هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: مهاجرت: نسخه جدید سایت جادوگران
پیام زده شده در: ۶:۰۸ جمعه ۸ شهریور ۱۳۹۸

حسن مصطفی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۳ یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۳:۴۲:۲۱ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲
از قـضــــاااا
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 159
آفلاین
به دلایل مختلفی از جمله یه سری واکنش ها و بی اعتمادی ها و حواشی و غیره، این برنامه مهاجرت رو موقتا تا اطلاع بعدی کنسل شده اعلام میکنم. تاپیک رو پاک نمیکنم قفل میکنم احتمال داره بعدا باز بخواین باز بشه و بحث کنیم. ممنون از همه کسانی که مشارکت کردن تو این بحث و نظرشون رو گفتن.

پیام زده شده در: ۱۸:۲۷ سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸

جرالد ویکرز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۰۷ شنبه ۸ تیر ۱۳۹۸
آخرین ورود:
۱۸:۳۴ یکشنبه ۵ مرداد ۱۳۹۹
گروه:
کاربران عضو
پیام: 53
آفلاین
سلام!
به عنوان عضو کوچیکی از سایت،می خوام نظرم رو دراین باره بگم.
از نظر من،درمورد این مسئله و مهاجرت سایت نباید احساسی تصمیم بگیریم.
نظر خیلی از دوستان واقعا از سر احساسات بود و دلیل منطقی ای نداشت.
این ورژن سایت واقعا قدیمی شده و هممون هم برامون اتفاق افتاده که باهاش به مشکل بر بخوریم.
اینکه برای پیشرفت سایت تلاش کنیم خیلی ایده ی خوبیه و من قطعا با مهاجرت موافقم.

Cause I dont wanna lose you now Im looking right at the other half of me

پیام زده شده در: ۱۷:۲۳ سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸

ماتیلدا استیونز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۱ پنجشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۱۸:۵۱ چهارشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۹
از کالیفرنیا
گروه:
کاربران عضو
پیام: 359
آفلاین
خب من به عنوان یه دختر سیزده ساله، نه میتونم تصمیم گیرنده برا سایت باشم، نه میتونم نظر خیلی خاصی بدم. ولی گفتم همینطوری یه چیزی بگم. تخصصی نیست ولی نظره. "نظر!"
خب منم با ۳ و ۴ موافقم. گفتین که بحث پولو نکشیم وسط اما خب همه جوره خیلی خرج داره این مورد ۴. ولی به نظرم مشکل اینکه نمیتونیم پسورد هارو توی مورد ۴ انتقال بدیم، خیلی مشکل اساسی ای نیس! فکر نکنم تعداد کسایی که ایمیلشون رو فراموش کردن زیاد تر از ۵ یا فوقش ۶ تا باشه. که خب بالاخره با کارای تخصصی مدیرای خوبمون این مشکل برطرف میشه. یعنی اینکه مدیر ها می تونن برای اون نفرات یه کاری کنن.

اگه بتونیم سایتو انتقال بدیم خیلی خوبه. خب بالاخره سایت قدیمیه دیگه. به نظرم امتحان کردن سایت و آپشن های نو و جدید می تونه هیجان انگیز و تجربه ی خوبی بشه. من خیلی خیلی موافق انتقال دادن سایتم. ولی اگه هزینه زیاد بود ( نمیتونم این بحثو پیش نیارم چون خب خیلی مهمه) و یا شرایطش نبود، با موندن تو اینجا هم زیاد مشکل ندارم. اما حداقل مشکلات این سایتو حل کنید.

Cause i don't wanna lose you now
I'm looking right at the other half of me

پیام زده شده در: ۷:۰۹ سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸

حسن مصطفی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۱:۵۳ یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۳:۴۲:۲۱ سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۲
از قـضــــاااا
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
گردانندگان سایت
پیام: 159
آفلاین
جدا از نظرات، این تاپیک ایجاد شده که همه ابعاد این مهاجرت بررسی بشن و تصیم خودسرانه و عجولانه ای گرفته نشه در مورد این ایده. هدف دیگه ش هم جواب دادن به سوالات و نگرانی ها مرتبط با این حرکت هست.

