هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

کشف و ترجمه اطلاعات پاترمور (کتاب اول)
پیام زده شده در: ۹:۴۶ جمعه ۳۰ تیر ۱۳۹۱

ریگولوس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۴۰ جمعه ۲۶ فروردین ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۱۱:۰۱ شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 304
آفلاین
Chapter 15
The Forbidden Forest

فصل پانزدهم
جنگل ممنوعه

تا آخر فصل پانزدهم رو با تمام جزئیات که به پایان برسونید، چهار قسمت اطلاعات ویژه و جدید از رولینگ دریافت خواهید کرد.

نقل قول:

http://www.pottermore.com/en/book1/chapter15/end

J.K. Rowling exclusive content

* A Beginner's Guide to Transfiguration
* One Thousand Magical Herbs and Fungi
* Professor McGonagall
* The Dark Forces: A Guide to Self-Protection

این بار به ترجمه مورد دوم یعنی One Thousand Magical Herbs and Fungi / "کتاب یک هزار گیاه و قارچ جادویی" می پردازیم:

یک هزار گیاه و قارچ جادویی
مطلبی جدید از جانب جی.کی.رولینگ

بر گرفته از کتاب یک هزار گیاه و قارچ جادویی- نوشته فیلیدا اسپروات:

گیاه "دیتانی" یک گیاه قدرتمند درمانی و مغذی می باشد و ممکن است برای درمان زخم های سطحی به صورت خام، خورده شود.

مخاط "کرم فلوبر" یک غلیظ کننده معمول در معجون سازی به شمار می رود.

از گیاه تاج الملوک گاهی اوقات با نام های "اقوینتون(monkshood)" یا "گرگ خفه کن (wolfsbane)" یاد می شود.
تصویر کوچک شده
گیاه "مالی" یک گیاه قدرتمند است که می تواند برای خنثی سازی و مقابله با افسون ها، خورده شود. "مالی" گیاهی با ساقه سیاه رنگ و گل های سفید است.

گریه زاری و جیغ "مهر گیاه" برای هر کسی که آنرا بدون گوشی می شوند، می تواند مهلک و کشنده باشد.
"ویگنتری" یک نوع درخت سمان کوهی جادویی است که هر کسی تنه آنرا لمس کند در برابر حمله موجودات جادویی سیاه محافظت خواهد شد.

هرگز برگ های "درخت آلیهاستی" را نخورید (همچنین با نام "درخت خائن" نیز شناخته شده). خوردن این برگ ها موجب خنده غیر قابل کنترل می شود.

پیام زده شده در: ۱۱:۱۲ چهارشنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۱

ریگولوس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
Chapter 15
The Forbidden Forest

فصل پانزدهم
جنگل ممنوعه

تا آخر فصل پانزدهم رو با تمام جزئیات که به پایان برسونید، چهار قسمت اطلاعات ویژه و جدید از رولینگ دریافت خواهید کرد.

نقل قول:

http://www.pottermore.com/en/book1/chapter15/end

* A Beginner's Guide to Transfiguration
* One Thousand Magical Herbs and Fungi
* Professor McGonagall
* The Dark Forces: A Guide to Self-Protection

این بار به ترجمه مورد اول یعنی A Beginner's Guide to Transfiguration / "کتاب راهنمای تغییر شکل برای مبتدیان" می پردازیم:

راهنمای تغییر شکل برای مبتدیان
مطلبی جدید از جانب جی.کی.رولینگ

بر گرفته از کتاب راهنمای تغییر شکل برای مبتدیان- نوشته امریک سویچ:

هنگام تغییر شکل، این نکته مهم است که حرکات چوبدستی شما محکم و قاطع باشد. وول نخورید یا بی مورد چوبدستی خودتان را نچرخانید وگرنه تغییر چهره شکل یقینا ناموفق خواهد بود.
پیش از تلاش برای استفاده از یک افسون تغییر شکل، یک تصویر ذهنی واضح از آنچه که مایلید شکل آنرا تغییر دهد بسازید.
تصویر کوچک شده
مبتدیان می بایست افسون ها را واضح بیان کنند. بیشتر جادوگران حرفه ای و باتجربه نیاز ندارند تا افسون ها را با صدای بلند بیان کنند.

