هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان داستان های شگفت انگیز هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل
پاسخ به: اگر قرار بود با يكي از شخصيت هاي كتاب ازدواج ميكرديد ، آن شخصيت چه كسي بود ؟ چرا؟
پیام زده شده در: ۱۶:۰۴ پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳
#1
سیریوس بلک چون هم خوشگل و جذاب و باحال بود ، هم شجاع و نترس.پاسخ به: کجای کتاب واقعا اشکتون در اومد؟
پیام زده شده در: ۲۱:۳۱ چهارشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۳
#2
فقط مرگ سیریوس تونست اشک منو در بیاره!
اما خوب قسمت های زیادی بود که عمیقن منو ناراحت کرد مثل مرگ دابی ، مرگ دامبلدور ، فرد، لوپین ، تانکس ، کریوی ها و یکی هم فصل آخر کتاب 7 . واقعن چرا هری پاتر تموم شد؟پاسخ به: اگه یهو یه لولوخرخره جلوت ظاهر بشه ،چه شکلی میشه؟
پیام زده شده در: ۱۴:۴۵ پنجشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۳
#3
مطمئنم که یه کلاغ ظاهر میشه و اونقدر می ترسم که ورد ریدیکیو لوس یادم میره وفقط از ته دل جیغ میکشم.پاسخ به: ترین های هفتگی جادوگران
پیام زده شده در: ۱۶:۲۸ یکشنبه ۲۴ شهریور ۱۳۹۲
#4
بهترین آواتار:

دافته گرینگراس!

بهترین امضا:

تد ریموس لوپین!

بهترین محل زندگی:

بازم تد ریموس لوپین ! خداییش محل زندگیش یه جوریه که دل آدم خنک میشه!

بهترین جمله:

همون دیالوگ جیمز سیریوس پاتر که مورفین گانت هم اشاره کرد!

بهترین ایده کوچولو:

معتادی مورفین گانت ازیاد ژ و ش! صفحه کید جدید!پاسخ به: انتخاب بهترین استاد هاگوارتز
پیام زده شده در: ۱:۳۲ شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۲
#5
خب اگه بخوام سلیقه ای رای بدم من کلا با معجون سازی حال میکنم و دوست دارم همش معجون درست کنم
ولی نامردیه اگه به خاطر علاقه م به یه درس همه چیز رو نادیده بگیرم. به نظر من بهترین تدریس رو جیمز سیریوس پاتر داشتند. چون رول هاش واقعن شاد بود. و تکالیفش متفاوت!
البته من فقط دو جلسه ی آخر کلاس ها رو بودم. پس تا جایی که بودم و دیدم جیمز سیریوس پاتر!پاسخ به: دوست داري جاي كدوم يكي از بازيگر هاي هري پاتر باشي؟
پیام زده شده در: ۲۰:۲۷ پنجشنبه ۲۱ شهریور ۱۳۹۲
#6
یا هرمیون یا جینی ویزلی!پاسخ به: كلاس پيشگويي
پیام زده شده در: ۲۰:۴۹ دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۲
#7
1. سیبیل تریلانی چجوری با ولدک خواهرن آخه!؟ توضیح کامل بدین. {راهنمایی برا تازه واردا: رابطه ی سیبیل و ولدک مث رابطه من و مورفین گانت هست} (10 امتیاز)

