هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: جمله های جذاب
پیام زده شده در: ۲۲:۰۴ چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۷

مونتگومریold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۹ یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۰:۴۵ دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 588
آفلاین
منم 29،30،31 رو میگیرم.

تا زمانی که عشق دوستان هست، مونتی هرگز فراموش نخواهد شد!!

[i][b][color=669933]"از این به بعد قبل از

پیام زده شده در: ۱۳:۱۱ چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۷

آلبوس سوروس پاترold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۵۸ پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۳:۰۰ دوشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۹۰
از کنار داوش
گروه:
کاربران عضو
پیام: 683
آفلاین
به به... چه دورانی داشتیم با این تاپیک... چه روزها و شب هایی که من و پرسی اینجا تنها نبودیم... یاد جوونی هام افتادم!

همون فصل هایی رو که قبلا انتخاب کرده بودم بر میدارم. 36 و موخره. ممنون!

پیام زده شده در: ۱۲:۲۹ چهارشنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۷

بارتی کراوچold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۹ پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۱:۳۲ یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۲
از مرلینگاه شوری خانه ریدل
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1540
آفلاین
فصل 13 - 14 - 15

مشنگ زادگان مات و مبهوتی که برای بازویی به آنجا منتقل شده بودند روی نیمکت های سخت چوبی ، نزیک به هم نشسته بودند و می لرزیدند . بیشتر آنها صورت هایشان را با دست پوشانده بودند و شاید این عمل غریزی آنها ، اقدامی برای محافظت خودشان از دهان آزمند دیوانه سازان بود . ( متن ، فصل سیزدهم / کمیته ثبت نام مشنگ زادگان ، صفحه 308 ، ترجمه ویدا اسلامیه )

«S» مخفف سلوینه ... من از بستگان سلوینم ... در واقع خانواده های اصیل زاده ی انگشت شماری هستند که نسبتی با من ندارند ... حیف ( دلورس جین آمبریج ، فصل سیزدهم / کمیته ثبت نام مشنگ زادگان ، صفحه 312 ، ترجمه ویدا اسلامیه )

باید همراه ما از این جا بیرون بری . برو خونه ، دست بچه هاتو بگیر و برو ، اگه لازم شد از کشور خارج بشین . با قیافه ی مبدل فرار کنین . خودت که دیدی چه جوریه ، این جا از دادرسی عادلانه خبری نیست . (هری پاتر_آلبرت رانکورن ، فصل سیزدهم / کمیته ثبت نام مشنگ زادگان ، صفحه 315 ، ترجمه ویدا اسلامیه )

با من مخالفت می کنی ؟ می خوای کاری کنم که شجره نامه تو بررسی کنند ، همون کاری که با کرس ول کردم ؟ (هری پاتر_آلبرت رانکورن ، فصل سیزدهم / کمیته ثبت نام مشنگ زادگان ، صفحه 319 ، ترجمه ویدا اسلامیه )

--------------------

هری وحشت زده هرمیون را نگاه می کرد که بلوز رون را پاره می کرد . او همیشه تکه شدن را اتفاق مسخره و خنده داری می پنداشت اما حالا ... وقتی هرمیون بازوی رون را برهنه کرد هری دچار دل آشوبه شد چرا که در آن ناحیه تیکه ی قلنبه ای از گوشت کنده شده و جای آن چنان صاف و صوف بود که انگار با چاقو آن را بریده بودند . ( متن ، فصل چهاردهم / دزد ، صفحه 323 ، ترجمه ویدا اسلامیه )

اگه توجه نکردی ، بگذار بهت بگم ، رفیق ، که صدا کردن اسم اسمشونبر عاقبت هیچ دردی از دامبلدور دوا نکرد . فقط برای اسمشونبر یه ذره احترام قایل بشین ، می شه ؟ ( رون ویزلی، فصل چهاردهم / دزد ، صفحه 328 ، ترجمه ویدا اسلامیه )

به نظرم حق با کریچره . قبل از اینکه نابودش کنیم باید راهی برای باز کردنش پیدا کنیم ( هری پاتر ، فصل چهاردهم / دزد ، صفحه 331 ، ترجمه ویدا اسلامیه )