در مورد سوالات رودولف

نقل قول:

سوال اول اینه که اسم سایت عوض میشه؟ یعنی همون جادوگران دات اورگ میمونه یا چیزی تغییر میکنه؟

نه. سایت جدید روی همین دومین یعنی همین آدرس فعلی قابل دسترس خواهد بود. اتفاقی که می افته اینه که یک ساب دومین مثل v3.jadoogaran.org ایجاد میشه که اونجا سیستم جدید برقرار خواهد بود. بعد یه نسخه از سایت فعلی کپی میشه اونجا رو سیستم جدید. بعد از تکمیل شدن سیستم جدید، اون آدرس v3 جایگزین آدرس کامل فعلی سایت میشه.

نقل قول:

دوم اینکه سر این سایت چه بلایی میاد؟ یعنی اگه یکی بیاد سرچ کنه "جادوگران دات او آر جی" با چی مواجه میشه اون وقت؟ میشه یه صفحه باشه که پیغامی با این مضمون که "سایت جادوگران به آدرس زیر منتقل شد." یا یه همچین چیزی؟

سایت فعلی پیشوند old می گیره و میتونه در دسترس باشه در یه ساب دومین دیگه برای هر مدتی و میتونه حتی اون پیام مبنی بر انتقال رو نمایش بده، اما در صورت جابجایی کل محتوا تصمیم بر اینه که نباشه در دسترس به دلیل اینکه تصور میکنم در سرچ محتوای سایت در گوگل اثر میذاره. شما در گوگل مثلا بعدا در صورت جابجایی سرچ کنی " خاطرات مرگخواران"، احتمالا نتایج مربوط به این تاپیک رو میاره اما وصله به سایت قدیمی که روی پسوند old در دسترس خواهد بود. برای بهینه سازی نتایج روی موتورهای جستجو برنامه های دیگه در آینده باید ریخته بشه که رنکینگ گوگل و نتایج سرچ ها رو تنظیم کنه. موارد تخصصی که نیاز به مشاوره حرفه ای داریم همچنان در موردشون بعدا.

نقل قول:

سوال سوم اگه حالت اول اتفاق افتاد و اون دوستی که رقص سامبا میرفت این کار رو برامون کرد یا شبیه اون، به طور خلاصه پروسه اش چجوری خواهد بود؟ یعنی یک شب میاییم سایت میبینم نوشته شده بریم فلان آدرس و بعد لاگین میکنیم تو اون سایت و تموم؟ یا تایم خاصی سایت تعطیله؟یا کم کم اطلاعات منتقل میشه؟ و در صورتی که با هزینه این کار رو انجام بدی چی؟ پروسه چطوره؟

نه همچنان که بالاتر نوشتم سایت جدید میاد رو یه ساب دومین و سایت فعلی روش کپی میشه. قطعا قبلش موارد دیگه روی سیستم جدید فراهم میشن و مثلا قالب جدید و موارد مختلف دیگه. در آخرین حرکت محتوای سایت فعلی منتقل میشه و برای اینکه چیزی ازش جا نمونه خصوصا پست ها و شناسه های جدید، قبلش دسترسی لاگین کردن (دسترسی خوندن می مونه موقتا) از سایت فعلی یا قدیمی گرفته میشه (قبلش اطلاع میدم قراره چنین بشه) و احتمالا چند روزی نمیشه چیزی ارسال کرد جهت برخی تست ها و گرفتن باگ ها، بعدش سایت جدید میاد رو آدرس فعلی و اعضا میتونن لاگین کنن که تصور میکنم مجبور باشن ریست کنن رمزاشون رو برای لاگین اول و ادامه میدن تو سایت جدید. این حالتی هست که هزینه کنیم و قبل تر اشاره کردم یه فرایند یه هفته ای هست کلا.

در مورد اون حالت مجانی یا ارزون احتمالا، پشت صحنه چنتا تست انجام میدیم اول و قسمت به قسمت، بعد عملی می کنیم همه ش رو که به حداقل برسه زمان بسته بودن سایت.

