هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

پاسخ به: اختراعات جادویی,مخترع کلیک کن!
پیام زده شده در: ۱۰:۵۱ پنجشنبه ۲۵ آبان ۱۴۰۲

ریونکلاو

اما دابز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۳۰ جمعه ۷ مهر ۱۴۰۲
آخرین ورود:
۱۹:۰۴:۴۲ دوشنبه ۶ فروردین ۱۴۰۳
از بین کلمات کتاب
گروه:
کاربران عضو
ایفای نقش
ریونکلاو
پیام: 46
آفلاین
نوع اختراع :معجون
مخترع :خودم
نام اختراع :معجون اصلاعات آرامش
شرح اختراع:
یه جور معجون بر پایه ایجاد یه نوع توهم در کمال آرامش که باعث میشه یه جورایی هر اطلاعاتی رو از هرکی میخوای بگیری .طوری که هم خود طرف حس میکنه که خواب دیده یا توهم زده. بعضی وقتا هم اصلا یادش نمیاد ، پس نمیدونه که اطلاعات رو در اختیار چه کسی گذاشته یا اصلا واقعا اطلاعاتی داده یا نه هم اثری از کسی که معجون رو استفاده کرده هم نمیمونه وقتی کسی بخواد آخرین ورد های انجام شده با چوبدستی طرف رو در بیاره هیچی که هیچی ! چیز مشابهی استفاده نکرده ... *قوی تراز معجون راستی*
باشد که در راه درستی ازش استفاده بشه
دستورش فعلا فقط دست خودمه

تصویر کوچک شده

Re: اختراعات جادویی,مخترع کلیک کن!
پیام زده شده در: ۱۸:۴۸ سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۸۷

هرمیون   گرنجر

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۲۹ سه شنبه ۸ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱:۰۵ شنبه ۲ آبان ۱۳۹۴
از کنار دوستان!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 125
آفلاین
نام اختراع:
تجدید کننده چوب جادو

مخترع:
هرمیون گرنجر

نحوه ی ساخت اختراع:

یک جعبه چوبی به ابعاد 60در10 سانتی را تهیه کردم و سپس درون آن 5تراشه جادویی را به همراه مهره های مخصوص طلسم شده تعبیه کردم و یک میله 60سانتی توخالی را برای قرار دادن چوب جادو در آن گذاشتم . چون این دستگاه هنگام کار کردن پرتو زا است(همجوشی هسته ای صورت می گیرد) تمامی سطح بیرونی جعبه را با پوشش های جادویی طلسم کردم . و پس از مطالعات و آزمایش های فراوان بالاخره توانستم طلسم مربوط که روشن شدن دستگاه را کشف کنم این طلسم که(آلمندیوس پاناشا) است ، ترکیبی از طلسم هایی بود که هنگام ساخت چوب جادو سازنندگان از آنها استفاده می کردند.از روی همین طلسم توانستم برای انواع کاربرد های دستگاه طلسم گوناگون بسازم .

توضیحاتی در مورد اختراع:
اختراع این دستگاه هشت ماه به طول انجامید و برای ساخت دستگاه مبلغی حدود 19گالیون خرج کردم .
این دستگاه قابلیت ترمیم هرگونه شکستگی ، ترک خوردگی ،رنگ آمیزی ، ترمیم هسته داخلی ...را دارد .تنها شرط مهمی که هست این است که حتما باید اجزای هسته بدون کم و کاست در آن قرار بگیرد (مثلا اگر هسته چوب جادویی رگ اژدها باشد واگربه دونیمه پاره شد برای ترمیم آن باید هردوقسمت پاره شده را درون لوله دستگاه قرار دهیم ) دقت این دستگاه بسیار بالا است ولی در صورت وجود کاستی در هسته ممکن است چوب جادو را به هرشکل غیر قابل انتظاری در آورد .

چه شد که به فکر اختراع کردن این افتادید؟

از آن جایی که خیلی از دانش آموزان تازه وارد هاگوارتز در طول تحصیل خود چوبهای بسیاری را می شکستند و یا به آنها با بی توجهی آسیب می رساندند به این فکر افتادم تا خانواده ها هزینه کمتری را برای تهیه چوب جادو بپردازند .همچنین برخی اشخاص مسن و باتجربه نیز گاهی به دلیل اتفاقاتی چوبشان می شکست و وقتی چوب جدید می گرفتند چون به آن عادت نکرده بودند همیشه شکایت داشتند و با وجود این دستگاه می توانند همان چوب خودشان را ترمیم و استفاده کنند .

چرا این رو اختراع کردید؟ برای رسیدن به قدرت و ثروت و یا برای خدمت به جامه جادوگری ؟

صد درصد برای خدمت به جامعه جادوگری .

توضیحاتی در مورد شکل اختراع

ابعاد آن 60 در 10 سانتی متر است .
رنگ آن قهوه ای سوخته است و از چوب درخت گردو ساخته شده است .
یک درب در بالای دستگاه قرار دارد که هنگام شروع کار دستگاه خود به خود قفل می شود .
وزن آن تقریبا 1.5 کیلوگرم می باشد .

هرمیون قلبی بزرگتر از مغز و استعدادش دارد!

پیام زده شده در: ۲۱:۱۰ شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۷

جاناتان وایز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۱۰ یکشنبه ۹ دی ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۰:۴۴ یکشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۷
از دفتر مدیریت هاگوارتز
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 37
آفلاین
اختراع شماره 1
نام اختراع:اتاقک جاودانگی
مخترع:لنسلوت کوینتین گریفیندور
توضیحاتی در مورد اختراع :
این اتاقک که توسط نوه چهارم گریفیندور ساخته شد خاصیت توقف زمان را داراست.بدین معنی که در داخل این اتاقک زمان متوقف است.در محدوده این اتاقک پیری و فساد معنا ندارد.اگر شخصی خارج از اتاقک شاهد رفتن شخص دیگری در اتاقک باشد با چنین صحنه ای روبرو می شود:
شخص دوم وارد اتاقک می شود، در بسته می شود و به محض بسته شدن ، در دوباره باز می شود و شخص دوم از اتاقک خارج می شود.
جنس این اتاقک از چوب درخت آبنوس است و اکنون در زیز زمین خانه گریفیندور قرار دارد.این اتاقک قابل حمل می باشد ولی تنها سه بار از زیرزمین خارج شده و سپس دوباره به آنجا بازگردادنده شده است.

نحوه ی ساخت اختراع :
ساختمان این اتاقک بسیار ساده است و از الوارهای چوبی متصل به هم ساخته شده که در این میان دری نیز تعبیه شده است.آنچه این اتاق را متمایز می کند طلسمها و افسونهای زمان ویژه ای است که در داخل آن به کار برده شده و توسط خود لنسلوت اختراع شده است.همچنین داخل آن با رنگ سفید مخصوصی رنگ شده که از ترکیبات ویژه ای برخوردار بوده و در توقف زمان در اتاقک کمک می کند.

چه شد که به فکر اختراع کردن این اتاقک افتاد؟
فکر ساخت این اختراع هنگامی به ذهن مخترعش افتاد که وی با مشغله کاری زیادی مواجه بود و نیاز به زمان بیشتری برای انجام کارهایش داشت.به همین دلیل دست به اختراع مکانی زد تا بتواند بدون گذشت زمان در آن کارهایش را انجام دهد.
چرا این رو اختراع کرد؟ برای رسیدن به قدرت و ثروت و یا برای خدمت به جامعه جادوگری ؟
اصولا انگیزه لنسلوت گریفیندور از اختراع اتاقک جاودانگی هیچیک از موارد اشاره شده نبود.بلکه وی آن را تنها برای استفاده شخصی خودش اختراع نمود و هرگز تلاشی برای تولید تعداد بیشتری از آن ننمود و چون تبلیغی هم برای آن نکرد این اختراع هزاران سال تنها برای خانواده گریفیندور شناخته شده بود.

