هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: چشم در چشم ناظر قدح
پیام زده شده در: ۲۲:۰۷ سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۶

ریتا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۸:۲۷ دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
از سوسک سیاه به عنکبوت!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 205
آفلاین
نقل قول:
یعنی میگم در حد خاطرات مرگخواران هنری نشه حالا... اونقدر ایفایی و اونقدر رول و داستانی نشه.

نه، منم نمیگم مثل خاطرات مرگخواران باشه. اون اصلا تو انجمن ایفاس، اینجا که ایفا نیست! ولی یه حالت داستانی، یه سیر منطقی داستانی داشته باشه. بالاخره هرکسی میخواد خاطره تعریف کنه، از "یه روز..." شروع میکنه میرسه به پایانش دیگه!
منظورم اینه که حالت خاطره تعریف کردن داشته باشه، نه اینکه یه نفر بیاد یه لیست ارائه بده که چی کنیم موقع نظارت فلان انجمن مثلا. تا جایی که یادمه داریم از این دست تاپیک ها.

نقل قول:
خلاصه که حفظ تعادلش یه مقدار سخت میشه برای ناظر احتمالا... اما فقط در صورتی که کم پست بخوره. اگر که چندین نفر از مسئولین سابق و حال حاضر پست های خوب بزنن توش، چیز میشه. روال مشخص میشه و دیگه اون مشکل پیش نمیاد...

نقل قول:
تجربه دونی!

این برای شروعش مهمه قطعا. تا وقتی من هستم شاید بتونم این رو کنترل کنم و چند نفر بیان پست خوب بزنن توش، اما اگه بعد از یه مدتی کسی از این افراد تاپیک رو دنبال نکنه چی؟ اگه من دیگه ناظر قدح نبودم چی؟
این اسمی هم که انتخاب کردی این پتانسیل رو بیشتر میکنه... ممکنه بعد از یه مدتی که حالا من نبودم یا تاپیک رفت پایین و استقبالی نبود ازش دیگه، از طرف تازه واردای کنجکاو مورد هجوم قرار بگیره و مثلا تبدیل بشه به یکی از این تاپیکها که توش میگن چطوری با سایت آشنا شدن و اینا. به نظرم یه مسئولی، چیزی داشته باشه تو اسمش بهتره، که هر کسی نیاد پست بزنه. میشه مثل همون خاطرات مرگخواران اسمش بشه "خاطرات مسئولان" مثلا!

نقل قول:
مرسی بابت پاسخ.

وظیفه اس.

تصویر کوچک شده

Only Raven

پیام زده شده در: ۲۱:۲۳ سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۶

رز ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۴ پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۱:۱۰:۱۱ پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 1473
آفلاین
بلی بلی. ولی خب از اول هم من مد نظر نداشتم که بقیه هم بیان نظر بدن... بیشتر هدفم یه جمع آوری از تجربیات تلخ و شیرین و چه بسا خوب و آموزنده و توصیه‌ واره. خوندنش واقعا میتونه لذت بخش باشه گاهی، نوشتنش هم که خب حال میده و تازه یه گنجه ی تجربه ای میشه واسه مسئول بعدیه! بدونه چه اشتباهایی بوده، تکرار نکنه! اینطوری...
یعنی میگم در حد خاطرات مرگخواران هنری نشه حالا... اونقدر ایفایی و اونقدر رول و داستانی نشه.
ولی صحیحه. نباید هم چت طور بشه! یعنی پستای خیلی کوتاه و بیهوده و اینا هم نخوره. خلاصه که حفظ تعادلش یه مقدار سخت میشه برای ناظر احتمالا... اما فقط در صورتی که کم پست بخوره. اگر که چندین نفر از مسئولین سابق و حال حاضر پست های خوب بزنن توش، چیز میشه. روال مشخص میشه و دیگه اون مشکل پیش نمیاد...
نظرت؟

اسمش هم... نمیدونم، از اولش هم چیزی تو ذهنم نبود. تجربه دونی!

