هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: كلاس طلسمات و وردهاي جادويي
پیام زده شده در: ۱۱:۵۲ یکشنبه ۴ تیر ۱۳۸۵

ایگور کارکاروفold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۲۳ شنبه ۱ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۸:۰۶ دوشنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۲
از اتاق خون محفل
گروه:
شناسه های بسته شده
پیام: 3113
آفلاین
سلام پروفوسور.افرين بهت تبريك ميگم بسيار درس شيريني بود.
جواب 1:همه در كلاس بودن.داشتند وردي را امتحان ميكردند به نام بوتوندا.اين ورد كه براي از بين بردن سنگ ها هست باعث هيجان تمامي دانش اموزان شده بود.تمام دانش اموزان صف كشيده بودند و به ترتيب ورد را بر روي سنگ اجرا ميكردند.
بالاخره نوبت ايگور شد.
ايگور همانطور كه
روفوسور گفته بود چوب دستي رو به شكل دايره اي حركت داد و ورد را گفت.هيچ اتفاقي نيفتاد.پروفوسور كه نوبت ديگه بهش داد.اين بار بيشتر دقت كرد و ورد را اجرا كرد ولي اينبار به اين صورت:بوووتانداااا
اينبار سنگ خورد شد.
جواب2:ورد ناتاندوراف.
طرز تلظ:اين ورد را بايد به اين صورت گفت:ناتانننندورااااففففف گفت تا ورد درست اجرا شود.
طرز گرفتن چوب دستي:صورت بايد به صورت بيضي حركت داده شود خلاف عقربه هاي ساعت هم بايد اجرا شود.
موارد استفاده:براي سرعت بخشيدن به درست شد معجون ها كه كم استفاده ميشود چون كمي از اثر معجون رو كم ميكند.
عواقب:اگر حتي يكي از مراحل اشتباه اجرا شود چوب دستي شكسته ميشود و شايد هم معجون خراب شده و به به شدت بيرون بريزد.
جواب 3:در ان موقع ورد هاي ساد اي ساخته ميشد براي اسانتر كردن كارهاي و كمتر كاري براي ساخت انها به كار ميرفت.از جمله ورد الهومور*براي شكستن قفل ها به كار ميرود.كه امروزه هم از ان ها استفاده ميشود.بيشتر ورد هايي كه قديم ساخته شده بود امروز به كار برده نميشود چون براي محيط امروزي لازم نيست و يا بسياري ورد ناقص به دست ما رسيده و دانشمندان بزرگ ورد سازي بر روي ان كار كرده و اون را كامل ميكنند.بسياري كتاب ها بوده كه نابود شده كه گفته ميشود گوش هايي از ان باقي مانده و بسيار ارزشمند هست.

بعضی اوقات نیاز به تغییر هست . برای همین شناسه بعدی منتقل شدم !

شناسه هایی که باهاشون در جادوگران فعالیت داشتم :

1-آلبوس دامبلدور
2-مرلین

پیام زده شده در: ۰:۲۰ یکشنبه ۴ تیر ۱۳۸۵

پروفسور بینز

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۶:۱۸ سه شنبه ۱۰ آبان ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۴:۱۳ جمعه ۱۰ تیر ۱۴۰۱
از تالار عمومی ریون کلاو
گروه:
کاربران عضو
پیام: 742
آفلاین
- گزارش کارتون رو برای اجرای یکی از این طلسم ها می می خوام که 7 امتیاز داره و به حالت نمایشنامه چه طنز و چه جدی باشه!

خوب میخوام براتون اجرای یک طلسم بسیار مفید رو شرح بدم
روزی بود روزگاری شاید هم شبی بود شبگاری در این مورد یکم شک دارم من تو تالار عمومیمون نشسته بودم یا وایستاده بودم در این مورد یکم شک دارم و داشتم کتاب میخوندم یا آواز میخوندم در این مورد هم شک دارم که دیدم این کتاب خوندن یا آواز خوندن من باعث ناراحتی یا دلگیری که در این مورد هم شک دارم یک ساحره گردید و این ساحره که در این مورد مطمئنم به طرفم اومد و با خشانت هر چه تمام تر شروع به فحاشی نمود که بنده دست به اجرای یک طلسم زدم
من لبامو غنچه کردم به صورت کاملا دلبرانه ای و گفتم اکسکیوزمیوس این طلسم دارای درجه حرارت صد درجه بود و باعث شد شکل فرد فحاش به این شکل در بیاد
شخص فحاش :

2- معرفی یک طلسم و طرز استفاده ی اون که 8 امتیاز داره.

میخوام براتون طرز استفاده از طلسم اکسکیوزمیوس رو بگم
درجه حرارت صد درجه و هنگام ادا کردن این طلسم باید لب به صورت غنچه ای در بیاد در این هنگام یه هاله ی عشقولانه به دور صورت فرد گوینده کشیده می شود و باعث رفع رنجش و کدورت میشود توضیح اینکه هنگام ادای این طلسم تا میتونید چشمانتون رو خمار کنید و لبتون رو جذاب تا بتونید اثر بیشتری رو بر جای بگذارید

3- مقاله که باید توضیح بدید در دوران قبل از تولد مرلین، بیشتر چه طلسم ها و وردهایی ساخته می شدند و اونها چه نقشی در زندگی حالا دارند، یعنی هنوز هم استفاده می شوند یا طلسمهای دیگه ای جای اونا رو گرفته. که 15 امتیاز داره.

