هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: از جادوگران چی می خوایم ؟
پیام زده شده در: ۲:۴۲ جمعه ۱۳ اسفند ۱۳۹۵

لوک چالدرتون

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۳۸ جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۱۶:۵۶ چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
از منم خفن تر مگه وجود داره؟!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 103
آفلاین
دليل هاي كاملا منطقي و قابل قبولي آورده بودين. فقط چند تا چيز خواستم بگم. هيچ اصراري هم ندارم كه نه، حتما حرف منو گوش كنين وگرنه كودتا مي كنم.

الان ما شيش تا تاپيك داريم. تو حالت تك تاپيكي معمولا بهترين نويسنده و جادوگر ماه به مرحله دوم مي رن كه ميشه جمعا سه تاپيك. نتايج مرحله اول هم گردآوري شده و نتايج مرحله دوم رو اون بي تاثيره و رجوع اصلا به مرحله ي اول لازم نيست تا جايي كه من در جريانم. حتي مي تونين تو اون تاپيك اصلي نظرسنجي مرحله ي دوم جادوگر ماه رو بذارين و تو تاپيك ديگه بقيه نظرسنجي ها رو كه بازم اين حالت با باز كردن حتي سه تا تاپيك بازم حدودا نصف تاپيك هاي حالت اوليه است. اين جوري تعداد پست هايي كه رو سرور مي ره كمتر مي شه و اين كِي چيز بديه؟
و در موردنظر سنجي ها هم كه يه چند جا اعتراض شنيده بودم كه مي گفتن در گذشته جواب نظرسنجي نبوده و نظرسنجي رو برداشته بودن راي گيران. تاپيك هاي جديدي كه فقط براي مرحله ي دوم ايجاد مي شه مي تونه بعد از بسته شدن نظرسنجي و وارد شدن نتايج به موزه و تاپيك اوليه بسته بشه كه اين ما رو بر مي گردونه به تك تاپيك براي يك دوره نظرسنجي.

اين كه اگه نخوايم/نتونيم راي ها رو با هم بديم -در بدترين حالت كه به هر مورد مي خوايم جداگانه و بعد مهلت ويرايش راي بديم- مي تونيم تو همون تاپيك به تعداد موارد راي گيري پست بزنيم. كه اين چيزا كم پيش مي آد. راي دهنده نويسنده و جادوگر سال رو بالاخره مي دونه و جوري نيست كه بعدا يه دفعه دلش بخواد به فلان نويسنده راي بده. اگه هم اين قدر روي همه شك داره يا مي تونه -همون طور كه قبلا اشاره كردم- به مواردي كه روشون نظر قطعي داره راي بده و وقتي تصميمشو گرفت يه پست ديگه بزنه يا وقتي از همه چيز مطمئن شد در همه موارد راي بده.
عوض كردن راي كه بحث جدايي داره و همين الانشم بعد مهلت ويرايش فكر نكنم ممكن باشه اين كار. هست؟

البته من چون به شخصه از تاپيك جديد بيزارم، يه بينش وسواس گونه اي روي اين موضوع دارم. يه رونديه كه از زمان عله كامبرين انجام شده و احتمالا سال ها پس از مرگ ماها ادامه پيدا مي كنه.

روایت است لوک آنقدر خفن است که نیاز به امضا ندارد.

پیام زده شده در: ۲۱:۴۸ پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵

ریونکلاو، مرگخواران

لینی وارنر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۵۳ شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۸۸
آخرین ورود:
دیروز ۲۱:۵۳:۱۷
از رو شونه‌های ارباب!
گروه:
مرگخوار
ناظر انجمن
ایفای نقش
ریونکلاو
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 5464
آفلاین
سلام.

دلفی

هر انجمن تاپیک نقد خودشو داره که فقط پست‌های اون انجمن داخلش انجام می‌شه. حالا بستگی به ناظری که اون انجمن داره، تاپیک نقد انجمن می‌تونه باز باشه و نقدارو قبول کنه، یا بسته باشه و نقدی انجام نشه. فقط تاپیک نقد انجمن ویزنگاموته که نقدای تمام انجمنارو می‌تونه انجام بده.

حالا علت این کار چیه؟ یکی از بخشای مهمی که توی رول هر فرد وجود داره نحوه‌ی پیش بردن سوژه‌س. مثلا ناظر انجمن لندن، وظیفه‌شه که از تمام سوژه‌های در جریان انجمنش باخبر باشه و بنابراین وقتی کسی درخواست نقد پستی داخل اون انجمنو می‌ده، این ناظر چون در جریان سوژه‌های انجمنش هست به راحتی می‌تونه راجع به چگونگی پیش بردن سوژه نظر بده. اما اگه از این ناظر درخواست نقد پستی مثلا تو انجمن دیاگون داده بشه، ممکنه این ناظر هیچ آگاهی‌ای از اون سوژه نداشته باشه. اینجا ناظر لندن وظیفه نداره کل پستای اون تاپیک رو بخونه تا بتونه در جریان سوژه قرار بگیره و نقد کاملی انجام بده و برای نقد اون پست به زحمت دوبرابر میفته. پس دلیل اینکه هر انجمن تاپیک رول مخصوص به خودشو داره اینه.

از اونجایی که نقد کردن برای ناظران انجمن‌های ایفای‌نقش اجباری نیست، بنابراین ممکنه انجمنی وجود داشته باشه که هر چقدرم داخلش پست بزنی کسی برای نقد کردن وجود نداشته باشه. پس نیازه انجمنی وجود داشته باشه که به این جور درخواست‌ها پاسخ بده.
براین اساس در مورد انجمن ویزنگاموت باید بگم که جادوکاران ویزنگاموت وظیفه‌شون هدایت تازه‌واردا و سایر اعضای ایفای‌نقشه. بنابراین هر تازه‌واردی در هر کجای سایت که رول زد اونا وظیفه دارن برای هدایتشون برخیزن و نقد کاملی رو براشون ارائه بدن. پس درخواست نقد می‌تونه از همه‌ی انجمن‌های ایفای‌نقش سایت باشه.

