هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: نقد و بررسی فیلم "هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت دوم"
پیام زده شده در: ۲۱:۵۹ جمعه ۲۵ فروردین ۱۳۹۱

چو چانگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱:۳۹ جمعه ۱۶ دی ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۶:۲۸ پنجشنبه ۱۵ تیر ۱۳۹۶
از امدن و رفتن من سودی کو!!!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 674
آفلاین
راست میگین در مقابل کتاب خوب نبود من اول فیلم رو دیدم بعد کتاب رو خوندم
توی کتاب وقتی نفرینا بهم برخورد میکنن ولدی میمیره ولی توی فیلم نفرین بهد چند ثانیه به اون میرسه

فراست بیش از هرچیزی، بزرگترین گنج انسان است که وقتی بر سر نهاده شود، هوش و خرد می آورد ...

Only Raven

هیچ چیز غیر ممکن نیست

جادوگران ، ریون ، ارباب=♥♥♥

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۰۴ پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۱

هرماینی گرنجرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۴ جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۲۲:۱۸ یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵
از گربه های ایرانی :دی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 342
آفلاین
من که تاحالا دیدم عالی بود .من نمیدونم چرا میگید بده ؟
اصا کدوم قسمت؟ چرا بده؟
خوب درست اون قسمت دوئل هری و لرد و اون تیکه ایی که نویل نجینی رو نابود کرد مسخره بود ولی افتضاح نبود.یه چیز جدید بود
حتما که نباید هری لرد و نابود میکرد.

قدم قدم تا ‏ روشنایی، ازشمعی در تاریکی تا نوری پرابهت و فراگیر!
می جنگیم تا آخرین نفس!!
می جنگیم برای پیروزی!!!‏
برای عشق!!!!‏
برای گریفیندور.

پیام زده شده در: ۱۰:۴۶ پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۱

سيريوس بلك قدیمی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۰ یکشنبه ۲۸ تیر ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۶:۲۲ چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴
از موتور خونه جهنم !
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1086
آفلاین
با شوق و ذوق رفتیم اریجینال فیلم رو گرفتیم نگاه کردیم... الان کاور سی دیش رو گذاشتم لای درز پنجره پشه نیاد تو!

افتضاح ترین فیلم هری پاتری بود که در تمام عمرم دیدم.

برای اونی که رنگ کتاب های هری پاتر رو ندیده و فقط از اول فیلم هاشو نگاه کرده و کسی هم براش جریانات داخل کتاب رو تعریف نکرده فیلم خوبیه، ولی برای ما که لبه کتاب های هری پاترمون جویده شده(!) فاجعه ای در مجموعه فیلم های هری پاتر هست!

یعنی واقعا" هیچی نمی تونم بگم...

فقط به آقای دیوید یاتس توصیه می کنم که این ورا پیداش نشه و کاری کنه که دیگه صدا و تصویر و حتی اسمش رو نبینیم و نشنویم!!

تصویر کوچک شده

Re: نقد و بررسی فیلم "هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت دوم"
پیام زده شده در: ۸:۱۸ پنجشنبه ۲۴ فروردین ۱۳۹۱

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
بدترین فیلم خارجی که در سال 90 دیدم همین فیلم بود.

کارگردان فقط از سرش باز کرده بود تا زودتر همه چیزو تموم کنه.
و در ضمن هر جای کتاب که نکته داشت رو بر عکس تصویر کرده یا حذف کرده بود.
تمام وقایع سر هم بندی به نظر میرسید.
اگر کسی کتابا رو نخونده باشه فقط این فیلمو ببینه دیگه از صد فرسخی هری پاترم رد نمیشه.
در جاهایی که نیاز به صحنه پر تحرک هست مثل دراوردن شمشیر گریفیندور از کلاه و زنده شدن هری (و مارم باید اینجا کشته میشد آقای یاتس تو روحت) خیلی بی روح و با سکونه.
بر عکس جاهایی که نیاز به این همه بپر بپر نیست مثل کشتن مار و دویل هری با ولدمورت الکی اکشن سازی شده.

