هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: رده بندی مرگخواران
پیام زده شده در: ۱۷:۱۱ سه شنبه ۹ مهر ۱۳۸۷

مونتگومریold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۹ یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۰:۴۵ دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 588
آفلاین
خب نظرات و مقالات!!زیادی دیده شد در این تاپیک و همشون تقریبا خوب و قابل قبول بودن.من با آنتونی عزیز موافقم. خدارو شکر کتاب رو خوندم و میتونم نظر بدم.مری جان سعی میکنم پاراگراف بندی کنم که زیاد دراز نشه.

بارتی کرواچ:
در این که بارتی به لرد وفاداره و خدمات بزرگی رو به لرد کرده هیچ شکی نیست و مدرکی هم وجود نداره که بشه گفت این چیزها درست نیستن و در کل،این یک فکت(fact)و حقیقت مسلم میباشه که قابل انکار نیست.اما موضوع اینکه آیا بارتی کرواچ از نظر لرد بهترین و وفادارترین مرگخواره با نکته پیشین فرق و تفاوت داره.
ما همگی اینو قبول داریم که بارتی کرواچ،مثل بلاتریکس و چند لسترنج دیگه به زندان رفته.برای همین،از روی این نمیشه گفت که بارتی بهترین و وفادارترین مرگخوار بوده.چون همون طور که گفتم،لسترنجها و آدمهای دیگری هم به زندان رفتن وگذشته از اون،این دلیل خوب وموجهی نیست.

بعد میرسیم به بدن و خدمت به لرد که باید بگم بند لرد رو بارتی بهش برنگردوند.وجود بارتی فقط این کار رو آسون تر کرد.چون همون طور که پیتر در کتاب گفت لرد با هر خونی میتونست برگرده و گذشته از این،هر مرگخوار باوفای دیگری مثل لوسیوس میتونست به درخواست لرد این کار رو برای لرد انجام بده. تازه لوسیوس دسترسی بهتری به هری داشت و میتونست حتی بدون تغییر شکل این کارو انجام بده.چون لوسیوس هم با وزارت،هم با مدرسه و هم با مسئولان جام آتش ارتباط داشت و میتونست براحتی خودش رو جزو مسئولین جام آتش قرار بده و جای جام رو عوض کنه تا هری پیش لرد بره.پس این هم دلیل این نمیشه که بارتی وفادارترینه.در مورد گفتهای لرد هم باید بگم لرد به بلا هم گفت "جزو وفادارترین" و تازه،لرد به برتی گفت که وی یکی از وفادارترین هست نه وفادار ترین!

لوسیوس مالفوی
لوسیوس مالفوی شاید قبل از گندی که به بار آورد،بهترین و وفادارترین مرگخوار لرد بحساب میومد.که حتی وقتی لرد برگشت،با اینکه لوسیوس بدنبالش نیومد لرد از دستش عصبانی نشد و وی رو بسادگی بخشید.ولی بعد از ماجرای وزارت،لرد بسیار از دست لوسیوس عصبانی شد(آنتونی گفتش برای همین بیشتر توضیح نمیدم)ولی با این حال نمیشه کارهایی که لوسیوس کرده رو فراموش کرد.اما حتی با در نظر گرفتن اینها،نمیشه گفت که لوسیوس وفادارترین و بهترین بوده.چون اگر این طور بود،در زمانی که لرد نبود وی بدنبال لرد میرفت تا بلکه پیداش کنه.

بلاتریکس:
بلاتریکس شاید یکی از کاندیداهای مناسب برای وفادارترین مرگخوار لرد باشه.چون وی به هیچ عنوان لرد رو لو نداد،بخاطرش به زندان رفت و کارهای زیادی رو براش انجام داد.(تا اینجا همش مثل بارتی بوده)ولی یکی از تفاوتهایی که با بارتی داره اینه که وی کارهای بیشتری برای لرد انجام داده.وی و لرد،هردو گفتن که بلاتریکس شخصا جادوی سیاه رو از لرد یاد گرفته و من فکر نمیکنم لرد معلم مهربونی باشه که به هر کسی جادوی سیاه رو بخواد یاد بده.پس طبیعتا،لرد چیزی در بلا دیده که به وی این درس رو یا داده یا بلا ازش استفاده کنه.در مورد مرگخوار بودن بلا باید بگم که بله و بلا مرگخوار بوده و این در کتاب هم چندین بار گفته شده.وگرنه کسی که مرگخوار نباشه در مأموریت های لرد شرکت نمیکنه واگر بلا علامت رو روی دستش نداشت،لرد در کتاب چهارم وقتی که دوباره بدن رو گرفت نمیگفت"این جای خالی برای بلاتریکس و لسترنج هاست و بخاطر این که توی زندانن نتونستن بیان پیش من".پس از این جمله میشه نتیجه گرفت که بلا هم علامت مرگخواری رو روی دستاش داشت،ولی چون توی زندان بود نتونست بیاد.تازه در کتاب هفتم هم میشه دید که بلا واقعا به لرد وفاداره.

سوروس اسنیپ:
در نگاه لرد شاید مرگخوار وفاداری باشه ولی شخصا نیست.در زمان مرگخواریش(قبل از اینکه بره محفل)وی به لرد خیانت مرد و بخاطر لیلی پیش دامبلدور رفت.ولی همون طور که آنتونی گفت در نگاه لرد وی شاید وفادارترین و بهترین باشه.

تا زمانی که عشق دوستان هست، مونتی هرگز فراموش نخواهد شد!!

