هری پاتر نخستین مرجع فارسی زبان هواداران هری پاتر

هری پاتر نسخه موبایل

کتاب: [fa]دادگاه رسيدگي تجدید نظر برگزار شد [/fa][en] Mother appeals decision on Potter ban in libraries[/en]

فرستنده مونالیزا در تاريخ ۱۳۸۵/۷/۱۳ ۵:۱۰:۰۰ (1835 بار خوانده شده) خبر های فرستاده شده توسط این شخص کتاب
کتاب
[fa]
تصویر کوچک شده
لورا مالوری , مادری که خواستار حذف کتابهای هری پاتر از کتابخانه های عمومی مدارس منطقه گویننت در جورجیا است در طی در خواست تجدید نظر در حکم قاضی , دیروز در دومین دادگاه باری دیگر بر علیه هری پاتر سخن گفت و این داستان را فریب بزرگ نامید .
لورا , هیچ وقت طرفدار هری پاتر نبوده , او از هدفش تا رسیدن به پیروزی در نبردی که خود آغازگر آن بوده , منصرف نخواهد شد . او به دنبال برد در دادگاهی است که خود باعث تشکیل آن شده است , او به دنبال محکوم کردن داستانی است که باعث بیزاری و نفرتش شده است ؛ آری اینست واقعیت که او از داستانهای محبوب هری پاتر بیزار است
در دادگاه تجدید نظر که دیروز برگزار شد ...
در ادامه متن ...
[/fa]

[en]
تصویر کوچک شده
Laura Mallory is not a Harry Potter fan, and she isn't giving up the fight to have the popular character taken out of elementary school. She says the series may encourage reading, but it also encourages witchcraft and evil.

She made her argument before a state school board hearing examiner on Tuesday.
Witchcraft is being mainstreamed to our kids today but people are not aware of it. They think these books are fantasies but Wicca is a real recognized religion,” Mallory said...
...
[/en]

[fa]
در دادگاه تجدید نظر که دیروز برگزار شد , لورا مالوری بازهم حرفهای تکراری خودش را در رابطه با هری پانر عنوان نمود. او گفت این داستانها توانایی این را دارد تا افراد را تشویق به خواندن هری پاتر کند و در عین حال توانایی این را هم دارد که افراد را به سمت شیطان و نیرنگ و افسونگری تشویق کند.

لورا به دادگاه گفت : امروزه جادوگری، مسیر اصلی ذهن کودکهایمان است در صورتیکه مردم از این امر آگاه نیستند . آنها فکر می‌کنند که کتابهای هری پاتر، کتابهای تخیلی هستند.

در ادامه او باز هم به این امر اعتراف کرد که هیچگاه هری پاتر را کامل نخوانده است , لورا گفت: من هرگز حتی یک کتاب از سری داستانهای هری پاتر نوشته جی . کی . رولینگ را به طور کامل نخوانده‌ام و این را هم میخواهم به قاضی این دادگاه بگویم که نمی‌خواهم سه فرزندم در کتابخانه مدارس به هری پاتر پناه ببرند .
لورا گفت: فرزندانم برای من گرانبها ترین چیزیهای هستند که در تمام کره پهناور خاکی برایم وجود دارد. من نمیخواهم آنها راه و رسم آیین شیطان بودن و کارهای شیطانی را بیآموزند.

وکیل مدافع مدرسه منطقه گویننت، ویکتوریا سونی در دفاعیه کوبنده و قاطع به دادگاه گفت: «اگر دلایل و حرفهای بی معنی خانم لورا مالوری واقعیت داشته باشد پس باید قفسه های کتابخانه های مدارس خالی از کتاب شوند . اگر اینجور است به طور حتم در کتابخانه مدارس , نه تنها هری پاتر بلکه کتابهای نظیر مَکبِس , .... , جادوگری از OZ , آلیس در سرزمین عجایب , زیبای خفته و لیست های فراوانی از این قبیل وجود دارند که آیا باید همه آنها حذف شوند ؟!» ویکتوریا در ادامه متذکر شد که به عقیده او کتابهای هری پاتر، ترویج کتابخوانی میان جوانان و نوجوانان را بالا برده است و این یک ارزش بسیار عالی است

او در آخر به دادگاه گفت: «ارزش هری پاتر بیش از اینهاست، موضوع اصلی کتابها چیزی به غیر از این است؛ موضوع اصلی و مهم داستانهای هری پاتر , نجات دنیا از بدبختی , نبرد بین خوبی و بدی, صداقت و وفاداری , رفاقت و شجاعت است و داستان اینها را به ما میآموزد .»