آیا عکسی از اختراع دارید؟ اگر دارید بگذارید و اگر نه توضیحاتی در مورد شکل اختراع بدهید.
تصویری از اختراع در دست نیست.مشخصات ظاهری آن نیز به شرح زیر است:
مشخصات خارجی:
شکل هندسی: مکعب مستطیل ساده
ابعاد:3×2×2
جنس: چوب آبنوس
رنگ خارجی : به قهوه ای روشن با طرح چوب
رنگ داخلی: سفید
------------------------------------------------------------------
اختراع شماره 2
نام اختراع:بطری مواد فساد ناپذیر
مخترع:نایجل راندولف گریفیندور
نایجل پسر کوچک لنسلوت گریفیندور بود که با الهام گرفتن از اختراع پدر دست به اختراع بطری زد تا بتئاند مواد معجون ها و همچنین دیگر مواد را برای سالهای زیادی سالم نگه دارد.توسط این بطری می توان هر گونه ماده ای را برای سالهای متمادی نگهداری کرد بدون آنکه کوچکترین تغییری در خواص آن ماده ایجاد شود. برای استفاده از این بطری در آن حتما بایستی بسته شده باشد در غیر این صورت یک بطری معمولی به حساب می آید.

نحوه ی ساخت اختراع :
در این بطری نیز از همان افسونهای به کار رفته در اتاقک جاودانگی استفاده شده با این تفاوت که ترکیب مخصوصی که به داخل بطری زده شده بدون رنگ می باشد.
چه شد که به فکر اختراع کردن این افتاد؟
نایجل در ابتدا برای نگهداری از مواد مورد نیازش از اتاقک جاودانگی پدرش استفاده می کرد ولی حمل این اتاقک برای استفاده از این مواد مشکل می نمود به همین خاطر نایجل دست به اختراع این بطری زد.

چرا این رو اختراع کرد؟ برای رسیدن به قدرت و ثروت و یا برای خدمت به جامعه جادوگری ؟
انگیزه نایجل همانند انگیزه پدرش شخصی بود با این تفاوت که اختراعش با سر و صدای زیادی مطرح شد اما بارها تلاش برای دزدیدن بطری به وسیله افسونهای دزدگیر قوی بطری ناکام ماند.

آیا عکسی از اختراع دارید؟ اگر دارید بگذارید و اگر نه توضیحاتی در مورد شکل اختراع بدهید.
مشخصات ظاهری اختراع
شکل ظاهری : شبیه به بطری های معجون معمولی
ظرفیت : یک گالون
رنگ : بدون رنگ
مشخصه ویژه : نام نایجل راندولف گریفیندور با حروف درشت بر روی بطری حک شده است.
-------------------------------------------------------------
اختراع شماره 3
نام اختراع:عینک ترجمه
مخترع:گریگوری اولیویر
توضیحاتی در مورد اختراع و چه شد که به فکر اختراع کردن این افتاد؟
گریگوری اولیویر پدر خانواده ای جادوگری بود که از بلژیک به انگلستان مهاجرت کرده بودند.فرزند وی دوروتی به محض ورود به انگلیس به هاگوارتز دعوت شد.اما او هیچگونه آشنایی با زبان انگلیسی نداشت.به همین خاطر گریگوری دست به اختراع عینک ترجمه زد.دوروتی با زدن این عینک می توانست تمام متنهای انگلیسی رابه زبان فرانسوی بخواند و همچنین می توانست کلمات انگلیسی را به فرانسوی بشنود.
بدین ترتیب مشکل دوروتی حل شد اما پدرش به فکر تکمیل اختراعش افتاد و با اضافه کردن زبانهای مختلف ( حتی زبانهای باستانی) به کار عینک توانست کسب و کار خوبی راه بیاندازد.

نحوه ی ساخت اختراع :
مرحله اول ساخت عینک کاملا معمولی و بدون جادو است و مرحله بعد انتخاب زبان مبدا و مقصد برای عینک است.پس از آن با اجرای طلسمهای ویژه ای بر روی عینک آن را تبدیل به عینک ترجمه می کنند که در این مرحله در اختیار داشتن فرهنگ لغات دو زبان ضروری است.

البته انگیزه اختراع این عینک در ابتدا رفع مشکلات شخصی بوده ولی بعد با تولید بیشتر این عینکها ، گریگوری ثروت هنگفتی به دست آورد.

این اختراع در اندازه ها رنگها و شکلهای مختلف بر حسب سفارش مشتری (مانند عینکهای معمولی) تولید می شود.با انتخاب فریم مورد نظر توسط مشتری و پس از اجرای طلسمهای مربوطه عینک آماده و تحویل داده می شود.
---------------------------
تمامی اختراعات مشمول قانون کپی رایت بوده و نقل آنها با ذکر منبع بدون اشکال می باشد!!!!!!!!!

و اکنون جاناتان وایز می رود تا جای خود را به جد بزرگ بدهد
شناسه بعدی من:
گودریک گریفیندور

پیام زده شده در: ۱۳:۵۹ شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۷

هپزیبا اسمیت

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۰۰ سه شنبه ۲۷ فروردین ۱۳۸۷
آخرین ورود:
۱۵:۴۴ یکشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۸۷
از شیون آوارگان.
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 62
آفلاین
توجه توجه :

مسابقه ی اختراعات جادوویی برای همه ی ساحره ها و جادوگران و موجودات جادویی عزیز .بشتابید .هم اکنون منتظر شرکت قوی شما هستیم.

فرم مسابقه :

نام اختراع:
مخترع:
نحوه ی ساخت اختراع :

پاسخ به این سوالات :

چه شد که به فکر اختراع کردن این افتادید؟

چرا این رو اختراع کردید؟ برای رسیدن به قدرت و ثروت و یا برای خدمت به جامه جادوگری ؟

ایا عکسی از اختراع خود دارید؟ اگر دارید بگزارید و اگر نه توضیحاتی در مورد شکل اختراع خود بدهید.

مهلت : 20 تیر 1387 .

امتیازات رو وقتی یکی پست می زنه همون موقع می دم امتیازشو.

با تشکر .امیدوارم که با شرکت گرمتان در این مسابقه مارا یاری دهید

خیلـــــــــــِی ممنون

پ.ن:پرسیدن هرگونه سوالی از مسئول مسابقه یعنی بنده در این تایپیک موجب کسر امتیاز خواهد شد پس لطف کنید و سوالاتتون رو از طریق پیام شخصی مطرح فرمایید .همچنین شما می توانید هر چند تا اختراع بخواهید بفرستید منتها بهترین اختراع شما امتیاز دهی می شود .

[size=small][b][color=00CC00]شناسه ی جدید مÙ

پیام زده شده در: ۱۷:۰۴ چهارشنبه ۷ فروردین ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

این تاپیک باز شد تا پذیرای اختراعان جادوگران و ساحره های عزیز باشه ! شما میتونید اختراعات جادویی خودتون رو با توضیحات کامل بفرستید ! بصورت زیر :

نام اختراع :
مخترع :
نحوه ساخت :
شرح کار اختراع :
زمان ساخت :
و بقیه مواردی که مایل هستید توضیح بدید !

توجه کنید که پست پشت سر هم ارسال نکنید ، در هر پست هر تعداد اختراع که مایل بودید میتونید قرار بدید ! بزودی مسابقه ای برای مخترعان در راهه !