در زمان قبل از مرلین بیشتر از وردهای ساده و ابتدایی استفاده میشد و وردها بیشتر با هدف کمک کردن به ساده تر شدن زندگی مورد استفاده قرار میگرفت مثل ورد جمع آوری برای جمع آوری آشغال از سطح خانه توسط ساحره ها یا ورد سرکار گزاری که مورد استفاده ی جادوگران بود برای مقابله با ساحران این وردها هم اکنون نیز موجود می باشند ولی مورد استفاده ی آنان بیشتر در جوامع عقب مونده ی جادوگری است مثلا در کشوری مانند آنگول ساکسنستان در غرب جنوب جماهیر گنه گنه

[b][color=0000FF]بينز نام

پیام زده شده در: ۱۸:۵۴ شنبه ۳ تیر ۱۳۸۵

هوكيold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۷:۰۳ سه شنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۲۹ چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۸۹
از مغازه‌ي لوازم جادوي سياه هوكي
گروه:
کاربران عضو
پیام: 269
آفلاین
پروفسور( براي كم نشدن امتياز لازمه ديگه!!) حق كپي رايت داري از كلمه اكتشافي من «هوومكيوس»» استفاده مي كني؟!!! اينو خودم يه بار مثل اين كه گفتم، بذار ثبتش كنم به اسم خودم بعد!!!
سوال اوّل- گزارش كار:
با يكي از دوستام كه از ملت جن خونگي هستش، رفتيم پارك كه تكاليف رو انجام بديم و طلسم ها رو تمرين كنيم. يه درختي اون جا ديديم كه درخت مثمر(!) مي نمود چون چن تا ميوه كال كوچيك داشت. بر آن شديم اوّل طلسم رو همين جوري امتحان كنيم ببينيم اصلا اجرا مي شه يا نه؟ يا مثلا اگه يكي اشكالي تو تلفظ يا كلمه داره اون يكي بهش بگه اشكالش چيه.
از اون جايي كه درخت به ظاهر مثمر يه دونه بود، تصميم گرفتيم سنگ كاغذ قيچي بندزيم ببينيم كي بايد رو درخت امتحان كنه. با توجه به شانس والاي من، اون درمياد! بعد گفتش كه بذار همين جوري امتحان كنم:
آنتوادديتل
اتفاق خاصي نمي افته.
من: بابا يه ذره درست حسابي تلفظ كن.
اون:‌باشه... آنتوادديتل
اتفاقي نمي افته.
من از اون جاييك ه هميشه مبتكر و متفكر بوده‌م: هووومكيوس() پروفسور دامبلدور() گفتش كه بچشبونيم به تنه دخت. شايد لازمه كه بچشبه تا اجرا شه.
اون: كلكي ها! تو اين همه هوش سرشار رو از كجا آوردي؟
من:
بعدش چوبدستي رو مي چشبونه به درخت و مي گه: آنتوادديتل
من: بابا داري عصبانيم مي كني ها! بايد كــــش بدي.
يه صدا از اون ور: اهاي، با شمام، اون جا چي كار مي كنين؟
نگهبون پاركه!من: زود باش، بدو
اون: آنتـــوادديـــتل
طلسم اجرا مي شه... در كمال تعجب مشاهده مي كنم كه چون چوبدستي رو روي يكي از برگ ها گذاشته بود، برگه به دليل دماي 132 درجه آتيش مي گيره! و كل درخت آتيش ميگيره و از يه مقطع كنده مي شه و مي افته رو سر دوستم و الفاتحه!
---------------
سوال 2:
طلسم جريوس!!: اين طلسم براي جر دادن فرد به كار مي ره! به اين ترتيب كه چوبدستي رو آروم مي گيريم جلوي طرف و به طور عادي مي گيم جريوس! همين، طلسم اجرا مي شه و فرد جر مي خوره. البته اين طلسم انواعي داره، مثل جريوس ماكزيمم و جريوس مينيمم، كه در جريوس ماكزيمم فرد كلا دو تيكه ميشه، در مينيموم يه تيكه جر مي خوره. در مقابل اين طلسم وصليوس وجود داره كه طلسم جالبيه! چون مي تونيم با جريوس ماكزيمم دو نفر رو دو تيكه كنيم، با وصليوس هر تيكه از يكي رو به اون يكي بچسبونيم!!(اين ورد شوخي بودا امتياز كم نكنيد!!)

خب... حالا براي اين كه دلتون نشكنه يه طلسم ديگه مي گم : طلسم «له جي يه منس»... كه بايد اون رو سريع تلفظ كنيم و يه حركت دايره اي سريع بهش بديم، در اين صورت مي تونيم به ذهن مخاطب نفوذ كنيم و از اون اطلاعاتي به دست بياوريم و به خاطراتش دسترسي پيدا كنيم. البته فردي كه روش طلسم انجام مي شه مي تونه با تمركز بسيار قوي و مقاومت ذهني جلوي تاثير طلسم رو تا حد زيادي بگيره و در واقع تقريبا خنثي كنه.
----------------------
سوال 3- مقاله:
قبل از تولد مرلين، بيش تر طلسم ها گلابي وار بودن و سازماندهي شده نبودن. معمولا هم كه مردم فقط براي يه لحظه به طلسم احتياج داشتن، يكي مي ساختن و بعدا يادشون مي رفت چي شساخته ن! البته بايد گفت كه ساختن طلسم به اين آسوني ها نيست و هر كسي نمي تونه يه ورد اختراع كنه. ولي در صورتي كه بتونه سطوح عالي جادوگري رو طي كرده باشه و قدرت فكري قوي داشته باشه، اين كار با مشقات فراوان ميسر خواهد بود. در اون زمان اين جور ادما كم بودن، كه هم سطح فكري قوي و هم دانش جادوگري حرفه اي داشته باشن، در نتيجه تعداد كمي مي تونستن ورد بسازن.
در زمان قبل از تولد مرلين، چون نياز به بيش تر طلسم ها كم بود يا اصلا نبود، زايد لازم نبود طلسمي ساخته شه. مثلا اون زمان كه ديگه در نبود يا قفل نبود كه آلوهومورا هب درد بخوره، يا مثلا هنوز به فكر بشر نرسيده بود كه با جادو هم مي تونه آتيش درست كنه. يا مثلا ملت به فكرشون نمي رسيد كه آواداكداورا درست كنن، چون مي گفتن چه كاريه؟ يه سنگ بر مي داريم مي زنيم طرف شپلخ مي شه ديگه!!
لذا(!) تعداد كمي هم كه طلسم مي ساختن، به دليل كمبود نياز به اون طلسمات و افكار زياد روزمره، اين طلسمات به فراموشي سپرده مي شد در نتيجه از اون زمان طلسمي براي اجرا در دسترس نيست يا اگه هم هست، ديگه الان با اين امكانات و تكنولوژي به درد نمي خوره.