دشوار و سخت است که تغییر شکل ناقص و ناتمام به شکل درست خودش برگردد، اما شما می بایست تلاش خود را در این راستا به کار بگیرید. مثلا رها کردن سر یک خرگوش روی یک چهار پایه نشان از بی مسئولیتی است و خطرناک می باشد. بگویید "رپاریفاژ" و شی یا موجود مورد نظر به حالت و شکل طبیعی خودش باز می گردد.

تغییر شکل دادن موجودات بزرگ تر دشوار است به استثنای جادوگران ماهر و قدرتمند که این قابلیت را دارند. حد و محدودیت های خودتان را بشناسید.

ویرایش شده توسط ریگولوس بلک در تاریخ ۱۳۹۱/۴/۳۰ ۹:۴۱:۴۰

پاسخ به: کشف و ترجمه اطلاعات پاترمور (کتاب اول)
پیام زده شده در: ۱۱:۵۹ شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۱

هرماینی گرنجرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۰:۵۴ جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۲۲:۱۸ یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۵
از گربه های ایرانی :دی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 342
آفلاین
میشه یکم راجب کارتون توضیح بدید.
شما دقیقا چکار میکنید.

قدم قدم تا ‏ روشنایی، ازشمعی در تاریکی تا نوری پرابهت و فراگیر!
می جنگیم تا آخرین نفس!!
می جنگیم برای پیروزی!!!‏
برای عشق!!!!‏
برای گریفیندور.

پیام زده شده در: ۱۱:۱۸ شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۱

ریگولوس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
تابستون از برنامه هام هست که اینکارو کنم مدرن جان.
نسبت به سایت لکسیکن یه سایت دیگه هست هری پاتر ویکیا که اون مفصل تر میذاره اطلاعات رو. البته در مورد شخصیت ها مفصل میذاره. بررسی کردم دیدم در مورد آیتم ها لکسیکن قوی تره.

من دسترسی پاتروپدیا دارم، تابستون مواردی که نهایی شدن اینجا رو منتقلش می کنم به صفحات فرهنگنامه. البته باید با دقت انجام بشن. توی جمله به جمله فرهنگنامه بچه ها از قبل منبع تعریف کردن، منابع اطلاعات جدید رو هم باید پاترمور تعریف کرد براش. جای اضافه شدن این اطلاعات هم مهمه در صفحات فرهنگنامه. تابستون روش وقت میذارم.

اگه اعضا بیشتر مشارکتت کنن راحت تر میشه. چون توی تابستون کتاب دوم پاترمور هم راه میوفته. از اونجا هم اطلاعات جدید هست دوباره.

پاسخ به: کشف اطلاعات در پاترمور
پیام زده شده در: ۱۰:۵۳ شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۱

Irmtfan

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۴ شنبه ۱۳ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۹:۵۷ چهارشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۵
از پریوت درایو - شماره 4
گروه:
کاربران عضو
پیام: 3125
آفلاین
من خیلی به این کار علاقه دارم و این کار بسیار مهمه
کار تکمیلتر اینه که کلا فرهنگنامه هری پاتر تکمیل بشه
به نظرم بهتره همه اینا برن در فرهنگ نامه مثلا در مورد الیواندر در لکسیکن داریم:
http://www.hp-lexicon.org/wizards/a-z/o.html

نقل قول:

Ollivander, Mr. Garrick
An old wandmaker – “the best” – who who runs Ollivander's on Diagon Alley (HBP6). He has eerie, moon-like eyes and makes Harry a bit uncomfortable, as he seems just as fascinated by the power of wands used for evil as those used for good. Ollivander remembers every wand he has ever sold, and greets people by rattling off the specifications of their wands (PS5, DH24).

