هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: رده بندی مرگخواران
پیام زده شده در: ۲۰:۰۵ دوشنبه ۸ مهر ۱۳۸۷

آنتونین دالاهوف

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۳۴ دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۱۱ شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۹
از کره آبی
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 2608
آفلاین
چیزی که مسلمه و البته در کتابا مشهوده اینه که لوسیوس،اسنیپ و بلاتریکس نزدیکترین اشخاص به لرد ولدمورت و از بقیه بیشتر مورد اعتمادش بودند.از مرگخوارای دیگه که حداقل جرات میکرد جلوی لرد صحبت کنه به مالسیبر میشه اشاره کرد.از مرگخوارای دیگه که به لرد نزدیک بودن میشه به کسانی مثل:"،مالسیبر،نات،دالاهوف،اَوری و رابستن"اشاره کرد که از زمان تحصیل ولدمورت در هاگوارتز مرید و همراهش بودند و هسته اولیه مرگخواران بعدا توسط همین اشخاص تشکیل شد.دامبلدور مشخصا زمانی که ولدمورت اومده بود پیشش تا درخواست تدریس در هاگوارتز رو بکنه به این اشخاص اشاره کرد و همینطور در خاطره ای که هری در قدح اندیشه به همراه دامبلدور دید ولدمورت بهمراه این اشخاص پیش اسلاگهورن حضور داشت.البته پیتر پتی گرو هم کارای زیادی برای ولدمورت انجام داد ولی نهایت منزلتی که ولدمورت برای او قائل بود همانطور که در کتاب 6 دیدیم این بود که لعنوان وردست اسنیپ باشه.(اون جا بود که نارسیسا و بلاتریکس رفتن اسنیپ رو در اون خانه دور افتاده ببینن فک کنم فصل 2 بود)