از اونجایی که نمیدونم قضیه ی رابطه ی شما با مورفین گانت چیه ،راهنماییتون رو نکته ی انحرافی در نظر میگیرم!
تا اونجایی که من میدونم خواهر برادر رضایی همدیگه هستند.....خواهر برادر رضایی چیه؟
خب میبینید کار ما رو؟ این ولدک صبح تا شب و شب تا صبح ماگل ها رو قتل عام میکنه اما کل داستان زندگیش مثل این ماگلاست! یعنی یکم که رو زندگیش سرچ میکنی میبینی کلن باید این بشر ماگل میشد! والا! آخه مگه جادوگر و ساحره جماعت کاری به این کارا دارند؟ خب آخه اگه یه روزی مادرشون نتونست به بچه شیر بده یه معجون درست میکنند میریزن تو حلقوم بچه و تمامدیگه! این کارا چیه آخه؟!
حالا من کلی جستجو و پرس و جو کردم. حتی مجبور شدم چند ماگل رو طلسم کنم تا بهم کاملن قضیه رو شرح بدند.
خواهر برادر رضایی یعنی اینکه دو تا فرد از پدر مادرای متفاوتی باشند اما هردو از یک مادر شیر بخورند. یعنی مثلن یا سیبیل باید از مادر ولدک شیر میخورد یا ولدک از مادر سیبیل. از اونجایی هم که ولدک کوزتی بیش نیست و مامان باباش شوتش کردند پرورشگاه پس نتیجه میگیریم که مادر سیبیل بوده که دوتاشونم شیر داده. پس اینطوری شد که خواهر برادر شدند!
اما من هر لحظه به این فکر میکنم که بیچاره مامان سیبیل! یعنی چطوری تونسته به این کچل شیر بده؟ درسته که بچه گیاش خیلی خوشگل بوده هااما عمق چشماش همچنان نفرت انگیز بوده دیگه! شایدم همین چیزا رو سیبیل تاثیر منفی گذاشت که قاط زد!

2. چرا سیبیل تریلانی اسمش سیبیله؟ (5 امتیاز)

به دلیل حسودی به شخصی به نام سبیل جان! سیبل جان یک خواننده ی موفق و مردمی ترکیه ای هستش که کشته مرده های زیادی داره! حتی میگن وقتی جوون بوده به خاطرش خیلی از پسر ها رگشون رو زدند!
خب حالا درسته که تریلانی خواهر واقعی ولدک نیست اما بالاخره هر دو از یه مادر شیر خوردن دیگه! و این ولدک شیر این بچه رو سمی کرده با اون دماغش! واسه همینم مثل همین ولدک حسود و سود طلبه. پس رفته اسم این خواننده رو گذاشته رو خودش اما از اونجایی که بیچاره سواد درست و حسابی نداشت به جای سیبل گذاشته سیبیل!!!

3. لی فرضی چیکار کرد که پرت شد بیرون؟ (5 امتیاز)

لی فرضی خیلی فرض اشتباهی کرد! فرض کرد که پرفسور جیمز جادوگر منفعت طلبیه و زیر پای بقیه رو خالی میکنه و به نفع خودش تقلب میکنه. فرض کرد که میتونه با پرفسور جیمز تبانی کنه و باعث قهرمانی گریفیندور بشه.
اما پرفسور پرتش کرد بیرون و با این کار گوشی رو دست بقیه هم داد که نه خیرم اینجا از این خبرا نیست! گریفیندور با شجاعت میجنگه!


4. چرا سیبیل تریلانی همه ی پیشگویی هاش درست بود؟ این توانایی خارق العاده رو پیشگوها چجوری به دست میارن؟ آیا پیشگو زاده شده بود یا تواناییش اکتسابی بود؟ توضیح کامل لطفا. (10 امتیاز)

