوشتی!)

برای این که این بحث های بی پایان که خوبه کی بد ادامه بدیم ، هر کسی بیاد و بگه از گروه دیگه چه توقعی داره!

برای همزیستی مسالمت آمیز!

فقط توقعتون رو زیاد نکنید ، پررو بازی هم موقوف!

(ابرفورث یادم بنداز بعدا یه گفت و گوی کوچیک با شما دارم ! شاید بد نباشه در مورد در خواست قبلیتون در مورد بازگشت قدیمی ها به سایت تجدید نظر کنید ؟ شاید هنوز فرق چیزی که انتظار داری با چیزی که درخواست می کنی رو نفهمیدی!)

فقط برای گروه غیر ارزشی یه اخطار دارم!

من خودم هیچی! ادعایی هم ندارم!
اما وقتی دارید می پستید ، به این فکر کنید گروه مقابلتون هم از نظر سنی بزرگ ترند ، هم اینجا پیش کسوتند ، و هم از حق نگذریم اگه شما تو این سایت چیزی به اسم رول دارید به برکت نوآوری این گروه در زمان خودشون بوده!
وگرنه تو این سایت چیزی به اسم رول پلیینگ یا ایفای نقش وجود نداشت!نه به سبک ما نه به سبک شما!
یکم با احترام ، یکم مهربون تر!

و یه نکته ی فیلچی در باب ایفای نقش!
کسی به ارباب های من چپ نگاه کنه شوخی شوخی جدی میشم چشماشو رو در میارم! به خصوص رو ارباب خوش تیپم خیلی تعصب دارم!
هوای خودتون رو داشته باشید!

ویرایش شده توسط آرگوس فیلچ در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۱۱ ۷:۱۵:۴۹

ارزشی قوزدار

[img]http://

پیام زده شده در: ۰:۲۴ چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸۸

كلاه گروه بندی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۹:۳۶ چهارشنبه ۹ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۰:۲۵ سه شنبه ۱۸ آبان ۱۳۸۹
از گنجه ي خاك گرفته دامبلدور
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 42
آفلاین
///// همون هوكي

نقل قول:
همیشه نمایش نامه با اجرا تکمیل شده .. هیچ جا تعریف مشخصی از ایفای نقش نبوده .. ریگولوس عزیز ایا قوانین ابتدایی که شما وضع کردید چیزی به جز گرایشات ذهنی شما بوده ؟ یا با توجه به پیش فرض ها و تعریف های مشخص رول پلینگ اون رو وضع کردید ؟!

نقل قول:
به استناد به دوست مون بلیز عزیز که به قوانین اولیه سایت میگن برداشت ذهنی، و قوانین الان سایت برداشت غیر ذهنی! و 100 درصد درست و گل و بلبل که پس از سال ها تلاش و تحقیق به دست اومده،
همه اینا که پست های شما بهترینه و ماله ما باید در جا پاک بشه، برداشت ذهنی شماس.

ریگولوس عزیز معلومه که پستها رو درست نمیخونی .. من سوالی کردم که نادیده هم گرفته شد .. اما نه در اونجا و نه در ادامه پستم هیچ جا نگفتم شیوه ی جدید ایفای نقش برگرفته از تحقیق و تفحص و مو تو اسیاب سفید کردن و .. و .. به دست اومده .. بلکه گفتم ایفای نقش تعبیر مشخصی نداره که ما بگیم این روش صد در صد درسته ، اون روش صد در صد غلطه .. n تا سلیقه مختلف وجود داره و یک سبک خاص پاسخ گوی این سلیقه ها نیست ..

و بعد هم در ادامه ی پستم اشاره کردم این دو سبک باید هم زیستی داشته باشه و این از ضعف ناظرینه که انعطاف پذیری به خرج ندادن و نتونستن این جو رو بوجود بیارن .. من نمیدونم کجای پستم به این اشاره کردم که پستای ما گل و بلبله و پستای شما باید پاک بشه ؟!!

سبک نوشته در جذابیت اون تاثیر داره اما همه چیز نیست ، جذابیت پست به خلاقیت نویسنده و سوژه ی پشت اونه .. ما نمیتونیم بگیم تمامی پست هایی که به اون سبک هستند از دم کسل کننده و مسخره و تمامی پست های که به این سبک هستند عالی و فوق العاده .

در نهایت من باز هم میگم این سبک بدون هیچ محدودیتی .. میتونه توی این سایت فعالیت داشته باشه .. و دلیلی برای انتخاب یکی از این دو سبک نیست .. مگه میخوایم دین و شریعت کشور مشخص کنیم که بگیم هر کی این سبک نوشت خوبه .. هر کی ننوشت کافره .. اعدام ..

ویرایش شده توسط كلاه گروه بندی در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۱۱ ۰:۲۷:۳۳
ویرایش شده توسط كلاه گروه بندی در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۱۱ ۰:۲۸:۵۶

. A word is enough to the wise

|||

پیام زده شده در: ۰:۱۲ چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۸۸

آبرفورث دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۰ شنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۲۶ یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 805
آفلاین
خوب اگر لحن پست من تند بوده معذرت. به شدت عصبانی بودم، الان هم هستم اما باید کنترل میکردم خودم رو و الان هم همین سعی رو دارم.

همونطور که در پایان پست قبل گفتم ترجیح میدم بحث رو ادامه ندم.