مرسی بابت پاسخ.

ارباب جان، جان جانان اند اصلا!

پیام زده شده در: ۲۰:۳۳ سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۶

ریتا

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۳۸ جمعه ۴ تیر ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۸:۲۷ دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹
از سوسک سیاه به عنکبوت!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 205
آفلاین
علیک سلاملکم.

نقل قول:
شما صاحب اختیاری ناظر جان، من یه پیشنهاد میدم بررسی کنی رد و تایید کنی میرم! آقا یه تاپیکی بزنیم دراین گوشه ی خارج ایفایی سایت که یکی از معدود گوشه های خارج از ایفایی سایته که توسط اعضای قدیمی هم انصافا دنبال میشه، که این تاپیک مضمونش بیان تجربیات و خاطرات فان یا غیر فان مسئولین حال حاضر و یا مسئولین اسبق باشه.
مدیران، ناظران، مدیران هاگوارتز، لیگ کوییدیچیان، مسئول گروه خصوصیان، وزیران و حتی قلم پر تندنویس گردانان!
حالا نظر خودتو دیگه بده دیگه خلاصه... کشش داره آیا؟ خوبه آیا؟

دمت گرم.

ایده ی جالبیه به نظرم. چک هم کردم، تاپیک مشابه نداریم.
اما...
به شدت پتانسیل تبدیل شدن به تاپیک چت و حرف زدن همگانی و اینا رو داره.

اگه قصدت اینه که این شکلی باشه، بحثی نیست. اما اگه قصدت این نیست، برای اینکه از این حالت دربیاد دوتا کار میشه کرد:
1.اولش قانون بذاریم که هرکسی فقط راجع به اتفاقاتی که برای خودش افتاده صحبت کنه و راجع به پست بقیه نظر نده کلا.
اما بالاخره بعد از یه مدتی از دست درمیاد.

2.تاپیک حالت تک پستی با موضوع خاطرات باشه، شبیه به خاطرات مرگخواران مثلا، اما غیرایفای نقشی.
نمیدونم متوجه منظورم میشی یا نه... یه حالت وبلاگ گونه ای مثلا، هرکسی بیاد یه پست خاطره بزنه.

با کلیتش موافقم، اما بیا نظرت رو راجع به این قضیه بگو.
اسمش هم نگفتی چی باشه؟

اینقدرم جیغ نزن.

تصویر کوچک شده

Only Raven

پیام زده شده در: ۱۲:۱۱ سه شنبه ۷ شهریور ۱۳۹۶

رز ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۴ پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۱:۱۰:۱۱ پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 1473
آفلاین
سلاملکم عرض میکنم خدمت ناظر قدح!

شما صاحب اختیاری ناظر جان، من یه پیشنهاد میدم بررسی کنی رد و تایید کنی میرم! آقا یه تاپیکی بزنیم دراین گوشه ی خارج ایفایی سایت که یکی از معدود گوشه های خارج از ایفایی سایته که توسط اعضای قدیمی هم انصافا دنبال میشه، که این تاپیک مضمونش بیان تجربیات و خاطرات فان یا غیر فان مسئولین حال حاضر و یا مسئولین اسبق باشه.
مدیران، ناظران، مدیران هاگوارتز، لیگ کوییدیچیان، مسئول گروه خصوصیان، وزیران و حتی قلم پر تندنویس گردانان!
حالا نظر خودتو دیگه بده دیگه خلاصه... کشش داره آیا؟ خوبه آیا؟

دمت گرم.

ارباب جان، جان جانان اند اصلا!

پیام زده شده در: ۲:۴۹ شنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۶

آلبوس دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۸ شنبه ۳ تیر ۱۳۹۶
آخرین ورود:
۸:۵۷ چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶
از اين زمين نفرين شده تا آسمون بكر راهى نيست...
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 90
آفلاین
سلام
با توجه به ضرورت تعامل با كاربران براى توليد محتواي صفحات شبكه هاي اجتماعى سايت، تاپيكي قراره زده بشه براى پرسيدن نظر كاربران راجع به سايت و حال و هوا و تاثيرش.
اگه مشكلي نيست، ارسال كنم تاپيك رو.

