هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

اخبار > جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد > مصاحبه‌ی بازیگران درباره‌ی فیلم جنایات گریندل‌والد

مصاحبه‌ی بازیگران درباره‌ی فیلم جنایات گریندل‌والد

ارسال شده توسط رز زلر در ۰۶ مرداد ۱۳۹۷ | ( : 182)

با توجه به نزدیک شدن به نوامبر (نیمه‌ی دوم آبان و نیمه‌ی اول آذر) که زمان اکران فیلم دوم سری جانوران شگفت انگیز و زیستگاه آن‌ها است، به واکنش بازیگران این مجموعه به بیرون آمدن تریلر فیلم و شخصیت‌های جدید و قبلی و فراتر از آن می‌پردازیم.

ازرا میلر که با بازی خوبش به این فیلم اعتبار بخشیده است، به طور خلاصه هیجان خودش را این گونه توصیف می‌کند:
«وقتی که ما فیلم اول را ساختیم، من فکر کردم بهتر از این نمی‌شود. تصور می‌کردم آن فیلم اوج دوران بازیگری و زندگی من بود. ولی بعد از آن فیلمنامه‌ی دوم به دستم رسید.
من احساس می‌کنم ارتباط این فیلم و مجموعه‌ی اصلی هری پاتر بیشتر شده است. »

بازیگر نقش اصلی، ادی ردمین نیز چنین گفت:
« هیچ چیزی مفرح‌تر و بهتر از این‌که داخل این فیلم باشم برای من وجود ندارد.»

آلیسون سودول و کاترین واترستون بیشتر درباره‌ی شخصیت‌هایشان یعنی خواهران گلدشتاین حرف زدند و مقدار کمی از این‌که چگونه و کجا وارد داستان خواهند شد، خبر دادند.
کاترین گفت:
«من واقعا خوشحالم که رولینگ چنین شخصیت‌های غنی و پرداخته شده‌ای را به وجود آورده است. همچنین از شخصیت تینا هم خوشم می‌آید. دختری که در فیلم هنوز درگیر مشکلات خودش است ولی با این حال به خواهرش در مشکلات متفاوتی کمک می‌کند. و با اینکه دوباره به کار خود برگشته اما هنوز اعتماد به نفسش پایین است.»

آلیسون گفت:
«کوئینی نقش جالب و منحصر به فردی دارد که من هیچ چیزی درباره‌ی آن به شما نمی‌گویم. بزرگ شدن با او و ایفای نقشش برای من به عنوان یک بازیگر چالشی بزرگ ولی جالب بود.»

دن فولگر که نقش تنها ماگل و بی‌جادو را بازی می‌کند از بازگشتش به صحنه بسیار هیجان زده بود و به نظر می‌آید این بار او را در استایل زیباتری ببینیم.
«من واقعا از ایفای نقش جیکوب لذت می‌بردم. شخصیت او را خیلی دوست دارم. قبلا هیچ وقت تجربه‌ی بازی‌ای مانند این را نداشتم و به نظرم خیلی باحال و شگفت انگیز است و خوشبختانه لباس‌های او این دفعه جدیدتر شده است و مد روز است.»

و بازیگرانی که به تازگی به این مجموعه پیوستند؛ کالوم ترنر در نقش تسیوس اسکمندر، کلودیا کیم در نقش میلدیکتوس (کسی که خونش طلسم شده و به یک جانور تبدیل می‌شود)، زوئی کراویتز در نقش لتا لسترنج و جود لاو به عنوان دامبلدور جوان هستند که نظراتشان را راجع به شخصیت‌های خودشان می‌خوانیم.

کالوم اعتراف می‌کند:
«من از پیوستن به جمعی به این بزرگی در ابتدا می‌ترسیدم. تا آن زمان کاری شبیه به این انجام نداده بودم. ولی اوضاع از بعد از روز اول رفته رفته بهتر شد. دیدن باقی بازیگرها که تمام توان خود و بهترین بازیشان را به نمایش می‌گذاشتند، واقعا زیبا و مفرح بود. تجربه‌ی برادر بزرگتر نیوت بودن و درک این رابطه هم خوبی‌های خود را داشت.»

به گفته‌ی زوئی زمانی که بازیگران جدید خود را جزئی از خانواده‌ی جانوران شگفت‌انگیز احساس کردند، چیز مهمی را دریافت کردند:
«وقتی که اولین چوبدستی را به من دادند لحظه‌ی بزرگی برایم بود. آن‌ها شما را به یک جادوگر تبدیل می‌کنند و شما احساس خوبی دارید. انگار که واقعیت همین است.»