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۲۰:۴۲ پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۸۵

سالازار اسلیترینold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۰۷ پنجشنبه ۱۴ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۳۰ شنبه ۱۳ مهر ۱۳۸۷
از پایان...
گروه:
کاربران عضو
پیام: 121
آفلاین
این تاپیک فعلا قفل میشه و در اسرع وقت به انجمن مناسب با موضوعش منتقل میشه،امیدوارم بحثی صورت نگیره وگرنه مجبور میشم از راه دیگه ای وراد بشم،مدیران در جریان هستند!

با تشکر
ناظر

[b]The sun enter

پیام زده شده در: ۱۵:۰۶ پنجشنبه ۵ بهمن ۱۳۸۵

درکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۳۶ یکشنبه ۳ دی ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۴:۱۱ پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴
از اون بالا کفتر که هیچ، کرکس هم نمیاد
گروه:
کاربران عضو
پیام: 299
آفلاین
نام اختراع: پاکت نامه سری
نام مخترع: خودم
زمان: در زمان شورش اجنه!
شرح: این پاکت نامه ابتدا در زمان جنگ برای فرستادن نامه انتخاب می شد و طرز کار آن بدین صورت بودکه اگر فردی به جز فردمورد نظر نامه را دریافت، یا سعی در بازرسی آن کند نامه در یک لحظه آتش گرفته و ضمن خاکستر شدن، دست فرد را نیز می سوزاند. در حال حاضر پنج حالت برای این پاکت نامه در نظر گرفته شده اند که عبارتند از: شوخی، عادی، جدی، خطرناک، جنگ.
1- حالت شوخی: در این حالت در صورت باز شدن نامه توسط فرد سوم، بازکننده نامه با یک پاکت نامه دیگر مواجه می شود و اگر آن را هم باز کند، دوباره با پاکت نامه دیگری موجه می شود و این کار تا دویست و بیست و هشت هزار بار تکرار خواهد شد.
2- حالت عادی: در این حالت اگر نامه توسط فرد سومی باز شود، فرد سوم به جای نامه کاغذی حاوی عبارت «جاسوسی کار بسیار بدی است!» روبروی می شود
3- حالت جدی: در این حالت در صورت باز شدن نامه، علاوه بر غیب شدن نامه، پاکت نامه عبارت هایی شبیه به «دزد، جاسوس، متقلب، پست فطرت و ...» فریاد می زند و آبروی فرد را می برد.
4- حالت خطرناک: در چنین حالتی در صورت باز شدن بی اجازه پاکت نامه، پاکت نوعی ماده سمی روی دست فرد بازکننده نامه می ریزد که اثری بسیار فوری و خطرناک دارد.
5- حالت جنگ: این حالت همان حالت اولیه ساخت پاکت نامه است که در صورت باز شدن آتش می گیرد.

نام اختراع: آینه عجایب
زمان: معاصر با آلیس معروف
شرح: همان طور که احتمالا با این آینه آشنایی دارید، با ورود به این آینه، وارد دنیایی عجیب می شوید و می توانید ساعات مفرحی را در آن دنیا داشته باشید. این آینه مناسب ترین هدیه برای بچه های شلوغ و همچنین برای کسانی است که از روزمرگی و یکنواختی دلزده شده اند.

نام اختراع: میز خود چینش
زمان: چه فرقی می کنه؟
شرح: آیا تا به حال شده که غذا به چشمتان خوش نیاید؟ تا به حال متوجه شده اید که گاهی اصلا میل به خوردن غذا ندارید؟ آیا توجه کرده اید که هنگام پذیرایی از مهمان میز غذا را به وسواس بیشتری می چینید؟ از این پس هیچ یک از این مشکلات را نخواهید داشت. میز خود چینش با کنار هم چیدن ظروف غذا به بهترین نحو ممکن علاوه بر کمک به مهمان داری، باعث افزایش اشتهای شما نیز می شود.
از سری لوازم منزل. در صورت خرید یک سری کامل تخفیف ویژه دریافت خواهید کرد.

نام اختراع: صندلی ضد کشش
زمان: بعد از یک جشن تولد
شرح: احتمالا شما هم دیده اید که بین ماگل ها نوعی شوخی رایج است که هنگام نشستن فرد، صندلی را از زیر پای فرد می کشند. اگر همسایه های شما هم چنین شوخی بی مزه ای می کنند و از این شوخی آنها ناراحتید، این صندلی ها گزینه مناسبی برای شما هستند چون به طور صد در صد از این شوخی جلو گیری می کنند.

نام اختراع: فرش تمیز
زمان: وقتی یک کاسه سوپ ریخت رو فرشمون
شرح: این نوع فرش دارای یک سطل زباله داخلی است و هر نوع زباله، آشغال یا کثیفی که روی آن ریخته شود را به سطل زباله درونی خود می فرستد و شما نیازی به تمیز کردن یا جارو کردن فرش خود نخواهید داشت و فقط کافی است که هر گاه سطل داخلی آن پر شد، سطل را خالی کنید. ضمنا این فرش مجهز به ورد هشدار پر شدن سطل داخلی است.

نام اختراع: ساعت مکان یاب
زمان: دوران شورش اجنه
شرح: احتمالا کسانی که سری کتاب های هری پاتر را می خوانند با این ساعت آشنایی دارند و نمونه آن را در خانه ویزلی ها دیده اند. اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید این وسیله چطور اختراع شد. در زمان شورش بسیار پیش می آمد که جاسوسان ما در خطر می افتادند و ما دیر متوجه می شدیم. بنابراین با اختراع این ساعت مکان یاب، از محل همه افرادمان مطلع می شدیم. این اختراع علاوه بر نشان دادن مکان و وضعیت جاسوسانمان، در مواقع نبرد نیز کمک مفیدی بود که ما را از مکان هر جوخه مطلع می کرد و همچنین از مرده یا زنده بودن افرادمان مطلع میشدیم.
این ساعت به ازای هر فرد از خانواده یک عقربه دارد و به جای شماره های ساعت نام مکان هایی که افراد خانواده به آن سر می زنند یا حالاتی که افراد خانواده در آن به سر می برند را دارد و هر عقربه در هر لحظه وضعیت فرد مورد نظر را نشان می دهد. قیمت این ساعت نسبت به تعداد اعضای خانواده و تعداد مکان ها یا حالاتی که به ساعت اضافه می شود تغییر می کند.

نام اختراع: کارت اینترنت جادویی
زمان: وقتی کارتم تموم شد.
شرح: این کارت به طرزی جادو شده که شما همیشه یک یوزر و پسورد قابل استفاده دارید و در صورت تمام شدن اکانت قبلی، یوزر و پسورد جدیدی به شما میدهد. البته این کارت دزد اکانت نیست و هربار که یک یوزر و پسورد به شما میدهد، چنین یوزر و پسورد در آی اس پی مورد نظر ساخته می شود و میزان اعتبار اکانت متناسب با حداکثر اکانتی است که آی اس پی مورد نظر شما ارائه می کند.
این کارت هنوز برای گرفتن مجوز رسمی در وزارت در حال طی مراحل اداری است.

نام اختراع: برف جادویی
زمان: روز جشن تولدم
شرح: این اختراع با ایده گیری از نوعی وسیله ماگلی به نام برف مصنوعی ساخته شده که ماگل ها در جشن هایشان از آن استفاده می کنند با این تفاوت که این وسیله برفی کاملا مشابه برف واقعی تولید می کند با این تفاوت که سرد نیست و ذوب نمی شود (نتیجتا جایی رو خیث نمی کنه) طرز کار آن بسیار ساده است به طوری که یک عدد از این نوع برف را به هوا پرتاب کرده، برف تکثیر می شود مثل برف واقعی می بارد. نمونه های مختلفی از این نوع برف ساخته می شود که تونایی شبیه سازی انواع برف از جمله طوفان، کولاک و حتی بهمن را نیز دارند!