کی گفته سیبیل پیشگو بود؟ آقا جمع کنید این شایعه بازی رو! زشته به مرلین! رولینگ یه چیزی میگه شما چرا باور میکنید آخه؟ سیبیل شیادی بیش نبوده!
فقط خواب میدید دیگه. خواب رو هم که همه میبینند! چه ربطی به استعداد و جادوگری داره آخه؟ من که فکر میکنم همه ی اینا مسخره بازی بوده. شاید ولدک از اینکه خواهر ناتنیش فشفشه و بی استعداد باشه خجالت میکشیده و وقتی میبینه خواباش بعضی وقتا درست درمیاد هولش میده به سمت پیشگویی! اینطوری میتونست یکم از آبروی رفته ش رو جبران کنه. ولی از اونجایی که علاوه بر مو عقل هم نداشت (بنده خدا ) آخرش خودشم تو دام سیبیل میفته و فکر میکنه واقعن یه پیشگوئه!
پس علت اینکه پیشگویی هاش بیشتر وقتا واقعیت داشت این بود که خوب میخوابید و کلن غمی نداشت تو زندگیش! واسه همینم پیله میکرد به زندگی بقیه و خواب زندگیاشون رو میدید! حالا این وسط بعضیاشونم درست در میومد دیگه! لابد به قول ماگل ها یه چیزیش... چی بود؟ آهان حس پنجمش قوی بوده دیگه!
اما اینکه پیشگو ها توانایی هاشون رو از کجا بدست میارند ، باید بگم که از جایی بدست نمیارند! اونا میشنند با دوستاشون چهار تا حدس میزنند بعد میبیندن سه تا از حرفای یکیشون درست در اومده. به این نتیجه میرسند که یارو پیشگو هست. سر دسته شونم همین نوسترآداموس بوده! پیشگویی و این حرفا توهمی بیش نیست بابا!پاسخ به: كلاس دفاع در برابر جادوي سياه
پیام زده شده در: ۱۶:۱۵ دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۲
#8
تکلیف (1) : تحقیق کنید هورکراکس اولین بار توسط چه کسی استفاده شد؟ (5 نمره) او چطور روحش رو دو تیکه کرد؟! (3 نمره)

طبق تحقیقات جامع و گسترده ی اینجانب :pretty: اولین هورکراکس توسط شخصی به نام جنتل جنتیروس ساخته شده! اولین علتشم اینه که از زمان آدم و هوای ماگل ها (کیه ن اصن؟ ) به زندگی پر برکتش ادامه میده! دومین علتش رو هم من از گودریگ گریفیندور شجاع خودمون شنیدم! گویا جناب گریفیندور اون زمونا که هنوز تصمیم به تاسیس مدرسه نگرفته بودند کم و بیش جنتل جنتیروس رو میشناختند و باهاشون نشست و برخاست داشتند. ایشون میگن اون موقع ها جنتل جوون بود و خام اما شخص زرنگی بود ، در لباس دامبلدور گرگی بیش نبود و جوون ها و حتی پیرهای با تجربه ی اون زمان رو با همین لباس دامبلدوریش فریب میداد و پیرو خودش میکرد. به همه میگفت عمر دست مرلینه و همه ی ما روزی قراره بمیریم اما خودش همیشه دنبال راهی بود تا ابدی بشه!
گودریگ گریفیندور میگه:

نقل قول:
یه روز که از تولد هلگا هافلپاف برمیگشتم جنتل جنتیروس رو دیدم که رفته بالای منبر (گودریگم نمیدونه منبر چیه، منم نمیدونم ) و حدود صد نفر هم جلوش نشستند و به سخنرانیش گوش میدن که یه دفعه جنتل جنتیروس با صدای بلند گفت:
-و اینک همه ی شما آمرزیده ی مرلین میشوید!
و در چشم بر هم زندنی همه جا رو نور سبز رنگی فرا گرفت و اون صد نفر هم به مرلین پیوستند.
اون موقع دست جنتل جنتیروس یه عینک طلایی هم دیدم که سفت چسبیده بودش و حالا حدس میزنم که اون عینک همون هورکراکسش باشه!چون اونموقع اصن نمیدونستم هورکراکس چیه!


جناب گریفیندور بیشتر از این دونسته هاشونو با من درمیون نذاشتند ولی اونطور که از حرفاشون معلومه، اولین بار همین جنتل جنتیروس بوده که هورکراکس ساخته!
البته این نکته که خود گریفیندور چطور از اون زمان تا حالا زنده مونده هم خودش یه بحثیه!

تکلیف (2) نوشته ای در هورکراکس تقلبی خطاب به لرد سیاه بنویسید (5 نمره)

سلام بر لرد بلک اندر بلک!