کلودیا لحظه‌ی بزرگ خود را زمان اولین رویایی‌اش با رولینگ دانست. جود لاو مهارت رولینگ را به عنوان یک نویسنده ستایش کرد و این را فرصتی برای عمیق تر شناختن برخی از شخصیت ها من جمله دامبلدور شمرد.
"فرصت منحصر به فردی به من داده شد تا از شخصی بگویم که در مجموعه‌ی هری پاتر با بزرگسالی‌اش مواجه شدیم. با اینکه پرده از رازهایی در این فیلم برداشته خواهد شد اما دامبلدور همچنان شخصیت مرموز و اسرار آمیز خود را حفظ خواهد کرد.
رولینگ همواره شخصیت‌هایش را پیچیده و چند بعدی خلق می‌کند. آنها جنبه‌های سفید و سیاه در زندگیشان دارند. او هرگز قضاوت و پیش داوری نمی‌کند. »

ادی از طرفداران جود لاو به بررسی رابطه‌ی صمیمیانه‌ی استاد و شاگردی بین دامبلدور و نیوت می‌پردازد که معتقد است صورت کامل‌تر و پرداخته شده‌تر این رابطه در سال‌های بعد با هری اتفاق می‌افتد. او همچنین معتقد است دامبلدور همواره به کسانی اعتماد می‌کند که تصمیم‌های درست و به جایی می‌گیرند. او خاص بودن نیوت را نقطه‌ی قوت این شخصیت می‌داند.

نیوت در قبال موجودات جادویی‌اش مسئول است، به همان اندازه‌ای که باید بر گریندل‌والد غلبه کند. به خصوص که حالا یک بچه نیفلر هم به موجوداتش اضافه شده و به نظر می‌رسید نقشی در داستان داشته باشد.

«همان طور که در تریلر مشاهده کردید، نیفلر برگشته است... و ممکن است بچه‌ هم داشته باشد!»

به غیر از خبر بازگشت نیفلر به داستان، تریلر اشاره‌هایی به موضوعات آَشنای هری پاتری مانند درس‌‌های مقابله با بوگارت، آیینه‌ی نفاق انگیز و... هم کرد.
هر کسی از ترس‌های شخصیت خودش می‌گوید. ترس هایی که بوگارت در طول فیلم به آنها تغییر شکل می‌دهد. مثلا برای نیوت، به شکل کار کردن درون دفتر در می‌آید.
بوگارت ازرا یک قفس و برای ادی یک کامیون حمل آَشغال خواهد بود که زباله‌هایش را به همه طرف پرت می‌کند.

هاگوارتز جایی است که جود لاو اکثر نقشش را در آن به عنوان اقامتگاه دامبلدور سر می‌کند و این کمی حسادت برانگیز است!
ازرا در این‌باره نظر داد:
«این به نوعی غیرعادی است وقتی تو احساس خاصی به یک مکان داری و ناگهان خودت را در آنجا پیدا می‌کنی. دیدن دانش‌آموزانی که سر کلاس می‌روند و ردا می‌پوشند، در نظر من بسیار فوق العاده بود. البته این موضوع احساسی است... بالاخره که همه‌ی ما شانس رفتن به هاگوارتز را پیدا نخواهیم کرد.»

ادی توضیح داد که او و کاترین به هاگوارتز دعوت نشدند.
به هاگوارتز رفته یا نرفته، بازیگران اشتیاق خود را برای فیلم ابراز کردند. آنها به عنوان یک طرفدار و نه بازیگران عادی در این فیلم حضور پیدا کردند.

« من فکر می‌کنم قسمتی از جادو، در واقع مهم‌ترین بخش آن این است که افراد زیادی حتی نسل‌های مختلفی با افسانه‌ی رولینگ و خیال‌پردازی درباره‌ی آن بزرگ شدند. و این خیلی زیباست که چطور رولینگ و داستانش همه‌ی ما را جادو کرد.
رولینگ به آفریدن چالش‌های بیشتر برای ما ادامه داده است و این فیلم حتی از قبل هم جلوتر رفته است... دیگر کلماتی نیستند که می‌خوانیم بلکه کلماتی هستند که ما در آن و با آن زندگی می‌کنیم.»

( : 0) مشاهده خبر در فرمت PDF چاپ خبر

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است | ۱۳۹۹-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.