هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: بررسی پست های خانه ی ریدل ها
پیام زده شده در: ۴:۳۹ چهارشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۸۸

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۹ سه شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
دیروز ۲۱:۱۳:۲۵
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
پیام: 6961
آفلاین
بررسی پست شماره 120 قصر خانواده مالفوی نیمفادورا تانکس:

نیمفادورای عزیز

من کاملا متوجهم که این پست عمدا به این صورت زده شده.ولی از من نقد خواستین.منم اشکالاتشو میگم.گرچه خودتون حتما همه اشکالاتشو میدونین.چون تک تک این اشکالات با ظرافت طراحی و کنار هم چیده شدن!

متاسفانه در پست قبلی سوژه تا حدودی منحرف شده.شما هم سوژه منحرف شده رو ادامه دادین.البته میتونستین به حالت عادی برش گردونین.کار سختی نبود.ولی متاسفانه تو پست شما اوضاع خیلی بدتر شده.

نقل قول:
دامبلدور میگه: این که چیزی نیست! و یک سنگ رو میذاره لای ریشش. ریش رو عقب میکشه و ول میکنه. سنگ میخوره به طاووس سفید مالفوی و تا پریوت درایو میره. دامبلدور لباسش رو در میاره و با دوبنده میره کنار سارا و اونم فیگور میگیره.

همون دو سه خط اول پستتون کافیه که خواننده از ادامه دادن منصرف بشه.سوژه رو ول کردین و حرکات عجیب و غیر عادی سارا و دامبلدورو توضیح دادین.

این دامبلدور شما همون دامبلدوریه که تو کتاب دربارش خوندیم؟
برای طنز کردن پست نباید دست به هر کاری زد.نمیتونین شخصیتها رو تا این حد عوض کنین.

استعداد طنز نویسی شما هر چقدر هم سعی در پنهان کردنش داشته باشین از گوشه و کنار جمله هاتون سرک میکشه.نمیدونم علتش چیه که سعی کردین خفش کنین!

نقل قول:
تدی که گرگینه شده بود میاد و یک سنگ رو با پنجولش میگیره و پرتاب میکنهو سنگ فاوکس رو تا هاگوارتز شوت میکنه ( ناسلامتی بچه منه ها!)

این توضیخات داخل پرانتز خواننده رو از حال و هوای پستتون دور میکنه.تا جایی که واقعا لازم نباشه ازشون صرفنظر کنین.مخصوصا نظر خودتونو به خواننده تحمیل نکنین.

نقل قول:
به همراه سارا میرن پیش گرابلی وای میستن.

توضیحات غیر دیالوگ رو سعی کنین تا این حد محاوره ای ننویسین.

نقل قول:
مورگانا داخل حفره تغییر شکل میده و داخل تونل میدوه تا به لرد میرسه.

برگشتن مورگانا به تونل برای کمک به لرد و مرگخوارها نکته خوبی بود.

نقل قول:
مرگخوار ها به دریچه رسیدند. بلاتریکس با خود شیرینی جلو دوید و دریچه را باز کرد تا لرد خارج شود. لرد و پشت سرش مرگخوار ها از تونل خارج شدند. اتاق ها را پشت سر گذاشتند تا به حال رسیدند. طبق معمول بلاتریکس در را باز کرد تا لرد وارد شود.. جیمز و تدی به باغ رفته بودند تا تمرین دوئل کنند و سارا و گرابلی مشغول مطالعه بودند.
همین که ولدمورت وارد شد سارا فریاد زنان گفت: شما چه جوری فرار کردید؟
- مرگخوار ها که 4 برابر بودند چوبدستی کشیدند و سارا و گرابلی را هدف گرفتند. - به تو مربوت نمیشه اوانز! تسلیم شید.

