هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

اخبار > جانوران شگفت‌انگیز: جنایات گریندل‌والد > جانوران جدید در جنایات گریندل والد

جانوران جدید در جنایات گریندل والد

ارسال شده توسط رز زلر در ۰۳ شهریور ۱۳۹۷ | ( : 175)

جانوران دوباره به بازی برگشتند!
در فیلم دوم ما شاهد چهره‌های قدیمی و جدید خواهیم بود که می‌دانیم قسمت مهمی از جدیدترین ماجراجویی نیوت را تشکیل می‌دهند.

داربد
«داربدها جانورانی با قد حداکثر هشت اینچ (حدودا بیست سانتی متر) هستند که به نظر می‌رسد نوعی شاخه‌ی درخت با برگ‌های نازک و دو چشم قهوه‌ای باشند که با ریشه‌هایشان راه می‌روند. آنها معمولا نجیب و بسیار خجالتی هستند، مگر آنکه تهدید شوند که در این صورت هرکاری برای حفاظت از خانه‌یشان ( درختان) انجام می‌دهند.

داربد ها زندگی اجتماعی پیچیده‌ای دارند و فقط در میان درختان یا مکان‌هایی که از چوب ساخته شده باشند، زندگی می‌کنند. شکل منحصر به فرد انگشتان بلندشان توانایی قفل کردن دستان به خصوص در میان شاخه ها را بهشان می‌دهد که همین هم در بازار های سیاه ارزشمندشان می‌کند.
باربد نیوت، پیکت، در جیب کت او نگه داری می‌شود و علیرغم جثه‌ی اما جان نیوت را در موقع حساسی نجات داده است.»
تصویر کوچک شده

خوشبختانه پیکت را در فیلم دوم دوباره می‌بینیم!
وقتی که دارید بر علیه سیاهی مبارزه می‌کنید، به کمک هر کسی که می‌شناسید نیاز پیدا می‌کنید، حتی اگر به کوچکی باربد باشد. باربد ها همچنین رابطه‌ی جالبی با چوب دستی ها دارند که به نظر می‌رسد در فیلم جدید کمی بیشتر در این باره بیاموزیم.

نیفلر

«نیفلرها موجوداتی موذی، کوچک و خزدار با بینی پهن ولی کشیده هستند. آنها اشتیاق زیادی برای هرچیز دارای زرق و برق دارند. کوچکی و سرعت زیادشان کمک بزرگی است برای دزدیدن هر شی درخشانی که می‌بینند. نیفلر ها گنجینه‌هایشان را درون کیسه‌ای که روی شکم قرار گرفته، نگه می‌دارند که این کیسه‌ها از آنچه به نظر می‌رسد جادارترند.
با وجود نجابت و مهربانی‌شان، نیفلرها می‌توانند دردسرساز هم باشند، به خصوص در کنار اشیا درخشان. بنابراین به عنوان حیوان خانگی، انتخاب عاقلانه‌ای نیستند.»
تصویر کوچک شده

در تریلر دیدیم که نیوت از چوب دستی خود برای بازکردن در چمدانش استفاده کرد و نیفلر به همراه مقداری گالیون به داخل خیابان پرت شد.
در هر صحنه‌ای که نیفلر ظاهر می‌شود ما می‌توانیم انتظار بدشنانسی و شرارت را داشته باشیم.
اما آیا نیوت در حال تمرین با کوچولوی دردسرساز ولی محبوب ما بوده و او را برای نقشه‌ای بزرگ آماده می‌کرده؟ شاید به عنوان انحرافی کوچک در ماموریت مهمش!

بچه نیفلرها

«نیفلرها می‌توانند بیش از هشت بچه با تنوع رنگی از سیاه و قهوه‌ای-سفید گرفته تا سفید و خاکستری، داشته باشند. بچه‌ها به طور مادرزادی با میل و اشتیاق به اجسام درخشان به دنیا می‌آیند.
اگرچه از نظر سایز از والدین خود کوچکترند اما در خرابکاری و ایجاد دردسر از آنها کم ندارند!»
تصویر کوچک شده

مثل اینکه نیوت حسابی سرش با نگهداری از بچه نیفلرها شلوف بوده! احتمالا این کار وقت بیشتری به نیفلر بزرگسال برای آماده شدن برای نقشش در ماجرای بزرگتر می‌دهد.