فرق این دو مورد اینه که اگه هزینه کنیم و از یکی از اون شرکت ها بخوایم، خودشون کاراشو میکنن و یه جا اون یه هفته دست ما نیست. اگه خودمون از طریق اون فردی که گفتم، این بسته بودن دست خود ما هست به عبارتی و میتونیم قبلش در چند مرحله تست هایی انجام بدیم رو قسمت هایی بدون اینکه سایت فعلی رو ببندیم، بعد از اطمینان، شیفت کنیم سایت جدید. ولی خب این مورد در حال حاضر هم احتمالا زمان بره و هم دقیقا مشخص نیست کی عملی بشه. مورد قبلی، اون شرکت، نرم افزار و کارشناسان حرفه ای دارن که چند ساعته اینکارو میکنن یهو و چند روزم وقت میذارن ایرادات احتمالی رو جمع میکنن (برای اینکه اضافه نشه چیزی به سایت و چیزی رو از دست ندیم تو سایت جدید، جلوی ایجاد محتوا در سایت قدیمی باید گرفته بشه به نوعی). من شخصا تصور میکنم اینکه سایت چند روزی هم بسته باشه برای فعالیت خیلی مشکل خاصی ایجاد نمیشه و اعضا میتونن تحمل کنن. خصوصا حالتی که بتونن مشاهده کنن سایت رو ولی نتونن فعالیت کنن. حداقل میتونن پست های قبل تر رو بخونن.

---------
در مورد این قضیه V3، لازم میدونم بگم یه چیزایی رو که شفاف بشه و اعضای جدیدتر که نبودن اون موقع متوجه بشن منظورم چیه.

جدا از محتوا، سایت جادوگران از زمانش تاسیس تو سال 82 تا سال 90 به مدت 8 سال از سیستمی استفاده کرد که به غیر از چند تا آپدیت معمولی و طراحی چند تم مبتدی و اضافه شدن چند بخش ساده، تغییر فنی خاصی نکرد. من اسم این دوره رو گذاشتم نسخه یک یا ورژن یک بهش میگم V1. تابستون سال 89 که مسدود شد سایت برای چند ماهی و اعضای نسل اولش کلا بیخیال سایت شدن و رفتن، احساس کردم که سایت لازمه اساسا از ریشه تغییر کنه. بعضی هاتون در جریان هستید و شاهد بودین بعضی هاتون هم براتون تعریف شده شاید. من ناظر معمولی انجمن بودم یا گاهی فقط عضو عادی اما کمک کردم تو به روز نگه داشتن محتوای پاتری سایت مثل خبر و گالری و غیره. اما کافی نبود. محتوا یه طرف داستان بود. همزمان سایت های طرفداری دیگه (حالا نه فقط هری پاتری مثل دمنتور) داشتن ارتقا پیدا میکردن و خیلی پیشرفت فنی و ظاهری داشتن که خیلی کمکشون میکرد توی تولید محتوای راحت تر، بهتر و سریع تر (همین مساله سرعت خیلی اون موقع ضربه زد به سایت)، و ما همچنان کلی مشکلات فنی داشتیم جدا از مشکلات گرافیکی و گاهی محتوایی. متاسفانه مدیران وقت هم رها کرده بودن یه جورایی یا اگر هم اهمیت میدادن به ظاهر، وقت و توانایی ش رو نداشتن اون موقع. حقیقتا من اون سالها دانشجو بودم (نه تو رشته مرتبط با وب یا کامپیوتر)، کار میکردم، کلی مسائل مختلف داشتم. خیلی گرفتار بودم کلا ولی به طور تجربی خودم کمی وب یاد گرفتم. میزدم از چیزای اولیه دیگه ای که فقط یاد بگیرم. از روی علاقه و بیشتر به خاطر جادوگران. از قالب شروع کردم بعد آیکن ها و نمادها و لوگوها و موارد گرافیکی مختلف واسه ایده ها و برنامه های مختلف و از این قبیل چیزا. خلاصه تلاش کردم از سال 90 تا الان یعنی از هشت سال پیش با تغییرات ظاهری مثل چنتا قالب و ایجاد یه سری بخش ها و اضافه کردن ویژگی ها و امکاناتی ریز به صورت دستی یه کارایی کرده باشم که مشکلات سیستم قدیمی تا حدی پوشیده باشن. سیستمی که عملا سالها ست کنار گذشته شده و هنوزم نسخه های آپدیت شده ش پر هستن از ایراد و دردی رو دوا نمیکنن از ما. من معتقدم همون هشت سال پیش باید تغییر اساسی و جدی میکرد این سایت اما یه دوره هشت ساله دوم رو هم تا اینجا سپری کردیم. حالا دیگه قطعا وقتشه. اگه این هشت سال دوم هم V2 بودن، حالا بدون شک بعد شونزده سال نوبت V3 هست. امیدوارم نه حالا برای یه هشت سال دیگه ولی حداقل برای الان. اعضای جدید قطعا هیچ ایده ای ندارن سایت اون دوره چطور بوده و مشکلات چیا بودن. فقط شنیدن دوره ای رول نویس های خوبی داشتیم در گذشته. اما این تغییر به نظرم ضروریه.