سوژه کاملا نابود شده.واقعا حیف نیست؟توی اون تونل هزار اتفاق میتونست برای لرد و مرگخوارها بیفته.سوژه رو باید تا جاییکه میشه کشش داد.مثلا اون دریچه ای که من تو پستم بهش اشاره کرده بودم میتونست هر چیزی باشه جز راه نجاتی که سوژه رو بکشه!

پستتون سرشار از دیالوگهای اضافی و نامربوط،حرکات غیر عادی شخصیتها و از این شاخه به اون شاخه پریدن بود.

سعی کنین بیشتر از پست زدن،پست بخونین.اینجوری زودتر با جو ایفای نقش و روند تاپیکها و سوژه ها آشنا میشین.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط لرد ولدمورت در تاریخ ۱۳۸۸/۵/۲۸ ۵:۲۴:۱۲

پیام زده شده در: ۸:۱۴ یکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۸۸

نیمفادورا تانکسold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۳ شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۰:۱۸ جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۸۸
از ریش مرلین آویزون نشو
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 93
آفلاین
سلام لردِ کچلِ اینا

این پستو بنقد لطفا.

http://www.jadoogaran.org/modules/new ... id=224608#forumpost224608

هلگا معتقد بود ...
« هوش و علم ، [color=FF0000]شجاعت و غلب�

پیام زده شده در: ۲:۴۶ شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۸

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
بررسی پست شماره 204 خانه ریدل،روفوس اسکریم جیور:

روفوس عزیز

اولا
نقل قول:
تورو سالازار من رو ببخش كه همش مزاحمت ميشم

خواهش میکنم.میتونین با خیال راحت هر چقدر که میخوایین درخواست نقد کنین.شما ببخشید که من کمی سرم شلوغ بود و نقدتون طول کشید.

دوما:

ظاهرا نقد قبلی اثر کرده!بشدت به پست قبلی احترام گذاشتین!

تعادل بین دیالوگ و فضاسازی خوب و به اندازه کافیه.لحن نوشته هاتون هم کاملا مناسبه.

"بالافاصله" اشتباهه فرزندم!اینو قبلا هم گفته بودم...بلافاصله.

گهگاهی یه فاصله ای بین نوشته هاتون باشه چشم خواننده خسته نمیشه.مثلا وقتی که قصد دارین درباره یه شخصیت دیگه توضیح بدین.البته زیادم مهم نیست.ولی چون پست شما نسبتا طولانیه این کار میتونه کمک کننده باشه.

نقل قول:
هيچ يك از مرگخواران صحبت نميكردند و تكان نميخوردند و تنها چيزي كه تكان ميخورد ، شعله هاي آتش بود و ماري كه در قفس درخشانش ، پشت سر لرد تاريكي چنبره زده ميزد و در پيچ و تاب بود .

جمله ها و توصیفات به این شکل میتونن خیلی زیبا و جذاب و مرموز باشن.ولی باید در نوشتنشون خیلی دقت کرد چون اگه اشتباهی در نوشتنشون رخ بده(مثل "چنبره زده میزد") میتونن کل پست رو خراب کنن.مخصوصا وقتی پست جدی باشه.تا جاییکه من دیدم شما توانایی نوشتن چنین جمله هایی رو دارین.پس با کمی دقت بهتره ازشون استفاده کنین.

کلمه "سپس" رو خیلی تکرار کردین.وقتی یک کلمه بیش از حد تکرار بشه برای خواننده یه جور حساسیت ایجاد میکنه.

صحنه و دیالوگ مربوط به مورفین خیلی بامزه بود.

سوژه دزدیدن یویوها واقعا بی ربط بود.ولی مطرح کردنش در اینجا برای باز کردن گره های سوژه لازم بود.شما با این کارتون سوژه رو نجات دادین و ساده ترش کردین.شاید بهتر بود کمی بیشتر روی قسمت سوژه فرعی(دزدی یویو)کار میکردین.اینجوری کمی بچگانه از آب در اومده ولی با این حال قابل قبوله.