حالا اگه بخوایم تاپیک واحدی برای این کار داشته باشیم مشکلات متعددی بوجود میاد. فرض رو بر این بگیریم تک تاپیک نقد، تالار نقد انجمن ویزنگاموت بشه. در این صورت تمام نقدای کل سایت روی دوش ناظران این انجمن میفته و علاوه بر سنگین‌تر شدن مسئولیت ناظران این انجمن، اعضایی که با نقد کننده‌های دیگه‌ای که ناظر این انجمن نیستن راحت‌تر هستن، نمی‌تونن از وجود نقدکننده‌های دیگه بهره‌ای ببرن. همین چند تاپیکی اجازه می‌ده تو نقدکننده‌های بیشتری برای انتخاب داشته باشی و براساس آموزه‌های همون شخصی که بیشتر باهاش راحتی پیش بری.
از طرفی همین که هر انجمن یه تاپیک نقد داره، به افراد بیشتری اجازه‌ی محک زدن تواناییشون در این بخش رو می‌ده. تو یه تاپیک واحد نهایت چند نفر می‌تونن مسئول بشن؟

اگه هم منظورت اینه که یه تاپیک واحد وجود داشته باشه که درخواست نقد تمام انجمنا توش انجام بشه و هر ناظری نقد انجمن خودشو انجام بده، کار ساده‌ای نیست. هم ممکنه دنبال کردن نقدا برای ناظر سخت‌ شه و تعدد نقدا باعث گم شدن درخواستا بشه، هم ناظری که قصد نداره نقدی انجام بده مجبور می‌شه کاری که نمی‌خوادو انجام بده.

لوک

از یه سمت که نگاه کنیم حرفت درسته، رای دادن راحت‌تر می‌شه. اما این کار نظمو کمتر می‌کنه و برای مرحله‌ی دوم ترین‌ها و نظرسنجی بالاخره دوباره باید تاپیک زد. در این صورت یه تاپیک ترین‌ها داریم و یه سری تاپیک برای بعضیاش. که این کارو واسه رجوع بهش سخت‌تر می‌کنه. و بازم در نهایت می‌رسیم به همون چند تاپیکی که از زدنش پرهیز کردیم. ولی در مورد تالارای خصوصی اینطور نیست چون این پیچیدگی رو نداره.

از طرفی خیلی از اعضا هستن که بلافاصله تو تمام تاپیکا پست نمی‌زنن. بخشایی که شخصی رو مد نظر دارن رای می‌دن، اما برخی دیگه رو دیرتر. مثلا همین دوره‌ی پیش سر بهترین ایده‌پرداز تا وقتی که یه نفر نیومد به سوژه‌ی خوب یکی از اعضا رای بده سایر اعضا ایده‌ای برای اینکه این بخشو چی کار کنن نداشتن، اما با پست اون یه نفر همه فهمیدن درسته، می‌تونیم اینطوری در نظر بگیریم و رای بدیم. و رای دادن. پس با توجه به اینکه مهلت ویرایش پستا تا 24 ساعته همین موضوع باعث میشه یه نفر مجبور شه دوباره پست بزنه و حتی بخواد رای قبلیشم عوض کنه. و این قضیه رو پیچیده‌تر از حالت الانش می‌کنه.

بنابراین فکر میکنیم روش فعلی مزایای بیشتری بهتری به همراه داره.

🙋‍♀️ فقط اربـاااااااب! 🙋‍♀️

فقط بلده بشینه یه جا، بدون این‌که بدونه چرا!
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۹:۳۴ پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵

لوک چالدرتون

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۳۸ جمعه ۱۸ تیر ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۱۶:۵۶ چهارشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۶
از منم خفن تر مگه وجود داره؟!
گروه:
شناسه های بسته شده
آفلاین
اين چيزي كه من مي خوام الان از جادوگران يه جورايي چون هميشه بوده سنت شكني حساب مي شه و همه ي ما كنار گذاشتن كارهايي كه بهشون خو گرفتيم رو سخت مي دونيم.
ولي جدي، هدف چند تاپيكه بودن ترين ها چيه؟ مي دونم، هميشه هر موضوع تاپيك جديد خودشو داشته و اين جوري شمارش و بررسي راحت تره... ولي آيا واقعا هست؟
اگه يه تاپيك بود كه هر دفعه مي رفتيم توش به جادوگر ماه و بهترين تازه وارد و ... راي مي داديم هم براي مورخ ها جمع آوري نتايج ترين ها آسون تر بود هم براي جامعه جادوگر كه بيان و راي هاشونو پاي تاپيك بندازن. مثلا اگه يه نفر -من نه، اصلا منظورم به خودم نيست- خيلي تنبل باشه و زياد حوصله نداشته باشه - دوباره مي گم، من نه :دي- راحت مي تونه بياد و تو يه تاپيك كل راي هاش رو بده و خيالش راحت شه.
كسي هم اگه نخواد تو يه موردي راي بده به راحتي مي تونه ازش صرف نظر كنه. درست شبيه ترين هاي تالار هاي خصوصي. جمع آوريشم اگه راحت تر نباشه، سخت تر نيست.
چه ميگوييد حالا؟

روایت است لوک آنقدر خفن است که نیاز به امضا ندارد.