[i][b][color=669933]"از این به بعد قبل از

پیام زده شده در: ۱۷:۰۴ سه شنبه ۹ مهر ۱۳۸۷

ریگولس بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۵ یکشنبه ۵ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۲۵ پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۲
از ما که گذشت، فقط درگذشتمان مانده!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 414
آفلاین
هوم!

بابا بلاتریکس مرگخواره!!!!

در مورد احضار کردن هم این طوره که:

وقتی لرد روی علامت سیاه یه مرگخوارش با انگشتش فشار بده ، علامت داغ میشه ، بعد همه ی مرگخوارا خبردار میشن. چون علامت شمو هم روی دست اونا داغ میشه. همین!

پس علامت شوم فقط یه وسیله ی اطلاع رسانیه! یه چیز مثل سکه های الف دال ولی خلی پیشرفته تر

من میگم بلاتریکس مرگخوار بوده و داغ داشته و داغش هم دغ شده تو آزکابان!

ولی خب نمیتونسته بیاد دیگه!
ولی جاش رو بر و بچز خالی کردن!

یه سوال رو جواب بدین:

کسی میدونه که رابستن و ردووولف از شکنجه های آزکابان زنده بیرون اومدن؟؟؟؟

یا اصلا زنده دستگیر شدن؟؟؟

میخوام به اونجای کتاب 4 اشاره کنم که هری رفته بود تو قدح اندیشه ی دامبل!

بلاتریکس و بارتی کراوچ و یه نفر دیگه دستگیر شده بودن! (یعنی فکر کنم فقط یه نفر دیگه بود!)

به این نکته توجه کنید و دقت کنید ، ببیند که شاید رودوولف یا رابستن کشته شده باشن!

و بنا بر این منظور ولدمورت از لسترنج ها ؛ بلاتریکس لسترنج و یکی از برادران لسترنج بوده! همین!

ویرایش شده توسط ریگولس بلک در تاریخ ۱۳۸۷/۷/۹ ۱۷:۱۳:۲۷

اینم طاخچه ی افتخارات... ریا نشه البته!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۶:۵۲ سه شنبه ۹ مهر ۱۳۸۷

بلاتريكس لسترنج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۱۱ دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۹:۲۹ جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴
از ما هم شنیدن...
گروه:
کاربران عضو
پیام: 705
آفلاین
هووم مری مطالب رو خوندم..منظورم چیز دیگه ای بود
مثلما مری لرد نمی تونه با علامت شوم کسی رو که توی ازکابانه احضار کنه ولی اشاره کرده که اینجا جای لسترنج ها هستش درسته؟؟از کجا معلوم بلا در جمع سه رابستن و رودولف حضور نداشته باشه در صورتی که بلا خیلی مطرح تر از رابستن بوده؟یکمی خنده داره خب .

هووم ببین مری جان اگه لرد می تونست با اون علامتش هرکی توی ازکابانه هم خبر کنه که دیگه کسی توی ازکابان نمی مونه درسته؟اگه می تونست بلافاصله هرکی توی ازکابانه با خبررلرد بدوئه بره پیش اربابش که دیگه ازکابان به درد نمی خورد و میشد یک زندان بی درو پیکر
ببخشید ولی حرفت خیلی غیر منطقیه

اگه حرفی می زنی از پست من لطفا بقیش رو هم بخون.هووم ببینید نات بنظر من فقط می خواست خودنمایی کنه مطمئنا وقتی اون همه با لوسیوس حرف می زنه و از لسترنج ها تعریف می کنه و همچنین مورد بارتی به وفادارترین مرگخوارش بر نمی گرده بگه امیدوارم بهتر عمل کنی..چون مثلا وفادارترین مرگخوارشه..نات اومده پاچهخواری کنه که لرد بهش گفته بسه.این یکمی غیر منطقیه که بر اساس یک جمله بخوایم بگیم که نات جز نفرات اول این گروه بوده

در مورد بلا دیگه نظری نمی دم.فکر می کنم حرفامو زدم.بقیه دوستان نظری دارن بگن.این کاملا واضحه و بارها ذکر شده توی کتاب که بلاتریکس از وفادارترین مرگخواران لرده که به خاطر اعتماد زیاادی که لرد بهش داشت هورکراکس رو بهش سپرد و بار ها هم ذکر شده که بلا بعد از هاگوارتز با رودولف ازدواج کرد و رفت مرگخوار شد چون عاشق لرد سیاه و دنیای سیاهی ها بود.

در ضمن ایا میشه دلیلی اورد که بلا مرگخوار نشده باشه؟تمام خصوصیات یک مرگخوار رو داره توی کتاب پنج اواخرش توی وزارت خونه بلا بر می گرده چی می گه؟می گه که به هری من خیلی قدرت هارو از لرد یاد گرفتم که تو فکرشم نمی تونی بکنی..خب خودشم یک سری جادوهارو بلد بوده.ایا دلیلی هست که بشه گفت بلایی که این قدر دور و بر لرد بوده وتوی کتابم مطرح بوده مرگخوار نبوده باشه؟بلایی که بعضی وفتا از لرد هم سنگ دل تر میشده؟...خصوصیات یک جادوگر سیاه رو به اندازه کافی داشته ..و یا حتی بیشتر از کسایی مث کراپ و نات و کراوچ جوان .پس دلیلی نیست که اون که عاشق این گروه بوده در خواست نداده باشه و اگه هم داده باشه لرد ردش کرده باشه کسی که مورد اعتمادشه و تقریبا از بهترین جادوگران سیاهه اطرافش هست
ممنون

وقتی شب برمی خیزد
دنیا را در خود پنهان می کند
در تاریکی غیرقابل رُسوخ
سرما بر می خیزد
از خاک
و هوا را آلوده می کند
ناگهان...
زندگی معنایی جدید به خود می گیردl

پیام زده شده در: ۱۶:۴۱ سه شنبه ۹ مهر ۱۳۸۷

مری فریز باود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۴۴ چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۳:۲۹ جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵
از زیر عذاب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1014
آفلاین
2 نکته رو میبینم که باید تذکر بدم !