به سراغ من اگر می آیید، نرم و اهسته بیایید، مبادا که ترک بردارد، چینی نازک تنهایی من...

پیام زده شده در: ۱۸:۰۹ شنبه ۳ تیر ۱۳۸۵

فایرنزold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۰۵ سه شنبه ۱۲ مهر ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۰۵ یکشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۱
از جنگل ممنوعه
گروه:
کاربران عضو
پیام: 253
آفلاین
جواب سوال 1:

پيتكو پيتكو پيتكو...!!! با سرعت داشتم مي‌رفتم طرف خونه‌ي كوچيك جنگليم...
شترق..........!!
محكم خوردم به يه بنده خدايي كه كيفش ر وتو دستش گرفته بود و داشت مي‌رفت طرف تالار خودش...! تقصير خودش بود....سرش رو انداخته بود پايين و توجهي به اطراف نداشت...!
ويييييژژژژژژژژژژژژ...!
پرواز كرد و به صورت رمانتيك روي زمين سخت فرود اومد...يه چند تا ستاره‌ي رنگولي منگلي خوشگل دور سرش چرخيد، و بعدش شروع كرد به سينه خيز رفتن طرف كيفش كه به من بد بخت حمله كنه...!فكر مي كردم من يه مهاجم ديوونه‌ام كه از جنگل به اينجا اومده بود...!
صحنه كاملا خشن و ژانگولري شده بود...!صحنه آهسته شد و دور بين روي دست من متمركز شد كه تو جيبم رفت و در يك حركت سريع، چوب‌دستي رو ازش خروج نمود..!چوب‌دستي رو با حالتي كلت گونه طرف كيف پسره گرفتم كه هنوز دست پسره بهش نرسيده بود...!
من كه طلسم جديد ياد گرفته بودم، يهو گفتم :
"مكاستيل...!"
چيزي نشد...!! يه بار ديگه گفتم :
"مكاستيل"
اتفاق خاصي نيفتاد...!تا اومدم باز بگم پسره كيفش رو باز كرده بود و حالا نوبت اون بود كه دوربين براش صحنه آهسته بشه...! به صورت اسلو موشن، چوب‌دستيش رو در آورد بيرون...!دوربين تو يه گوشه‌اي از صفحه لباي من رو نشون ميداد كه متوجه اشتباهم شده بودم و حالا داشتم يه دايره فرضي دور كيف پسره مي كشيدم كه يهو يه طلسم خوشكل "بيهوشيوس!" بهم خورد و طلسم من كه بالاخره درست از آب در اومد بود، اشتباه و كجكي رفت...!
رفت و يه هاله‌اي از نور(!) دور كله‌ي پسره درست شد و بعد، مثه اينكه مخ بدبخت قفل كرد...!!!
سرش افتاد رو زمين و همونجوري كه داشت دستاش رو تكون مي داد، مث هاينكه براي موقتي ديوونه شد...!
منم كه حالا تو بيهوشي سير مي كردم، خوشحال بودم كه بالاخره تونستم اين طلسم رو اجرا كنم و به همين دليل از بيهوشيم لذت بردم...................!(چه قدر ارزشي...!)

ورد "پتريفيكوس توتالوس":اين طلسم، طلسمي است كه بدن هدف رو خشك مي‌كنه...در واقع، اگه اين طلسم به كسي برخورد كنه، شخص در جا به هر حالتي كه ايستاده باشه، خشك مي‌شه و محكم زمين مي‌خوره..حتي نمي‌تونه لباشو تكون بده...براي اجراي اين طلسم هم فقط لازمه كه اون رو به طرف هدف بگيريم، و ورد رو شفاف و رسا بر زبون بياريم...

قبل از تولد مرلين، با توجه به اينكه مردم زندگيشون مثه امروز نبوده و در واقع در اين حد پيشرفته نبوده، يا حداقل اكثرم ردم اين طور بودن، بيشتر طلسماتي مثه "آنتونيا ديتائلا" اختراع مي‌شده...يعني با توجه به زمان زندگي، كار برد طلسمات اختراع شده هم فرق مي كنه...حالا با توجه به اين كه تعداد ملتي كه باغداري مي‌كنن، خيلي كمتر از گذشته شده و در حدود 30 درصد يا خيلي بيشتر كمتر شده ، ديگه اين ورد كاربرد چنداني نداره و آموزش هم داده نمي شه...در حقيقت، طلسماتي كه قبل از ميلاد مرلين اختراع مي‌شدن، بيشتر مربوط به مسايل ساده‌اي كه براي ادامه‌ي زنگي مورد نياز بودند ولي حالا ديگه جاي اون مسايل رو يه چيزاي ديگه گرفته، بودند...البته بعضي از طلسمات اون زمون حالا هم مي تونه كاربرد داشته باشه...چون مسلما يه سري مشكلات و مسايل وجود داره كه توي همه‌ي اعصار باقي مي مونه...اگه يه طلسمي قبل از ميلاد مرلين براي رفع يكي از اين مسايل اختراع مي‌شد، كه حتما هم شده، امروزه هم كاربرد داره...البته هميشه طلسات مربوط به مسايل زمان نمي شن...در واقع، ممكنه يه طلسمي فقط براي سرگمي اختراع شه...اين ديگه قاعده ي خاصي نداره و ممكنه يه طلسمي خيلي پرطرفدار باشه مدتها استفاده و تثبيت بشه، ولي يه طلسمي براي نسل جديد جالب نباشه و همون جا استفاده از اون قطع بشه......