پیام زده شده در: ۱۷:۰۹ پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵

مرگخواران

دلفی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۰:۱۹ پنجشنبه ۷ بهمن ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۲۲:۲۰ جمعه ۲۱ مهر ۱۴۰۲
از گالیون هام دستتو بکش!
گروه:
مرگخوار
ناظر انجمن
ایفای نقش
مترجم
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 233
آفلاین
یه چیزی که من موقع چرخ زدن توی انجمنا دیدم اینه که بالای پنج تا تاپیک برای درخواست نقد هست!این خودش منو واسه یکی دوبار اولی که میخواستم درخواست نقد بدم گیج کرد کاملا!
که کجا باید درخواست بدم؟این تاپیک؟ اون تاپیک؟ خلاصه که کاملا سردرگم بودم و بیشتر از چهل دقیقه بالا و پایین کردم تا فهمیدم کجا باید واسه چی درخواست نقد داد!
و این که متوجه شدم که از قرار معلوم کارایی هاشونم فرق عمده ای نداره فقط تو بعضیاشون صرفا رولای یه انجمن خاص رو میشه درخواست نقد کرد براشون همین! وگرنه از لحاظ باقی ویژگی ها کاملا یکی بودن.
نظر شخصی من اینه که این متعدد بودن بدتر باعث سردرگمی میشه و انسجام سایت و ایفای نقش رو از بین میبره!
کاش یه تاپیک واحد برای این کار وجود داشت.

تصویر کوچک شده

A group doesn't exist without the leader

پیام زده شده در: ۲۲:۰۹ سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵

رز ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۲۴ پنجشنبه ۱۳ آبان ۱۳۸۹
آخرین ورود:
۲۱:۱۰:۱۱ پنجشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۲
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 1473
آفلاین
سلام دوستان.
خوبین؟

در مورد صحبت هایی که مطرح شد، من و لینی صحبت کردیم. و الان اومدم که راجب نتیجه مون بگم! D:

از صحبتای یوآن شروع میکنم.
در مورد موزه ی وزارتخونه گفته بودی یوآن. انتخاب وزیر کاملا یه حرکت مردمیه و توسط شما مردم غیور جادوگران انجام میشه! در نتیجه مدیریت ایفای نقش اجازه ی دخالت توی برنامه های وزارت رو نداره و صرفا در حد پیشنهاد میتونه کمک کنه. ولی از اون جایی که لینی ناظر موزه س، اون مقدار اطلاعاتی که داشت رو در اختیارمون قرار داد تا اعلام شه!
از قرار معلوم، رسیدگی به کارت قورباغه ی شکلاتی از برنامه های جدی وزیر باروفیو بوده. اما بعد دیده شده که موزه اطلاعاتش از سال 93 آپدیت نشده، و تصمیم گرفته شده که اول اطلاعات آپدیت بشه که باز به کمک اعضا انجام شده. و قرار بر اینه که از بعد از عید، تمرکز بره روی کارتای قورباغه شکلاتی!:)

و اما ویزنگاموت. بعد از انتخاب ناظر، مدیرا دخالت نمیکنن که چرا ناظرین یه تاپیک رو فعال میکنن یا نمیکنن. در زمینه ی انتخاب ناظرین ویزنگاموت، فرآیند انتخاب یه حالت میانه ای داوطلب-مردمی-مدیریت داشته. اما در کل، چه در زمینه ی این انجمن چه سایر انجمن ها، از طریق تاپیک های ارتباط با ناظری اقدام کنین. و اگر که هیچ رسیدگی ای نشد، بیاین پیش ما تا پیگیری کنیم.
و اما فعالیت کمتر تالار نقد. در این زمینه پیگیری کردیم، و خب متوجه شدیم که یه مدت نمیتونن ناظرین حضور پررنگ داشته باشن. پس موقتا لینی وارنر و آرسینوس جیگر تالار نقد رو با حضور مداوم خودشون میچرخونن. پیگیر کل قضیه ی ویزن هستیم تا ببینیم در نهایت کار به کجا میرسه!

مرسی از نظراتت! چیز دیگه ای هم بود در خدمتیم!

و اما کریستین.

از کلاه و گروهبندی شروع کنیم.
اون توضیحات مربوط به گروها رو اعضای هر گروه خودشون نوشتن. از ویژگی های گروه خودشون گفتن و اخیرا هم آپدیت شده مجددا. اما در مورد حرفی که زدی که مثلا برای هافل نکته ی خلوت بودن گفته شده که به نظرت منفیه، این مربوط به نظراته. خیلی از اعضا به خاطر اینکه یه گروه خلوت باشه و توش راحت تره باشن اون رو انتخاب میکنن. پس این برای یه عده مثبته و برای یه عده منفی. ولی بازم بررسیشون میکنیم، و اگر نیاز بود بازم فراخوان میدیم که در آینده اصلاح شه.
اما در مورد کلاه گروهبندی. کلاه گروهبندی توی کتاب خب توی سر ملت رو میدید و فکرا و شخصیتشون رو میخوند و براشون گروه انتخاب میکرد. ما که این توان رو نداریم! شاید مثلا بشه که بعد از چند ماه فعالیت توی ایفای نقش آدم بگه که شخصیت آقا یا خانوم ایکس چقد مناسب جو یکی از گروهاس. ولی با یه تک پست کارگاه نمیشه این حرفو زد.
از طرف دیگه اینکه گفتی کلاه اختیارات بیشتری داشته باشه... قبلا امتحان شده یه مدت کوتاهی، البته نه با سوالات روانشناسی. و قضیه اینکه که وقتی تازه وارد توی گروهی بیفته که اصلا دوست نداشته توش باشه، زده میشه و بیشتر احتمال ترک سایت براش هست.

اما در مورد رول نویسی.
چندین جا توی قوانین داریم که "اساس" ایفای نقش سایت جادوگران بر رول نویسیه. ایفای نقش توی انجمن ها با رول نویسی ممکنه میشه. انجمن هایی داریم که حول و حوش هری پاتر بحث توشون انجام میشه و جزئی از ایفای نقش محسوب نمیشن. اما در مورد چیزی مثل کوییدیچ، ممکنه یه سال یکی از افرادی که برای ریاست فدراسیون داوطلب و تایید میشه ایده ی فوق العاده و بی نظیری برای برگزاری کوییدیچ داشته باشه که بدون رول نویسی باشه. در اون صورت احتمالش بالاس که این کار انجام بشه. اما در غیر اون صورت، ما نمیتونیم "اساس" بخش ایفای نقش سایت رو نادیده بگیریم. :)

همین جا لازم میدونم اینو هم بگم که انتخاب یا تایید ریاست فدراسیون طبق تصمیم شورای ایفای نقش، در حال حاضر زیر نظر وزارت سحر و جادو عه.