1. اصلا ض از فیلم استنباط نکنین ! فیلم نامه ها هیچکدوم با نظارت رولین نبودن و کلاً سد حساب نمیشن . و من هیچکدوم رو در حد کتابهای ککان هم نمیدونم !

2. پست اول رو با دقت مطاله کنین ، فکر میکنم بالاش نوشته از کجا نقل قول شده از داخل کتاب 4 و نه هیچ فیلمی !
بحث در مورد رده‌ی مرگخوارانه ! و علی الخصوص جایگاهشون در صفی که لرد تنظیم کرده برای ما از همه نوع سندیتی که جز حدسیات نیست بالاتره !

پ.ن 1 : بلا پست اول رو بخونی میبینی که بلا جایگاهی نداشته توی صف !
پ.ن 2 : گفتم جایی از کتاب رو نقل قول کنین که بلا توش با علامت شوم دیده شده باشه چون به مرگخواریت صرفش شک داریم ! این همون دلیلی هست که باهاش مالفوی رو توی کتاب 6 میسنجن ... اوکی ؟
پ.ن 3: افرادی مثل کراب و گویل و نات ، آن شب توی آن صف بودن و فکر نمیکنم لرد رفته باشه دم خونشون و خبرشون کرده باشه ! این به خاطر علامت شومه که خبر دار شدن ! پس به زبون بی زبونی گفته که علامت رو روی دستشون دارن !

بازم تاکید میکنم با دقت مطالب رو بخونین و نظر بدین !

ریگلوس هم جای بخث داره ! یکم تحقیق بیشتر و جواب بهتر ، با اندکی تامل ! خدمت میرسم !

خداحافظی در اوج یا خروج فوج فوج... مسئله این است!

پیام زده شده در: ۱۶:۱۹ سه شنبه ۹ مهر ۱۳۸۷

بلاتريكس لسترنج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۸:۱۱ دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۹:۲۹ جمعه ۲۸ اسفند ۱۳۹۴
از ما هم شنیدن...
گروه:
کاربران عضو
پیام: 705
آفلاین
هووم

تاپیک بدی نیست..اگه دلایلتون منطقی تر باشن بحث داغ تر میشه :

خب ببینین حرفایی که بارتی نقل قول کرد عینا توی فیلم چهارم گفته شده بود..یعنی همین جملات عینا از زبون تک تک مرگخوارا اون قسمت که لرد بدن انسانیشو بدست می اورد گفته شده بود والبته توی کتاب هم بود..متاسفانه من کتب رو ندارم همه جلداشو و فقط از دوستام گرفتم خوندم وگرنه براتون نقل قول می کردم..اما فیلم خب توی فیلم اون قسمتی که بلا از ازکابان فرار کرده بود نشون داد که در یک کوهستان انگشت اشارشو روی علامت شومی که روی ساعد دستش بود می کشه و بعد اون انگشت رو می لیسه و قه قهه می زنه...!

ببینین بلا یک شخصیت وفادار و عاشق لرد سیاه بوده و لرد سیاه هم به خاطر قدرت بلا در جادوی سیاه ،به خاطر علاقه ای که به شخصیت بلا داشته (علاقه به شخصیت نه عشق به خودش) اون رو مرگخوار می کنه.همون طور که می دونین یک قسمت یکی از محفلی ها که یادم نمی اد کی بود (فکر کنم سیریوس) به هری می گه که بلاتریکس یک جانیه که بعد از هاگوارتز با رودولف ازدواج می کنه که یک شوهر اصیل داشته باشه و هیچ علاقه ای به رودولف نداشته بعد هم به گروه مرگخواران می پیونده .

این حرف نشون می ده که بلاتریکس یک مرگخوار بوده.ببینید لرد سیاه همانطور که دشمنان زیادی به غیر از محفلی ها داشته دوستان زیادی هم به غیر از مرگخوارانش داشته ولی اون شبی که بدن انسانی خودشو بدست اورد و تک تک مرگخوارانش رو احضار کرد چند نفر نتونستن به دلایلی بیان..همون طور که می دونین بلا و رودولف دو لسترنجی بودن که توی ازکابان اسیر بودن و در نقل قول بارتی هم بهش اشاره شده .خب لرد سیاه در اولین دیدار همه دوستانش رو که دعوت نمی کنه بلکه چند مرگخوار اصلیشو احظار میکنه تا از رسیدنش با خبر بشن .همچنین لرد سیاه اون قدر شکاک هست که به هرکسی حتی بهترین طرفدارانش اعتماد نکنه پس بلا اگه مرگخوار مورد اعتماد اون نبـود مطمئنا فنجان هافل که قسمتی از روح خودشه به اون نمی داد که بزاره تو حسابش یا قضیه اون شمشیر گریفندور..بعد هم لوسیوس هم به نظر من بهترین مرگخوار لرد سیاه بود.یعنی بلا انتونین و لوسیوس سه نفری بودن که در نبود اسنیپ مرگخواران اصلی حساب می شدن و با برگشت اسنیپ لوسیوس بلا و اسنیپ ..!لوسیوس هم یک هورکراکس دیگه رو در دست داشت با این که نمی دونست هورکراکسه پس لرد سیاه به لوسیوس هم اعتماد زیادی داشت در غیر این صورت روح خودشو نمی داد دست اون ..چون شک می کرد که ممکنه لوسیوس اونو نشون دامبلدور بده و بگه اینو از لرد گرفتم این چیه!خب پس با این شرایط لوسیوس و بلا از مورد اعتماد ترین مرگخواران لرد سیاه بودند ..و مرگخوار نبودن بلاتریکس جای بحثی نداره.اگه هیچ جای کتاب گفته نشده که بلا روی دستش علامت شوم داره هیچ جای کتاب هم گفته نشده که مثلا نات روی دستش علامت شوم داره..یا مثلا گویل و کراپ..پس این دلیل خوبی نیست.خیلی نکات توی یک داستان از نظر می افتند چون نویسنده به اندازه کافی موضوع مرگخوار بودن بلا رو مطرح کرده و نمی تونه داستانش رو روی این بذاره و سوژه اصلی رو فراموش کنه که.