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۷:۵۸ شنبه ۳ تیر ۱۳۸۵

مورگان الکتوold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۵:۵۳ شنبه ۲۰ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۶:۳۰ چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۱
گروه:
کاربران عضو
پیام: 620
آفلاین
گزارش کارتون رو برای اجرای یکی از این طلسم ها می می خوام که 7 امتیاز داره و به حالت نمایشنامه چه طنز و چه جدی باشه!

زندگی به صورت ملیحی در گذر بود و همه بچه ها به صورت کاملا ارزشی در صلح و صفا زندگی می کردند.همگی سرگرم طلسم هایی بودند که امروزه بچه های چند ماهه هم بلد بودند. اما الکتو سعی داشت طلسمی که به نظر جدید می آمد را اجرا کند به طوری که کمی هم در نحوه ی اجرای طلسم تغییر ایجاد کند.در نتیجه چوبدستی اش را به طرف کیف بلیز گرفت و زمرمه کرد:مکستیل
هاله ای نقره ای رنگ دور کیف بلیز را گرفت. الکتو که کمی خوشش آمده بود به ترتیب با کیف مونتاگ ، کیف نور ممد،کیف مرلین ،کیف هدویگ نیز چنین کرد که به قول جسیکا پاتر شگفتی همگان شد

معرفی یک طلسم و طرز استفاده ی اون که 8 امتیاز داره.
یکی از پراستفاده ترین طلسم ها، طلسم آواداکداورا هست که در خیلی از جوامع جادوگری از جمله جامعه ی ((ولیدیسم))کاربرد فراوان دارد.برای اجرای این طلسم در ابتدا باید اوج نفرت رو در خودتون داشته باشید که البته بعد از تمرین و تکرار حتی بدون اینکه تلاشی کنید از قربانی خودتان نفرت پیدا می کنید.چوبدستی تان را به سمت قربانی گرفته و با صدای نه چندان کوتاه ورد را می خوانید ،اگر همه کارها را درست انجام داده باشید شخص مورد نظرتان به دیار باقی می شتابد

مقاله که باید توضیح بدید در دوران قبل از تولد مرلین، بیشتر چه طلسم ها و وردهایی ساخته می شدند و اونها چه نقشی در زندگی حالا دارند، یعنی هنوز هم استفاده می شوند یا طلسمهای دیگه ای جای اونا رو گرفته. که 15 امتیاز داره.

در گذشته (قبل از تولد مرلین)به دلیل اینکه نژاد جادوگران با ارزشی نویسان ترکیب نشده بود طلسم هایی ساخته می شد که از هر جهت غیر ارزشی بودند،مثلا خبری از طلسم های چماقیوس و جریوس و بوقیوس نبود.به این طلسم های غیر ارزشی ،طلسم های باستانی هم می گفتند که هم اکنون هم مورد استفاده اند اما به دلیل دشوار بودن روش اجرایشان زیاد مورد توجه نیستند.به طور مثال طلسم مرگ ،طلسمی است نیمه مدرن و نیمه باستانی
از جادوگران بزرگی که در زمینه ی ارتقای طلسم مرگ کوشیدند می توان به ارباب ولدمورت کبیر اشاره کرد

ویرایش شده توسط مورگان الکتو در تاریخ ۱۳۸۵/۴/۳ ۱۹:۳۷:۰۳

تصویر کوچک شده

پیام زده شده در: ۱۶:۰۲ شنبه ۳ تیر ۱۳۸۵

دارن الیور فلاملold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۸:۵۱ دوشنبه ۳ بهمن ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۲:۳۹ چهارشنبه ۳۱ مرداد ۱۳۸۶
از میدان گریملود شماره ی 12
گروه:
کاربران عضو
پیام: 290
آفلاین
1- گزارش کارتون رو برای اجرای یکی از این طلسم ها می می خوام که 7 امتیاز داره و به حالت نمایشنامه چه طنز و چه جدی باشه!
بعد از پايان كلاس پروفسور دامبلدور ، همهمه ي بچه ها و اظها نظر د مورد استاد جديدشان آغاز شد.همه خوشحال بودند كه چنين پروفسور با سوادي دارند.من در گوشه اي از كلاس نشسته بودم و به طلسم مكستيل فكر مي كردم.چند روزي بود كه بعضي از محتويات كيفم گم شده بود و به دنبال طلسمي بودم كه كسي نتواند به آن دسات بزند و اتفاقا درست همان روز نيز پروفسور طلسم مورد نياز من رو به ما آموزش داده بود.گويي او هم مانند پدرش از همه چيز خبر داشت.واقعا از درس دادنش مي شد فهميد كه دختر دانبلدور است.لبخندي زدم و چوبدستيم را بيرون كشيدم و به طرف كيفم گرفت.با صداي آرامب زمزمه كردم:
_مكستيل
هاله ي نقره اي رنگي در اطراف كيفم بوجود آمده بود كه نشان مي داد طلسم به درستي اجرا شده ات.شتابان به دنبال ديگر بچه ها از كلاس بيرون رفتم تا به درس و كلاس بعدي برسم.