نام اختراع: گیاره!
زمان: روز مرگ مرحوم فرهاد، خواننده معروف!
شرح: این وسیله نوعی آلت موسیقی است که البته احتمالا زیاد به مزاق شما خوش نمی آید ولی ارواح (یا همون اشباح کسایی مثل نیک بی سر و ...) به شدت به آن علاقه دارند و در واقع نوعی گیتار در دنیای ارواح است. در ملاقاتی که روز مرگ مرحوم فرهاد با او داشتم، وی را بسیار اندوهگین دیدم. وقتی علت را جویا شدم گفت که صدای گیتار دیگر برایش دلنشین نیست. نتیجتا سعی کردم نوعی آلت موسیقی جدید برای او بسازم که پس از تلاش های بسیار موفق به ساخت این وسیله شدم. احتمالا در کتاب هری پاتر و تالار اسرار نمونه این دستگاه را دیده اید.

نام اختراع: لوبیای سحر آمیز
زمان: دوران جک و لوبیای سحر آمیز
شرح: این نوع لوبیا را در ابتدا برای مادربزرگ پیرم (ماگل) که از طریق فروش سبزیجات امرار معاش می کرد ساختم به طوری که این لوبیا ظزف یک شبانه روز به رشد کامل می رسید. سپس وقتی به خانه برگشتم خواستم ببینم که این گیاه را چقدر می توانم تقویت کنم و نتیجه تلاش هایم لوبیای سحرآمیزی شد که شما در داستان جک و لوبیای سحرآمیز با آن آشنا شدید. البته این لوبیا دیگر به آن شکل تقویت شده که در داستان جک دیده اید تولید نمی شود ولی نمونه ساده آن را می توانید در اولین بقالی بخرید!

نام اختراع: غاز تخم طلا
زمان: دوران کل کل با نیکلاس فلامل
شرح: در جوانی مدت زیادی با نیکلاس فلامل دوست بودم و در این مدت ما مدام با هم کل کل داشتیم. وقتی نیکلاس اکسیرش را ساخت تا مدت ها جلوی من از ساخت اکسیر حرف می زد. بنابراین برای خالی نبودن عریضه به فکر افتادم هر طور شده وسیله ای مشابه بسازم. بنابراین نوعی سنگ شبیه به اکسیر ساختم ولی درست روزی که نیکلاس را برای دیدن آن دعوت کردم، غاز همسایه، قازقالنگ، آن را خورد. بنابراین برای کم نیاوردن من گفتم که این غاز را ساخته ام و از نکات اعجاب آور این غاز همان طول عمر و گذاشتن تخم طلایی است که همگی به آن واقفید.

نام اختراع: چنگ سحر آمیز
زمان: زمان شورش اجنه
شرح: در زمان شورش اجنه مدتی در محلی گیر افتادیم و نه راه پس داشتیم و نه راه پیش. بنابراین برای خبر بدست آوردن از اوضاع و به اصطلاح سروگوش آب دادن مجبور بودیم از پناه گاه خارج شویم که کاری بسیار خطرناک بود. بنابراین این ایده به ذهنم رسید و غاز عزیزم، قازقالنگ، را از پناه گاه بیرون فرستادم تا اطلاعات جمع کند و خود به ساخت این چنگ مشغول شدم که صدای اعجاب آور آن هر مرغی را به صحبت وا می دارد. احتمالا در داستان جک و لوبیای سحرآمیز از تاثیر صدای چنگم بر صحبت کردن غاز دوست داشتنیم مطلع شده اید.

نام اختراع: قرص ایگرگ
زمان: بعد از شورش اجنه
شرح: بعد از پایان جنگ چون سربازان بسیار خسته و کوفته و ضدحال خورده از نبرد برمی گشتند، وزارت بدنبال راه چاره ای برای جبران این خسارات روحی وارد آمده بر سربازان بود. بنابراین وزیر وقت شصا از من چاره جویی کرد و من نیز این قرص ها را اختراع کردم. این قرص ها غم و اندوه را از ذهن فرد استفاده کننده پاک کرده و نظر او را به چیزهای جالب و شاد هدایت می کرد و کارایی صد در صد تظمین شده ای داشت. البته این قرص ها هیچ گونه عارضه جانبی نداشته و اعتیاد آور نبودند ولی چون وزارت در حین ساخت نظارت کافی را نداشت، عده ای سودجو با جایگزین کردن مواد اولیه نامرغوب باعث خرابی این قرص ها شده، و اعتبار آنها را خدشه دار کردند.

نام اختراع: جغد آهنی
زمان: همون شورش اجنه
شرح: این اختراع در واقع نوعی پوشش برای جغدهاست که از نوعی آهن مذاب که فقط در کوه هلاکت (به کتاب ارباب حلقه ها مراجعه شود) یافت می شود، ساخته شده است و به جغد پوشنده دربرابر انواع طلسم های شکار مصونیت می دهد. بنابراین نیروهای دشمن نمی توانستند جغدهای مارا شکار کرده و نامه های آنها را بخوانند. این پوشش کاربرد دیگری نیز دارد و اگر به جغدتان بگویید که برای گرفتن جواب نامه فرد مقابل را نوک بزند، فرد از ترس چنین پوششی که جغد شما دارد حتما جواب نامه را خواهد داد چون نوک زده شدن توسط جغدی که چنین پوششی دارد بسیار دردناک است.
علت نام گذاری این اختراع به نام جغد آهنی (با وجود اینکه یک جغد نیست بلکه نوعی لباس جغد است) عبارتی است که یکی از سربازان دشمن به کار برد و در جواب فرمانده اش برای دلیل ناتوانی در شکار جغدهای ما گفت: «جناب فرمانده جغدهای آنها آهنی هستند!»

نام اختراع: ایگالیبر
زمان: دوران اوج قدرت ولدمورت.
شرح: این شمشیر نمونه بازسازی شده از اکسکالیبر، شمشیر معروف شاه آرتور است. همان طور که می دانید اکساکلیبر - شمشیر شاه آرتور - توانایی جادوکردن را به ماگل ها می داد. بنابراین در آن زمان که مصادف با اوج حملات ولدمورت به ماگل ها بود، به فکر اختراع این شمشیر افتادم. چون ماگل ها به کار با شمشیر آشنایی دارند و مرگخواران نیز فکر نمی کردند که ماگلی بتواند با یک شمشیر به آنها صدمه بزند، بنابراین این شمشیر وسیله مفیدی برای دفاع از خود توسط ماگل ها بود.
این شمشیر به تولید انبوه نمی رسد چون ساخت آن ویژه است و نمی شود برای آن خط تولید ساخت ولی اگر شما هم ماگل زاده اید یا دوست ماگلی دارید که می خواهید او را از شر مرگخواران در امان نگه دارید، یکی از این ها را سفارش دهید.

نام اختراع: وردمتر
شرح: در زمان جنگ، متوجه شدم که بیشتر وردهایی که خوانده می شوند، حتی نیمی از قدرتی که باید داشته باشند را ندارند. بنابراین تمرین های زیادی را تدارک دیدیم که سربازان بتوانند قدرت اورادشان را افزایش دهند ولی مشکل دیگری پدید آمد. با اینکه قدرت وردهای بسیاری از سربازان به حد مناسب رسیده بود، ولی آنها هنوز هم مشغول تمرین بودند، در حالی که ما در جبهه های نبرد به آنها نیاز داشتیم. به همین خاطر به فکر ساخته این وسیله افتادم که قدرت اوراد را آزمایش می کند و میزان قدرت هر ورد را اطلاع می دهد.
این اختراع به شکل یک گوی سیاه رنگ به اندازه کوافل است و نحوه کار آن بدین صورت است که فرد طلسم مورد نظر را روی این گوی اجرا می کند، هرچه رنگ گوی روشن تر شود، نشانه قدرت بیشتر ورد است. وقتی وردی بدون نقص اجرا شود، رنگ گوی سفید خواهد شد و اگر قدرت طلسم بیش از یک طلسم عادی باشد، گوی شروع به درخشش می کند. البته برای این کار نیازی به اجرای بسیار قوی طلسم است که از عهده کمتر کسی برمی آید.

