هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

در حال دیدن این عنوان:   1 کاربر مهمان

Re: چه جوري يه طلسم يا ورد به وجود مياد ؟
پیام زده شده در: ۲۱:۰۱ شنبه ۷ خرداد ۱۳۸۴

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۳:۴۰ پنجشنبه ۲۵ اسفند ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۷:۵۶ شنبه ۲۷ اسفند ۱۳۸۴
گروه:
کاربران عضو
پیام: 131
آفلاین
و نظر من
همه جادو ها با تمرکز انجام میشن و احتمالا با تفکر ساخته میشن
توضیح بیشتر :
شما وقتی میخواین وسیله ای اختراغ کنید اول رو وسیله ای که میخواید بسازید فکر میکنید و بعد رویه کارش و بعد طریقه ساختنش و موقع ساختنش نیاز به مواد سازنده اش و در اخر یک اسم برایش اختراع میکنید تا عام ان را به این نام بشناسن و یک راهنما که طرز کار کردن با وسیله است در مورد ورد ها هم همین طوره امید وارم قانع کننده باشه ( فقط در کتاب هری پاتر ) (امروز امتحان بینش داشتم برای همین جوابم شبیه اثبات های اون شد )

بدون نام
هوم ..... حرف سالاز درسته و من هم كاملا با عقيدش موافقم، درسته ؛ چوب دستي براي سهولت انجام جادو به كار ما مياد وگرنه هري هم در كتاب اول تونست بدون چوب دستي جارو كنه . خب با توجه به اين حرف پس اولين جادوگر كه ما كاري نداريم مرلينه يا نه، براي انجام هرچه بهتر و راحت و سريعتر جادو دنبال يه راه بوده و ما بازم كاري نداريم كه چه جوري طريقه استفاده از چوب دستي رو ياد گرفته و يا چه جوري فهميده كه مي تونه همچين كاري بكنه . فقط سوال من اينه كه چه جوري اين طلسم به وجود مياد . چه جوري مثلا اون پر ققنوسي كه وسط چوب دستي هست خاصيت جادوييش عمل ميكنه . چه جوري ولدمورت تونسته طلسم بسازه ؟
من فكر ميكنم كه ابداع كردن يه طلسم كاره مشكلي نباشه، چونكه كتابهايي وجود دارن كه مثلا ورد هايي در مورد آشپزي در اون ها وجود داره . در ضمن روماسلا جان چوب كه خودش خاصيت جادويي نداره كه برادر من مهم چيزيه كه وسط اون چوب دستيه مثل پر ققنوس . پس ساخت اين ورد چه جوريه ؟

بدون نام
داداش من ! روماسلاي عزيز !
هري اولين بار چه جوري جادو كرد ؟ بدون اينكه بدونه جادوگره ؟ هري چه جوري اولين بار به زبون ماري صحبت كرد ؟ ديگه انقدر گير نده به موضوع ! هر چيزي بالاخره يه روزي آشكار ميشه نيروهاي دروني انسان يه روزي خودشون رو نشون ميدن . عزيز من، ما فرض ميگيريم كه املاي جناب عالي شديدا قويه !! خب تو چه جوري ميفهمي املات قويه !؟ خب هي مياي پست ميزني و ناظراي بد بخت غلط املايي هاتو صحيح ميكن بعد تو كه مياي به تاپيك سر بزني ميفهمي كه املات قويه ديگه !! حالا هي بيا بگو كه چرا جوابمو نميديد ! بيا اينم جوااااب !

پیام زده شده در: ۱۰:۴۸ یکشنبه ۱ خرداد ۱۳۸۴

سرژ تانکیان old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۳:۴۹ جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۰:۰۹ یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶
گروه:
کاربران عضو
پیام: 526
آفلاین
اقا بازم شما منظوره منو متوجه نشدي...اصلا بيخيال..باشه..التماس نكن ميگم...منظورم اينه كه اولين جادوگري كه فهميد جادوگره كيه؟حتما اولين ورد هم اون درست كرده و اگه بفهميم اولين جادوگر كيه خيلي راحت تر ميشه فهميد اولين ورد چطوري بوجود اومد...منظورم غير از كتابه هري پاتره..من گفتم اولين جادوگر كيه...نگفتم كه اولين جادوگر در كتابه هري پاتر كيه.....اقا به نظره من((كه اصلا نظرم مهم نيست))بهتره اين بحث همين جا تموم شه.....چون مطمئنم بازم منظوره منو متوجه نميشين..هوالمطلوب