چند تا موضوع : ریگولوس من کجا در مورد حضور قبلی شما در سایت بی احترامی کردم؟

در مورد تهدید : پست شما اساسا در اون زمان تهدید محسوب میشد به دلایلی که میدونید و در اساسنامتون هم آوردید

و یه جواب به ابرکسس :در اون پرانتزی که در نقل قولتون آوردید بنده توضیح دادم شرایط برخوردمون رو! پست کوتاه شما، روال رو به هم نزده اما خلاف عرف بوده، من 5 تا از اینا قبول کنم فردا دیگه نمیشه جمع کرد این روال رو.

seems it never ends... the magic of the wizards :)

پیام زده شده در: ۲۳:۰۲ سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۸۸

ریگولوس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۲۴ سه شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۸:۳۷ چهارشنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۰
از جون گرابلی و انجمنش چی می خام؟!؟
گروه:
کاربران عضو
پیام: 167
آفلاین
ریگولوس بلند میشه

به بلیز: ها دوست عزیز شرمنده اخلاق ورزشکاریتون! از بس بحث ها کردیم، یادم رفت...هوکی گفته!!!
من اصلاح می کنم!4 تا همر!

هوکی گفته برداشت ذهنی من!

ابرفورث جان؛ یه " یه مشت قدیمی " هم میگفتی می شدا!!! چند تا قدیمی!!! یه احترامی چیزی! به نه خاطر قدیمی بودن، بخوره تو سرمون اون قدیمی بودن که همیشه وقتی رو میشه ما قدیمی هستیم و یا یکی بهتون عتراض می کنه ..سریع می رید ببینید طرف شونصد سال پیش کجا پست زده که ای پی ش چی بوده...بیاید مثلا زرنگ بازی در بیارید.
یه احترامی واسه ادم بودنمون می زاشتی...

اصلا واسه چی ما از اون اولش نمیایم ادای پیر سایت! رو در بیاریم که ما خیلی خوبیم و نااشنا میایم؟واسه همین رفتارهای شماس..که تعصب دارید به قدیمی ها
میایم مثلا به عنوان تازه وارد اعتراض کنیم، که متاسفانه رفتارتون با تازه واردا به قدری بده و جو به حدی استکباریه که مجبور میشیم بگیم همچین هم هالو و ساده نیستیم و همه چیو می دونیم.
اون وقت شما دوباره خوشحال میشید که دیدی اینا قدیمین! اومدن سایت رو خراب کنن!
مریضیم دیگه! میایم از وقت!! مون میزنیم! سایت رو خراب کنیم بریم! آزار داشتن که شاخ و دم و نداره. همینه!
اصلا هم فکر نمی کنید که یه بار، بدون جبهه گیری گوش بدیم ببینم اینا چی میگن..و به قول ابرکسس...یه مسئولی چیزی بیاد، نتایج رو بزاره تو اون قانون سایت، که بحث تموم بشه برای همیشه.
مسئولش هم، پاسخگو باشه به همه عواقبش و همه چیش.

ایوان عزیز بحث رو تموم نکردن که، ایشون گفتن تاپیک ها رو شپلخ نکنیم...خوب ما هم سر همین شپلخ کردن داریم حرف میزنیم!

در مورد پست بی ربط زدن هم ابرکسس جواب دادن...

من فقط به لرد میگم، پست من توی گورستان ریدل اصلا بی ربط به سوژه نبود.
شما توی سوژه تون دنبال گورکن بودید...من اومدم شدم گورکن! این بی ربطه به سوژه؟

بعدشم،

ابرفورث، من احترام شان و شخصیت خودمو نگه داشتم جواب شما رو به صورت خودتون ندادم. وقتی عصبانی هستید پست نزنید.

ولی یه چیزی رو فقط برای روشن شدن میارم

نقل قول:
ما خاطرتون نیست ریگولوس، بنده یه پست بسیار طولانی در بابا توضیح این مسائل زدم، از ابرکسس معذرت خواستم. از این دو دوستمون دیگه واکنشی ندیدیم اما شما دقایقی بعد از پست من پست زدید و ناظر رو تهدید کردید که اگه پستتون برگردونده نشه انجمن ها رو فلان و بهمان میکنید. شما اساسا در پی ایجاد اغتشاشید؟

پست من در دفتر ناظرین.

نقل قول:
میگم که شهردار جان، این پست های سنت مانگو ما که سوژه خودمون دادیم و تمومش هم کردیم چی شد پس؟ هنوز برگردونده نشده ها...من تا امشب مثلا ساعت 12، ساعت سیندرلا! فرصت میدم که برگرده...اگر برنگشت...خوب بالاخره میرم یه جا پست می زنم!به هر حال من کاربر ارزشیم! خودتونم که گقتید مشکل درکی دارم!

براتون کلی هم قلب و بوس و بقل و لاو و گل فرستادم!

این، پست، یعنی تهدید انجمن ها؟ این که من میرم پست میزنم یعنی تهدید؟چرا الکی شاوغ میکنید این وسط؟
من کاربر ایفای نقشم، پست می زنم در تمامی تاپیک های ایفای نقش. این تهدیده؟

در مورد اینکه کسی به پستای ما نگفته چرت و این حرفا،
چرا گفتن.
ابکی، چرت و پرت، ارزشی، بی ربط، بی مقدمه! و دیگه فکر کنم همینا کافیه.
شما که این همه شلوغ میکنید، منم بیام اینجا داد و هوار کنم که شما
به من توی چتر، گفتید تو مشکل درکی داری؟
این توهین به شخصیت من نیست؟ به چه حقی شما به من همچین حرفی می زنید؟

اگه من دنبال اغتشاش در سایت بودم، نمیومدم اینجا سعی کنم مطلب ساده ای رو با شما در میون بزارم.
می رفتم اینقدر پست میزدم..سوژه به قول شما شپلخ! می کردم که هر دقیقه از من پست پاک کنید و اخرشم بلاک کنید.