در مورد اسنیپ..خب اسنیپ یک بار گفت که لرد سیاه هیچ وقت نتونسته ذهن منو بخونه درسته که لرد قدرت چفت شدگی بالایی داره ولی اسنیپ هم در این زمینه می تونه با لرد رقابت کنه چون اگر این طور نبود مطمئنا نمی تونست بیاد به دامبلدور خدمت کنه و جلوی لرد ککش هم نگزه..مطمئنا لرد بارها سعی کرده ذهنشو بخونه و موفق نشده و حرفی هم نزده چون اگه حرفی می زده تحقیر میشده که با این قدرت نتونسته خیانت اسنیپ رو بفهمه و اگر اسنیپ رو می کشت و خاطراتش رو می دزدید هم ممکن بود ضرر کنه شاید اسنیپ خیانت کار نبوده باشه و اون وقت اون یک مرگخوار خیلی خوب که توی هاگوارتز نفوذ داره و اطلاعاتی بهش می ده رو از دست می داد..خب به نظر من لرد روی اسنیپ حساس شده بود شک کرده بود بهش که توی اون موقع که داشت بر می گشت اون طوری گفت :یکیشون دیگه بر نمی گرده ...! خب اون اون موقع نمی دوسنت که اسنیپ قراره بیاد بهش اطلاعات بده خیال می کرد اسنیپ خیانت کرده بهش و ...! و هیچ وقت نتونست جواب سوالشو بفهمه.حد اقل اسنیپ اون قدر براش مهم بوده که به خاطر خواهش اسنیپ می خواسته لیلی رو اون شب نکشه
نقل قول :
_ازش خواهش کردم که اون پسررو بکشه ولی کاری به لیلی نداشته باشه
_پس چرا ...
_ نمی دونم شاید عصبیش کرده بود

این دقیقا همون جملات نیست گفتم که همه کتابا رو تو یخونه ندارم ..ولی همچین چیزی بود یادمه..هووم ... پس لرد اسینپ رو مورد اعتماد می دونسته که اون شب می خواست تتا وقتی لیلی موی دماغش نشده نکشتش..و البته با توجه به این که لیلی دورگه بوده و اون از دورگه ها متنفره اگه لیلی اصیل بود با ز قضیه فرق می کرد

خب به نظر من اول از همه اسنیپ ،بعد لوسیوس و بلا به یک اندازه چون این دو معمولا سعی می کردند بزنن توی سر و کله همدیگه و پیشی بگیرن توی رهبری ها،بعد انتونین دالاهوف.....به نظر من نات ..وقتی می گه من وفادارترین....و لرد می گه بسه یعنی چرت و پرت نگو..به نظر من نات وفادار ترین نبوده،خب ببینین اون اومده از خود تعریفی و پاچه خواری لرد هم زده تو حالش و گفته بسه..وگرنه چقدر از لوسیوس تعریف کرد،چقدر درمورد لسترنج ها حرف زد.انتونین..ولی چیزی به نات نگفت به جز این که برو کارات رو درست کن..به نظر من انتونین دالاهوف نفر سوم و بارتی کراوچ نفر چهارم در این دسته است

با تشکر

وقتی شب برمی خیزد
دنیا را در خود پنهان می کند
در تاریکی غیرقابل رُسوخ
سرما بر می خیزد
از خاک
و هوا را آلوده می کند
ناگهان...
زندگی معنایی جدید به خود می گیردl

پیام زده شده در: ۱۶:۱۱ سه شنبه ۹ مهر ۱۳۸۷

ریگولس بلک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۵ یکشنبه ۵ تیر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۳:۲۵ پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۹۲
از ما که گذشت، فقط درگذشتمان مانده!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 414
آفلاین
بوق بر همتون!

یادتون رفته بلاتریکس لسترنج و لوسیوس مالفوی دو مرگخواری بودند که لردسیاه بهشون اعتماد کرد و هورکراسس هاش رو بهشون داد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

همینطور یادتون رفت که کریچر؛ جن ریگولس بلک رو گرفت تا باهاش تاسیسات امنیتی هورکراسس دیگرش رو تحکیم کنه؟؟

چه افتخاری بالاتر از این باری این سه مرگخوار؟ (مخصوصا آخری)

نات رو هم یادم نمیاد...یه بار دیگه کل12 جلد کتاب هری پاتر و میخونم تا جوابتون رو بدم

ولی فکر کنم خواسته پاچه خاری کنه ، همین!

ویرایش شده توسط ریگولس بلک در تاریخ ۱۳۸۷/۷/۹ ۱۶:۲۰:۱۲

اینم طاخچه ی افتخارات... ریا نشه البته!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۵:۱۳ سه شنبه ۹ مهر ۱۳۸۷

مری فریز باود

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۴۴ چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۳:۲۹ جمعه ۱۵ مرداد ۱۳۹۵
از زیر عذاب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1014
آفلاین
آنتونین یه پاراف بدی میکردی بابا مردیم تا خوندیم . همینه بقیه نمیان نظر بدن چشم میخواد :دییییی

بلا رو جدا کن ! پست اول رو خوب نخوندی . کلی توضیح داده بودیم !