نام اختراع: بند چوب
شرح: با این که این وسیله بسیار ساده است، ولی کارایی بسیاری در میدان جنگ داشت هر چند پس از مدتی دشمن این وسیله را تقلید کرد و داشتن آن دیگر برای ما امتیاز به حساب نمی آمد ولی این وسیله هنوز هم مفید است. این وسیله نوعی کش تقویت شده است که به چوبدست متصل می شود و هنگام استفاده از چوبدست، دست خود را درون کش قرار می دهید، بنابراین چوبدست از دست شما خارج نخواهد شد، حتی اگر طلسم اکسپلیارموس بر روی شما اجرا شود.
هشدار: سعی نکنید با یک کش معمولی چنین وسیله ای برای خود بسازید چون احتمالا به چوبدستتان صدمه خواهید زد. این کار حتما باید توسط یک فرد ماهر انجام شود.

نام اختراع: کلاه گیس
زمان: زمان نوجوونی
شرح: احتمالا شما هم تغییرچهره دهندگانی را دیده اید (افرادی مثل تانکس) و شاید شما هم دوست داشته باشید که بتوانید مثل آنها ظاهر خود را عوض کنید. هر چند این اختراع چنین امکانی را به طور کامل به شما نمی دهد ولی کمی مفید خواهد بود. این کلاه گیس بنا به خواست شما (فقط با فکر کردن، بدون نیاز به حرف زدن یا هر کار دیگری) به رنگ و مدل دل خواهتان در می آید.

نام اختراع: گوش پاک کن جاسوسی
زمان: بعد از دیدن گوش پاک کن شکنجه گر اختراعی جناب ارگ کثیف
شرح: این گوش پاک کن کاملا مثل یک گوش پاک کن عادی است و گوش را هم پاک می کند ولی در همین هنگام، نوعی گیرنده بسیار ریز را در گوش فرد جاسازی می کند و باعث می شود که شما هر چه آن فرد می شوند را بشنوید. این اختراع در زمان شورش اجنه بسیار مفید واقع شد.

نام اختراع: بلاجر جنگی
شرح: این وسیله مفید را با ایده گرفتن از بلاجرهای کوئیدیچ ساختم. اما این وسیله فقط به مهاجمان یورش برده و به نیروهای خودی آسیب نمی رساند. طرز کار آنها بدین صورت است که پس از در آوردن آنها از جعبه مخصوص حملشان، آنها در محوطه می گردند و به هر مهاجمی، هر دشمنی یا هر فردی که بی اجازه وارد محیط شده باشد، با تمام قدرت یورش می برند. اگر می خواهید از این وسیله در محیطهای غیر محصور استفاده کنید، بهتر است برای آنها برد مشخصی را تعیین کنید وگرنه ممکن است برای یورش به یکی از دشمنان شما، حتی تا قاره ای دیگر حرکت کنند. از این وسیله هم اکنون هم به عنوان دزد گیر منازل یا دیگر اماکن استفاده می شود.

نام اختراع: موردورد (ورد بر وزن مسلسل)
شرح: این وسیله را با ایده گرفتن از مسلسل های ماگلی (نوعی ابزار جنگی ماگلی) ساختم. شکل ظاهری آن مانند یک چوبدست عادی است که یک ضامن کوچک دارد. طرز کار آن بدین صورت است که به جای ورد خواندن، ضامن آن را فشار می دهید و تا زمانی که این ضامن را نگه داشته باشید، این وسیله با سرعتی بسیار بالا، پشت سر هم وردی را اجرا می کند. البته نمی توان این وسیله را برای هر وردی (به خصوص وردهای پر قدرت) ساخت ولی در دوران جنگ، بسیار مفید واقع شد.

نام اختراع: گوی ایرایزد
زمان: دورانی که الکی خوش بودم
شرح: این وسیله، وسیله ای بسیار مفید برای کسانی است که می خواهند کمی شادی اضافی داشته باشند یا بعد از مدتی طولانی به استراحت بپردازند. در ابتدا این گوی را بسیار شبیه به آینه ایرایزد (که در هاگوارتز دیده بودم) ساختم بدین صورت که در درون گوی، دنیایی با توجه به علایق فرد شکل می گرفت و فرد می توانست با ورود به آن دنیا، حالشو ببره! بعد از مدتی با ایده گرفتن از اتاق ضروریات، توانایی تغییر را نیز در آن ایجاد کردم بدین صورت که فرد می توانست دنیای درون گوی را به گونه دلخواهش تغییر دهد، چه قبل از ورود به آن دنیا چه بعد از آن. مدتی بعد متوجه شدم که افرادی که این گوی را به آنها داده ام به شدت به دنیای درون آن وابسطه شده اند. بنابراین دو محدودیت جدید در آن به وجود آوردم بدین صورت که هم مدت زمان حضور فرد در آن دنیا را کوتاه کردم و هم اندازه دنیای ایجاد شده را (یعنی فرد نمی توانست یک دنیای واقعی را درون آن ایجاد کند و مثلا حداکثر توانایی ایجاد یک شهر را داشت). اما با وجود این دو محدودیت جدید، باز هم روزی پروفسور دامبلدور به دیدار من آمد و از من خواست که گوی هایم را جمع کنم و ساخت آن را متوقف کنم و من هم به احترام پروفسور همین کار را کردم.
البته اگه آموس یکیشو بخواد، حاضرم در عوض یه مقدار نجومی امتیاز یکی بهش بدم!

نام اختراع: جن خونگی!
زمان: دوران بچه مثبت بودنم!
شرح: در دوران بچه مثبت بودنم، عضو انجمن حمایت از جن های خونگی بودم. بنابراین روزی به فکر افتادم تا با کم کردن نیاز خانواده ها به جن های خانگی، آنها را از اسارت نجات دهم. بنابراین، با ایده گرفتن از نوعی ربات (یک اختراع ماگلی) دستگاهی ساختم که می توانست هم مانند یک جن خانگی تمام کارهای خانه را انجام دهد، هم مانند یک منشی، قرار ملاقات های شما را تنظیم کند و هم خیلی کارهای دیگر که الآن همش یادم نیست. این وسیله مدت زمان زیادی در صدر جدول فروش بود ولی بعد از مدتی با خشم جن های خانگی بی کار شده روبرو شدیم و وزارت که احتمال شورش آنها را می داد، جلو تولید این وسیله را گرفت و تمام نمونه های موجود را اوراق کرد.

نام اختراع: شطرنج جادویی جادویی
زمان: دوران بچگی
شرح: احتمالا شما هم متوجه شده اید که در مهره های شطرنج ما جادوگران هم مانند ماگل ها از اسب و فیل چنین موجوداتی استفاده شده است. بنابراین به فکر ایجاد کمی تغییر در مهره ها افتادم و این مهره های جدید را اختراع کردم که در زیر شرح آنها را می نویسم:
سرباز : اورورا (کارآگاه)
قلعه (رخ) : اینو تغییر ندادم از هر پیشنهادی خوبی استقبال می کنم
اسب (شوالیه) : جاروسوار
فیل : قالی سوار (اون موقع هنوز استفاده از قالی ممنوع نبود)
ملکه (وزیر) : ویلا (وزیر در واقع ملکه است و در شطرنج های اروپایی شکل یه زنه)
شاه : وزیرسحروجادو (خب گفتم وزیر هم مثل شاه داخل شطرنج بی مصرفه و فقط نقش مترسک داره دیگه)

نام اختراع: تیرغیب
شرح: این وسیله نوعی تله بود که کاملا نامریی بود. در واقع آن را با چشم جادویی هم نمی شد تشخیص داد چون فقط یک افسون بود و فقط کسانی که در پیدا کردن رد جادو بسیار مهارت داشتند می توانستند از محل آن مطلع شوند. در زمان جنگ، مکان های استراتژیک مهم را با این وسیله محافظت می کردیم که در صورت ورود شخصی به آن منطقه، جادو می شد.
نکته: با اینکه من روش ساخت آن را بعد از جنگ از بین بردم، ولی هنوز چندتا از این تله ها فعال هستند و متاسفانه بعضی از ماگل ها مورد حمله آن واقع می شوند. احتمالا اصطلاح تیرغیب را در بین ماگل ها شنیده اید که علت نامگزاری این اختراع نیز به همین علت است.