Ollivander was kidnapped shortly after Voldemort’s return was made public, in summer 1996; Voldemort was in search of information about his and Harry’s wands (HBP6, DH5). He was held captive in Malfoy Manor for a year and a half, tortured, and forced to make wands (DH24). He escaped with the help of Dobby (DH23) and hid at Auntie Muriel’s for the remainder of the war (DH26).

In the film of "Harry Potter and the Sorceror's Stone," Ollivander is played by John Hurt (IMdb). Ollivander's first name was revealed on Pottermore, along with the fact that his last name probably means "possessor of an olive wand" (Pm).

میبینید که اطلاعات تکمیلی در پاتر مور هم در پاراگراف آخر اضافه شده.

در واقع به نظر من بهتره تمام موارد در فرهنگ نامه قرارداده بشه به همین صورت و فکر میکنم الان سایت لکسیکن باید کل پاتر مور رو گذاشته باشه.

شاید این مورد خوب نباشه و شاید خوب باشه.

ویرایش اول:
من الان دیدم که وب مستر سایت لکسیکن همه موارد پاتر مورد رو قرار نداده چون اعتقاد داره لذتش تو اینه که خود افراد برن عضو بشن گروه بندی بشن و مراحل رو جلو برن و مطالب رو پیدا کنند.

در هر حال نظر من این نیست و به نظرم باید یک فرهنگ نامه کل جواب ها رو بده و اطلاعات تکمیل داشته باشه.
مثلا وقتی میزنی روی مک گونگال باید همه چیزش رو ببینی از جمله همون عشق اولش که در پاتر مور هست.

ویرایش دوم:
الان دیدم که در سایت الیواندر در اینجاست:

http://www.jadoogaran.org/modules/med ... 7_.28.Ollivander.2C_Mr.29

ویرایش شده توسط هری پاتر در تاریخ ۱۳۹۱/۳/۲۰ ۱۱:۰۶:۳۴
ویرایش شده توسط هری پاتر در تاریخ ۱۳۹۱/۳/۲۰ ۱۱:۱۸:۳۴

Sunny, yesterday my life was filled with rain.
Sunny, you smiled at me and really eased the pain.
The dark days are gone, and the bright days are here,
My sunny one shines so sincere.
Sunny one so true, i love you.

Sunny, thank you for the sunshine bouquet.
Sunny, thank you for the love you brought my way.
You gave to me your all and all.
Now i feel ten feet tall.

Sunny, thank you for the truth you let me see.
Sunny, thank you for the facts from a to c.
My life was torn like a windblown sand,
And the rock was formed when you held my hand.

پیام زده شده در: ۱۷:۱۴ جمعه ۱۹ خرداد ۱۳۹۱

هری جیمز پاترold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۳۲ پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۲۱:۱۹ جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 232
آفلاین
Chapter 6
THE JOURNEY FROM PLATFORM NINE AND THREE-QUARTERS

فصل ششم
سفر از سکوی نه و سه چهارم.

تا آخر فصل ششم رو با تمام جزئیات که به پایان برسونید، سه قسمت اطلاعات ویژه و جدید از رولینگ دریافت خواهید کرد.

نقل قول:
http://www.pottermore.com/en/book1/chapter6/end

* Platform Nine and Three-Quarters
* The Hogwarts Express
* Toads

مورد اول یعنی "Platform Nine and Three-Quarters" / "سکوی نه و سه چهارم"

سکوی نه و سه چهارم
افکار جی.کی.رولینگ

در انتخاب عددی که به عنوان شماره ایستگاه پنهانیی که ساحرها و جادوگران جوان از طریق آن به مدرسه شبانه روزی میروند بود من تصمیم گرفتم که آن را یک عدد بین سکوی ماگل ها قرار دهم پس واضح است که این عدد یک عدد کسری می شود. این تصمیم من موجب پیش آمدن یه سوال جالب شد که چند سکوی کسری دیگر میان سکوی های دیگر کینگزکراس وجود دارد؟ و من به این نتیجه رسیدم که احتمالا سکوی های کمی با چنین شرایطی وجود دارد. اگر چه چنین چیزی در کتاب مطرح نشده اما من دوست دارم در این باره بیندیشم که ممکن است نمونه ای از قطار سریع السیر اورینت را در روستاه های جادوگرنشین قاره اروپا بر پا کرد. ( مثلا ایستگاه هفت و نیم.)و بقیه ایستگاه ها هم مواقع خاصی باز شوند. مثلا برای مراسم بزرگ و کم نظیری چون کنسرت سلستینا واربک. ( برای دیدن اطلاعات بیشتر به بلیط خود مراجعه نمایید.)