- معرفی یک طلسم و طرز استفاده ی اون که 8 امتیاز داره.

طلسمي كه مي خواهم معرفي كنم يكي از پراستفاده ترين طلسمها است كه از گذشته تا كنون نسل به نسل منتقل گشته و در سراسر مدارس مختلف جادوگري از جمله هاگوارتز تدريس شده است.اين طلسم بسيار ساده است و در بسياري مواقع كاربرد فراواني دارد.اين طلسم بي رنگ است و حدود 15 درجه حرارت دارد كه در نوع خود بي نظير است.طلسم مورد نظر براي برداشتن اجسام سنگين از جاي خود و جا به جا كردن آن بوسيله ي چوبدستي،در كمترين زمان ممكن و كمترين صرف انرژي است.براي اجراي آن چوبدستي خود را به طرف شئ مورد نظر مي گيريم و آن را به آرامي به حال موجي شكل تكان مي دهيم و با صداي رسايي زمزمه مي كنيم:
_وينگاردوم له ويوسا

3- مقاله که باید توضیح بدید در دوران قبل از تولد مرلین، بیشتر چه طلسم ها و وردهایی ساخته می شدند و اونها چه نقشی در زندگی حالا دارند، یعنی هنوز هم استفاده می شوند یا طلسمهای دیگه ای جای اونا رو گرفته. که 15 امتیاز داره.
در زمان تولد مرلين ، وي به دليل علاقه اش به جادوگري سعي و تلاش بسياري در زمينه ي طلسم ها و جادوهاي گذشتگان كرد.اما به دليل محدود بودن اطلاعات نتوانست اطلاعات جامع و كاملي در اين زمينه بدست آورد.بر طبق كتابها و داستان ها ي گفته شده در زمان مرلين ساحره ي پيري در قيد حيات بود كه اطلاعات فراواني در زمينه ي جادوها ي گذشته در اختيار داشت.پس از اطمينان مرلين به وجود اين ساحره ،وي تصميم گرفت كه به ديدن اين ساحره كه در آسيا و در منطقه اي به نام جو كانگ در چين كنوني زندگي مي كرد برود .وي پس از پيمودن راه هاي صعب العبور و كشيدن سختي هاي مختلف اين ساحره ي پير را پيدا كرد و از او در مورد جادوهاي قديمي سوال نمود.ساحره ي پير كه ظاهرا حافظه ي ضعيفي داشته نمي تواند به مرلين كمك چنداني بكند.اما اطلاعات كم ولي ارزشمندي را به او مي دهد.از جمله ي اين اطلاعات مي توان از طلسم ها ي باستاني ياد كرد كه در زمان هاي قديم بسيار طرفدار داشته است.و با كمي دقت و تأمل مي فهميم كه بسياري از طلسم هاي باستاني مورد استفاده ي ما مربوط به اطلاعات آن ساحره ي پير است كه به مرلين داده است.همچنين مي توان به يكي از طلسم هاي نابخشودني(آوداكداورا) كه مربوط به درس دفاع در برابر جادوي سياه است اشاره كرد كه اين طلسم نيز پيش از مرلين بوجود آمده كه در آن زمان بسيار كاربرد داشته است.

ویرایش شده توسط دارن الیور فلامل در تاریخ ۱۳۸۵/۴/۳ ۱۶:۱۷:۱۲

[i][size=small][color=3333CC]هيچ وقت نگوييد كه اي كاش زندگي بهتر �

پیام زده شده در: ۱۳:۴۱ شنبه ۳ تیر ۱۳۸۵

جسیکا پاتر old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۱:۱۵ یکشنبه ۳۰ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۱۲:۱۶ جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶
از تالار قحط النساء گریف!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 1540
آفلاین
یاهو

1- گزارش کارتون رو برای اجرای یکی از این طلسم ها می می خوام که 7 امتیاز داره و به حالت نمایشنامه چه طنز و چه جدی باشه!
بچه ها در کل کلاس با دقت و تمرکز خاصی به حرفهای پروفسور دامبلدور گوش میدادند ، بعد از چند دقیقه که وی مشغول جمع کردن وسایلش برای رفتن به بیرون از کلاس بود ، جسی دوان دوان به سمت وی رفت و گفت:
_ ببخشید پروفسور یه سوال داشتم!
پ. دامبلدور نگاهی آکنده از عطوفت به جسی میکنه و میگه:
_ اوه دوشیزه پاتر ، سوالی داری بپرس!
جسی کتابی که در دستش بود رو روی میز میزاره و در حالی با دست دیگرش چوبدستی رو نگه میداشت گفت:
ببنید من چند بار امتحان کردم ، تا حدودی موفق بودم ولی میخوام بدونم اشکال کارم کجاست؟ ... وقت دارین؟
پروفسور کرد و گفت: هووم ، فقط همین یک بار!
جسی لبخندی زد و بعد از اینکه نفس عمیقی کشید گفت:مکستیل ... دمای کمتر از 10 درجه قابل درک بود ، دایره ی نقره ای رنگی که دوره کتاب حلقه زده کیف دستی حلقه زده بود خیلی ضعیف بود و کم رنگ ، اما به همان سرعت که ورد خوانده شد از بین رفت.
جسی: ببینید نمیدونم چرا اینجوری میشه؟
پروفسور ابرو هایش را در هم کشید و گفت: باید تمرکز بیشتری داشته باشی ، کاملا حواست رو جمع کن !حتما موفق میشی!
جسی که گویا امیدوار شده بود بلافاصله تمرکز کرد و آن طلسم را اجرا کرد " مکستیل " طلسم اجرا شد و باعث شد شگفتی همگان گشت .

