هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چطور یادگار دوم به دست نواده ی اسلیترین میرسه و سومین یادگاربه دست نواده ی گریفندور؟؟؟
پیام زده شده در: ۲۰:۳۳ چهارشنبه ۵ اسفند ۱۳۸۸

ماركوس فلينتold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۳ پنجشنبه ۶ فروردین ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۹:۵۵ جمعه ۱۶ آبان ۱۳۹۳
از ايفاي نقش حالم بهم ميخوره
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 316
آفلاین
لابد اجدادشون یکی بوده!

تصویر کوچک شده

Re: چطور یادگار دوم به دست نواده ی اسلیترین میرسه و سومین یادگاربه دست نواده ی گریفندور؟؟؟
پیام زده شده در: ۷:۱۳ سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۸۶

Princess_of_Persia

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۰۴ یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۶:۴۸ چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 23
آفلاین
نقل قول:

گيديون پريوت نوشته:
Princess_of_Persia عزيز :
اصلا هري نواده گودريك نيست. من يادم نمياد كجا ولي خوندم كه هري نواده سومين برادر پورل ها ( چقدر اسمشون سخته ) هست. سالازار نواده دومين برادر پورل ها هست. تو كتاب نوشته كه فرزندان پورل ها اسمشون رو تغيير دادن ( فكر كنم ) اگه اينطور باشه مي شه نتيجه گرفت كه هري و ولدمورت يه جورايي پسر عمو مي شدن.

آقا دمت گرم! من داشتم فکر میکردم که کدوم کتاب رو درست نخوندم! دی! فقط جد هری همسایه گودریک اینا بوده... ولی از طرف اجدادش که همون پورل ها باشن با ولدمورت فامیل میشه.... که اونم زیاد مهم نیست به نظرم!

پیام زده شده در: ۱:۲۹ سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۸۶

گيديون پريوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۵ چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۳:۳۵ دوشنبه ۲ دی ۱۳۸۷
از آنگباند
گروه:
کاربران عضو
پیام: 192
آفلاین
Princess_of_Persia عزيز :
اصلا هري نواده گودريك نيست. من يادم نمياد كجا ولي خوندم كه هري نواده سومين برادر پورل ها ( چقدر اسمشون سخته ) هست. سالازار نواده دومين برادر پورل ها هست. تو كتاب نوشته كه فرزندان پورل ها اسمشون رو تغيير دادن ( فكر كنم ) اگه اينطور باشه مي شه نتيجه گرفت كه هري و ولدمورت يه جورايي پسر عمو مي شدن.

فرق ما با ديوانه ها تو اينه كه ديوونه ها در اقليت اند.

پیام زده شده در: ۷:۱۶ دوشنبه ۱۴ آبان ۱۳۸۶

Princess_of_Persia

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۰۴ یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۶:۴۸ چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 23
آفلاین
سوال جالبیه... فقط میگم کی گفته هری نوه گودریگ گریفندور ه؟

ALL HAIL,
Princess_of_Persia

پیام زده شده در: ۱۸:۵۴ شنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۶

ریگولس بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۵ یکشنبه ۵ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۲۵ پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۲
از ما که گذشت، فقط درگذشتمان مانده!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 414
آفلاین
با تشكر فراوان از هري پاتر عزيز بخش زيادي از ابهامات من رو رفع كرد.البته در كتاب 7 ترجمه ي ويدا اسلاميه مطلب در مورد گودريك هالو اينطور ذكر شده:
نقل قول:
با امضاي قانون بين المللي رازداري در سال 1689 ،جادوگران {براي هميشه} مخفي شدند .شايد طبيعي باشد كه آنها در هرجامعه اي ،{جوامع كوچك خود} را تشكيل دادند.بسياري از آبادي ها و دهكده هاي كوچك، خانواده هاي جادوگري {متعددي} را به سوي خود {جلب كردند} كه همگي براي امنيت و پشتيباني از يكديگر به هم {مي} پيوستند.دهكده هاي تين ورث در كورنوال، فلگي بال در يوركشاير و اوتري سنت كچل در ساحل جنوبي انگلستان {مهم ترين مراكز تجمع خانواده هاي جادوگري بودند} كه در كنار مشنگ هاي آسان گير و گاه اصلاح شده زندگي ميكردند. از ميان اين مناطق مسكوني نيمه جادويي، شايد بلند آوازه ترينشان دره ي گودريك ،دهكده اي در غرب كشور {باشد} كه {زادگاه} جادوگر بزرگي چون گودريك گريفندور و محلي {است} كه در آن بومن رايت ،جادوگر آهنگر ،اولين گوي زرين را {ساخت}.گورستان آن پر از نام ها اعضاي خانواده هاي جادوگري باستاني است و بي ترديد به همين دليل است كه از قرنها پيش داستانهايي درباره ي رفت و آمد ارواح در اين كليساي كوچك {بر سر زبان هاست}.

