هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

اخبار > فرزند نفرین شده > گفتگویی با نویسندگان نمایشنامه ی کودک نفرین شده

گفتگویی با نویسندگان نمایشنامه ی کودک نفرین شده

ارسال شده توسط جینی ویزلی در ۰۳ مرداد ۱۳۹۶ | ( : 167)

همان‌‌ طور که پیش از این نیز مشخص شده بود، قرار بود که کتاب هری پاتر و فرزند نفرین‌ شده دو نسخه داشته باشد؛ یک نسخه‌ ی تمرینی و یک نسخه‌ ی نهایی. نسخه‌ ی تمريني همزمان با اجرای اولیه‌ ی تئاتر منتشر شد تا بصورت رسمی به دست تمام خوانندگان دنیا برسد و نسخه ي نهايي، به روز شده‌ی نسخه‌ی تمرینی با دیالوگ‌های نهایی و قطعی نمایش است که نسبت به نسخه‌ی تمرینی تا اندازه‌ای تغییر کرده است.

تقريبا يك سال از زماني كه هري پاتر و فرزند نفرين شده در كتابخانه ما قرار گرفت، مي گذرد و طبق وعده ي داده شده نسخه نهايي اين كتاب در تاريخ 25 جولاي 2017 (3 مرداد 1396) منتشر خواهد شد. نسخه ي جديد اين كتاب شامل ديالوگ هاي نهايي نمايشنامه و همچنين جدول زماني اتفاقات دنياي جادويي و شجره نامه ي پاتر است.

پيش از انتشار اين كتاب، پاترمور گزيده اي از يك مصاحبه ي اختصاصي با جك تورن (نويسنده نمايشنامه) و جان تيفاني (كارگردان نمايشنامه) منتشر كرد. در اين مصاحبه تورن و تيفاني، درباره‌ي متن كتاب به طور كلي و بازيگران به طور اختصاصي توضيح دادند. اين گفتگو درمورد ديدگاه آنها درباره ي خواندن نمايشنامه است.

تيفاني درباره ي متن اين كتاب توضيح داد:
"اين نزديك ترين متني ست كه شما به عنوان تماشاگر مي توانيد از اين سناريو مشاهده كنيد."

هم چنين تورن اميدش را براي طرفداراني كه نمايشنامه را مي خوانند، مطرح كرد:
"من فقط اميدوارم (طرفداران) بتوانند نمايشنامه را همانطور كه من نوشتم، بخوانند و همچنین در اين راه كارها يكي بر دوش من و ديگر بر دوش جان بود و هر دو سعي كرديم كه تا حد امكان صادقانه و در امتداد كتاب هاي هري پاتر اين وظيفه را به انجام برسانيم."

تورن همچنين براي كسانيكه فقط متن نمايشنامه را خوانده اند، گفت:
"ديدن نمايشنامه به مراتب بهتر از خواندن آن است. ديدن نمايشنامه مانند ديدن ورقه هاي موسيقي است كه بهتر مي توان آن را نسبت به شنيدن درك كرد."

شما مي توانيد تمام متن مصاحبه را در ويرايش جلد هري پاتر و فرزند نفرين شده كه در تاریخ سوم مرداد ماه منتشر خواهد شد، مطالعه كنيد.

( : 0) مشاهده خبر در فرمت PDF چاپ خبر

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۳۹۹-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.