هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: قدرت هری پاتر!!
پیام زده شده در: ۱۳:۴۴ جمعه ۳۱ خرداد ۱۳۸۷

پرسی ویزلی

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۱۸ سه شنبه ۱۸ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۴۶:۴۳ یکشنبه ۳ دی ۱۴۰۲
از تو میپرسند !!
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 3737
آفلاین
سلام

موضوع این تاپیک با نیروی خاص هری پاتر یکی هست و جمع بندی این بحث اینجا زده شده ! این تاپیک با نیروی خاص ادغام شد و تاپیک قفل شد !

چای هست اگر مینوشی ... من هستم اگر دوست داری

پیام زده شده در: ۱۹:۲۷ جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۸۶

پدرام

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۰۵ جمعه ۲۷ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۰:۱۴ شنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۱
از دفتر دامبلدور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 207
آفلاین
حالا من یه سوال میپرسم:

کدوم یکی از ما ، آدمایی که به این دنیا اومدیم و رفتیم تونسته عشق رو تعریف کنه؟
.
هیچکس...
.
فقط گاهی آدمای خاصی پیداشدند که در شرایط خاصی تونستند بیان نزدیک تری از این ناشناخته داشته باشن..
.
حالا من نمیدونم ما چرا سعی میکنیم عشق رو در قالب جملات توصیف کنیم...
.
.
فقط میخواستم اینو بگم که اگر این اتفاقاتی که در کتاب افتاده و به نتیجه ای رسیده که از قبل پیشبینی شده ، صرفا نشون دهنده ی این نیست که چیز غیر طبیعی در وجود هری بوده بلکه فقط اقتضای شرایط برای انتخاب ها باعث به اینجا رسیدن داستان شده..
.
فراموش نکنیم که دامبلدور چی میگفت...
.
....... هری، این نتخاب های ماست که حقیقت باطنی ما رو نشون میده ، نه تونایی های ما....
.
.
فک میکنم با یه ذره تامل در این جمله ، دیگه حرفی واسه گفتن باقی نمونه...

ویرایش شده توسط فوکس در تاریخ ۱۳۸۶/۱۲/۱۷ ۱۹:۴۳:۳۳

آخرين باري که مي دونستم و گفتم کسي جدي نگرفت پس از اين به بعد

[url=http://www.jadoogaran.org/modules/article/view.article.php/2168]مودونوم او نوموگوم[/u

پیام زده شده در: ۱۹:۰۳ جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۸۶

هدویگold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۶ چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۹:۵۰ پنجشنبه ۴ مهر ۱۳۸۷
از در خوابگاه دخترانه ي گريفندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 245
آفلاین
همون طور كه همه ميدونيم نيرويي هست كه هري پاتر اونو داره ولي ولدمورت از اون بي بهره است. نيروي عشق و محبت.

عشق ايمان است.

عضو محفل ققنوس عضو ارتش دامبلدور

پیام زده شده در: ۱۱:۱۵ جمعه ۱۷ اسفند ۱۳۸۶

جیمی   پیکس

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۴۶ جمعه ۲۶ بهمن ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۶:۳۰ دوشنبه ۵ اسفند ۱۳۸۷
از تالار خصوصی گیریفندور
گروه:
کاربران عضو
پیام: 277
آفلاین
همون طور که میدونیم توی کتاب پیشگویی گفته که ولدمورت از یک چیزی که هری داره بی بهره است اگر ما خوب فکر کنیم می بینیم که قدرت نمیتونسته باشه چون هری خیلی از کارایی رو که ولدمورت بلده با استفاده از چوبدستی بکنه اون نمیتونه بکنه در مورد چوبدستی هم معلومه دیگه هر دو دارای یه چوبدستی هستند پس تنها چیزی که ولدمورت از وجودش بی بهره است عشق و محبته که هری اون هار و داره پس میشه گفت که هری قدرت چندانی نداره اون با استفاده از ضعف ولدمورت تونسته شکستش بده .

پیام زده شده در: ۳:۰۳ پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۶

گراهام پريچارد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۲ پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۰۳ یکشنبه ۱ آبان ۱۳۹۰
از لندن
گروه:
کاربران عضو
پیام: 127
آفلاین
پس اصل موضوع سر نیروی چوبدستیه به نظرم دامبلدور خیلی خوب دربارش گفته....