ای لرد سیاهان و ولدک سفیدان! هم اکنون که کله ی کچلت را روی این کاغذ خم کرده ای و چوبدستیت خود به خود کروشیو ساطع میکند من در خانه ی امن خود نشسته ام و به ریش دامبلدور میخندم! نه اینکه با دامبلدور مشکل داشته باشم هااااا! بلکه به این دلیل که ریشش خیلی بلند است و میشود ساعت ها خندید و شما یه ریش دیگر را مثال بزن که بتواند یک ساحره و یا جادوگر رو چندین ساعت الکی خوش کند!
این هورکراکسی که در انگشتان سفید و بد ترکیبتان گرفته اید یک قاب آویز چهار تومنی بیش نیست و اینجانب :pretty: آن را دست فروش کوچه ی دیاگون خریده ام. خوشحالم که باعث شده ام سکته بزنی و علاوه بر هورکراکسی که نابود کرده ام تکه ی دیگری از روحت را با سکته به مرلین واگذار کردی


تکلیف (3) یه راه نابود کردن هورکراکس زهر باسیلیسکه! حداقل 2 راه دیگه پیدا کنید که بتونید یه هورکراکس رو نابود کنید.(8 نمره)

1-خنده!
کافیه هورکراکس رو دستت بگیری و همش بهش بخندی و مسخره ش کنی. کلن باید دست کمش بگیری. در این شرایط روح درون هورکرکس سرخورده میشه و دست به نابودی خودش و خودت میزنه!

2-شمشیر گودریگ گریفیندور:
شمشیر گودریگ گریفیندور هم مثل زهر باسیلیسک قدرت های جادویی فراوانی داره به حدی که میتونه خود باسلیسک رو هم نابود کنه! پس یکی دیگه از راه های نابودی هورکراکس همین شمشیره.

3-جی کی رولینگ:

دینگ دینگ!
آیا از یکنواختی خسته اید؟ آیا موجودات سیاه به شما حمله کرده اند؟ آیا دچار درد و عذاب ابدی شده اید؟ آیا در مقابل دشمن خیلی ضعیف هستید؟
نگران نباشید! کلید مشکل گشای شما پیش ماست! جی کی رولینگ! نویسنده ی بزرگ ماگل ها و ماگل زاده ها!
رولینگ میتونه هر مشکل و دردی رو درمان کنه. میتونه شما رو از جلوی اژدهای خشمگین رد کنه. میتونه شما رو به عمق اقیانوس ها ببره و زنده برگردنه. حتی میتونه هورکراکس ها رو نابود کنه!
پس کافیه یه سر به کتابفروش محلتون بزنید و کتاب ها رولینگ رو بخرید!

تکلیف اضافی اول: کتابی که هرمیون با اون به سر رون زد چه نام داشت؟! (3 نمره)

کتاب گفته ها و شنیده ها و هیچکس ندانسته های جادویی باحال و ملت پسند اثر گمنام مشهوریوس !

تکلیف اضافی دوم: اگر میتوانستید، چه چیزی را برای ساختن یک _ فقط یک_ هورکراکس انتخاب میکردید؟! ( 3 نمره) و آن را کجا مخفی میکردید؟! ( 3 نمره)

دندون طلا!خودشم از دندونای پشتی و مخفیم که جاش امن باشه و به فکر هیشکی هم نرسه!
علتشم اینه که روحم کنار اون یکی روحم میموند و دیگه زیاد ناقص نمیشد. بعدشم اگه این یکی روحم که تو جسممه (جسم کلی) نابود میشد، در عرض ایکی ثانیه اون یکی روحم از دندونم در میومد و دوباره سرپا میشدم و نیازی به آشپزی های ولدمورت گونه و کچلی و بی دماغی هم نبود!
پاسخ به: كلاس تاريخ جادوگري
پیام زده شده در: ۲:۳۲ دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۲
#9

1 - سالازار اسلیترین چرا این همه عمر دارد؟ ( 5 امتیاز)