میخواستم الان نظر ندم بعد یه چند تایی حداقل ، اما گفتم یه چیزایی رو باید نظری بگیم ! تا شاید بحث رونق پیدا کنه !

قطعا وقتی لرد سیاه مرگخواراش رو ردیف میکنه نمیگه همینجوری بیاین کنار هم بایستین ، مخصوصا اینکه جای خالی هرکدوم رو میشه حس کرد . اونم به وضوح !

آن جای خالی که 6 تا از بهترین مرگخوارای لرد کنار هم قرار گرفتن فکر میکنم گویای این مسئله باشه !
یکی بارتی کراوچ ! که از سن پایی ن در خدمت لرد بوده و این یک حس عجیبی برای لرد درست میکنه ! حتی تو محاکمه خودشم یکی از کسایی که اصلا کوتاه نیومد و حرفی خلاف حرفهای لرد نزد با اینکه به کلی دستش رو شده بود همین فردب بود . پس فکر نمیکنم فقط به صرف یک ماموریت همچین لقبی رو دریافت کرده باشه . گرچه تو آن برهه چنین بنظر میرسه !

اونی که ترسو و بزدل بوده و فرار کرده خیلی واضحه که کیه ! ایگور کارکاروف !
ولی با اینکه در آن زمان بازم به لرد خیانت کرده و سر جاش نایستاده ولی جایگاهش هنوز محفوظه !

اما اونی که دیگه پیش ما نمیاد ! این قطعا سوروس اسنیپه !
چون لرد قطعا خبر ها رو از دم باریک شنیده بوده و میدونسته که اسنیپ داره با دمبلدور همکاری میکنه و اینم نمیدونسته که بعدها اسنیپ قراره براش اطلاعات ببره به خاطر همین در آن لحظه سوروس اسنیپ رو یک خائن ب تمام معنا میدونسته !

حالا کار به سه نفری که مردن ندارم !

اما این جایگاه شش نفری در صدر مرگخواران قرار دارن . و بلایی هم بیشون نیست !

بلاتریکس یکی از کسایی بوده که زیاد به لرد خدمت کرده و زیادم پیشش بوده ولی اینای از مرگخواریتش نبوده بلکه به صرف علاقه بوده و بس ! لردم چنین حسی ر به آن داشته ! جایی که بلا در کتاب آر توسط مالی ویزلی به مرگ محکوم میشه چنین حسی در میان حملات دیده میشه ! و البته آنجا گفته میشه وفادارترین یار لرد ! و حرفی از مرگخواریت نیست !

نقل قول:
خشم ولدمورت از سقوط آخرین و بهترین سردارش مثل بمبی ترکید و موج انفجارش...

اما تو جایگاه بعد از مالفوی میرسیم به لسترنج ها !
اگر رابستن و رودولف رو در نظر بگیریم همون جا ایستده ان اما گفته نمیشه جایگاه سه نفری یعنی بلا در این میون نیست ! و شاید اصلا لرد بلا رو مرگخوار صرف حساب نمیکرده !

پس منم عقیده دارم بلا اصلا حساب نمیشه ! و در کل عقیده دارم لرد سیاه اصلا زنی رو مرگخوار صرف خودش حساب نمیکرده ، شاید از نظرش ارزش اینکار رو نداشتن !

حالا جایی رو سراغ دارین که علامت شوم رو دست بلا دیده بشه ؟!! این رو بررسی کنین من کتاب دم دستم نیست !
ولی با اینحال حدس میزنم اگر علامتی هم روی دست بلا بوده صرفا برای مواردی بوده که لرد احتمال میره ازش : وفادار بودن بلا ! علاقه و حس برتری جادویی بلا و...

گرچه به شخصه عقیده دارم که مالفوی فقط زمانی برای لرد اهمیت داشت که بهش احتیاج داشت و اصلا از نظر شخصیتی ازش خوشش نمیومد اما نکته اینجاست !

بهترین مرگخواران از نظر لرد کسایی بودن که خون پاکتری داشتند ! یعنی افرادی مثل مالفوی و لسترنجها و بلک و ...

ترجیحا حدس میزنم صفی که لرد برای مرگخواراش تشکیل داده دایره وار دور تا دور بوده و نه یک صف پشت هم و صاف ! برای هم اگر جایگاه لرد رو آن وسط و دقیقاً جایی که شروع و ختم میشه قرار بدیم . حدس من اینه !

صف دایره ای شکل !

دست راست :مالفوی ( یک نیروی اصیل )
دست چپ : بارتی کراوچ ( یک نیروی جوان و کار آمد )
و از اطرافشون هم لسترنج ها و و اسنیپ و ایگور !

مالسبیر رو من زیاد تو ذهنم نیست ! اما تو این صف زیاد بهش اشاره نمیشه پس زیاد مهم نبوده !
گرچه این نکته رو باید در نظر داشت که رولینگ زیاد در کتاب چهارش اینده نگر نبود و یه زمانیم میخواست اخرین کتابش این بوده باشه ! گرچه خیلی سریع منصرف شد اما کاملاً واضه کسایی رو از صف میکشه بیرون که قبلاً اسمشون بیشتر توی کتاب های قبلی برده شده تا کتاب های بعدی!
افرادی مثل کراب و گویل و مالفوی که اسمشون از هاگوارتز و به خاطر دشمنی با هری زبانزده !
و افرادی مثل مکنر و کارکاروف که اسمشون توی همون کتاب سر زبونا میفته !