توجه توجه !
دومبوليسم نهايي بزودي توسط زننده ي اين پست تركانده خواهد شد ! لطفا مراقب خود و خانواده ي خود باشيد ! دنيس كريوي

ويرايش توسط خوده عزيزم..
اقا شرمنده ديگه....املام ضعيفه...املايه بابامم ضعيفه...املايه بابابزرگمم ضعيفه...كلا جد در جد املامون ضعيفه....اين مثئله ارصي هصت...و طغثيره من نيثط

در ضمن من هم گفتم بيخياله اين بحث شدم...ممنون از دنيس به خاطره حمايت

ویرایش شده توسط دنيس كريوي در تاریخ ۱۳۸۴/۳/۱ ۱۹:۳۶:۱۱
ویرایش شده توسط دنيس كريوي در تاریخ ۱۳۸۴/۳/۱ ۱۹:۴۲:۴۳
ویرایش شده توسط روماسلا در تاریخ ۱۳۸۴/۳/۱ ۲۱:۵۲:۱۵

پیام زده شده در: ۲۱:۵۳ جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۴

دارک لرد

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۲۲:۵۱ سه شنبه ۱۶ دی ۱۳۸۲
آخرین ورود:
۱:۳۷ دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۱
از پیش دافای ارزشی
گروه:
کاربران عضو
پیام: 821
آفلاین
هووووووووووم.... اولین جادوگر توی چی؟ کتاب هری پاتر؟ مرلین یک اسطوره هستش که توی داستان های هری پاتر هم ازش استفاده شده لزوما اولین یا قوی ترین جادوگر نیستش همینطور بدونید که دشمن مرلین که اسمش خاطرم نیست طبق داستان اصلی مرلین از خودش قوی تر بوده و مرلین با هوشش موفق باشی اون رو شکست بده...
حالا چه ربطی به چگونگی ایجاد ورد داشت؟!

!ASLAMIOUS Baby!

پیام زده شده در: ۱۶:۳۷ جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۴

سالازار اسلیترینold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۶ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۰:۵۴ چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۸۷
از تالار اسرار
گروه:
کاربران عضو
پیام: 272
آفلاین
برادر اولين نفر مرلين بود كه با استفاده از جادوي ذهني جادوگري ميكرده .. به نظر من ورد فقط چيزيه كه باعث ميشه تمركز ذهن روي اون كاري كه ميخوايم انجام بديم جمع شه

يعني براي ياد دادن جادوگري از ورد استفاده مينن جادوگري واقعي با نيروي ذهنه ولي جادوگرها براي اينكه بتونن راحت تر ذهنشون رو روي كاري كه ميخوان با جادو بكنن متمركزتر كنن از ورد ( كلمه اي كه به كار جادو ربط دارد ) استفاده ميكنند
با تشكر سالازار اسليترين خالق جادوي سياه

نمایشنا

پیام زده شده در: ۱۳:۱۸ جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۴

سرژ تانکیان old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
اقا هنوز كسي نيست جواب من بده؟آخه چطور اولين جادوگر فهميد كه بايد اينكارو كنه..مثلا لوموس رو از لومينوس استخراج كنه و بگه...البته ميشه گفت چون اين ورد ها قديمين در زمانه گزشته لومينوس همون لوموس بود...يعني خيلي قبل ها...كه بازم بعيده....در هر صورت برايه من اولين نفر مهمه....چون امكان داره همين الان نيرويي وجو داشته باشه ولي چون اولين نفر اونو كشف نكرده تا آخرو زمان مخفي بمونه...مهم اولين نفره كه چطوري اينو كشف كرد؟

پیام زده شده در: ۱۲:۰۹ جمعه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۸۴

سالازار اسلیترینold

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۴:۳۶ یکشنبه ۷ تیر ۱۳۸۳
آخرین ورود:
۰:۵۴ چهارشنبه ۲۸ اسفند ۱۳۸۷
از تالار اسرار
گروه:
کاربران عضو
پیام: 272
آفلاین
عزيزان دل برادر