زویو

«زویو (Zouwu )هیولایی به بزرگی فیل، با بدنی خط دار، چهار نیش در فک بالایش و چنگالهای بلند و برنده است. این موجود اصالتا چینی، دمی بلند و رنگارنگ دارد که خطرناک ترین ساحش است. سرعت این حیوان خطرناک به اندازه‌ی هزار مایل ( حدودا هزارو شش صد کیلومتر) در روز است.
زویویی که ما در جنایات گریندل والد می‌بینیم، توسط اسکندر، صاحب سیرک جادویی شکار و زخمی شده. »
تصویر کوچک شده

در تریلر می‌بینیم که نیوت جانور زخم خورده را به درون چمدانش هدایت می‌کند. اگر موفق بشود که او را درمان کند، پس از مدتی زندگی سخت، بلاخره قدرت اصلی و واقعی این موجود را می‌بینیم.
کریدنس علاقه‌ی خاصی به این حیوان داشت، آیا او زویو را آزاد کرد یا زویو آزادی‌اش را مدیون شخص دیگری در سیرک است؟

تسترال

«تسترال جانوری استخوانی با بالهای سیاه خفاش مانند ولی قوی است. سم ها و دم تیزش او را به اسب شبیه می‌کند اما با قاطعیت می‌توان گفت که اسب بالدار نیست. این جانور برای کسانی که می‌توانند ببینندش به رنگ سیاه است، کسانی که مرگ شخصی را به چش دیدند.»
تصویر کوچک شده

مجبوریم تایید کنیم که استفاده‌ی گریندل والد از تسترال ها برای ورود و خروج ابتکار جالبی بوده. بر اساس اینکه چه کسانی می‌توانند این ماشین مد روز را ببینند، می‌توان فهمید چه کسانی در فیلم مرگ را با چشن خود دیده‌اند.

کلپی

«همان طور که از اسمش پیداست، کلپی( Kelpie) جانوری دریایی است، جایی که می‌تواند به عنوان استتار به شکل رشته جلبک سبز در آید.
کلپی واقعا قوی و رام نشدنی است. همچنین نیش تیز و زهرآلودش به خطرناکی‌اش می‌افزاید.
هرچند که برای کسی که بتواند با او ارتباط برقرار کند، دوست خوبی است و سواری سریعی زیر آب فراهم می‌کند.»
تصویر کوچک شده

نیوت شاید از معدود افرادی باشد که توانسته اعماد این موجود خطرناک را جلب کند. در صحنه‌هایی از تریلر ما او را سوار بر کلپی می‌بینیم، آیا دارد چیزی را تعقیب می‌کند یا از چیزی در حال فرار است؟

سمندر

«سمندر شبیه یک مارمولک آتش گرفته است که به راحتی با بچه اژدها اشتباه گرفته می‌شود. ولی برخلاف اژدها که آتش را از دهانش خارج می‌کند، از انتهای دم سمندر جرقه منتشر می‌شود.»

می‌توانیم امیدوار باشیم که سمندر به اندازه‌ی نوربرتا قابل ستایش باشد. کاملا مشخص است که از جرقه‌هایش برای آتش زدن جایی استفاده شده، شاید چادر سیرک؟!

آوگری

«آوگِری( Augurey) پرنده‌ای جغد مانند و بزرگ با پرهای تیز و صورتی پرشکوه است که دمی زبا دارد. پرهای دمش بیشتر به رنگ سبز تیره هستند ولی طیف بنفش هم در آنها قابل دیدن است.»
تصویر کوچک شده

بر اساس افسانه‌ها، گریه‌ی این موجود نشانه‌ی مرگ است. ولی دستکم به دوستش نیوت، خبر بارندگی را هم می‌دهد. با توجه به خرافات جادوگران زیادی او را بدیمن می‌دانند.

مِتاگوت

«مِتاگوت( Matagot) بسیار به گربه‌ی بدون مو است. این حیوان روحیه‌ی دوستانه‌ای دارد و تا تحریک نشود حمله نمی‌کند ولی پس از آن تهدیدی جدی است.
در وزارت سحر و جادوی فرانسه از این موجود برای انجام برخی کارها مانند تامین امنیت استفاده می‌شود.»
تصویر کوچک شده

توانایی این موجود در تبدیل شدن به خطر جدی تا حدی ما را به یاد پریزادها می‌اندازد.
مطمئنا آن روی این جانوران را خواهیم دید ولی اینکه چه کسی تهدیدشان می‌کند هنوز مشخص نیست. حمله‌ی احتمالی گریندل والد به وزارتخانه‌ی فرانسه، محرک احتمالی است.

لوکورتا

«لوکورتا(Leucrotta) شبیه گوزن شمالی بزرگ با شاخ های بلند و تیز است. در نگاه اول و تا زمانی که دهانش را باز نکند، همه چیز درباره‌ی او عادی به نظر می‌سد.
او دهانی بزرگ و دندهان های تیزی دارد. دهانش به شدت انعطاف پذیر است، به قدری که به نیوت و دستیارش اجازه می‌دهد تا سرشان را داخل دهانش کرده و دندان هایش را مسواک بزنند.»
تصویر کوچک شده


چرای دهانی به این بزرگی و انعطاف پذیری احتمالا درون فیلم نهفته است.

( : 0) مشاهده خبر در فرمت PDF چاپ خبر

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است | ۱۳۹۹-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.