هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

پاترمور > مجموعه هری پاتر > موسسه‌ی دورمشترانگ

موسسه‌ی دورمشترانگ

ترجمه شده توسط رز زلر در ۲۲-دی-۱۳۹۶ ۱۸:۰۰ | ( : 1027)

بین یازده مدرسه‌ی جادوگری سراسر جهان، دورمشترانگ تاریك ترین و سیاه‌ترین شهرت را دارد. حتی با اینكه هیچگاه به طور كامل سیاه‌ترین نبوده!

این درست است كه اكثر فارغ التحصیلان این مدرسه، جادوگران و ساحرگان بزرگ و خوبی بودند اما دو بار در طول تاریخ، مدیریت مدرسه به دست جادوگرانی با اهداف پلید افتاد. و باری دیگر، دانش آموزی بدنام گیرش آمد.

اولین نفر از آن دو مرد وحشت انگیز، هارفنگ مانتر(Harfang Munter) نام داشت. او مدت كوتاهی پس از مرگ مرموز نِریدا والچانوا(Nerida Vulchanova)، ساحره‌ی بزرگ بلغاری و بنیانگذار مدرسه، مدیریت آن را به عهده گرفت.
در دوران مدیریت مانتر، مدرسه به مكانی مناسب دوئل و دیگر مبارزات جادویی تبدیل شد، میراثی كه تاكنون پا برجا بوده و بخش مهمی از برنامه‌ی درسی دورمشترانگ را تشكیل می دهد.

دومین دوره‌ی سیاه، با مدیریت ایگور كاركاروف، مرگ خوار سابق، شروع شد. كاركاروف مردی بی‌پروا و از خود راضی بود. او فرهنگ ترس و ارعاب را در مدرسه ترویج داد و دانش آموزان را به استفاده از آن تشویق كرد.
شیوه ی مدیریت و كارهای او باعث شد بسیاری از خانواده‌ها مدرسه‌ی فرزندانشان را عوض كنند.
با بازگشت دوباره‌ی ولدمورت، كاركاروف از ترس مجازات، فرار كرد.

ولی هیچ یك از این دو به اندازه‌ی گلرت گریندل والد، یكی از خطرناك‌ترین جادوگران قرن بیستم، به شهرت این مدرسه لطمه نزدند. گلرت از دورمشترانگ اخراج شد، چرا که طلسم های سیاهی كه استفاده می‌كرد، در نهایت باعث مرگ ناخواسته‌ی دانش آموزی شد.

اگرچه در سال های اخیر، این مدرسه، دستخوش تغییراتی شده كه به دنبال آن اشخاص درخشانی را به جامعه ی جادوگری معرفی كرده است. كسانی چون ویكتور كرام، بازیكن بین المللی و ستاره‌ی كوییدیچ!

با اینكه بسیاری باور دارند دورمشترانگ در شمال اروپا واقع شده، اما به خاطر قوی‌ترین سیستم امنیتی‌، موقعیت مكانی دقیق مدرسه مشخص نیست.
حافظه‌ی بازدیدكنندگان احتمالا باطلسم فراموشی پاك می‌شوند، تا چگونگی رسیدن به دورمشترانگ یك راز باقی بماند.

تمام چیزی كه ما از موقعیت این مدرسه می‌دانیم؛ چشم اندازه خیره‌كننده، زمین‌های وسیع و پراكنده در اطرافش، كوه های بلند دور تا دورش با كشتی سیاهی پشت كوه‌ها است. و البته دریاچه‌ای است که در فصل تابستان، دانش‌آموزان در آن شیرجه می‌زنند.

( : 0) مشاهده مطلب در فرمت پی.دی.اف چاپ مطلب

بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم
فرستنده شاخه

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۳۹۹-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.