رده بندی مرگخواران (وفادارترین؟)
پیام زده شده در: ۱۷:۲۱ دوشنبه ۸ مهر ۱۳۸۷

بارتی کراوچold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۳۹ پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۱:۳۲ یکشنبه ۵ آبان ۱۳۹۲
از مرلینگاه شوری خانه ریدل
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1540
آفلاین
با توجه به صحبتی که لرد ولدمورت در کتاب جام آتش - جلد دوم ، ترجمه ی ویدا اسلامیه ، فصل سی و سوم (مرگخواران) ، از صفحه ی 747 تا 749 - داشته ، گفته که :
نقل قول:
... ولدمورت به سمت مردی که در سمت راست دم باریک ایستاده بود رفت . در مقابلش ایستاد و آهسته زمزمه کرد :
- مالفوی ، دوست حقه باز من ! شنیدم تو بدون تکذیب رفتار گذشته ات تونستی وجه ی آبرومندتو حفظ کنی . می دونم که هنوزم آماده ای که رهبری شکنجه گران مشنگ ها بشی ، درسته ؟ ولی لوسیوس ، تو هم هیچ وقت سعی نکردی منو پیدا کنی ... البته انکار نمی کنم که در جام جهانی کوییدیچ شجاعت زیادی از خودت نشون دادی ... ولی بهتر نبود انرژیتو صرف پیدا کردن اربابت و کمک رسوندن بهش می کردی ؟
صدای آهسته ی مالفوی از زیر کلاه شنل به گوش رسید که گفت :
- سرورم ، من در تمام این مدت گوش به زنگ بودم . اگه اثری از شما پیدا می کردم یا باد به گوشم می رسوند که شما کجا هستین فورا خودمو بهتون می رسوندم . امکان نداشت چیزی منو از این کار ...
ولدمورت با سرخوشی گفت :
- تابستون پارسال که یه مرگخوار وفادار علامت منو به آسمون فرستاد چرا فرار کردی ؟
مالفوی با شنیدن این جمله حرفش را نا تمام گذاشت و ولدمورت ادامه داد :
- بله ، من از همه ی این چیزها خبر دارم ، لوسیوس ... من ازت نا امید شدم ... امیدوارم در آینده وفاداری بیشتری از خودت نشون بدی .
- البته سرورم ، البته ... شما خیلی بخشنده این ... ازتون ممنونم .
ولدمورت دوباره حرکت کرد و در محلی که جای دو مرگخوار خالی مانده بود ایستاد . این فاصله میان مالفوی و نفر بعدی بود . ولدمورت به آرامی گفت :
- اینجا جای لسترنج هاست . اونا به من وفادار موندن . اونا ترجیح دادن به جای محکوم کردن من به آزکابان برن ... وقتی درهای آزکابان باز بشه لسترنج ها پاداشی می گیرن که به خواب هم نمی دیدن . دیوانه سازها به ما ملحق می شن ... اونا متحدین طبیعی ما هستن ... دوباره غول های تبعید شده رو احضار می کنیم و لشگری از موجوداتی درست می کنیم که لرزه بر اندام همه میندازن ...
او دوباره با راه افتاد . از جلوی بعضی از مرگخواران بدون هیچ حرفی رد می شد اما در مقابل بعضی دیگر می ایستاد و با آنها حرف می زد .
- مکنر ، دم باریک می گه تو برای وزارتخونه کار می کنی و هیولاهای خطرناکو می کشی . همین روزها قربانی های بهتری گیرت میاد ، مکنر . لرد ولدمورت برات تدارک می بینه ...
مکنر زیر لب گفت :
- متشکرم ، ارباب ... ممنونم .
ولدمورت به سوی دو نفر از نقابداران رفت که از بقیه درشت هیکل تر بودند و گفت :
- اینم کراب خودمونه ... امیدوارم این دفعه بهتر عمل کنی ، باشه ، کراب ؟ گویل ، تو هم باید بهتر عمل کنی .
هر دوی آنها با دستپاچگی تعظیم کردند و با حالتی معذب گفتند :
- چشم ارباب .
- حتما بهتر عمل می کنیم ، ارباب .
ولدمورت از جلوی مرد خمیده ای که در سایه گویل ایستاده بود گذشت و به آرامی به او گفت :
- تو هم باید بهتر از گذشته رفتار کنی ، نات .
- سرورم ، الهی که قربونتون برم . من وفادارترین ...
ولدمورت گفت :
- بسه دیگه .
ولدمورت به بزرگترین جای خالی در حلقه ی مرگخواران رسیده بود . همان جا ایستاد و با چشم های قرمز ماتش طوری نگاه کرد گویی افرادی را که باید در آن جا می ایستادند می دید .
او گفت :
اينجا هم شش مرگخوار غايبند ... سه نفرشون در راه خدمت به من مرده ان . يکي شون ترسو و بزدل بوده و نيومده ... که سزاي عملشو مي بينه . يکي شونم هست که مطمئنم ديگه پيش ما نمياد ... اونم کشته مي شه ، و يک نفر ديگه هست که وفادارترين خادم منه و داره انجام وظيفه مي کنه .
مرگخواران تکان خوردند . هري چشم هايشان را هنگام نگاه کردن به يکديگر از پشت نقاب مي ديد . ولدمورت ادامه داد :
- خادم وفادار من الان توي هاگوارتزه و زحمات اون باعث شده که دوست جوونمون امشب به اينجا برسه ...

طبق این صحبت ، وفادارترین مرگخوارِ لرد ، بارتی کراوچ (پسر) هست و خب مرگخواران دیگری هم هستن ... ما اینجا می خوایم بحث کنیم و بفهمیم که رده بندی مرگخوارا در ذهن لرد چی بوده ؟
یعنی از نظر لرد - مثلا 10 نفر اولِ - وفادارترین مرگخواران کیا بودن ؟

چرا تئودور نات فکر می کرد وفادارترین مرگخوار بوده ؟ آیا در قدیم کار خاصی کرده بود ؟
جایگاه بلاتریکس ، یکی از بهترین مرگخواران در این رده بندی کجاس ؟ چرا اسمی ازش آورده نشده ؟
دیگر مرگخواران در چه ردی ای قرار دارند ؟
چرا لرد با یکسری صحبت کرد و از یکسری هم بدون هیچ کلامی گذشت ؟

*البته من و مری باود پس از کلی بحث ، به این نتیجه رسیدیم که این تاپیک رو بزنیم تا نظر همه رو در این باره بدونیم*

ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۷/۸ ۱۷:۲۷:۰۸
ویرایش شده توسط بارتي كراوچ در تاریخ ۱۳۸۷/۷/۸ ۱۷:۳۷:۲۰
ویرایش شده توسط دافنه گرینگراس در تاریخ ۱۳۹۲/۵/۲۸ ۲:۴۲:۱۳
دلیل ویرایش: عوض کردن نام عنوان

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.