هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: بحث و تبادل نظر پیرامون تاپیک راهنمای انتخاب گروه (کلاه گروه بندی)
پیام زده شده در: ۱۲:۰۷ سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۸۶

حسن مصطفیold

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۶ پنجشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۹:۵۳ چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۸۷
از درگاهان قشم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 41
آفلاین
كلا گروه بندي يه چيز زوركيه و همون طور هم كه توي كتاب ميبينيم كسي حق انتخاب نداره من چند تا پيشنهاد دارم.

يك نفر به عنوان مسئول گوه بندي انتخاب بشه و پستهاي اين افراد در تاپيكهاي كارگاه و بازي با كلمات رو بخونه و با توجه به نحوه نوشته گروه اين افراد رو مشخص بكنهيا حداقل يه توصيه بهشون داشته باشه و به صورت پيام شخصي به فرد مورد نظر اطلاع بده با توجه به اين مورد و اين مورد تو در گروه فلان موفق تر عمل ميكني حالا طرف ميخواد عمل كنه ميخواد عمل كنه.

بحث و تبادل نظر پیرامون تاپیک راهنمای انتخاب گروه (کلاه گروه بندی)
پیام زده شده در: ۱۱:۱۸ سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۸۶

آلبوس دامبلدورold

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۳۶ دوشنبه ۲۴ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۷:۱۲ پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴
از جايي به نام هيچ جا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 788
آفلاین
سلام بر ملت

اين طرح خوبه، اما در ليست شخصيت ها، ما شخصيت هايي داريم كه هيچ اشاره اي در داستان هاي هري پاتر و صحبت هاي رولينگ براي هواداران در هيچ مصاحبه اي، به گروه هاگوارتز اين شخصيت ها نشده است. شخصيت هايي هستند كه اصلا در هاگوارتز جادوگري را نيآموخته اند. مثلا ايگور كاركاروف! اما شخصيت هاي زيادي مثل رون ويزلي، اين ها كه گروه هايشان مشخص است را حتما به گروه اصلي اش در كتاب بفرستيد، اما اينطور هم نباشه كه چوچانگ مثلا بياد تو گريفيندور يا هافلپاف يا زاخارياس اسميت بره تو اسليترين، بايد برن به گروه اصلي خودشون. اما براي شخصيت هايي كه گروه معيني ندارن از كلاه گروه بندي استفاده كنيد.
حالا طرح گرافيكي و ايناش با خودتون، ولي به نظر من مي بايست مواردي كه گفتم رعايت بشه.
ايده خوبيه براي شخصيت هاي بدون گروه!

موفق باشين

"Severus...please..."
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۵:۵۳ دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۸۶

سامانتا ولدمورت

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۴۹ پنجشنبه ۳ فروردین ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۳:۴۵ سه شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۷
از ما که گذشت!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 248
آفلاین
با سلام...

سامانتا ولدمورت از تالار اسلي حمايت خود را از اين طرح اعلام داشته و در جهت آشنايي كاربران عزيز با تالار سراسر هيجان ، مخوف ، شگفت ، ويران كننده و وسوسه انگيز بنيان گذار بزرگ خود سالازار اسليترين تمام سعي و تلاش خود را به كار مي بندم...

با آروزي جادويي ترين ها...

از دفتر خاطراتم :

از او می ترسم... گاه تصور می کنم با هیبتی عظیم در مقابل من ایستاده و م

پیام زده شده در: ۱۳:۴۱ جمعه ۳۰ آذر ۱۳۸۶

سیریوس بلکold

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۱۶ شنبه ۳ شهریور ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۲:۵۷ شنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۰
از تو چه پنهون آواره ام!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 422
آفلاین
ماندانگاس کلاه گروه بندی عملی نیست مگر اینکه توش تغییراتی ایجاد شه چون اونجوری گروه خیلی از اعضا زورکی انتخاب می شه و این جالب نیست!

در مورد گرافیکی نظر خاصی ندارم حرفت جالبه.

در مورد محتوا هم به نظر من هدف اینه که اونی که میره توی تالار خصوصی وقتی تالار رو می بینه یهو شکه نشه که "این چرا مثل کتاب نیست؟ من اینجا رو اشتباه اومدم برم جای دیگه شاید اونجوری که می خوام باشه!"

