هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل


nickwick
nickwick


شخصی
تاریخ گرفتن نقش ۱۳۹۹/۶/۲۵ ۲۰:۵۰
معرفی شخصیت کیمیاگر بزرگ: نیکلاس فلامل
ویژگی های ظاهری: بلند قد، چشم های قهوه ای با وزن نسبتا بالا
گروه: هافلپاف
سپرمدافع: ریک سانچز

بیوگرافی: همانگونه که بسیاری از هواداران هری پاتر میدانند نیکلاس فلامل یک شخصیت تاریخی حقیقی است. او در حدود سال 1330در نزدیکی شهر پاریس چشم به جهان گشود و شغلهای متعددی از قبیل سرودن شعر نقاشی و کاتب عمومی را تجربه کرد و سپس به طالع بینی علاقمند شد. بر اساس نوشته های فلامل او در 1357 فرشته ای را در خواب دید. آن فرشته کتابی را به فلامل نشان داد و گفت:"فلامل به این کتاب نگاه کن تو به هیچ وجه چیزی از آن متوجه نمی شوی اما روزی خواهد آمد که در این کتاب چیزی خواهی دید که هیچ کس دیگری آن را نخواهد دید"

روز بعد او همان کتاب را در دکه کتاب فروشی مشاهده کرد که قیمت بسیار نازلی هم داشت زیرا هیچ کس نمی توانست نوشته های آن را درک کند. فلامل تللش زیادی به خرج داد و با کمک دانشمندی که به زبان عبری آشنایی داشت توانست رمز متن آن را درک کند. به نظر می رسید آن نوشته کتابچه راهنمای تبدیل فلزات اصلی به طلاست .

متاسفانه بر اساس دستورالعمل های مندرج در کتاب باید از ماده ای خاص در این ترکیب استفاده می شد. این ماده خاص سنگ فیلسوف نام داشت. ولی در کتاب مورد بحث تو ضیح دقیقی در بارۀ سنگ فیلسوف ارائه نشده بود. فلامل دهها سال آزمایش کرد تا ماده مرموز را بیابد. او در17 ژانویه 1383 در دفترچه خاطرات خود نوشت:

"بالاخره ماده ای را که به دنبال آن بودم یافتم. آنرا از بوی تندش شناختم و توانستم به کمک آن آزمایش را عملی کنم. من نحوۀآماده سازی عامل اول را آموخته بودم و تنها باید کلمه به کلمه نوشته های کتاب را انجام می دادم.نخستین باری که این عمل را انجام دادم کارم را با جیوه آغاز کرده و حدود 700گرم آن را به نقرۀ خالص تبدیل کردم. بعد ها یعنی در بیست و پنجم آوریل همان سال این کار را به همراه سنگ قرمز انجام دادم و در آن روز توانستم مقدار مشابهی جیوه را به طلا تبدیل کنم. کاملا آشکار بود که این طلا از طلاهای عادی خالص تر و ناب تر است.من این حادثه را به کمک (همسرم)پرنل سه بار با موفقیت انجام دادم"

توصیف فوق در بارۀ سنگ فیلسوف که آن را "دارای بوی تند" بر می شمرد موجب شد بقیه کیمیا گران به این نتیجه برسند که سنگ فیلسوف همان گوگرد است. ولی هیچ کس را نمی شناسیم که توانسته باشد فرآیند یاد شده را تکرار کند.

متن فوق از کتابی نوشته "دیوید کالبرت"بود که تقدیم حضورتان کردم.

پس از مدتی که از تبدیل عناصر مختلف به طلا خسته شدم تصمیم گرفتم کیمیاگری را به سطح بعدی ببرم و در مدت کوتاهی توانستم به کمک سنگ جادو اکسیر جوانی را بسازم.
در حال حاضر در یورک شایر ساکن هستم و تنها چیزی که مانع از دلزدگی من از زندگی بی پایان میشود مبارزه با جادوگر ها و ساحرگان مختلف است.
دارای بزرگترین کلکسیون وسایل جادویی و باغ وحش افسانه ای "حیوانات کیمیایی" هستم که هر ساله میزبان تعداد زیادی دزد و قاچاقچی است که سعی میکنن به دارایی های من دستبرد بزنند.
شناسه نمایشی نیکلاس فلامل
محل زندگی تارتاروس
منطقه‌ی زمانی (GMT+3:30) تهران
عضویت از ۱۳۹۹/۶/۲۴ ۱۱:۴۳
اجتماعی
پیام‌ها 61
وفاداری‌ها هافلپاف
هافلپاف
آخرین ورود ۱۴۰۰/۶/۳۱ ۲۰:۱۵
امضا
تصویر کوچک شده
تصویر کوچک شده

فعالیت‌های اخیر

انجمن‌ ها

انجمن‌ ها پاسخ به: دفتر دوئل(محل درخواست دوئل)
(۱۴۰۰/۶/۲۴ ۹:۲۸:۰۱)
انجمن‌ ها پاسخ به: گورستان ریدل ها
(۱۴۰۰/۶/۱۴ ۱۳:۵۴:۱۹)
انجمن‌ ها پاسخ به: دفتر مدیریت مدرسه
(۱۴۰۰/۶/۱۳ ۱۴:۴۰:۴۰)
انجمن‌ ها پاسخ به: دره‌ي سكــــــوت
(۱۴۰۰/۶/۹ ۱۱:۰۲:۰۶)
انجمن‌ ها پاسخ به: شركت حمل و نقل جادویی
(۱۴۰۰/۶/۸ ۱۱:۰۹:۲۰)
نمایش همه

نظرها

نظرها معجون مشکوک
(۱۴۰۰/۶/۸ ۱۶:۱۳:۵۶)
نظرها جادوی زیبا
(۱۴۰۰/۶/۸ ۱۶:۰۶:۱۱)
نظرها .
(۱۴۰۰/۲/۱۸ ۱۴:۴۷:۱۳)

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.