نام اختراع: اسنیچ اسباب بازی
زمان: وسط یه مسابقه دوستانه
شرح: چند وقت پیش با دوستان قدیمی (نیکلاس فلامل، آدام گریفیندور-نوه گودریک-، آدلبرت ویلیام، کنیل ورتی ویسپ و چند نفر دیگر) دور هم جمع شده بودیم و یک مسابقه کوئیدیچ دوستانه برگزار کردیم. ولی بین بازی نوه آدلبرت ویلیام مدام بهانه می گرف که بازی کند. بنابراین من یه اسنیچ براش ساختم و دادم بازی کنه ولی آخر شب که می خواستیم بازی رو تعطیل کنیم، متوجه شدم که هنوز نتونسته اسنیچ رو بگیره. بنابراین به فکر افتادم یه اسنیپ برای بچه ها بسازم که گرفتنش ساده تر باشه.
بعد از مدتی و بهتر کردن طرحم، این اسنیپ ساخته شد که بسته به سن و سال فرد، سرعت حرکت و مانور دادنش تغییر می کند. بنابراین اگر شما هم آرزو دارید فرزندتان یک سیکر(جستجوگر) خوب شود، از حالا یک اسنیچ اسباب بازی برای او بخرید.

نام اختراع: شکاراسنیچ (بازی)
زمان: جشن تولد خواهر کوچیکم
شرح: در جشن تولد خواهر کوچیکم، چند تا بچه شیطون و بازیگوش تو خونه ما بودن و مزاحم کار کردن من می شدن، بنابراین من هم این بازی رو اختراع کردم تا اونا رو سرگرم کنم. یک اتاق بزرگ رو پر از اسنیچ کردم و به هر کدوم یه دسته جارو و یه کیسه دادم. بازی به اسن صورت بود که وقتی همه اسنیچ ها گرفته شد، هر کس تعداد بیشتری اسنیچ در کیسه اش داشت، برنده بود.

نام اختراع: جاراته (بازی)
زمان: یک بعد از ظهر گرم در سال ها پیش
تاریخچه: فکر این بازی یک بعد از، در دهکده هاگزمید به ذهنم رسید. اون روز، مادام گرتا (مادر مادام رزمرتا) که اون موقع کافه سه دسته جارو رو اداره می کرد، با مادام جیل (اون موقع کنار سه دسته جارو یه کافه داشت که بعدا مادام گرتا کافه اش رو خرید) دعواش شده بود. دو تا زن با دسته های جارو به جون هم افتاده بودند و کتک کاری جالبی درگرفته بود که نصف جمعیت هاگزمید در حال تماشا بودند. من هم در حال تماشا بودم که ناگهان این ایده به ذهنم رسید
وسایل مورد نیاز بازی:
1- یک زمین دایره ای به قطر پنج متر، که با طلسم نرم کننده تقویت می شود. این زمین رینگ نامیده می شود
2- یک دسته جارو برای هر بازی کن (جارو هر دو بازیکن باید از یک نوع باشد)
نحوه انجام بازی:
این بازی معمولا توسط دو بازیکن انجام می شود و دو داور نیز حضور دارند. نحوه بازی بدین صورت است که دو بازیکن تا ارتفاع مشخصی اوج می گیرند و می ایستند. سپس با سوت داور از جارو پیاده می شوند و در حین سقوط، با دسته جارو به یکدیگر حمله می کنند. برنده بازی کسی است بتواند، جاروی حریف را از دست او درآورد یا جاروی او را بشکند. در این بازی استفاده از چوبدست و جادو کاملا ممنوع است. اگر پس از رسیدن بازیکنان به زمین، هیچ کدام برنده نشوند، دوباره اوج می گیرند و راند دوم را بازی می کنند. در این بازی داوران، دور تا دور زمین بازی (رینگ) می چرخند تا خطاهای بازیکنان را ببینند.
نکات این بازی:
1- این بازی از ارتفاع 10 متری شروع شده و تا هر ارتفاعی که چوب های جارو یتوانند اوج بگیرند ادامه دارد.البته ارتفاع هرمسابقه یابه صورت توافقی بین بازیکنندگان یاتوسط مسئول برگزاری بازی تعیین میشود.
2- چوب های جارو باید کاملا یکسان باشند و هیچ گونه طلسم محافظی نداشته باشند و این امر توسط داوران یا هیئت برگزاری مسابقه بررسی می شود.
اضافات:
این بازی زمانی یکی از پرطرفدارترین بازی های دنیا بود به خصوص اینکه فشفشه ها نیز می توانند این بازی را انجام دهند. ولی پس از مدتی جادوگران به خاطر اعتراض به اینکه فشفه ها نیز این بازی را انجام می دهند، از بازی کردن این بازی، دست کشیدند. و پس از مدتی چون هیچ جادوگری برای آماده کردن زمین بازی نبود، این بازی منسوخ شد.

نام اختراع: جاروسواری با مانع (بازی)
زمان: زمان شوروش اجنه
تاریخچه:
این بازی را ابتدا در زمان جنگ برای تقویت مهارت جاروسواری سربازان اختراع کردم ولی پس از جنگ نیز هنوز محبوب ماند و عده زیادی آن را ادامه دادند.
وسایل مورد نیاز:
1- یک دسته جارو به ازای هر شرکت کننده
2- تعدادی بلاجر (بسته طوب مسیر)
3- گیره نگهدارند بلاجر (برای نگه داشتن بلاجرها قبل از شروع مسابقه
نحوه انجام بازی:
این بازی بدین صورت است که مسیری را انتخاب کرده و بلاجر ها را در فواصل مورد نظر نگه می دارید، سپس با سوت داور، شرکت کنندگان شروع به حرکت می کنند و بلاجرها نیز آزاد می شوند. وظیفه شرکت کنندگان این است که علاوه بر جاخالی دادن به بلاجرها، هرچه سریع تر به خط پایان برسند.
نکات این بازی:
1- چوب جاروهای همه شرکت کنندگان باید یکسان باشد.
2- طول مسیر، شکل آن (پیچ داشتن یا صاف بودن)، تعداد بلاجرها و محل استقرار آنها توسط هیئت برگزاری مسابقه یا با توافق شرکت کنندگان تعیین می شود.
3- هدف این بازی فقط سریع رسیدن به خط پایان نیست و شرکت کننده باید از جلوی بلاجرها جاخالی دهد. به ازای هر برخورد با بلاجر، پنج ثانیه به زمان آن شرکت کننده اضافه می کند و در انتها هر شرکت کننده ای که زمان کمتری داشته باشد، برنده است.
4- در مسابقات ساده، شرکت کنندگان می توانند برای محافظت خود در برابر بلاجرها از چوبشان استفاده کنند ولی در مسابقات حرفه ای و سطح بالا، این اجازه را ندارند و فقط باید به بلاجرها جا خالی بدهند.