سلام پروفسورِ خاص الاستایل!
ظاهراً یه مدت پیش قرار بوده که چیزی شبیه فرمایش جنابعالی رو اجرا کنن و حتی قرار بود که چند نفرِ انتخاب شده (داوطلبی یا پیشنهادی) یه پاراگراف در مورد سایت حرف بزنن و حتی شنیده شده که قرار بوده در کنار حرفاشون، عکس از چهره‌ی غیر ایفاییشون گذاشته بشه.
ولی مث اینکه کنسل شده.
تاپیک و آرشیو جالبی میتونه باشه.
تأیید شد.

ویرایش شده توسط یوآن آبرکرومبی در تاریخ ۱۳۹۶/۴/۱۷ ۳:۲۷:۰۰

شاید از اون خوشتون نیاد، اما نمی تونید منکر این بشید ; دامبلدور استایل خاص خودشو داره!

پیام زده شده در: ۱۹:۴۶ شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶

آرسینوس جیگرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۹ دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۲۱:۴۹ دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
از وزارت سحر و جادو
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1513
آفلاین
نقل قول:

یوآن آبرکرومبی نوشته:
نقل قول:

آرسینوس جیگر نوشته:
با سلام و عرض خسته نباشید.

آقا، ما الان آنجلینا جانسونمون یه ایده ای مطرح کرد، یه تاپیک بزنیم به نام "پست های ماندگار". حالا میشه داخل این تاپیک پست و رول های خیلی خنده دار و مسخره و غیر عقلانی و بامزه و اینارو بذاریم، یخورده دور همی شاد شیم.
همین دیگه...
مدیرایِ تایید کننده و پاسخگوی کی بودید شماها؟

سلام به ماسکِ ماهت، جیگــَــر!
خب در رابطه با درخواستت باید بگم که همچین تاپیکی وجود داره توی انجمن قدح اندیشه. ایناهاش! ولی میدونم با اون چیزی که میخوای فرق داره. تو یه تاپیکی رو میخوای که کُلِّ پُست رو بشه توش گذاشت، ولی تاپیکی که معرفی کردم میتونه شامل صرفاً یه تیکه‌ای از یه رول باشه.
اگه مشکلی با محدودیتش نداری که هیچی دیگه. پُست بزن توش. تاپیک رو زنده کن. دمت گرم.
ولی اگه قرار باشه عملکرد تاپیک رو عوض کنم و محدودیتش رو بردارم که... گِس وات؟ میشه شبیه تاپیک موزه‌ی رول‌ها!
اینجاس که من طی اقدامی Reverse گونه، درخواستت رو با یه درخواست جواب میدم.
با هکتور بشین و هماهنگی کن و سایت رو زیر و رو کن و هرچی رول خفنه رو بذار توی تاپیک موزه‌ی رول‌ها. یا حتی میتونی از چند نفر دیگه هم کمک بگیری و کارا رو تقسیم کنی. حیفه اون تاپیک. با اینکه کَم‌باره ولی خیلی ضروری و مفیده. لایق این نیستش که اونجوری خاک بخوره. باید بعضی وقتا آپدیت بشه. روزی یه بار، هر چند روز یه بار، هفته‌ای یه بار، مهم اینه که پُست بخوره و احیا بشه و آپدیت هم بمونه. دو ساله که هیچ پُستی (به جز تعریف ویولت از رول ریگولوس! ) نخورده. و چقــــــدر رول خفن توی این دو سال زده شده!
به هر حال لازم بود که بهش اشاره کنم. با اینکه میدونم هیچ ناظری اینجوری هندوونه نمیذاره زیر بغل مشتریش!

دستت هم درد نکنه حتی بابت پاسخ.

