هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

اخبار سايت: پوزش و توضیح در مورد مشکل پیش آمده برای سایت جادوگران در هفته گذشته

فرستنده Irmtfan در تاريخ ۱۳۸۷/۵/۶ ۱۸:۴۰:۰۰ (1105 بار خوانده شده) خبر های فرستاده شده توسط این شخص اخبار سايت
اخبار سايت
هفته پیش در حدود چهار روز سایت در دسترس نبود و به جای سایت صفحه ای تبلیغاتی دیده میشد. علت این مشکل منقضی شدن (expire) دامنه سایت یعنی jadoogaran.org بود.


این دامنه در حدود دو سال پیش توسط یکی از مدیران وقت سایت به شناسه مک گونگال که ساکن خارج از ایران بود منتقل شده و پرداخت های آن برای دو سال انجام شد. ولی از حدود یک سال و نیم پیش وی از سایت خارج شد و دیگر باز نگشت. چون این دامنه در حساب کاربری ایشان ثبت شده بود طبیعتا بدون اجازه از طرف صاحب دامنه هر گونه اقدام برای تمدید آن غیر ممکن بود ولی متاسفانه ایشان به هیچ وجه در دسترس نبود و تماس های مکرر از طریق ایمیلهای مختلف بی پاسخ ماند. تا اینکه مدت دو سال سپری گشته و دامنه منقضی شد.
ولی در حقیقت صاحب اصلی دامنه جادوگران من یعنی علی نیلی بودم و هستم و فقط چون مک گونگال ساکن خارج از کشور بود و کارت ویزا داشت انتقال دامنه را انجام داده بود. در این چهار روز مکاتبات مکرر با شرکت ثبت دامنه سایت انجام گردید و مدارک لازم جهت اثبات این مورد که من صاحب دامنه هستم انجام شد. هر دامنه ثبت شده دارای اطلاعات کامل ثبت کننده است که در سایت هایی به نام whois وجود دارد توجه کنید که باید تمام اطلاعات موجود در whois صحیح بوده و اثبات شوند. مثلا اگر نام صاحب دامنه علی نیلی نوشته شده باشد باید این نام توسط مدارک معتبر دولتی ثابت شود. لذا تصویر گذرنامه خودم را برای اثبات آن ارسال کردم.
دلیل دیگر تاخیر این است که من روزانه مدت محدودی دسترسی به اینترنت دارم و شرکت ثبت دامنه نیز فورا به مکاتبات پاسخ نمیدهد و معمولا 5-6 ساعت پس از رویت یک ایمیل پاسخ ان را ارسال میکند. مثلا روز جمعه من ساعت 6:30 دقیقه صبح به وقت ایران ایمیل زدم و پاسخ آنها حدود ظهر ارسال شد ولی تا 6 بعد از ظهر دسترسی به نت نداشتم تا ادامه کار و تغییر dns های دومین را انجام دهم.
در انتها من تمام مسوولیت این مورد را بر عهده گرفته و بابت تمام مشکلات پیش آمده و قطعی سایت از همه شما کاربران عزیز عذر خواهی میکنم.
ارزش: 10.00 (1 رای) - ارزش گذاری این خبر -
صفحه مناسب چاپ برای دوستتون بفرستید از این خبر یک pdf بساز
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم

فرستنده شاخه
zarair
فرستاده‌شده در تاریخ: ۱۳۸۷/۵/۶ ۲۱:۳۵  به روز‌شده در تاریخ: ۱۳۸۷/۵/۶ ۲۱:۳۵
عضویت از: ۱۳۸۷/۴/۲۷
از: یه دنیای دیگه!
پیام: 517
 Re: پوزش و توضیح در مورد مشکل پیش آمده برای سایت جادوگران در هفته گذشته
سلام
به نظر من از این مشکلات برای هر سایتی پیش میاد .
تقصیر شما نبود که عذرخواهی می کنید .
ممنون از اطلاع رسانیتون .
موفق باشید .

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۳۹۹-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.