پیام زده شده در: ۰:۲۳ دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۸۵

کدووالادرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۲۰ دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۱۷ سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۶
از از خونمون جادوگران
گروه:
کاربران عضو
پیام: 32
آفلاین
سلام
دفعه قبل کم داده بودین . امتیاز رو میگم
ولی خوب شما همه کاره هستی

اینم اختراعات جدیدم

1-
نام اختراع : آونگ سخن گو
تاریخ ساخت : 6 / 5 / 85
مخترع : خودم
کارایی : این یه آونگ آبی رنگ هست که به ساعت مورد نظر بسته میشه . بعد بهش دستور داده میشه تا سر موقع شما رو صدا کنه . بیشتر برای خودم که بعضی کارها رو یادم میره بدرد می خوره . آخه تا وقتی که کار مورد نظر رو شروع نکنم جیغ می کشه .

2-
نام اختراع : اهنگ و شعر
تاریخ ساخت : 6 / 5 / 85
کارایی : یه دستگاه ریز هست که با زیر زبون و در گلو جا سازی بشه . اگر شما شروع به خواندن شعری بشین این قطعه آهنگ رو اتوماتیک همراه اون شعری که شما می خونین می سازه و بیرون می ده .

3-
نام اختراع : انگشتر خطر
تاریخ ساخت : 8 / 5 / 85
کارایی : دوتا انگشتر سبز هست که به دست دو تا دوست حلقه میشه . اگه خطری برای یکیشون پیش بیاد ، انگشر رنگش قرمز میشه و اون یکی دوست می فهمه که جون دوستش در خطره .

4-
نام اختراع : ناخن گیر
تاریخ ساخت : 10 / 5 / 85
کارایی : تا حالا شده که با ناخن گیر موگلی ناخن بگیرین ؟ معلومه که شده . ولی کج میشه . ناخنتون درد میگیره . ممکنه زخم بشه . این دستگاهی که من اختراع کردم مثل خودکار می مونه . شما کافی در قسمت مشخص شده ی ناخن رو رنگ کنید تا همون قسمت بدون هیچ دردی کنده بشه .

5-
نام اختراع : لحاف همراه
تاریخ ساخت : 11 / 5 / 85
کارایی : یه لحاف گرم کوچیک ، که هرجا بری همراته . تا حد 3 در 3 میلی متر کوچیک میشه و در حد 3 در 3 متر بزرگ میشه . مثل روسری سحرآمیز موگلی است .

6-
نام اختراع : ابای غیبی
تاریخ ساخت : 13 / 5 /85
مخترع : تقریبا خودم
کارایی : همون ابای غیبی هری هست . ولی کسی نمی تونه مقل اون بسازه . من با هزار بدبختی تونستم یه 50 در 50 سانتی متر ازش بسازم .

7-
نام اختراع : کمک های اولیه
تاریخ ساخت : 14 / 5 / 85
کارایی : جعبه کمک های اولیه هست . تو کوله پشتی جا میشه . یه مانیتور داره که با بیمارستان در ارتباطه . اگه کسی حالش بد شد با این می تونید با بیمارستان ارتباط برقرار کنید و حتی از اون ور وسیله بگیرید .

8-
نام اختراع : لیوان دلخواه
تاریخ ساخت : 16 / 5 / 85
کارایی : یه لیوان باهال هست که به 152 شکل در میاد . خیلی چیز باهالیه . قیمتش هم 1.5 گالیون هست . بخرید . چون متنوع هست .

9-
نام اختراع : خودکار رنگارنگ
تاریخ ساخت : 17 / 5 / 85
کارایی : حاوی 130000 رنگ طبیعی و 6000 رنگ مصنوعی هست . وقتی می نویسید کافیه رنگ مورد نظر را در ذهن خود مرور کنید تا رنگ خودکار مثل اون بشه .

10-
نام اختراع : روشنایی
تاریخ ساخت : 19 / 5 / 85
کارایی : تصور کنید یه جایه خیلی تاریک گیر افتادید . چوب همراتون نیست . اگه این وسیله رو همراه داشته باشید ، مثل یه کرم شبرنگ بالای سرتون میره تا شما جلوی پاتون رو ببینید . از ورد لوموس هم خیلی قویتره .

11-
نام اختراع : تبدیل گر
تاریخ ساخت : 22 / 5 / 85
کارایی : شما دلت می خواد مثل کدوم حیوون باشی ؟ شاید گرگ . شاید گوزن . شاید هم گربه یا هر چیز دیگه . ولی ممکنه شما سنت قانونی نباشه و یا اجازه به شما نمی دن . شما اگه این اختراع منو داشته باشید می تونین با اون خودتون رو به شکل هر حیوونی که دلتون می خواد در بیارید ، بدون این که وزارت جادو پی ببره .

12-
نام اخترع : زمان قبل
تاریخ ساخت : 25 / 5 /85
کارایی : مثل ساعت هرمیون می مونه که به زمان قبل بر می گردونه . اما تفاوتی هم داره : ساعت هرمیون به زمان قبل برمی گردونه ولی خودشون رو میبینن و خطر خیلی زیاده . ولی این ساعت به زمان قبل برمی گردونه ولی خودتو نمی بینی . یعنی کلی جهان به زمان قبل بر می گرده .

13-
نام اختراع : زمان ثابت
تاریخ ساخت : 25 / 5 / 85
کارایی : یه ساعت قدیمی هست . سه تا عقربه داره با یه کلید بالا سرش . اگه اون کلید رو بزنی زمان ثابت می مونه و تو ثابت نمی مونی و هرکار دلت بخواد می تونی بکنی .

14-
نام اختراع : آیینه آینده
تاریخ ساخت : 26 / 5 / 85
کارایی : یه آیینه 1 در 1 متر هست . جلوش وا میستی ازش می خوای راه درست رو نشون بده . اگه دو کار داشته باشی ، بهترین راه رو به تو پیشنهاد می کنه و صحنه هایی از نتایج اون کار بهت می گه .

15-
نام اختراع : نردبون
تاریخ ساخت : 28 / 5 / 85
کارایی : از پنج تا پله درست شده . اگه روش واستی و بعد دستت رو روی پله بعدی بزاری و پات هم روی پله بعدی بزاری ، پله پایینی غیب میشه و یه پله بالا درست میشه . ولی توجه داشته باشید با این نردبون تا 30 متری از سطح زمین نمی تونین بالا برید .

16-
نام اختراع : جک گو
تاریخ ساخت : 29 / 5 / 85
کارایی : یکی از اختراعات باهال منه . یه آدمک کوچیک هست که بهتون جک میگه . البته زیر نظر خودم . اگه از این آدمک 200 تا به این و اون بدم ، وقتی خودم یه جک به آدمک اصلی بگم اونوقت جک به 200 تا آدمک ارسال میشه .

17-
نام اختراع : 1.2.3
تاریخ ساخت : 31 / 5 / 85
کارایی : کافیه این قطعه رو بخوری . خیلی خوشمزه هست . اگه بگی 1.2.3 ذهنت بشاش میشه و میتونی بهتره فکر کنی . یعنی فکرت کلا باز می شه . اما در مقابل دفاع ذهنی ضعیف نمی شه .

امضا به دلیل مشکل ایجاد کردن برای صفحات سایت برداشته شد.

پیام زده شده در: ۱۴:۰۴ یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۸۵

آموس دیگوریold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۰۴ دوشنبه ۲۴ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱:۲۶ یکشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷
از یه جای خوب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 72
آفلاین
سلام مخترعان
زود امتیاز دادم چون کارتون داشتم که در آخر امتیاز دهی میگم.