شاید این از ضعفهای رولینگم بوده باشه !

راجع به نات هیچ نظری ندارم کلا یادم نمیاد ! کسی نمیدونه چرا فکر میکرده یکی از وفادارترینها بوده ؟!!!

ویرایش شده توسط مری باود در تاریخ ۱۳۸۷/۷/۹ ۱۵:۲۶:۳۱

خداحافظی در اوج یا خروج فوج فوج... مسئله این است!

پیام زده شده در: ۱۳:۰۴ سه شنبه ۹ مهر ۱۳۸۷

بارتی کراوچold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۹ پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۱:۳۲ یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۲
از مرلینگاه شوری خانه ریدل
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1540
آفلاین
ببین آنتونین جان ، من نمی خوام یکی در میون پست بزنم و در پست اول تاپیک که خودم زدم ، همه چیزو دقیقا توضیح دادم و البته 2 - 3 صفحه از کتاب رو دقیقا با ذکر صفحه و فصل و مترجم و همه چیز آوردم (همون نقل قول) ... در مورد نات ، تو کتاب و در همون نقل قول نوشته شده :
نقل قول:
ولدمورت از جلوی مرد خمیده ای که در سایه گویل ایستاده بود گذشت و به آرامی به او گفت :
- تو هم باید بهتر از گذشته رفتار کنی ، نات .
- سرورم ، الهی که قربونتون برم . من وفادارترین ...
ولدمورت گفت :
- بسه دیگه .
ببین . نات می گه من وفادارترینم . چرا ؟

نقل قول:... همون جایی که من نقل قول کردم و متن 3 صفحه از کتابو نوشتم ؛ لرد هیچ اسمی از بلاتریکس نمیاره . چرا ؟

در مورد 10 نفر اول هم فکر کنم درست می گی ... اما خب اگه خیلی از مرگخوارهایی که در میانه های جریان کتاب ها مردن ، زنده می موندن و نسبت به فعالیت سابقشون بازم به لرد خدمت می کردن شاید جایی میان این دو یا سه سر می داشتند ... مثلا همین بارتی کراوچ ، همونطور که خود رولینگ گفته ، یکی از باهوش ترین جادوگران بوده ، 12 سمج آورده و کاری که هرمیون هم نتونسته بکنه و البته قبل از مردنش ، یکسال در مأموریت لرد بوده که باعث شده حداقل لرد بدنش رو بدست بیاره و خب اگر لرد یکم بیشتر می جنبید هری رو هم می کشت .
قبل از اون هم با اقرار ایگور کارکاروف به همراه دالاهوف ، لسترنج ها و بلاتریکس به زندان رفت و از 19 سالگی زندان بود تا اینکه مادرش با معجون مرکب به شکل اون در اومد و نجاتش داد و خب باز بارتی چند سال تو خونه زندانی بود ... تا اینکه لرد بارتی کراوچ پدر رو کشت و بارتی پسر رو نجات داد (گویا یکی دو سال آزکابان بوده و از اون به بعد تو خونه زندانی بوده ، حدود 10 - 11 سال و در طی سال آخر عمرش هم مأموریت لرد که بیشتر از 8 ماه در هاگوارتز بوده رو انجام می داده)
بارتی پسر از مرگخوارایی بود که لانگ باتم ها رو شکنجه کردن و در سال 1981 - 82 رفت آزکابان که گفم .
البته اینکه بارتی اسم زیادی ازش آورده نشده درسته ولی خب نباید فراموش کنیم که لرد بدنش رو بدست بارتی بدست آورد .

در مورد اسنیپ هم باید بگم که آره . ذهنش رو خوب بسته بود و لرد هیچ وقت نتونست ذهنش رو بخونه ... هر موقع پیش لرد بود به عنوان بهترین بود و با کشتن دامبلدور هم ارج و مقام بیشتری پیش لرد پیدا کرد ... و البته اسنیپ به محض بازگشتن لرد خبرهای - حالا درست یا غلطی - رو بهش داد و خب همیشه واسه لرد به عنوان یه جاسوس کار می کرد .

به نظرم اگه اسنیپ دوم باشه ، بین لوسیوس و بلاتریکس نمی شه گفت کدوم دوم یا سومه ... چون همیشه یه درگیری بارزی بینشون بود که می خواستن خودشون رو بهتر جلوه بدن و وفاداریشونو بیشتر ثابت کنن و خب به لرد نزدیکتر بشن .

در مورد مالسیبر چیزی نمی دونم ... در مورد ادامشم امکان درست بودن هست ولی همونطور که گفتم ، کسایی مثه بارتی پسر و ... اگه در میانه های راه نمی مردن ممکن بود ارج و مقام بالاتری نسب به خیلی ها داشته باشن و حدقال در مقام های چهارم و پنجم قرار بگیرن .

امیدوارم دیگر دوستان هم در بحث دو نفره ی ما وارد بشن و تنوعی بهش ببخشن و کلا نظر خودشونم بگن

ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۷/۹ ۱۳:۳۰:۰۵

پیام زده شده در: ۱۱:۲۸ سه شنبه ۹ مهر ۱۳۸۷

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۴ دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۱۱ شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 2608
آفلاین
در مورد 10 نفر اول بنظر من:

تا زمان درگیری هری و دوستاش با مرگخوارا در وزارتخونه که البته بعدا محفلیام بشون اضافه شدند"لوسیوس مالفوی"سردسته مرگخوارا بحساب میومد.در نبرد وزارتخونه که بلاتریکسم حضور داشت دیدیم که در بین مرگخوارا لوسیوس حرف آخرو میزد.اگه به عقبتر برگردیم میبینیم ولدمورت قبل از اینکه سقوط کنه دفترچه خاطرات رو با علم بر اینکه یه هورکراکسه به لوسیوس سپرد،درسته به لوسیوس نگفت هورکراکسه ولی وقتی یه تیکه از روحشو به لوسیوس میده معلومه بش اطمینان داشته.