موند فقط افراد تازه وارد که گفتی. این کار قبلا تا حدودی به شکل رندوم انجام میشده و جواب هم داده. پیشنهاد خیلی به جا و مناسبیه و بررسیش میکنیم و در نهایت یا خودمون برای راهنمایی تازه وارد ها دست به کار میشیم و به تاپیک های قوانین یا ورود به ایفا راهنماییشون میکنیم به طریق اتوماتیک یا دستی، و یا از اعضای داوطلب برای این کار کمک میگیریم.

خیلی ممنون از توجهت و پیشنهاداتت و نظراتت!

پ.ن: اینو هم اضافه کنم... از بعد از جمع آوری و آپدیت قوانین، هر کس که وارد ایفای نقش میشه پیام شخصی ای در مورد قوانین و فعالیت توی ایفا دریافت میکنه. :)

ویرایش شده توسط رز ویزلی در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ ۲۲:۳۱:۴۹

ارباب جان، جان جانان اند اصلا!

پیام زده شده در: ۷:۳۷ سه شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۵

فنگold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۳۶ جمعه ۶ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۶:۱۸ چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
از سگدونی
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
با سلام به یوآن و کریستین عزیز

ممنون از پیشنهادات و نظرات شما. من به لینی گفتم که به بقیه مدیران بگه که با توجه به مسئولیت هاشون بیان قسمت های مختلف نظرات شمارو نقل قول بگیرند و نظر یا بحث تخصصی ارائه کنند اینجا تا به نقاط مثبت و قابل اجرا برسیم با هم. در نتیجه من هم جواب میدم به قسمتی که بیشتر به توسعه فنی و پشتیبانی سایت مربوط میشه و مسئولیت منه:

یوآن:

نقل قول:
این قالب آبی از کی استفاده شده؟ لااقل اینو میدونم که دو ساله قالبی جز این نبوده. در حالی که سال ۹۲ پنج شیش‌تا قالب داشتیم. یکی از یکی خوشگل‌تر. یه قالب بود اصلاً جون میداد برا رول نوشتن! فونیکس بود اسمش اگه درست یادم باشه. با اون رنگ‌های گرمش، انرژی میداد. بعدش چند ماه بعد، یهو حذف شد و منم توی تاپیک انتقادات پرسیدم چرا برداشته شده؟ آمبریج هم جواب داد که به‌زودی دوباره اضافه میشه. ولی هیچوقت اضافه نشد.
میدونم طراحی قالب سخت و وقت‌گیره. ولی به جای اضافه شدن چندین قالب، فقط یه قالب کنار قالب فعلی اضافه بشه، خوب میشه. راستش، آبی چندان رنگ جالبی نیس. به‌خصوص اگه خیلی وقت باشه که مورد استفاده قرار گرفته باشه.

من از 91 تقریبا اغلب قالب های قدیمی رو شروع کردم به غیرفعال کردن به دلیل مشکلات بسیار فراوانی که داشتند. یه قالب جدید یه مدت گذاشته بودم به اسم جغد که بالاش یک جغد داشت و رنگ و ساختار قهوه ای و خیلی خلاصه جو ایفای نقش و هری پاتری داشت. اما نکته ای که در مورد اغلب قالب های قدیمی سایت وجود داشت این بود که به شکل بسیار منسوخ شده ای از جداول استفاده شده بود در هر گوشه ای برای پیوند زدن یک سری تصویر، از حاشیه بلاک ها گرفته تا فریم اصلی و فریم محتوایی غیره و خیلی اثر منفی داشت روی لودینگ سایت و کلا نحوه لود شدن. من مدت زیادی وقت گذاشتم تا اون قالب های جذاب اما تصویر محور رو با تکنولوژی جدید طراحی وب و استانداردهای الان آپدیت کنم اما irmtfan بارها ازم خواست که اینکارو نکنم و وسطش مجبور بودم ول کنم چون از نظر علمی حتی با کاهش حجم اون تصاویر، باز هم شاهد بار منفی روی لودینگ سایت خواهیم بود. علتش اینه که الان اصول اول در طراحی قالب واکنش پذیر بودنش به انواع مانیتور کاربر اعم از بزرگ تا کوچیک و تبلت و موبایل. در نتیجه استفاده از تصاویر در تشکیل فریم های اصلی سایت علیرغم تعریف فیکس کردن خودکار سایز، باز هم در مانیتور های کوچک تر دچار نقص در نمایش خواهند شد. در نتیجه مجبور شدیم قالب های قدیمی رو کنار بذاریم و به سمت قالب های میمنیمال مثل مورد فعلی بریم که تصاویر نقش کمتری در فریم ها دارند مگر در تصویر کاور بالا یا مثلا در صفحه اصلی، همچنان که می بینید آیکن های کوچکی در حاشیه برخی بلاک ها هستند که تداعی کننده عناصر هری پاتری هستند فرضاً. رنگ بندی و تصاویر کاور بالا بحث جدایی هست ولی به طور کلی قالب مبنا باید ساختارش تقریبا همین قرار بگیره، میشه با سلایق و رنگ بندی ها چند نمونه مشابه اون موارد جذاب قدیمی پیاده کرد اما ممکنه خیلی شبیه نشن. سعی میکنم در تابستون رو این قضیه کار کنم مجدداً.

کریستین

نقل قول:

طرح سایت!
طرح سایت خوبه ولی فقط از یه رنگ و طرح استفاده شده
اگه امکانش باشه که این مورد بروز رسانی کنیم خیلی عالی میشه مثلا نحوه چیدمان تاپیک ها عوض بشه و بهتر چیدمان بشن تا اعضایه جدید گنگ نمونن و اعضای قدیم هم بیشتر لذت ببرن و برای هر تاپیک رنگ مخصوص به خودشو بزاریم مثلا برای تالار خصوصی گریف بهتره در برخی از جاها رنگ قرمز استفاده کنیم یا در تاپیک زندان ازکابان رنگ سیاه بهتره ، در تاپیک محفل ها رنگ های روشن بهتر میکنه و این تنوع رنگ ها سایتو خیلی جلو میبره و...