اسنیپ ترتیب کار را داده بود ... اسنیپ ، ماری که در آستینش پرورده بود و در بالای برج زهرش را به او ریخت ... ( افکار هری پاتر ، فصل چهاردهم / دزد ، صفحه 334 ، ترجمه ویدا اسلامیه )

به ولدمورت دروغ نگو گرگورویچ ، اون می دونه ... همیشه می دونه . ( ذهن هری_لرد ولدمورت ، فصل چهاردهم / دزد ، صفحه 335 ، ترجمه ویدا اسلامیه )

--------------------

این اولین رویارویی آنها با این واقعیت بود که سیری شکم مایه ی شادی و سر زندگی است و خالی ماندن آن مایه ی بگو مگو و آرزدگی . ( متن ، فصل پانزدهم / جن انتقام جو ، صفحه 344 ، ترجمه ویدا اسلامیه )

غیر ممکنه که آدم از هیچی غذای خوشمزه ای درست کنه ! اگه بدونی مواد اولیه کجاست می تونی با جادو جمع آوریش کنی ، می تونی تغییر شکلش بدی ، می تونی مقدارشو بیشتر کنی و ... ( هرمیون گرنجر ، فصل پانزدهم / جن انتقام جو ، صفحه 350 ، ترجمه ویدا اسلامیه )

چیزهایی هست که جادوگرها تشخیص نمی دن . ( گریپهوک ، فصل پانزدهم / جن انتقام جو ، صفحه 355 ، ترجمه ویدا اسلامیه )

شانس آورده ان . با سابقه ای که اسنیپ داره ، به گمونم همین قدر که اون بچه ها زنده ان باید کلاهمونو بندازیم هوا . ( تد تانکس ، فصل پانزدهم / جن انتقام جو ، صفحه 357 ، ترجمه ویدا اسلامیه )

شمشیره می تونه جان پیچ ها رو نابود کنه ! تیغه های جن ساز فقط چیزهایی رو جذب می کنن که قدرتمند ترشون می کنه ... هری اون شمشیر آغشته به زهر باسیلیسکه ! ( هرمیون گرنجر ، فصل پانزدهم / جن انتقام جو ، صفحه 364 ، ترجمه ویدا اسلامیه )

تازه حتما می دونسته که اگر توی وصیت نامه اش هم ذکر کنه اونا نمی گذارند شمشیر بدست تو برسه ( هرمیون گرنجر ، فصل پانزدهم / جن انتقام جو ، صفحه 365 ، ترجمه ویدا اسلامیه )

اگر یکی از اعضای سایت جمله ی زیبایی رو در یکی از فصل هایی که برداشته شده و ارسال شده دیده بود ولی در پست اون شخص اثری ازش نیافته بود ، می تونه در همینجا اعلام کنه . چون سلیقه ها متفاوته و مثلا ممکنه من یه جمله ای رو جالب بدونم و دیگری نه !

پیام زده شده در: ۲۳:۵۲ سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۷

ابرکسس مالفویold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۳۲ یکشنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۰:۵۲ دوشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۰
از The House Jack Built
گروه:
کاربران عضو
پیام: 84
آفلاین
منم از اونجایی که واقعا انسان دوستم و همیشه عضو مفیدی واسه جامعه بودم فصل های 16 و 17 و 18 رو ورمیدارم.

حالا بیایین بگین پروفسور حسینی صبح تا شب واسه سایت زحمت نمیکشه.

تصویر کوچک شده

[b][s

پیام زده شده در: ۱۶:۵۹ سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۷

بارتی کراوچold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
خودم هم فصل 13 و 14 و 15 رو ور می دارم . امید است که ما نیز بتوانیم به خوبی کارمونو انجام بدیم و کل کار رو به خوبی و خوشی پیش ببریم !!!

پیام زده شده در: ۱۶:۳۳ سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۷

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۱ شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۲:۰۵ یکشنبه ۸ دی ۱۳۸۷
از آرامگاه سپید
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 131
آفلاین
فصل 10 - 11 و 12 رو رزرو میکنم ...
تا 10-12 روز آینده به امید ریش سپید مرلین میفرستم.

با احترام.