اینو باید در نظر بگیریم که ارزش هر مرگخوار برای ولدمورت باندازه خدمتی بود که بش کرده و میکنه،با توجه به این بعد از اینکه لوسیوس تو آزکابان افتاد و البته بقدری از چشم ولدمورت افتاد که میخواست برای انتقام از اون پسرش یعنی دراکو رو به با سپردن ماموریتی که غیرممکن بنظر میومد یعنی کشتن دامبلدور به کشتن بده"سوروس اسنیپ"از بقیه مرگخوارا و حتی بلاتریکس ارج و قرب بیشتری پیش ولدمورت پیدا کرد و اوجش بعد از کشتن دامبلدور در اواخر کتاب 6 بود.البته حتی قبل از این هم در اوایل کتاب 6 میبینیم که وقتی اسنیپ داره با بلاتریکس میشه گفت مناظره میکنه بلاتریکس بش میگه:"موقعی که لرد سقوط کرد و تو تونستی بواسطه اینکه در هاگوارتز نورچشمی و مورد حمایت دامبلدور بودی از آزکابان قسر در بری من بودم که مطمئن بودم لرد برمیگرده و بخاطرش به آزکابان رفتم"
اسنیپ در جواب میگه:"اطلاعاتی که من برای لرد بعد از اینکه به جسم انسانیش برگشت در مورد فعالیتهای دامبلدور در این چندساله بردم خیلی بیشتر از آزکابان رفتن تو فایده داشت!".بعد از کشتن دامبلدور که اطمینان و تعلق خاطر ولدمورت به اسنیپ در اوج قرار گرفت،نمونه شو میتونیم در اول کتاب 7 ببینیم که وقتی اسنیپ به همراه مالسیبر وارد خونه مالفوی میشه ولدمورت اسنیپ رو پیش خودش میشونه و به بقیه مرگخوارا بی اعتناس و توجهش بیشتر به اونه.همینطور وقتی عده ای از مرگخوارا در بالای برج دور دامبلدور گیر افتاده جمع شده بودن وقتی اسنیپ وارد شد همه از سر راهش کنار رفتن و ازش حساب میبردن.درسته اسنیپ بعد از کشته لیلی اوانز توسط ولدمورت پشیمون شده بود و نفوذی دامبلدور بین مرگخوارا بود ولی در هر حال ولدمورت فکر میکرد اون مرگخوارشه و اینجام بحث اعتماد ولدمورت به طرفداراشه،بخاطر همین اسنیپ رو هم در لیست قرار دادم.البته در وزارتخونه که اشاره کردم که لوسیوس سردسته بود اسنیپ حضور نداشت وگرنه ممکنه اسنیپ نفر اول در بین مرگخوارا بوده.

بعد از اسنیپ دیگه مرگخوار ارشد بی چون و چرا بلاتریکسه.یکی از واضحترین دلایلش اینه که ولدمورت بعد از لوسیوس فقط به یه مرگخوار دیگه اطمینان کرد و یکی از هورکراکساشو بش داد،البته بازم به بلاتریکس نگفت اون فنجان هافلپاف یه هورکراکسه.جدای از اعتماد و جایگاهی که بلاتریکس پیش لرد داشت مهارت مثال زدنی خودش باعث میشد خیلی از مرگخوارا ازش حساب ببرن.از نمونه های مهارتیش میشه به دفع طلسم دامبلدور در وزارتخونه،کشتن سیریوس بلک و قسمتی از کتاب 7 اشاره کرد که فنریر گری بک بهمراه چند نفر دیگه هری و رون و هرمیون رو بردن خانه مالفوی و بعد از یه سری اتفاقات بلاتریکس به تنهائی چند نفر از همراهای فنریر رو بیهوش و خلع سلاح کرد و البته خود فنریر رو هم با فضاحت زانو زده روی زمین نشوند.در اواخر کتاب 7 هم دیدیم که آخرین مرگخوار و طرفداری که با لرد مونده بود بلاتریکس بود و رولینگ هم در اونجا از اون با نام"آخرین سردار"یاد میکنه.البته اگه بخوایم وفادارترین مرگخوار و کسی که واقعا عاشق ولدمورت بود رو معین کنیم صد در صد اون کسی نیست جز بلاتریکس لسترنج که اینقدر به ولدمورت وفادار بود که علنا در دادگاه محاکمه داد کشید و گفت مطمئنه ولدمورت برمیگرده و بخاطرش به آزکابان میره و منتظرش میمونه.همینطور در کتاب 7 میدیدیم که هر موقع میخواد با ولدمورت حرف بزنه رولینگ چطور توصیف میکنه که چقدر به ولدمورت علاقه داره و وقتی ولدمورت ازش تعریف میکنه اشک تو چشماش جمع میشه و...ولی این علاقه یه طرفه بود و ولدمورت در برهه های زمانی مختلف لوسیوس و اسنیپ بیشتر تو چشمش میومدن و بعد از اونا بلاتریکس بود.

