هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: کدام کتاب تخیلی را بیشتر می پسندید؟
پیام زده شده در: ۱۲:۲۹ دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۸۵

آرشام

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۵۹ چهارشنبه ۲۲ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱:۱۸:۵۰ یکشنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۲
از دهکده ی هاگزمید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 418
آفلاین
در گذشته ارباب حلقه ها را با هری پاتر و تالکین رو با جی کی رولینگ مقایسه میکردم.
اما الان این عمل رو انجام نمیدم.همون طور که توماس عزیز هم اشاره کرد :«نه نویسندش با رولینگ قابل مقایسه هست و نه نثر و نگارشش»
و نه هدف دو نویسنده از نوشتن کتاب قابل مقایسه است(یکی برای پول نوشته و دیگری برای دل خودش)
به نظر من و خیلی های دیگر ارباب حلقه ها قسمتی از داستان زندگی نویسنده است .اما این داستان در دنیای دیگر اتفاق می افتد.
تالکین خودش را به یک هابیت و سیرهول میل را به شایر و ادیت را به لوتین تشبیه کرد.
اگر زندگینامه اش را به طور کامل بخوانیم به این موضوع پی میبریم که در دوران نوجوانی یک هابیت تمام عیار بوده و بعد از گذر از مراحل مختلف زندگی حکمت و خردش افزایش یافته(اما باز هم هابیت بود).
فراموش کردن فوت پدر و مادرش میتواند دلیلی برهابیت بودنش باشد(لطمه ای سنگین که ممکن است هر فردی را به گوشه نشینی بکشاند و خیلی ها توان تحمل آن را ندارند.اما این هابیت با روح قوی و بشاشی که داشت به زودی التیام یافت.)
«آراگورن گفت:نگران نباش به موقع رسیدم و صدایش کردم که برگردد .الان خسته است و غصه دار و به خاطر آن که جرات کرده و به آن موجود هولناک ضربه زده ,همچون بانو ائووین آسیب دیده.اما این لطمات به دلیل روح قوی و بشاشی که دارد به زودی التیام میابداندوه خود را فراموش نخواهد کرد,اما این اندوه بر قلب او سایه نخواهد انداخت, بلکه وی را خردمند خواهد کرد»*
او جنگ را دید . سه دوست صمیمی خود را در جنگ از دست داد و تنفرش از جنگ را به شکلی کامل در سه کتاب بازتاب داد.
در اکسفورد تحصیل کرد و برای تکمیل دیکشنری اکسفورد کار کرد.استاد انگلو ساکسن و زبان و ادبیات انگلیسی بود.و فقط یک استاد ادبیات میتواند اینگونه بنویسد.
با این توصیفات من به ارباب حلقه ها رای دادم و بعد به سه گانه های جان کریستوفر رای میدهم(حیف که خیلی ضد حالند)و بعد از آن هم به نارنیا.
در توضیح صحبت های توماس باید بگم:لوییس با صحبت های تالکین به مسیحیت بازگشت و همچنین یکی از افرادی بود که در طول دوازده سال نوشته شدن سه گانه ی معروف ,به تالکین روحیه ی بسیاری داد.شاید اگر این دو, رفیق نبودند ,نه نارنیایی وجود داشت و نه ارباب حلقه هایی.
-------------------------------------------
*بازگشت شاه.شفاخانه

[url=http://www.jadoogaran.org//images/pictures/ketabe-Rael.zip]الوهیم مرا به

پیام زده شده در: ۱۰:۱۸ دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۸۵

توماس جانسونold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۲ سه شنبه ۱۲ آبان ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۷:۲۱ چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۸۵
از قصر كرنوال
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 332
آفلاین
خب.
من اول از همه لوتر رو انتخاب میکنم چون واقعا نه نویسندش با رولینگ قابل مقایسه هست و نه نثر و نگارشش.رولینگ که به تازگی دکترای حقوق گرفته اما تالکین سالها استاد دانشگاه بوده.
همینطور دنیایی که تالکین در ذهنش ساخته چیزی واقعا فراتر از دنیای کوچک رولینگ که فقط شامل دیاگون و هاگزمید میشه هست.دنیای تالکین چنان نزدیک به واقعیته که خیلی اون رو تمدن و تاریخ فراموش شده زمین امروزی میدونن.همونطور که تمام آینده در یک شب به یوحنا نشون داده شد ،شاید تمام گذشته هم در یک شب به تالکین نشون داده شد.
در کل اول از همه ارباب حلقه ها.
بعد از ارباب حلقه من نارنیا رو واقعا میپسندم.از لحاظ نویسنده که تفاوتی دیده نمیشه و جالب اینه که کلایو لوییس و جان تالکین با هم دوست بودند.کار لوییس هم به سختی تالکین بود چون اون نه تنها یک دنیا ساخت،بلکه ارتباط تمام دنیا ها رو با هم نشون داده.تفاوتش با لوتر این هست که لوتر با نثری سنگین و پیچیده توصیف شده و هیچ وقت از اِآ و آردا خارج نشد اما نارنیا به سادگی و با نثری بچه گانه تر توصیف شده و برای راحت خواندن اشاراتی به انگلستان کرده.