خب نميخوام در مورد اين كه كدوم ترجمه بهتره يا روون تر صحبت كنم ولي من ميگم گودريك هالو درسته و در واقع من از اين متن به نتايجم رسيدم. شايد به نظر برسه كه تفاوت زيدي در اون هانيست ...ولي در مورد جاهايي كه مشخص كنم و مخصوصا زمان فعل ها من به اين نتيجه رسيده بودم كه:

در سال 1689 يه ملت جادوگري اومدن براي آسايش بيشتر دور هم در دهكده هاي مشنگي ،جمع شدن و كم كم اين مناطق نيمه جاديي به كلي از ملت جادوگر پر شد. و بعد از اين كوچ دسته جمعي بود كه گودريك كوچولو به دنيا مياد و نام دهكده ي مشنگي _كه الان ديگه تقريبا جادويي شده بود _به گودريك هالو تغيير ميكنه....

اما الان(با توجه نقل قول هري پاتر عزيز از سايت لاكسيكن در مورد گودريك هالو) به اين نتيجه رسيدم كه نه!...دهكده ي كوچك جادوگري وجود داشته و اسمش يه چيزي بوده در حدود هزار سال پيش به پاسداشت گودريك، اسمش ميشه :گودريك هالو.بعد از 1689ملت جادوگر به اين دهكده كوچ ميكنن و ميشه دهكده ي بزرگ! خب البته تورش هم نميشد كرد كه در هزار سال ضيش كه در و دهاتي همچين وجود نداشته، گودريك اينا بيان هاگوارتز رو درست كنن؛ در حالي كه هنوز مناطق جادوگري سامان داده نشده بوده و جادوگرا در ملا عام و در خطر بودند.

خب به هرحال يه جمع بندي تا اينجاي كار ميكنم و از اينجا به بعد ادامه ميديم:
1.هري نواده ي سومين برادر پاورل هاست.
2.هنوز الزاما ثابت نشده كه هري نواده ي گودريك گريفندور باشه.
3.ولدمورت _به احتمال خيلي زياد از نظر من و بنا به گفته هاي مارولوو_نواده ي پاورل هاست.(نه الزاما نواده ي دومين برادر)
4.ولدمورت نواده ي سالازار اسليترينه.

اما هنوز مشخص نيست كه آيا پاورل اينا جد سالازار (و گودريك) هستند يا برعكس؟
آيا اصلا نسبت خوني دارند؟ اگه ندارند ،چطور ولدمورت هم نواده ي پاورل ها ميشه و هم نواده ي سالزار؟( فعلا تا اثبات نشه با هري كار ندارم)

نقل قول:
هري پاتر:به نظر من پورال ها قديميتر از موسسين هاگوارتز بودن و در دهکده گودريک که اون موقع اسم ديگه اي داشته زندگي ميکردن و هيچ دليلي براي بر عکس بودن اين قضيه وجود نداره.

در هيچ جاي کتاب چنين چيزي گفته نشده . براي من سند از کتاب ارايه کنيد.

اینم طاخچه ی افتخارات... ریا نشه البته!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۱:۳۹ شنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۶

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
نظر سنجی در مورد اینکه هری نواده گریفیندوره یا نه لزومی نداره چون این مساله ای هست که جواب صد در صد داره منتها ما نمیدونیم چون رولینگ نگفته.