- معرفی یک طلسم و طرز استفاده ی اون که 8 امتیاز داره.

ورد مورد نظر ===> اکسپکتو پاترنیوم Expecto Patronum
موارد استفاده از طلسم: باعث به وجود آمدن سپر مدافع برای جلوگیری از دیوانه ساز ها (دمنتورها)
زمانی که در معرض خطر چندید دمنتور قرار داریم میتواند صد در صد موثر واقع شود. این طلسم نیاز به تمرکز بالا و دقت دارد به طور مثال: برای اینکه این ورد را اجرا کنیم باید در حین بر زبان آوردن آن به یاد خاطره ای شیرین افتاده و اجرا کنیم در غیر این صورت کار ما بی فایده میشود. علاوه بر آن باید تمام نیروی خود را جمع کرده و برای ساختن سپر به کار گیریم زیرا هر چه نیرو و تمرکز ما بیشتر باشد سپر ما با دوام تر و مقاوم تر است و در برابر دمنتور ها ضد ضربه تر میشود.
این سپر را می توان به صورت دلخواه ساخت و با شکل های مختلف به طور مثال: انواع حیوانات و غیره ...

3- مقاله که باید توضیح بدید در دوران قبل از تولد مرلین، بیشتر چه طلسم ها و وردهایی ساخته می شدند و اونها چه نقشی در زندگی حالا دارند، یعنی هنوز هم استفاده می شوند یا طلسمهای دیگه ای جای اونا
رو گرفته. که 15 امتیاز داره.

گذری بر زندگی مرلین:
تجربه ثابت کرده است که تعداد جادوگران بزرگ در گذشته بیشتر بوده و متقابلا جنگ هایی که در میگرفت نیز بیشتر بود تا اینکه مرلین پا به گیتی گذاشت ، در دوران کودکی نیرویی را در خود یافت و آن قدرت جادوگری بود به این ترتیب با کمک گرفتن و کسب تجربه از استادید برجسته و متعبر آن زمان به مهارتهای فراوان خود افزود و توانست در سن جوانی و میانسالی به جمع قدرتمند ترین ها بپیوندند ، اما این کار وی را راضی نساخت ، وی علاوه بر جادوگری به کار ساختن اواع وردها و طلسمهای باستانی و قوی و اصیل پرداخت.
و اما قبل از مرلین:
به دلیل وجود جادوگران برجسته بیشتر از طلسمهای قوی استفاده میشد مثلا برای تنبیه کردن بچه ها از افسون : " فور نون پیولس" که باعث به وجود آمدن دمل های چرکین میشود یا " انگورجیو " که عوارضی مثل: تورم میشود را دارد استفاده میشود .
البته اینها را فقط بزرگان این عرضه استفاده میکردند ، افراد ارزشی و در رده ی پایین تر از طلسم های : چماقیوس ، سکوتیوس و امثال اینها بهره میگرفتند.
در طور کل میتوان گفت افراد با توجه به درجه ی خود ورد را بر زبان می آوردند.

پیام زده شده در: ۱۲:۵۹ شنبه ۳ تیر ۱۳۸۵

بلاتریکس  لسترنج

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۰:۵۹ پنجشنبه ۲۵ خرداد ۱۳۸۵
آخرین ورود:
۲۳:۱۴ یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۲
گروه:
کاربران عضو
پیام: 195
آفلاین
گزارش کار برای اجرای یکی از این طلسم ها :

1-حدود سه روز طول کشید تا من موفق شدم تصمیم بگیرم کدام یک از این طلسمها رو اجرا کنم.و بالاخره تصمیم گرفتم.طلسم اول برای من مناسبتر بود چون به کمک اون میتونستم به پدر بزرگم که باغبانه کمک کنم.
برای اجرای این طلسم به باغ پدر بزرگم رفتم و با التماس و خواهش و اصرار راضیش کردم اجازه بده طلسممو روی یکی از درختهای با ارزشش امتحان کنم.
پدر بزرگ با شک و تردید اجازه داد به شرطی که خودش هم ناظر کار من باشه.
چوب دستیمو روی تنه درخت قرار دادم..
آنتواددیتل
کار دیگه ای باقی نمونده بود.من باید یک هفته منتظر میموندم.
درحالیکه از درخت دور میشدم سیبهای سبز رو میدیدم که کم کم به رنگ قرمز در میومدن....این طبیعی بود؟قرار نبود یک هفته طول بکشه؟
برمیگردم.سیبها الان کاملا رسیده بودند.ولی مشکل اینجا بود که این رسیده شدن ادامه داشت و من به هیچ عنوان نمیتونستم متوقفش کنم.تا اینکه پدر بزرگم سر رسید وبا یک ورد منو به بالای شاخه های همون درخت پرتاب کرد.
اولین آزمایش من با شکست مواجه شده بود.
باعجله پیش پروفسور دامبلدور رفتم.باید میفهمیدم مشکل کار کجاست.پروفسور یکبار دیگه طلسم رو بطور کامل برای من توضیح داد.
لحن کشدار..
من این موضوع رو فراموش کرده بودم.در حقیقت فکر نمیکردم اهمیتی داشته باشه.
دوباره روانه باغ پدربزرگ شدم و اینبار دور از چشم اون ورد رو به طرز صحیح روی یکی از درختهای موز امتحان کردم.
هیچ مشکلی پیش نیومد و بعد از یک هفته پدر بزرگم با سبدی پر از موزهای رسیده به دیدنم اومد.

