هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: پرسش همگانی در باره تخیل وجادو
پیام زده شده در: ۱۶:۰۷ جمعه ۲۳ خرداد ۱۳۹۳

333

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۲۴ دوشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۴:۴۱ سه شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۳
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 76
آفلاین
منم میگم جادو واقعیه

پیام زده شده در: ۱۶:۵۰ جمعه ۳ آبان ۱۳۹۲

ریگولوس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۶ دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۲:۳۲ یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶
از خونه بلک ها
گروه:
کاربران عضو
پیام: 22
آفلاین
من به تخیل و جادو اعتقاد دارم...یه زمانی فهمیدم که نمیتونم جلو تخیلاتم رو بگیرم و خب...راستشو بخوای اصلا هم نمی خواستم جلوشو بگیرم!بعد از اون موقع تغییراتی رخ داد...نمیدونم چی شد ولی احساس میکردم هرچی بیشتر میگذره زندگیم بیشتر و بیشتر شگفت انگیز میشه...مثل تخیلاتم...و جادو...من به جادو ایمان دارم و اون اتفاق میافته...هر روز و هر لحظه من شاهد جادو ها و معجزاتی هستم که تو زندگیم به وقوع میپیونده و من روز به روز بیشتر به قدرت و نیروی قلبم پی میبرم...میتونید امتحان کنید...به جادو ی وجودتون ایمان داشته باشید...اونوقت میبینید که جادو و تخیل یا هرچی که بهش ازهمون ابتدا تا الآن ایمان داشتید مثل یه رود درجریانه و مثل شکر یا سم تو زندگیتون حل شده.حرف اخرم اینه:تو منحصر به فردی...فقط کافیه باور داشته باشی!

وارد نشوید

بدون کسب اجازه صریحی ازطرف
ریگولوس ارکتوروس بلک

پیام زده شده در: ۱۶:۳۴ جمعه ۳ آبان ۱۳۹۲

دلوروس آمبریج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۴۶ شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۶:۵۲ شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۸
از چاه
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 1592
آفلاین
سلام

اول بگم که در این خصوص تاپیک هایی با بحث های گسترده قبلا وجود داشتن و می شد در همون ها دوباره این بحث ها رو به جریان انداخت. اما خب اشکال نداره. همه رو با هم بعدا ادغام می کنیم و یکی دو تا تاپیکش می کنیم به جای اینکه این همه تاپیک های متعدد و پراکنده داشته باشیم:

جادوی حقیقی چیست؟

نظر خود را درباره انكه ايا جادو وجود دارد يا نه بنويسيد.لطفا

آیا جادو و جادوگری وجود دارد؟چرا؟

و چند تا تاپیک دیگه.

ـــــــــــــــــــــــ
نظر خودم رو یادم نیست چند سال پیش دادم. الانم تقریبا همون نظر رو دارم. من بیشتر معتقدم که فردی که جادوگر خطاب میشه و با جادو سر و کار داره در حقیقت یک انسان عادیه که به علوم به شکل های نوین تر در گذشته دسترسی داشته. بنابراین خیلی مسلط ظاهر میشده و موجب میشده که جادوگر خطاب کنن طرف رو.

در آثار فانتزی، من جادوگری که به نظرم خیلی به شکل واقعی جادوگرها قدیمی نزدیک بود میتونه گاندالف باشه. گاندالف عموما از عناصر طبیعی و طبیعت استفاده میکرد برای اون جادوها.
فرضا در آسمان ابری گاندالف از لای ابرها جریان نور رو به نوعی پیدا میکرد و با این تابش مستقیم، از طریق علم فیزیک عصاش رو بالا می برد. عصای گاندالف در بالاش الماسی قرار داشت. الماس به هر حال می دونید طیف فروسرخ تا فرابنفش رو منتقل میکنه، در نتیجه شاخص بازتابش بالا داره.

پس به نوعی با استفاده از الماس، نوری رو منعکس میکرد و به چشم یه عده مینداخت که میتونست مجبورشون کنه چشمشون زده بشه تا سر حد کوری از اون بازتاب نور.