---------
مجددا لازم میدونم اینو اشاره کنم یکی از اعضای عزیز و دوست داشتنی مون که همکاری فنی داره با سایت، در حال انجام مطالعاتی هستن و شاید تصمیم دارن در اینده نامعلوم بتونن امکاناتی اضافه کنن به سیستم فعلی سایت. بسیار حرکت ارزشمند و قابل تقدیری هست و لازم دونستم مطرحش کنم مجددا. اما به نظر خود من این سیستم قدیمی ارزشش رو نداره بیش از این روش وقت گذاشته بشه. انگار به طور مادرزادی فلجه یه جورایی. چیزی که من هشت سال با قسمت های مختلفش کلنجار رفتم و نتونستم خیلی چیزا رو عملی کنم توش. ممکنه یه کارایی بشه کرد اما چقدر موثر و چقدر قوی، نمیدونم. ضمن اینکه این حرکت هم نیاز داره تغییراتی در سرور سایت ایجاد کنه که باز دردسرهای خاص خودشو داره معلوم نیست بشه نشه.

ویرایش شده توسط حسن مصطفی در تاریخ ۱۳۹۸/۶/۵ ۷:۱۲:۲۵

پیام زده شده در: ۶:۳۸ سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸

ملانی استانفورد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۱۸ چهارشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۱۱:۲۱ چهارشنبه ۱۵ تیر ۱۴۰۱
از اینور
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 393
آفلاین
سلام به همگی.
مث اینکه مشکل اول حل شد...
درمورد دوتا حالت فیری و حلزونی و پولی و فست، بنظرم باید یکم بیشتر توضیح بدین که چی میشه... مثلا چقد طول میکشه حلزونیش، اگه سه ماه یا بیشتر سایت بسته بشه فکرکنم فعالیت خیلیا ریزش میکنه، اگه که هم دیر آماده شه هم آزمایشی باشه و کلی منتظرش مونده باشیمو خوبم از آب درنیاد دیگه حالی به آدم می مونه؟
من زیاد صبور نیستم شاید مشکل از منه.

در کل به نظرم اگه اطلاعات بیشتری درمورد این دوتا روش بدید بهتر میشه مقایسه کرد. ممنون.

و درمورد لایک و اپ و اینا.

اگه مثل اینستا درگیر لایک بشیم فکرکنم حسابی قضیه از تفریح و سرگرمی درمیاد و بار روانی پیدا میکنه...
اگه لایک هارو فقط نویسنده ببینه که نمیدونم میشه یا نه وضع بهتری پیدا میکنه بابت تشویق و فعالیت بیشتر.
بوی دردسر میده ولی حرکت جالبه.
اپ شدن هم... به شخصه برای خود من که با گوشی میام خیلی راحت تر میشه پست زدن...سایت شلوغ تر هم میشه چون ملت تو اپ بازار میبیننش و کنجکاو میشن ببینن چیه و چه خبره.
این بود انش‌...نظر من.