تنها نکته مثبت موسیقی خیلی خوب و جلوه های ویژه نسبتا خوبشه که اونم کاریه که از قبل شده بود و به آقای یاتس ربطی نداشت BAS***s

با عرض معذرت از ناظر این فروم و مدیران کلا داغ دلم با دیدم اسم فیلما تازه میشه

ویرایش شده توسط هری پاتر در تاریخ ۱۳۹۱/۱/۲۴ ۸:۱۹:۴۶

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۲۲:۵۴ یکشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۰

روفوس اسکریم جیور

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۰۶ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۲۳:۱۵ دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۸
از دواج يك امرحسنه است !
گروه:
کاربران عضو
پیام: 689
آفلاین
این تاپیکو که دیدم گفتم دیگه وقتشه ...
که یکمی از کینه های دلم کم بشه ...
تلافیشو دروردم سر رفقا ...
فیلم این نامردو دیدم ، بی پدر کشت مرا !

اهم ! سلاملیکم !

نقل قول:
یه مشکلی که داشت این بود که وسط جنگ و دعوا زرت و زرت ملت یاد لب گرفتن میفتادن! حال آدمو به هم میزد واقعا. البته تجربه ثابت کرده آقای کارگردان که اسمش نوک زبونمه کلا لب دوست داره و بی خود وبی جهت این صجنه رو میچپونه تو فیلم. مرض داری آقا؟ شما وسط جنگ و خونریزی زیر آوار لب میگیری؟ دوست داری حتما ارشاد یه چیزی برا سانسور پیدا کنه؟ دوس داری ما نتونیم فیلمو بزاریم رو سایت؟

بنده اینجا به شدت با صحبت های لودو موافقم ! همینطور فرت و فرت الکی ملت راز و نیاز و دعا و مناجات شبانگاهی میکردن ! بنده از همینجا این حرکت بیناموسی رو محکوم میکنم . اینا همه توطئه های غرب و آمریکاس ! دست عناصر غربی در کاره ! هیچ نمیگن بچه نشسته پای فیلم ؟ من فیلمو با پسر خالم که 8 سالشه داشتیم میدیدم که ناگهان رون و هرمیون ...

مکالمات رد و بدل شده ...

من : بپر برو یه لیوان آب بیار بخورم تشنمه !
پسرخاله : خر خودتی ، اینجا صحنه داره میخوای منو بفرستی دنبال نخود سیاه !
من :
پسرخاله : اییییی ...هرمیون عجب خریه که میاد ازین ل.ب میگیره !
من :

این بود آرمان های ما ؟

اگر این عامل رو فاکتور بگیریم از فیلم ، فیلم فوق العاده بهتر از فیلمای قبلی و تاثیر گذار تر از اونها بود . بازی خوب بازیگرا از جمله آلن ریکمن که اون آخرای فیلم با بازی خوبش احساسات رو قلقلک میده و رالف فاینس که واقعا ترسناک بود !

------------

ویرایش شده توسط روفوس اسكريم جیور در تاریخ ۱۳۹۰/۶/۱۳ ۲۲:۵۶:۰۵

خدا ایشالا به ما خدمت بده به شما توفیق کنیم ...