عدد نه وسه چهارم بدون هیچ فکر آگاهانه ای به ذهنم خطور کرد و من آن قدر به این عدد علاقه پیدا کردم که سریعا این عدد را انتخاب کردم. البته این سه چهارم است که آن را لذت بخش می سازد.

این شناسه قبلیمه

شناسه جدیدمه

ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک

ای جادوگران و ساحره ها. بدانید که هری مرد بزرگی بود. راه او را ادامه دهید.
ارزشی ولدک کش

تصویر کوچک شده تصویر کوچک شده

کشف اطلاعات در پاترمور
پیام زده شده در: ۲۰:۲۰ پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۱

ریگولوس بلکold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
سلام

در مورد کتاب دوم توی همون تاپیک پروژه پاترمور می تونید سوال کنید. اینجا بیشتر برای کار ترجمه مطالب جدید و اختصاصی پاترمور هست. شخصا فکر کنم مراحل پایانی آماده سازی کتاب دوم باشه و تا آخر این ماه احتمالا تموم بشه. شایدم دیرتر. از بخش اخبار شاخه پاترمور پیگیر باشید.

----------
در مورد فراخوان عمومی برای همکاری و ترجمه.
توی این تاپیک ما ترجمه های مربوط به مطالب جدید از کتاب اول رو انجام میدیم. قرار میدیم همینجا. در پایان کار یه نگاهی دوباره به ترجمه ها میندازم. ایرادات رو می گیرم. تموم که شد، همه ترجمه ها رو در قالب یک فایل PDF ذخیره می کنیم و روی سایت میذاریم جهت دانلود. از طریق بخش خبر هم اطلاع رسانی و لینک میشه که ترجمه مطالب کتاب اول تمام شد مثلا.

مطالب باقی مانده برای ترجمه از کتاب اول اینها هستن:

ارواح
لباس ها
آقای الیواندر
هسته چوبدستی ها
طول و انعطاف پذیری چوبدستی ها
چوب چوبدستی ها
وزغ ها
پروفسور مک گونگال
چهل نفر اصلی
نفرین ها
کتاب استاندارد طلسم ها – سطح 1
کتاب راهنمای مبتدیان برای تغییر شکل
کتاب یک هزار گیاه و قارچ جادویی
کتاب نیروهای تاریک: راهنمای دفاع شخصی

× برای دسترسی به مطالب بالا باید حتما تو پاترمور عضو باشید و با آیدی تون لوگین کرده باشید تا لینک های بالا براتون نمایش داده بشه.
-------------
دوستانی که ابراز تمایل کردن برای ترجمه از طریق پیام شخصی، یکی از موارد فوق رو به دلخواه انتخاب کنن، و به من حتما اطلاع بدن از طریق پیام شخصی که مورد انتخابی شون کدومه که یه وقت فرد دیگه ای مشغول ترجمه اون مورد نباشه و بعدا به مشکل نخوریم.

همین
موفق باشیم

پیام زده شده در: ۱۱:۱۵ پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۱

آرسینوس جیگرold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۲:۲۰ شنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۱۷:۱۹ یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۱
از لندن کوچه ی دیاگون
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 65
آفلاین
سلام

ببینم کسی میدونه کتاب دوم اصلا کی آماده میشه لطفا وقتی باز شد سریع ما رو هم در جریان بذارید

با تشکر

قدم قدم تا ‏ روشنایی، ازشمعی در تاریکی تا نوری پرابهت و فراگیر !
می جنگیم تا آخرین نفس!!
می جنگیم برای پیروزی !!!‏
برای عشق !!!!‏
برای گریفیندور ‏.