فصل کینگزکراس:
-چیزی که تو باید بفهمی، هری ، اینه که تو و لرد ولده مورت با هم به عرصه هایی از جادو قدم گذاشتین که تا حالا ناشناخته و نیازموده بوده ن. ولی آن چه من فکر میکنم اتفاق افتاده ، بسیار بی سابقه بوده و به نظرم هیچ چوبدستی سازی نمیتونست چنین اتفاقی رو پیش بینی کنه یا برای ولده مورت توضیح بده همون طور که حالا دیگه خودتم میدونی لرد ولده مورت هنگام بازگشت به شکل انسانیش ، ناخواسته ، نیروی پیوندش با تو را دو چندان کرد.

بخشی از روحش همچنان به روح تو متصل بود که اون بخشی از ایثار مادر تو به درون خودش سرازیر کرد، با این تصور که اینطوری خودشو تقویت میکنه. شاید اگر از قدرت عظیم و خاص اون ایثار خبر داشت هرگز جرات نمیکرد به خون تو دست درازی کنه...اما در ا ین صورت ، اگر قادر به درک این موضوع بود که دیگه لرد ولده مورت نبود و شاید هرگز دست به هیچ جنایتی نمیزد.

لرد ولده مورت ، بعد از اطمینان خاطر از این ارتباط مضاعف ، سرنوشت خودش و تو رو چنان محکم و استوار به هم پیوست که در طول تاریخ بین هیچ زوج جادوگری وجود نداشته و در چنین شرایطی باز هم به تو حمله کرد اونم با چوبدستییی که مغز مشترکی با چوب دستی تو داشت ، و همون طور که میدونیم ، اتفاق بسیار عجیبی افتاد. مغز چوبدستی ها واکنشی نشون دادند که لرد ولده مورت غافل از دو قلو بودن چوبدستی خودش و تو ، به هیچ وجه انتظار شو نداشت.

اون شب، اون خیلی بیشتر از تو ترسیده بود ، هری. تو احتمال مرگ رو پذیرفته بودی ، حتی به استقبالش رفتی کاری که لرد ولده مورت هرگز قادر به انجامش نبوده . شهامت تو غلبه کرد و چوبدستیت چوبدستی اونو شکست داد. و به این ترتیب اتفاقی بین دو چوبدستی افتاد ، اتفاقی که بازتاب ارتباط بین صاحبانشون بود. تصورم اینه که اون شب چوبدستیت بخشی از قدرت و خصوصیات چوبدستی ولده مورت رو دریافت کرد.

که میشه گفت شامل بخش ریزی از وجود خود ولده مورت میشه، بنابراین وقتی تو رو تعقیب میکرد ، چوبدستیت اونو شناخت ، مردی رو که هم خویشاوند بود هم دشمنی مرگبار ، و چوبدستیت بخشی از جادوی خودشو بر علیه اش به کار گرفت و به طرفش برگردوند. جادویی که خیلی خیلی قوی تر از تمام جادوهایی بود که چوبدستی لوسیوس اجرا کرده بود. چوبدستی تو دیگه هم قدرت شهامت عظیمت رو در خودش داشت هم مهارت مرگبار خود ولده مورت رو چوب بیچاره مالفوی دیگه چه شانسی برای مقاومت داشت؟

نظر من اینه که علاوه بر عشق این شجاعت و شهامت خود هری بود که باعث شد چوبدستیش واکنش نشون بده و یه چیز مهم دیگه نترسیدن از مرگ بود و مواجهه با اون اما ولده مورت علاوه بر این که معنای عشق رو نمیدونست و درک نمیکرد از مرگ هم بیش از اندازه وحشت داشت و همین ترس باعث شده این همه قتل ها رو مرتکب بشه که روحش برای ساحتن جاودانه ساز تکه تکه بشه.....در مورد نیری یادگاران مرگ فکر نمیکنم این نیرو از مرگ هری جلوگیری کرده باشه عوامل زیادی بوده که بیشترش برمیگرده به خود هری.