پیام زده شده در: ۱۹:۲۵ جمعه ۲۸ مرداد ۱۳۹۰

Ignotus Peverell

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۴۶ شنبه ۲۰ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲:۲۳ سه شنبه ۶ آذر ۱۳۹۷
از قبرستان
گروه:
کاربران عضو
پیام: 46
آفلاین
یکی از ویژگی های فیلم باید این باشه که هیجان و جذابیت کتابی که ازش اقتباس شده رو به تصویر بکشه... من با توجه به اینکه فقط با کیفیت پرده ای این فیلم رو دیدم یک ایراد کلی می تونم به فیلم بگیرم و اون اینکه وقتی صحنه ی نبرد پایانی رو در کتاب خوندم و تصور کردم احساس هیجان خیلی بیشتری کردم تا تماشای این فیلم... که به نظرم به تغییرات زیادی برمیگرده که نویسنده ی فیلمنامه ایجاد کرده و باعث شده از اون جذابیتش بیفته.
اولین نکته اینکه صحنه ی پایانی در فیلم در ابتدای صبح تصویر شده... یعنی وقتی ولدمورت و مرگخوارانش وارد هاگوارتز میشن، روزه ... و وقتی شکست میخورن هم طبیعتا روزه. من یادم نیست صحنه ی کتاب چه جوریه ؛ ولی جالبتر این بود که ولدمورت در حالی که تاریک بود وارد هاگوارتز میشد و با شروع نبرد نهایی یا هنگام کشته شدن بدست هری ، خورشید هم بیرون میومد. نکته ی بعدی صحبتهای نویل هستش ؛ در حالی که شعله ور شدن کلاه گروه بندی به دور سرش ( البته در فضای تاریک که شعله و نور جذابیتی ایجاد می کنه ، نه اول صبح!) صحنه ی جالبی ایجاد می کرد و همزمان یکی از عقاید مهم ولدمورت رو (که گروه بندی معنی نداره) القا می کرد ، این صحنه کاملا تحریف شده.
شروع مجدد نبرد و ظاهر شدن هری عوض شده که از جذابیتش کاسته . تو کتاب هری زیر شنل نامرئی هستش و در اون آخر بیرون میاد در حالیکه در فیلم یک دفعه میاد پایین و ولدمورت هم یکراست میره سراغش. توصیفی که در کتاب شده خیلی جذابتر و با ابهت تره... اینکه ۳نفر همزمان دارن با ولدمورت می جنگن خیلی صحنه ی جالبتریه تا اینکه هری و ولدمورت کلهی همو بگیرن و پرواز کنن و داد بکشن! ابهتی که اون صحنه می تونست به ولدمورت بده خیلی بیشتر بود تا این حالت. (به نظر من هنوز هم صحنه ی نبرد دامبلدور و ولدمورت در فیلم ۵ یکی از زیباترین صحنه های نبرد جادوگریه)
مبارزه ی مالی ویزلی و بلاتریکس بی روحه... و رجزخوانی اون دو تا که از مهمترین صحنه های کتابه حذف شده و از جذابیت نبرد کاسته.
ضمن اینکه با کشته شدن بلاتریکش هستش که ولدمورت خشمگین میشه و ۳ نفری که باهاش مبارزه می کنن را به گوشه ای پرت می کنه... و بعد هری ظاهر میشه برای محافظت از مالی ویزلی. این صجنه و این جور ظاهر شدن هیجانش خیلی بیشتر بود.
در مجموع به نظر من در این فیلم (مثل فیلم های قبل) قوه ی تخیل در ساخت صحنه های جذاب خوب بکار نرفته.

Wit beyond Measure Is Man's Greatest Treasure

نقد و بررسی فیلم "هری پاتر و یادگاران مرگ: قسمت دوم"
پیام زده شده در: ۱۵:۰۹ جمعه ۲۸ مرداد ۱۳۹۰

ریگولوس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۴۰ جمعه ۲۶ فروردین ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۱:۰۱ شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 304
آفلاین
نقل قول:

دین توماس نوشته:

نقطه ضعف دیگه، عوض شدن بازیگر نقش کراب ( یا گویل؟؟؟) بود که حتی رنگ پوستشم عوض شده بود!!! این کار اشتباه بود... حتی اگه بازیگر اون نقش فوت کرده باشه ( که فکر میکنم همین طور شده...) دست کم باید بازیگری با چهره ی نسبتا نزدیک به اون رو انتخاب میکردن... و نقطه ضعف دیگه در صحنه پایانی بود...

نقل قول:

لودو بگمن نوشته:

بازیگر گویل هم که اصن جای خرس قرمز شده بود دیلاق سیاه. فک کنم فامیل کارگردان بود.

اصن دقت نمی کنید بچه ها ! اصن !

