هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل


لیلی
لیلی


شخصی
تاریخ گرفتن نقش هیچ وقت وارد نشده
معرفی شخصیت آگوستا لانگ*باتم یا Augusta Longbottom یکی از شخصیت*های مجموعه*ی هری پاتر نوشته*ی جی. کی. رولینگ و مادربزرگ پدری نویل لانگ*باتم است. او نویل را بعد از شکنجه شدن و دیوانه شدن پدر و مادر او به دست گروهی از مرگخواران، بزرگ می*کند. از همان ابتدای کتاب مشخص می*شود که نویل به شدت از مادربزرگ مقرراتی*اش وحشت دارد.
آگوستا لانگ*باتم اولین بار در هری پاتر و سنگ جادو، زمانی که نویل در حال سفر به سمت هاگوارتز است ظاهر می*شود.
در هری پاتر و محفل ققنوس، هری و دوستانش آگوستا و نویل را در بیمارستان سوانح جادویی سنت مانگو ملاقات کرده و او از مشکل فرانک و آلیس و چگونگی این اتفاق برای آنها تعریف می*کند.
در هری پاتر و شاهزاده*ی دورگه، آگوستا از نویل می*خواهد که به جای افسون*ها که از نظر خودش درس آسانی است، درس تغییر شکل را ادامه دهد. اما مینروا مک*گونگال روشن می*کند که خود آگوستا از درس افسون*ها رد شده است. او همچنین نامه*ای به آگوستا لانگ*باتم نوشته و از او می*خواهد به نوه*اش و همان چیزی که هست افتخار کند.
در هری پاتر و یادگاران مرگ، نقطه*ی عطفی در روابط آگوستا لانگ*باتم و نوه*اش رخ می*دهد. در نزدیکی اوج ماجراهای کتاب، معلوم می*شود که مرگخواران به دلیل فعالیت*های نویل بعنوان رهبر جدید ارتش دامبلدور، آگوستا لانگ*باتم را زیر حملات خود گرفته*اند.
جان داولیش ازسوی وزارت سحر و جادو برای دستگیری آگوستا به خانه*ی او فرستاده می*شود، اما با مقاومت آگوستا، داولیش سر از بیمارستان سنت مانگو در می*آورد. سپس آگوستا خانه*ی خود را ترک کرده و نامه*ی تشویق آمیزی برای نویل می*فرستد.
در حین نبرد نهایی میان مرگخواران و محفل ققنوس در هاگوارتز، آگوستا لانگ*باتم نیز از راه رسیده و به کمک اعضای محفل ققنوس می*آید.
آگوستا به دلیل فعالیت*های انقلابی نوه*اش نویل، سرانجام به او و همان چیزی که واقعا هست افتخار می*کند.
شناسه نمایشی آگوستا لانگ باتم
منطقه‌ی زمانی (GMT+3:30) تهران
شغل دانشجو
علاقه‌مندی‌ها رمان ،گردش وموسیقی
عضویت از ۱۳۹۳/۵/۲۴ ۱۲:۲۱
اجتماعی
پیام‌ها 9
آخرین ورود ۱۳۹۳/۷/۲۷ ۱۰:۴۷

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.