یا از همین الماس روی چوبدستی باز از طریق انعکاس نور و پتانسیل هدایت گرمایی بسیار بالا میتونست روی موادی که پتانسیل آتش گرفتن رو در اثر بازتابش شدید داشتن یه آتیش ایجاد کنه و این آتیش رو منتقل کنه. هوموس خاک و کلا مواد آلی خاک و لاش برگ درختان و امثال اینها تا حدی این پتانسیل رو داشتن و در دسترس جادوگران بودن.

اینکه مثلا با اشاره و ضربه مختصر نوک عصاشون به سنگ موجب دو نیم شدن اون می شدن، باز تسلط بر علم فیزیک رو می رسوند و تکنیک های ضربه زدن به سنگ که به کجای سنگ ضربه بزنه که ساختار مولکولیش رو در هم بشکنه به نوعی که نه چوبدستیش خرد بشه نه فشاری بهش بیاد.

در اصل باید گفت این افراد بیشتر طبیعت شناسان دوره قدیم بودن و حاضر نبودن تسلط تجربی و تصادفی شون روی علوم رو به شکل عمومی مکتوب کنن.

مثال میزنم، گذر اینها از بین رودخانه ها یا دلتاها و زنده بیرون اومدن اونها بدون استفاده از هیچ قایق یا کمکی ، تصور می شد خیلی مربوط به جزر و مد باشه که در دوره قدیم چنین پدیده ای قابل درک نبود برای انسان ها معمولی خیلی.

معجون سازی شون هم که دیگه امروزه واضحه چطور بوده. ورد خوانی رو هم من شخصاً تصور می کنم اصواتی بودن برای تمرکز و روحیه بخشی که یک سری مفاهیم رو براشون تداعی میکرد تا دقت کافی از عناصر طبیعی برای جادو استفاده کنن.

No Country for Old Men

پیام زده شده در: ۲۲:۵۷ پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۲

KolourosSepios

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۰۸ جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۴:۲۰ سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 8
آفلاین
شما درست میگی من هم از این خواب ها دیدم !
خواب های که بعد رخ داد !
آدم واقعا شگفت زده میشه
حتی الان بعضی ها هم هستن که به قدرت روح درخت اعتقاد دارن !
جاه های مقدس
این برام خیلی جالبه که مثلا در این فیلم هری پاتر به وسیله چوب جادو و ورد جادو میکردند ! درسته زاییده تخیل بود ولی شاید شاید وجود داشته باشه
که ما قادر به انجامش نباشیم
مثلا هاروت و ماروت
( اروت و ماروت نام دو فرشته‌است که در آیهٔ ۱۰۲ سوره بقره آمده است. این دو فرشته آمده بودند تا به مردم جادو بیاموزند و به آن‌ها کمک کنند تا جادوی جادوگران را باطل کنند. اما پیش از آموزش جادو به هرکس به او هشدار می‌دادند که ما وسیلهٔ آزمایش شماییم مبادا از جادو در مسیر نادرست بهره برید با این حال شمار بسیاری کافر شدند و از جادو بجای بهره بردن در مسیر درست در به هم زدن رابطهٔ میان زن و شوهرها )

پیام زده شده در: ۲۲:۲۵ پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۲

آليس لانگ باتم

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۵۷ چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۲
آخرین ورود:
۱۹:۵۲ چهارشنبه ۲ مهر ۱۳۹۳
از پسش برمیام!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 266
آفلاین
تخیل که حتما وجود داره به نظر من تخیل ما دست خودمونه کسیم نمیتونه بگه دراین مورد فکر کن در اون مورد فکر نکن
ولی در مورد باور به جادو خوب زمان حضرت موسی جادوگرایی بودند ولی در سطح خیلی ابتدایی ولی من اعتقاد ندارم فقط دوسش دارم چون جاییه که خیلی از تخیلاتم به واقعیت می پیونده.