این رو بارها قبلا مطرح کردم و به مشارکت جمعی نیاز داره کمی. پیاده سازیش مساله خاصی نیست. گذاشتن رنگ بندی و طرح های اختصاصی برای تاپیک ها خیلی قضیه سنگینی هست و بر نمیاد از دست مگر یه تعداد محدودی از تاپیک ها که براشون میشه طرح مرتبط جستجو کرد و جا داد در قالب سایت اما برای انجمن ها خصوصا انجمن های ایفای نقش میشه کاری کرد که کاربرد با ورود به اونها، با قالب و رنگ بندی مرتبط با عنوان انجمن رو به رو بشه. سه چهار سال پیش چند باری به صورت آزمایشی روی هاگوارتز تست کرده بودم و مشکلی نداشت. اجرا شده بود اسکریپ هایی که نوشته بودم. این تغییر قالب همه تاپیک های اون انجمن خاص رو هم در بر میگیره و فقط شامل صفحه اصلی اون انجمن (لیست تاپیک ها) نمیشه فقط. موافقم با این ولی این هم مثل قضیه بالا باید به تابستون موکول بشه به خاطر کمبود وقت.

---
بقیه موارد رو بقیه مدیران باید نظر بدن و بحث کنند. ممنون از مشارکت تون بهرحال.

----------

پیام زده شده در: ۰:۴۱ دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵

کریستین الکساندرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۳۰ جمعه ۲ مهر ۱۳۹۵
آخرین ورود:
۲۳:۰۶ چهارشنبه ۷ تیر ۱۳۹۶
از هاگوارتز
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 44
آفلاین
سلام سلام !
خوب من چندتا ایده و نظر دارم که بنظرم خیلی مهمن و باید سریعا رسیدگی بشه.
بهتره از اول سایت شروع کنم...

یکی از مسله مهم سایت تازه واردین هست،
خوب مشکلی که اینجاست تازه واردا وقتی وارد یه سایت کاملا فارسی میشن خیلی هیجان زده میشن بطوری که چند ساعتی تو سایت ول میچرخن ولی مسله اینجاست که فقط ول میچرخن!
از اونجایی که میدونم سایت خیلی وقته که اپدیت نشده و ورژن برخی چیز ها خیلی قدیمیه یک عضو تازه وارد فقط میتونه تاپیک هایی که در صفحه اصلی هستن و بعلاوه قوانین انجمن هارو بخونه و بعد از ان دیگه نمیدونه باید چیکار کنه چون مفاهیم سایت خیلی سنگین هستن و شوق و اشتیاق تازه وارد بکل از بین میبره و مطمعنم 40 درصد تازه واردین بخاطر این دلیل بیخیال سایت میشن
خوب حالا باید چیکار کنیم؟؟ به نظر من تمامیه کسایی که وارد سایت میشن باید راهنمایی بشن و تمامیه تاپیک ها از جمله بخش ایفایه نقشه بخوبی براشون توضیح داده بشه که باید چیکار کنن و با کدام بخش سایت سروکار دارن.
به عنوان مثال خودمو میگم من وقتی وارد سایت شده بودم هیچ کاری نمی تونستم بکنم و خیلی زده شده بودم و اگه لینی وارنر و چند اعضا نبود الان من اینجا و در حال نظر دادن نبودم و بیخیال سایت شده بودم ...
پس بنظر من بهتره یکی از اعضای با تجربه رو مسئول رسیدگی به تازه واردا کنیم که هر عضو جدید در تابلو تازه واردا ثبت شد بهش پیام شخصی بده و... یا راه کار های دیگه که شما صلاح میدونید...
مسله دوم تاپیک اشنا شدن با 4 گروه گریف اسلیت هافیل و ریونکلاو هست خوب این مسله به نظر من یکی از دو مشکل جدی سایت هست توضیحاتی که داده شده خیلی خوب هستن ولی یکسان نیستن!!
مثلا توضیحات گروه گریفیندور خیلی روش کار شده و گروهو خیلی گنده میکنت و بهتر از گروه های دیگه نشون میده توضیحات مربوط به اسلیت و ریونکلاو بنظر من نسبت به همدیگه خوبن و هم سطح هستن ولی هردو نسبت به گریف جذاب نیستن و چون گروه اسلیت یکی اصلی ترین گروهیه که تو کتاب اومده نسبت به ریون برتری داره .
خوب و حالا هافیل که مشکل اساسی رو این گروه هست خوب توضیحات این گروه خوبه ولی وقتی به یه تازه وارد به قسمت (بخاطر کم بودن اعضا صمیمیت بیشتری دارن و...) میرسه یکم از این گروه دلسرد میشه چون یک عضو تازه وارد که هیجان بیشتری داره میخواد در جایی شلوغ باشه که هم لذت ببره و هم هیجانشو خالی کنه ولی با دیدن این قسمت شکی بوجود میاد که شاید نتونه به اون لذتی که میخواد دست پیدا کنه پس بهتره قسمت اعضای کم حذف بشه .
چون در کتاب حتی اشاره مخصری هم به این گروه نشده تعجبی نداره که کمترین اعضارو داشته باشه ولی میتونیم با کم کردن جذابیت گروه گریف و اضافه کردن به این گروه این مشکلو برطرف کنیم مثلا در توضیحات مربوط به گروه گریف از زنگ، سفر علمی و... گفتین که فرد تازه وارد اشتیاق زیادی پیدا میکنه که این چیزارو تجربه کنه و تمایل در حضور در گروه گریف داره ولی اگه این قسمت هارو حذف کنیم و تاپیک های هافیل مثل این بنویسیم جذابیت هافیل خیلی میره بالا که به نظر من میتونیم با این روش تا تابستون اعضارو برای گروهک ها اماده کنیم نیازی برای نگرانی برای بقیه گروه ها نیست چون گریف و اسلیت همینجوری جذابیت مورد نیازشون دارن و ریون هم میتونه کنی توضیاحت به خودش اضافه کنه ولی باید هم سطحی بین هافیل بر قرار باشه !!

