هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: شخصیت های ضعیف !! تنها راه پیروزی پاتر
پیام زده شده در: ۱۹:۱۹ یکشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۸

ماندانگاس   فلچر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۵۲ یکشنبه ۱۴ تیر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۲:۱۵ جمعه ۱۳ شهریور ۱۳۸۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3
آفلاین
من با پرسی مخالفم. چون فکر میکنم رولینک مخصوصا کاری کرده که هری بتونه با رون و هرماینی کارش رو پیش ببره و شخصیتایی که به پستشون می خوره همشون وقتی که باید قوی باشن و مقابله کنن به طوره باورنکردنی ای ضعیف عمل میکنن و این یکی از ضعف های داستانه...

و من فکر میکنم که خوده هری پاتر کاره ای نیست و با کمک دوستاش میتونه پیشرفت کنه.. همونطور که توی کتاب اول هم دیدیم هری از اول هیچی نبود و یکدفعه هاگرید اومد گفت که تو معروفی و اینطور شد که به اینجا رسید

البته نظره هرکسی محترمه و این نظره من هست مثلا اگر دامبلدور نبود هری هیچ وقت نمیتونست اینطور توی هاگوارتز پیش بره و بشه یه هری پاتر معروف با توجه به این نکته که ما میدونیم هری هیچ کاره خاصی نکرده بود که به اینجا رسید.مثلا ترم اول دامبلدور بهش اجازه داد وارد تیم کوییدیچ گریفیندور باشه و دامبلدور با امتیاز هایی که بابت کارهاش داد باعث شده یه اسطوره برای گریفیندور بشه.

اگر پیروزی را باور داشته باشید،پیروز خواهید شد.....

پیام زده شده در: ۱۰:۱۲ پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۸۸

آتنا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۰۸ دوشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۰:۲۵ دوشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۰
از همون جایی که تو هستی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 38
آفلاین
چرا شما فکر می کنید که نوشته رولینگ باید بی عیب و نقص باشه ؟ استغفرالله خدا که نیست یه انسان معمولیه . انسان هم که جایزالخطاست .

پیام زده شده در: ۱۱:۱۴ دوشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۸۸

كينگزلی  شكلبوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۲ شنبه ۲۱ دی ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۹:۳۱ پنجشنبه ۱۹ بهمن ۱۳۹۱
از ن، لايه ای كه زمين را فرا گرفته!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 842
آفلاین
گيديون پريوت گفته:
نقل قول:
پرسي عزيز :
من نمي فهمم چرا شما ميگيد رولينگ هيچ ضعفي نداره؟ اينكه اينهمه تناقضات در كتاب هاش ديده مي شه دليل بر ضعفش نيست؟ داستان خوب پيش ميره. با اينكه اكثر خواننده هايي كه من ديدم بعد اتمام كتاب ناراضي بودن ولي وقتي شروع به خوندن ميكردن قادر نبودن ازش جدا شن. خود من 18 ساعت پاي كامپيوتر نشستم و كتاب رو خوندم. ولي با اين حال رولينگ جاهاي زيادي سوتي ميده كه موجب سوال در ذهن ما ميه. پس ضعف داره. اگر بخوايد مي تونم يه نمونه رو بگم كه همين تازگي ها رز زلر كشفش كرد.

خوب، به نظر من حق كاملا با پرسيه. ببينين اون تونسته يه داستانی رو خلق كنه كه خيلی از نويسنده ها نمی تونستن. اون قوه ی تخيل بسيار قوی داره. اگه به سبك نوشتنش هم دقت كنين می بينين چه قدر خوب و زيبا و متين نوشته. اگه شما يه موضوعی رو نمی فهمينن، دليل بر اين نمی شه كه رولينگ سوتی داده. حالا بر فرض مثال اگه رولينگ واقعا سوتی داده باشه، آيا شما قبول ندارين كه اون يه نويسنده ی فوق العاده است؟ شما اون سوتی رو هم كه تو نوشته ات گفتی اينجا ارائه كن ببينيم چی بوده.