معرفی یک طلسم و طرز استفاده ی از آن :

2- من یکی از طلسمهای ممنوعه را معرفی میکنم.طلسم کروشیو یکی از طلسمهی مورد علاقه لرد سیاه است.گفته میشه که فقط جادوگران سیاه قادر به اجرای این طلسم هستند.چون برای اجرای آن باید قلب و روح جادوگر مملو از نفرت عمیق بشود.این طلسم برای شکنجه کردن افراد به کار میرود که البته توسط وزارت سحر و جادو انجامش ممنوع اعلام شده و در حال حاضر به جز لرد سیاه و مرگخوارانش کسی این طلسم را اجرا نمیکند.در هنگام اجرای این طلسم اجرا کننده باید زجر و عذاب کشیدن طرف مقابل را از ته دل بخواهد . در غیر اینصورت طلسم عمل نخواهد کرد. طلسم بقدری زیاد است که تاکنون کسی موفق به اندازه گیری آن نشده.تاریخ اختراع این طلسم به قبل از دوران زندگی سالازار اسلیترین برمیگردد.

در دوران قبل از تولد مرلین، بیشتر چه طلسم ها و وردهایی ساخته می شدند و اونها چه نقشی در زندگی حالا دارند، یعنی هنوز هم استفاده می شوند یا طلسمهای دیگه ای جای اونا رو گرفته.

3-قبل از تولد مرلین یعنی در هزاران سال قبل جادوگران زندگی کاملا ابتدایی داشتند.تا جاییکه میشه گفت زندگی جادوگران وماگلها تفاوت چندانی با هم نداشت چون طلسمهای اختراع شده کاملا ساده و فقط برای رفع نیاز های ابتدایی بودند.مثلا برای باز کردن در و پنجره یا جابجا کردن وسایل.
این طلسمها به مرور زمان کامل و کاملتر شدند.ولی هنوز جوابگوی هه نیاز های جادوگران نبودند.پس جادوگرها و ساحره هایی که استعداد کافی داشتند دست به کار شدند.طلسمهای جدیدی اختراع شد که البته در مرحله اول این طلسمها اکثرا با شکست مواجه میشدند .ولی بعد از آزمایشهای متعدد وتغییراتی که در آنها داده شد بصورت امروزی خود در اومدند.
برای اختراع طلسمهای جدید از طلسمهای باستانی قبل از مرلین الهام گرفته شد.در حال حاضر هم طلسمهایی که در دوران قبل از تولد مرلین ساخته شده بودند دیده میشوند ولی اکثر این طلسمها تغییرات جزیی کرده اند.برای اینکه طلسمهای ابتدایی در عصرحاضر از نظر امنیت و قابل استفاده بودن برای جادوگران کافی نبود.در کاراکثر طلسمهای ابتدایی به راحتی میتوان تداخل ایجاد کرد و مانع عمل کردن آن بطور دقیق شد. مخترعان طلسمهای جدید ضمن بالا بردن میزان امنیت و راحتی طلسمها عمل کردن آنها را هم بطور نسبی تضمین کردند.

پیام زده شده در: ۱۲:۲۹ شنبه ۳ تیر ۱۳۸۵

لوسیوس مالفوی old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۴۲ شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۸:۵۴ دوشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۱
از قصر خانواده مالفوی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 807
آفلاین
لوسیوس که حالا میخواست طلسم امروز رو یه جا اجرا کنه و گزارش کارش رو بنویسه فکر کرد تا روی چه جیزی اجرا کنه توی راهروی طبقه پنجم بود که هرمیون رو دید ناگاه افکار پلیدی جلوی او ظاهر شد چوب دستی خودش رو از غلاف معروف خودش کشید و به طرف هرمیون نشانه رفت چوبدستی خود به شکل رسم یک دایره فرضی تکان داد و آهسته گفت: مکستیل! اما در همان هنگام زابینی که داشت دنبال یه وزق میدوید جلوی هرمیون قرار گرفت و دهانش جفت شد بطوری که وقتی داشت میگفت: وزق بی ریخت وایسا وز.. دهانش قفل شد..... اوووم اوووم او او اووم....! وای چی شد چی کار کردم این که زابینی خودمون لعنتی ! لوسیوس که حالا هم ضایع شده بود هم میخواست بگه عمدی نبوده مونده بود و اصلا یادش نبود که چجوری این طلسم باز میشه که هرمیون با اون چهره که وقتی قصد داره نشون بده که که خیلی زرنگ هست لوسیوس کنار زد گفت: مکاستیل! و زابینی دوباره دهانش باز شد اما کاش باز نمیشد هر چی از دهنش در اومد گفت.

معرفی طلسم :

طلسم بینامیوس این طلسم توسط گیلدوی ساخته شد و در اماکن غیر آسلامی مورد استفاده قرار میگره به علت بد آموزی از دادن توضیحات بیشتر معذوریم.

- مقاله که باید توضیح بدید در دوران قبل از تولد مرلین، بیشتر چه طلسم ها و وردهایی ساخته می شدند و اونها چه نقشی در زندگی حالا دارند، یعنی هنوز هم استفاده می شوند یا طلسمهای دیگه ای جای اونا رو گرفته. که 15 امتیاز داره.