بعد از این سه نفر که مرگخوارای دیگه باشون قابل مقایسه نیستن،مالسیبر بیشتر به چشم میاد بقیه مرگخوارا رو هم در پست قبل اسم بردم البته آمایکیوس و الکتو رو جا انداختم.10 نفر اول بین مرگخوارا رو خواسته بودی ولی بنظر من بعد از لوسیوس و اسنیپ و بلاتریکس و مالسیبر نمیشه دقیق تعیین کرد که حالا بگی نفر پنجم و ششم و...کیان هر کدوم در یه جائی مشغول خدمت به لرد بودن.ولی بعد از اون چهار نفری که اسم بردم سه نفر از مرگخوارا بیشتر ازشون اسم برده شده که اونا"پیتر پتی گرو"،"نارسیسا"و"دالاهوف"هستن.در مورد پیتر که تو پست قبل توضیح دادم و معلوم شد هیچ وقت واقعا ولدمورت آدم حسابش نمیکرده،نارسیسا هم که عملا فقط اسم مرگخواری رو یدک میکشید و توی ماموریتا شرکت نداشت و البته بعد از قضیه طرد شدن لوسیوس و همینطور محول کردن ماموریت غیر ممکن کشتن دامبلدور به دراکو نارسیسا عملا وفاداریش نسبت به ولدمورت رو از دست داد و در اواخر کتاب 7 هم دیدیم که وقتی هری بعد از اینکه در ذهنش با دامبلدور در کینگزکراس صحبت کرد و دوباره به این دنیا برگشت و ولدمورت از نارسیسا خواست بش بگه که هری زنده س یا نه به ولدمورت بدروغ گفت که هری مرده.در مورد دالاهوف:اون از زمان تحصیل ولدمورت در هاگوارتز همراه و مریدش بوده.همینطور دیدیم که موقعی که ولدمورت برای درخواست تدریس در هاگوارتز پیش دامبلدور رفته بود دامبلدور به دالاهوف و چند تا دیگه از مرگخوارا اشاره کرد که دنبال ولدمورت اومده ن.دالاهوف بهمراه بلاتریکس بعد از اینکه ولدمورت سقوط کرد بخاطر وفاداری به ولدمورت به آزکابان رفت و بعد هم بهمراه بلاتریکس و یه عده دیگه از مرگخوارا تونستن بعد از ظهور مجدد لرد از آکابان فرار کنن و بش ملحق بشن.بعد از این از دالاهوف در نبرد وزارتخونه اسم برده میشه که هرمیون و الستور مودی رو مجروح میکنه همینطور در کتاب 7 وقتی هری و رون و هرمیون از جشن عروسی بیل و فلور بواسطه پیام کینگزلی که گفت مرگخوارا دارن میان فرار کرده ن دالاهوف و یه مرگخوار دیگه که اسمش یادم نیست دنبال اونا رفتن و در اون رستوران باشون درگیر شده ن.در اواخر کتاب 7 هم میبینیم که در نبرد هاگوارتز بصورت فعال شرکت داره و چندین بار اسمش برده میشه و تا آخرین دقایق قبل از مرگ ولدمورت در هاگوارتز همراهش بود و بخاطرش میجنگید.

در مورد بارتی کراوچ:در اواخر کتاب 4 که ولدمورت بجسم انسانیش برگشته بود و در اون موقعیت زمانی بخاطر اینکه تحت تاثیر خشمش نسبت به مرگخوارائی بود که اونو فراموش کرده بودن میخواست بارتی رو به رخ اونا بکشه و چون ولدمورت ارزش مرگخواراشو باندازه کاری میدونست که براش انجام میدن و در اون برهه زمانی بارتی در هیبت دروغین الستور مودی در هاگوارتز بود بیشتر تو چشم ولدمورت میومد.وگرنه هیچ وقت نمیشه بارتی رو با لوسیوس و اسنیپ و بلاتریکس مقایسه کرد.

در مورد"نات"هم من یادم نمیاد لطفا متن کتاب رو کپی کن و بگو چه قسمتی بود.

پیام زده شده در: ۲۰:۲۰ دوشنبه ۸ مهر ۱۳۸۷

بارتی کراوچold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۹ پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۱:۳۲ یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۲
از مرلینگاه شوری خانه ریدل
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1540
آفلاین
درسته آنتونین جان ، اما سؤالات اصلی ما ایناس :
نقل قول:
چرا تئودور نات فکر می کرد وفادارترین مرگخوار بوده ؟ آیا در قدیم کار خاصی کرده بود ؟
جایگاه بلاتریکس ، یکی از بهترین مرگخواران در این رده بندی کجاس ؟ چرا اسمی ازش آورده نشده ؟
دیگر مرگخواران در چه ردی ای قرار دارند ؟
چرا لرد با یکسری صحبت کرد و از یکسری هم بدون هیچ کلامی گذشت ؟

و البته خیلی هم برامون مهمه که [حداقل] 10 نفر اول در وفاداری به لرد کیا بودن ؟ یعنی حداقل لرد چی فکر می کرد در این مورد ؟ لرد خودش گفت که بارتی کراوچ که در هاگوارتز مشغولِ انجام مأموریت هست ، وفادارترین شخصه ... دومین نفر کیه ؟ سومی ؟ یا بهتره بگیم مرگخوارانی که شما نام بردین ، چه اونایی که هسته ی مرگخوارانو تشکیل دادن ، چه اونایی که بعدا به مرگخواران پیوستن و خیلی به لرد خدمت کردن ، کدومشون وفادارترینه ؟
چرا در این قسمت از کتاب که لرد در مورد همه صحبت می کنه ، هیچ حرفی از نارسیسا و بلاتریکس به میان نمیاره ؟
همونطور که گفتم ، اصلا چرا تئودور نات خودشو وفادارترین مرگخوار می دونست ؟ چه برتری ای نسبت به بقیه داشت ؟
و ...

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.