خوب حالا چی موند موجودات افسانه ای مثل سیمرغ و ققنوس یادمه یک بار معلم ادبیاتمون میگفت اسم سیمرغ از یک داستان گرفته شده سی نفر بودند که معتقد بودن در قله ی قاف پرنده ای افسانه ای وجود داره پس میرن به اون کوه ولی اونجا فقط سی تا مرغ می بینند این طوری میشه که میگن سی مرغ.

حالا سرزمین های ناشناخته که حتما وجود داره چون ما فعلا نتونستیم تا اون حد پیشرفت کنیم که مکان های ناشناخته رو بشناسم.مثلا سیاره های دیگر یا چی میگن جریان این مثلث برمودا حالا هرکس نظری داره اگه کسی چیزی میدونه ماروهم در جریان بزاره

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۱:۵۱ پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۲

رون ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۱۳ جمعه ۲۷ بهمن ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۲۳:۲۶ پنجشنبه ۱۱ تیر ۱۳۹۴
از اسمون داره میاد یه دسته حوری!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 305
آفلاین
بابا جادو چیه؟ کشک چی؟ ماست چی؟ دوغ چی؟

بزارید یه کلاس اعتقادی بزارم.

روح ما قبل از این که در جسممون قرار بگیره و به این دنیا بیاد خیلی کارا میتونست بکنه. مثل همین اپارات تو هری پاتر منتها خیلی بی دردسر تر. هر نوع جادو که بگی میتونست انجام بده. البته فک نکنم اسم اونارو بشه گذاشت جادو. قدرت ما به حدی بود که کم کم داشتیم فکر می کردیم(اعوذ بالله) خدا هستیم. برای همین خداوند متعال مارا در این جسم ضعیف قرار داد تا یادمام باشد ما خیلی هم قدرتمند نیستیم و تسلیم قدرت بی پایان خداوند هستیم.

نمونه ای از جادو روح ما موقعی است که به صورت ناقص از کالبد بیرون میاد، یعنی خواب. خواب هایی که شما میبینی ممکنه وقایعی باشه که در همان حال داره اتفاق میوفته. مثلا من:
زمانی که کوچک بودم خواب دیدم توی یه ارتش اسیر شدم و انجا ادما رو میکشن.
وقتی بزرگ شدم فهمیدم اون ارتش و علامتاش بسیار شبیه علامت نازی هاست! و حتی کسی رو شبیه هیتلر دیدم! در حالی که به هیچ وجه من از ان ارتش در ان زمان خبر نداشتم!

پس این افراد که قطارو نگه میدارن و از این کارا میکنن چیه؟
مرتاض ها! اونها به خودشون سختی بسیاری میدن که روحشو یه جورایی قدرتشو پیدا میکنه و وابستگی اش به کالبد را ناقص میکنه. که این افراد گناه میکنند. در کل حرف من میشه فهمید:
"الساحرُ الکافر و السحرُ الکفر"
شما هم فکر این که ممکنه جادوگر باشی رو از ذهنت بیرون کن. مگر این که بخوای مرتاض شوی.

با تشکر.

شیفته یا تشنه؟

مسئله این است!

پرسش همگانی در باره تخیل وجادو
پیام زده شده در: ۲۰:۴۲ پنجشنبه ۲ آبان ۱۳۹۲

KolourosSepios

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۰۸ جمعه ۱۳ بهمن ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۴:۲۰ سه شنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 8
آفلاین
خوب امروز یک پرسش همگانی در باره تخیل و جادو و ......؟

تــخیلات واقعی هستند . تنها برای کسانی که به آن باور دارن .
جادو وجود دارد ! تنها برای کسانی که به آن باور دارند .
کسانی که به آن باور دارند قادر به انجام آن هم هستند .

چه کسی باور داره؟
به تخیل !؟ به جادو ؟! به موجودات افسانه ای .. سرزمین های ناشناخته ؟!

دوستان هر نظری دارید میتونید بگید در باره همین موضوع های که مطرح شد .

درباره باور ها و.......!

دوستان به نظرات همدیگر احترام بگذارید
!

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.