امتیازها که فقط کدوالادر اختراع زده و 17 تا که البته بعضی از آنها تا حدودی مثل اختراعات دیگر مخترعین است که برای هرکدام 4 امتیاز منصفانه است. پس میشود 68.

امتیاز های کلی:

الیواندر:347
رگ کثیف:288
مندی بروکل هرست:197
رباستین لسترانج:169:
سر الیاس لنسلوت سزیمو :169
کدولاد :124
ارتور ویزلی:27
توبیاس اسنیپ:24
اوان روزیر:10
کالین کروی:9
بلاک شده:8

ویرایش شده توسط آموس ديگوري در تاریخ ۱۳۸۵/۱۱/۱ ۱۴:۱۴:۲۱
ویرایش شده توسط آموس ديگوري در تاریخ ۱۳۸۵/۱۱/۱ ۱۴:۲۱:۵۸

پیام زده شده در: ۱:۵۱ جمعه ۲۹ دی ۱۳۸۵

کدووالادرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۲۰ دوشنبه ۱۵ آبان ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۰:۱۷ سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۸۶
از از خونمون جادوگران
گروه:
کاربران عضو
پیام: 32
آفلاین
به نام خدا
سلام
اینم اختراعات جدید من

نام اختراع : زمان
تاریخ ساخت : 12 / 9 / 85
کارایی : میشه تو زمان قبل تغییراتی ایجاد کرد . ولی اگه پروانه ای رو تو زمان قبل بکشید همه چی تغییر می کنه . حتی می تونه تغییرات فاجعه باری پیش بیاد .

نام اختراع : زیبایی
تاریخ ساخت : 15 / 9 / 85
کارایی : از دو تا سیم ساخته شده . یکی باید به پا بخوره و دیگری به دست سمت چپ . بعد روی دستگاه نوع : رژ لب و لاک ناخن و رنگ پوست رو انتخاب کنید تا بدن شما به همان حالت در بیاد .

نام اختراع : تقویم
تاریخ ساخت : 16 / 9 / 85
کارایی : تمام کارهای سال شما در این تقویم نوشته می شود . بدون این که شما بنویسید . این تقویم باید در جیب تون قرار بگیره .

نام اختراع : چتر کوچک تصویری
تاریخ ساخت : 18 / 9 / 85
کارایی : یه چتر کوچک هست که دسته نداره . می تونیم اجیرش کنیم تا به دنبال فرد مورد نظر ما بره و تمام حرکات اونو به صورت تصویری برای ما ارسال کنه .

نام اختراع : دفاع ذهنی
تاریخ ساخت : 19 / 9 / 85
کارایی : یه دستگاه کوچیک درست کردم . می تونه دفاع ذهنی رو قوی کنه . یه گلوله کوچک هست که از راه بینی وارد مخ شما میشه . بعد می تونید از ذهن خود دفاع کنید . این وسیله رو هری سفارش داده تا بهش بدم .

نام اختراع : عبور
تاریخ ساخت : 22 / 9 / 85
کارایی : شما با این دستگاه می تونید از وردهایی که برای مدرسه ها یا دیگر مکان ها گذاشته شده عبور کنید . ولی هرکسی کارشو بلد نیست و خیلی سخته .
باید کنار اون مکان کارش بزارید و بعد ورد رو جستجو کنید .

نام اختراع : دوربین
تاریخ ساخت : 25 / 9 / 85
کارایی : یه دوربین عکاسی هست که اگه از یه نفر عکس بگیرید اون عکسه هم به غذا و هم به آب نیاز داره . خیلی چیزه باهالیه . از خودتون یه عکس بگیرید و ببینید تا چه حد می تونید بهش برسید . آب و غذا را باید از پشت عکس وارد کنید . که خودش برمی داره .

نام اختراع : تغییرات
تاریخ ساخت : 28 / 9 / 85
کارایی : یه دستگاه هست که باید یه فرد رو در داخلش بزاری و بعد با یه دستگاه دیگه روی صورت کار کنی . کار باهاش پیچیده هست . مثل عمل جراحی موگلی می مونه . ولی ساده تر .

نام اختراع : مردگان
تاریخ ساخت : 30 / 9 / 85
کارایی : با این اختراع شاید همه خوشحال بشن . این دستگاه رو جلوی خودتون قرار بدید . بعد نام اون فردی رو که مرده و می خواهید او را احضار کنید را بنویسید تا چهره اون جلوتون قرار بگیره و بتونین باهاش حرف بزنید .

نام اختراع : جیب گشاد
تاریخ ساخت : 2 / 10 / 85
کارایی : اسمش روشه . هرچی تو این جیب بزارید تموم نمیشه . ولی محدودیت داره . جیبی که شما می خرید هرچه گشاد تر باشه گرونتره . کوچکترین جیب 6 گالیون هست و تا اندازه یه ماشین جا می گیره .

نام اختراع : حصار
تاریخ ساخت : 5 / 10 / 85
کارایی : یه دستگاه 6 در 6 سانتی متری هست که اگر انو در دستتون بگیرید ، یه حصار آبی رنگ دور شما ظاهر میشه که درون اون شارژ الکتریکی هست و اگه کسی بهش دست بزنه ، برق میگیرش . ولی شما هیچ طوریتون نمیشه .

نام اختراع : کیف تو کیف
تاریخ ساخت : 6 / 10 / 85
کارایی : دو تا کیف هست . رنگشون مشکیه . حدودا 70 در 70 سانتی متر هست . اگه یکی تو کویت باشه و دیگری در لندن ، اگه یه چیزی تو کیف اصلی که تو لندن هست بزارید ، به صورت بصری در کیف دوما که در کویت هست نشان داده میشه .

نام اختراع : غلط گیر
تاریخ ساخت : 8 / 10 / 85
کارایی : یه قطعه 2 در 2 میلی متری هست که در دندون جاسازی میشه . شما وقتی حرف می زنید ممکنه یه کلمه رو غلط بگین . مثلا به جای هری پاتر بگید ، پری هاتر . این قطعه باعث میشه که قبل از خروج حرف شما ، کلمه غلط اصلاح بشه .

نام اختراع : روزنامه پیام روز
تاریخ ساخت : 9 / 10 / 85
کارایی : یه کاغذ سفید بزرگ هست . اگه پیام روز مجلشو بیرون بده ، بدون این که شما اونو بخرید ، تمام اطلاعات پیام روز روش ظاهر میشه . البته شما باید اشتراک داشته باشید و جغد هم نداشته باشید .

نام اختراع : الف . د
تاریخ ساخت : 11 / 10 / 85
کارایی : این دستگاه یه مهر الف . د روی بازوی ققنوسیان می تونه هک کنه تا وقتی خواستن جمع بشن همدیگه رو اینجوری خبر کنن . با اختراع هرمیون و جادوی سیاه کاملا فرق می کنه . زیرا شما می تونید اونو سرد یا گرم یا هر رنگ یا هرکار بخواین بکنین .

نام اختراع : عکس مشهوران
تاریخ ساخت : 12 / 10 / 85
کارایی : تا حالا شده که یه عکس از یه جادوگر مشهور داشته باشید و آرزو داشته باشید کنار اون باشید ؟ . شما با این وسیله می تونید عکس خودتون رو کنار عکس جادوگر مشهور بزارید . البته اگه اون جادوگر حاضر به چنین کاری بشه . ( عکس و میگم )

نام اختراع : حس عکس
تاریخ ساخت : 15 / 10 / 85
کارایی : شما اگه این دستگاهی رو که من اختراع کردم رو روی سرتون بزارید و سیم اونو به عکس خودتون ( فقط خودتون ) وصل کنید ، تمام احساس فرد در عکس رو حس می کنید . اگه بهش سوزن بزنید شما هم دردتون میاد .

امضا به دلیل مشکل ایجاد کردن برای صفحات سایت برداشته شد.

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.