مسله سوم :
خوب حالا یک عضو تازه وارد بعد از خواندن توضیحات گروه ها به سراغ کلاه میره و مشکل دیگه سایت کلاهه !
کلاه در کتاب اختیار تام در تصمیم گیری که دانش اموز به کدوم گروه بره رو داره ولی اینجا اختیار تام تقریبا دست خود فرد تازه وارده بطوری که من بگم (مثلا) گروه هافیلو دوس دارم و از اسلیت متنفرم کلاه منو یراست میفرسته به هافیل،،، خوب فکر نکنم این درست باشه شاید اون فرد در ریون استعداد بیشتری داشته باشه تا هافیل ...
بنظر من بهتره سوال هایی در این مورد طرح بشه که با اونا بشه دانش اموز گروه بندی کرد مثلا برای عضو شدن در دو جبهه سفیدو سیاه چند سوال طرح کردین مثل اونا ولی پیچیده تر تا سطح حوشی شجاعت استعداد خشم و... مورد برسی قرار بگیره و اختیارات کلاه هم بره بالا و این برای خود فرد تازه وارد هم جذاب تر میشه ...

مسئله 4 و جدی ترین مسئله:
جدی ترین مسئله و اشکال سایت رول نویسیه!
95% سایت فقط رول نویسی و باید همیشه تایپ کنیم خوب اعضای قدیمی به این مسئله عادت کردن ولی وقتی تازه واردی میاد و می بینه که فقط اینجا باید تایپ کنه تایپ تایپ تایپ! این خیلی کسل کننده میشه و یکی از دلایل رفتن اعضا از سایته !

رول نویسی روح سایت و اگه نباشه سایت مرده حساب میشه ولی نباید روح رو با جسم سایت قاطی کنیم
افراد دوس دارن رویاهایی که درمورد دنیایه هری پاتر دارن رو به واقعیت تبدیل کنن و اینم فقط با رول نویسی امکان پذیر میشه
و یکی از عالی ترین بخش سایته
ولی اینکه نباید همچیز سایت رول نویسی باشه یک عضو وقتی به هرجایی که وارد میشه میبینه باید رول بنویسه زده حال میخوره و انگار به مدرسه تابستونی اومده...
نظری که من دارم اینه که رول نویسی باید در برخی جاها کلا خذف بشه و در برخی جاها هم کم بشه
مثلا دوئل و مسابقات کوییدیچ ! هر جور انتظاری میرفت بجز اینکه رول نوسی باشه خوب بهتره برای برگزاری چنین چیزها بجای رول نویسی یه فکر جدیدی بکنید
کلا بگم که رول نویسی باید کمتر بشه و بخش ها جدید و چیز های دیگه بجای نوشتن باشه ...

مسئله 5 :
طرح سایت!
طرح سایت خوبه ولی فقط از یه رنگ و طرح استفاده شده
اگه امکانش باشه که این مورد بروز رسانی کنیم خیلی عالی میشه مثلا نحوه چیدمان تاپیک ها عوض بشه و بهتر چیدمان بشن تا اعضایه جدید گنگ نمونن و اعضای قدیم هم بیشتر لذت ببرن و برای هر تاپیک رنگ مخصوص به خودشو بزاریم مثلا برای تالار خصوصی گریف بهتره در برخی از جاها رنگ قرمز استفاده کنیم یا در تاپیک زندان ازکابان رنگ سیاه بهتره ، در تاپیک محفل ها رنگ های روشن بهتر میکنه و این تنوع رنگ ها سایتو خیلی جلو میبره و...

مسئله6: خوب من یه ایده ای دارم ...
بهتره برای جذاب تر شدن سایت چندین امتحان بوجود بیاریم که بین همه اعضا عضو سایت باشه البته نباید اعضایه قدیمی با اعضایه جدید در یک امتحان باشن چون در یک سطح نیستن پس باید جدا باشن و یا اعضایی که نه تازه واردن و نه قدیمی ....
خوب این امتحانات که بنظرم بهتره هر یک ماه یبار صورت بگیره فقط رول نویسی نباشه و رول ها فقط یک بخشی از امتحان تشکیل بدن و به هر عضوی که بالاترین امتیاز بیاره یک برچسب به پروفایل ان بچسبونید مثلا افتخاراتی هست بهترین نویسنده یا بهترین تازه وارد یا فعال ترین عضو و... مثل اینا در پروفایل داشته باشه که اعضارو چه جدید و چه قدیمی بیشتر تشویق میکنه ...

مسئله 6: خوب این یه ایده ای که من دارم و اجباری نیست فقط یه پیشنهاد... خوب نظر من اینه که بهتره این دنیایه هری پاتر از سایت یکم بکشیم بیرون !
خوب من بطور اتفاقی عکس های تولد 13 سالگی سایت دیدم که اعضا در یک مکان جمع شده و جشن گرفته بودن این خیلی عالیه ولی در این جشن فوقش 20 نفر از اعضای سایتی که ممکنه چند صد عضو داشته باشه میتونه حضور داشته باشه و باید اینم بگم که در این سایت از همه نقاط کشور عضو داریم
خوب ایده من اینه که برای نخ فقط مراسم تولد بلکه چند مراسم قرار بزاریم که بیرون از سایت میتینگ های تفریحی داشته باشیم (فقط اعضایه سایت شرکت کنن) که با قرار دادن عکس های ان ها تو سایت هم اعضارو بیشتر میکنه و هم اعضایه جدید به فعالیت بیشتر تشویق میکنه و...

ببخشید که خیلی خیلی زیاد شد و وقتتون گرفت بلخره باید میگفتم
و ممنون که وقتتون گذاشتینو خوندین.

