هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چرا دامبلدور اسنیپ رو معلم دفاع در برابر جادوی سیاه کرد؟منظورخاصی داشت؟؟؟؟
پیام زده شده در: ۱۰:۴۹ جمعه ۶ مهر ۱۳۸۶

دین توماس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۲ شنبه ۹ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۱۳:۱۸ جمعه ۷ آذر ۱۳۹۹
از هاگزمید
گروه:
کاربران عضو
پیام: 357
آفلاین
الان کاملا واضحه:
1.به عنوان آخرین سالی که در هاگوارتز میمونه میخواد اسنیپ رو به آرزوی دیرینش برسونه
2.پس از مرگ دامبلدور که همش از دم نقشه بوده فرصت فرار پیدا کنه(این درس طلسم شدس دیگه)
3.تا طبق نقشه جون پاتر رو نجات بده و به جاسوسی ادامه بده.
با تشکر
خداحافظ

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۷:۳۵ پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۸۶

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۷:۱۹ پنجشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۶:۱۳ یکشنبه ۲۹ مهر ۱۳۸۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1
آفلاین
دامبلودور به سوروس یه ماموریت داد,گفت که اونو بکشه.
این وظیفه ی سنگینی بود و مستلزمه پاداش، پاداش اسنیپ هم تدرسی دفاع در برابر جادوی سیاه.از این گذشته جناب مدیر هیچ وقت توانایی های اسنیپ رو زیر سوال نبده بود.اون به این نیجه رسیده که وقتش رسیده که بچه ها با دفای جادو های سیاه واقعی آشنا بشن.جادو های سیاهی که رموس در موردشون می گه حتی تصورش رو هم نمی کنی.

پیام زده شده در: ۱:۰۸ چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۶

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۱۴ شنبه ۲۴ شهریور ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۰:۵۰ سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۸۷
از لندن(نزدیک وزارت سحر و جادو)
گروه:
کاربران عضو
پیام: 25
آفلاین
دلیلش سادست
چون دامبلدور می دونست که این شغل طلسم شده است این شغل را به اسنیپ داد تا در آخر سال پس از کشتن دامبلدور او به مرگخوار ها اضافه شود و برای محفل اطلاعات جمع کند.

به ریونکلاو سلام خواهم گفت
--------------------

پیام زده شده در: ۲۳:۰۳ سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۸۶

دوشیزه اسنیپ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۲۴ شنبه ۱ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۱:۴۰ یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۱
از بن بست اسپینر
گروه:
کاربران عضو
پیام: 34
آفلاین
ديگه مشخص شد ديگه!! دامبلدور مي خواست بعد از مرگش هاگوارتز رو به كسي بسپاره كه بهش اعتماد داره. كسي كه بتونه از دانش آموزا دفاع كنه.و اون شخص هم اسنيپ بود. و اين همون چيزيه كه دامبلدور از اسنيپ خواست و اونم قبول كرد. كي بهتر از اسنيپ؟!

دوشیزه اسنیپ اینجا .دوشیزه اسنیپ اونجا .دوشیزه اسنیپ همه جا.
پس پاتر حواست به خودت باشه!

پیام زده شده در: ۱۸:۲۸ سه شنبه ۲۰ شهریور ۱۳۸۶

پروفسور هوريس اسلاگهورن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۵۷ پنجشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۱:۴۴ پنجشنبه ۷ شهریور ۱۳۸۷
از از یه جای خیلی دور!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 72
آفلاین
من فکر نمی کنم که دامبلدور منظور زیاد خاصی از این کار داشت اما چیزی که منو واقعآ گیج کرده اینه که مگه دامبلدور توی کتاب 6 به هری نگفت سالهاست که داره میگه به نظرش هوریس اسلاگهورنو توی هیئت اساتیدشون کم دارن پس واسه چی این همه سال در خواست اسنیپو برای دفاع در برابر جادوی سیاه رد کرد؟اون که می دونست که اگه اسلاگهورن بیاد اسنیپ باید دفاع در برابر جادوی سیاهو درس بده پس اگه این همه سال می خواسته اسلاگهورنو بیاره که می دونسته آخره سر باید اون شغلو به اسنیپ بده و اصلآ این کارا برای چی بوده آخه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

((شعار ما: راحتی دوری از خطر معاشرت با کله گنده ها))!!