و بعد دلتورا هست.
امیلی رودا هم دنیایی رو ساخت اما نه با عظمت دنیا تالکین و لوییس.ماجراجویی که در سایتان هست واقعا آدم رو جذب داستان میکنه و داستان علاوه بر سه گانه سرزمین سایه ها و اژدهایان دلتورا واقعا زیباست.
وار کرفت هم داستان قسنگی هست که من فقط خلاصه هایی رو ازش میدونم اما شباهت بسیار زیادی به دنیای تالکین داره.قرارگیری قاره ها دقیقا یکی هست.همونطور که غرب یا والینور محل زندگی الف ها و والار هست،کالیمدور هم جایگاه نایت الفهاست و حتی شباهت گرداب هم به نومه نور بسیار زیاده.البته باید اینو گفت که نویسنده وارکرفت(اسمشو یادم رفته)شاگرد تالکین بوده.
دارن شان هم علاوه بر دموناتا داستان بسیار بسیار قشنگیه.اما اون هم دنیایی نساخته بود.
خب حالا واقعا خیلی عحیبه که من هری پاتر رو در جایگاهی پایین تر از همه اینها میبینم(البته من که کاره ای نیستم.نظر شخصیمو میگم).
بعد از هری پاتر هم میشه فانتزی هایی رو مثل تریلوژی های جان کریستوفر و سابریل رو قرار داد که من سابریل رو در سطح هری پاتر میبینم.دنیای گارث نیکس هم کم از دنیای رودا نبود.

کاهنان مصری سه هزار سال قبل از میلاد این کتیبه قدرت و قهرمانی را پیدا کردند و برای آن محافظانی گذاشتند.تا 3 سال پیش کسی آخرین محافظ ر�

پیام زده شده در: ۹:۴۲ دوشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۸۵

لونا لاوگودold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۷ چهارشنبه ۸ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۶:۲۵ پنجشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۷
از اون ورا چه خبر؟!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 339
آفلاین
معلومه اول از همه ارباب حلقه ها چون خیلی کتاب خوب و قشنگی بود و اصلا قابل مقایسه با هری پاتر و بقیه ی کتابای فانتزی نیست ... تالکین دنیای کاملا مجزا و بزرگ و گسترده ای رو ساخت که کار خیلی سختیه و هر نویسنده ای از عهدش بر نمیاد!!!

پیام زده شده در: ۲۱:۵۱ یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۸۵

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۴۶ دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۰۰ پنجشنبه ۸ شهریور ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 231
آفلاین
از همشون قشنگ تر در جست و جوی دلتوراست
داستان جالبیه چون خیلی ماجراجوییه!
یکی از چیز های جالبش هم اینه که توی پایان داستان همه چیز عوض میشه
شاید حتی فکرش رو هم نکنید که قراره این اتفاق ها در آخر داستان بیفته
اگر فیلم این مجموعه ساخته میشد شاید طرفدار های بیشتری پیدا میکرد. مثل داستان های هری پاتر

ویرایش شده توسط امیلی اسپلمن در تاریخ ۱۳۸۵/۵/۲۹ ۲۳:۴۳:۵۶

Re: کدان کتاب تخیلی را بیشتر می پسندید؟
پیام زده شده در: ۱۱:۴۹ یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۸۵

ورونیکا ادونکورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۸ یکشنبه ۴ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۴:۲۲ دوشنبه ۹ خرداد ۱۳۹۰
گروه:
کاربران عضو
پیام: 404
آفلاین
دوست عزیز؛ نمی شه بین این همه کتاب های محبوبی که همه شون به نوعی یک خاطره ی جذاب به حساب میان، یک کدوم رو انتخاب کرد؛ با همه این ها من فکر می کردم تا یک قرن آینده هم ارباب حلقه ها حرف اول رو می زنه!

اگر یک فرد انسان، واحد یک بود ، آیا یاز یک با یک برابر بود؟!
[b][s

رده بندی کتابهای تخیلی!!
پیام زده شده در: ۱۰:۰۸ یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۸۵

خانم بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۴۳ یکشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۴:۴۵ یکشنبه ۴ فروردین ۱۳۸۷
از خانه ی بلک ها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 68
آفلاین
کدام کتاب تخیلی که مخصوص نوجوانان است را بیشتر می پسندید؟نظر خودتونو بگید!من که میگم اول دارن شان********بعد هری پاتر****حالا ارباب حلقه ها*رو شاید بشه یه کاریش کرد!!!!!!!!!!!

توضیح ناظر: این تاپیک برای رده بندی کتابهای تخیلی و به نوعی مقایسه اونهاست. مثلا این که کجای فلان کتاب قشنگه و چرا این کتاب رتبه کمتری نسبت به اون یکی میگیره! برای آشنایی میتونین چند تا پست اول رو بخونین!!

ویرایش شده توسط ارباب لرد ولدمورت کبیر در تاریخ ۱۳۸۵/۵/۲۹ ۲۰:۳۸:۱۴
ویرایش شده توسط چو چانگ در تاریخ ۱۳۸۵/۷/۲۵ ۸:۱۶:۵۴

هرجا که باشی خوبه...روشن و بی غروبه...

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.