آخرین_جام_پاترمور
«هافلپاف»، برنده ی آخرین جام «هاگوارتز» در «پاترمور»
شاخه : پاترمور
| وندلین شگفت انگیز
همانطور که پیش تر در خبر ها اعلام شده بود، پاترمور با اهدای آخرین جام هاگوارتز در نهم سپتامبر، به کار خود در فاز اول پایان داد.

سه سال از زمانی که اولین دوره ی جام هاگوارتز پاترمور با قهرمانی اسلیترین به پایان رسید می گذرد؛ و حالا فاز اول در حالی تمام می شود که گروه هافلپاف آخرین جام را به خانه می برد. فاز دوم پاترمور 16 سپتامبر رونمایی می شود و اگر سنت پیشین حفظ شود، اعضای گروه قهرمان زودتر از بقیه به فصل های جدید دسترسی خواهند داشت. هر چند هنوز پاترمور جزییات بیشتری درمورد فصل های بعدی که مرتبط با فاز دوم هستند منتشر نکرده است.
پاترمور برای تبریک به نوادگان هلگا، توییتر خود را با تصویری از شش عضو نامدار هافلپاف مزین کرد: بریجت وِنلاک، نیوت اسکمندر، پومانا اسپروات، سدریک دیگوری، نیمفادورا تانکس، و صد البته هلگا هافلپاف. رولینگ در واکنش به این حرکت پاترمور در توییتر نوشت: به نظر می رسد به طلوع عصر هافلپاف نزدیک می شویم.
لازم به ذکر است که این دومین قهرمانی هافلپاف از سال 2013 بوده است. به غیر از گریفندور، بقیه گروه ها هر کدام لااقل دو بار برنده ی جام شده اند. اسلیترین پر افتخار ترین گروه با سه قهرمانی و چهار نایب قهرمانی بوده، و گریفندور با یک قهرمانی و دو نایب قهرمانی، ضعیف ترین نتایج را داشته است.