پیام زده شده در: ۲۱:۵۸ دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۸۶

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
استن شانپایک

ببين دوست عزيز!اولا اين كلاس تدريس نشده بود تا معلم هايش بميرند..بسياري از معلم ها نمرده اند و سالمند.

اول:كوييرل مرد!
دوم:لاكهارت ديوونه شد،ولي نمرد!!
سوم:لوپين،از معلم بودن كشيد كنار و نمرد!
چهارم:بارتي كرواچ كه البته مرد.
پنجم:آمبريج كه اون هم سالم ماند.
ششم:اسنيپ!

ببين،اسنيپ اصلا نمرد در اون سال.طبق گفته شما،اگر اون طلسم شده بود،اسنيپ در همان سال بايد ميمرد در حالي كه من فكر كنم سال ششم كه اون تدريس ميكرد تمام شد و او نمرده بود.

پس اگر بخواهيم بگيم كه اين شغل توسط ولدمورت و يا هر شخص ديگر طلسم شده بود،اشتباه است!

حالا اگر بخواهيم ببينيم كه چرا دامبلدور اين درس را به او داد،به نظر من چند حالت وجود دارد!

1-دامبلدور ديگر به اسنيپ اعتماد كامل داشت و چون او ميخواست او را بكشد و به هري كمك كند،بالاخره به آرزوش رسيد و معلم شد و اصلا ماجراي مهمي نيست!

2-ممكن است دامبلدور اعتمادي كه كرده به اسنيپ رو ميخواسته به هري و دوستانش ثابت بكنه.تا هري هم به اسنيپ اعتماد بكنه!

احتمالا زيادي در پست قبليم زده بودم!به نظرم در اين مورد واقعا ميشه بحث كرد و چون من مقاله اي در اين مورد دارم،هر چه بحث كامل تر شود،من بعد از قانون افشا سازي آن مقاله را هم كامل ميكنم!ممنون از بابت انتقال توسط ناظرين انجمن تالار اصلي!

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۱:۰۲ دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۸۶

استن شانپایکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۲۴ چهارشنبه ۹ خرداد ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۸:۵۰ چهارشنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 440
آفلاین
خوب اول ازهمه اینو بگم که ای اولین تاپیکی بود که من تو این سایت بازش کردم ولی این اولین باریه که تو ش پست می زنم ......
دلیلش کاملا وضحه : همون طور که همه و هری اینا می دونستن شغل دفاع در برابر جادویه سیاه طلسم شده بود یعنی معلمش حتما بعد از یک سال می مرد
خوب این یعنی وقتی اسنیپ می دونه که بعد از یک سال می میره برای چی باید بره تو اون شغل ؟
این دقیقا جواب سواله ، دامبلدور داشت اینجوری به هری و بعقیه نشون می داد که اسنیپ کاملا بهش وفاداره و حاضره براش بمیره
البته اینجا یه مورد هستش و اونم اینه که لرد به این باهوشی این سوال براش پیش نیومد که اسنیپ که به نظرش بهش وفادار بود برای چی رفته معلم درسی شده که خودش افسونش کرده یا چرا لرد افسونو برای زنده موندن اسنیپ بر نداشت ؟

