هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

اخبار > جی.کی.رولینگ > تهدید به کتاب‌سوزی برای انتقاد از ترامپ؛ رولینگ: فندکم را قرض بگیرید

تهدید به کتاب‌سوزی برای انتقاد از ترامپ؛ رولینگ: فندکم را قرض بگیرید

ارسال شده توسط بدون نام در ۲۶ بهمن ۱۳۹۵ | ( : 491)

جی کی رولینگ، نویسنده مجموعه کتاب‌های هری پاتر به کاربران توییتر که تهدید کرده بودند کتاب‌های او را آتش می‌زنند، پاسخ داد. خانم رولینگ به تازگی در توییتی از دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به دلیل حکم او برای ممنوع شدن ورود اتباع هفت کشور عمدتا مسلمان، انتقاد کرد و این عمل او با واکنش کاربران این شبکه اجتماعی روبرو شد. شماری از این کاربران تهدید کردند که کتاب‌های خانم رولینگ را آتش می‌زنند و شماری دیگر گفتند که او باید از دنیای سیاست دوری کند. اما جی کی رولینگ که حدود ۹ میلیون نفر حساب او را در توییتر دنبال می‌کنند، جوابی قاطع به منتقدانش داد.

او در پاسخ به یک کاربر که نوشته بود: "کتاب‌ها و فیلم‌هایت را آتش می‌زنم"، نوشت: "خب، گازی که از سوختن دی‌وی‌دی متصاعد می‌شود سمی است و من هم که پولم را به دست آورده‌ام؛ پس فندک من را قرض بگیر."

کاربر دیگری نوشت که: "پس از ۱۷ سال طرفداری تمام کتاب‌های هری پاتر را آتش زدم." خانم رولینگ در پاسخ نوشت: "به نظر می‌رسد که باید این حرف را قبول کنیم: می‌توانید یک نفر را به سوی کتاب‌هایی که در مورد ظهور و سقوط یک دیکتاتور است راهنمایی کنید، اما نمی‌توانید او را وادار کنید که فکرش را به کار اندازد."

یک کاربر دیگر نوشت: "تو زن گنده‌‌ای هستی که تمام حرفه‌ات بر مبنای قصه‌ای است که در آن یک بچه مثبت مردم را به قورباغه تبدیل می‌کند. از سیاست دور بمان."
جواب خانم رولینگ: "در- یک - مملکت - آزاد - هر کسی - می‌تواند - راجع - به - سیاست - حرف - بزند" و در ادامه: "سعی کن هرکدام از هجاها را بلند تکرار کنی و از یک فرد مسلط کمک بگیری."

خانم رولینگ در یک سال گذشته بارها از دونالد ترامپ انتقاد کرده بود و حتی او را شیطانی تر از شخصیت "لرد ولدمورت" در داستان هایش می دانست. این نخستین باری نیست که خوانندگان جی کی رولینگ تهدید می‌کنند که کتاب‌های او را به آتش خواهند کشید. اواخر دهه ۱۹۹۰ و کمی پس از چاپ نخستین کتاب از مجموعه هری پاتر، نگرانی‌هایی در مورد جادو و قدرت‌های ماوراء‌الطبیعه و تضاد آن‌ها با آموزه‌های انجیل به وجود آمد. یک گروه مذهبی تعدادی از کتاب‌های هری پاتر را در دسامبر ۲۰۱۱ در نیو مکزیکو سوزاند و اعلام کرد آن‌ها "شیطانی" بودند. در مین، ایالتی در شمال شرقی آمریکا نیز یک واعظ مذهبی طی مراسمی نسخه‌های کتاب "هری پاتر و تالار اسرار" را ریز ریز کرد.
بی بی سی

( : 1) مشاهده خبر در فرمت PDF چاپ خبر

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم

فرستنده شاخه
پروفسور-اسپراوت
فرستاده‌شده در تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ ۱۵:۱۷  به روز‌شده در تاریخ: ۱۳۹۵/۱۲/۱۰ ۱۵:۱۷
عضویت از: ۱۳۹۵/۱۱/۶
از:
پیام: 30
 :/
آخه چرا همه میدونن این ها فقط و فقط قصه ان با هیچ چیز در تناقض نیستن

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.