پس شلوغ بازی در نیارین.
اینجا کسی دعوا نداره، داریم میزگردی صحبت می کنیم.

لطفا پست قبلی من رو هم جواب بدید! سوژه رو نپیچوندم که ندید گرفتید!!!!

ریگولوس می شینه

Toujours pur

" به خاطر یک مشت سوژه "

[b][size=small]�

پیام زده شده در: ۲۱:۲۵ سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۸۸

ابرکسس مالفویold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۲ یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۰:۵۲ دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۰
از The House Jack Built
گروه:
کاربران عضو
پیام: 84
آفلاین
آبر جون والله الان دیکتاتور ها شمایین! سریع نپرین وسط میرحسین شین لطفا! آواتارتم که سبز کردی!

میگین دراکو بدون پاک کردن سوژه رو سر جاش آورد. خب منم بحثم همین سوژه س! سوژه یه چیزیه که ادامه پیدا میکنه! از اول تا آخرش تعریف شده س مگه؟ اصلا واقعا سوژه چیه به نظر شما؟ سوژه بعد از 15 تا پست اصلا نباید هیچ تغییری توش ایجاد شه؟

دراکو جان اون سوژه رو که با هزار جور درد و بدبختی نزاییده بودن! یه پست زده بود حالا! 10 دقیقه زحمت کشیده بود! اصلا بگیریم یه ساعت زحمت کشیده بود!

یعنی این یه پست دراکو جان و حالا هر چه قدرم که واسش زحمت کشیده بود از مجموع زحمات 6 نفر دیگه و 10 تا پست دیگه با ارزش تر بود؟ حرفتون اینه؟ بعد حالا اگه نادیده گرفته بودیمش باز یه چیزی!

سوژه ی دراکو رو ادامه دادیم و به یه جای دیگه کشیده شد! نیومدیم کلا سوژه ی دراکو رو نادیده بگیریم بزنیم دراکو و مورگانا و تدی رو از تاپیک بندازیم بیرون و بعد کلا یه سوژه واسه خودمون شروع کنیم که! همون سوژه رو ادامه دادیم! ندادیم؟ پستا سر جاشه! آقا یه نفر عاقل و بالغ بیاد بره نیگاه کنه، بعد تو چشمای من نیگا کنه بگه دروغ میگم!

قبل از اینکه پست بزنیم باید میرفتیم پخ میزدیم به دراکو ازشون میپرسیدیم دقیقا دوس دارن سوژه شونو چه جوری ادامه بدیم؟ دیگه ادامه دادن یعنی چی؟ مگه پست دراکو رو نادیده گرفتیم؟ نه ده آخه پست دراکو رو نادیده گرفتیم؟ پس این همه قدح اندیشه و دراکو و مورگانا و تدی قضیه ش چی بود تو پستا؟

نقل قول:
نه من و نه هیچ یک از ناظرین دیگه نگفتیم پست های شما از نظر رول بی ارزشه یا چرته یا غیره!پست هایی هم که پاک شدن به دلیل بی محتوایی نبودن!

پس ما حاشا میکنیم! شما همینجوری فقط صداقته که داره ازتون تراوش میکنه! ویرایش زیر پستای من هنوز هست! حداقل برین اول اونا رو پاک کنین! شما زیر پست منو ویرایش نکردی و ننوشتی این پست 8 خطه و به خاطر همین تا آخر شب پاک میشه؟ نوشتی یا ننوشتی؟ چون 8 خط بود توش سوژه جا نشده بود؟

شما عملا توی تاپیک ناظرین لندن نیومدی و منو تهدید نکردی که منتظری من پست بزنم تا به بهونه های واهی (از جمله کوتاه بودن) پاکشون کنی؟

این نقل قول مستقیم از خودتونه:

نقل قول:
من خوشحال میشم از این به بعد شاهد فعالیت شما در لندن باشم و اینکه پست هاتون رو در دم پاک کنم ( البته اگر به سوژه لطمه زده بود، کوتاه بود یا دلایل دیگه )

این کوتاه بودن و یا دلایل دیگه معنیش میشه ناهمانگی با سوژه دیگه؟

بعد میای میگی من میگم سیاه سفیده؟

من واقعا نمیخواستم دوباره با شما وارد بحث بشم چون به طرز عجیبی خودتونو میزنین به اون راه و به روی خودتونم نمیارین خیلی چیزا رو! آخرش میگین باید سکوت اختیار کرد! خب سکوت که نشانه ی رضایته؟ بعدش دوباره چرا میایین اعلام نارضایتی میکنین؟

اگه این بحث به اینجا ربط نداشت من از دوستان عذر میخوام واقعا! در ضمن پرسی رو هم بیارین لطفا دوباره!

تصویر کوچک شده

[b][s

پیام زده شده در: ۲۱:۰۱ سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۸۸

فرمانده مارکوس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۳۵ سه شنبه ۳ شهریور ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۹:۲۲ پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۸۸
از ارزشستان!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 15
آفلاین
فرمانده به عنوان نماینده مخالف، میبینه که نطق پس از دستور فایده نداشته، بنابراین دوباره از تشتش بیرون می یاد و شلپ شلپ کنان روانه ی سن میشه و در پشت میکروفون قرار میگیره:

_ قلپ قولوپ...!