نظر سنجی در مواردی هست که اصلا جوابی وجود نداره. مثلا اینکه کتابو زیاد دوست دارید یا کم و اینا
یا از مرگ کی ناراحت شدید.
در هر حال تاپیکش زده شده:
گودریک گریفندور و هری پاتر چه نسبتی با هم دارن؟؟؟؟

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۱:۱۳ شنبه ۲۱ مهر ۱۳۸۶

ریگولس بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۵ یکشنبه ۵ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۲۵ پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۲
از ما که گذشت، فقط درگذشتمان مانده!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 414
آفلاین
با تشكر از دوستاني كه پست زدن و نظرشون رو گفتن..خب به اين نتيجه رسيدم كه بعضي تنبل تر از اين هستند كه استدلال كنن و اطلاعات خام رو تجزيه تحليل كنن. پس گفتم يه نظر سنجي بذارم.

لطفا كساني كه در نظر سنجي شركت ميكنن حداقل پست اصلي تاپيك و پست هاي همين صفحه را مشاهده كنن و در نهايت در نظرسنجي شركت كنن. ميتونيد بيشتر از يك گزينه رو انتخاب كنيد. ولي به گزينه ها دقت كنيد. گزينه ها طوري انتخاب شدند كه تنها يك منظور رو برسونن و ابهامي نداشته باشن.

كساني كه در نظر سنجي شركت ميكنن ديگه پست نزنن كه من اين طور نظر ميدم يا اونطور! مگر اينكه نظر ديگري داشته باشن.يا چيز جديدي به نظرات قبلي اضافه كنن.

تنها در مورد: "نواده ي مشترك" يعني اينكه يكي از نواده هايX با يكي از نواده هايY ازدواج كنه ويه نواده اي نتيجه بشه : Z .حالا اين Z نواده ي مشتركX و Yاست! نسبت خوني هم كه مشخصه.

با توجه به شواهد و قرائن با كدام گزينه ها موافقيد؟؟(لطفا پس از خواندن پست اصلي تاپيك و ديگر پست ها نظر دهيد)
-----------------------
با تشكر وي‍‍‍ژه از هري پاتر عزيز بابت مطلب هاي دقيقي كه ذكر كردند ممنونم.
ميشه در اين سايت لاكسيكن تحقيق كنن كه پاورل ها مربوط به چه زماني بوده اند؟؟

اي بابا اين كه ميزنه ديتابيس با موفقيت به روز شد .پس چرا نظرسنجي نمياد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟يكي جواب بده.

ویرایش شده توسط ریگولس بلک در تاریخ ۱۳۸۶/۷/۲۱ ۱:۲۸:۴۵

اینم طاخچه ی افتخارات... ریا نشه البته!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۵:۲۹ جمعه ۲۰ مهر ۱۳۸۶

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
ببخشید این مطلب من ربطی به تاپیک نداره.
shadowgirl از مجله میخوای سند بیاری؟ اونم مجله ایرانی؟ اونم در مورد هری پاتر؟
من حرفای خود شما رو 1000 برابر اون مجله قبول دارم. اگه از تو خیابون دست یکی رو بگیری معتبر از هر روزنامه و مجله ای در ایرانه.
من الان یادم نیست اصلا سند در مورد چی گفتم بیارید. ولی در مورد اینکه هری نواده گودریک گریفیندور باشه در سایت لکسیکن چیزی ندیدم که قطعی اینو نشون بده ممکنه باشه ممکنه نباشه.

تذکر ناظر:
برای ادامه بحث در این مورد تاپیک جدیدی با نام " آیا هری پاتر نواده گریفیندور است یا نه" یا چیزی شبیه این باز کنید. هر پستی در مورد این مطلب در این تاپیک پاک خواهد شد.
-----------
هری پاتر
ناظر فروم یادگار های مرگ

پیام زده شده در: ۱۵:۰۰ جمعه ۲۰ مهر ۱۳۸۶

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۰۵ دوشنبه ۴ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱:۱۳ سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۷
از هاگوارتز، بخش ممنوعه کتابخانه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 47
آفلاین
ببینید دوستان می دونم که الان همه قبول داریم گودریک گریفندور جد هری محسوب میشه اما حالا که هری پاتر خواسته مدرک بیارم بهتره بره مجله برنا ویژه هری پاتر چاپ سال 83 رو پیدا کنه و مصاحبه رولینگ رو بخونه تا بفهمه من الکی صحبت نمی کنم .وقتی می گم مدرک دارم یعنی دارم!