در اون دوران طلسم های ساخته میشد که بسته به نیاز و برای رفع درد سر های موجود ساخته میشد و میشه گفت اون دوره مهم ترین دوره پیدایش جادو کلاسیک بوده همان طور که در درس گفته شد این طلسم ها برای رفع مشکلات مثل دزدی، کشاورزی و... بوده این طلسم ها بعد ها با پیدایش طلسم های مدرن کمتر مورد استفاده قرار میگره. و طلسم بهتری آمده اما بعضی کماکان با جادوی کلاسیک به قول معروف بیشتر حال میکنن

جادوگران

پیام زده شده در: ۱۲:۲۲ شنبه ۳ تیر ۱۳۸۵

هدویک

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۵۷ شنبه ۱۵ مرداد ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۱:۲۱ چهارشنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۶
از هر جا که کفتر میایَ!
گروه:
کاربران عضو
پیام: 791
آفلاین
1-

وقتی پرفسور از کلاس خارج شد همهمه ای میون بچه ها برپا شد.همه سعی داشتن زودتر طلسمهای جدیدو تمرین کنن تا هفته بعد مشکلی توی کلاس نداشته باشن.
هدویگ پشت یکی از میزها نشسته بود و در حالی که پرش رو زیر چونش زده بود داشت با چوب دستیش بازی می کرد.با خودش فکر می کرد که کدوم یکی از طلسمها برای اجرا مناسبتره.چشمش به کیفش اقتاد که قفلش خراب شده بود و هر هفته یه چیزی از توش گم می شد.تصمیم گرفت طلسم " مکستیل " رو روی کیفش اجرا کنه.
صحبتهای پرفسور رو به خاطر آورد.چوبش رو به سمت کیف گرفت.چوب دستی رو چرخوند و یه دایره فرضی کشید و گفت :"مکستیل"
ولی هیچ اتفاقی نیفتاد.ماروولو گانت که از کنار هدویگ رد می شد اینو دید و زد زیر خنده و در حالی که شکمشو از خنده گرفته بود گفت:
_تو هنوز بلد نیستی چوب دستیتو درست بگیری دستت؟!
هدویگ نگاهی به چوب دستی کرد و متوجه شد که اونو سر و ته دستش گرفته!
هدویگ:
چوبشو درست به دست گرفت و دوباره امتحان کرد.چوب دستی رو به سمت کیفش گفت...با گفتن "مکستیل" دایره ای فرضی روی هوا کشید.نوری نقره ای رنگ از چوب دستیش خارج شد و به کیفش برخورد کرد.به محض برخورد نور با کیفش هاله ای نقره ای دور کیف رو فرا گرفت.
هدویگ:چه آسون!

==========================

2-

یکی از پر کاربردترین طلسمها ، طلسم "واتابیو" هستش که برای پر کردن آفتابه به کار می ره!
این طلسم توسط شخص مرلین ساخته شده و خیلی پر کاربرده.به طوری که طبق گزارش وزارت سحر و جادو در جامعه جادوگری هر روز دو برابر تعداد جادوگرا از این طلسم استفاده می شه!
برای اجرای این طلسم حتما باید یه آفتابه جلوی شما باشه که پر نباشه!چوب دستی رو مستقیم به سمت دهنه آفتابه می گیرید و فکرتونو به این که شما به آب این آفتابه نیاز شدیدی دارید ، معطوف می کنید!
سپس لحظه ای هم به آفتابه مرلین فکر می کنید و طلسم "واتابیو" رو به زبون میارید!آفتابه پر در خدمت شماست!

==========================

3-

در زمان قبل از میلاد مرلین ، زندگی جادوگران از کشمکش بین سفیدی و سیاهی خالی بود.یعنی این درگیری ها خیلی کم بودن.جادوگرا بیشتر سعی داشتن دور از چشم ماگلا به زندگیشون ادامه بدن و به همین دلیل طلسمهایی که ساخته می شدن بیشتر برای کمک به زندگی بهتر بودن.طلسمهایی برای پخت و پز راحت تر ، مرتب کردن خونه ، تسریع رشد محصول و رشد سریع دامها از این قبیل طلسمها بودن.
در اون زمان طلسمهای دفاعی و یا طلسمهایی برای مبارزه کمتر ساخته می شدن.
بعد از میلاد مرلین و با پیشرفت جامعه جادوگری ، طلسمهای قدیمی جای خودشونو به طلسمهای پر کاربرد جدید دادن.به طوری که با پیشرفت جادوگری طلسمهایی ساخته شدن که کاربرد چند طلسم قدیمی رو به طور همزمان داشتن.به این ترتیب بیشتر طلسمهای ساده قدیمی از یاد رفتن و جایگزین هایی مناسبتر جای اونها رو گرفتن.
البته یه سری از طلسمهای قدیمی هم هستن که خیلی خوب و قوی هستن.سازنده های اون طلسمها اکثرا از نابغه های دوران خودشونن.از این طلسمها به عنوان طلسمهای باستانی یاد می شه.در بیشتر مواقع اجرای این طلسمها خیلی سخته و به قدرت جادویی زیادی نیاز داره.به همین دلیل خیلی ها از به کار بردن اونها عاجزن.البته این طلسمها جزء استثنا ها هستن و بیشتر طلسمهای گذشته ساده بودن و اجرا کردنشون آسون بود.
چون طلسمهای قدیمی کاربرد زیادی در زندگی روزمره داشتن ، پس خیلی ها اونها رو یاد گرفتن و استفاده می کنن.تعداد معدودی از اون طلسمها هنوز هم هستن و تعداد بیشترشون توسط طلسمهای چند کاره جایگزین شدن.
پس جادوگرا باید همونطوری که طلسمهای قوی و چند کاره جدید رو یاد می گیرن ، طلسمهای باستانی و همینطور طلسمهای قدیمی که براشون جایگزین خوبی پیدا نشده رو فرا بگیرن و استفاده کنن.

ویرایش شده توسط هدویگ در تاریخ ۱۳۸۵/۴/۳ ۱۲:۲۶:۵۰
ویرایش شده توسط هدویگ در تاریخ ۱۳۸۵/۴/۳ ۱۲:۳۲:۴۷

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.