هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل


Adrienne
Adrienne


شخصی
تاریخ گرفتن نقش ۱۳۹۹/۴/۱۹ ۱۷:۵۰
معرفی شخصیت نام :
هویس اسلاگهورن

جنسیت:
مذکر
رنگ مو:
جو گندمی
رنگ چشم:
قهوه ای
گروه:
اسلایترین
مدرسه:
هاگوارتز
نژاد:
اصیل زاده


استاد معجون ها تا سال 1981، و بار دیگر از سال 1996 به بعد؛ رییس گروه اسلیترین در سالهای 1997 - 1998.

سن: بین 80 تا 150 سال ( بیشتر از 80 سال و جوانتر از دامبلدور)

سال تولد: نامشخص

معنی نام: اسلاگهورن: به معنی خصیصه ارثی، نشان یا مشخصه خانوادگی یا نژادی(موزه لغات، 2000). توجه: امضای اسلاگهورن هنگام دعوت کردن به شکل اچ. ای. اف. اسلاگهورن( 'H.E.F. Slughorn') بوده است.

ظاهر: قد کوتاه، دارای سری طاس و براق با چشمانی ور قلمبیده و سیبل بزرگ و نقره ای رنگی شبیه به شیرماهی، علاقمند به پوشیدن لباس های گران و قدیمی: جلیقه ای با دکمه های طلایی مخصوص روز و ژاکت مردانه تجملی از جنس مخمل، هنگام اقامت در خانه. زمانیکه او جوانتر بود موهایی پر پشت و براق با سبیلی زنجبیلی داشت. در طول نبرد هاگوارتز جاییکه او در حال دوئل با ولدمورت بود، پبژامه ای ابریشمی به رنگ سبز زمردی به تن داشت.

هاگوارتز: همزمان با دامبلدور شروع به تدریس می کند و در سال 1980 – 1981 بازنشسته می شود. در تابستان 1996 دامبلدور و هری با او صحبت می کنند تا دوباره برای تدریس درس معجون ها به هاگوارتز بازگردد. همچنین کلوپی تحت نام "کلوپ اسلاگ" ویژه دانش آموزان مورد توجهش تاسیس می کند.

گروه: سابقاً و در حال حاضر رییس گروه اسلیترین است.

رشته تحصیلی: معجون سازی

سایر مهارتها: اسلاگهورن استعداد عجیبی در انتخاب و گزینش دانش آموزانی دارد که بعدها در دنیای جادویی تاثیرگذار می شوند. (با پرورش دادن و ایجاد رابطه های مفید و پرقدرت بین آنها).

دفتر کار: زیر بخش حبابی درمانگاه.

محل سکونت: ناشناخته، دامبلدور و هری او را در یک خانه ماگلی "قرضی" در روستای "بادلی بِبِرتُون" یافتند.

علاقمندی: عاشق آسایش و آرامش و علاقمند به غذاهای اعیانی، آبنبات آناناسی، شکلات و شراب های مرغوب و درجه 1 است.

فلیکس فلیسیس: اسلاگهورن در طول عمرش دوبار از این معجون خورده است( دو قاشق غذاخوری به همراه صبحانه). یکی در سن 24 سالگی و دیگری در 54 سالگی. او به گونه ای نشان داد که گویی خاطرات زیادی از این دو روز دارد.

مشخصات: در آغاز ششمین سال تحصیلی هری در هاگوارتز، دامبلدور و هری، جادوگر خوش مشربی بنام "هوراس اسلاگهورن" را متقاعد کردند که از بازنشستگی بیرون بیاید و دوباره تدریس درس معجونها را از سر بگیرد.

از زمانی که ولدمورت به قدرت رسید، اسلاگهورن همیشه در ترس و نگرانی زندگی می کرد که مبادا با مرگخوارها مواجه شود و انها او را تحت فشار وادار به پیوستن به گروهشان کنند. به همین خاطر او مرتبا از جایی به جای دیگر نقل مکان می کرد و در خانه های ماگل هایی ساکن میشد که بدون مراقب و نگهبان گذاشته بودند.

اسلاگهورن مادر هری،"لی لی اوانز" را فردی محسور کننده و تحسین برانگیز معرفی می کند. به هر حال هری در تمام طول سال با استاد معجون ها بسیار محتاط و هوشیار برخورد می کند تا آنجا که گاهی موجب رنجش و ناامیدی او میشود اما کسی نمی تواند هری را سرزنش کند چرا که بسیاری از مردم تنها به این دلیل در مهمانی های شبانه حاضر می شدند تا به کمک شهرت هری به اهدافشان برسند.

به گفته دامبلدور اسلاگهورن یک دوست و یک هم قطار قدیمی بود و هری اولین اسلیترینی را ملاقات کرد که نسبت به ماگل زاده ها و جادوگران نیمه خالص تعصبی نداشت و این یک حقیقت بود زیرا لیلی اوانز -که یک ماگل زاده بود- یکی از دانش آموزان محبوب و مورد علاقه او بود.

راز اسلاگهرون

اما اسلاگهورن یک راز ننگین و شرم آور داشت. او کسی بود که به تام ریدل در مورد یکی از سیاهترین جادوها، یعنی هورکراکس ها گفته بود. تام بعد از دانستن این موضوع بود که تالار اسرار را باز کرد و مسئول مرگ دست کم چهار نفر شد. شاید به همین علت بود که وقتی دامبلدور کشته شد اسلاگهورن بشدت آشفته شد.

اسلاگهورن در طول نبرد هاگوارتز در حالیکه با ولدمورت دوئل می کرد، پبژامه ای ابریشمی به رنگ سبز زمردی به تن داشت.
شناسه نمایشی هوریس اسلاگهورن
منطقه‌ی زمانی (GMT+3:30) تهران
عضویت از ۱۳۹۹/۴/۱۶ ۱۴:۵۴
اجتماعی
پیام‌ها 9
وفاداری ها اسلیترین
اسلیترین
آخرین ورود ۱۳۹۹/۵/۲۰ ۰:۴۱

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۳۹۹-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.