با اعتراض نمایندگان دیگه، حبابش رو در می یاره و میزنه زیر بغلش و شروع میکنه به ایراد یک سخنرانی تاریخی!!! :

دوستان مکرمه و محترم؛ باز بنده را ناگزیر کردند به ترک بلد( مجاز از تشت!). بنده در شب گذشته پستی را زدم که هنگامی که آنرا زدم، متوجه شدم مدیری پاسخ داده اند به سوالات. و بعد از خواندن پست ایشان، چون آنرا مطابق با موازین عقلی و منطقی یافتم و دلیلی برای اتمام مباحث، با رضایت خاطر پست خود را پاک نمودم.

اما تصور می نمایم باید چند نکته را متذکر بشوم:

اول اینکه پست پرسی از لحاظ روند مباحثه بسیار بیرون از ماجرا بود و الا بحث به خوبی داشت پیشرفت می نمود. اما چیزی که در این بین مشهود است، همان سوالیست که بنده در اواسط سخنان پیشین خود مطرح نموده بودم:

منظور جناب آقای ویزلی از ضمیز" مـــــــــــا" در عبارت" ما از پستهایتان خوشمان نمی آید"، چیست؟
الف- پرسی ویزلی!
ب- پرسی ویزلی و خانواده!!
ج- پرسی ویزلی و سنگ جادو!!!
د- پرسی ویزلی و نهایتا 4-5 نفر!!!!

در خوشبینانه ترین حالت، جواب گزینه دال خواهد بود. این موضوع را از روی اظهار نظرات دوستانی که در جمع حاضر بودند، عرض می نمایم.

نتیجتا، اینکه بحث منطقی خود را، بوسیله ی یک اظهار نظر( که در نوع خود محترم می باشد) به بیراهه و بعضا به مناقشه تبدیل نمائیم؛ کاریست بیهوده. چراکه اکثریت( با توجه به مباحث ارائه شده در این جمع) موافق با دو نکته هستند که راهگشای مسائلی این چنینی هستند:

الف- احترام به پست ها ی قبلی در هنگام نواختن. یعنی ادامه داده سوژه و پیشبرد آن در چهارچوب قوانین مکتوب
ب- احترام به سبک پست های یکدیگر و قرار گرفتن معیارهائی از قبیل" خندانیدن، اوپن اند بودن، سوژه داشتن و پیشبرد سوژه و ..." برای تشخیص پست های خوب از نسبتا خوب.

از نظر این حقیر؛ پست زدن در این رابطه، نوعی کـــــــــــــش دادن مسئله می باشد و باید با استفاده از کنترل به علاوه ی اف پنج، آنرا خالی کرد!!!

در اذهان برخی از دوستان اینگونه تداعی شده است که هدف ارزشیان جمع، تجمع و اعتراض و بعضا انغلاب* ساتنی یا کتانی! می باشد!!! در صورتی که تصور بنده این است که این اعتراضی معقول بوده است و اینکه کسانی بخواهند سو استفاده کنند، به ما چه!

چراکه سخن ما آزادی فروم در چهار چوب قوانین مکتوب است که مدیر این اجازه را صادر(!) نمودند. اما یک مطلب از نظر ایشان مغفول مانده:

جناب مدیر، اگر ما سوژه را رعایت کنیم و آن را شهید نکنیم، اما تنها دیالوگ نویسی باشد و به سبک خودمان؛ ناظرین محترم بدین حرف شما وقعی می نهند؟! و به زبان ساده تر، پست های ما به دلیل سبکشان، بازهم پاک خواهند شد؟! آیا شما به عنوان یک مدیر که باید حافظ جان و مال و ناموس!... ببخشید! حافظ پست های قانونی کاربران باشد، پست های ما را در مقابل سلیقه ی ناظرین حفظ خواهید کرد؟!

از نظر بنده، پاسخ به این سوالات، راهگشای کار ما خواهد بود.

و ... هننننن!.... هننننن !!!

فرمانده سریعا چند لحظه ای حباب رو روی سرش میگذاره و یه کم قل قل میکنه تا هیکل مهندسی سازش یه وقت به هم نریزه! اونوقت دوباره شروع میکنه:

و باید به یاد داشته باشیم که ادامه دادن این بحث، تنها اتلاف وقت است، چراکه حرفها دوباره تکرار می شوند و گاه کدورت هائی پیش می آیند.

بنده، به عنوان فرمانده ی موجودات دریایی، بدین مکان آمدم تا آب و هوائی تازه کنم و همزیستی ای با شما انسان ها داشته باشم. پس بهتر است به خواست همه ی اعضای سایت، چه اعضای فعلی و چه عملی های... ببخشید! غیر فعلی ها؛ ارج بنهیم و خواستار تفریحی سالم باشیم؛ چه به این سبک و چه به آن سبک.

مرحوم ولتر ِ خدا بیامرز که بنده ارادت خاصی به ایشان دارم، در سالیان بسیار دور کتب و نامه های بسیاری می نویسد که چکیده ی بسیاری از آنها( در کل اکثر کتاب های ایشان حول دفاع از این مضمون می باشد) چنین است:

" اعمال زور و جبر برای پیروی از یک آئین خاص، تنها به عدم رضایت و دور شدن از مسیر اصلی دین مینجامد. پس باید همزیستی دینی پیشه کرد، یعنی دیگری را به خاطر نداشتن آئین خودمان نکشیم. بلکه با اون زندگی کنیم و اجازه دهیم از طریق اعمال و رفتارمان به دین ما بیاید، نه از طریق تفتیش عقاید."