البته من منظورم بیشتر این بود که حتی پست های خارج از ایفارو هم اونایی که خیلی جالب و عامیانه و خنده دار و قابل درک برای عموم هستن رو هم بذاریم. که کسی هم یه وقت مرلینی نکرده تخریب نشه. میتونیم حتی اگر خود اون شخص در دسترس بود که رضایتشو بگیریم واسه گذاشتن پستش با نام خودش، اگرم نخواست که بدون نام میذاریم.
هوم؟ چطوریاس؟ در مورد بقیه حرکتایی که گفتی هم موافقم حتی.

تا ببینیم که عملکردش چجوری از آب در میاد...
تایید شد.

ویرایش شده توسط یوآن آبرکرومبی در تاریخ ۱۳۹۶/۳/۲۷ ۲۰:۰۸:۳۹

پیام زده شده در: ۱۰:۴۱ شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶

محفل ققنوس

یوآن آبرکرومبی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۸ جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
امروز ۲:۱۱:۲۴
از اکسیژن به دی‌اکسید کربن!
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
محفل ققنوس
پیام: 436
آفلاین
نقل قول:

آرسینوس جیگر نوشته:

آقا، ما الان آنجلینا جانسونمون یه ایده ای مطرح کرد، یه تاپیک بزنیم به نام "پست های ماندگار". حالا میشه داخل این تاپیک پست و رول های خیلی خنده دار و مسخره و غیر عقلانی و بامزه و اینارو بذاریم، یخورده دور همی شاد شیم.
همین دیگه...

سلام به ماسکِ ماهت، جیگــَــر!
خب در رابطه با درخواستت باید بگم که همچین تاپیکی وجود داره توی انجمن قدح اندیشه. ایناهاش! ولی میدونم با اون چیزی که میخوای فرق داره. تو یه تاپیکی رو میخوای که کُلِّ پُست رو بشه توش گذاشت، ولی تاپیکی که معرفی کردم میتونه شامل صرفاً یه تیکه‌ای از یه رول باشه.
اگه مشکلی با محدودیتش نداری که هیچی دیگه. پُست بزن توش. تاپیک رو زنده کن. دمت گرم.
ولی اگه قرار باشه عملکرد تاپیک رو عوض کنم و محدودیتش رو بردارم که... گِس وات؟ میشه شبیه تاپیک موزه‌ی رول‌ها!
اینجاس که من طی اقدامی Reverse گونه، درخواستت رو با یه درخواست جواب میدم.
با هکتور بشین و هماهنگی کن و سایت رو زیر و رو کن و هرچی رول خفنه رو بذار توی تاپیک موزه‌ی رول‌ها. یا حتی میتونی از چند نفر دیگه هم کمک بگیری و کارا رو تقسیم کنی. حیفه اون تاپیک. با اینکه کَم‌باره ولی خیلی ضروری و مفیده. لایق این نیستش که اونجوری خاک بخوره. باید بعضی وقتا آپدیت بشه. روزی یه بار، هر چند روز یه بار، هفته‌ای یه بار، مهم اینه که پُست بخوره و احیا بشه و آپدیت هم بمونه. دو ساله که هیچ پُستی (به جز تعریف ویولت از رول ریگولوس! ) نخورده. و چقــــــدر رول خفن توی این دو سال زده شده!
به هر حال لازم بود که بهش اشاره کنم. با اینکه میدونم هیچ ناظری اینجوری هندوونه نمیذاره زیر بغل مشتریش!

If you smell what THE RASOO is cooking!

پیام زده شده در: ۲۱:۳۵ جمعه ۲۶ خرداد ۱۳۹۶

آرسینوس جیگرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۹ دوشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۲۱:۴۹ دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۷
از وزارت سحر و جادو
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1513
آفلاین

همین دیگه...