بپیچم؟

پیام زده شده در: ۵:۲۹ سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸

سوروس اسنیپ old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۱۵ دوشنبه ۹ مهر ۱۳۹۷
آخرین ورود:
۴:۵۹ شنبه ۱۷ تیر ۱۴۰۲
از هاگوارتز-تالار اسلیترین
گروه:
کاربران عضو
پیام: 218
آفلاین
خب ظاهراً انقلابی در محتوای موضوع مهاجرت رخ داده
اولا سلام و تشکر فراوان از پشت صحنه سایت که با روشنگری های حسن مصطفی کلا بُعد جدیدی از سایت رو دیدم.
خب دوم
از اونجایی که نمیدونم چرا ولی خودمو موظف میدونم نظر بدم!
درباره کل نگرانی ها که ای وای ارشیوو...! خب مشکل به گفته حسن کلا حله. خب این عالیه
بعدش هم کدام پروسه؟ اولی یا دومی؟
قطعا با این که حرف تکراریه و گفتنش دلیلی جز تاکید موکد نداره باز هم من تکرار میکنم
قطعا اول راه حل اولی رو امتحان کنیم
حالا چرا؟
خب در اوایل قطعا اگر در اشتباه نباشم، نسخه آزمایشیه و دلیلی نداره ریسکمون رو اول با هزینه سنگین انجام بدیم

در کل
بازم بسیار قدر دان زحمات مدیران هستم
صرفا جهت اعلام نظر اومدم
موفق باشید.

نه چون مومم نه چون سنگم،نه از رومم نه از زنگم،همان بی رنگ بی رنگم.....
به طلا همچو سنگ بنگر...
se.sn_sli

پیام زده شده در: ۱:۳۲ سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸

مرگخواران

رودولف لسترنج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۴۷ شنبه ۱۲ مهر ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۰:۲۴ یکشنبه ۲۰ تیر ۱۴۰۰
از مودم مرگ من در زندگیست... چون رهم زین زندگی پایندگیست!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
مرگخوار
پیام: 1272
آفلاین
ملت...یه دوشواری ای پیش اومده...اونم اینه که...الان دارین در مورد موضوع اشتباهی حرف میزنید!

من یه خلاصه میدم به صورت کلی، حتما بخونید، اونجاییش رو که اشتباه گفتم گوشزد کنید! البته اگه کل پست ها رو بخونید طبیعتا بهتره!

خلاصه: سایت دوشواری داره از لحاظ فنی و سیستمش آپدیت نمیشه و فلان و فلان و بهتر از این نمیشه احتمالا و دوشواریاش حل نمیشه!
بعد این ایده اومد که مهاجرت کنیم به یک سایت جدید که روی یک سیستم جدید و فلان باز میشه، و از صفر شروع کنیم، بدون پست ها و آرشیو ها و اینا که خب به دلایل محکمی این ایده رد شد!
بعد چی شد؟ سخته ادامه دادن روی این سیستم و در عین حال نمیتونیم بیخیال کل هویت و آرشیو و پست و پیام شخصی و خاطره و غیره و غیره بشیم....پس راه حلی که حسن مصطفی اندیشید این بود که مهاجرت کنیم به یک سایتی که همینه!یعنی تمام و کمال همینه (شامل پست ها و اکانت ها و فلان و بهمان!)، صرفا روی یک سیستم جدیده و میشه آپشن های دیگه ای رو هم به سایت اضافه کرد در راستای بهبودش!

الان اینجا رسیده بحث...که خب آیا این کار رو بکنیم؟به طور مشخص "آیا کل سایت رو منتقل کنیم روی یک سیستم بهتر و بروزتر؟"
و نظر شخصی من اینه که خیلی بعید هست که کسی مخالف این حرکت باشه!
وبحث بعدی ایمکه اگر این کار رو بکنیم، چگونه؟ که دوتا راه داریم...یعنی دوتا راه داره حسن مصطفی! راه اول مجانیه، لاکن معلوم نیست که فعلا بشه، و زمان بر هست...و راهی که پولیه و هزینه داره که حسن مصطفی میگه اون داستان مالیش تامین میشه و مهم نیست فعلا، لاکن سریع و خشنه!
حسن مصطفی میگه یکی این رو مشخص کنید که نظرتون روی کدوم راه هست!
نظر من: فعلا صبر کنیم ببینیم به صورت کم هزینه یا فیری امکانش میشه یا نه، چون هزینه اش کم نیست تقریبا، در ثانی نهایتا اگه نتونیم مجانی اینکار رو بکنیم، گزینه‌ی پول دادن به اون شرکت ها و اینا همیشه رو میزه!