°♤Piss♡çoçuk♤°

پیام زده شده در: ۰:۳۷ دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵

محفل ققنوس

یوآن آبرکرومبی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۸ جمعه ۹ خرداد ۱۳۹۳
آخرین ورود:
دیروز ۲۰:۴۹:۳۰
از اکسیژن به دی‌اکسید کربن!
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
محفل ققنوس
پیام: 436
آفلاین
مورد اول!
توی همین پست فنگ به بخش اخبار هری پاتر اشاره شد. میدونم این بخش رو صد در صد اعضا دنبال نمیکنن. فوق فوقش سی در صد. اینو با توجه به تعداد کم بازدیدهای اخبار میگم. اصلاً از کجا معلوم که شاید تموم بازدیدها مربوط به کاربران مهمان باشه؟
ولی خب به هر حال، این بخش شدیداً نیازمند اینه که تقویت و فعال بشه. سایت دمنتور خیلی از کاربراش رو با فعال و پُربار بودن بخش اخبارش جذب میکنه. اونجا قضیه کاملاً فرق میکنه و ایفای نقشش جدیداً شده در حد گالری خودمون!
به نظرم بهتره که چندتا کاربر فعال که حوصله و وقت و تواناییش رو دارن، با هم تیم بشن و این بخش رو سر پا نگه دارن. یکی دو نفر نمیشه. باید حداقل چهار پنج نفر این بخش رو اداره کنن.
یه فراخوان هم میتونین بذارین براش. هرکی خواست، بیاد اعلام آمادگی کنه. اگه اخبار فعال و به روز داشته باشیم، هم یکی از ارکان سایت بیدار میشه و هم کاربران و بازدید کننده‌های بیشتری خواهیم داشت.

مورد دوم!
روی این مورد خیلی خیلی بیشتر از مورد اول تاکید میکنم!
ویزنگاموت و موزه باید دوباره جون بگیرن. من نمیدونم جادوکاران چه مشکلاتی دارن و وقت آزادشون چقدره. ولی بعضی از بخش‌ها و تاپیک‌های ویزنگاموت و موزه باید دوباره فعال بشه.
موزه‌ی رول‌ها یکی از مهم‌ترین اوناس! تاپیکی که نه فقط به تازه‌واردها بلکه حتی به اعضای باتجربه و قدیمی هم کمک میکنه. خودم یکی دو بار پیشنهاد فعال شدنش رو دادم، اما اینطوری نشد. یه بارم که ویولت سوئیچش رو چرخوند ولی فقط یه پست از ریگولوس گذاشت و بعدش هیچی.
یا حتی کارت‌های... ... چی بود اسمش؟ کارت‌های قورباغه‌ای؟ کارت‌های شکلاتیِ قورباغه‌ای؟ هرچی! اینم از اون تاپیک‌هاس که باید فعال بشه. اون حالتِ "فلانی که بود و چه کرد؟" که داره، هم فانه و هم مفیده.
یا مهم‌تر از همه... تالار نقد که صادق باشیم... چندان فعال نیس. و واقعاً پارسال و پیارسال که فعال بود، تازه‌واردهای خوبی تحویل جامعه‌ی جادوگری داد. یکیش خودم!
و بقیه‌ی تاپیک‌ها هم همینطور.

مورد سوم!
این قالب آبی از کی استفاده شده؟ لااقل اینو میدونم که دو ساله قالبی جز این نبوده. در حالی که سال ۹۲ پنج شیش‌تا قالب داشتیم. یکی از یکی خوشگل‌تر. یه قالب بود اصلاً جون میداد برا رول نوشتن! فونیکس بود اسمش اگه درست یادم باشه. با اون رنگ‌های گرمش، انرژی میداد. بعدش چند ماه بعد، یهو حذف شد و منم توی تاپیک انتقادات پرسیدم چرا برداشته شده؟ آمبریج () هم جواب داد که به‌زودی دوباره اضافه میشه. ولی هیچوقت اضافه نشد.
میدونم طراحی قالب سخت و وقت‌گیره. ولی به جای اضافه شدن چندین قالب، فقط یه قالب کنار قالب فعلی اضافه بشه، خوب میشه. راستش، آبی چندان رنگ جالبی نیس. به‌خصوص اگه خیلی وقت باشه که مورد استفاده قرار گرفته باشه.
به هر حال...

مورد چهارم!
آرسینوس جیگـَـر رو از سایت حذف کنین!

ولی جدا از شوخی، یه فکری به حال این سه‌تایی که گفتم، بکنین. اگه مهم‌تر از بقیه نباشن، لااقل کم‌اهمیت نیستن.
تنکس!

ویرایش شده توسط یوآن آبرکرومبی در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۹ ۱:۱۹:۲۹
ویرایش شده توسط یوآن آبرکرومبی در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۹ ۱:۲۱:۳۸
ویرایش شده توسط فنگ در تاریخ ۱۳۹۵/۱۲/۹ ۱:۵۱:۱۶

If you smell what THE RASOO is cooking!

پیام زده شده در: ۲۱:۳۵ یکشنبه ۸ اسفند ۱۳۹۵

فنگold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۳۶ جمعه ۶ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۶:۱۸ چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸
از سگدونی
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
سلام دوستان

داشتم با لینی صحبت میکردم که بد نیست از طریق همون گروه های تلگرامی که اعضای سایت عضو هستند، یه بحث و گردهمایی باز بذاریم تا اعضا آزادانه خواسته ها و انتظارات خودشون رو از جادوگران ابراز کنند و ما در بخش پشتیبانی و توسعه سایت ببینیم که چه کارهایی رو میشه انجام داد و جلو برد. ولی متوجه شدیم اون گروه ها اغلب اعضاش رفتن و در مجموع خیلی ها نخواهند دید صحبت هارو. پس گفتیم بهتره همینجا بگیم.