پیام زده شده در: ۰:۱۱ شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۵

ویلبرت اسلینکرد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۲ جمعه ۲۴ خرداد ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۹:۲۹:۱۱ پنجشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۲
از م ناامید نشین.. بر میگردم!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 416
آفلاین
به!
میبینم که یکی اومده با من چش تو چش کنه. خوش اومدی :دی

در واقع بابت تاخیر اول معذرت خواهی میکنم. اما در مورد ایده ات..
در واقع به نظر من ایده ی خیلی خوب و مناسبیه. با توجه به اینکه توی موزه اگه اشتباه نکنم تاپیکی هست که بهترین رول ها رو جمع میکنه به نظر منم اعضا حق اینو دارن که اون رول هایی که به قول خودت لبخند رو آورده به لبمون رو برای هم اشتراک بذارن تا بقیه هم ببین و امیدوار باشیم که بخندن.
سو..
با درخواستت موافقت میشه.
و ضمن اینکه، اگه خودت دوست داری میتونی خودت بری و تغییر کاربری تایپکی که گفتی رو من واقعیتش زیاد نمیپسندم. ینی خب.. شاید روزی روزگاری ملت بخوان ترین های هفتگی رو راه بندازن یکم سخت میشه تفکیک کرد تاپیکا رو. پس.. یه سرچی کردم توی قدح و دیدم یه تاپیکی هست به اسم « تالار یادبود ها » که به نظرم با همین اسم هم حتی کاربری مدنظرت رو میشه روش پیاده کرد. در واقع چون ایده ی همچین چیزی رو خودت دادی این قسمتش رو میذارم پای خودت. ینی در واقع انتخاب رو که یادبود ها رو دست کاری کنیم یا تایپک جدید بزنیم برای این کار. در کل موافقم با این ایده و امیدوارم استقبال شه.
نظر خودت رو نسبت به حرف هام و اون دو تا سوال که خودت میخوای شروع کنی و از کدوم تاپیک میخوای شروع کنی قضیه رو برای من با جغد بفرست.

خاک پات کرد شبستری :دی

پیام زده شده در: ۱۸:۰۸ سه شنبه ۱۹ مرداد ۱۳۹۵

لوک چالدرتون

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۳۸ جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۱۶:۵۶ چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
از منم خفن تر مگه وجود داره؟!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 103
آفلاین
مستر اسلینکرد جان.

یه مدتی بود بعضی ها می گفتن برا جادوگران لایک بذارین که مثلا از یه پستی خوشمون اومد، لایکش کنیم که مدیرای بدجنس (;hammer:) نمی ذاشتن.

من با اون ایده موافق نبودم چون انگار جادوگران رو تبدیل به شبکه های اجتماعی می کرد و طرف فکر و ذکرش لایک پستاش می شد. اما اگه من بهتون بگم یه راهی پیدا کردم که مشکل های لایک رو نداشته باشه چی؟

می تونیم تو یه تاپیک، نقل قول کنیم از تیکه ی جالب پست مورد نظر و همراهش یه لینک هم بدیم!

با این کار، اولندش نویسنده خوشحال می شه. دومندش دیگران می تونن بخونن و فیض ببرن و سومندش یه آرشیو از چیزمیز های ریز و باحال سایت می شه.

یه تاپیکی تو این انجمن هست به نام ترین های هفتگی که خیلی وقته پست نخوردهو فک می کنم بخاطر این باشه که تو یه هفته این همه فاکتور "ترین" پیدا نمی شه. ما می تونیم با تغییر نام و کاربری این تاپیک به کاری که گفتم، در استفاده از تاپیک صرفه جویی کنیم یا کلا یه تاپیک جدید بزنیم که خوب، مزیتش اینه که جدا می شه این آرشیو و هم این که اگه یکی خواست بازم می تونه بره تو ترین های هفتگی پست بزنه.

البته لازم نیست نقل قولی که می کنیم، بهترین جمله ای که تو هفته خوندیم باشه. فقط کافیه لبخند روی لب هامون نشونده باشه یا حس خاصی به ما داده باشه و می تونه تیکه ای از یه پست جدی یا طنز باشه تا فرم های پر شده ی اعضا!

نظر محترمتون چیه؟

روایت است لوک آنقدر خفن است که نیاز به امضا ندارد.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.