[b][size=medium][color=33

پیام زده شده در: ۲:۰۶ پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۶

لی جردن

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۳۱ شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۲۳:۱۷ چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶
از fozool sanj
گروه:
کاربران عضو
پیام: 280
آفلاین
میبخشین. اما. همه ی چیزایی که شما گفتین از نظر من غلطه. صورت سوال رو متوجه نشدین.اینایی که شما گفتین جزو دانشه. بله درسته هری پاتر 16/17 ساله نیروی ظاهری و دانش آلبوس 100 ساله یا اسنیپه 38 ساله رو نداره. (سنارو تخمین زدم..گیر ندین.)
منظور من اینه که از بین این 3 نیرویی که میگم کدومش هری رو نسبت به لرد ممتاز میکرد؟
1. عشق: این نیرو رو رو که هممون قضیشو میدونیم احتیاج به توضیح نداره. منظورم اینه که نیرویی که به چوبدستی هری وارد شد از عشق سر چشمه میگیره؟!!
2.نیرویی که لرد در بچگی به هری هدیه میکنه. که هم موجب خوشبختی هم زجر هری میشه. آیا این نیرو بود که در کتاب آخر موجب شد چوبدستی هری به لرد حمله ی خودکار کنه؟
3. نیروی یادگاران مرگ. که اصولا همه فکر میکنن این نیرو از مرگ هری جلوگیری کرده!!
در اینجا باید اذعان کنم که: در کتاب 5 و کتاب 6 آلبوس اقرار میکنه که هری از بچگی قدرتی داشته که لرد سیاه حتی به خواب هم نمیدیده... به نظر شما این نیرو ها یی که بالا ذکر کردم کدومشون از بچگی با هری بوده؟
یا اینکه آلبوس فقط خواسته اطمینانشو به نقشش بیان کنه و میدونسته هری بهش میرسه؟

همه ی بدبختیا از اونجایی شروع میشه که فکرای بد به سرت میزنه.
همه ی بدبختیا از اونجایی شروع میشه که فکرای خوب از سرت پر میزنه

پیام زده شده در: ۰:۴۷ پنجشنبه ۲۷ دی ۱۳۸۶

گراهام پريچارد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۹:۲۲ پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۰:۰۳ یکشنبه ۱ آبان ۱۳۹۰
از لندن
گروه:
کاربران عضو
پیام: 127
آفلاین
مسلما هری هم قدرت هایی داشت شاید مثه اسنیپ نمیتونست ذهن بند و ذهن خوان خوبی باشه یا مثه دامبلدور یا حتی ولده مورت اما بازم نمیشه گفت راز موفقیتش فقط کمک دیگران بود علاوه بر این که هری از قدرت عشق بهره مند بود دیدیم که تو کتاب 7 وقتی از جهان دیگه برگشت بدون اون قسمت از روح ولده مورت که از کودکی در وجودش نهفته بود هم تونست قدرت خودشو نشون بده ...هری در مبارزه نهایی با ولده مورت خودش بود و در اون لحظه هیچ ارتباطی با ولده مورت نداشت و تونست با استفاده از عشق و قدرت درونی خودش ولده مورت رو برای همیشه نابود کنه حتی میشه گفت خیلی ساده یکی از بزرگترین جادوگران سیاه دوران رو کشت حتی ساده تر از کشته شدن سدریک دیگوری به وسیله ورمتیل.....

[b][size=medium][color=33

پیام زده شده در: ۸:۳۹ سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۸۶

پرسیوال دامبلدورold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۴ یکشنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۱۸:۵۲ چهارشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۸۸
از دره گودریک
گروه:
کاربران عضو
پیام: 63
آفلاین
من هم با گفته دیگران از این نظر که هری قدرت جادویی پیش پا افتاده ایی داره موافقم.هری با چوب دستیش نمی تونه کارهای که ولدمورت یا دامبلدور می کنند انجام بده،اما به گفته ی خود دامبلدور اون با قلبش می تونه کار های مافوق جادو انجام بده.
هری چرا از طلسم آواکداورا جون سالم به در برد؟
عشق فراوانی که او به پسرش داشته باعث شد او را از مرگ نجات بده.در اینجا به قدرت نیروی عشق پی می بریم.عشق نیرویی است که در برابر طلسم مرگبار که هیچ ضد طلسمی براش وجود نداره می تونه مقاومت کنه.
این قدرت هری هستش که در یادگاران مرگ هم بار دیگر او را از خطر مرگ حفظ کرد.
در این مورد شک نکنید.