لردتون هنوز کمی با لرد مورد نظر من فاصله داره.یه کمی سنگینتر و متین ترش کنین.نکته های طنز مشکلی نداشت.مثلا اینکه ایوان کفشهای لرد رو پوشیده بود یاپریدن جیمز تو بغل لرد...ولی مثلا بحث لرد با ساحره تازه وارد کمی غیر عادی بود.

پایان پستتونم خوب بود.منظورتونو رسوندین و پست رو تموم کردین.

موفق باشید.

ویرایش شده توسط لرد ولدمورت در تاریخ ۱۳۸۸/۵/۲۴ ۲:۴۸:۴۸

پیام زده شده در: ۹:۲۳ دوشنبه ۱۹ مرداد ۱۳۸۸

روفوس اسکریم جیور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۶ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۳:۱۵ دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
از دواج يك امرحسنه است !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 689
آفلاین
سلام ماي لرد . تورو سالازار من رو ببخش كه همش مزاحمت ميشم . اگه ميشه اينو برام نقد كن .

خانه ي ريدل!!

خدا ایشالا به ما خدمت بده به شما توفیق کنیم ...

پیام زده شده در: ۲۱:۵۶ پنجشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۸

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
بررسی پست شماره 249 انجمن تفرقه،روفوس اسکریم جیور:

روفوس عزیز

نقل قول:
لرد اجازه ي حرف زدن رو به هيچ يك از مرگخوارها نداد .
- خب ، بلا ، لوسيوس ، رودلف ، سيسي و اين عملي .

احترام به پست قبلی یه اصل مهمه.شما باید پست قبل رو ادامه بدین.مگه اینکه واقعا قابل ادامه دادن نباشه.اینجا لزومی نداشت که منظور نویسنده قبلی رو عوض کنین.

دیالوگهای مربوط به لرد کمی غیر قابل باور بود.سعی کنین شخصیتهای اصلی کتاب رو عوض نکنین.مثلا لرد اسم کسی رو مخفف نمیکنه(شاید بجز بلا)...یا مثلا "ولدمورت : بنال ديه !"اصلا برای لرد مناسب نیست.منظورم این نیست که دقیقا مثل کتاب و همه کاراش جدی باشه.فقط موقع نوشتن دیالوگاش کمی ابهتشو حفظ کنین.

قسمتهای طنز پستتون خیلی خوب بود.

نقل قول:
اون قصد داشت در صورتي كه دادگاه بر عليه او راي بده ، به دادگستري حمله كنه ولي بعد از مدتي فكر كردن ، اتحاد با دامبلدور رو بهترين راه دونست بنابراين تصميم گرفت تا با دامبلدور متحد بشه .

بهتره زیاد درباره افکار یه شخصیت توضیح ندین.اجازه بدین خودمون از حرکات، رفتار و حرفاش متوجه بشیم.مخصوصا در این مورد که لرد از فکرش منصرف شده دلیلی برای مطرح کردنش وجود نداشت.

نقل قول:
مورگانا پرسيد : ارباب ، ميشه نقشه تون رو به ما هم بگيد .
ولدمورت : ...

بارها گفتم که پست نباید اینجوری تموم بشه.بازم تکرار میکنم!در این حالت نفر بعدی مجبوره که دیالوگ شما رو کامل کنه و این محدودش میکنه.بهتر بود بعد از جمله مورگانا تمومش میکردین.با این همه به نفر بعدی سوژه خوبی دادین.گرچه بهتر بود اجازه نمیدادین لرد نقشه رو فاش کنه.البته هنوزم برای نفر بعد راه برگشت هست.

از شکلکا خوب، به اندازه و به جا استفاده کردین.

با کمی اغماض میشه گفت بهتر از پستهای قبلیتون بود.

موفق باشید.