یک چز دیگه که حسن مصطفی گفت و مهم هست این هست که برای اون سایت جدید اگه مایل هستین که بریم و بشه و اینا، چه آپشن هایی افزون بر اینی که الان داریم اضافه بشه؟
که خب به نظرم نمیشه تو این تایپک در موردش نظر داد به صورت کلی و باید طی یک پروسه ای، برای هر آپشنی که حساسه، یه تاپیک یا بحث و رای جداگانه زده بشه!
مثلا اینکه قالب ها شخصی باشه یا فلان، واقعا مهم نیست و نیاز به بحث نداره، بودنش ضرری نداره کلا!
ولی در مورد سیستم لایک پست ها یا اپلیکشین شدن سایت و اینا (که من بشخصه شدیدا با جفتش مخالفم!) باید صحبت بشه که چرا نباشه یا باشه و تصمیم گرفته بشه!

پس...الان دیگه هی نیاین بحث های گذشته رو تکرار کنید...اون نظر سنجی بالای صفحه رو هم بخیال شین، الان کلا داستان و نوع مهاجرتمون فرق کرد! مدیریت هم برداره اون نظرسنجی رو....اگر نظر میدین (که حتما بدین)، روی این چنتا چیز نظر بدین...البته اگه واقعا اشتباه فکر نکرده باشم که کسی با انتقال کامل و جامع سایت روی یک سیستم دیگه که هیچ ضرری نداره، مخالف نیست!

یک سری سوال ها هم از حسن مصطفی داشتم، چون انسان غارنشینی محسوب میشم در مورد تکنولوژی!
سوال اول اینه که اسم سایت عوض میشه؟ یعنی همون جادوگران دات اورگ میمونه یا چیزی تغییر میکنه؟
دوم اینکه سر این سایت چه بلایی میاد؟ یعنی اگه یکی بیاد سرچ کنه "جادوگران دات او آر جی" با چی مواجه میشه اون وقت؟ میشه یه صفحه باشه که پیغامی با این مضمون که "سایت جادوگران به آدرس زیر منتقل شد." یا یه همچین چیزی؟
سوال سوم اگه حالت اول اتفاق افتاد و اون دوستی که رقص سامبا میرفت این کار رو برامون کرد یا شبیه اون، به طور خلاصه پروسه اش چجوری خواهد بود؟ یعنی یک شب میاییم سایت میبینم نوشته شده بریم فلان آدرس و بعد لاگین میکنیم تو اون سایت و تموم؟ یا تایم خاصی سایت تعطیله؟یا کم کم اطلاعات منتقل میشه؟ و در صورتی که با هزینه این کار رو انجام بدی چی؟ پروسه چطوره؟

پیام زده شده در: ۰:۳۱ سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸

گریفیندور

آستریکس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۱۹ شنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۶
آخرین ورود:
دیروز ۲۰:۰۳:۴۴
از شبانگاه توی سایه ها.
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
گریفیندور
پیام: 275
آفلاین
سلامو صد سلام و...