چونکه سالازار هیچ غمی نداره! سالازار یه بنیانگداره و باسیلیسک داره. تازه یه شخصی به نام ولدمورت کچل هم از نوادگانشه که مثل کوه پشتشه. پولم زیاد داره. تورمم اصلن روش اثری نداره. اولادشم همه از دم سیاه و خلافکارن و بهشون افتخار میکنه!
همچنین شنیدم دستی هم تو قضیه ی فضا سازی و پرتاب موشک داره! و عصرا که خسته شد با برو بچ میرن فضا!
معجون عمر هم که جای خود دارد. یعنی روزی صبح ، ظهر ، شب استفاده نکنه اصلن نمیتونه کاری از پیش ببره! تازه یکی از جاسوسای حرفه ای هم خبر داده که همین نیکلاس فلامل مرلین بیامرز هم استخدامی سالازار بوده و کلی براش سنگ جادو درست کرده! به طوری که سالازار سنگ جادوهاشو بعضی وقتا به جای سنگ پا هم استفاده میکنه! (اونقدر که زیاد داره )2 - سالازار اسلیترین چرا به بازیگری روی آورد؟ ( 10 امتیاز)

سالازار مدرسه تاسیس کرد. تالار اسرار ساخت. جنگل پرورش باسیلیسک زد. با گودریگ و بقیه ی دار و دسته ی هاگوارتز دعوا و خونریزی راه انداخت. جادوی سیاه رو گسترش داد و...
اما هیچکدوم از اینا روحیه ی کمال طلبی و اعتماد به سقفشو ارضا نکرد! پس چه کاری بهتر از بازیگری؟ تازه با اینکار میتونست بین مشنگ ها هم محبوبیتی کسب کنه و کلی به ریش دامبلدور بخنده! (اصن به دامبلدور چه ربطی داشت؟ یا کلن چرا باید بین مشنگ ها محبوبیت داشته باشه؟ )
پس کار حرفه ای بازیگریشو شروع کرد و روز به روز در اینکار پیشرفت کرد. اگه پیشرفت نمیکرد هم از طلسم و آوادا و کرشیو استفاده میکرد و باعث پیشرفت همگان میشد! یکه تاز میدان بازیگری شد و گلدن گلاب و اسکارهای فراوانی رو برنده شد.
همچنین یه نقل قول از سالازار هست که میگه:
نقل قول:
اسکار اسکار استیو! اسکار اگر اسکار نباشد اسکار نیستیو!


این سخن گرانقدر سرمشق و هدف خیلی از جادوگر ها و ساحره های جوان پا گذاشته به عرصه ی بازیگری شد و حتی بر روی سر در سازمان ملل جادوگری هم نوشته شد!
پس دو تا علت داره. یکی اینکه میخواست روحیه ی کمال طلبی و اعتماد به سقفشو ارضا کنه و دومی اینکه ، واقعن استعداد و توانایی این کار رو داشت و حیف بود اگه سرکوب میشد. پس چرا نباید بازیگر میشد؟!


3 - به نظر شما رقیب نا رفیق وی از چه کسی دستور میگرفته؟ هدف وی از این کار ها چه بوده است؟ ( 8 امتیاز)


از سازمان جادو و جادوگری اطل.. ارتفاعات! گفته میشه این نارفیق که بعد ها رقیبش هم شد عضو همین سازمان ارتفاعات خودمون بوده و کلن سابقه ی شدیدی در زیر پا خالی کردن داشته.
حالا اینکه سازمان ارتفاعات چه هدفی از اینکار داشته منم نمیدونم! اما خب چون بحث سر نمره و این حرفاست مجبورم یه حدسایی بزنم.
فکر میکنم علتش این بوده که اونا از سالازار میترسیدند. میترسیدند با استفاده از محبوبیتش عده ای رو دور خودش جمع کنه و دست به نابودی سازمان بزنه. واسه همینم این نا رفیق رو مامور کردند تا زیر پاشو خالی کنه. اونم که از خداش بوده لابد! چون بلاخره سالازار محبوب و مشهور شده بود و این خیلی حسادت برانگیز بود!
اما سالازار از قبل فکر همه چی رو کرده بود! مگه جد لرد ولدمورت نیست؟ وقتی یه الف بچه هفت تا هورکراکس درست میکنه خب لابد جدشم مثل خودش آینده نگره دیگه! حالا اینکه چی ها درست کرده و چه کارا کرده رو فقط مرلین میدونه و رولینگ!

