هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

اخبار > جی.کی.رولینگ > رولینگ محل واقعی تولد داستان های هری پاتر را فاش کرد

رولینگ محل واقعی تولد داستان های هری پاتر را فاش کرد

ارسال شده توسط حسن مصطفی در ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ | ( : 1050)

طرفداران مجموعه هری پاتر برای سالها تصور می کردند که جی.کی.رولینگ نگارش این مجموعه داستان های شگفت انگیز را برای نخستین بار در شهر ادینبرا در اسکاتلند آغاز کرده است، اما حالا با انتشار توییتی از رولینگ مشخص شده این شهر زادگاه اصلی داستان های هری پاتر نیست. رولینگ درباره این موضوع گفته است:

«من اتاقی در یک آپارتمان که در طبقه بالای یک مغازه ورزشی قرار داشت اجاره کرده بودم. سنگ بنای نخستین دیوارهای مدرسه هاگوارتز را داخل آپارتمانی در تقاطع Clapham در لندن گذاشتم.»

تصویر کوچک شده


او با انتشار تصویر بالا از محل واقعی شکل گیری داستان های هری پاتر در حساب کاربری توییتر خود رونمایی کرد و بار دیگر تصورات قبلی میلیون ها هوادار داستان های جادویی اش را تغییر داد. این خبر وقتی درز پیدا کرد که یکی از هواداران وی عکسی از کافی شاپ Elephant House واقع در ادینبرا را در توییتر بارگزاری کرد. این کافی شاپ مدت ها در وبسایت خود مدعی شده بود که الهام بخش نویسندگان بزرگی همچون جی.کی.رولینگ بوده که در سالن پشتی آن می نشسته و در حالیکه به قلعه ادینبرا خیره می شد، وقت زیادی را صرف نوشتن رمان های اولش می کرد. این هوادار در توییتی نظر رولینگ را درباره این ادعا پرسید و خواستار حقیقت درباره محل واقعی تولد داستان های هری پاتر شد.

رولینگ هم که چند سالی است در شگفت زده کردن طرفدارانش در توییتر شهره عام و خاص است در پاسخ به این هوادار داستان هایش گفته که اگرچه ایده اولیه و اصلی هری پاتر در قطار منچستر به لندن به ذهنش خطور کرده است، اما هری پاتر از "قلم به کاغذ" برای اولین بار در آپارتمان قدیمی ش در لندن متولد شده است. وی اضافه کرد:

« اگرچه درست نیست و این چنین نبوده، اما با این حال من خیلی لذت می برم از این تصور که اماکن و بناهای زیبایی که در گذشته دیده ام الهام بخش هاگوارتز بوده اند.»

رولینگ در رابطه با شایعات پیرامون الهام گرفتن عناصر و و اماکن داستان هایش مثال های دیگری هم آورده است. او گفته که ابعاد خشن بازی کوییدیچ با توپ بلاجر (یا بازدارنده) در سال 1991 زمانی که یک شب در هتل Bourneville در شهر منچستر سپری کرد به ذهنش رسیده بود. هوادار دیگری از پرتقال با انتشار عکسی از کتابفروشی ای به نام Livraria Lello هم گفت که شاید این مکان الهام بخش کتابخانه هاگوارتز بوده است. رولینگ در پاسخ به این فرد هم گفته که هیچ وقت آن کتابفروشی را ندیده و از وجودش هم اطلاع نداشته اما اشاره کرده اگر بخشی از هوادارانش خوشحال می شوند، او زمانی در کافه ای واقع در خیابان سانتا کاتارینا در پورتوی پرتقال می نوشته است، که معتقد است در حقیقت آنجا زیباترین کافه ای است که در آن نوشته است.

تصویر کوچک شده


او همچنین خاطرنشان کرده است که شایعات و گمانه زنی ها درباره الهام ها و منشاء شکل گیری هاگوارتز نادرست هستند:

« گاهی می شنوم که می گویند از برخی مدارس ادینبرا برای خلق هاگوارتز الهام گرفته ام اما این صد در صد نادرست است. هاگوارتز را مدت ها قبل از اینکه اصلاً این مدارس را ببینم یا در موردشان بشنوم خلق کردم.»منبع: CTV

( : 0) مشاهده خبر در فرمت PDF چاپ خبر

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.