خدابیامرزد ولتر را، آنقدر از این عبارت همزیستی دینی استفاده کرد، که لغتی شد برای خودش.

بنده تصور میکنم که اگر به جای دین، بگوئیم سبک نوشتار؛ می توانیم به ایده ی خوب " همزیستی نوشتاری" برسیم و انرا سرفصلی برای تفاهم و تعامل بیشتر بین یکدیگر قرار دهیم.

سخن بسیار است اما از حوصله ی جمع خارج خواهد بود. در نتیجه خواستار تفکر و تامل عزیزان به سخنان این موجود دریایی می شوم.

باز هم امید دارم که این مسئله هرچه زودتر حل شده، همگان در شادی و خنده، شریک هم باشند.

فرمانده حبابشو میذاره سرش و برمیگرده توی تشتش!!!!

---
*غلط ملائی آن از قصد می باشد!

در ضمن، اگر میخواهید کاری از پیش ببرید، با کمی تحمل و گذشت، اشتباه های گذشته ی یکدیگر زا چشم بپوشید.

[b]ارز

پیام زده شده در: ۱۸:۴۳ سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۸۸

مری فریز باود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۴۴ چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۳:۲۹ جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵
از زیر عذاب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1014
آفلاین
ایول ملت بیکار ، مگه ما چیمون کمه که پستامون زیاد نشه

فقط اومدم بگم اگر میخواین به نتیجه برسین بحثهای قدیمی رو جلو نکشین !

من یه نمونه میدم از همون انجمن لندن ، تاپیک مترو ! و از انجمن وزارت، تاپیکی که هوکی زده بود ...
آن زمانم که بچه های قدیمی اومده بودن پستهای بی ربط زیاد زده میشد منتهی بهم چسب میخورد ! کسی هم پست کسی رو پاک نمیکرد ...

حرف ابرکسس هم درسته ، نمیشه پستی رو به این دلایل پاک کرد ... اصلا قانون درنظر نگرفتن پست که اومده برای همین بوده فکر کنم

اها یه تیکه حرف لرد هم توی تاپیک صحبت با لرد توی انجمن مرگخوارا یادمه ! آن زمانی که مرگخوارا خودشونو خیلی خف تر از محفلیا میدنستن و هی میگفتن که اونا سوژه ها رو خراب میکن و پستهای بی ربط میزنن ...
لرد گفت : کسی رول نویسه که بتونه سوژه رو درست کنه و یا برگردونه اگر لازم باشه ... خب شاید الان رول نویس کم شده ؟

من پستاتون رو کامل نخوندم ، پس در مورد بقیه چیزا اظهار نظر نمیکنم ... ادامه بدین ! بزن بکوب

خداحافظی در اوج یا خروج فوج فوج... مسئله این است!

پیام زده شده در: ۱۸:۲۵ سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۸۸

آبرفورث دامبلدور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۰ شنبه ۱۰ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۹:۲۶ یکشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 805
آفلاین
خیلی جالبه، خیلی جالبه.
ابرکسس مالفوی، دراکو کاری رو کرد که دقیقا ما همون رو در قالب پاک کردن پستا انجام دادیم.

دراکو بدون پاک کردن سوژه رو سر جاش آورد. اعتراض شما به چیه؟ باید پاک میکردیم پستتون رو از همون اول؟

خیلی باحاله، خجالت داره به خدا! دقیقا مصداق اون حرفیه که یکی از عزیزانمون در تلویزیون گفتن : مردم اینا سیاه رو میگیرن جلو چشمتون میگن سفیده! ( محتوا این بود حالا جمله بندی یادم نیست، چون میدونم این مبحث رو هم مثل همه چیز به سخره میگیرید گفتم!)

عزیز من مدارکش موجوده، چرا حاشا میکنی. پست بی ربط زدید.
نه من و نه هیچ یک از ناظرین دیگه نگفتیم پست های شما از نظر رول بی ارزشه یا چرته یا غیره! پست هایی هم که پاک شدن به دلیل بی محتوایی نبودن. به دلیل ناهماهنگی و ایجاد سردرگمی در سوژه بود!

چند تا قدیمی بلند شدین اومدین اینجا دارین تفریح کسایی رو خراب میکنین که وقتی شما هم سن اینا بودین جادوگران در اوج بود و کلی صفا کردین و اینا!

حقا که باید در جواب همتون سکوت پیشه کرد و اونطور که باید باهاتون برخورد کرد. چند بار چند نفر باید براتون توضیح بدن؟ دیگه سرسختی هم حدی داره! من دروغ میگم، فلانی حرف مفت میزنه، بهمانی کلا چرت میگه، بقیه چی؟

چه قدر هم با اعتماد بنفس میاید در مورد اینکه اولش ما شروع کردیم و شما معصومانه مورد ظلم واقع شدید حرف میزنید! هوووووف!

من به بقیه ناظرین پیشنهاد میدم بحث رو ادامه ندن، آب در هاونگ کوبیدنه!

seems it never ends... the magic of the wizards :)

پیام زده شده در: ۱۷:۴۳ سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۸۸

آرگوس فیلچold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۴۳ شنبه ۱۰ مرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۱:۰۱ شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۸۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 69
آفلاین
ببخشید من پست پرسی رو خوندم هنوز وقت نکردم پست عزیزان دیگه رو بخونم ببینم چی جواب دادن! فعلا جواب های ایشون رو میدم... تا بعدی رو بخونم!