پیام زده شده در: ۱۴:۰۲ سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۸۸

روفوس اسکریم جیور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۶ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۳:۱۵ دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
از دواج يك امرحسنه است !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 689
آفلاین
سلام ، ارباب ببخشيد كه همش زحمت برات دارم . اگه ميشه اين رول رو براي من نقد كنيد .
تفرقه بين سياه و ...

خدا ایشالا به ما خدمت بده به شما توفیق کنیم ...

پیام زده شده در: ۳:۳۹ سه شنبه ۱۳ مرداد ۱۳۸۸

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
بررسی پست شماره 211 دفتر فرماندهی کاراگاهان،ترورس:

ترورس عزیز

یه نگاه به کله ارباب بندازین؟برق نمیزنه؟احساس نمیکنین کچل شده؟احساس نمیکنین نقشی هر چند کوچیک در این کچلی داشتین؟؟

نقل قول:
کاشی ها مرمرين ساختمان، ديوار های شكسته شده و ترك برداشته شده، اما تميز، سفيد و طلاكاری شده، با ظاهر بيرونی ساختمان هيچ تناسبی نداشتند.

فضا سازی و توصیفتون خیلی خوبه ولی سعی کنین تا جاییکه ممکنه از جمله های طولانی استفاده نکنین.اینجوری احتمال اشتباه کردنتون کمتر میشه.

نقل قول:
و دید با چندین مرد که نقاب های مشکی به صورت دارن درهال دوئل اند.

اولا به صورت دارند و دوما در حال دوئل هستند.
وقتی میخوایین جدی بنویسین باید دقت بیشتری داشته باشین.مخصوصا اشتباهات تایپی و املایی میتونه جدیت پستتونو از بین ببره.

نقل قول:
روفوس به سرعت وارده معرکه و طلسمی را به سمت یکی از مردان سیاه پوش فرستاد

وارد معرکه شد و طلسمی فرستاد.نمیدونم چند سالتونه و تا جاییکه ممکنه سعی میکنم ایرادای ادبیاتی نگیرم.ولی بعضی چیزا باید رعایت بشن. اگه فعل اول(شد)و فعل دوم(فرستاد)با هم دقیقا یکی باشن میتونین یکیشونو حذف کنین.ولی اینجا یکی نیستن.

نقل قول:
رفوس و ترورس طلسمی را به سمت یک مرد فرستادند و مرد نقش بر زمین شد.

در این جمله(به همراه جمله قبلش)سه بار از کلمه "مرد"استفاده کردین.این کار باعث میشه جمله نامتناسب به نظر برسه.میتونین یکی دو تا از این کلمه های تکراری رو حذف و به جاش از کلمه یا ضمیر دیگه ای استفاده کنین.

کلا نه تا اشتباه تایپی و املایی داشتین که احتمالا نتیجه همون نظریه منه که شما صد درصد هفت ماهه به دنیا اومدین...کمی دقت بیشتر!!

تاکیدتون روی در و تکرارش در آخر پست، خیلی جالب بود و پستتونو جذابتر و هیجان انگیزتر کرده بود و این حس رو به خواننده منتقل میکرد که سرسری پست نزدین و از قبل برنامه ریزی خاصی براش داشتین.

مهمترین قسمت پست رو گذاشتین برای آخرش.کار جالبی کردین.این کار باعث میشه پستتون روی خواننده تاثیر لازم رو بذاره و تشویقش کنه که پستتونو ادامه بده.

روی هم رفته خوب بود.کمی دقتتونو بیشتر کنین.

پیام زده شده در: ۳:۵۷ دوشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۸۸

اسلیترین، مرگخواران

لرد ولدمورت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از ما گفتن...
گروه:
کاربران عضو
اسلیترین
ناظر انجمن
مرگخوار
ایفای نقش
آفلاین
بررسی پست شماره 170 مرگخواران دریایی روفوس اسکریم جیور:

روفوس عزیز

نقل قول:
لوسيوس به سختي آب دهانش را قورت داد و گفت : خب ما غذاي زيادي تو كشتي داريم ، نيازي به جنازه نيست .