خب نظر سنجی بود و دیدیم خیلی و خیلی مفیده پس ما با اجازتون یه نظر مختصری بدیم دا.
اولا که با انتقال سایت به یه چیز مدرن تر کاملا موافقم حتی وقتی میگین هزینش مهم نیست و اگه میتونین براوردش کنین خیلی خوب میشه.
بلاخره همچی داره پیشرفت میکنه ولی این سایت خیلی وقته که درجا میزنه البته نمیخوام سایت تحقیر کنما سو تفاهم نشه خود من با همین سایت کلی خاطره و... دارم ولی وقتی بقیه دارن پیشرفت میکنن و ما هم ککه بلاخره دیر یا زود مجبور به همین کار میشیم بهتره که پیشرفت کنیم من دقیقا نمیدونم مشکل بعضیا با انتقال سایت چیه ولی بنظر من بهتره اینکار. چون الان خیلیا هستن که بخاطر این یه سری مشکلات کوچیک بیخیال سایت شدنو ول کردن. خب وقتی میتونیم یه سایت قوی تر و بهتر درست کنیم طوری که زحمت های بقیه ملت به هدر نره خب اشکالش چیه تازه حتی میتونیم با سایت های پاتر هدی کشور های دیگه رقابت کنیم که خیلیم خوب میشه و تازه وارد هایی که تو اینده میخوان سایتمونو امتحان کنن کیف میکنن. خلاصه من که با پیشرفت سایت راضیم و هزینشم که بلاخره هرچی بریزی تو اشت همون میاد تو بشقابت دا یبار برای همیشه هزینه انجام بشه بعدا حسرت نخوریم که مثلا اگه اون زمان اون هزینرو قبول میکردیم و میزاشتیم الان کارمون بهتر بود و... البتهمیدونم هزینش بالاس ولی چون میگین هزینش مشکللی نداره میگم وعلا همون راه ارزونی پیش بگیرین. البته اینم بگم طراحی یه اپلکیشن هم خوبه و سایتو پیشرفته تر نشون میده حتی.

Love Me Or Hate Me. You're Gonna
Watch Me•♤

پیام زده شده در: ۰:۰۸ سه شنبه ۵ شهریور ۱۳۹۸

رکسان ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۱۳ پنجشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۸
آخرین ورود:
۱۴:۵۵ شنبه ۱۹ تیر ۱۴۰۰
از ش چندشم میشه!
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 219
آفلاین
یه کم دیگه قضیه داره به حاشیه کشیده میشه.

نمیخوایم از ایران بریم آمریکا که نتونیم با فرهنگ و ایناشون سازگار شیم و غریبی کنیم. قاطی آدمای جدید نمیشیم و... اگه آرشیو منتقل بشه که دیگه مشکلی نمی مونه. واقعا اسباب کشی از یه خونه که توش راحت نیستین ولی فقط بهش عادت کردین به یه خونه جدید که راحته و کم کم باهاش کنار میایم به نظرتون آزار دهنده ست؟

من به شخصه بازم رایم مثبته. و ممنون از مدیرا که تبلیغ و کمک مالی اعضا و... رو قبول نمیکنن و راحتی اعضا براشون درجه اوله. شما هایی که میگین این پریدن و اینا تفریحه، واقعا نیست. من یه بار حدود پنج ساعتی واسه یه رول کوییدیچ وقت گذاشتم و خب، اصلا قرار نبود فعلا بفرستم سایت. sleepش کردم برم یه کار کوچیک انجام بدم برگردم کاملش کنم. ویندوز 10 اتو آپدیته و یهو به خودت میای میبینی پی سی داره خود به خود آپدیت میشه... البته اگه رو حالت sleep بذاریش. رولم پرید. خود آزاریه واقعا اگه بخوام لذت ببرم. واقعا باید ذوق کنم حاصل 5 ساعت زحمتم بخاطر یه آپدیت پرید؟
این البته ایراد سایت نبود ولی در کل پریدن رول چیز قشنگی نیست. نکنین این کارو با خودتون. پس لطفا این قابلیتو اذافه کنین بتونیم رولمونو ذخیره کنیم.

من مدیر نبودم ولی میدونم سر و کله زدن با اون همه کد و نگرانی اینکه توی سایت ایراد به وجود بیاد چقد آزار دهنده ست. یه بارم راحتی مدیرا رو در نظر بگیریم.

بازم اگه چیزی یادم اومد میگم.

رکسان خالی... خالی خالی! بدون ویزلی!

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۲۳:۳۹ دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸

دروئلا روزیه

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۴۵ چهارشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۳
آخرین ورود:
۱۶:۵۶:۰۹ سه شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۲
از کتابخونه‌ی زیر سایه‌ی ارباب!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 195
آفلاین
سلام.
خیلی ممنون بابت پیگیریای مدیرای عزیز.