نقل قول:

پرسی ویزلی نوشته:
اولین مسئله اینکه ، هر کاربری ولو تازه وارد میدونه که وسط تاپیکِ رول ، پستِ غیر رول نمیزنن و بحث نمیکنن ! برای بحث در مورد مسائل پیرامون ایفای نقش تاپیکی به اسم ِ نحوه برخورد داریم ! این اولین مسئله !

پرسی عزیز ، مطمئنا من بهتر از شما می دونم که تاپیک نحوه ی برخورد به چه دردی می خوره ... یکی از تاپیک های خودمون بوده ... مگه نه؟

اما از اون جایی که شما احتمالا اگه از نویسنده خوشتون نیاد پستشو نمی خونید، اولین پست منم اینجا نخوندید ، هر بحثی توی نحوه راه بیفته به جنجال و دعوا کشیده میشه ، اینجا یک محیط دوستانست!

و منم گفتم می تونید نیمه رول بزنید ، قانونی که فقط ریگولوس و مورگی و چند نفر دیگه رعایتشون می کنند!

من پست شروع سوژه ی اینجا رو زدم! بنا به حرف خودتون لطفا بهش احترام بذارید!

نقل قول:

دوم اینکه ، شما عزیزان منطقی و خیلی خوب بحث میکنید ، ولی متاسفانه هر دلیل و مدرکی که دوستان میارن باز شما حرفِ خودتون رو میزنین !

چه جالب ! بالاخره دو گروه یه نقطه ی مشترک پیدا کردند!

نقل قول:

مسئله ای که من اینجا براش پست زدم در موردِ پستِ رول هست ! پرسیدید پستِ رول چی هست و من نظر ِ شخصیم رو در این مورد میگم ، پستِ رول تنها تفاوتی که با داستان نویسی داره این هست که شما با همکاری دیگران یه سوژه رو پیش میبرین و شما میتونی توش جای هر شخصیتی که دوست داری ایفای نقش کنی ! پستِ رول هم چند بخش ِ اصلی داره از جمله فضاسازی ، توصیف حالات ، دیالوگ و متن حاشیه !

ببخشید! اون وقت معنی داستان نویسی اشتراکی چیه؟
فقط فرقشون اینه که نویسنده ها تو رول نویسی اسم یکی از اعضای داستانو دارند؟
و همدیگه رو تو چت باکس خاله و عمه و ددی و مامی صدا می کنند؟

پرسی ، پسرم ، عزیز دلم!
شما بسیار بسیار از نظر خودتون منطقی هستید ، من کاملا درک می کنم که موقع تایپ کردن این موارد هم خیلی با خودتون حال کردید که من استاد رول نویسیم و همه چیزو می دونم و اینا!
اصلا شک نکن! حقا شناست بهت میاد!
( به خدا قصدم تمسخر نیست! دارم پدرانه برخورد می کنم!)
حرف شما متین!
اما مثال هایی که زدید از زمان ما ، اسم نویسنده هاشون رو نزده بودید ، یا زده بودید و من نمی شناختم!
ما هم نگفتیم تمام کاربران زمان هشتاد و دو هشتاد و سه در نوشتن استاد بودند! اونایی که بودن ، موندن و هنوز اسم هاشون تو خاطرتون هست!
در مورد پست کرام عزیز هم ، ناجوانمردی کامل به خرج دادید! ایشون به اقتضای موردی که داشتند می نوشتند دیالوگ نویسی کردند ، هر شرایطی یک نوع نوشتن رو ایجاب میکنه!
شما اگه در دنیای واقعی برید مصاحبه ، چقدر فضا سازی داره ، مسلما چیزی که مهمه حرف هاییه که بین شما و مصاحبه کننده رد و بدل میشه!
این یه رول تک پستی بوده که هیچ احتیاجی هم به فضا سازی نداشته!و اگه فضا سازی داشت خیلی لوس و طولانی میشد!
و من کاملا درکش کردم ، حالا یا من درکم خیلی بالاست ، یا غیره!

و در ضمن!شما داری به نویسنده هایی که الان در جمع ما نیستند گیر میدید ، لطفا اگه مثالی میزنید از رول های الان ما (این یه ماه اخیر ) بزنید .

شما فضا سازی میگید ، بله ، اما فضا سازی و دیالوگ نویسی هر دو باید به اندازه ی کافی رعایت بشند ، به اندازه ای که اندازه ی پست استاندارد باشه!
به نظر من باز اگه طولانی باشه و پر دیالوگ ، باز کم تر خسته کنندست تا طولانی و پر فضا سازی!

این یه سلیقه ی شخصیه ، و من یادم نمیاد تو پستای اخیر این جمع حاضر دیالوگ نویسی دیده باشم !

نقل قول:

این هم همینطوره ، قبلا رول و ایفای نقش و نویسندگی خوب جا نیفتاده بود و نویسنده درست و حسابی تو اینترنت پیدا نمیشد

خب خدا رو واقعا شکر که شما بالاخره در اینترنت پیدا شدید !
( اینم تمسخر نیست ! شکر گزاریه!)