ٌٌدر حال پاشیدن بذر

پیام زده شده در: ۰:۳۴ دوشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۸۶

یاکسلیold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۰ یکشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۰:۴۵ جمعه ۱۸ دی ۱۳۸۸
گروه:
کاربران عضو
پیام: 154
آفلاین
اینکه معلومه:
من در چند کلمه میتونم بگم:
دامبلدور در کتاب ششم دنبال نابود کردن جان پیچ بود ولی به کسی نگفت جز هری در این مورد میتونم بگم که وقتی اسنیپ به این سمت رسید فهمید که میتونه کارهای دامبلدور را زیر نظر بگیره ولی نفهمید که دامبلدور داره بازیش میده.
او از انتصاب اسنیپ میخواست که به منافع خودش برسه...
تا با صحنه سازی مرگش اینو ثابت کنه...
شاید این حرف ها به نظر شما تا حدودی فراتر از کتاب و شاید هم پیشبینی باشه ولی تا موقعی که اسنیپ مدیر شد باز هم سر شمشیر سرش کلاه رفت...

هری ا

پیام زده شده در: ۱۷:۵۴ دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۸۶

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

نقل قول :

6- توی کتاب مفحل ققنوس هم دامبلدور میخواست اسنیپ رو معلم درس دفاع در برابر جادوی سیاه کنه ولی آمبریج اومد و خودش معلم شد اگر کتاب رو با دقت خونده باشید یک جا بود که آمبریج برای مصاحبه به کلاس اسنیپ اومده بود كه به شكل زير بود:
آمبریج : شما سالهای متوالی میخواستید که معلم درس دفاع در برابر جادوی سیاه بشید
اسنیپ : بله!
آمبریج : پس چرا تا به حال موفق نشده ای؟د
اسنیپ در حالی که دندانهایش را به هم میفشرد گفت : برای اینکه شما اومدید و معلم شدید.
آمبریج : اه بله..!
این متن ثابت میکنه که دامبلدور حتی از سال پیش هم مجبور بوده که اسنیپ رو برای این درس انتخاب کنه
بعضی وقتها آدم از روی اجبار باید یک نفر رو برای یک کاری انتخاب كند. اگر مدرسه معلم دفاع در برابر جادوی سیاه نداشت بهتر بود یا اینکه اسنیپ معلم میشد فوقش سال بعد دوباره میرفت معلم معجون ها میشد ديگه!

ایگور عزیز بهتر روی نظراتی که میدی بیشتر دقت کنی ، گفتگو های دولورس آمبریج و سوروس اسنیپ رو اینجا میزارم ؛ فصل 17 ، صفحه 86 و 87 ، ترجمه ویدا اسلامیه

- راستی ... چه مدتیه که شما در هاگوارتز تدریس میکنید ؟
- چهار ده سال
- شما اول برای تدریس دفاع در برابر جادوی سیاه داوطلب شده بودید ، درسته ؟
- بله
- ولی موفق نشدین نه ؟
- معلومه نشدم دیگه
- از زمانی که در این مدرسه استخدام شدید به طور مرتب برای تدریس دفاع در برابر جادوی سیاه داوطلب شدید درسته ؟
- بله
- آیا شما میدونین چرا دامبلدور هر بار تقاضای شما رو رد کرده ؟
- چرا از خودش نمیپرسید ؟
- اوه ، حتما میپرسم
- میبخشید ولی اینم به کار شما مربوط میشه ؟
- اوه بله . وزارت سحر و جادو میخواد که از سوابق همه ی اساتید به طور کامل مطلع باشه ...

فقط دیالوگ های بازرسی آمبریج از کلاس معجون سازی و گفتگو با اسنیپ نوشته شده !

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۰:۳۵ دوشنبه ۲۵ تیر ۱۳۸۶

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
نظر من در مورد اين تاپيك كه به زودي براي بخش مقالات فرستاده ميشود:

1-چون دامبلدور در كتاب پنجم به اشتباه خود،براي سستي در انتخاب معلم براي اين درس عبرت گرفته بود و نميخواست كه هرگز دوباره وزارت خانه در كارش دخالت كند..پس در صدد آمد كه يك معلم به جمع،استادان هاگوارتز اضافه كند ولي حالا يك سوال اينجا است،آيا براي درس تغيير شكل هم معلم ديگري نبود؟در واقع بهتر نبود مك گوناگل كه مورد اعتماد بيشتري در نظر دامبلدور بوده است،اين درس را بر عهده بگيرد؟

2-ميخواست اعتماد خود را به اسنيژ بيشتر كند..او زماني كه ديد لرد ولدمورت برگشته است،احتمال داد كه اسنيپ دوباره وسوسه شود و به او بپيوندد..پس در واقع سعي كرد اين درس را رشوه قرار دهد براي اسنيپ كه نشان بدهد به او اعتماد كامل دارد!