4 - آیا امیدی به بهبودی سالازار کبیر می باشد؟ ( 7 امتیاز) ( با توضیحات کامل)

بله هست! سالازار اسلیترین نقش جدیدی در فیلم خاطرات یک خون آشام گرفته پس هیچوقت نمیمیره یا نابود نمیشه یا حتی بیمار هم نمیشه و فقط سالم سرحال میمونه! چون در این فیلم شخص جادوگری به نام بانی بنت هست که این اجازه رو به هیچکدوم از شخصیت های اصلی نمیده! حتی اگه فردی بمیره هم از نو زنده میشه! بله یــــــم! سالازار کبیر همچین مرد دور اندیشیه. خودش میدونه چه نقشی رو بگیره که به نفعش باشه! همین شخص بود که گودریگ ما رو پیر کرد و نواده ی کچلی به نام لرد ولدمورت تحویل جامعه داد! چرا فکر نمیکنید خوب نمیشه؟
تازه شم مرلین شاهده که همیشه باید امیدوار بود و امیدواری بخشی از جادوگر بودنه! پس امیدوار باشید به روزی که سالازار بهبود پیدا میکنه. کار نشد نداره!:hyp:پاسخ به: كلاس پرواز و كوييديچ
پیام زده شده در: ۱:۳۹ دوشنبه ۱۸ شهریور ۱۳۹۲
#10
1-حرکت " عبور پلامپتون" رو توضیح دهید! (10 نمره)

این روش به بازیکن جستجوگر اختصاص دارد. در این روش جستجوگر با یک تغییر جهت سریع و خطرناک اسنیچ طلایی را به درون آستینش می اندازد.
نام این روش را از روی نام رودریک پلامپتون ، جستجوگر تیم گردباد تاتشیل نامگذاری کرده اند که در سال 1921 در هنگام رکوردشکنی معروفش در گرفتن اسنیچ طلایی از این روش استفاده کرد.
این روش تاثیر به سزایی در طراحی لباس های کوئیدیچ گذاشت به طوری که تعداد زیادی از تیم ها هزینه های زیادی را صرف طراحی و دوخت لباس هایی با آستین های مناسب برای جستجوگرانشان کردند.
همچنین این روش با گذر زمان دستخوش تحولات و تغییرات جالبی مانند گرفتن اسنیچ با یقه و حتی با پاچه ی شلوار نیز شد. و حتی جستجوگری گمنامی به نام هری پاتر در قرن جاری موفق به دریافت توپ از طریق دهان شد و پس از آن بسیار مشهور شد!!!!

2-شعر اینگلفر در مورد کوییدیچ را بیابید و بنویسید! (10 نمره)

ایگنلفر شاعر در اوایل قرن پانزدهم سروده است:

آه از وجد و سرور جست و جوی
چون بپروازم روم دنبال اسنیچ

اسنیچ طلایی بر فراز سر نهان
باد روح افزا به موهایم وزان

مژده کآمد اسنیچ طلا در دسترس
شور و شوق مردمان از پیش و از پس

لیک افسوس و صد افسوس و فغان
از جفای بلوجرها هان

می رسد در لحظه ی آخر ز دور
سرنگون سازد مرا در قعر گور

3-نقاشی زمین بازی کوییدیچ را بکشید و بخش های مختلف میدان را در شکل بنویسید! ( لازم نیست خیلی خوشگل باشه! مثل کتاب باشه! ) (10 نمره)

تصویر کوچک شده


------------------------

استاد خواستم حرفتون زمین نیفته کلی از کتاب کمک گرفتم. فقط سوال اول آخراش تحقیقات گسترده ی خودمه و نقاشی هم اثر خود هنرمندمههرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.