تلاش، کوشش و فعالیت برای داشتن وزارتی بهتر

چوبدستی یاس کبود / بدبختی و فقر و رکود
شاه بلوط پر حرف باشد،قیس بد گویی کند / چوب ون لجبازی و فندق شکایت ها کند

تصویر کوچک شده
تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۱:۰۷ پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۱

sinamoeinian

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۰۱ پنجشنبه ۱۸ خرداد ۱۳۹۱
آخرین ورود:
۲۳:۴۸ پنجشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۳
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1
آفلاین
من کتاب اولو تموم کردم ولی کتاب دوم باز نشد کسی می دونه چرا؟

پیام زده شده در: ۱۸:۵۵ سه شنبه ۱۶ خرداد ۱۳۹۱

هری جیمز پاترold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۳۲ پنجشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۰
آخرین ورود:
۲۱:۱۹ جمعه ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 232
آفلاین
Chapter 1
THE BOY WHO LIVED

فصل اول
پسری که زنده ماند

تا آخر فصل اول رو با تمام جزئیات که به پایان برسونید، دو قسمت اطلاعات ویژه و جدید از رولینگ دریافت خواهید کرد.

نقل قول:
http://www.pottermore.com/en/book1/chapter1/end

* Measurements
* Number Four, Privet Drive

ترجمه مورد اول انجام شده قبلا. این بار به مورد دوم یعنیNumber Four, Privet Drive / "خیابان پریوت درایو، شماره چهار" می پردازیم:

خیابان پریوت درایو، شماره چهار
افکار جی.کی.رولینگ
تصویر کوچک شده

نام خیابانی که دورسلی ها در آن زندگی می کنند، بر میگردد به زیادترین گیاهی که در آن اطراف است یعنی گیاه برگ نو( گیاه برگ نو در زبان انگلیسی Privet میشود. ). پرچین مرتبی در اطراف بسیاری از باغ های انگلیسی نیز از این گیاه تشکیل شده است. من حومه نشینی و حصارکشی را با هم دوست داشتم، دورسلی ها که به طور کوته نظرانه ای در طبقه متوسط قرار داشتند به طور قطع می خواستند خود را از دنیای جادوگری جداکنند. نام منطقه آنها" لیتل وینگینگ" است که باز هم کوته فکرانه و نفرت انگیز است چون " وینگینگ " در انگلیسی بریتانیایی در زبان محاوره ای معنای غرولند و ناله است.

اگرچه من با توجه به موقعیت شغلی عمو ورنون که رییس شرکت بود خانه آنها را جادار و بزرگ توصیف کرده بودم، اما هر وقت در باره آن مینوشتم ناخدآگاه دومین خانه ای را که در کودکی در آن زندگی در ذهنم مجسم می شد که بر عکس خانه دورسلی ها، خانه ای نسبتا کوچک و سه خوابه بود که در حومه "وینتربورن" نزدیکی "بریستول" قرار داشت. من برای اولین بار وقتی متوجه این موضوع شدم که وارد خانه شماره چهار، پریوت درایو که در استودیو " لیستون " ساخته شده بود، شدم و متوجه شدم که دقیقا مانند خانه قدیمی خودم است. محل انباری زیر پله و محل هر اتاق دقیقا مثل خانه قدیمی خودم بود. من هیچگاه خانه قدیمیم را برای طراح صحنه، کارگردان یا تهیه کننده توصیف نکرده بودم و این یکی از تجربیات غم انگیزی بود که ساخت فیلم های هری پاتر برای من رقم زد.

بدون هیچ دلیل قانع کننده ای، هرگز عدد چهار را که همواره برای من عددی شوم و زمختی بود را دوست
نداشتم. برای همین این عدد را بر روی در خانه دورسلی ها چسباندم.

تصویر کوچک شده

این شناسه قبلیمه

شناسه جدیدمه

ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک ولدک

ای جادوگران و ساحره ها. بدانید که هری مرد بزرگی بود. راه او را ادامه دهید.
ارزشی ولدک کش

تصویر کوچک شده تصویر کوچک شده

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.