هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل


fanar
fanar


شخصی
تاریخ گرفتن نقش ۱۳۹۹/۶/۲۵ ۱۹:۵۰
معرفی شخصیت کیمیاگر بزرگ: نیکلاس فلامل
مذکر
سن: جاویدان
ویژگی های ظاهری: بلند قد و لاغر- جشم های قهوه ای

گروه: هافلپاف
سپرمدافع: پیکاچو

بیوگرافی: همانگونه که بسیاری از هواداران هری پاتر میدانند نیکلاس فلامل یک شخصیت تاریخی حقیقی است. او در حدود سال 1330در نزدیکی شهر پاریس چشم به جهان گشود و شغلهای متعددی از قبیل سرودن شعر نقاشی و کاتب عمومی را تجربه کرد و سپس به طالع بینی علاقمند شد. بر اساس نوشته های فلامل او در 1357 فرشته ای را در خواب دید. آن فرشته کتابی را به فلامل نشان داد و گفت:"فلامل به این کتاب نگاه کن تو به هیچ وجه چیزی از آن متوجه نمی شوی اما روزی خواهد آمد که در این کتاب چیزی خواهی دید که هیچ کس دیگری آن را نخواهد دید"

روز بعد او همان کتاب را در دکه کتاب فروشی مشاهده کرد که قیمت بسیار نازلی هم داشت زیرا هیچ کس نمی توانست نوشته های آن را درک کند. فلامل تللش زیادی به خرج داد و با کمک دانشمندی که به زبان عبری آشنایی داشت توانست رمز متن آن را درک کند. به نظر می رسید آن نوشته کتابچه راهنمای تبدیل فلزات اصلی به طلاست .

متاسفانه بر اساس دستورالعمل های مندرج در کتاب باید از ماده ای خاص در این ترکیب استفاده می شد. این ماده خاص سنگ فیلسوف نام داشت. ولی در کتاب مورد بحث تو ضیح دقیقی در بارۀ سنگ فیلسوف ارائه نشده بود. فلامل دهها سال آزمایش کرد تا ماده مرموز را بیابد. او در17 ژانویه 1383 در دفترچه خاطرات خود نوشت:

"بالاخره ماده ای را که به دنبال آن بودم یافتم. آنرا از بوی تندش شناختم و توانستم به کمک آن آزمایش را عملی کنم. من نحوۀآماده سازی عامل اول را آموخته بودم و تنها باید کلمه به کلمه نوشته های کتاب را انجام می دادم.نخستین باری که این عمل را انجام دادم کارم را با جیوه آغاز کرده و حدود 700گرم آن را به نقرۀ خالص تبدیل کردم. بعد ها یعنی در بیست و پنجم آوریل همان سال این کار را به همراه سنگ قرمز انجام دادم و در آن روز توانستم مقدار مشابهی جیوه را به طلا تبدیل کنم. کاملا آشکار بود که این طلا از طلاهای عادی خالص تر و ناب تر است.من این حادثه را به کمک (همسرم)پرنل سه بار با موفقیت انجام دادم"

توصیف فوق در بارۀ سنگ فیلسوف که آن را "دارای بوی تند" بر می شمرد موجب شد بقیه کیمیا گران به این نتیجه برسند که سنگ فیلسوف همان گوگرد است. ولی هیچ کس را نمی شناسیم که توانسته باشد فرآیند یاد شده را تکرار کند.

متن فوق از کتابی نوشته "دیوید کالبرت"بود که تقدیم حضورتان کردم.

فی الحال بهتر است به وضعیت کنونی خویش بپردازیم.
در همین سالی که در حال سپری کردن آن هستیم بنده بیش از سی شهر و چهار استان را زیر سایه ی خویش جا داده ام و با هر لباس زیر خویش یک عدد فورد موستانگ ست کرده و در پارکینگ پارک کرده ام. زیبایی دنیای مادی با توجه به طلاهای زیاد و عمر جاویدان من یک مثلث نامحدود از احتمالات هستند و حالا حالا ها خیال ندارم این مثلث را رها کنم.

خصوصیات اخلاقی: عمرجاویدان و پول نامحدودی که نیکلاس به ان دست پیدا کرد اخلاق اورا از مرد مهربانی و همسری مورد اعتماد به هیولایی تبدیل کرد که به واسطه ی پولش بر هر چیزی سلطه ایجاد میکند و سایه می اندازد. او باند های خلاف زیرزمینی بسیاری را راه اندازی کرد و کم کم ریشه های قدرتش در تمام سازمان ها و ادارات پیچید و با پولش ارتشی از مزدوران سر تا پا مسلح جمع اوری کرد تا در صورت حمله ی احتمالی وزارت خانه برای دستگیری اش یا حمله مرگخواران برای غارت دارایی هایش از او دفاع کنند.
وی دارای بزرگ ترین موزه ی وسایل زینتی و جادویی است که تنها اسم ان ها در کتاب ها موجود است و هرگز جایی دیده نشده است.
شناسه نمایشی نیکلاس فلامل
محل زندگی جماعت لق کندم این بادبادکها به یه نخ بندن
منطقه‌ی زمانی (GMT+3:30) تهران
عضویت از ۱۳۹۹/۶/۲۴ ۱۰:۴۳
اجتماعی
پیام‌ها 6
وفاداری ها هافلپاف
هافلپاف
آخرین ورود ۱۳۹۹/۷/۲۸ ۱۳:۲۰

فعالیت‌های اخیر

انجمن‌ ها

انجمن‌ ها پاسخ به: عضویت در تیم ترجمه‌ی جادوگران
(۱۳۹۹/۶/۲۶ ۸:۲۸:۳۷)
انجمن‌ ها پاسخ به: شخصیت خودتون رو معرفی کنید
(۱۳۹۹/۶/۲۵ ۱۳:۴۹:۰۷)
انجمن‌ ها پاسخ به: سال اولی ها از این طرف: کلاه گروهبندی
(۱۳۹۹/۶/۲۴ ۱۲:۱۳:۲۰)
انجمن‌ ها پاسخ به: کارگاه داستان نویسی
(۱۳۹۹/۶/۲۴ ۱۱:۳۴:۵۰)

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۳۹۹-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.