پیام زده شده در: ۰:۱۷ یکشنبه ۲۶ اسفند ۱۳۸۶

گيديون پريوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۵ چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۳:۳۵ دوشنبه ۲ دی ۱۳۸۷
از آنگباند
گروه:
کاربران عضو
پیام: 192
آفلاین
پرسي عزيز :
من نمي فهمم چرا شما ميگيد رولينگ هيچ ضعفي نداره؟ اينكه اينهمه تناقضات در كتاب هاش ديده مي شه دليل بر ضعفش نيست؟ داستان خوب پيش ميره. با اينكه اكثر خواننده هايي كه من ديدم بعد اتمام كتاب ناراضي بودن ولي وقتي شروع به خوندن ميكردن قادر نبودن ازش جدا شن. خود من 18 ساعت پاي كامپيوتر نشستم و كتاب رو خوندم. ولي با اين حال رولينگ جاهاي زيادي سوتي ميده كه موجب سوال در ذهن ما ميه. پس ضعف داره. اگر بخوايد مي تونم يه نمونه رو بگم كه همين تازگي ها رز زلر كشفش كرد.

فرق ما با ديوانه ها تو اينه كه ديوونه ها در اقليت اند.

پیام زده شده در: ۱۸:۴۱ شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۸۶

مورگان الکتوold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۳ شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۳۰ چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 620
آفلاین
مسلما رولینگ هم ضعف هایی داشت و برای همین گاهی اوقات با خودم میگم، چرا ما در تالار اسرار در مورد مسائل جزئی ، به دنبال دلایل می گردیم ، گاهی اوقات مشکوک میشم که شاید این سوالی که مطرح شده واقعا دلیل واضحی داره ، شاید یه اشتباه کوچیک باشه که نویسنده از قلم انداخته، یا شاید هم منظوری داشته. به هر حال هر چیزی اشتباهاتی داره و این غیر قابل انکاره بنابر این ، کوبیدن یا طرف داری تفاوتی نمیکنند.

پس سعی میکنیم اسرار کتاب رو با منطق سازگار کنیم تا تفریحی کرده باشیم ، چون رسیدن به جواب قطعی بعضی سوال ها غیر ممکنه.

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۶:۰۱ پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۸۶

علی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۵ جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۰:۳۷ شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۸۷
از al
گروه:
کاربران عضو
پیام: 10
آفلاین
من اصلا نمی خواستم به هنر نوسندگی توهین کرده باشم یا انرا هنر را کوچیک شمرده باشم و بلکه می خواستم بگم همه نویسنده ها و همه کتابها حتما نقطه ضعیفی دارند.
اما در مورد اینکه برخی مرگها و پیروزی ها منم با نظر شما هم عقیدم .منم در پست قبلی ام گفتم که در برخی موارد(البته گفتم بیشتر موارد.)
اما اینکه می گید رولینگ هیچ ضعفی در نوشتن ندارد من قبول ندارم.رولینگ ضعف هایی داره.اما اینو قبول دارم که کتاب مخاطبان را جذب می کرد ولی هیچ دلیلی نمی بینم که به خاطر جذب کدن خواننده کتاب هیچ گونه نقصی ندارد.در مورد کتاب های قبلی هم که نوشته می شه اسمش را بگید ما هم بدانیم..مطئن هستید منظورتون از کتاب انشاهایی نیست که در دوره دبیرستان نوشته(کتا های قبل از هری را می گم .)

ویرایش شده توسط ادریان پیات در تاریخ ۱۳۸۶/۱۰/۲۰ ۱۶:۰۳:۴۳

آفتاب است و بیابان چه فراغ
نیست در آن نه گیاه و نه درخت
غیر آوای غرابان دیگر
بسته هر بانگی از این وادی درخت
در پس پرنده ای ا

پیام زده شده در: ۱۵:۴۷ پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
نقل قول:
به نظر من اینکه این سوتی ها را در کتاب می بینیم به دو دلیل می توانه باشه:
خوب همه می دانن رولینگ زیاد تجربه نوشتن نداره.البته حتما با نوشتن این کتابها پیشرفت کرده اما به خاطر ضعف های زیادش در نوشتن به مسایل مهم توجه نکرده.مثلا همین ذهن خوانی ولدمورت که من هم نفهمیدم این کی می توانه ذهن را بخوانه کی نمی توانه ذهن را بخوانه.
دلیل دومش شاید این باشه که بیشتر قهرمان پیروزیشان را مدیون اشتباهات دشمنانشان هستند.و هری هم از این دایره بیرون نیست.
اما در کل تقریبا همه کتابها مشکلاتی دارند که با کمی توجه می شود انها را پیدا کرد.خوب هری پاتر یک کتاب.

من تمام سعیم رو برای جا انداختن این موضوع کردم و حالا میبینم که هنوز هم این مورد سوال هست !