اون بازیگر سیاه پوست اگه خوب به یاد بیارین، بازیگر نقش بلیز زابینی بود در فیلم ششم. در قطار و باشگاه اسلاگهورن. یادتون میاد؟

در اصل کتاب، کراب و گویل بودن که با دراکو می رفتن اتاق ضروریات اما در فیلمنامه که تغییر کرده، جای گویل، بلیز زابینی رو آوردن. اینه که فکر نکنید اون سیاه پوست همون گویله و به حساب انتخاب بد بازیگر و این حرفا نذارین. . در کل الان یک درس عبرت به شما داده میشه، اونم اینه که هالیوود و فیلمنامه نویس هاش رو وفادار به متن کتاب رولینگ تصور نکنید ! . فیلم شناس باشید. هر کسی حداقل دو بار دیده باشه فیلم ششم رو قطعا یادشه اون سیاه پوست بازیگر نقش بلیزه. نه گویل. قبل اکران فیلم، برادران وارنر یک عکس منتشر کرد از این سه اسلیترینی در سکانس اتاق ضروریات و توی توضیحش هم نوشت که "دراکو، کراب و بلیز". به گویل اشاره نکرد.

خدا لعنت شون کنه که با این دست کاری در متن کتاب، فیلمنامه ای منحرف میسازن برای فرزندان ایران !

پیام زده شده در: ۱۴:۳۹ جمعه ۲۸ مرداد ۱۳۹۰

لودو بگمنold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۲ دوشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
۱۹:۵۷ جمعه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۷
از در عقب، صندلی جلو!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1316
آفلاین
غجب فیلمی بود!
سکانس های داستان شاهزاده با بازی بی نظیر و فوق گولاخ بازیگر اسنیپ خیلی خوب درومده بود، اشک آدم درمیومد!

ارباب هم که طبق معمول حرف نداشتند! قتی با دیدن زنده شدن کلّه زخمی متعجب-عصبانی شدند قند تو دلم آب شد

یه سوتی هم داشت! هری که داشت با اسنیپ صحبت میکرد لباس هاگ تنش بود اسنیپ که از پنجره شوت شد بیرون لباس هری عوض شد!
من که هر چی عقب جلو کردم ندیدم لباسش دربیاره

یه مشکلی که داشت این بود که وسط جنگ و دعوا زرت و زرت ملت یاد لب گرفتن میفتادن!
حال آدمو به هم میزد واقعا.
البته تجربه ثابت کرده آقای کارگردان که اسمش نوک زبونمه کلا لب دوست داره و بی خود وبی جهت این صجنه رو میچپونه تو فیلم. مرض داری آقا؟ شما وسط جنگ و خونریزی زیر آوار لب میگیری؟ دوست داری حتما ارشاد یه چیزی برا سانسور پیدا کنه؟ دوس داری ما نتونیم فیلمو بزاریم رو سایت؟

موسیقی متن خیلی خوب بود.

ولی مرگ ارباب یه ذره مسخره بود! هیچ اخگر مخگری درنیومد، همین جوری واس خودش پودر شد رف هوا.

بازیگر گویل هم که اصن جای خرس قرمز شده بود دیلاق سیاه. فک کنم فامیل کارگردان بود.

در کل لذت بردیم، فیلم خوبی بود.

هیچی به هیچی!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۰:۰۶ دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۰

آلبوس سوروس پاترold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۲۰ سه شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۰:۲۶ یکشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۳
از مرگ نميترسم
گروه:
کاربران عضو
پیام: 178
آفلاین
راستش من کارگردان هری پاتر رو تحسین میکنم سکانس های
فیلم خیلی قشنگ بود و واقعی بنظر می اومدند.بازیگر نقش
ولدومورت و هری پاتر کاملا در این فیلم مسلط بودند.من فکر میکنم حق با هری پاتر پدرم باشه تازه فهمیدن فیلم را چطوری
درست کنند که مردم خوششون بیاد.پارت1 این فیلم که بیشتر توی جنگل و اینجور جاها بود که فقط اول فیلم و اخر فیلم بود که به دور
از جنگل و آب و درخت و... بود ولی پارت دوم آلی بود جنگ های
بیشتری داشت وچون مردوم ازفیلم های جنگی وتخیلی و جادویی
خوششون میاد.پارت دوم امتیاز بیشتری آورد و رکورد شکست

پیام زده شده در: ۴:۰۴ دوشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۰

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۳۱ سه شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱:۰۵ شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۰
گروه:
کاربران عضو
پیام: 17
آفلاین
تازه آخرکاریه فهمیدن که چه جوری باید هری پاتر بسازن!!!!

زمانی بزØ

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.