دادگاه برگزار شده بیشتر به نفع هری پاتر بود و طرفداران بسیاری از هری پاتر در این دادگاه شرکت داشتند به طوریکه اسکات برمر دانش آموز دبیرستان گرادی از منطقه آتلانتا در آن شرکت داشت .
برمر گفت : من فکر میکنم این داستان , واقعا یک داستان بی نظیر و عالی است ؛ من در پایه راهنمایی شروع به خواندن آنها کردم , این داستان واقعا به من راه درست و مثبت را معرفی کرد و فکر میکنم آنها فقط فقط تاثیر مثبتی دارند نه بیش از این .

دادگاه نیز برای بار دوم پایان یافت و قاضی دادگاه قرار هست در ماه دسامبر حکم را صادر کند. هیئت مدیره مدرسه باید تا آن موقع صبر داشته باشد. امیدواریم که آخر این ماجرا , به حق تمام شود و جنجالی که روزی بسیار کوچک بوده و حالا بزرگ شده است به پایان برسد !

حرف ویکتوریا را فراموش نکنیم " هری پاتر بیش از این ارزش دارد "
با تشكر از ماگل نت
منبع
[/fa]

[en]
She finds the series so disturbing she says she’s never completely read one of the books by popular author J.K. Rowling. And she told the hearing officer she doesn't want her three children exposed to Harry Potter at the school library.

“They are my most precious thing in the whole wide world to me and I don’t want them indoctrinated into a religion whose practices are evil,” said Mallory.

Gwinnett County Schools attorney Victoria Sweeny says that under Mallory’s reasoning school bookshelves could become virtually empty.

“Obviously there are witches in ‘Macbeth,’ sprites in ‘A Midsummer Night's Dream,’ witches in ‘The Wizard of Oz,’ ‘Alice in Wonderland,’ ‘Sleeping Beauty’ -- the list goes on and on,” she said.

Sweeny says she believes Harry Potter promotes reading and good values.

“The major themes are good versus evil, overcoming adversity, loyalty, friendship and courage,” she said.

The hearing was attended mostly by Harry Potter fans, including Scott Bremer, a student at Grady High School in Atlanta.

“I think its a really excellent series,” Bremer said. “I started reading them in second grade. It really did introduce me to reading in a positive way, and I think these books have only a positive influence.”

Like the Harry Potter series, this story doesn't yet have an ending. The hearing officer will make a recommendation to the state school board. The board is expected to make a decision in December.
Tanks to mugglenet.com
Source
[/en]
ارزش: 9.00 (1 رای) - ارزش گذاری این خبر -
صفحه مناسب چاپ برای دوستتون بفرستید از این خبر یک pdf بساز
بی‌شک دیدگاه هر کس نشانه‌ی تفکر اوست، ما در برابر نظر دیگران مسئول نیستیم

فرستنده شاخه
khodom
فرستاده‌شده در تاریخ: ۱۳۸۵/۷/۱۳ ۱۱:۴۹  به روز‌شده در تاریخ: ۱۳۸۵/۷/۱۳ ۱۱:۵۸
عضویت از: ۱۳۸۴/۶/۲۵
از: The Burrow
پیام: 597
 Re: [fa]دادگاه رسيدگي تجدید نظر برگزار شد [/fa][en] Mother appeals decision on Potter ban in libraries[/en]
نقل قول:

موضوع اصلی و مهم داستانهای هری پاتر , نجات دنیا از بدبختی , نبرد بین خوبی و بدی, صداقت و وفاداری , رفاقت و شجاعت است و داستان اینها را به ما میآموزد .


حرفهاي ويكتوريا كاملا درسته و البته چند تا چيز ديگه هم بايد بهش اضافه كرد، مثلا: نمايش دادن زشتي قدرت‌طلبي و مقام پرستي؛ ارزش طمانينه و صبر؛ اهميت پيروي از پير و مرشد؛ اهميت استقامت و پايداري بر روي حرف درست و ... .

ايكاش علاوه بر اين خانم الكي معترض، همه پاتريستها اينها رو مي‌فهميدن و درك مي‌كردن كه اصل هري پاتر اين چيزهاست نه چار تا وردو نفرين و نه دنيل ردكليف و اما واتسون.

پاسخ‌ها فرستنده فرستاده‌شده در تاریخ
 Re: [fa]دادگاه رسيدگي تجدید نظر برگزار شد [/fa][en] Mother appeals decision on Potter ban in libraries[/en] gisgolab ۱۳۸۵/۷/۱۳ ۱۴:۱۰

هرگونه نسخه برداری از محتوای این سایت تنها با ذکر نام «جادوگران» مجاز است. ۱۴۰۰-۱۳۸۲
جادوگران اولین وبسایت فارسی زبان هواداران داستان های شگفت انگیز هری پاتر است. به عنوان نخستین خاستگاه ایرانی ایفای نقش مبتنی بر نمایشنامه نویسی با محوریت یک اثر داستانی در فضای مجازی، پرورش و به ارمغان آوردن آمیزه ای از هنر و ادبیات برجسته ترین دستاورد ما می باشد.