باز هم از دوستان عزیز معذرت می خوام.

Do not pity the dead, Harry. Pity the living, and above all, those who live without love.

Albus Dumbledore

هيچ مي داÙ

پیام زده شده در: ۴:۵۴ جمعه ۲۰ مهر ۱۳۸۶

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
ریگولس بلک:
همونطور که شما انتظار دارید بقیه کتاب رو درست بخونن بهتره خودتون هم کتاب رو درست بخونید چون در هیچ جای کتاب گفته نشده دهکده گودریکز هالو در سال 1968 ساخته شده برای من سند از کتاب ارایه کنید.
در کتاب هفتم فصل شانزده این جملات نوشته شده

نقل قول:

- با امضای اساسنامه بین المللی رازداری در سال 1689، جادوگران برای زندگی بهتر مخفی شدند. البته طبیعی بود که آنها اجتماعات کوچکشان را داخل اجتماع تشکیل دادند. روستاها و دهکده‌های کوچک زیادی چند خانواده جادوگر را به خود جذب کردند، تا برای پشتیبانی و حافظت متقابل به هم بپیوندند. دهکده‌های تین‌ورثین کورنوالد، آپر فلجلی در یورکشایر و اوتری سینت کچ پُل در ساحل جنوبی انگلستان مکان‌های قابل ذکری بودند که هسته اولیه خانواده‌های جادوگری را تشکیل میدادند که در کنار ماگل‌ها با احترام متقابل و بعضی اوقات با گیج کردن آنها زندگی میکردند. معروفترین این مناطق مسکونی نیمه جادوگری گودریکز هالو است. یک دهکده روستایی در غرب که جادوگر بزرگ گودریک گریفیندور در آنجا زاده شده و جایی که بومن رایت زرگر معروف، اولین اسنیچ طلایی را ساخت. قبرستان آن پر از اسامی خانواده‌های جادوگر باستانی است و این اسامی بدون شک به دلیل داستان‌هایی که از سرکشی‌هایِ اطراف کلیسای کوچک در طول قرن‌ها سخن میگویند، بدست آمده است.

در نتیجه دهکده های ماگلی بودن که جادوگرا رفتن توش زندگی کنن
پس کودریکز هالو از قبل وجود داشته
ببین در اینکه گودریکز هالو حداقل هزار سال قدمت داره هیچ شکی نیست چون گودریک گریفیندور که توش به دنیا اومده مال هزار سال پیشه.
و به نظر من دهکده قبل از گودریک وجود داشته که گودریک توش به دنیا اومده درسته؟
نمیشه که گودریک وسط بیابون به دنیا اومده باشه.
سند این مورد در سایت لکسیکون:
http://www.hp-lexicon.org/wizworld/places/godrics_hollow.html

Godric's Hollow is over a thousand years old, evidenced by the fact that it was the birthplace of Godric Gryffindor (DH16) who we know helped found Hogwarts at least this long ago (CS9). Since we know the village was named for Gryffindor (DH16), it seems likely it originally bore a different name, and was renamed for Gryffindor sometime after his historical achievements became commonly known.

که دقیقا همین بالاییا رو که نوشتم نوشته. منم از روی این ترجمه کردم و نوشتم اینجا.
به نظر من پورال ها قدیمیتر از موسسین هاگوارتز بودن و در دهکده گودریک که اون موقع اسم دیگه ای داشته زندگی میکردن و هیچ دلیلی برای بر عکس بودن این قضیه وجود نداره

و در ضمن به حرف یه آدم نیمه دیوانه مثل گونت نمیشه اعتماد کرد. نقل قول از شخصیت های کتاب به هیچ عنوان دلیل محسوب نمیشه. فقط دامبلدور و هری هستن که میشه به حرفشون تا حدودی استناد کرد اونم تا حدودی در مواقعی که چیز هایی شواد دیگه ای هم داشته باشن.

ویرایش شده توسط هری پاتر در تاریخ ۱۳۸۶/۷/۲۰ ۵:۱۴:۳۴

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.