توجه داشته ابشي ورد هايي كه به كار ميره معمولا از لغات لاتيني استخراج شده كه معني اون كار رو ميدهند
مثلا لوموس از كلمه لاتين لومينوس به معناي روشنايي استخراج شده يا ريپارو كه از Repair اگه درست نوشته باشم استخراج شده به نظر من اونها اومدن كار هر طلسم با وردش توضيح دادن البه جادوي ذهني هم وجود داره ولي هر جادوگري نميتونه از اون استفاده كنه و استفاده از ورد براي همه آسان تر است ( اصولا ورد براي سهولت جادو بكار ميرود چنانكه در برخي از افسانه ها ديده شدي كه فردي غير جادوگر با استفاده از ورد توانسته كاري جادويي انجام بده )

با تشكر سالازار اسليترين

نمایشنا

پیام زده شده در: ۲۲:۲۸ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴

سرژ تانکیان old

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
آخرین ورود:
گروه:
کاربران عضو
آفلاین
اقا....نكته همينجاست كه اولين نفر از كجا فهميد كه بايد مثلا بگه لوموس...از كجا فهميد بايد با چوبدستي بگه...مهم اولين نفره....

ميشه گفت كه هوم....مثلا بچه بوده يهو چوب دستش گرفته و يه چيزي گفته....ولي خدايش اين بعيد نيست؟....خيلي مسخره هست....آخه من موندم اولين جادوگر از كجا فهميده جادوگره....از كجا فهميده لوموس برايه روشنايه...ميدونم كه مثلا نيرويه محيطو ميگيره و از اين حرف ها ولي از كجا فهميد كه بايد اين كارو كنه؟ اگه كسي بتونه به اين سوال جوابه قانع كننده بده ....من رسما اونو پادشاهه جهان ميدونم....هوالمطلوب

پیام زده شده در: ۱۶:۳۰ پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۸۴

پروفسور کويیرل

مخفی کردن اطلاعات کاربر
عضو شده از:
۱۶:۵۲ چهارشنبه ۱۷ فروردین ۱۳۸۴
آخرین ورود:
۲۳:۵۷ چهارشنبه ۲۱ دی ۱۴۰۱
از مدرسه جادوگری هاگوارتز
گروه:
ایفای نقش
کاربران عضو
پیام: 2956 | خلاصه ها: 1
آفلاین
به نظر من طلسمها و وردهام مثل صفحه کيبورد عمل ميکنن بهتر بگم:
هر کليد يه سري کد هاي مخصوص دارند که با فشار دادن بر روي اون حرف يا عدد روي صحفه مانيتور نوشته ميشه
وردهام همينطورن با گفتن يه ورد مثلا لوموس اين ورد از طريق مغز و بعد قدرت دست به چوبدستي منتقل ميشه و چوبدستي اين ورد رو انجام ميده
در واقع (به گفته دوستمون هاگريد )اين نيروهايي که در اطراف ما قرار دارند و در طبيعت بيشتر اونهارو ميبينيم از طريق قدرت ذهن بر روي چوب دستي اعمال ميشن.

ویرایش شده توسط پروفسور مينروا ‏مک گونگال در تاریخ ۱۳۸۴/۲/۳۱ ۵:۰۵:۳۳

شما می ‌توانید مطالب را بخوانید
شما نمی توانید عنوان جدید باز کنید
شما نمی توانید به عنوان‌ها پاسخ دهید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را ویرایش کنید
شما نمی توانید پیام‌های خودتان را حذف کنید
شما نمی توانید نظر سنجی اضافه کنید
شما نمی توانید در نظر سنجی ها شرکت کنید
شما نمی توانید فایل‌ها را به پیام خود پیوست کنید
شما نمی توانید پیام بدون نیاز به تایید بزنید
شما نمی توانید از نوع تاپیک استفاده کنید.
شما نمی توانید از HTML در نوشته های خود استفاده کنید
شما نمی توانید امضای خود را فعال/غیر فعال کنید
شما نمی توانید صفحه pdf بسازید.
شما نمی توانید پرینت بگیرید.

[جستجوی پیشرفته]

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۳-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.