در مورد این روشای انتقالی جدید که گفتین، به نظرم اگه بشه خیلی خوبه. این که همینجوری که هستیم، با حل شدن یه سری مشکلات و مدیریت راحت تر، سایت بهتر بشه که خیلی خوبه. مخصوصا اگه اون روش رایگان جواب بده که هزینه‌ای هم برای مدیریت نداشته باشه. همه میدونیم سایت یه سری مشکلات داره. که البته کنار اومدن باهاشون و سر و کله زدن با ارورام یه جورایی جزوی از تفریحای مربوط به سایت شده. من خودم اون اوایل که تازه با سایت آشنا شده بودم خیلی این ارورا رو اعصابم بودن. ولی بعد که یاد گرفتم چطور باهاشون کنار بیام، جالبم شدن!
نمی گم که بودنشون خوبه. قطعا اگه نباشن بهتره. ولی جوریم نیستن که نشه باهاشون کنار اومد.

در مورد این که کلا اینجا رو ول کنیم بریم یه سایت دیگه... مثل اینه که یه خونه داشته باشیم. یه سری مشکلات داره. مثلا دستگیره‌ی در یکی از اتاقا گیر میکنه، سرامیک وسط اتاق لق شده صدا میده، یه چن جایی سقف چیکه میکنه موقع بارون. ولی ما کاملا همه‌ی اینا رو می دونیم. می دونیم چجوری باهاش کنار بیایم. به مرور یاد گرفتیم. امکان درست کردنشونم داریم.
دلمون تغییر و ارتقا میخواد ولی نمی خوایم از اون محله، از اون نقطه بریم. ما می تونیم خونه رو تعمیر کنیم، ظاهرشو خوشگلتر کنیم. یا اگه تغییرات اساسی تری خواستیم بدیم، نقشه‌ی خونه رو دستکاری کنیم یه کم، لوله کشیو عوض کنیم، سیم کشی اینا رو عوض کنیم. ولی خونه هنوز همون خونه‌س.
حالا فرض کنیم ما به کل یه خونه‌ی جدید کاملا باب میلمون بخوایم. می کوبیم خونه رو یه جدیدشو، باب میلمون، خیلی خوشگل و قشنگ و تر تمیز میسازیم. ولی بدون پی!
از بیرون اگه کسی خونه رو ببینه فورا به دلش می شینه. ولی اگه بخواد توش زندگی کنه، نمی تونه. آدماییم که قبلا اونجا زندگی می کردن حالا نمی تونن زندگی کنن.

واسه خیلیامون جادوگران حکم خونه رو داره. اون محله دلیل اومدن همه‌مون به اینجا و جمع شدنمون دور همه. نوشتن، تخیلات، دوستی ها، هری پاتر... همه‌ی اینا اون محله‌ن که ما رو به خونه‌مون رسوندن. خاطرات و آرشیو و سابقه‌ی چندین ساله‌ی سایتم پی خونه‌س. یکی که با اون خونه آشنایی نداره، شاید حاضر شه توش زندگی کنه و اصلا ندونه پی نداره. شاید یه سری از آدمای قبلی این ریسک و هیجان رو قبول کنن و تو خونه زندگی کنن باز. ولی خیلیا نمیخوان باز تو اون خونه باشن. اگرم بمونن، سختشونه. مسئله مهاجرت بدون پستا و آرشیو این بود. وگرنه هیچکس مخالف تغییر و پیشرفت و بهتر شدن نیست قطعا. میدونیم که بالاخره یه روزی باید تغییرات اساسی تو سایت انجام بشه. این دوتا روش انتقال کلی که گفتین، خیلی خوبه اگه انجام بشه.

بازم تشکر می کنم بخاطر پیگیریا و زحمتایی که می کشین.

ویرایش شده توسط دروئلا روزیه در تاریخ ۱۳۹۸/۶/۵ ۶:۵۵:۳۵

One must always be careful of the books and what's inside them, for the words have the power to change us

-Tessa Gray-

تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.