این شروع خیلی بهتر از قبلیا بود.درست از آخر پست قبلی ادامه دادین.بدون هیچ توضیح اضافی که ممکنه حوصله خواننده رو سر ببره.

بهتره قبل از نوشتن دیالوگ گوینده رو مشخص کنین.میتونین با آوردن اسمش یا توضیح رفتار و حالتش این کارو بکنین.آوردن اسم گوینده بعد از گفتن دیالوگ بیشتر تو کتابا و نوشته های انگلیسی بکار برده میشه.مثلا:
نقل قول:
- يعني اينكه به اين آدما غذا بديم ؟
لوسيوس با حركت سر حرف رودلف را تاييد كرد .

ولی ما وقتی از این حالت استفاده میکنیم که جمله حالت غافلگیرانه ای داشته باشه یا بخواد موضوع مهمی رو بگه.مثلا:
نقل قول:
-تو اینجا چیکار میکنی رودولف؟
شنیدن صدای لرد سیاه در آن کلبه تاریک رودولف را کاملا شوکه کرد.

اینجا اگه قبل از جمله گوینده رو مشخص میکردم اون ضربه لازم رو نمیتونست به خواننده وارد کنه.ولی در دیالوگهای عادی اول گوینده رو مشخص کنین.

نقل قول:
بلا به حدي عصباني شده بود كه ميخواست آنيتا رو خفه كنه.
بلا خواست براي مورفين كروشيو بفرسته ولي دراكو جلوي اورا گرفت .

قسمتهای غیر دیالوگ پستتونو به حالت نوشتاری نوشتین.این خیلی خوبه.ولی دقت کنین که این حالت تو همه پستتون حفظ بشه.

اشکالات تایپی تون کاملا حل شده(البته صرفنظر از کلمه"بالافاصله!")

پستتون طنز ملایم ودلنشینی داره.سعی کنین این حالت رو حفظ کنین.

پست کمی کمبود شکلک داره.مثلا عصبانیت بلا یا حالتهای آنیتا با استفاده از شکلکهای مناسب میتونست بهتر به خواننده منتقل بشه.

پستتون سیر مشخصی داره و جای خوبی هم تموم شده.روی هم رفته اثری از اشکالات پست قبلی نمیبینم و همین نشون میده نقدای قبلی رو خوندین و به توصیه ها عمل کردین.پیشرفت خوبی داشتین.

موفق باشید.

استن عزیز

نقل قول:
بلا:فردا میاین طرف کوه های هاگژمید

یک اشتباه تایپی شما بلا رو معتاد کرد!

نقل قول:
مارکوس رو جلو چشماتون تیکه تیکه می کنیم.
بیب بیب بیب
روونا با حالتی نا امیدانه و پریشان به همگی نگاه کرد.سرش را تکانی داد و گفت:مارکوس زندست.

نقل قول:
خانه ریدل

وقتی قصد دارین صدا یا مکان یا زمان خاصی رو مشخص کنین باید فونت یا رنگ رو عوض کنین طوری که اون قسمت از بقیه نوشته جدا بشه.درباره "خانه ریدل"این کارو کردین ولی چون فاصله ای با سطر قبل و بعدش نداره قاطی بقیه نوشته شده و نظم پستتونو از بین برده.در مورد صدای بوق تلفن هم همینکارو باید انجام بدین.فونت مشخص و فاصله لازم!

این پستتون منظم تر ار پست قبلی بود.شکلکای اضافی حذف شدن.گرچه بازم جا داره کمتر بشن.

نقل قول:
روونا:اما اسمشونبر اونو گروگان گرفته.

من برای این جمله به شما نشان درجه 1 سالازار اهدا میکنم.بالاخره یکی پیدا شد لرد سیاه رو طبق کتاب خطاب کنه.امیدوارم بقیه هم از شما یاد بگیرن.