می تونم بپرسم الان که شروع به پیدا شدن شده ، چند نفر نویسنده ی فعال خوب تو رول نویسی دارید؟

پرسی عزیز ، مطمئنم اگه پستتون رو تا آخر بخونم باز هم دلم می خواد جواب بدم ، ولی متاسفانه شما حتی در اینجا هم طول استاندارد پست رو رعایت نکردید !

یه نویسنده خوب هر چقدر هم با نوشتن خودش حال کنه ، باید به فکر وقت و حوصله ی خوانندش هم باشه !
اوکی پست شما شاهکار! ولی وقتی طرف ببینه اینقدر پستتون طولانیه که اگه بخواد تا ته بخوندش به کارای دیگش و نوشته های دیگران نمی رسه ، قید اون پست عالی شما رو در خیلی از موارد می زنه!
اینم یه نقد کوچولوی مجانی ! به قول خودت بی منت!

در آخر پسرم ، تو خیلی بچه ی خوبی هستی ها ! ولی خب همون قدر که از پارسال تا حالا منطقی تر شدی ، امیدوارم سال بعدی که برمی گردیم و بحث پیش بیاد دیگه فول منطق شده باشی ! جدی! خوشحالم برات!
امیدوارم یه روز کنار بیایم در کنار هم رول بنویسیم! و اگه مشکلی داریم تو رول تو سر و کله ی هم بزنیم تلافی کنیم!

من برم نوشته های بقیه رو بخونم ... اگه چیزی به ذهنم اومد و دیدم طولانی نمی شه ویرایش می کنم!

خب ویرایش!
از حرف های پرسی که بگذریم وظیفه داشتم پدرانه نصیحتش کنم!
فقط حرف های ایون عزیز بود که جای بحث داشت و درجا نزده بود!

نقل قول:
به طور مثال فرض کنیم توی یه تاپیک یه سوژه در حال جریانه.ملت هم دارن توش پست میزنن.بعد شما میخواین توی اون تاپیک به سبک خودتون پست بزنین.اشکالی نداره.به سبک خودتون پست بزنین ولی به این نکات توجه کنین.پست شما به سبک مورد علاقه خودتون باشه ولی به تاپیک ضربه نزنه.سوژه رو از بین نبره.سوژه رو زیر و رو نکنه.اتفاقات و شخصیت ها رو همین طوری بدون دلیل و منطق وارد سوژه نکنه.سوژه رو جلو ببره بدون اینکه خرابش کنه.

یه سوژه داده شده.شما و بقیه توش پست بزنین.اشکال نداره سبک رول زدنتون متفاوت باشه.مهم اینه که پست کسی سوژه رو از بین نبره و شهیدش نکنه.

خب استاد عزیز ، یعنی ما تو هر تاپیکی که شروع سوژه بزنیم حق داریم به سبک خودمون فعالیت کنیم و ناظر حق نداره پاک کنه؟ پستای این عزیزان غیر ارزشی رو ادامه ندیم حله دعوا ؟
آخه تو چند مورد ما شروع سوژه زده بودیم چند پست ادامه هم پیدا کرده بود پاک شد!
نمونش پست لوسیوس در دیگ سوراخ!؟
*

بعدشم ما سوژه رو نمی پیچونیم ، وقتی پست می زنیم نفر بعدی از خودمون باز پست می زنه و دیگران شرکت نمی کنند ، خب سوژه به سمت سلیقه ی ما می چرخه!

اگه شخصی نگران سوژشه ، قبل از این که ده تا پست پشتش بخوره که بخواد سلیطه بازی در بیاره آخ سوژم! پست سوم بیاد پست بزنه نجاتش بده که زیاد منحرف نشه! هیچ وقت پست دوم ما کاملا از سوژه پرت نبوده که نشه ادامش داد!( نمونه در ویلای بلک ها!)
موضوع اینه که دوستان حس زحمت دادن به مغز گران قدرشون رو ندارند که یکم خارج از چهارچوب بندی ذهنشون ادامه بدند!

*
در ادامه حرف های پدرانه!

زندگی هیچ وقت اون مدلی که انتظار دارید پیش نمی ره ، برنامه ریزی و این حرف ها تا قسمتی درسته ،
کمی انعطاف پذیر تر باشید !

منم موافقم که پست ایوان خیلی خوب بود!

ویرایش شده توسط آرگوس فیلچ در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۱۰ ۱۸:۰۶:۳۶
ویرایش شده توسط آرگوس فیلچ در تاریخ ۱۳۸۸/۶/۱۰ ۱۸:۱۰:۳۸

ارزشی قوزدار

[img]http://

پیام زده شده در: ۱۷:۱۹ سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۸۸

ابرکسس مالفویold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۲ یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۰:۵۲ دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۰
از The House Jack Built
گروه:
کاربران عضو
پیام: 84
آفلاین
آقا حالا یه بار یکی اومد یه مثال گل کوچیک بازی کردن تو محل زد! الان اینجا فقط افشین قطبی رو کم داریم که بیاد وارد بحث بشه!

بعدشم بحث کجا تموم شد؟ فرمایشات ایوان جان درست! ولی باز به هر حال همش حرفه! چه تضمینی وجود داره که الان به این حرفا دقیقا عمل میشه؟

دوستانی که از قانون فعلی کاملا راضی هستین: طبق قوانین فعلی سایت ما میتونیم بیاییم تو هر تاپیکی چه جدی و چه طنز، به هر سبکی که عشقمون میکشه هر چیزی با هر سوژه ای که دوست داریم بنویسیم! و تا وقتی که توی پستمون توهینی به کسی نشده کسی حق نداره پستمونو پاک کنه! هر چی که باشه!