ببینید ، من اینکه شما گفتید ضعف های زیادی داره در نوشتن رولینگ رو به کلی رد میکنم ، اون یکی از بهترین کتاب های تاریخ رو نوشته ، و دلیل محبوبیتش این نیست که هری پاتره ! دلیلش اینه که طوری نوشته و قدرتی داره توی نوشتن که همه رو جذب میکنه و این از کسی که تجربه زیادی توی نوشتن نداره بعید هست ، چرا که رولینگ قبل از هری پاتر و بعد از اون هم کتاب نوشته !

متاسفانه الان مد شده و هر کسی کتاب رو میخونه و جاییش رو نمیفهمه ، میگه این از اشکالات و سوتی هایی هست که نویسنده میده !

در مورد ذهن خوانی ، در کتاب ذکر شده که ، مثلا زمانی که لرد توی اوج ناراحتی خودش هست و از یه اتفاقی اطمینان داره ، ذهن خوانی نمیکنه ، مثل آخر کتاب هفت که لرد عصبانی هست و متعجب و وقتی نارسیسا میگه که هری مرده بدون ذهن خونی قبول میکنه ، چون اطمینان هم داره !

در مورد ، دلیل دومی هم که اشاره کردی ، باید بگم که این اشکال نیست ، توی کتاب هری پاتر یکسری از مرگ ها مربوط به اشتباهات دشمنا بود و یکسری این طور نبود ، مثل مرگ سیریوس !

خیلی برام عجیبه که کسی ، هنرهای نویسندگی رو سوتی های نویسندگی عنوان کنه !!

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۵:۰۸ پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۸۶

علی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۵ جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۰:۳۷ شنبه ۳۱ فروردین ۱۳۸۷
از al
گروه:
کاربران عضو
پیام: 10
آفلاین
به نظر من اینکه این سوتی ها را در کتاب می بینیم به دو دلیل می توانه باشه:
خوب همه می دانن رولینگ زیاد تجربه نوشتن نداره.البته حتما با نوشتن این کتابها پیشرفت کرده اما به خاطر ضعف های زیادش در نوشتن به مسایل مهم توجه نکرده.مثلا همین ذهن خوانی ولدمورت که من هم نفهمیدم این کی می توانه ذهن را بخوانه کی نمی توانه ذهن را بخوانه.
دلیل دومش شاید این باشه که بیشتر قهرمان پیروزیشان را مدیون اشتباهات دشمنانشان هستند.و هری هم از این دایره بیرون نیست.
اما در کل تقریبا همه کتابها مشکلاتی دارند که با کمی توجه می شود انها را پیدا کرد.خوب هری پاتر یک کتاب.

آفتاب است و بیابان چه فراغ
نیست در آن نه گیاه و نه درخت
غیر آوای غرابان دیگر
بسته هر بانگی از این وادی درخت
در پس پرنده ای ا

پیام زده شده در: ۱۲:۵۹ پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

نقل قول:
خود دامبلدور با دستگير كردن ( و نه كشتن ) الدر وند رو از گريندل والد گرفت. گريندل والد هم بدون كشتن چوبدستي رو از گرگوروويچ گرفت.

ببینید ، لازم نیست این قضیه رو این قدر بپیچونیم ... خیلی ساده ، کسی که بخواد چوبدستی برتر رو از صاحب قبلیش بگیره و متعلق به خودش کنه ، باید صاحب قبلی چوبدستی رو شکست بده .

حالا میخواد با اکسپلیار موس باشه ، یا آواداکداورا !

همین !

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۲۳:۵۰ چهارشنبه ۱۹ دی ۱۳۸۶

گيديون پريوت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۲۵ چهارشنبه ۲۷ تیر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۳:۳۵ دوشنبه ۲ دی ۱۳۸۷
از آنگباند
گروه:
کاربران عضو
پیام: 192
آفلاین
نقل قول:
اگر کسی می خواد صاحب ابر چوب دستی بشه و ابرچوب دستی به اون وفادار بشه باید صاحب قبلیشو با استفاده از جادو بکشه.

خود دامبلدور با دستگير كردن ( و نه كشتن ) الدر وند رو از گريندل والد گرفت. گريندل والد هم بدون كشتن چوبدستي رو از گرگوروويچ گرفت.

فرق ما با ديوانه ها تو اينه كه ديوونه ها در اقليت اند.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.