اون تاپیک رو قبلش بخونه و متوجه شه که اولا اینجا با کتاب فرق داره دوما کجا به دردش می خوره و کجا رو دوست داره؟

توضیحات کامل باید بشن توضیحات باید یه خورده ویرایش شن یه دست شن و یه سری از اعضای گروها معرفی شن. ولی به نظرم اینکه تو می گی بیان با ناظرا صحبت کنن عملی نیست چون تازه واردا هول وارد شدن به ایفای نقش رو دارن و نمیان همچین کاری کنن یه انتخاب الکی می کنن و از روش می گذرن.

کلا کاری که پیگیری بخواد کسی دنبالش نمی ره چیز مشخصیه.

باز جویم روزگار وصل خویش...

پیام زده شده در: ۱۳:۲۸ جمعه ۳۰ آذر ۱۳۸۶

الیور وود قدیم

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۰ دوشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۲:۴۱ یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴
از دور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 321
آفلاین
هووم ...
من چند تا نظر آخر رو خوندم ، یه بار هم تاپیک کلاه گروه بندی رو خودنم ، اما نه خیلی دقیق . یه چیزی که می شه بهش اضافه کرد تاریخچه ی گروه هاست ( فکر کنم تو توضیح ریون یه تاریخچه ی کوچیکی ازش بود) چون گروه ها بیشتر از همه با هاگوارتز در ارتباطن می شه مثلا گفت گریف تو ترم سوم قهرمان هاگوارتز شده یا اسلی و هافل تو ترم چهارم مشترکن قهرمان شدن . بعد هم اگه اسم چند تا از اعضای معروف هر گروه رو بنویسیم ( مثلا اسلی : بلیز و ایگور و ... ) یا آمار تعداد عضو هاش رو زیر هر گروه بنویسیم ( البته اگه بشه آمار تقریبی اعضای فعال رو به دست آورد بهتره )

یه چیز دیگ هست . می گم از هر گروه یه نفر مسئول تازه وارد ها بشه . یعنی وظیفه ی راهنمائیشون رو بر عهده بگیره . یکی از اعضای قدیمی هر گروه که میشه لینک پروفایلش رو هم به عنوان راهنمای تازه وارد های گروه زیر توضیح گروه نوشت تا اگه سوالی داشتن بهش بگن . این طوری هم اعضای تازه وارد می فهمن که از کی باید سوال بپرسن و هم اون فرد وظیفه ی خودش می دونه که به اعضای تازه وارد کمک کنه . البته این به این معنی نیست که تازه وارد ها از بقیه کمک نگیرن .

نقل قول:
مثلا یکی از موارد گسترشش میتونه اسامی اعضای اون رو نوشت و یا لینک تاپیک های اون رو قرار داد .

پرسی بوقی وقتی تازه وارد ها به گروه ها دسترسی ندارن ، لینک تاپیک به چه دردی می خوره ؟

این روزها که می گذرد
شادم
این روزها که می گذرد
شادم
که می گذرد
این روزها
شادم
که می گذرد...

«قیصر»

پیام زده شده در: ۱۳:۱۱ جمعه ۳۰ آذر ۱۳۸۶

ماندانگاس فلچرold

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۰۸ یکشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۳۵ شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۱
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 444
آفلاین
سلام

من میخواستم بگم عکس هر گروه رو به اون قسمت اضافه کنید کار قشنگی میشه در بخش توضیحات ، بعدش بهتره هر گروه رو در یک پست مجزا تشریح کنید. این یک نظر گرافیکی بود.

اما در رابطه با توضیحات گروه ها باید بگم که خیلی وقته بحث میشه که یک تازه وارد چطوری میتونه گروهش و انتخاب کنه ، مسلما اولین کاندید هر شخص هری پاتریست، گریفیندور هست بعدش اسلیترین ، بعدش هافل ، بعد ریون ... اگر بخوای از دید هری پاتریست ها نگاه کنیم این حالت گزینش رو انتخاب میکنند.