پیام زده شده در: ۱۶:۱۲ سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۷

نارسیسا مالفویold**

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۰ چهارشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۴:۲۳ سه شنبه ۱۳ بهمن ۱۳۸۸
از یه دنیای دیگه !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 392
آفلاین
چه میشه کرد ...

من فصل های 7 و 8 و 9 رو بر میدارم و ( اگر مرلین واقعی بخواهد ) تا ده روز دیگه ارسال می کنم .

فعلا !

جمله های جذاب
پیام زده شده در: ۱۲:۱۷ سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۸۷

بارتی کراوچold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
این تاپیک مجددا باز می شه تا در ادامه ی صحبت ها و کارهای قبلی که در مورد کتاب 7 شد جملات جذاب کاملا پیدا بشه ! جملاتی که پیدا میشه یا در بلاک جملات جذاب صفحه اول سایت قرار میگیره و یا بصورت مقاله ارسال میشه تا منبع خوبی باشه برای اونهایی که طرفدار این جملات هستند .

نحوه این کار به این صورت هست که پستی میزنید و فصولی رو که مایلید از کتاب هفت انتخاب میکنید (سه فصل رو میتونید انتخاب کنید ، هر فصلی که مایل باشید) ؛ بعد جملات جالب و جذابی که در اون فصولی که انتخاب کردید رو پیدا کرده و با ذکر نام فصل ، صفحه ، فرد گوینده جمله و مترجم کتابی که ازش استفاده کردید رو ذکر میکنید .

به این صورت ، مثال میزنم :

خودم شخصا باید برم سراغ این پسره ، در تمام مواردی که به هری پاتر مربوط می شده ، اشتباه های زیادی صورت گرفته . بعضی از اونا اشتباه خودم بوده ؛ زنده بودن پاتر بیشتر به دلیل خطاهای من بوده نه موفقیت های اون ! ( لرد ولدمورت ، فصل اول / اوج گیری لرد سیاه ، صفحه 17 ، ترجمه ویدا اسلامیه )

دقیقا به این صورت ، توجه کنید که جمله هایی که جذابیتی دارند رو باید پیدا کنید و برای آشنایی با این جملات میتونید ، جمله ای که من پیدا کردم و بالا نوشتم رو ببینید و یا برای آشنایی بیشتر از جملاتی که در صفحات قبل این تاپیک معرفی شدند استفاده کنید .

هر کسی ، فصولی رو که انتخاب کرده باید در طول 10 روز بعد از زمان درخواست شراکتش در این کار تحویل بده ، به این دلیل وقت زیاد داده شده تا ، افرادی که دارن واسه امتحانات ترم اول آماده می شن براشون مشکلی پیش نیاد و راحت بتونن هم درسشونو بخونن و هم کارشونو انجام بدن .

پس اگر مایل هستید درخواست شرکت در این کار رو بدید و فصل های مورد نظرتون رو (3 فصل) معرفی کنید و شروع به جستجوی جملات کنید و زمانی که پیدا کردید ، با رعایت موارد بالا در همین تاپیک ارسالشون کنید .

[با تشکر از پرسی ویزلی که مواردی چند از پست ایشان کپی شد]

فصل های انتخاب شده از کتاب هفتم :
فصل 1 - 2 - 3 --> پرسی ویزلی --> ارسال نشده است
فصل 4 - 5 - 6 --> تد ریموس لوپین --> در پست شماره 97 فرستاده شد
فصل 7 - 8 - 9 --> نارسیسا مالفوی --> رزرو شده
فصل 10 - 11 - 12 --> آلبوس دامبلدور --> رزرو شده
فصل 13 - 14 - 15 --> بارتی کراوچ --> رزرو شده
فصل 16 - 17 - 18 --> پروفسور حسینی --> رزرو شده
فصل 19 - 20 - 21 --> آقای الیواندر --> در پست شماره 93 و 100 فرستاده شد
فصل 32 --> آلبوس سوروس پاتر --> در پست شماره 96 فرستاده شد
فصل 33 - 34 - 35 --> گراهام پریچارد --> در پست شماره 99 فرستاده شد
فصل 36 - موخره --> آلبوس سوروس پاتر --> ارسال نشده است

فصل های باقی مانده از کتاب هفتم :
22 ، 23 ، 24 ، 25 ، 26 ، 27 ، 28 ، 29 ، 30 ، 31

لطفا اگر از لیست بالا کسی فصلی را گرفته و ارسال نکرده یا به زودی ارسال کند یا اگر مایل است استعفا دهد تا آن فصل را شخص دیگری بگیرد ... البته اگر مایل به انجامش هستید اعلام آمادگی کنید ، در اینصورت به کس دیگری واگذار می شود ...

ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۹/۱۹ ۱۶:۱۶:۴۵
ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۹/۱۹ ۱۶:۳۵:۳۴
ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۹/۱۹ ۱۶:۳۹:۴۸
ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۹/۱۹ ۱۷:۰۰:۲۶
ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۹/۱۹ ۱۷:۰۱:۴۱
ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۹/۱۹ ۲۳:۵۵:۳۸
ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۹/۱۹ ۲۳:۵۵:۴۲
ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۹/۱۹ ۲۳:۵۵:۵۸
ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۹/۱۹ ۲۳:۵۶:۰۳
ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۹/۱۹ ۲۳:۵۶:۱۱
ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۹/۱۹ ۲۳:۵۶:۱۴
ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۹/۲۰ ۱:۰۳:۱۰
ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۹/۲۰ ۱:۰۳:۱۹
ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۹/۲۰ ۱:۰۳:۴۹
ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۹/۲۰ ۱:۰۳:۵۳
ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۹/۲۰ ۱:۰۴:۱۵
ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۹/۲۰ ۹:۴۴:۴۶
ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۹/۲۰ ۹:۴۴:۵۲
ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۹/۲۰ ۹:۴۵:۴۴
ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۹/۲۰ ۹:۴۶:۰۶
ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۹/۲۰ ۹:۴۶:۲۹
ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۹/۲۰ ۹:۴۶:۴۶
ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۹/۲۰ ۹:۴۷:۵۴

پیام زده شده در: ۷:۲۶ جمعه ۱۸ مرداد ۱۳۸۷

مینروا مک‌گونگال

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۶ یکشنبه ۹ تیر ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۲:۲۷ دوشنبه ۷ اردیبهشت ۱۳۸۸
از هاگوارتز
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 45
آفلاین
جملات جذاب

جملات كتاب هاي هري پاتر و يا مكالمات بين آنها، گاه مطالبي پربار و سرشار از زيباييست. و اينجا مكانيست كه خواهيد توانست اين جملات را پيدا كنيد و يا خود آنها را بنويسيد تا ديگران استفاده كنند.

اما براي نظم اينجا، لازم است كه پستهاي خود را كوتاه بزنيد و بين جملات را با چند ستاره(*)ي رنگي، جدا نماييد تا گشتن و پيدا كردن جملات، كاري آسانتر باشد. در صورت امكان نام كتاب و فصل را هم رنگي كنيد تا باز هم به دوستان خود بيشتر كمك كنيد.

با تشكر، مك گونگال.

پیام زده شده در: ۱۵:۴۴ یکشنبه ۱۸ فروردین ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

نقل قول:
این جملات ربطی به هری پاتر نداشت ! نمی خواستم پستم ارزش بشه می خواستم نحوه ی کار این تایپیک رو بپرسم ! چطوریه؟ باید یک فصل یا یک کتاب رو برداریم و جملات قشنگش رو ارسال کنیم؟

اول اینکه جملاتی که در پستت نوشتی رو پاک کن چون ممکن هست سایرین رو هم به غلط بندازه !

در مورد این تاپیک هم ، یک تا سه فصل از هری پاتر هفت رو که انتخاب نشده ( در صفحات قبل میتونی فصول انتخاب شده رو ببینی ) رو میتونی انتخاب کنی و جملات زیبا و ارزشمندش رو جستجو کنی و بفرستی !

البته از اونجایی که این کار ما با عید نوروز و امتحانات میان ترم و بعد از عید که فعالیت مدارس بیشتر میشه هم زمان شد ، صحبت شد با دوستانی که مسئولیت فصل رو گرفته بودند تا برای تابستون به این کار پرداخته بشه ؛ فصولی که فرستاده شدند هم همون موقع جمع بندی میشن !

اگر مورد دیگه ای هم هست ، پیام شخصی برای همین کار هاست !

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.