نقل قول:
آی آی ...ببین باسمر چه کرده این جوجه آبدارچی.بلا بلا دستمال بده؟

این دیالوگ(که نمیدونم از کجا باید بفهمیم دیالوگه!!)برای لرد سیاه مناسب نیست.تا جاییکه میتونین سعی کنین ابهت این شخصیت رو از بین نبرین.ضمنا آخر اون جمله احتیاجی به علامت سوال نبود.

نقل قول:
لرد تو دستمال فین میکنه بعد دستی بر روی سرش که می کشه و بعد می گوید:بگو!

مثلا اینجا لرد کار مسخره ای کرده ولی چیزی از ابهتش کم نمیشه.از این حالتها و رفتارهای مسخره و حتی احمقانه میتونین برای لرد استفاده کنین.ولی تا جاییکه با شخصیتش زیاد تضاد نداشته باشه.

نقل قول:
بلا:بفرمایید مای لرد. ارباب می تونم 1 سوال ازتو ن بپرسم؟

این "1" رو تو پستای قبلیتونم دیدم.نوشتن عدد در اینجا جالب نیست و ظاهر پستتونو خراب میکنه.

نقل قول:
بلا:آخه چرا می خواین این سالوس رو() رو به آبدارچیا پس بدین؟

شکلک توی پرانتز خیلی مضره.سعی کنین اصلا ازش استفاده نکنین.مگه اینکه واقعا لازم باشه.شکلک توی پرانتز هدف نویسنده از جمله و دیالوگ رو مستقیما مشخص میکنه و به نوعی برای خواننده تعیین تکلیف میکنه که مثلا شما باید اینجا بخندین! و احتمالا خواننده از این تعیین تکلیف خوشش نمیاد.

نقل قول:
لرد بادی به غبغب میندازه و میگه:مورگانا رو با 1 طلسم شبیه این پسره کردم .به جا اون مورگانا رو بهشون میدیم.و بعد اون میتونه مگی رو بکشه.ما هم این جوجه رو می بریم تو سیاه چال.

خیلی خوبه که آخر پستتون سوژه رو کاملا برای نفر بعدی باز کنین.اینجوری خواننده بیشتر تشویق میشه که پستتونو ادامه بده.ولی همیشه دقت کنین که سوژه ای رو که در جریانه عوض نکنین.اگه سوژه دیگه جای کار نداره میتونین مسیرشو عوض کنین،یا یه جوری زندش کنین.ولی سعی کنین که این کارتون تا حد ممکن ساده و روشن باشه.

موفق باشید.

پیام زده شده در: ۱۶:۰۸ یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۸۸

ترورس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۰۱ دوشنبه ۵ مرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۵:۱۸ چهارشنبه ۱۶ تیر ۱۳۸۹
از این سبیل ها خوف نمی کنی یابو !
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 209
آفلاین
درود بر تو ای لرد کچل ...

باید خدمتت عرض کنم من بر صدد این هستم که علاوه بر موهای کلت که قبلا ریخته موهای دماغتم بریزونم!

هالا به امید سالازار این مهم در اینده نه چندان دور به وقوع خواهد پیوست !

قربون کله کلت بشم برو این پستمو بنقد و امضامم بنقد!

دارک ولدی

خدا يكي ؛ زن يكي ، يكي !

"تا دنیا دنیاست ابی مال ماست / ما قهرمانیم جام تو دست ماست"

پیام زده شده در: ۱۴:۰۶ یکشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۸۸

استن شانپایک old4

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۶ سه شنبه ۶ مرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۳:۴۰ جمعه ۲۳ بهمن ۱۳۸۸
از کنار شما دوست عزیز
گروه:
کاربران عضو
پیام: 49
آفلاین
سلام!مای لرد بیا او پست منو بنقد.
قوربونه ریشات برم

رو شکلک کلیک کنید

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.