اما به نظرم در درجه اول باید فرهنگ سازی صورت بگیره که اعضا بفهمن گروه های سایت کاملا با درون کتاب تفاوت دارن، در درجه دوم ما باید جوری برنامه ریزی بکنیم که تعداد اعضای هر گروه به حد برابر برسه. یعنی روشی باشه که ما یک کلا گروه بندی بسازیم، که مسلما این طرح خیلی با اعضا جور نیست و یک بحث دیگه میشه. اما در مورد توضیحات این بخش من نظرم این هست که تازه واردها رو با مسئولین هر گروه آشنا کنیم ، حالا در مسنجر که قابل دسترس تر هست ، خود عضو بیاد تحقیق کنه ببینه کدوم تالار بهش بیشتر میاد ، یا براش باحال تر هست. البته این بعد از اینه که اون شخص پست های درون تاپیک مذکور و خوند ، مثلا زیر هر پست که توضیح اون گروه هست ، آیدی سرگروه ( ناظر ) اون تالار و برای تماس مستقیم بزاریم.

بعدش اینکه به نظرم بهتره توی توضیح هر گروه ، یک توضیح واقعی قرار بدیم و یک توضیح در مورد چیزی که توی سایت هست ، فکر میکنم اینطوری بهتر باشه.

---------------------

پ.ن : طرح کلاه گروه بندی هم ایده جالبی میتونه باشه ، مثلا نسب بگیریم به ازای هر ده عضو ، سه تا برن ریون، سه تا هافل ، سه تا اسلی ، یکی گیریف . یا هر جور که نسب جمعیت هست. ( این یک ایده است من و نزنید بکشید ها ) .... بعدش اینکه مثلا ببینم شخص برای چه شناسه ای درخواست داده با توجه به شخصیتش توی اون گروه که مدیر صلاح میدونه بندازتش.

پ.ن : اگر بخوایم طرح بالا رو عملی کنیم بهتره یک شناسه ثابت درست کنیم که ناظر اون بخش باشه و اسمش هم کلاه گروه بندی باشه.

جونم فدای عشقم ، نفسم فدای رفقا ، شناسه ام هم فدای سر آرشام

[color=99

پیام زده شده در: ۱۱:۲۵ جمعه ۳۰ آذر ۱۳۸۶

سیریوس بلکold

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو چه پنهون آواره ام!
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
بنده گفتم تیز نگفتم تند.

تیز هم یعنی اینکه بگید باید سریعا از دید همه قایم شه تا دیده نشه.

ملایم تر هم می شه کار کرد. از عنوان های مهم در آوردش زیرش یه پست زد که فعلا داره روش بحث می شه. اینجوری هم جواب می ده نیاز نیست به انجمن مدیران منتقل شه.

پیام زده شده در: ۲:۲۴ جمعه ۳۰ آذر ۱۳۸۶

کالین کریوی

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲:۳۵ چهارشنبه ۴ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۱۲:۰۵ چهارشنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۸۷
از لندن-یه عکاسی موگلی نزدیک کوچه دیاگون
گروه:
کاربران عضو
پیام: 708
آفلاین
خدايا ايا اينجا نحوه است...بابا من گفتم مخالفم...دلايلمم تو ضيح دادم...حالا چرا ميگن تند بوده خدا عالمه!بابا صد بار گفتم ايين تاوقتي که ناقص باشه...به ذهنيت تازه واردهايي که فقط به خطر کتاب اومدن ضربه ميزنه...تازه اصلا ممکنه تفاوت رول با کتاب اونارو اصلا منصرف کنه اين يعني تند...بعدش....کجاي اين حرف تند بوده!!!!؟؟؟؟

هوووم امضاي آفتابه اي بسته!
[b][color=996600]
بينز نامه
بيا يا هم به ريش هم بخنديم...در سايتو واسه خنده ببنديم
بيا تا ريش ها ب

پیام زده شده در: ۱۷:۵۳ پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۲۱:۵۷ یکشنبه ۱۰ فروردین ۱۳۹۹
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3757
آفلاین
سلام

نقل قول:
من کاملا مخالفم با اين تاپيک ...دلايلم رو هم قبلا گفتم

ببین کالین عزیز ، صدها ایده داده شدن ، گفتیم بمونه برای بعد ... الان همشون دارن خاک میخورن ! حالا که یه ایده خوب داده شده و یه سری هستن برای اجرا کردن کاملش اگر قرار باشه به قدح بره ، مثل بقیه ایده ها خاک میخوره و کم کم از بین میره !
گفتی این بخش ناقصه و باید کامل بشه ، خیله خوب ، اگر اطلاعات کاملی درباره این بخش داری یا هر کسی که داره میتونه بده تا کاملتر بشه دست به کار شه !
به نظر من همینقدر هم که کار شده روش خوب هست و ارزش این رو داره که پابرجا بمونه ... 4 ساله که رول پلیینگ اینجا یا بهتر بگم گروه های رول پلیینگ اینجا یه بیوگرافی نداره و حالا که یه مختصر در موردش نوشتن میگی که باید بسته بشه و منتقل بشه و ... !
اگه همین راهنمای گروه ناقص یک درصد به انتخاب گروه توسط کاربرا کمک کنه ، بهتره تا اینکه بره انجمن مدیران و به مدیرا برای اینکار یاری بده !!