3-بخاطر اسلاگهورن که میخواست به خاطر قضیه جاودانه سازها اون رو به هاگوارتز بکشونه و از طرفی نمیخواست اسنیپ از هاگوارتز بره برای همین او رو معلم دفاع در برابر جادوی سیاه کرده!مورد ديگر هم خطر جاني هست كه اسلاگهورن را تحديد ميكرد..او نميخواست كه شخصيتي كه خيلي او را به جان پيچ ها نزديك ميكند از بين برود و مطمئن بود لرد امكان حمله به اسلاگهورن را در نظر دارد!

4-دامبلدور با اين كار ميخواست شخصيتي كه خودش پر از اطلاعات در مورد جادوي سياه است را به كمك هري بفرستد..با اين كار ميخواست شايد تنفر هري از اسنيپ مقداري كم شود كه البته موفق نبود!از طرف ديگر اسنيپ در ساخت معجون ها استاد بوده است و تركيب جادوي سياه و معجون ها ميتوانست براي يافتن جان پيچ ها كمك بزرگي باشد!

5-اگر دامبلدور یک نفر رو معلم درس دفاع در برابر جادوی سیاه بکنه دلیل بر این نیست که به او اعتماد نداره چنانچه دامبلدور لوپین و مودی رو نیز معلم کرد. پس دلیل نمیشه دامبلدور به مودی و لوپین اعتماد نداشته .در ضمن دامبلدور اينقدر آدم باهوشي است كه براي بيرون انداختن يك شخصيت از اين روش استفاده نكند.

6- توی کتاب مفحل ققنوس هم دامبلدور میخواست اسنیپ رو معلم درس دفاع در برابر جادوی سیاه کنه ولی آمبریج اومد و خودش معلم شد اگر کتاب رو با دقت خونده باشید یک جا بود که آمبریج برای مصاحبه به کلاس اسنیپ اومده بود كه به شكل زير بود:
آمبریج : شما سالهای متوالی میخواستید که معلم درس دفاع در برابر جادوی سیاه بشید
اسنیپ : بله!
آمبریج : پس چرا تا به حال موفق نشده ای؟د
اسنیپ در حالی که دندانهایش را به هم میفشرد گفت : برای اینکه شما اومدید و معلم شدید.
آمبریج : اه بله..!
این متن ثابت میکنه که دامبلدور حتی از سال پیش هم مجبور بوده که اسنیپ رو برای این درس انتخاب کنه
بعضی وقتها آدم از روی اجبار باید یک نفر رو برای یک کاری انتخاب كند. اگر مدرسه معلم دفاع در برابر جادوی سیاه نداشت بهتر بود یا اینکه اسنیپ معلم میشد فوقش سال بعد دوباره میرفت معلم معجون ها میشد ديگه!

7-دامبلدور کاملا اتفاقات رو پیش بینی کرده بود. خودش نقشه کشیده بود که توسط اسنیپ کشته بشه...و مطمئنا در اونصورت اسنیپ هم نمیتونست تو هاگوارتز بمونه!
دامبلدور خودش میدونست که DADA نفرین شدست...شرط میبندم میخواست نقشه خودشو قویتر کنه که احتمال اینکه کشته بشه زیاد باشه...
در هر حال اسنیپ اخر سال یجوری میرفت...حالا چه دامبلدور کشته باشه یا نه...شاید میخواست اسنیپ کار خاصی براش انجام بده... مثلا کمک به هری( با در نظر گرفتن اینکه اسنیپ وفادار به دامبلدور بوده)

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.