در خیلی قدیم تر قبل سال ۹۰ اینا به خاطر فاصله معنی دار و مرزی که بین مدیران و اعضا بوده و همون اختلاف و دعواهای قدیمی و دلخوری ها، خیلی این زمینه پیش نیومد که اعضا آزادانه بیان تقاضاها و انتظارات خودشون رو از اولین سایت فارسی هواداران هری پاتر مطرح کنند یا اگر هم مطرح می کردند بخاطر فعال نبودن دوره ای برخی مدیران فراموش میشدن یا نصفه نیمه اجرا یا رها میشدن. من تلاش کردم مدیرانی رو اضافه کنم این پنج شیش سال اخیر که بین اعضا محبوبیت داشتن و به نوعی نماینده اعضا به حساب بیان اما متاسفانه چیزهایی درست پیش نرفت گاهی و اختلافات بین خود مدیران در سه سال اخیر بیشتر از هر زمان دیگه ای در سایت بالا گرفت و دیگه نیاز به توضیح نداره چون در جریان هستید و اغلب آسیب این اختلافات به خود اعضا رسید متاسفانه.

خودم الان دیگه مدیر نیستم و ارتباط نزدیکی با هیچ کدوم از مدیران ندارم و فقط گاهی با لینی جهت هماهنگی های کلی در تماس هستم. نقش من پشتیبانی و توسعه سایت هست همین. علی نیلی (irmtfan) هم نقشی نداره سالهاست. در نتیجه سایت برای اولین بار در تاریخ خودش چهار مدیر داره که همگی خانم هستند. این حرف که سایت از تابستون به بعد فعال نبوده هم حرف مفته و تعریف فعال بودن یعنی پست خوردن و خیلی هم پست خورد. در نتیجه چیزی که من دیدم این سری یا برداشت کردم حداقل، کمترین تنش و مشکل با این تیم مدیریتی تماما خانم بوده. این خودش موفقیته به نظر من. نشون میده مصیبت زیر سر پسرامون بوده همیشه .در این تیم ما منتقد بسیار بزرگ به خود مدیران رو آوردیم - ریگولوس (زنده باد منتقد من ) . ما لینی و رز رو داریم به عنوان بی حاشیه ترین و صبورترین افراد که با حوصله وقت میذارن برای اعضا. ما تدی لوپین داریم...کوچک ترین شکی به مهربانی و حس نیتش نبوده هیچ وقت... سلبریتی محبوب... که به عنوان خواهر خاله عمه مادر معنوی خیلی ها در این سایت به حساب میاد و داوطلبانه به بخش خبری خاک خورده مون و ترجمه پاترمور رسیدگی کرد.

در مجموع، کل حرف اینه که تیم مدیریتی داره الان سایت که ارزش قائل هست برای اعضا و نظرات و پیشنهادات اونها جهت توسعه بهتر سایت بر حسب انتظارات شما اعضا. به بیان بهتر، لطفا همگی بیاین اینجا و بنویسید برامون که مدیران چیکارا باید انجام بدن تا وقتی شما سر می زنید اینجا، مثل یک خونه گرم و رنگارنگ ازش لذت ببرین و با دوستاتون یه تفریح خوب داشته باشید دورهم‌.

ما منکر این نمیشیم که سیستم سایت پیره و مدرن کردن اون یک مسأله بسیار پیچیده ست و بارها توضیح دادم که چرا نمیشه. اما حالا سعی ما این هست به صورت استاتیک یا نیمه داینامیک امکانات اضافه کنیم یا تغییرات فنی بدیم. جدا از اینها، هرگونه پیشنهاد و نظر در مورد کل سایت اعم از ایفای نقش و غیر ایفای نقش، بخش های مختلف و همه چی خلاصه، استقبال میشه ازش و میشه همینجا در موردش بحث کرد.

منتظریم

----------

پیام زده شده در: ۲۰:۲۸ چهارشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۴

مرگخواران

وینکی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۲۳ شنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۹:۵۰:۵۳ پنجشنبه ۱۰ اسفند ۱۴۰۲
از مسلسلستان!
گروه:
کاربران عضو
مرگخوار
ایفای نقش
پیام: 548
آفلاین
خب... تغییر دادن سایت از زوپس به یه چیز دیگه خوشایند داشت. اولا که ما با این زوپس عادت کردیم. کلی خاطره داریم. و اینکه حتی اگه سیستم رو تغییر بدیم هم خب... چی میشه مثلا؟ خب یه کم مد روز میشه. ولی با این حال کاربرا دیگه اون منوی کوچیک مدیریت رو بالای پستشون از دست میدن و تا اینکه با اون قالب خو بگیرین و اینا هم یه مدت طول میکشه. این مدت هم کمیت پست ها میاد پایین. حتی کیفیتشون هم دستخوش تغییرات میشه و کیه که اینو بخواد؟

حاج تراورز هم درست میگن. ما با این کار کل سایتو می کوبونیم و می ریم تا دوباره بسازیمش. اوه... بیخیال! کی اونقدر حوصله داره که کل تاپیکا و اسمایلی ها و بقیه ی چیزا رو دوباره بسازه بیاره بالا؟ ولمون کن باو. ما تنبل جماعتیم.

کلا کار خوبی نیست. اینجا ما می تونیم بریم تو آرشیو و پستای مورفین رو بخونیم. یا حتی بریم و آرشیو بازیهای کوییدیچ رو ببینیم و جیگرمون حال بیاد (گافش مفتوحه آقا! مفتوحه برادر من. منوی مدیریتتو بیار پایین. ) و اگه از زوپس بریم دیگه اینا رو نداریم. چون کسی مطمئنا دیگه بر نمی گرده و اینجا رو ببینه. کسی هم اگه برگرده از قدیمیاست. جدیدا دیگه نسل های گذشته و اون آوازه ها رو فراموش میکنن. بده این! واقعا بده.

میشه حالا برای جدید شدن مثلا یه تم جدیدتر اضافه کنیم. یه تم مد روز. مثلا!

ویرایش شده توسط وینکی در تاریخ ۱۳۹۴/۵/۷ ۲۰:۳۷:۱۷

Take Winky down to the Mosalsal City, where the grass is mosalsal and the mosalsals are MOSALSAL

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.