اینجا جهان آرام است

من پرسیوال دامبلدور،سوگند یاد می

پیام زده شده در: ۱۹:۱۷ جمعه ۱۴ دی ۱۳۸۶

فنگ

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۲۸ شنبه ۱۴ مرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۲:۴۴ شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۰
از ساختمان مركزي حذب
گروه:
کاربران عضو
پیام: 147
آفلاین
به نظر من خيلي افرادي توي كتاب وجود دارن كه قدرت بسيار بيشتري نسبت به هري دارن مثل اسنيپ و دامبلدور و در ضمن همه منتظر معجزه ي اومدن هري نبودن و قبل از اينكه هري به دنيا بياد هم محفل ققنوسي وجود داشت كه بر عليه ولدمورت مبارزه ميكرد.
كسي هم نميتونست آينده رو اينقدر روشن پيش بيني كنه..فقط دامبلدور تونست توسط دانشش يه نقشه اي رو طرحريزي كنه و موفق بشه.
منتها نكته اي كه هست و آليس هم بهش اشاره كرد اينه كه هري طبق پيشگويي و حركت بعدي ولدمورت انتخاب شده بود و مسئوليت شكست ولدمورت روي دوشش افتاده بود...هري مثل تمام دور و ورياش ميمونه ولي به هر حال همه جا به عنوان فرد برتر شناخته ميشه و بقيه عوامل فقط به اون براي رسيدن به هدفش كه شكست ولدمورته كمك ميكنن براي همينه كه قدرت هري بيشتر به نظر ميرسه.هري از قدرت عشق برخورداره عشق به افرادي كه ولدمورت اونها رو از هري گرفته مثل تمام افرادي كه توي كتاب چهارم از چوبدستي ولدمورت بيرون اومدن و بعد از اونها سيريوس دامبلدور دابي هدويگ و افرادي كه بعدا اضافه ميشن.در واقع هرچي ما توي كتاب جلوتر ميريم و ولدمورت هر قدمي كه از اون سمت برميداره هري براي شكست دادنش مصمم تر ميشه.
در مورد اينكه كدوم يكي از اين مواردي كه اشاره كردي بهشون قدرتشون بيشتره به نظر من هر كدومشون سره جاي خودشون فوق العاده قدرتمند هستن و نميشه با هم مقايسشون كرد و هري كه تونست تمام اونها رو با هم داشته باشه و از هركدوم توي زمان مناسب استفاده كنه و يا ديگران باعث بشن كه اين قدرت بروز پيدا كنه كمك فوق العاده اي بهش كرد.
در ضمن نبايد يادمون بره كه هري دوستاني داشت كه فوق العاده كمكش كردن . ع به نظر من بار اصلي داستان برگردن دوستاي هري بود تا خودش!!
هري بيشتر به عنوان يه پيشرو و فرمانده ي خوب عمل كرد در واقع اگه دوستاي هري نبودن هري توي همون كتاب اول حتي به سنگ جادو هم دست پيدا نميكرد.

روزی از من پرسید : بزرگترین آرزویت چیست ؟
گفتم : تحقق یافتن آرزوی تو ….
اما افسوس …. هرگز ندانستم آرزوی او جدایی از من بود !

پیام زده شده در: ۱۶:۱۹ جمعه ۱۴ دی ۱۳۸۶

آلیس لانگ باتومold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ چهارشنبه ۲۸ شهریور ۱۳۸۶
آخرین ورود:
۲۲:۳۰ پنجشنبه ۱۰ مرداد ۱۳۸۷
از بیمارستان سنت مانگو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 26
آفلاین
من فکر نکنم دامبلدور معتقد بوده که این قدرت فقط مختص هریه چون به هری گفته بود دلیل تفاوتش با بقیه اینه که ولدمورت خودش اونو انتخاب کرده!!در ضمن قدرت مرگم کمتر از عشقه چون معمولا با مرگ افرادی که دوستشون داریم محبتشون از دلمون نمیره بلکه مواقعی که بهشون نیاز داریم به کمکمون میان(عین حرف دامبلدور) این قدرت هم از بچگی درون همه هست فقط از اون جایی که هری به خاطره وجود نداشتن مادرش در کنارش احساسات متفاوتی نسبت به اون داشته انقدر استثنایی باهاش برخورد شده!!!

بعضی ها زندگی میکنند چون مجبورند.
بعضی ها �

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.