هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

پودر پرواز

ترجمه شده توسط آنجلینا جانسونold در ۰۵-مرداد-۱۳۹۶ ۰۰:۰۰ | ( : 1328)

پودر پرواز در قرن سیزدهم توسط ایگناتیا وایلداسمیت اختراع شد. تولیدات این پودر به‌شدت تحت کنترل است. تنها سازنده‌ی مجاز پودر پرواز در بریتانیا «فلو-پاو» نام دارد که ساختمان مرکزی‌اش در کوچه‌ی دیاگون واقع شده، و هیچ‌وقت هیچ‌کس جواب زنگ درشان را نمی‌دهد.

نه هیچ‌گاه موردی از کمبود پودر پرواز در بازار گزارش شده، و نه هیچ‌کس می‌داند چه کسی سازنده‌ی آن است.

قیمت آن برای صد سال است که ثابت مانده است، قاشقی دو سیکل. در هر خانه‌ی جادوگری‌ای یک مقدار از پودر پرواز پیدا می شود که معمولا برای سهولت در یک جعبه و یا گلدان بر روی شومینه قرار دارد‌.
جزئیات دقیق مواد سازنده‌ی پودر پرواز یک راز به‌ شدت محافظت شده است. در سر‌تا‌سر دنیا افرادی که تلاش کردند «پودر پرواز خودشان» را بسازند، ناکام مانده‌اند. حداقل سالی یک‌بار بیمارستان سوانح و حوادث جادویی سنت مانگو گزارش یک "پرواز نااصل" را می‌دهد. به بیان دیگر، یک نفر یک پودر پرواز دست‌ساز را به آتش انداخته و به عواقبش دچار شده. راترفورد پوک، شفابخش و سخنگوی بیمارستان سنت مانگو در سال ۲۰۱۰ عنوان کرد: «قاشقی دو سیکله، ملت، خسیس‌بازی رو بس کنین، دست از پاشیدن پودر نیش رانسپور توی آتیش و شلیک کردن خودتون از توی دودکش بردارید! اگه یک جادوگر دیگه با نشیمن‌گاه سوخته بیاد اینجا، قسم می‌خورم من درمانش نمی‌کنم. قاشقی دو سیکله!»

( : 1) مشاهده مطلب در فرمت پی.دی.اف چاپ مطلب

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه
راهرو
فرستاده‌شده در تاریخ: ۱۳۹۶/۵/۲۱ ۱۶:۱۱  به روز‌شده در تاریخ: ۱۳۹۶/۵/۲۱ ۱۷:۲۰
عضویت از: ۱۳۹۴/۴/۷
از: زیر سایه ی هلگا به زیر سایه ی ارباب
پیام: 255
 خخخخخخخخخ
بسیار جالب و شیرین. موفق باشید.

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.