نقل قول:
90 درصد تاپیک‌های موجود توی فروم مخالف بودم

باب تو به خوابگاه مختلط کارمندان چیکار داشتی آخه ؟

نقل قول:
در کل تعاریف گروه ها گیج کنندس چون خود فرد نمی تونه بگه که کدومشون شخصیتشه ولی اگه در مورد اعضای گروه ها یه بیوگرافی بنویسیم و هر کسی یه جوری خودشو معرفی کنه و اونطوری طرف راحت می فهمه دوست داره کجا بره !

به نظر من گیج کننده نیست و نمیشه کاری که طرفی که میخواد بیاد توی ایفای نقش بخونه و بگه این با شخصیت من سازگاره ! این پیشنهادی هم که دادی مناسب نیست !
مثلا اگر افراد زیر بیوگرافیشون توی گروهشون باشه میتونه به فردی که میخواد بیاد توی گروه ها کمک کنه که اون گروهی رو که واقعا دوست داره انتخاب کنه ؟

من و تو و استرجس از گریفیندور
ماندانگاس و اما و آنتونین از هافلپاف
ایگور و بارتی و بلیز از اسلیترین
ققنوس و اسکاور و راجر از راونکلاو ( کلا طرف با دیدن بیوگرافی اینا منصرف میشه از ایفای نقش )

یا اینکه منظورت همونطور که خودت گفتی اینه که هر کسی یه توضیحی در مورد خودش بده و بنویسه ؟ فکر نمیکنی یه کم ؟! طولانی بشه ؟ یا این میتونه توی انتخاب فرد تاثیر بزاره ؟

مثلا من اینطوری بیوگرافی خودمو میدم :
شخصیت : پرسی ویزلی
نام واقعی : ...
سن واقعی : ...
مورد علاقه ها : بیناموسی نویسی ( )
شخصیت منفور : راجر ( )

و یه سری توضیح دیگه ای که من و ده نفر دیگه میدیم ... با توضیح این شکلی ای که اعضای گروه های دیگه میدن تقریبا شبیه میشه و فرد نمیتونه با توجه با این توضیحات گروهی که به شخصیتش میخوره رو معرفی کنه . مگر اینکه با این بیوگرافی بگه که خوب مثلا چون گروه X بیشتر ساحره داره ... به شخصیت من میخوره ! یوهو ؟!

به نظر من همین توضیحات کلاه گروهبندی ، مناسبه و فقط میشه اونها رو گسترش داد . مثلا یکی از موارد گسترشش میتونه اسامی اعضای اون رو نوشت و یا لینک تاپیک های اون رو قرار داد .

* در نهایت هم ممنونم از لیلی و سیریوس که زحمت این کار رو کشیدن و به جای تشکر مخالفت دریافت میکنن !

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۶:۴۳ پنجشنبه ۲۹ آذر ۱۳۸۶

سیریوس بلکold

نمایش اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
از تو چه پنهون آواره ام!
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
هممم ... تاپیک باید کامل شه بر منکرش لعنت!

ولی خب انقد تیز اظهار نظر کردن که تاپیک باید از دید هر موجود زنده ای غیر از مدیرا مخفی شه تا احیانا تازه واردا گمراه نشن یه خورده منصفانه نیست.

در حال حاضر اگه اسلی و ریون خلاصه ان به خاطر توضیحات خلاصه بلیز زابینی و کورن اسمیته و باید توسط اعضای همون گروه تکمیل شه.

راه حل جالبش هم اینه که ناظرای گروها برن یه نظر سنجی تو گروهشون بکنن و هر عضو یه جمله اضافه کنه و چکیدش برسه به دست من کوییرل یا هر کس دیگه ای تا تاپیکو به روز کنه.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۳۹۹-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.