فرض کنین الان ما دو تا گروه اومدیم همینجوری حرفی به توافق رسیدیم و مشکلمون حل شد! پس فردا ما میریم یه گروه جدید میاد تو سایت... دوباره همه بحثا از اول شروع میشه!

اصلا اینی که من الان دارم میگم کاملا به نفع خودتونه! قبول کنین که این وضعیت ایراد داره! حالا همینجوری هی ماست مالیش کنین یه مدت سر و صداش بخوابه چه فایده ای داره؟

در ضمن کینگزلی جان میگین چرا سارا اونز به ریگولوس میگه در حد ماهی مرکب مینویسه؟ دلیلش مشخصه! به چیش فکر کنیم؟ میخوایین بشینیم یه مدت هم به این فکر کنیم که چرا پرسی فکر میکنه فقط خودش خداس و بقیه هیچی حالیشون نیس؟ خودتحویلی خودتحویلیه دیگه! فکر کردن نداره!

====================
ولدی جون دو تا نکته!

اول اینکه اجازه داشته باشیم به سبک خودمون بنویسیم یعنی مثلا یه لطف خیلی بزرگیه که دارین بهمون میکنین و اگه به جز این دیگه بازم یه انتظار دیگه هم داشته باشیم دیگه خیلی رومون زیاده؟

هنوز 80 درصد سایت دارن دیالوگ نویسی میکنن! (خدا رو شکر البته) برین حمومو نیگا کنین (ولی چشماتونو درویش کنین) همش دیالوگ نویسیه!

دومم اینکه تعریف شما از به سوژه وفادار موندن چیه؟ دوستان هیچ انعطاف پذیری ای در مورد سوژه ندارن! سوژه کارش اینه که بیاد تاپیکو فعال کنه یا تاپیکو بخوابونه؟ حتی در مورد تاپیکایی که سوژه باعث شده تاپیک بخوابه و هیشکی بعد از یه هفته نیومده بعدش پست بزنه ما تا یه خورده دست میزدیم به سوژه همه دادشون میرفت هوا!

بعدشم یه جوری میگین که انگار ما کلا همه هدفون از زندگی اینه که بیاییم سوژه شپلخ کنیم! خب کرم که نداریم! اصلا قضیه از کجا شروع شد؟ از ویلای بلک ها! دراکو جان سوژه داده بودن که دراکو و مورگانا میرن توی اتاق لرد توی ویلای بلک ها بعد از اونجا میرن توی قدح لرد یکی هم که فک کنم اسمش تدی بود یا تره ور یا یه همچین چیزی توی ویلای بلک ها داشت با مشعل دنبال مورگانا میگشت!

نفر بعد از دراکو ریگولوس پست زد! خودش و آرگوس وارد ویلای بلک ها شدن و رفتن تو اتاق لرد سراغ قدح! ته پستشم نوشته بود:

توی قدح:

مورگانا و دراکو یه چیزی!

نفر بعدی من پست زدم! اول خودمو وارد کردم! بعد منم زدم توی قدح: و رفتم نوشتم که توی قدح تام میره میرسه به چهارپایه که کلاهو بذاره سرش و دراکو و مورگانا هم این صحنه رو دیدن! بعد دوباره زدم ویلای بک ها: تدی هم همچنان داشت دنبال مورگانا میگشت که توی راهرو ابرکسسو دید و اینا!

بعد آرگوس اومد پست زد و باز داخل خاطراتو ادامه داد، بعد دوباره توی خاطرات لرد، مورگانا یادش افتاد که تدی داره دنبالش میگرده و تصمیم گرفت برگرده و اینجورچیزا!

حالا این به نظر شما پیچوندن سوژه س یا اینکه سعی کردیم ادامه ش بدیم؟

بعد حالا اون تاپیک حداقل 10 تا پست دیگه هم خورد و حتی خود مورگانا هم اومد و شروع کرد به ادامه دادن! ولی به هر حال بعد از 10 تا پست بالاخره سوژه سرش کج شد رفت یه ور دیگه!

بعد حدس بزنین چی شد؟ دراکو جان از اینکه سوژه شون دقیقا اون طوری که مطابق میلشون بوده ادامه پیدا نکرده و بعد از حداقل 10 تا پست (10 تا هم مطمئنم که بیشتر بود واقعا) اومدن نوشتن که همه چیزایی که حداقل 6 نفر دیگه توی حداقل 10 تا پست نوشته بودن توهم بوده و دوباره همون قضیه پست اول خودشونو زدن! و زیرشم نوشتن که از این به بعد هر کی دقیقا اینو ادامه نده پستش پاک میشه!

حالا خودتون قضاوت کنین! ما سوژه شپلخ کردیم یا سوژه ی ما شپلخ شد؟

بعدش ماجرای ناظرین لندن پیش اومد و بعد دوستان با ما خصومت پیدا کردن و از اون به بعد هر چی پست میزدیم پاک میشد! و تازه بعد از همه این ماجرا ها بود که گفتیم حالا که شما با ما اینجوری میکنین ما چرا حال شما رو نگیریم و رفتیم زدیم چند تا سوژه شپلخ کردیم!

خلاصه این همه دری وری گفتم که بدونین کرم اولیه از ما نبود و یه طرفه به قضیه نیگا نکنین!

تصویر کوچک شده

[b][s

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.